استاندار خراسان رضوی: در صنعت گردشگری کم کاری کرده‌ایم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سرگرمی
استاندار خراسان رضوی: در صنعت گردشگری کم کاری کرده‌ایم

استاندار خراسان رضوی: در صنعت گردشگری کم کاری کرده‌ایم

ایرناخبرگزاری ایرنا |
مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: در صنعت گردشگری کم کاری کرده ایم و این در حالی است که بیشترین اشتغالزایی با کمتری هزینه در حوزه گردشگری ایجاد می شود.

علیرضا رزم حسینی چهارشنبه شب در نشست هم اندیشی توسعه گردشگری خراسان رضوی افزود: حوزه گردشگری سومین صنعت پولساز دنیاست و هر گردشگر هشت تا ۱۱ نفر اشتغالزایی در پی دارد.

وی اظهار داشت: ایران با سالانه چهار تا پنج میلیون گردشگر خارجی از این نظر فاصله بسیار با برخی کشورهای منطقه و خاورمیانه دارد.

وی با بیان اینکه خراسان رضوی از ظرفیت‌های بسیار در زمینه گردشگری برخوردار است گفت: گردشگری سلامت مزیت این استان است که اکنون در این حوزه چالشها و عدم سازماندهی وجود دارد که به دنبال آن هستیم آسیب‌های گردشگری سلامت در استان به کمترین حد خود برسد.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه بوروکراسی اداری و تمرکزگرایی دو مشکل بزرگ در صنعت گردشگری است افزود: برای کاهش این آسیب‌ها از هیچ تلاشی دریغ نخواهد شد بطوریکه از این پس تمام مشکلات متاثر از دیوان سالاری در حوزه گردشگری با مسئولیت معاون زیارت استانداری خراسان رضوی بررسی و به صورت جدی پیگیری خواهد شد.

* فرودگاه مشهد مزاحمت هایی برای شهروندان دارد

رزم حسینی کفت: برای احداث فرودگاه بین المللی در شان زائران و مجاوران کلانشهر مذهبی مشهد نیز تلاش می‌شود زیرا فرودگاه فعلی مزاحمت هایی برای شهروندان دارد.

وی افزود: شهر مشهد طی سالهای گذشته گسترش بسیار پیدا کرده و فرودگاه فعلی با پروازهای شبانه و ایجاد آلودگی‌های صوتی، مشکلات مختلف برای مجاوران در پی دارد.

وی اظهار داشت: تلاش می‌شود با بررسی الگوهای مطرح شده، فرودگاه بین المللی مشهد در محل جدید با شرایط بهتر و در شان ۳۰ میلیون زائر و مسافر که سالانه به این شهر مقدس سفر می‌کنند، احداث شود.

* گردشگری سلامت در ایران بی پناه است

رئیس اتاق بازرگانی، ‌صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز در این نشست گفت: گردشگری سلامت در ایران بی پناه است و بسیاری از این گردشگران در خیابانها سرگردان و گرفتار دلالان بی مسئولیت هستند.

غلامحسین شافعی افزود: گردشگری سلامت با توجه به قابلیت هایی که ایران دارد، می‌تواند نقطه تمرکز صنعت گردشگری در کشور و خراسان رضوی قرار گیرد.

وی اظهار داشت: ایران در زمینه سلامت سرآمد است و از سوی دیگر اکثر گردشگرانی که از آسیا و فراتر از آن به ایران سفر می‌کنند، مسلمان و بسیاری از آنها شیعه و دارای اعتقادات مذهبی قوی هستند.

وی گفت: از این رو مشهد و خراسان رضوی می‌تواند به عنوان قطب گردشگری سلامت در کشور مطرح باشد.

شافعی با بیان اینکه اتاق بازرگانی به عنوان بازوی بخش خصوصی آمادگی همکاری در حوزه گردشگری سلامت را دارد، افزود: تاسیس شرکت‌های مدیریت گردشگری یکی از اقدامات ضروری در راستای ساماندهی گردشگری سلامت است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر هیچکدام از فعالیت‌های برون مرزی مانند حوزه گردشگری از توسعه همه جانبه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برخوردار نیستند.

وی گفت: در شرایط کنونی واقعیت‌های ایران از سایر کشورها به ویژه کشورهای توسعه یافته غایب مانده است و هر کس به ایران سفر می‌کند، تصورش از ایران چیز دیگری است که باید چاره اندیشی شود.

در این مراسم هر یک از سرمایه گذاران حوزه صنعت گردشگری خراسان رضوی چالش‌ها و مشکلات خود را در بخش‌های مختلف مطرح کردند.

