دفاع احمدی‌نژاد از خاوری و زنجانی: آنها چه کردند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. اقتصادی

دفاع احمدی‌نژاد از خاوری و زنجانی: آنها چه کردند؟

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
روزنامه شرق مصاحبه مفصلی با محموداحمدی نژاد انجام داده که طبق توافق،فقط در باره موضوعات اقتصادی بوده است.

روزنامه شرق مصاحبه مفصلی با محموداحمدی نژاد انجام داده که طبق توافق، فقط در باره موضوعات اقتصادی بوده است.

دفاع احمدی‌نژاد از خاوری و زنجانی: آنها چه کردند؟ - 1

بخشی از این مصاحبه را می‌خوانید:

به‌نوعی باور دولت فعلی این است که ریشه مشکلات ما بیرون است و من روی این حرف دارم. بله بیرون هست، مشکلات هست، تحریم‌ها هم هست، من نمی‌خواهم اینها را کوچک بشمارم، چون خود من تجربه‌اش را داشته‌ام، اما می‌خواهم بگویم بخش زیادی از مشکلات اقتصادی ما داخلی است و اگر ما را تحریم می‌کنند روی ضعف‌ها و اشکالات ما تکیه می‌کنند، یعنی روی ضعف‌هایی که ما در داخل داریم، حساب می‌کنند و ضربه را می‌زنند.

در سیستمی که ۸۵ درصد اقتصاد و تصمیم‌گیری‌ها و اختیارات دست نهادهای حکومتی اعم از دولت، مجلس، قوه قضائیه و سایر بخش‌های حکومتی است، یک نفر آدم بدون ارتباط با سیستم چه‌کار می‌تواند بکند؟ او حداکثر کارگزار بخشی از سیستم است. خودش اصلا چه‌کاره است؟ اصلا چه کاری می‌تواند بکند؟ نشدنی است. شما امروز یک جگرکی بخواهید باز کنید، باید از ۱۵ جا اجازه بگیرید و هر روز دو تا مأمور دم مغازه شما می‌آید. چطور می‌شود یک تخلف بزرگ در سطح کلان اقتصادی بکنید، بدون اینکه از خلأهای درون سیستم یا ارتباطات درون سیستم استفاده نکرده باشید؟

چهار نفر را هم بگیری و اعدام کنی که اقتصاد اصلاح نمی‌شود. حالا من یک جمله‌ای را می‌خواستم بگویم؛ ولی خودم را کنترل کردم و تلویحی گفتم. بدون اینکه اصلا توضیح بدهند که مردم بفهمند اینها چه کار مشخصی کرده‌اند که خلاف قانون بوده.

به نظر شما می‌شود یک مؤسسه مالی و اعتباری باز شود و هیچ مجوزی نداشته باشد و ۱۵، ۲۰ سال هم فعالیت کند؟ این آدرس غلط دادن و سیاسی‌کردن موضوع است؛ یعنی در واقع می‌خواهیم مسئله را حل نکنیم یا نگذاریم که مسئله اصلی دیده شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

در هشت سال دولت ما کل دریافتی بانک مرکزی از محل فروش نفت ۵۹۲ میلیارد دلار بوده است. ۲۲ میلیارد دلار هم طلب داشته است. من از شما سؤال می‌کنم مگر درآمد نفت به حساب دولت می‌آید؟

قیمت نفت را بالا بردیم، پولش را هم آوردیم و به مردم دادیم که بخورند. نوش جانشان، مال خودشان بوده. حالا که این چند سال این کار را نکرده‌اید، ۵۰ دلار مابه‌التفاوت قیمت نفت به جیب چه کسی رفته؟

یعنی از جیب مردم درآورده و به جیب چه کسی ریخته‌اید؟ به‌جای آنکه جواب بدهند، طلبکاری هم می‌کنند؟ می‌گویند دولت قبل ارز را نفله کرده، کجا نفله کردیم؟ دلار به دلار آن معلوم است. تازه این ارز هم بانک مرکزی در اختیار بانک‌ها گذاشته که رئیس‌جمهور در مدیریت آن کاره‌ای نیست، اما من از آن‌هم دفاع می‌کنم.

