دولت به تنهایی نمی‌تواند از پس بحران آب برآید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
دولت به تنهایی نمی‌تواند از پس بحران آب برآید

دولت به تنهایی نمی‌تواند از پس بحران آب برآید

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: آب مسئله مهمی است بحران آب تنها به دست دولت حل نمی‌شود و مردم باید وارد شوند مانند حوزه سلامت و آموزش بحران آب نیز مسئله کم اهمیتی نیست.

به گزارش ایسنا، احمد علی کیخا در مجمع عمومی خیرین و جهادگران افتخاری حفظ، احیاء و نجات منابع آب کشاورزی که در تالار فجر نیشابور برگزار شد، عنوان کرد:

وی ادامه داد: این که شهروندان نیشابوری در مسئله آب وارد شدند، یک ارزش محسوب می‌شود در ابتدا باید شهرستان و حومه خودمان را نجات دهیم اما در اصل باید برای جامعه جهانی خدمت کرد.

عباس زارع مشاور وزیر و مجری سیستم‌‌های آبیاری نوین وزارت جهاد کشاورزی نیز در این مراسم بیان کرد: در سال ۱۳۴۷ مردم محور بودن آب را از دست دادیم با قانونی که به اصطلاح، ملی کردن آب نامیده شد اما در اصل دولتی کردن آب بود.

وی افزود: با بررسی که در وزارت جهادکشاورزی داشتیم، حدود ۸ درصد آب کشاورزی از قنات‌هاست.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

زارع اظهار کرد: قرار بر این بود که انجمن آب خراسان‌رضوی در سال ۸۴ با محوریت مردم شکل بگیرد اما به دلیل دخالت مقامات دولتی شکل نگرفت. کسانی که سعی کردند در این مجمع مشارکت کنند، کاملا مستقل باشند و نگذارند دولت چندان دخالتی کند.

محمود روشن‌دل معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی نیز گفت: بارندگی افزایش داشته است که این باعث بروز اتفاقاتی مانند سیل می‌شود. یکی از اقدامات اساسی که می‎تواند این سیلاب‌ها را در جای خودش نگه دارد اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخان داری است.

وی افزود: پروژه‌های آبخیزداری جنبه پیشگیری دارد تا درمان که همین مهم باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود. تاکنون شاهد اجرای چندین پروژه تاثیرگذار در استان بودیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

متهم رضوی در دومین روز محاکمه

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سید محمدهادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) در پانزدهمین شب از ماه مبارک رمضان (سه شنبه ۳۱ اردیبهشت) در جشنواره «باغ رمضان» برنامه زنده خواننده مطرح محمد اصفهانی در بوستان آب و آتش برگزار و سفره افطاری ساده روی پل طبیعت تهران گسترده می‌شود. اجرای محمد اصفهانی یکی از بخش‌های جشنواره «باغ رمضان» این مجموعه فرهنگی بوده و سه شنبه ۳۱ اردیبشهت ساعت ۲۱:۳۰ در بوستان آب و آتش هم برنامه ریزی شده است. همچنین سفره افطاری ساده روی پل طبیعت پهن می‌شود و این پل غیر خودرویی میزبان روزه داران تهرانی خواهد بود. بنا بر این گزارش برپایی سفره افطار ساده روی پل طبیعت با بهره گیری از پتانسیل خیرین محلی و با هدف حذف اسراف و تجمل گرایی برای آن دسته از افراد که در لحظه افطار به هر دلیل از منزل دور هستند به اجرا در می‌آید. این برنامه‌ها از ساعت ۲۰:۳۰ همزمان با افطار شروع می‌شود و تا ساعت ۲۳ در یک برنامه ریزی مدون میزبان روزه داران عزیز است.
تابناکتابناک8 ساعت قبل
سندرم پیش از قاعدگی شایعترین بیماری زنان است. محققان می‌گویند: به زودی دوز بسیار اندکی از پروزاک می‌تواند آلام جسمی و استرس‌های احساسی ناشی از سندرم پیش از قاعدگی در زنان را بهبود بخشد. به گزارش ایسنا، شواهد جدید پزشکی حاکیست: دوز بسیار کمی از پروزاک می‌تواند به رنج و درد ماهانه ناشی از سندرم پیش از قاعدگی یا PMS که امروزه میلیون‌ها زن در سراسر جهان به آن مبتلا هستند، خاتمه دهد. محققان می‌گویند پروزاک می‌تواند مقدار «آلو» را بالا نگه دارد. بنا براین گزارش، سندرم پیش از قاعدگی شایعترین بیماری زنان است.
فراروفرارو1 ساعت قبل
براساس ماده ۱۳۲ قانون آیین دادرسی مدنی، متهمان می‌توانند قرار وثیقه تعیین شده از سوی دادگاه را تأمین کرده و در این صورت با لباس شخصی در دادگاه حاضر شوند. به گزارش فارس، برای پاسخ دادن به این که «چرا سید هادی رضوی در جلسات محاکمه لباس زندان به تن نمی‌کند؟» باید به قانون رجوع شود چراکه در جریان رسیدگی به پرونده‎های متهمان در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی، دیده می‌شود که برخی متهمین با لباس شخصی و برخی با لباس زندان حاضر می‌شوند. در قانون، مجرم کسی است که در دادگاه، جرم او به اثبات رسیده و حکم در مورد او صادر شده است. بر اساس قانون، اگر برای متهمی قرار وثیقه صادر شود و متهم از عهده تأمین وثیقه برآید دیگر بازداشت نشده و زندانی نمی‌شود. بنابراین فردی که با قرار وثیقه آزاد است می‌‌تواند با لباس شخصی در دادسرا یا دادگاه حاضر شود و دیگر نیازی نیست که لباس زندانی به تن کند.
فارسفارس8 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه ۱۲، از ورود مقام قضایی به پروژه مسقف سازی بازار آهنگران خبر داد. حسینی کومله گفت: در بازدیدی که اخیرا با یکی از اعضای شورای شهر تهران از بازار آهنگران داشتیم، بدعهدی پیمانکار به خوبی مشخص بود؛ به طوری که محدوده شرقی بازار را مسقف و بخش دیگر را نیمه کاره رها کرده بود. در حال حاضر هم در دستگاه قضایی در مرحله تامین دلیل هستیم و در صورتی که از مقام قضایی اجازه بگیریم خودمان کار را ادامه می‌دهیم چراکه کار باقی مانده و در نقاطی هم منتج به خطراتی شده است. وی درباره خطرات احتمالی در بازار آهنگران هم گفت: اگر قرار باشد اتفاقی رخ دهد و خطرناک باشد مثلا دیوار شکسته‌ای وجود داشته باشد، ما موظف هستیم بدون رضایت مالک یا مالکان اقدام کنیم، اما این به معنی تکمیل پروژه مسقف سازی نیست و نباید اشتباه گرفته شود. در نقاطی که خطر وجود دارد کمیسیون رفع خطر تشکیل دادیم و تدابیری اندیشیدیم.

نظرها

اخبار بیشتر