اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیاردی به صندوق‌ پژوهش و فناوری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. هفته‌نامه شنبه
  4. تکنولوژی

اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیاردی به صندوق‌ پژوهش و فناوری

هفته‌نامه شنبهخبرگزاری هفته‌نامه شنبه |

برنامه همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با صندوق‌های پژوهش و فناوری با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و علی وحدت رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و پژوهش صبح روز یکشنبه ۱۹ اسفند ماه رونمایی و برگزار شد. این رویداد، در برگیرنده خبرهای خوبی برای فعالان عرصه فناوری بود. بنا به گفته علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، این صندوق با امضای تفاهم‌نامه‌ای با هدف حمایت از کسب‌وکارهای نوپا، ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۷۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری به ۱۲ صندوق پژوهش و فناوری اعطا کرد.

اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیاردی به صندوق‌ پژوهش و فناوری - 2

افزایش تاثیر گذاری دو نهاد در حوزه علم فناوری

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در رابطه با توسعه همکاری‌ها و تاثیرگذاری‌ موثرش در حوزه علم و فناوری گفت: این رویداد اقدامی در راستای رشد و گسترش فعالیت شرکت‌های فعال درعلم و فناوری با اعتای تسهیلات است. صندوق‌های پژوهش و فناوری دارای بهترین ظرفیت در این حوزه‌اند. هدف صندوق نوآوری از همکاری با صندوق‌های پژوهش و فناوری، افزایش تأثیرگذاری این دو نهاد در حوزه علم و فناوری و کمک به رشد و توسعه صنایع دانش‌بنیان است.

اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیاردی به صندوق‌ پژوهش و فناوری - 5

وحدت ادامه داد: تأمین مالی برای صندوق‌های پژوهش و فناوری از طریق ارائه تسهیلات انجام؛ و سرمایه‌گذاری در مراحل بعدی اجرایی خواهد شد. صندوق نوآوری و شکوفایی به دلیل اساسنامه خود به طور مستقیم نمی‌تواند به موضوع شرکتهای خلاق، استارتاپی و شرکت‌های فناور مستقر در پارک‌ها وارد شود. بنا بر همین دلیل از نهادهای واسطی چون صندوق‌های پژوهش و فناوری و صندوق‌های جسورانه برای کمک به شرکتهای خلاق و استارتاپی استفاده می‌کند.

منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به تاثیرگذار بودن نوع فعالیت صندوق‌های پژوهش و فناوری گفت: با بازنگری در برنامه‌های قبلی صندوق پژوهش و فناوری و بررسی مسائل، مشکلات و چالش‌ها شاهد تحولات خوب و جدی این حوزه خواهیم بود. حمایت از ایده‌های دانش‌بنیان نیاز به پشتوانه قانونمند دارد. با تلاش اعضای صندوق و رویکرد جدی آنها، این صندوق توانایی پذیرش چنین ظرفیتی را داراست.دانش و آبرو تضمین فعالان دانش‌بنیان

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار مهم تکنولوژی و فناوری

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به عنوان آخرین سخنران این رویداد، با اشاره به اینکه تقاضای صندوق‌های پژوهش و فناوری، یافتن جایگاه واقعی خود در اکوسیستم است؛ گفت: پول نه تنها یگانه عامل رشد این حوزه نیست؛ بلکه به عنوان آیتم پنجم و ششم باید روی آن حساب کرد. ما بیشتر از هر نکته‌ای نیازمند ساخت اکوسیستمیم. پولی که در راستای رشد در اختیار این حوزه قرار می‌گیرد؛ حاصل پول نفت نیست. باید تمام کشور باور کند این صندوق‌ها با روش‌های جدید سرمایه‌گذاری، از اقتصاد دانش‌بنیان حمایت خواهند کرد.

اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیاردی به صندوق‌ پژوهش و فناوری - 10