جرم آقای خاوری چیست؟ او چه کرده بود؟

قانون اساسی ما می‌گوید جرم باید در دادگاه صالحه اثبات شود وگرنه نمی‌توانید کسی را متهم کنید. آیا دادگاه صالحی برای ایشان برگزار شده؟ ایشان چطور از کشور خارج شد؟

برای من سؤال است. خاوری چطور از کشور خارج شد؟ مقامات در این سطح برای خروج از کشور باید اجازه بگیرند، چرا ممنوع‌الخروجش نکردند؟ بیایید دادگاهش را علنی منتشر کنید تا مشخص شود چه کسانی در ایران پشتیبانش بودند.

اصلا بابک زنجانی را ندیده‌ام. نه. ببینید به صد تا شرکت نفت فروختند، یکی هم ایشان.

اصلا جرم او چه بود؟ شما می‌دانید جرمش چه بوده؟ اینکه می‌گویند اخلال باید روشن شود، چه کار مشخصی اخلال است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فراروفرارو6 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل

روحانی: قیمت ارز کمتر از ۸ هزار تومان است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
چرخانچرخان4 ساعت قبل
واردات خودروهای دست دوم پیشنهادی بود که بعضی از فعالان بازار برای کنترل بازار خودرو ارائه شد ولی این پیشنهاد واکنش‌های زیادی را به همراه داشت که از جمله آن می‌توان به بعضی از مخالفت‌ها اشاره کرد ولی مساله اصلی واکنش مجلسی‌هاست که در صورت مثبت بودن آن می‌توان به عملیاتی شدن آن امیدوار بود. به گزارش چرخان، با گرانی بازار خودرو علی الخصوص در زمینه خودروهای خارجی باعث شد تا طرح ساماندهی بازار خودرو با رای مثبت مجلسی‌ها به تصویب برسد که از جمله موارد موجود در آن، مساله خودروهای هیبریدی است که تا زمان تولید آنها در داخل از مالیات و تعرفه معاف شدند که به اشتباه به عنوان آزادشدن واردات خودروهای هیبریدی برداشت شد. البته معتقدم که راهکار اصلی برای کاهش قیمت خودرو این است که خودرو از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود. این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مربوط به آزادسازی واردات خودروهای خارجی گفت: در صورتی که واردات خودروهای خارجی به کشور آزاد شود منجر به رقابت پذیری خودروهای داخلی می‌شود که به همین دلیل موافق این اتفاق هستم ولی بایستی برنامه ریزی مدونی در این موضوع صورت بگیرد. وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد واردات خودروهای دست دوم گفت: معتقد هستم که در حال حاضر خودرو به عنوان کالای سرمایه‌ای تلقی می‌شود و تا زمانی که این دیدگاه وجود دارد قطعا واردات خودروهای دست دوم در بازه کوتاه مدت موثر خواهد بود و منجر به کاهش قیمت در بازار می‌شود و بازهم شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، محسن کوهکن نماینده مجلس و موافق طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صمت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: زمانی وزارت صمت امروز متشکل از ۴ وزاتخانه بود. وزارت صنایع سنگین، وزارت صنایع، وزارت معادن و وزارت بازرگانی که در اولین اقدام با ادغام وزارت صنایع سنگین و وزارت صنایع به وزارت صنایع تبدیل شد، در گام بعدی وزارت معادن در وزارت صنایع ادغام و به وزارت صنایع و معادن تبدیل شد، در گام سوم وزارت بازرگانی حذف و وزارت صمت تشکیل شد. کوهکن نماینده موافق تفکیک وزارت بازرگانی از صمت گفت: باید به نظر کارشناسانه دولت نیز توجه کرد و وقتی دولت اصرار بر تفکیک دارد اگر مجلس در اجرا همکاری نکند دولت بعدا اعتراض خواهد کرد بنابراین باید بخش اعمال حاکمیتی را احصا کنیم و بعد اعمال مسئولیت را بخواهیم. محمدرضا منصوری نماینده مجلس مخالف طرح تفکیک گفت: اکنون ۱۷ وزارتخانه داریم و معتقدم باید وزارت اقتصاد نیز که وابستگی به وزارت صمت و بازرگانی دارد در دل این وزارتخانه ادغام شود نه اینکه وزارتخانه‌ها دوباره تفکیک شود. مظفر علیخانی کارشناس در ارتباط تلفنی گفت: ما به عنوان بخش خصوصی با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به دو وزارتخانه مخالف هستیم.