۸ قدم برای اینکه بهترین سایت ترجمه را انتخاب کنید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. فرهنگ

۸ قدم برای اینکه بهترین سایت ترجمه را انتخاب کنید

الفخبرگزاری الف |
اگر به دنبال یک سایت ترجمه خوب می‌گردید یا موسسه ای که در حال حاضر با آن کار می‌کنید مورد پسندتان نیست باید بدانید چه قدم‌هایی باید برای انتخاب بهترین سایت ترجمه بردارید و چطور می‌توانید بهترین شرکت را از میان شرکت‌های متعدد بازار پیدا کنید. چرا که این روزها وجود سایت‌ها، مترجمین و شرکت‌های مختلف ترجمه، انتخاب را برای افراد دشوار کرده است.

شرکت‌های مختلفی وجود دارند که همگی مدعی هستند بهترین و حرفه‌ای‌ترین خدمات ترجمه را ارائه می‌دهند. همه آن‌ها همچنین ترجمه متون تخصصی و مقالات و ترجمه به زبان‌های مختلف انجام می‌دهند. اما چطور می‌توان تشخیص داد که کدامیک برای کار شما مناسب است؟

در ادامه به شما نکاتی را که به انتخاب بهترین سایت ترجمه کمک می‌کند می‌گوییم. این نکته را نیز فراموش نکنید همیشه بررسی نظرات و امتیازاتی که مشتریان یک سایت ترجمه در گوگل یا سایت‌های دیگر داده‌اند نیز می‌تواند به شما در یافتن سایت ترجمه موردنظرتان کمک کند.

۸ قدم برای اینکه بهترین سایت ترجمه را انتخاب کنید - 3

شرکت مورد نظر شما چقدر تجربه دارد؟

تجربه بسیار مهم است چرا که تجربه نشان می‌دهد یک شرکت چقدر توانسته پابرجا بماند و علاوه بر این‌ها تجربه در هر زمینه موجب بالاتر رفتن کیفیت کار می‌شود.

یک شرکت با تجربه بدون شک با متون متفاوت و اسناد گوناگون برای ترجمه مواجه شده است و با مشکلات احتمالی کار نیز آشنا است بنابراین بهتر و راحت‌تر می‌تواند هر مشکلی را برطرف کند یا از بروز مشکل جلوگیری کند.

بنابراین بررسی اینکه شرکت مورد نظر شما چند سال تجربه دارد می‌تواند قدم مهمی در انتخاب بهترین سایت ترجمه باشد.

ترجمه‌ها توسط چه افرادی انجام می‌شود؟

تجربه و تخصص مترجمین نیز مهم است. اینکه ترجمه توسط یک مترجم متخصص انجام می‌گیرد نیز نشان خواهد داد چقدر کار نهایی یک ترجمه، بخصوص اگر در رشته‌ای باشد که خیلی معمول نیست، با کیفیت خواهد بود.

همچنین این مساله که سایت ترجمه چطور مترجمین خود را انتخاب کرده و در بهبود و آموزش کار آن‌ها موثر بوده نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند دقت و کیفیت کار یک مترجم را نشان دهد.

معمولا ترجمه تخصصی نیازمند دانش درباره اصطلاحات تخصصی نیز است. شما باید بدانید آیا مترجمین این شرکت در زمینه تخصصی که شما در نظر دارید تجربه‌ای دارند و با لغات و اصطلاحات این زمینه خاص آشنا هستند یا نه.

هرچه آشنایی مترجم به متنی که ترجمه می‌کند بیشتر باشد، ترجمه روان‌تر و منطقی‌تری را ارائه می‌دهد.

آیا این سایت خدمات ۲۴ ساعته ارائه می‌دهد؟

اینکه سایت ترجمه، خدمات خود را در زمان خاصی ارائه می‌دهد یا به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی مشتریانش است نیز مساله مهم دیگری است که باید در نظر گرفته شود.

هرچند شاید سخت باشد شرکتی را بیابید که به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته پاسخگو باشد اما سرعت پاسخگویی به درخواست‌های مشتری بسیار مهم است حتی اگر کار به صورت ۲۴ ساعته انجام نمی‌گیرد باید به مشتری زمان انجام شدن کار در اولین فرصت گفته شود.

اینکه یک شرکت چقدر سریع به سوالات و درخواست‌های مشتری خود پاسخ بگوید نشان می‌دهد چقدر در کار خود جدی است و می‌تواند با چه سرعت عملی کار ترجمه را انجام دهد.

