پیشنهاد افزودن عربستان به فهرست پولشویی اروپا رد شد!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی
پیشنهاد افزودن عربستان به فهرست پولشویی اروپا رد شد!

پیشنهاد افزودن عربستان به فهرست پولشویی اروپا رد شد!

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
به دنبال اعمال نفوذ عربستان سعودی، اعضای اتحادیه اروپا پیشنهاد افزوده شدن نام این کشور به فهرست سیاه پولشویی را رد کردند.

به گزارش مشرق، اعضای اتحادیه اروپا چهارشنبه به اتفاق آرا پیشنهاد کمیسیون اروپا برای افزوده شدن نام عربستان سعودی به لیست سیاه پولشویی اتحادیه اروپا را رد کردند.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه» این طرح که ابتدا توسط بازوی اجرایی اتحادیه اروپا تهیه شده بود، خشم عربستان، آمریکا و برخی کشورهای اروپایی را موجب شد.

یک مقام اروپایی در این زمینه به خبرگزاری فرانسه گفت که وزیران کشور اعضای اتحادیه اروپا، در جریان گفت‌وگوهایی که فردا در بروکسل برگزار می‌شود، رد این پیشنهاد را رسمی خواهند کرد.

در پیش‌نویس بیانیه‌ای که توسط وزرای اروپایی تصویب خواهد شد، قید شده که دولت‌های اروپایی نمی‌توانند پذیرای این پیشنهاد باشند.

بر اساس این گزارش، طرح افزودن نام عربستان به فهرست پولشویی واکنش شخصی «ملک سلمان» پادشاه آل سعود و نامه نگاری اعتراضی وی به سران اروپا را به همراه داشت.

در نامه ارسالی ملک سلمان خطاب به سران کشورهایی اروپایی قید شده بود، افزوده شدن نام عربستان به این فهرست «تعجب آور» و «غیر منتظره» بوده و به جریان تجارت و سرمایه گذاری بین ریاض و اتحادیه اروپا لطمه می‌زند.

رسانه‌ها پیشتر گزارش کرده بودند که رهبری مخالفت‌ها با این اقدام کمیسیون اروپا را دولت‌های انگلیس، آلمان، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، بلژیک و یونان برعهده گرفته و آن‌ها در نشست اخیر سفرای خود از آن انتقاد کرده بودند.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تعطیلات آغاز سال در بلاتکلیفی بنزین نوروز/تخصیص سهمیه ٣هزار میلیارد تومان بار مالی دارد

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، از ٢۶ آبان ماه که بنزین سهمیه بندی شده و قیمت آزاد آن با رشد سه برابری مواجه گشت، به اذعان مسئولین افت قابل توجهی در گردشگری ایران نفت افتاده که به احتمال زیاد ادامه این روند تعطیلات و گردشگری نوروز را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. در این بین روز جاری علی ربیعی سخنگوی دولت روز جاری و در حاشیه نشست هیات دولت در پاسخ به پرسش سهمیه بندی بنزین نوروز گفت: اگر خواسته باشیم ۴۰ لیتر به سهیمه فعلی اضافه کنیم حدود ۳ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد که برای تامین آن شاید مجبور باشیم از بسته معیشتی ۶۰ میلیون نفر کم کنیم. به همین خاطر تصمیم دشواری است و ما به تصمیم روشنی برای محل تامین بنزین نوروزی نداریم. معتقدیم کاهش کمک معیشتی نیز به مصلحت نیست. از سوی دیگر محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور نیز در حاشیه هیئت دولت گفت: موضوع سهمیه بنزین نوروز در حال بررسی است اما نباید پیش از نهایی شدن این بررسی‌ها، به مردم امید دهیم.

پاسخ به شبهه‌ای درباره کشتار مردم زمان محمدرضا پهلوی

مهرمهر15 ساعت قبل
همشهریهمشهری16 ساعت قبل
حالا چند روز تا آغاز رای‌گیری یازدهمین دوره انتخابات مجلس یعنی دوم اسفند ماه باقی مانده، اما حواشی آن با شروع تبلیغات انتخابات رونق گرفته است. نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرهای مختلف هر کدام به روشی در تلاشند تا توجه مردم را به خود جلب کنند. این موارد بخش از وعده‌های این نامزد انتخابات مجلس است. وعده «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» روزنامه جمهوری اسلامی در شماره امروز خود از «ابتذال در تبلیغات انتخاباتی برخی نامزدهای انتخابات مجلس» انتقاد کرده و نوشته است: «تبلیغات انتخاباتی نامزدهای مجلس در مواردی به ابتذال کشیده شده. یکی از نامزدهای ورود به مجلس در تابلوی تبلیغاتی خود «ارضای حلال غریزه جنسی جوانان» را وعده داده است.

رقص و پایکویی در ستاد انتخابی یکی از نامزدها و در حضور یک روحانی / فیلم

خبر فوریخبر فوری16 ساعت قبل

خوانندگی و رقص خانم‌ها در ستاد انتخاباتی! / فیلم

خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل

فیلم/ ماشین‌سواری امروز روحانی و جهانگیری

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر