بحران کارشناس کشاورزی بدتر از بحران آب است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

بحران کارشناس کشاورزی بدتر از بحران آب است

ایلناخبرگزاری ایلنا |
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تهدید آینده در حوزه غذا، مسئله آب در کشور نیست، بلکه نداشتن کارشناس کشاورزی است.

بحران کارشناس کشاورزی بدتر از بحران آب است - 1

به گزارش ایلنا، محمدمهدی طهرانچی در نوزدهمین جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان گفت: اعضای هیئت امنای استانی در دوره جدید دانشگاه آزاد اسلامی از اختیارات بیشتری نسبت به دوره قبل برخوردار هستند و باتوجه به اینکه با ملاحظات استانی آشنایی دارند در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها، سیاست‌های استان را در نظر می‌گیرند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان بعد از استان تهران از لحاظ جمعیت دانشجویی در رتبه دوم قرار دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه در سیاست جدید دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهیم با هدایت هیئت امنای استان‌ها این دانشگاه را به توسعه هوشمند شهری و اقتصاد شهری پیوند بزنیم، خاطرنشان کرد: بدین منظور دو الگوی جامع مدیریت آموزش و پژوهش فناوری در سال آینده در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته که یکی از این پلتفرم‌ها، موضوع بازمهندسی نظام آموزشی، پژوهشی و خدمات فناوری علوم کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی است.

طهرانچی ادامه داد: تهدید آینده در حوزه غذا، مسئله آب در کشور نیست، بلکه نداشتن کارشناس کشاورزی است، چراکه اکنون دانشگاه آزاد اسلامی با در اختیار داشتن ۲ هزار استاد در رشته کشاورزی تنها ۷ هزار دانشجو دارد، یعنی به ازای هر یک استاد، ۳ دانشجوی کشاورزی در حال تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی هستند که موضوع قابل بررسی است.

وی اظهار داشت: متأسفانه عدم انطباق آموزش‌های کشاورزی در دانشگاه با نیاز کشاورزی، باعث شده با بحران کارشناس در این حوزه مواجه شویم به دلیل آنکه دانشگاه‌ها تاکنون کارشناسان را برای دولت تربیت می‌کردند نه برای کار در زمین‌های کشاورزی و این یکی از موضوعاتی است که در دستورکار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته و برای حل این بحران، می‌خواهیم بحث غذا و آموزش کشاورزی و رشته‌های مرتبط با آن را در قالب یک پلتفرم پیگیری کنیم و کل رشته‌های مرتبط با کشاورزی را درگیر مسئله غذا و امنیت غذایی کنیم.

در خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه تأمین امنیت غذایی، تولید بذر صیفی‌جات و آفات بیولوژیک است که بر این اساس واحد اصفهان (خوراسگان) مجری تولید بذر، واحد یزد که پیشرفت خوبی در حوزه آفات بیولوژیک داشته متولی تولید کنه برای دفع آفات و کمک به تولیدات گلخانه‌ای است.

طهرانچی ادامه داد: پلتفرم دوم که در دستورکار دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد، فناوری ارتباطات و موضوع آی تی است که می‌تواند به اشتغال استان‌ها کمک کند. اکنون در حال طراحی زیرساخت‌های این دو پلتفرم هستیم تا بتوانیم اشتغال استان‌ها را تأمین کنیم.

وی گفت: برای اولین بار در تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی، حسابرسی مستقل از عملکرد مالی این دانشگاه در سال ۹۵ انجام شد. این در حالی است که در ۳۶ سال گذشته هیچ حسابرسی مستقلی از دانشگاه آزاد اسلامی انجام نشده بود و با برنامه‌ریزی هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، مؤسسه مفید راهبر که یک مؤسسه حسابرسی مستقل است، مسئولیت حسابرسی را برعهده گرفت و این حسابرسی هرساله انجام و گزارش آن به اطلاع هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و استان‌ها خواهد رسید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از تغییراتی که در دوره مدیریتی جدید این دانشگاه صورت گرفته، تغییر سال مالی دانشگاه از سال شمسی به سال تحصیلی است. بر این اساس، سال مالی دانشگاه آزاد اسلامی منطبق با سال تحصیلی و از اول شهریورماه آغاز می‌شود.

