لزوم بهره‌گیری از رنگ در شهر تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
لزوم بهره‌گیری از رنگ در شهر تهران

لزوم بهره‌گیری از رنگ در شهر تهران

ایسناخبرگزاری ایسنا |
شهردار تهران با تاکید بر اینکه رنگ شهر تهران خاکستری است افزود: باید رنگ شهر تهران را تغییر دهید و از رنگ در این شهر بهره بگیرید.

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی در آئین گرامی داشت هنرمندان در گذشته سال ۱۳۹۷ و رونمایی از کتاب آئین چراغ خاموشی نیست گفت: در مسجد نصیرالملک که رنگین کمانی از هنر و معماری ایران به شمار می‌رود در درب ورودی مسجد کاشی‌ای وجود دارد که یکی از اشعار سعدی بر روی آن حک شده است که به زیبایی هنر و معماری کشورمان را به نمایش گذاشته است.

وی افزود: بسیاری از اقداماتی که در زندگی مخصوصا مدیران انجام می‌دهند تصمیم‌گیری‌هایی است که برای مسائل مختلف اتخاذ می‌کنند که بر سر یک دو راهی قرار می‌گیرد هم می‌تواند دعای خیر را برایشان به همراه داشته باشد و هم می‌تواند شر دائمی را پشت سر آن‌ها قرار دهد. فضایی که امشب برای برگزاری این مراسم در آن قرار گرفته‌ایم نیز یکی از اقداماتی است که دعای خیر دائمی را به همراه دارد.

وی ادامه داد: باغ نگارستان در شهر تهران نتیجه یک تصمیم درست است که توسط مرحوم دکتر حسن حبیبی انجام شد. ایشان اعتبار لازم برای نگارستان و مرمت این بنا فراهم کردند و از ساخت سه برج در این مکان به جای مجموعه فعلی جلوگیری کردند. باید تلاش کنیم چنین تصمیماتی در شهر تهران بیشتر اتخاذ شود و ما در دوره مدیریت جدید شهری به پشتوانه شورای شهر و مشارکت مردم، تلاش خواهیم کرد از این دست اقدامات انجام دهیم

شهر تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه شهر تهران امروز وضعیت خوبی ندارد افزود: برای تغییر وضعیت شهر ساختارهای بلندمدت و میان مدتی وجود دارد اما در کوتاه مدت هیچ راهی جز همراهی و همکاری شهروندان وجود ندارد.

وی افزود: آلودگی هوای شهر تهران ۴۰ درصد مربوط به خودروهای شخصی است و حل این معضل نیازمند تغییر شیوه زندگی شهروندان است. اگر مردم در این حوزه مشارکت کنند قطعا شاهد نتایج بسیار خوبی خواهیم بود. امسال همه مشاهده کردیم که روزی با هوای آلوده در شرایط اضطرار مواجه نشدیم. البته شرایط جغرافیایی تأثیر بسیاری در این امر داشت اما نصب دوربین‌های کنترلی و جدیت در تصمیم‌گیری‌ها نیز در این امر بی‌تاثیر نبود.

وی ادامه داد: در آموزه‌های فرهنگی داریم که خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد. باید زیبایی در شهر برای شهروندان به ارمغان آورده شود. شهرهای موفق در دنیا نیز شهرهایی هستند که به عناصر زیبایی توجه می‌کنند و عناصر زیبایی را می‌توان در جای جای این شهرها مشاهده کرد. امیدواریم شهر تهران را زیباتر کنیم و رنگ آن را تغییر دهیم.

