گزارشی از همایش سالانه خبرگزاری فارس مازندران+تصاویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی

گزارشی از همایش سالانه خبرگزاری فارس مازندران+تصاویر

فارسخبرگزاری فارس |
همایش سالانه خبرگزاری فارس مازندران با ابلاغ سیاست‌های جدید و آموزش‌هایی در ارتباط با پیگیری سوژه‌های فارس مازندران به کار خود پایان داد و در این همایش از زحمات خبرنگاران این خبرگزاری تقدیر به‌عمل آمد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، این خبرگزاری با وجود خبرنگاران فعال در سراسر استان، سعی داشته در مسیر پیگیری مشکلات مردمی در سامانه «فارس من» گام‌های مؤثری بردارد و برای رفاه حال مردم از هیچ کوششی برای اطلاع‌رسانی درست دریغ نمی‌کند.

گزارشی از همایش سالانه خبرگزاری فارس مازندران+تصاویر - 1

همایش سالانه خبرگزاری فارس مازندران هر ساله در اسفندماه با هدف تبیین سیاست‌های خبرگزاری و همچنین بازآموزی برگزار می‌شود که امسال این همایش به میزبانی حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی و شرکت مخابرات مازندران در شهرستان بابل، با حضور مهرانگیز عباسی مدیر خبرگزاری فارس مازندران، حجت‌الاسلام حسن روحانی امام جمعه بابل، قربانعلی ولی‌زاده فرماندار بابل، سیدعلی ادیانی نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی، رسول علی‌اصغرپور مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران، رحیمی مدیر همراه اول استان، ایرج نیازآذری مسؤول دفتر «حسین نیازآذری» نماینده بابل در مجلس و خبرنگاران این خبرگزاری برگزار شد.

* باید به سمت پیگیری مطالبات مردمی سوق یابیم

مدیر خبرگزاری فارس مازندراندر این همایش اظهار کرد: خبرگزاری فارس به‌عنوان یک رسانه برتر و معتبر، پربیننده‌ترین خبرگزاری در استان مازندران محسوب می‌شود.

مهرانگیز عباسی با اشاره به اینکه در شیوه جدید پایه و اساس خبرگزاری این است که به سمت مردم و پیگیری مطالبات مردمی سوق یابیم، افزود: در این زمینه سامانه فارس من راه‌اندازی شد که ۷ استان به‌عنوان پایلوت انتخاب شده و مازندران نیز جز این استان‌ها بوده است.

گزارشی از همایش سالانه خبرگزاری فارس مازندران+تصاویر - 7

وی به موفقیت مازندران در فارس من اشاره کرد و گفت: از بین ۳۰ سوژه موفق این سامانه ۱۱ سوژه مربوط به مازندران بوده است.

مدیر خبرگزاری فارس مازندران با تأکید بر اینکه همکاران این خبرگزاری فارس با دست خالی و انگیزه بالا پیگیر مطالبات مردمی هستند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران مختلف این رسانه در شهرهای مختلف و در گروه صوت و تصویر با پشتکار فراوان در حال فعالیت هستند و چندان به‌دنبال اخبار پوششی نیستند بلکه هدف رفع مطالبات مردمی است.

* اخبار خبرگزاری فارس نتیجه تلاش ۲۴ ساعته خبرنگاران است

رئیس دفتر «حسین نیازآذری» نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در این همایش اظهار کرد: خبرگزاری فارس رسانه‌ای ارزشی، به‌روز و یادگیرنده است؛ میز کار اصحاب رسانه، میز خدمت است که در سرما و گرما و مناسبت‌های مختلف حضور فعالی دارند که جای تشکر دارد.

ایرج نیازآذری بیان کرد: اخبار خبرگزاری فارس نتیجه هوشمندی، کار و تلاش ۲۴ ساعته خبرنگاران این خبرگزاری است.

گزارشی از همایش سالانه خبرگزاری فارس مازندران+تصاویر - 13

وی تصریح کرد: هدف این است که رسانه‌ها در کنار مدیران و مردم پیگیر مطالبات مردمی باشند که خبرگزاری فارس موفق شده در این راه گام‌های موثری بردارد.