طهرانچی افزود: برای سال ۱۳۹۸ یک دوره پنج ماهه به عنوان متمم بودجه در نظر گرفتیم. در این متمم پنج ماهه، خارج کردن واحدها از وضعیت زیاندهی از اهمیت بالایی برخوردار است که باید برای آن تدابیری اندیشیده شود.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با بودجه، دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از تلگرام

🔹نقش سه استاد در اخراج حوریه دهقانشاد از دانشگاه آزاد اسلامی

▫️ جامعه نو: یک منبع آگاه به جامعه‌نو گفت که در جریان اخراج دکتر حوریه دهقانشاد از دانشگاه آزاد اسلامی، سه نفر از استادان این دانشگاه نقش داشته‌اند و علیه او شهادت داده‌اند.

دکتر حوری دهقانشاد استاد علوم ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی با شکایت ۸ دانشجو از تدریس در این دانشگاه تعلیق و سپس اخراج شد.

پیش از این وحید عقیلی، رییس سابق دانشکده در گفتگو با فرارو گفته بود که نقشی در این پرونده نداشته و این تصمیم را هیات امنای دانشگاه آزاد گرفته است. محمدرضا رسولی معاون این دانشکده نیز در گفتگو با ایرنا گفته بود که از این موضوع اطلاعی نداشته ‎است و اولین بار است که این خبر را می‎شنود.


مهلت مجدد ثبت نام در کنکور سراسری از فردا آغاز می‌شود

🔹 مهلت مجدد برای ثبت نام داوطلبان شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی از فردا یکشنبه ۱۹ اسفند آغاز می‌شود.


بودجه فوتبال در سال ۹۸ چقدر است؟

در مجمع امروز برای بودجه سال ۹۸ پیش بینی بودجه ۹۷ میلیارد تومانی داده شد و اعلام شد که هزینه‌ها ۸۷ میلیارد تومان است که ۵ میلیارد تومان هم کسری بودجه خواهند داشت. سال قبل هم ۳ میلیارد تومان کسری بودجه وجود داشت که با افزایش در‌آمد این کسری رفع شد.


🚫 بودجه‌هایی که مردم نشنیدند/ شرکتی که ۳برابر بودجه رفاهی مردم ایران بودجه می‌گیرد

❗️ در حالی کل منابع عمومی بودجه دولت در سال ۹۸ که توسط مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود، ۴۰۷هزار میلیارد تومان است، که شرکتهای دولتی برای سال ۹۸ بیش از ۱۲۷۰هزار میلیارد تومان بودجه گرفتند، جالب اینکه این بودجه اصلا توسط مجلس بررسی نمی‌شود و گزارش‌های مالی شرکتهای دولتی هم مخفی و محرمانه است.

⁉️ تنها در یک مورد بودجه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ۳۰۹هزار میلیارد تومان برای سال ۹۸ پیش‌بینی شده که حدود سه‌چهارم بودجه عمومی کشور است، این در حالی است که کل بودجه رفاهی دولت برای ۸۰ میلیون ایرانی در سال ۹۸ حدود ۱۱۳هزار میلیارد تومان است یعنی تقریبا یک‌سوم بودجه شرکت ملی پالایش و پخش.

بهبود محیط کسب‌و‌کار

متن کامل

http: //www. daraian. com/fa/news/۱۵۳-econews/۲۰۱۵۸


مهلت مجدد ثبت نام در کنکور سراسری از فردا

مهلت مجدد برای ثبت نام داوطلبان شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی از فردا یکشنبه ۱۹ اسفند آغاز می‌شود.


📢 آغاز ثبت‌نام رشته‌های بدون آزمون کنکور از امروز

🗣 مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور:

◀️ ثبت‌نام رشته‌های بدون آزمون کنکور ۹۸ از امروز دوشنبه، ۲۰ اسفند ماه جاری آغاز می‌شود.

◀️ فهرست کدرشته محل‌های مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی متعاقبا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع‌رسانی خواهد شد.