حناچی تاکید کرد: اگر امروز در مورد رنگ شهر تهران از هر یک از شهروندان سوال کنید اولین رنگی که به ذهن آن‌ها می‌رسد رنگ خاکستری است. در حقیقت شهر تهران خیلی رنگ ندارد. تلاش می‌کنیم در این دوره با همکاری کسانی که قلب‌شان برای این شهر می‌تپد شرایط بهتری را رقم بزنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز9 ساعت قبل
یک کارمند اداره پست بریتانیا با روش عجیب خود در ارسال مرسوله پستی سوژه شبکه‌های اجتماعی شد. او به جای تحویل عادی بسته، آن را از پنجره خانه گیرنده روی تخت وی انداخت. انتخاب: یک کارمند اداره پست بریتانیا با روش عجیب خود در ارسال مرسوله پستی سوژه شبکه‌های اجتماعی شد. او به جای تحویل عادی بسته، آن را از پنجره خانه گیرنده روی تخت وی انداخت. یک کارمند اداره پست بریتانیا که به نظر کمی تنبل می‌رسد از روشی جدید و عجیب برای ارسال نامه استفاده می‌کند.
فردا نیوزفردا نیوز10 ساعت قبل
مواردی این چنینی همگی از نشانه‌های بروز بیماری آلزایمر است. خبرگزاری ایسنا: بیماری آلزایمر شروع تدریجی و خاموش دارد، ممکن است طولانی‌مدت جلب توجه نکرده و به اشتباه تصور شود که این تغییرات بخشی از روند طبیعی پیری است. عدم توجه به علائم بیماری موجب می‌شود که بیماری دیر تشخیص داده شود و این در حالی است که با تشخیص زودهنگام بیماری آلزایمر می‌توان سیر پیشرفت بیماری را کنترل کرد و معلولیت ناشی از بیماری را حداقل تا پنج سال به تعویق انداخت. فرد مبتلا به بیماری آلزایمر ممکن است در خیابان، راه خود را گم کرده و نداند که چگونه به آنجا رفته است و یا نتواند از آنجا به خانه خود برگردد. تغییرات در شخصیتبه صورت طبیعی ممکن است شخصیت افراد با افزایش سن کمی تغییر کند، ولی تغییر شخصیت در فرد مبتلا به بیماری آلزایمر می‌تواند شدیدتر باشد.

آغاز به کار نمایشگاه الکامپ ۹۸

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
گزارش اختصاصیآغاز به کار نمایشگاه الکامپ ۹۸فعالان صنعت الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ ۹۸، آخرین یافته‌های علمی و صنعتی خود را به نمایش گذاشتند

نیمی از مناطق کشور دمای بالای ۴۰ درجه داشت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: استقرار هوای بسیار گرم همچنان در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و البته در برخی نواحی جنوب شرقی و سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های بسیار خفیف و پراکنده خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: در نواحی شرقی و در شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند وزش باد ۱۲۰ روزه موجب افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید می‌شود. سرکرده گفت: آسمان تهران امروز صاف است و در دمای آن در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
فرانگر: محمد علی نجفی در دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در خصوص سابقه خودکشی خودش به قاضی کشکولی گفت: آبان سال ۹۷ به خاطر اختلافاتی که با میترا استاد داشتم و، چون فکر می‌کردم راه به خطا رفته می‌خواستم جدا شوم، اما میترا قبول نمی‌کرد به همین خاطر تصمیم به خودکشی گرفتم و بعد از آن وقتی زنده ماندم چند نفر درباره حکم شرعی اقدام به خودکشی صحبت کردند که همانجا از کارم پشیمان شدم و در صحنه قتل هم به خاطر همین حکم شرعی خودکشی نکردم. وی افزود: به یکی از هتل‌های تهران رفتم و قرص خوردم و، چون نمی‌خواستم کسی متوجه مرگ من شود در اتاق هتل تصمیم گرفتم پس از خوردن قرص، رگ دستم را بزنم که با توجه به زیاد بودن تعداد قرص‌ها بیهوش شدم و دیگر نتوانستم رگ دستم را بزنم.

نسل سوم

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علی‌اکبر موسایی‌نژاد دانش اموخته انیمیشن ۷ سال است در نقاشی دیجیتال خوش درخشیده و توانسته با ابزار هنر پیام رسان ارزش‌های انقلاب باشد.

نظرها

اخبار بیشتر