* هنر رسانه این است که اعتمادسازی کند

امام جمعه بابل نیز در ادامه این همایش با اشاره به اینکه خبرگزاری فارس از قداست خاصی برخوردار است، اضافه کرد: جا دارد این مجموعه قدردان خودش باشد، باید بدانیم خبرگزاری با چه اهدافی در این زمینه قدم برمی‌دارد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی تصریح کرد: روزنامه یا خبرگزاری که براساس تغییر دولت تغییر کند یا صفحاتش را کیلویی بخرند، ذره‌ای برای مردم ارزش ندارد و نمی‌تواند مورد اعتماد جامعه باشد.

وی با اعلام اینکه مهم‌ترین هنر رسانه این است که اعتمادسازی کند، اظهار کرد: باید این اعتماد تا جایی باشد که مردم با شنیدن زمزمه‌ها به این خبرگزاری مراجعه کنند و از دریچه آن به مسائل نگاه کنند، البته نباید دروغ بگوییم و صادقانه عمل کنیم.

امام جمعه بابل بیان کرد: مشکلات بسیاری در جامعه وجود دارد الان چند سال درباره اختلاط برنج که در روایات مورد نکوهش واقع شده است صحبت می‌شود، نیاز است در این زمینه اطلاع‌رسانی صورت بگیرد که چرا این شهر بیشتر با این موضوع درگیر است.

گزارشی از همایش سالانه خبرگزاری فارس مازندران+تصاویر - 20

روحانی ادامه داد: برخی برای امیدآفرینی لاپوشانی می‌کنند اما باید امیدآفرینی کرد ولی نباید دروغ گفت، زرورق کشیدن بر جامعه خیانت بزرگ است.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی افزود: خبرنگاران وکیل مردم هستند و مطالبات مردم را منعکس می‌کنند، اطلاع‌‌‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم از وظایف اصحاب رسانه است تا بدون نگاه حزبی، سیاسی و جناحی بر پایه اصل صداقت نقش‌آفرینی کنند.

* به‌دنبال همگرایی و وحدت هستیم

فرماندار شهرستان بابل نیز در این همایش گفت: ما از نقد منصفانه استقبال می‌کنیم و این بحث را یک فرصت می‌دانیم اما تضعیف شخصیت و جایگاه‌ها و دخالت دادن منافع شخصی و فردی در عرصه خبر مورد تأیید ما نیست، مشکلات و حرف دل مردم باید انتقال پیدا کند از عملکرد دستگاه‌‌های اجرایی هم گزارش تهیه شود.

قربانعلی ولی‌زاده افزود: ما به‌دنبال همگرایی و وحدت هستیم، واگرایی مطابق میل نیست موجب عقبشماندگی است از ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم تا بیشتر در کنار مردم باشیم.

* باید نگاه تیزبین خبرنگاران مدیران را از حالت لختی درآورد

مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران که میزبانی این همایش را برعهده داشت در این همایش اظهار کرد: بیان درست و انتقادات سازنده خبرنگاران کشور را در مسیر رشد و پیشرفت قرار می‌دهد.

گزارشی از همایش سالانه خبرگزاری فارس مازندران+تصاویر - 29

رسول علی‌اصغرپور با اشاره به اینکه سختی کار خبرنگاران نشان‌دهنده رسالت سنگین آنهاست، افزود: مشکلات حوزه مخابرات مازندران نیازمند نگاه نقادانه و بیان مشکلات است.

وی اضافه کرد: بیان درست مشکلات و تیزبینی خبرنگاران موجب می‌شود تا مسؤولان خیلی پشت‌شان گرم نشود و از سوی دیگر عملکرد مثبت مسؤولان موجب شده مردم فکر نکنند که آنان بیکار نشستند.

مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران با اعلام اینکه رسالت حوزه خبر سنگین‌تر از سال‌های گذشته است، تصریح کرد: به لحاظ تحریم و نبود نقدینگی کشور از شرایط خوبی برخوردار نیست و در چنین شرایطی نباید مدیران به بهانه اینکه امکانات نیست دست روی دست بگذارند که باید نگاه تیزبین خبرنگاران مدیران را از حالت لختی درآورد و برخی نیز قصد دارند بذر ناامیدی را در جامعه بکارند.

* برخی دلسوزان انقلاب جزیره‌ای عمل می‌کنند

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار کرد: حضور خبرگزاری فارس و رسانه‌های همسو در عرصه جنگ نرم و انقلاب اسلامی ضروری است.

گزارشی از همایش سالانه خبرگزاری فارس مازندران+تصاویر - 35

سیدعلی ادیانی با اشاره به اینکه می‌بینیم برخی دلسوزان انقلاب جزیره‌ای عمل می‌کنند، افزود: موضوع اصلی مردم است و باید بدانیم مسائل مردم چیست امروز مسایل اقتصادی مشکل اصلی مردم است که باید به آن بچسبید.

وی اضافه کرد: باید تیم کارشناسی در زمینه تحلیل سخن مخالفان و پاسخ دادن به سوالات موافقان بکارگیری شود که افراد صاحب قلم با این اطلاعات سخن بگویند به این دلیل که تربیت کادر باورمند خیلی سخت است.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نکته بعدی متن و قلم فاخر است که فاخر و مستدل باشد، کم بنویسیم اما محکم بنویسیم.

ادیانی بیان کرد: آتش به اختیاری در چهارچوب اصول تعریف شود که باید به این مهم توجه کنیم که آتش به اختیار بودن به معنای شکستن چهارچوب‌ها نیست.

سرنوشت طرح انتقال آب دریای خزر، برخورد با برداشت‌های غیرقانونی از معادن مازندران، مشکلات کارخانه چوب و کاغذ مازندران، بحث برجام، افزایش قیمت‌های حامل‌های انرژی در سال آینده، بودجه، افزایش حقوق از سؤالاتی بود که خبرنگاران فارس از ادیانی پرسیدند.

گزارشی از همایش سالانه خبرگزاری فارس مازندران+تصاویر - 41

موضوع جالب این همایش رویکرد حجت‌الاسلام روحانی امام جمعه بابل در ارتباط با مسائل و مشکلات مردمی بوده که با سیاست‌های خبرگزاری منطبق بود.

به گزارش فارس، همایش سالانه خبرگزاری فارس مازندران با ابلاغ سیاست‌های جدید و آموزش‌هایی در ارتباط با پیگیری سوژه‌های فارس مازندران به کار خود پایان داد و در این همایش از زحمات خبرنگاران این خبرگزاری تقدیر به‌عمل آمد.

گزارشی از همایش سالانه خبرگزاری فارس مازندران+تصاویر - 44

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتشار تصاویر دیده نشده از عملیات لیله‌القدر سپاه علیه داعش برای نخستین بار

الفالف22 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۵۳ ۳۹۸۰۳۲۷۲۵۷به گزارش فارس، ۱۷ خردادماه سال ۱۳۹۶ و در یک روز گرم بهاری حملات تروریستی تهران اتفاق افتاد. پس از اتمام عملیات تروریستی و در همان روز ۱۷ خردادماه، سپاه پاسداران با صدور بیانیه‌ای وعده انتقام از این عملیات تروریستی را به ملت ایران داد و تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ثابت کرده است ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی‌گذارد. در این عملیات تعداد ۶ فروند موشک بالستیک میان‌برد زمین به زمین که از پایگاه‌های موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان‌های کردستان و کرمانشاه شلیک شد، پس از عبور از آسمان عراق، به صورت دقیق به اهداف خود در دیرالزور اصابت کرد. فرمانده نیروی هوافضای سپاه همچنین تاکید کرد: شناسایی و احاطه اطلاعاتی این تروریست‌ها به خودی خود یک دنیا مسئله است و شلیک این موشک‌ها از فاصله ۷۰۰ کیلومتری و نشاندن روی یک ساختمان کوچک، خودش یک پیام است و آنها می‌فهمند عیار ایرانی‌ها کجاست. اکنون و در دومین سالگرد این عملیات غرورآفرین، تصاویری از محل برخورد موشک‌های سپاه به مقر تروریست‌های تکفیری منتشر شده است که در آن به خوبی موقعیت قبل و بعد از برخورد مشخص شده است.

