1. خبری
  2. همه خبرها
  3. هفته‌نامه شنبه
  4. تکنولوژی

اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیاردی به صندوق‌ پژوهش و فناوری

هفته‌نامه شنبهخبرگزاری هفته‌نامه شنبه |

برنامه همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با صندوق‌های پژوهش و فناوری با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و علی وحدت رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و پژوهش صبح روز یکشنبه ۱۹ اسفند ماه رونمایی و برگزار شد. این رویداد، در برگیرنده خبرهای خوبی برای فعالان عرصه فناوری بود. بنا به گفته علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، این صندوق با امضای تفاهم‌نامه‌ای با هدف حمایت از کسب‌وکارهای نوپا، ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۷۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری به ۱۲ صندوق پژوهش و فناوری اعطا کرد.

اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیاردی به صندوق‌ پژوهش و فناوری - 2

افزایش تاثیر گذاری دو نهاد در حوزه علم فناوری

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در رابطه با توسعه همکاری‌ها و تاثیرگذاری‌ موثرش در حوزه علم و فناوری گفت: این رویداد اقدامی در راستای رشد و گسترش فعالیت شرکت‌های فعال درعلم و فناوری با اعتای تسهیلات است. صندوق‌های پژوهش و فناوری دارای بهترین ظرفیت در این حوزه‌اند. هدف صندوق نوآوری از همکاری با صندوق‌های پژوهش و فناوری، افزایش تأثیرگذاری این دو نهاد در حوزه علم و فناوری و کمک به رشد و توسعه صنایع دانش‌بنیان است.

اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیاردی به صندوق‌ پژوهش و فناوری - 5

وحدت ادامه داد: تأمین مالی برای صندوق‌های پژوهش و فناوری از طریق ارائه تسهیلات انجام؛ و سرمایه‌گذاری در مراحل بعدی اجرایی خواهد شد. صندوق نوآوری و شکوفایی به دلیل اساسنامه خود به طور مستقیم نمی‌تواند به موضوع شرکتهای خلاق، استارتاپی و شرکت‌های فناور مستقر در پارک‌ها وارد شود. بنا بر همین دلیل از نهادهای واسطی چون صندوق‌های پژوهش و فناوری و صندوق‌های جسورانه برای کمک به شرکتهای خلاق و استارتاپی استفاده می‌کند.

منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به تاثیرگذار بودن نوع فعالیت صندوق‌های پژوهش و فناوری گفت: با بازنگری در برنامه‌های قبلی صندوق پژوهش و فناوری و بررسی مسائل، مشکلات و چالش‌ها شاهد تحولات خوب و جدی این حوزه خواهیم بود. حمایت از ایده‌های دانش‌بنیان نیاز به پشتوانه قانونمند دارد. با تلاش اعضای صندوق و رویکرد جدی آنها، این صندوق توانایی پذیرش چنین ظرفیتی را داراست.دانش و آبرو تضمین فعالان دانش‌بنیان

در وبسایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار مهم تکنولوژی و فناوری

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به عنوان آخرین سخنران این رویداد، با اشاره به اینکه تقاضای صندوق‌های پژوهش و فناوری، یافتن جایگاه واقعی خود در اکوسیستم است؛ گفت: پول نه تنها یگانه عامل رشد این حوزه نیست؛ بلکه به عنوان آیتم پنجم و ششم باید روی آن حساب کرد. ما بیشتر از هر نکته‌ای نیازمند ساخت اکوسیستمیم. پولی که در راستای رشد در اختیار این حوزه قرار می‌گیرد؛ حاصل پول نفت نیست. باید تمام کشور باور کند این صندوق‌ها با روش‌های جدید سرمایه‌گذاری، از اقتصاد دانش‌بنیان حمایت خواهند کرد.

اعطای تسهیلات ۲۰۰ میلیاردی به صندوق‌ پژوهش و فناوری - 10

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان این موضوع که صندوق‌های پژوهش و فناوری طبق اصول مدرن روز پیش رفته و قرار نیست سراغ ضمانت نامه‌های سنتی چون زمین و ملک از جوانان برود، تاکید کرد: دانش و آبرو ضامن فعالان دانش‌بنیان است. صندوق‌های پژوهش و فناوری این مسئولیت متفاوت را مدنظر قرار داده و در جریان باشند؛ این یک مسئولیت دو طرفه است. چرا که عده‌ای برای تحقق آن هزینه می‌دهند. این هزینه باید دو جانبه از هر دو طرف باشد. در انتهای این رونمایی تفاهم‌نامه‌ای متقابل در حالی که پیش‌تر امضا شده بود، بین طرفین رد و بدل شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دیجیاتودیجیاتو20 ساعت قبل
کارمندان حوزه تکنولوژی در چین با تنظیم اعتراض نامه‌ای آنلاین به نام پروژه ۹۹۶ICU، به ساعات کاری غیر منصفانه حاکم بر این کشور معترض شده‌اند. جک ما این سیاست کاری را یک نعمت خواندهاولین جرقه‌های اعتراض کارمندان چینی با فعالیت عده‌ای از افراد ناشناس شروع شد که صفحه‌ای به نام ۹۹۶ICU به راه انداختند. در واقع عدد ۹۹۶ در نام این پروژه به ساعات کاری ۹ صبح تا ۹ شب طی ۶ روز هفته اشاره دارد که ذهن و بدن آنها را فرسوده کرده است. پس از راه اندازی این اعتراض یک پروژه موازی به همان نام در سایت گیت هاب راه اندازی شد که WLB. ICU نام گرفت. آنها از مایکروسافت و گیت هاب خواستند که پروژه ۹۹۶ICU را در این سایت مسدود نکنند تا اعتراض کارمندان چین بدون سانسور در تمام دنیا دیده شود.

رونمایی از فراست در تریلر جدید مورتال کامبت ۱۱ [تماشا کنید]

دیجیاتودیجیاتو15 ساعت قبل
ساعاتی قبل، استودیو ندررلم آخرین قسمت از سری لایو استریم‌های Kombat Kast را پخش کرد که در جریان آن از شخصیت فراست در مورتال کامبت ۱۱ رونمایی شد. ظاهر فراست در مورتال کامبت ۱۱ به شکل اساسی نسبت به گذشته تغییر کرده است و اکنون شباهت بسیاری به سایبورگ‌ها دارد. فراست نیز همانند دیگر شخصیت‌های حاضر در مورتال کامبت ۱۱ از انواع مختلف ضربات برای صدمه زدن به دشمنان استفاده می‌کند. در بخش دیگری از تریلر فیتالیتی فراست به نمایش گذاشته می‌شود که شباهت بسیاری به فیتالیتی ساب زیرو در مورتال کامبت یک دارد. در پایان، لازم به ذکر است مورتال کامبت ۱۱ امروز برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و پی سی عرضه خواهد شد.

بازدهی عجیب سیستم انتقال قدرت مک لارن ۶۰۰LT بر روی دینامومتر [تماشا کنید]

دیجیاتودیجیاتو22 ساعت قبل
این بار هنسی به سراغ جدیدترین محصول مک لارن یعنی ۶۰۰LT رفته است. این سوپرخودرو مدل بالاتر ۵۷۰S است و جز محصولات میان رده مک لارن یعنی محصولات Sport Series به شمار می‌رود. اما پس از قرار گرفتن مک لارن ۶۰۰LT بر روی داینو متر مشخص شد که قوای محرکه این خودرو بسیار بهینه‌تر و حتی شاید قوی‌تر از رقم اعلامی توسط مک لارن است. اما با توجه به عملکرد عالی مک لارن باید دید که هنسی چه برنامه‌ای برای افزایش قدرت این محصول خواهد داشت. از شما دعوت می‌کنیم که در ادامه ضمن تماشای عملکرد شگفت انگیز مک لارن ۶۰۰LT بر روی داینو هنسی مطلبی که پیش از این در خصوص اگزوز و مهندسی خاص مک لارن ۶۰۰LT به شما ارائه داده بودیم را نیز مطالعه کنید.

نقش‌آفرینی ربات آتش‌نشان در نجات کلیسای نوتردام فرانسه [تماشا کنید]

دیجیاتودیجیاتو20 ساعت قبل
یک ربات آتش نشان با کمک به خاموش کردن شعله‌های سرکش در کلیسای نوتردام پاریس، بخشی از تاریخ بشری را نجات داد. ربات مذکور که «کلوسوس» نام دارد، به دوربین و شلنگ پرفشار مجهز شده، ضد آب و ضد آتش است و توانایی حمل باری برابر ۵۵۰ کیلوگرم را دارد. این ربات توانست با ورود به درون کلیسای نوتردام، به آتش نشان‌ها در خاموش کردن آتش کمک کند. سازندگان این ربات آتش نشان گفته‌اند که به واسطه طراحی کنترلرهای مختلف، هدایت کلوسوس برای کاربران آسان خواهد بود. با اینکه کلوسوس احتمالا جدیدترین ربات آتش نشانی است که وارد عرصه شده، در سالیان اخیر دستگاه‌های مشابهی برای کمک به مهار آتش مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

بررسی کوتاه کیا سراتو ۲۰۱۹

20+
دیجیاتودیجیاتو17 ساعت قبل

ناسا ۱۰۰ پهپاد نیروی دریایی را در آسمان آزمایش کرد [تماشا کنید]

دیجیاتودیجیاتو14 ساعت قبل
به تازگی ناسا موفق شده ۱۰۰ پهپاد نیروی دریایی به نام Cicada (به معنی ملخ) را در آسمان آزمایش کند. این کمپانی برای ارسال ۱۰۰ ملخ نیروی دریایی آمریکا از ۴ پهپاد بزرگتری به نام Hive (به معنی کندو) کمک گرفته است. هر کدام از پهپاد‌های کوچک Cicada به لطف سنسور‌های مختلفشان می‌توانند در هر لحظه دما، فشار هوا و سرعت باد را ثبت کنند. بدین ترتیب آژانس فضایی مذکور می‌تواند در آینده، چندین پهپاد نیروی دریایی را از بالا داخل ابر، طوفان و یا گردباد رها کند و اطلاعات زیادی درباره‌ی آنها کسب نماید. البته پهپاد‌های ملخی نیروی دریایی آمریکا، تنها تجهیزات حشره گونه‌ای نیست که ناسا به آنها علاقه‌مند شده.

نظرها

اخبار بیشتر