قیمت ترجمه به چه شکل محاسبه می‌شود؟

قیمت ترجمه یکی از اصلی‌ترین فاکتورها برای انتخاب سایت ترجمه است. اینکه این شرکت به چه صورت هزینه یک ترجمه را محاسبه می‌کند باید دقیق و با جزییات به مشتری گفته شود.

آیا هزینه یکسانی برای همه نوع ترجمه دارند یا هزینه ترجمه تخصصی را نسبت به ترجمه‌های عادی متفاوت محاسبه می‌کنند؟ هزینه ترجمه بر حسب کلمه محاسبه می‌شود یا صفحه؟ آیا این شرکت از حافظه ترجمه برای کاهش هزینه‌های ترجمه استفاده می‌کند؟

آیا این شرکت به خوبی سازماندهی شده است؟

آیا ترجمه‌های سایت ترجمه فقط توسط مترجم انجام می‌شود یا از ترجمه ماشینی نیز استفاده می‌شود؟ آیا مترجمین بر اساس تجربه و تخصصی که دارند کار ترجمه را در دست می‌گیرند یا این کار به صورت تصادفی صورت می‌گیرد؟

این نکته را گوشزد می‌کنیم که استفاده از ماشین یا نرم افزار جهت ترجمه متن، کیفیت کار نهایی را پایین می‌آورد اما کمک گرفتن از این نرم افزارها در کنار مترجمین حرفه‌ای هم می‌تواند به کار آن‌ها سرعت ببخشد هم کیفیت و دقت کار را بالاتر ببرد. این مسئله در پروژه‌های بزرگ مانند ترجمه کتاب های تخصصی بسیار اهمیت دارد.

سرعت انجام کار چگونه است؟

روال کار سایت ترجمه به چه صورت است و سرعت انجام کار را چطور می‌سنجد؟ آیا بابت انجام دادن سریع‌تر کار هزینه بیشتری درخواست می‌کند؟

باید این را در نظر داشته باشید اغلب اوقات هر چه بخواهید کارتان سریع‌تر از معمول انجام بگیرید باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کنید اما مطمئن شوید این سرعت به کیفیت کار شما لطمه‌ای وارد نمی‌کند.

یک فایل نمونه برای ترجمه ارسال کنید.

اگر هنوز نمی‌توانید تصمیم بگیرید که کدام شرکت را برای ترجمه پروژه‌هایتان انتخاب کنید بهترین کار این است که یک فایل کوتاه برای نمونه به چند شرکت ارسال کنید.

بر فرض اگر در انتخاب بین ۳ شرکت مردد مانده‌اید، این فایل کوتاه نمونه را برای هر سه ارسال کنید و نتیجه نهایی را از نظر کیفیت، سرعت انجام کار و دقت بررسی کنید تا ببینید کدام شرکت مناسب کار شما است.

ویرایش و بازخوانی مطالب چگونه انجام می‌شود؟

بازخوانی و ویرایش مطالب از جمله خدماتی است که شاید برخی از شرکت‌های ترجمه ارائه ندهند و در عوض هزینه کمتری بابت کار ترجمه از شما بگیرند. اما باید این را بدانید که ویراستاری و نمونه خوانی از جمله مراحلی است که می‌تواند انسجام و کیفیت کار ترجمه شما را بالا ببرد بنابراین شرکتی که چنین ویژگی را دارد نسبت به شرکتی که صرفا هزینه کمتری را به شما پیشنهاد می‌دهد اما کار ویراستاری و باز خوانی را به طور حرفه‌ای انجام نمی‌دهد، عملکرد بهتری خواهد داشت.

انتخاب بهترین سایت ترجمه که بتواند ترجمه متون شما چه ترجمه تخصصی، چه ترجمه عمومی، ویرایش مقالات انگلیسی و تخصصی یا بازخوانی را انجام دهد در ابتدا کار دشواری به نظر می‌رسد.