در ادامه بخوانید

متهم رضوی در دومین روز محاکمه

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سید محمدهادی رضوی و ۳۰ متهم دیگر پرونده بانک سرمایه، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) در پانزدهمین شب از ماه مبارک رمضان (سه شنبه ۳۱ اردیبهشت) در جشنواره «باغ رمضان» برنامه زنده خواننده مطرح محمد اصفهانی در بوستان آب و آتش برگزار و سفره افطاری ساده روی پل طبیعت تهران گسترده می‌شود. اجرای محمد اصفهانی یکی از بخش‌های جشنواره «باغ رمضان» این مجموعه فرهنگی بوده و سه شنبه ۳۱ اردیبشهت ساعت ۲۱:۳۰ در بوستان آب و آتش هم برنامه ریزی شده است. همچنین سفره افطاری ساده روی پل طبیعت پهن می‌شود و این پل غیر خودرویی میزبان روزه داران تهرانی خواهد بود. بنا بر این گزارش برپایی سفره افطار ساده روی پل طبیعت با بهره گیری از پتانسیل خیرین محلی و با هدف حذف اسراف و تجمل گرایی برای آن دسته از افراد که در لحظه افطار به هر دلیل از منزل دور هستند به اجرا در می‌آید. این برنامه‌ها از ساعت ۲۰:۳۰ همزمان با افطار شروع می‌شود و تا ساعت ۲۳ در یک برنامه ریزی مدون میزبان روزه داران عزیز است.
تابناکتابناک8 ساعت قبل
سندرم پیش از قاعدگی شایعترین بیماری زنان است. محققان می‌گویند: به زودی دوز بسیار اندکی از پروزاک می‌تواند آلام جسمی و استرس‌های احساسی ناشی از سندرم پیش از قاعدگی در زنان را بهبود بخشد. به گزارش ایسنا، شواهد جدید پزشکی حاکیست: دوز بسیار کمی از پروزاک می‌تواند به رنج و درد ماهانه ناشی از سندرم پیش از قاعدگی یا PMS که امروزه میلیون‌ها زن در سراسر جهان به آن مبتلا هستند، خاتمه دهد. محققان می‌گویند پروزاک می‌تواند مقدار «آلو» را بالا نگه دارد. بنا براین گزارش، سندرم پیش از قاعدگی شایعترین بیماری زنان است.
فراروفرارو49 دقیقه قبل
براساس ماده ۱۳۲ قانون آیین دادرسی مدنی، متهمان می‌توانند قرار وثیقه تعیین شده از سوی دادگاه را تأمین کرده و در این صورت با لباس شخصی در دادگاه حاضر شوند. به گزارش فارس، برای پاسخ دادن به این که «چرا سید هادی رضوی در جلسات محاکمه لباس زندان به تن نمی‌کند؟» باید به قانون رجوع شود چراکه در جریان رسیدگی به پرونده‎های متهمان در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی، دیده می‌شود که برخی متهمین با لباس شخصی و برخی با لباس زندان حاضر می‌شوند. در قانون، مجرم کسی است که در دادگاه، جرم او به اثبات رسیده و حکم در مورد او صادر شده است. بر اساس قانون، اگر برای متهمی قرار وثیقه صادر شود و متهم از عهده تأمین وثیقه برآید دیگر بازداشت نشده و زندانی نمی‌شود. بنابراین فردی که با قرار وثیقه آزاد است می‌‌تواند با لباس شخصی در دادسرا یا دادگاه حاضر شود و دیگر نیازی نیست که لباس زندانی به تن کند.
فارسفارس7 ساعت قبل
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری منطقه ۱۲، از ورود مقام قضایی به پروژه مسقف سازی بازار آهنگران خبر داد. حسینی کومله گفت: در بازدیدی که اخیرا با یکی از اعضای شورای شهر تهران از بازار آهنگران داشتیم، بدعهدی پیمانکار به خوبی مشخص بود؛ به طوری که محدوده شرقی بازار را مسقف و بخش دیگر را نیمه کاره رها کرده بود. در حال حاضر هم در دستگاه قضایی در مرحله تامین دلیل هستیم و در صورتی که از مقام قضایی اجازه بگیریم خودمان کار را ادامه می‌دهیم چراکه کار باقی مانده و در نقاطی هم منتج به خطراتی شده است. وی درباره خطرات احتمالی در بازار آهنگران هم گفت: اگر قرار باشد اتفاقی رخ دهد و خطرناک باشد مثلا دیوار شکسته‌ای وجود داشته باشد، ما موظف هستیم بدون رضایت مالک یا مالکان اقدام کنیم، اما این به معنی تکمیل پروژه مسقف سازی نیست و نباید اشتباه گرفته شود. در نقاطی که خطر وجود دارد کمیسیون رفع خطر تشکیل دادیم و تدابیری اندیشیدیم.

نظرها

اخبار بیشتر