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این موضوع که صندوق‌های پژوهش و فناوری طبق اصول مدرن روز پیش رفته و قرار نیست سراغ ضمانت نامه‌های سنتی چون زمین و ملک از جوانان برود، تاکید کرد: دانش و آبرو ضامن فعالان دانش‌بنیان است. صندوق‌های پژوهش و فناوری این مسئولیت متفاوت را مدنظر قرار داده و در جریان باشند؛ این یک مسئولیت دو طرفه است. چرا که عده‌ای برای تحقق آن هزینه می‌دهند. این هزینه باید دو جانبه از هر دو طرف باشد. در انتهای این رونمایی تفاهم‌نامه‌ای متقابل در حالی که پیش‌تر امضا شده بود، بین طرفین رد و بدل شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
افزایش آپشن‌ها ۳۰۱ در برنامه‌های ایران خودرو قراردارد و لذا پیش بینی شده تا ۲ مورد استفاده از سقف سانروف و نصب مولتی مدیا جدید به پژو ۳۰۱ اضافه شود. ۳ ماه پس از ارائه خودرو به صورت دستی نمونه گیربکس اتوماتیک نیز روانه بازار خواهد شد. پژو ۳۰۱ بناست تا در ۲ تیپ ساده و فول تولید شود که در ابتدا نوع فول آن روانه بازار می‌شود. به گفته منصوری پژو ۳۰۱ ایرانی از مدل ۲۰۱۷ این خودرو برداشت شده است و توانسته است کلیه استاندارهای ۸۵ گانه را اخذ کند. هنوز ایران خودرو در مورد قیمت این خودرو هیچگونه اظهار نظری نکرده است و بنابر این قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده است.
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
فروش اقساطی ۳ محصول ایران خودرو به صورت اقساطی با تحویل فوری ویژه ۲۶ تیر آغاز شد. به گزارش خبرنگار عصر ایران طرح فروش اینترنتی اقساطی محصولات ایران خودرو از ساعت ۱۱ صبح چهارشنبه ۲۶ تیر در وبسایت فروش ایران خودرو به نشانی esale. ikco. ir آغاز خواهد شد. در این طرح خودروهای پژو ۲۰۶ تیپ ۵، پارس TU۵، پژو ۴۰۵ اس ال ایکس صورت اقساطی با تحویل ۳۰ روزه انجام می‌شود. شرایط و توضیحات روش فروش اعتباری: در این روش فروش صرفا مشتریانی امکان ثبت نام خواهند داشت که چک‌های طرح «سامانه صیاد» را داشته و فاقد هرگونه چک برگشتی باشند. ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد.
انتخابانتخاب23 ساعت قبل
ویس میل یکی از قابلیت‌های مهم برای کاربرانی است که مرتب باید پیغامهای خود را بررسی کنند و دسترسی به صندوق دریافت پیغام‌ها برای آنان مهم است. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، اگر شما یک گوشی گلکسیS۱۰ سامسونگ داشته باشید می‌توانید با روشی بسیار ساده به قابلیت ویس میل دسترسی داشته باشید. نحوه تنظیم یک پیام شخصی صوتی شخصی در گوشی گلکسی S۱۰ به این ترتیب است: _برنامه تلفن را اجرا کنید و اگر صفحه کلید عددی را مشاهده نمی‌کنید، روی «صفحه کلید» در پایین صفحه ضربه بزنید_با ضربه زدن و نگه داشتن کلید «۱» می‌توانید به بخش ویس میل دسترسی پیدا کنید_ برای مدت زمان حدود ۲ ثانیه، «۱» را نگه دارید تا تلفن به صورت خودکار پیام صوتی را فراخوانی کند_ برای دسترسی به تنظیمات پست صوتی، بلافاصله روی «۳» ضربه بزنید_به گزینه‌ها گوش دهید_در بیشتر سیستم‌های صوتی باید روی «۲» ضربه بزنید تا فرآیند را برای ضبط یک تب جدید ایجاد شود_ برای باز کردن یک تب جدید، دوباره روی «۲» ضربه بزنید_پس از انجام کار، روی «#» ضربه بزنید_ برای ذخیره روی «۱» ضربه بزنید_تماس را قطع کنید
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
خبرگزاری مهر: شرکت تسلا با تولید ۷۲ هزار و ۵۳۱ دستگاه خودروی «مدل ۳» در ۳ ماهه منتهی به ۳۰ ژوئن رکورد تولید خود را شکسته است. اما کارگران این شرکت ادعا می‌کنند فشار برای افزایش تولید خودروی مدل ۳ سبب شده آنها فرایند ساخت را سرسری انجام دهند و در شرایط سخت و غیر ایمن کار کنند. آنها حتی تصاویری را نیز در اختیار شبکه خبری مذکور قرار داده بودند. سخنگوی تسلا نیز به این شبکه خبری اعلام کرده گزارش کارگران گمراه کننده است و روش‌های تولید خودرو در شرکت ما یا محیط کاری را نشان نمی‌دهد. بنابراین این واحد قادر به تولید ۲۱۶۰ مدل ۳ در ۶ روز است.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
بر اساس خبرهایی که از سوی شرکت سامسونگ منتشر شده است، انتظار می‌رود ساعت هوشمند و جدید این شرکت تا سال ۲۰۲۰ به ECG مجهز شود. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شرکت اپل را می‌توان یکی از پیشگامان ایجاد تغییر و تحول در تولید ساعت‌های هوشمند دانست. انتظار می‌رود سامسونگ نسل دوم ساعت هوشمند Galaxy Watch Active خود را در دو اندازه ۴۰ میلیمتری و ۴۴ میلیمتری عرضه کند. با این حال، ممکن است این دو ساعت به تاییدیه FDA برای ارائه ECG دست پیدا نکنند و بنابراین احتمالا ساعت هوشمند بعدی سامسونگ که دارای برنامه الکتروکاردیوگرافی (سنجشگر قلب) است در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. ساعتهای هوشمند جدید سامسونگ از مواد ضدآب استیل ساخته می‌شوند و دارای بند چرمی و حداقل چهار نوع رنگ بندی در هنگام فروش خواهند بود.
هفته‌نامه شنبههفته‌نامه شنبه1 روز قبل
گروه دیجی‌کالا و شرکت‌های وابسته به آن امسال و در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ حضور دارند. گروه دیجی‌کالا شامل دیجی‌کالا فرش (سوپرمارکت دیجی‌کالا)، فیدیبو، دیجی‌پی، دیجی‌کالانکست، ادرو و فاینال تارگت در الکامپ تهران از همین پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ در غرفه دیجیکالا واقع در ورودی سالن الکام استارز (سالن ۸ و ۹) نمایشگاه حضور دارد. بازدیدکنندگان بیست و پنجمین نمایشگاه تخصصی الکامپ تهران می‌توانند با مراجعه به غرفه دیجی‌کالا از آخرین تحولات، دستاوردها و جزییات مجموعه‌ها و شرکت‌های وابسته به دیجی‌کالا باخبر شوند. مدرسان این کارگاه‌ها، مدیران ارشد و کارشناسان باتجربه شرکت دیجی‌کالا و مجموعه‌ها و زیرمجموعه‌های مرتبط به این گروه استارتاپی هستند. نمایشگاه الکامپ تهران در سال‌های اخیر به جز حضور گسترده شرکت‌های داخلی و خارجی فناوری‌محور، میزبان تعداد قابل توجهی از شرکت‌های استارتاپی کوچک و بزرگ بوده است.

نظرها

اخبار بیشتر