اما با توجه به نکات گفته شده می‌توانید بررسی کنید و بهترین سایت ترجمه که مترجمین حرفه‌ای و تخصصی دارد را بیابید. بخصوص اگر می‌خواهید به طور مداوم با یک شرکت کار کنید بسیار مهم است که پیش از انتخاب، بررسی‌های لازم را انجام داده و کیفیت، دقت و سرعت کار یک سایت ترجمه را به خوبی بسنجید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حضور جواد خواجوی در برنامه «عصر جدید»

برترین‌هابرترین‌ها13 ساعت قبل

فیلم | حیرت داوران عصر جدید از حرکات پسر ژله‌ای

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
عبادلله محمدولی رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر با بیان اینکه حباب سکه امروز به ۵۴۰ هزار تومان رسیده است گفت: دادوستدها در بازار امروز کاهشی بوده است. رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر با بیان اینکه از صبح امروز تاکنون روند قیمتی سکه افزایشی بوده است اظهار کرد: امیدواریم که به زودی ثبات را در بازار طلا و سکه شاهد باشیم. محمدولی با بیان اینکه گرایش مردم برای خرید مصنوعات طلا در بازار بسیار کم شده است اظهار کرد: پیش بینی دقیقی را نمی‌توان برای خرید طلا و سکه در بازار داشت. رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر از ساماندهی در بازار که می‌تواند خلاء‌های موجود در بازار را کاهش می‌دهد خبرداد. در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۴ میلیون و ۶۷۶ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و سکه گرمی ۹۹۹ هزار تومان داد و ستد شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی «روسیا الیوم»، «سلطان بن سعد المریخی» وزیر مشاور در امور خارجه قطر روز دوشنبه تصریح کرد: متقاعد شده‌ایم که ایران به دنبال جنگ یا بی ثباتی در منطقه نیست. المریخی با اشاره به این که «دوحه هواره حامی روند مسالمت آمیز مسائل بوده است»، افزود: تمامی تلاش خود را برای بازگشت دوباره ثبات به منطقه به کار خواهیم گرفت. آمریکا با هیاهوی و رجز خوانی، ناوهای هواپیمابر خود را برای تحت‌فشار گذاشتن ایران عازم منطقه کرده، اما چون با ایستادگی ایران مقابل سیاست فشار حداکثری روبرو شده، به دنبال راهی است تا از طریق یک کشور میانجی به این قائله پایان دهد. نشریه سان هفته گذشته گزارش داد، ترامپ در دیدار با رئیس‌جمهوری سوئیس در کاخ سفید، خواستار میانجی‌گری وی در تنش‌های اخیر منطقه با ایران شده است. او همچنین در چندین نوبت تأکید کرده در پی جنگ با ایران نیست و امروزهم در گفت‌وگو با فاکس نیوز گفت، قصد درگیری نظامی با ایران را ندارد.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، این مرکز در نظر دارد، در راستای تحقق نامگذاری امسال مقام معظم رهبری در جهت رونق تولید، اطلاعات محصولات فاوایی داخلی (اعم از محصولات سخت افزاری، نرم‌افزاری، سیستم‌های عامل‌ و میان‌افزارهای مورد استفاده در حوزه‌های سازمانی، افتایی و صنعتی) را که قابل رقابت و بکارگیری به جای محصولات خارجی هستند، جمع آوری کند. مرکز افتا پس از دریافت و بررسی اطلاعات محصولات داخلی فاوایی، سازمان‌ها و دستگاه‌های زیرساختی کشور را به بکارگیری این محصولات به جای محصولات مشابه خارجی تشویق و ملزم خواهد کرد. مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری از همه تولیدکنندگانی که دارای محصولات افتایی و فاوایی برتر و یا مشابه محصولات خارجی هستند، دعوت کرده است با مراجعه به پایگاه اینترنتی این مرکز به نشانی http: //www. afta. gov. ir نسبت به تکمیل «فرم مشخصات محصول فاوایی قابل رقابت با محصولات خارجی» اقدام کنند.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
مهدی شادنوش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در ارائه خدمات به بیماران انسولین هیچ تغییری اتفاق نیافتاده و برای ارائه انسولین با دفترچه بیمه هیچ محدودیت سنی یا محدودیت گروهی وجود ندارد و همه خدمات طبق روال گذشته عرضه می‌شود. وی گفت: بنا بود تا هر شش ماه یک بار پرونده بیماران نیازمند به انسولین توسط فوق تخصص غدد یا متخصص داخلی بازبینی شود و در صورت نیاز تمدید شود که ما اکنون از این موضوع هم صرف نظر کرده و تغییری در ارائه خدمات نداده‌ایم. رئیس مرکز پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت افزود: اگر داروخانه‌ها انسولین را کمتر از ۷ قلم ارائه می‌کنند باید پیگیری شود و میزان مورد نیاز به دست بیماران برسد. شادنوش گفت: تا سال آینده خط تولید انسولین داخلی در کشور راه اندازی می‌شود که با این اتفاق دیگر هیچ مشکلی برای تأمین این دارو نخواهیم داشت.

نظرها

اخبار بیشتر