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای؛ مهران قربانی معاون حمل و نقل این سازمان و رئیس کمیته راهبری حمل و نقل جاد‌های، با بیان این که حمل و نقل جاده‌ای یکی از مشاغل بسیار سخت در دنیا به شمار می‌رود، افزود: دستیابی به مدل حمل و نقل مطلوب نیاز به مطالعه و بررسی علمی دارد و بخشی از کار‌ها در میان مدت و بلند مدت به نتیجه می‌رسد. وی بررسی شاخص قیمت حمل کالا بر اساس تن بر کیلومتر را ابزاری در جهت کشف قیمت واقعی حمل کالا اعلام کرد و افزود: اگر این شاخص به درستی تعریف و اجرا شود، حق راننده در حمل کالا ضایع نمی‌شود و دستاورد‌های مثبت آن در کل سیستم حمل و نقل تسری می‌یابد. قربانی در مصوبات این جلسه اعلام کرد: افزایش درصد اعمال نرخ تن –کیلومتر در بارنامه‌ها صادره، رصد موانع اجرای صحیح این پروژه از سوی دفتر حمل و نقل کالا، ارائه پیشنهاد از سوی تشکل‌های صنفی در خصوص نظارت بر اجرای این پروژه، از جمله مهم‌ترین موارد قابل پیگیری است. فرامرز مداح عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، با حضور در این نشست اظهار داشت: مسائل و مشکلاتی که در اجرای طرح تن بر کیلومتر وجود دارد ابتدا باید مدیریت و حل و فصل شود، سپس به روز رسانی و بازنگری در محتوا صورت گیرد. وی افزود: در مورد صنایعی که میزان کرایه نسبت به ارزش کالا درصد بالایی دارد مانند صنعت گچ و سیمان باید به طور ویژه مورد بررسی قرار گیرد. غلامحسین دغاغله مدیر کل دفتر حمل و نقل کالا در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده طی هفته گذشته بیان کرد و گفت: رفع مشکلات مربوط به سوخت ناوگان فعال در حمل و نقل برون شهری با تخصیص تنخواه به میزان ۵۰ درصد سقف سهمیه عملکردی برای ناوگان باری سنگین بین شهری، رفع مشکلات مربوط به سوخت ناوگان فعال در حمل کالا‌های اساسی با احتساب ضریب ۳/۱ به کیلومتر طی شده مسیر‌هایی که مبدأ یا مقصد آن‌ها بنادر اصلی است، از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که مصوب شده و در حال اجراست. وی همچنین از اعمال بیش از ۹۰ درصدنرخ تن بر کیلومتر در بارنامه‌های صادره خبر داد و افزود: نرخ‌های تعیین شده در این طرح در واقع نرخ کف کرایه حمل است و درج قیمت بالاتر از نرخ تن بر کیلومتر در بارنامه منعی ندارد. گفتنی است؛ ​ در بخش دیگری از این نشست، نمایندگان کانون انجمن‌های صنفی رانندگان ناوگان جاده‌ای حمل کالای سراسر کشور، دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی کامیونداران کشور و نمایندگان کانون انجمن‌های صنفی موسسات و شرکت‌های حمل و نقل کالای داخلی کشور، نظر‌ها و پیشنهاد‌های خود را در زمینه مسائل مطروح شده بیان کردند. رفع مشکلات کمبود و گرانی اقلام مصرفی ناوگان به ویژه روغن. لاستیک، عدم تناسب کرایه‌ها با هزینه تمام شده حمل و نقل، ضرورت نظارت بر اجرای صحیح و دقیق بخشنامه‌های ابلاغی در استان‌ها از مهمترین دغدغه‌های تشکل‌های صنفی در این نشست بود.