رویای بر باد رفته

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداو سیما سخنان رهبر انقلاب در دیدار نخست وزیر ژاپن همچنان در حال تحلیل و بررسی است. امریکایی‌ها که نظام محاسباتی خود را به هم ریخته می‌بینند در لحظات ابتدایی پس از سخنان رهبر انقلاب در سکوت خبری و رسانه‌ای سر می‌کنند. حادثه‌ای که هرچند به گفته خودشان هنوز عامل آن پیدا نشده، اما عملیات روانی امریکایی‌ها و انگلیسی‌ها بر روی آن آغاز شده است. امریکایی‌ها که هرچه توان داشتند برای بیرون آمدن از باتلاق جنگ‌های گذشته گذاشته‌اند، نای زد و خورد دوباره‌ای را ندارند، اما می‌خواهند رویای خود را در رسانه‌ها ببینند. شواهد هم نشان می‌داد عملیات فریب شکست خورده و به جای آن عملیات مقاومت هم از مردم و هم از مسئولان ادامه دارد.

فیلم/ برخورد وحشیانه سربازان سعودی با زائر خانه خدا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

ترامپ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را به دلیل «سرفه» بیرون کرد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
رئیس‌جمهور آمریکا حین مصاحبه با شبکه «ای بی سی نیوز» از سرفه‌های «میک مولوانی» به خشم آمد و او را از دفتر ریاست‌جمهوری بیرون کرد. در این لحظه پرتنش، مجری در حال پرسیدن سوالاتی درباره تحقیقات درباره پرونده مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ و سوابق مالیاتی ترامپ بود.

خودشیرینی نتانیاهو برای ترامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بنیامین نتانیاهو نخستین بار در بیست سال گذشته، کلنگ شهرکی را در منطقه اشغالی جولان سوریه بر زمین زد که نام ترامپ برای آن انتخاب شده است. نتانیاهو برای تشکر از اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر منطقه اشغالی جولان، نام ترامپ را برای این شهرک انتخاب کرد. قرار است ۱۲۰ خانواده در شهرک ترامپ اقامت کنند. هزاران سوری ساکن منطقه جولان که بیشتر آنها از طایفه دروزی‌ها هستند، خود را ملت در اشغال می‌دانند و حاضر نیستند تابعیت و گذرنامه اسرائیلی دریافت کنند. نکته جالب این که در این مراسم وزش شدید باد در جولان اشغالی سوریه مراسم رونمایی از شهرک ترامپ را به شدت تحت الشعاع قرار داد و همه برنامه را به هم ریخت..
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشصلاح خاشقجی، فرزند جمال خاشقجی در این پیام توییتری که مصادف با «روز جهانی پدر» منتشر کرده است، تنها به نوشتن این پیام اکتفا کرده است: «خاشقجی … روز پدر مبارک». صلاح آخرین پیام خود را ماه آوریل منتشر کرد که نوشته بود: هر کسی که مشارکتی یا ارتباطی با جنایت قتل پدرم دارد، دادگاهی شده و به جزای عملش می‌رسد. جمال خاشقجی دوم اکتبر ۲۰۱۸ به دست تیم تروری در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه به قتل رسید. اواسط ماه نوامبر دادستانی کل عربستان اعلام کرد، رئیس تیم مذاکره با خاشقجی دستور قتل او را صادر کرده است. این در حالی است که سازمان اطلاعات آمریکا در گزارشی که پس از ارتکاب این جنایت منتشر کرد، آورده است، ولیعهد عربستان دستور قتل این روزنامه‌نگار را صادر کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر