تدابیر شدید امنیتی در الجزایر همزمان با ورود بوتفلیقه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
تدابیر شدید امنیتی در الجزایر همزمان با ورود بوتفلیقه

تدابیر شدید امنیتی در الجزایر همزمان با ورود بوتفلیقه

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران - ایرنا - همزمان با بازگشت رئیس جمهوری الجزایر به این کشور، نیروهای پلیس و ارتش الجزایر تدابیر شدید امنیتی را در سراسر این کشور به اجرا گذاشتند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از الجزیره، مقامات امنیتی الجزایر روز یکشنبه تدابیر شدید امنیتی در حدفاصل فرودگاه الجزیره، پایتخت، و محل اقامت عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری این کشور برقرار کردند.

رسانه‌های خارجی خبر دادند که دقایقی پیش هواپیمای رییس جمهوری الجزایر در فرودگاه الجزیره به زمین نشست.

همزمان با نزدیک شدن به زمان ورود بوتفلیقه به الجزایر، دانشجویان این کشور در تظاهراتی اعتراضی به خیابان آمده‌اند و اعتصاب عمومی با استقبال از سوی مردم مواجه شده است.

گزارش خبرنگاران حاکی از آن است که در خیابان‌های پایتخت، مغازه داران کره کره فروشگاه‌های خود راپایین کشیده و مترو شهر نیز درهایش را بسته است.

بوتفلیقه در حالی به الجزایر باز می‌گردد که این کشور در روزهای اخیر صحنه ناآرامی و اعتراض به تصمیم «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهوری این کشور برای نامزدی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری است.

اعتراض‌ها به درگیری بین معترضان و نیروهای پلیس منجر شده و پلیس برای متفرق کردن تجمع کنندگان از گاز اشک آور و نارنجک‌های گیج‌کننده استفاده کرده است.

عبدالعزیز بوتفلیقه از سال ۱۹۹۹ تاکنون قدرت را در الجزایر در دست دارد.

اروپام**۹۰۴۱**۱۹۰۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ اعلام تعداد آرای نهایی ۱۹ حوزه انتخابیه دیگر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نتایج ۱۹ حوزه انتخابیه

مهرمهر1 روز قبل

کاهش ۱۹ درصدی مشارکت مردم در انتخابات مجلس+ فیلم

رکنارکنا21 ساعت قبل

«نماینده مجلس در اعلام اموالش نباید پنهان‌کاری کند»

مهرمهر2 روز قبل

فیلم/ مردم نگذاشتند ایران، دشمن شاد شود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
بر اساس بیانیه گروه ویژه اقدام مالی، در صورت پیوستن ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT، نام تهران دوباره از لیست سیاه حذف خواهد شد. این اما تنها تخفیف در نظر گرفته شده از سوی گروه ویژه اقدام مالی به ریاست چین برای ایران نیست. در نقطه مقابل نیز FATF نام ایران را به‌طور موقت از لیست سیاه خارج و اقدامات تقابلی علیه تهران را متوقف کرد. علی احمدی، پرویز داوودی، احمد توکلی و احمد وحیدی از دیگر مجمع‌نشینانی بودند که در اظهاراتی رسمی مخالفت خود با لوایح FATF را اعلام کرده‌اند. بدین‌ترتیب به نظر می‌رسد ایران دست‌کم تا نشست بعدی گروه ویژه اقدام مالی و با اتکا به ۲ تخفیف در نظر گرفته شده توسط FATF فرصت دارد تا نسبت به تصویب این لوایح در مجمع تشخیص مصلحت نظام اقدام کند.

نظرها

اخبار بیشتر