نظرها

(5)

بهرحال افرادی مثل بابک زنجانی وخاوری باید سپربلای آقایان بشن تا گندکاری هاشون به چشم نیاد؛چطور ممکنه که امثال بابک زنجانی بدون پشتوانه حکومتی بتونن میلیونها بشکه نفت و سایر محصولات نفتی وپتروشیمی رو بگیرن و پولشم ندن؟تو مملکتی که واسه بازکردن یه قهوه خونه باید از هزارجا مجوز بگیری و هر ماه هم به جاهای مختلف رشوه بدی تا مزاحم کسب وکار قانونیت نباشن چطور امکان داره ده ها موسسه مالی واعتباری بدون مجوز بانک مرکزی ودولت بتونن تأسیس بشن و سرمایه ملت رو به یغما ببرن؟تازه اگه مجوز نداشتن چرا بعدش که تأسیس شدن کسی جلوشون رو نگرفته؛آقای احمدی نژاد خوبه به این سؤال جوابگو باشن که چطور خودشون جلوی این موسسات رو نگرفتن؛چون اکثر این مؤسسات توی 8 سال ریاست جمهوری ایشون تأسیس شدن؛جنابعالی نباید الآن بیای سؤال بکنی؛شما باید جوابگو باشین آقای احمدی نژاد؛ طرح سؤالات رو به مردم بسپارین؛مردم سؤالات بی جواب زیادی دارن که جوابشون رو شما باید بدین

2 ماه قبل

بهرحال افرادی مثل بابک زنجانی وخاوری باید سپربلای آقایان بشن تا گندکاری هاشون به چشم نیاد؛چطور ممکنه که امثال بابک زنجانی بدون پشتوانه حکومتی بتونن میلیونها بشکه نفت و سایر محصولات نفتی وپتروشیمی رو بگیرن و پولشم ندن؟تو مملکتی که واسه بازکردن یه قهوه خونه باید از هزارجا مجوز بگیری و هر ماه هم به جاهای مختلف رشوه بدی تا مزاحم کسب وکار قانونیت نباشن چطور امکان داره ده ها موسسه مالی واعتباری بدون مجوز بانک مرکزی ودولت بتونن تأسیس بشن و سرمایه ملت رو به یغما ببرن؟تازه اگه مجوز نداشتن چرا بعدش که تأسیس شدن کسی جلوشون رو نگرفته؛آقای احمدی نژاد خوبه به این سؤال جوابگو باشن که چطور خودشون جلوی این موسسات رو نگرفتن؛چون اکثر این مؤسسات توی 8 سال ریاست جمهوری ایشون تأسیس شدن؛جنابعالی نباید الآن بیای سؤال بکنی؛شما باید جوابگو باشین آقای احمدی نژاد؛ طرح سؤالات رو به مردم بسپارین؛مردم سؤالات بی جواب زیادی دارن که جوابشون رو شما باید بدین

2 ماه قبل

بابک زنجانی جرمش اختلاصه اگر واقعا دلش به حال مردم سوخته بود نیاز نبود پولش رو توی المان سرمایه گذاری کنه و جناب احمدی نژاد هم کسیهستن که چشت وزیرشون که اطلاعات میفروخت رو گرفتن

2 ماه قبل

آقای احمدی نژاد خیلی صحبت‌هایشان راست است. اینان می‌گویند کشور و اقتصاد را نابود کرد و مردم نمی‌خواهندش. چرا نگذاشتند بیاید تا خود مردم تصمیم بگیرند؟ چرا خودشان عدم تایید صلاحیتش کردند؟ دولت کنونی میگه ما باید پول را بخوریم دست مردم باشد مردم خودشان نمی‌توانند بخورند. تورم سیصد درصدی را به دروغ و با کلی محافظ می‌آیند پشت تریبون می‌گویند تک رقمی. بدون اینکه طرف دومی باشد دروغ می‌گویند چون می‌دانند کسی دستشان بهشان نمیزسد بازخواستشان کند. کلا دروغ بلد هستند. برایشان مردم مهم نیستند اموراتشان بگذرد کافیست. مگر خودشان رنگ خرید و مغازه را می‌بینند یا بی‌پولی می‌کشند که بدانند مردم چی میکشن از تورم. دم آقای احمدی نژاد گرم. حداقل زورش به وزرایش می‌رسید و می‌توانست در موردشان تصمیم بگیرد. آقای روحاتی که جرات نمی‌کنند به وزرایشان بگویند بالا چشمتان ابروست

2 ماه قبل

جرم بابک زنجانی این است که سود فروش نفت را به اقایان نمیدهد ومی گوید اگر بنا به گفته شما پول ماله مرد وبیت المال است بحساب مردم وبه حساب کارت یارانه ملت می ریزم واقایان می فرمایند مردم نمی فهمند پول را بستنی وچیپس مخرن بدین به ما بریم خارج حالشوببریم گور بابای مردم

2 ماه قبل

اخبار بیشتر