۳۰۲۷ / ۶۰۵۳

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
وی بیان کرد: یکی از حوزه‌های درآمدزا توسعه صنعت گردشگری است که هم ارزآوری دارد و هم زمینه معرفی ابعاد مختلف ظرفیت‌های گردشگری را فراهم می‌کند. استاندار تهران با اشاره به اولویت قرار دادن طرح‌های گردشگری در استان افزود: همه دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف از جمله آب منطقه‌ای، محیط زیست، برق و غیره هم‌افزایی لازم جهت تسریع در پروژه‌های گردشگری و رفع مشکلات آن‌ها را در دستور کار قرار دهند. محسنی بندپی عنوان کرد: در این جلسه پروژه تخت رستم شهریار با ۳۴۵ هکتار که در ابعاد مختلف در حوزه گردشگری فعال می‌شود مورد بررسی قرار گرفت که محیط زیست نیز ارزیابی محیط زیست این پروژه را انجام می‌دهد تا زمینه اشتغال ۳ هزار و ۵۰۰ نفر فراهم شود. وی همچنین با اشاره به دیگر پروژه‌های مورد بررسی در این جلسه گفت: چهار پروژه گردشگری دیگر نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت که تعامل مناسبی جهت بهبود روند فعالیت این پروژه‌ها از سوی دستگاه‌های استان ایجاد شده است. انتهای پیام/ش
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
دلیلی برای بودن یک مددکار باوجدان در کنار رئیس زندان که عاشق است و خجالتی. جایی که برای دادن اطلاعات به مخاطب، مددکار را با زندانی شاهد فرار میبینیم و از دست داشتن مددکار در فرار زندانی میگویند. اعتقاد، عشق و انسانیتسه اصلی که سرخ پوست بر اساس آن‌ها بنا شده، پیش رفته و به پایان میرسد. با این تعاریف انتهای سرخ پوست نه تنها بیرون نمیزند و نازیبا نیست که بلعکس نشان از تکمیل شخصیت رئیس زندان دارد. در انتها آنکه سرخ پوست غیر قابل پیشبینی و خارق العاده نیست، اما دقیق، درست و زیبا است.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
آبراهام دمویر یک ریاضیدان سرشناس است نه یک پیشگو، او به خاطر سابقه خود در خصوص اعداد مختلط و برخی دیگر از دستاوردهایش در حوزه ریاضیات سرشناس است اما جالب است بدانید آبراهام دمویر زمان مرگ خود را پیشبینی کرده بود. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، در سال ۱۷۵۴، ریاضیدان فرانسوی آبراهام دمویر، موفق شد تاریخ مرگ خود را تخمین بزند. آبراهام دمویر برای «فرمول دمویر» شناخته شده است که ترکیبی پیچیده است. اگر چه او به عنوان یک ریاضیدان موفق بود اما جالب است بدانید هیچگاه شرایط مالی ایده آلی نداشت. او متوجه شد که هر ۱۵ دقیقه خواب بیشتر یا کمتر شبانه می‌تواند در محاسبه تاریخ مرگش کمک کند بنابراین او پیش بینی کرد که احتمالا در تاریخ ۲۷ نوامبر ۱۷۵۴ از دنیا می‌رود.
همشهریهمشهری21 ساعت قبل
این عارضه که در پزشکی به آن هالیتوسیس (halitosis) می‌گویند در اغلب موارد ناشی از خوردن غذاهای با رایجه تند، سیگار کشیدن یا خشکی دهان است. برای خلاض شدن از بوی بد دهان به این توصیه‌ها عمل کنید: - دو بار در روز مسواک بزنید. - برای پاک کردن زبانتان از مسواک معمولی یا مسواک زبانی استفاده کنید. - دندان مصنوعی‌تان به طور مرتب تمیز کنید. - به طور مرتب به نزد دندانپزشک بروید.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
بخشی از متن (سواد زندگی): * تحقیقات علمی نشان می‌دهد در ۸۲ درصد از افراد، عاشق شدن در سنین بالای ۴۵ سال و زیر ۲۵ سال تفاوت آماری معناداری نشان نمی‌دهد. اگر پدر یا مادرتان به واسطه جدا شدن یا مرگ همسر، تنها هستند، حق دارند مانند یک جوان ۲۵ ساله عاشق شوند. این یک واقعیت علمی است نه فقط یک توصیه اخلاقی یا اجتماعی. اگر در میانسالی یا کهنسالی هستید، می‌توانید عاشق شوید و عشق تان را ابراز و اعلام کنید. … مردها به خاطر ویژگی‌های هورمونی شان بیشتر معطوف به شهوت هستند و زن‌ها متمایل به عشق.
انتخابانتخاب16 ساعت قبل
داستانی که به پسری می‌پردازد که طی حوادثی از دوران کودکی با حیوانات زمان می‌گذارند. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، ایوان میشوکوف، یک پسر اهل مسکو بود که در چهارسالگی از خانه فرار کرد و حدود دو سال با حیوانات و به ویژه سگ‌ها گذراند. افزون بر اینها او در کنار زندگی با سگها به گدایی می‌پرداخت تا خرج خورد و خوراک سگها را تامین کند. در نهایت ایوان جذب نیروهای نظامی شد و در ارتش روسیه خدمت کرد او نشان داد که سربازی باهوش و وظیفه شناس است و داستان زندگی او نیز الهام بخش یک نویسنده استرالیایی شد و او بر اساس زندگی میشوکوف یک داستان جالب نوشت. این رمان با نام پسر سگ در سال ۲۰۰۶ منتشر شد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

4 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1