1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. سیاسی
موضع گیری ابطحی درباره انتخاب رییسی برای ریاست قوه قضائیه

موضع گیری ابطحی درباره انتخاب رییسی برای ریاست قوه قضائیه

خبرگزاری الف |

سید محمدعلی ابطحی، رئیس دفتر رئیس جمهور دولت اصلاحات درباره انتصاب حجت الاسلام رئیسی به ریاست قوه قضائیه در کانال تلگرامی خود نوشت:

باهر نگاهی، انتخاب آقای رییسی برای ریاست قوه قضاییه، خبر خوبی برای همه بود.

آشنایی با جزییات سیستم قضایی نکته مهمی است. این مهم می‌تواند سرعت رسیدگی به مشکلات فعلی آن سیستم را چند برابر کند.

اعتماد رهبری و رابطه خوب نهادهای قدرت مثل سپاه و روحانیون ذینفوذ با وی، راه را برای موفقیت هموار می‌کند.

روش معتدل و مردمی اش در سالهای اخیر در بحران بی اخلاقی می‌تواند به حل مشکلات قضایی کمک کند.

سوابق سیاسی و انقلابی و نزدیکی اش به مراکز قدرت و بخصوص رهبری انقلاب می‌تواند سندی باشد که وی به جای پرخاش به جناح‌های سیاسی واثبات خود، به سامان دادن عدالت در کشور به صورت جدی مشغول شود.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

پاکدستی، پرهیز از اشرافیگری، و رابطه داشتن با اقشار ضعیف مردم، سرمایه رییسی است که همه اینها در سیستم قضایی می‌تواند از ضروریات باشد.

چه خوب که به جای کرسی ریاست جمهوری، بر کرسی ای که می‌تواند به مردم بیشتر کمک کند، تکیه زد.

آقای رییسی، اگر فقط با زبان قانون و حقوق و در مورد مسائل قضایی ونه سیاسی سخن بگویید، و عدالت را برای همه ایرانیان به طور مساوی بخواهید می‌توانید امید مردم به حوزه قضایی را بازسازی کنید که این اعتماد به قوه قضاییه خدشه دار است.

برای تحقق عدالت برابر و مبارزه بی تبعیض با فساد برایتان آرزوی توفیق دارم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(9)

یک دزد رفت دزد بزرگتر آمد تو همین انتخابات ریاست جمهوری آقای روحانی از فسادش گفتند خدایا به ملت ایران کمک کن

2 هفته قبل

اگه جور دیگری حرف می‌زدی جای تعجب داشت...این حرف ها ثابت می‌کنه که همه سرشان تو یک آخور هست... فقط مردم مثل توپ فوتبال تو میتینگ های انتخاباتی به چپ و راست پاس داده میشن...

2 هفته قبل

هیات مرگ..........وای

2 هفته قبل

کچل اگر زرنگ باشد اول سر خودش را درمان می‌کند نیاز به توصیه آقا نبود یک کمی سر کج بکند وضعیت وزارتخانه خود را نگاه کند بزرگ مرد جهان حضرت امام خامنه ای جانم فدایش در نصیحت و راهکار و انتصاب همیشه برکت بوده وهست خدایا از عمر ما بکاهو بر عمر رهبر معظم بی افزا

