1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اقتصادی
تولید اوپک به کمترین رقم در ۴ سال گذشته رسید

تولید اوپک به کمترین رقم در ۴ سال گذشته رسید

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
تولید نفت اوپک در فوریه ۲۰۱۹ کمتر از ۳۰.۸۰ میلیون بشکه در روز بود.این رقم ۶۰ هزار بشکه در روز کمتر از ژانویه و پایین ترین تولید اوپک از مارس ۲۰۱۵ است.

به گزارش افکارنیوز،

تولید نفت اوپک در فوریه ۲۰۱۹ به پایین‌ترین حد از مارس ۲۰۱۵ رسید.

نظرسنجی گلوبال پلتس از مقامات صنعتی و تحلیلگران و اطلاعات کشتیرانی نشان می‌دهد ادامه سیاست کاهش تولید عربستان و مشکلات ونزوئلا تحت تحریم‌های آمریکا باعث شده تولید نفت خام اوپک در فوریه کمتر از ۳۰٫۸۰ میلیون بشکه در روز باشد.

این رقم ۶۰ هزار بشکه در روز کمتر از ژانویه و پایین‌ترین تولید اوپک از مارس ۲۰۱۵ است. در ۲۰۱۵ گابن، گینه و کنگو هنوز به اوپک ملحق نشده بودند و قطر عضوی از اوپک بود.

گلوبال پلتس عقیده دارد علیرغم این کاهش تولید، اوپک هنوز هم برای پایبندی کامل به توافق وین، باید تولید خود را پایین بیاورد.

طبق محاسبات گلوبال پلتس، ۱۱ عضو اوپک با سهمیه هایی که از این توافق دریافت کرده‌اند، در فوریه ۷۹ درصد قرارداد را اجرایی کردند و ۱۷۰ هزار بشکه بالاتر از سقف تولید قرار دارند. این مقدار بیشتر از ۷۶ درصد ماه ژانویه است. نیجریه و عراق بسیار بیشتر از سهمیه شان تولید کردند.

تولید کنندگان اوپک و غیر عضو اوپک در دسامبر ۲۰۱۶ توافق کردند مشترکا تولید نفت را کاهش دهند و پس از دوسال قیمت پایین نفت، به عرضه بیش از حد آن به بازار خاتمه دهند. اوپک موافقت کرد ۱٫۲ میلیون بشکه در روز از اول ژانویه ۲۰۱۷ تولید را کاهش دهد.

در خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

تولیدکنندگان نفت غیرعضو اوپک مثل آذربایجان، بحرین، برونئی، گینه، قزاقستان، مالزی، عمان، روسیه، سودان و سودان جنوبی توافق کردند ۵۵۸ هزار بشکه در روز از اول ژانویه ۲۰۱۷ تولیدشان را پایین بیاورند.

اوپک و شرکایش تصمیم گرفتند این روند کاهش تولید را تا پایان ۲۰۱۸ در وین در ۳۰ نوامبر ادامه دهند. آنها قصد داشتند به عرضه بیش از حد نفت به بازار که طی سه سال به قیمت نفت و صنعت جهانی انرژی ضربه زده بود، خاتمه دهند.

پنجمین اجلاس وزرای اوپک و غیر اوپک در ۷ دسامبر ۲۰۱۸ در وین اتریش برگزار شد.

شرکت کنندگان در این اجلاس تصمیم گرفتند کل تولید نفت را با کاهش ۱٫۲ میلیون بشکه در روز متعادل کنند. این توافق از اول ژانویه ۲۰۱۹ به مدت ۶ ماه اجرایی شده است. سهم همکاری اوپک و سهم داوطلبانه کشورهای غیر عضو اوپک از این «اعلام همکاری» به ترتیب ۰٫۸ میلیون بشکه در روز (دو و نیم درصد) و ۰٫۴ بشکه در روز (۲ درصد) بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شیطنت سمیرا و ۲ پسر جوان دیوار تهران را به هم ریخت + عکس و فیلم گفتگو