1 هفته قبل

مفسدین بیچاره شدند

1 هفته قبل

ان شاءالله خیراست

1 هفته قبل

همشون سر وته یه کرباسن....دزد و فاسد

1 هفته قبل

خدایارش باد : نمیدانم چرا بعضیها به آسمان وزمین بد بینند ، ای ملت در همه کشورها ، جنایت کارانرا زندان یا اعدام یا جریمه می کنند . هرجرمی را برایش حد وحدود ومجازات خاص خودش قرار داده اند ، سید از انسانهای عالی این کشور است . باید منتظر خدمت صادقانۀ ایشان بود . مطمئنم دشنم رسوا ودوست را سر بلند خواهد کرد . باید تغیر وتحول در کل سازمانها وادارات بخصوص مسئولین صورت بگیرد . وجوانها را سرکار آورد . انقلابیها را باید شارژ کرد . نه گوشه گیر ، باید به وضعیت چند سال کذشته رسیده گی شود ، ثروتهای دزدیده شده از بیت المال به بیت المال برگردد . تجارت را از دزدها وقاچاق فروشها باید گرفت ، با دلار دولتی نباید وسائل وامکانات آرایشی بدون حجاب هارا تهیه کرد واز خارج وارد کرد ، باید انقلاب چهل سال قبل را زنده کرد ، البته اکنون امنیت هست وجنگ نیست . وپیشرفت که خیلی انجام شده است . امکانات دفاعی شکرا لله درحد عالی هست ، باید بفکر خرج ومخارج زندگی ملت بود انشا الله . س ص ح پ ق

1 هفته قبل

سلام انتصاب سیدبزرگوار را به فال نیک میگیریم .

ولی من در تعجب هستم همه مسئولین داد میزنند که وضع مالی کشور خرابه ولی یه مرتبه دزدی میاد بالا که اگر بین 80میلیون ایرانی تقسیم کنیم هر نفر 123میلیون تومان گیرش میاد.حالا حسابکنید این فقط یک شرکت ایرانی هست!!!!!!!

1 هفته قبل

در ادامه بخوانید

فیلم هوایی از فاجعه سیل در آق قلا

خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل

گلستان در سیل، استاندار در خارج کشور!

آخرین خبرآخرین خبر18 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدآخرین خبر/ عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد که استاندار گلستان از یک ماه قبل برای رسیدگی به مسایل خانوادگی در خارج از کشور حضور دارد و به همین دلیل در هنگام بروز سیل در این استان نتوانسته شخصا در محل حضور داشته باشد. صحبت‌های او را بشنوید.

ویدیو/ استاندار گمشده گلستان کجاست؟

انتخابانتخاب16 ساعت قبل

ویدیو/ ورود دیرهنگام استاندار معزول گلستان به جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان

انتخابانتخاب6 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
در اغاز، وزیر دفاع روسیه، یک روز بعد، وزیر دفاع عراق و رئیس ستاد مشترک نیروهای ملسح ایران، وارد سوریه شدند، و احتمالا در ادامه، هیئت هایی از دیگر دولتهای عربی برای بررسی امکان دعوت از سوریه برای بازگشت به نشست مجمع عربی که قرار است در تونس برگزار شود، به سوریه می‌روند. در اغاز، وزیر دفاع روسیه، یک روز بعد، وزیر دفاع عراق و رئیس ستاد مشترک نیروهای ملسح ایران، وارد سوریه شدند، و احتمالا در ادامه، هیئت هایی از دیگر دولتهای عربی برای بررسی امکان دعوت از سوریه برای بازگشت به نشست مجمع عربی که قرار است در تونس برگزار شود، به سوریه می‌روند. دو قدرت بزرگ که تجهیزات نظامی در اختیار دارند، مانع تکمیل سیطره اسد بر سوریه می‌شوند. طرفی که باید از عقب نشینی احتمالی روسیه از سوریه نگران باشد، اسرائیل است؛ چرا که روسیه را ضمانت مهمی برای جلوگیری از تمرکز ایران بر مرزهای سوریه با اسرائیل بویژه در تپه‌های جولان می‌داند. از سوی دیگر، اسرائیلیها امیدوارند از خروج نیروهای روسیه از سوریه، بعنوان عاملی برای فشار بر ایران استفاده شود، تا این کشور نیز در مورد خارج کردن نیروهای خود از سوریه اقدام کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهناز افشار، بازیگر سینما، عکسی از خود سوار بر دوچرخه را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. او در توضیح این عکس نوشت: «عید تهران با هوای عالی» چندی پیش، مهناز افشار برای بازی در فیلم «نوشین» به کارگردانی تاکه فومی تسوتسویی و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی به ژاپن سفر کرده بود.

اخبار بیشتر