رکنارکنا21 ساعت قبل
با انجام اقدامات پلیسی کارآگاهان موفق به شناسایی ۲۰ مالباخته شدند که بدین شیوه از آنان کلاهبرداری شده است. این شیوه کلاهبرداری و سرقت را از چه کسی یاد گرفتی؟ یکی از دوستانم این کار را کرد و من یاد گرفتم و به خاطر یک کار بچه‌گانه سرقت کردم. گفتگو با رییس باندنوید ۳۳ که یکی از مجرمان سابقه دار این شیوه کلاهبرداری و سرقت را از یکی از دوستانش که در خارج از کشور است یاد گرفته است. این شیوه کلاهبرداری و سرقت را چطور یاد گرفتی؟ یکی از دوستانم که در خارج از کشور است به صورت اینترنتی به من یاد داد و من نیز انجام دادم. بنا بر این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران قرار دارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مدیر کل دفتر اموراکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال ۹۷ تعداد ۵۷ فقره پهنه اکتشافی جمعا به مساحت ۲۸۲ هزارو ۴۶۳ کیلومترمربع آزادسازی گردیده است. مدیر کل دفتر اموراکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به صدور ۵۵۳ فقره گواهی کشف صادر شده در سال ۹۷ افزود: تعداد درخواست‌های صدور پروانه اکتشاف در سال گذشته ۴۲ هزارو ۴۵۹ فقره و تعداد پروانه اکتشاف صادر شده ۱۰۳۲ فقره بوده است. وی افزود: در این مدت همچنین محدوده‌های شن و ماسه به تعداد ۱۰ هزار فقره ساماندهی شد که در سه استان تکمیل نشده و تا نیمه سال جاری به اتمام می‌رسد. کشاورز در ادامه آمار تسهیلات اکتشافی درسال گذشته را ۱۴ فقره تسهیلات با مبلغ مجموع ۱۶٫۲ میلیارد ریال اعلام کرد. وی افزود: آمار کمیسیون گواهی کشف نشان می‌دهد که در سال ۹۷ تعداد ۱۵ فقره گزارش پایان عملیات اکتشاف با ذخیره مجموع ۱۹۶ میلیون تن مورد تأیید قرار گرفته است.
انتخابانتخاب19 ساعت قبل
دلار ظرف ٢٤ ساعت اخیر، ٥٠٠ تومان کاهش یافت و در مرز ورود به کانال ١٣ هزار تومان قرار گرفت. به گزارش «انتخاب»، دلار که روز گذشته ۱۴۶۵۰ تومان معامله می‌شد، در معاملات صبح امروز بازار ارز تا ۱۴۱۵۰ تومان نیز کاهش یافت و در آستانه بازگشت به کانال ۱۳ هزار تومانی قرار گرفت. قیمت دلار که تحت تاثیر مسائل سیاسی به کانال ۱۵ هزار تومان نیز وارد شده بود، از هفته گذشته به صورت تدریجی کاهش یافت، اما بیشترین کاهش تاکنون مربوط به روز جاری بوده که ۵۰۰ تومان از قیمت دلار کم شد. گفتنی است قیمت خرید دلار در بازار امروز ارز ۴۰۵۰ تومان است.
افتصادنیوزافتصادنیوز15 ساعت قبل
وی با اشاره به روند فزاینده مرگ ناشی از فشار خون بالا در ایران اضافه کرد: در ایران ۹۷ هزار نفر در سال ۲۰۱۷ بر اثر بیمارهای مرتبط با فشار خون بالا جان خود را از دست داده‌اند. دکتر دهقانی، شیوع فشار خون بالا در جمعیت بالای ۳۰سال استان خراسان جنوبی براساس گزارش سامانه سیب در سال ۱۳۹۷ را حدود ۲۰٫۷ درصد و کمتر از شیوع کشوری با رقم ۲۱٫۶ درصد اعلام کرد. وی در ادامه ضمن اشاره به درصد شاخص‌های مرتبط با بیماری فشارخون، با بیان اینکه مصرف نمک در استان خراسان جنوبی زنگ خطر ما برای فشار خون بالا است، گفت: متاسفانه بالاترین میزان مصرف نمک در کشور مربوط به استان خراسان جنوبی است. رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: میانگین مصرف نمک در کشور ۹٫۵۴ گرم در روز است که این میزان در خراسان جنوبی ۱۰٫۷۹ گرم می‌باشد. دکتر دهقانی با اشاره به اهداف کاربردی کمپین ملی کنترل فشار خون گفت: کاهش وقوع مرگ و حوادث قلبی - عروقی زودرس ناشی از فشار خون بالا و کاهش هزینه‌های ناشی از فشار خون بالا در بخش سلامت از این اهداف است.

از جمله برنامه‌های ما طرح مالیات بر عایدی از سرمایه است

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
وی گفت: یک سری فعالیت‌های اختلالزا داریم که به واسطه آن جاذبه هایی ایجاد می‌شود و منابع به سمت آن می‌رود. دژپسند افزود: باید با وضع مالیات مانع از ایجاد اختلال در فعالیت‌های اقتصادی شد. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه ریزی برای تدوین آیین نامه اجرایی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از جمله دستور کار امشب شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی بود. رئیسرئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هم اکنون دغدغه اول در حوزه کسب و کار، بی ثباتی در قوانین و مقررات است. پورابراهیمی گفت: تکثیر این بخشنامه‌ها موجب بی ثباتی در حوزه کسب و کار است.

نظرها

اخبار بیشتر