دوره‌های متعدد سواد رسانه‌ای در مازندران تشکیل می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
دوره‌های متعدد سواد رسانه‌ای در مازندران تشکیل می‌شود

دوره‌های متعدد سواد رسانه‌ای در مازندران تشکیل می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه اهالی رسانه مازندران با آموزش سواد رسانه ای جامعه را به سمت و سوی آرامش ببرند، گفت: دوره‌های متعدد سواد رسانه ای در مازندران تشکیل می‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آمل، محمود شالویی عصر امروز در آیین افتتاح نخستین مرکز آموزش غیرانتفاعی رسانه مازندران با بیان اینکه امروزه صرفا باید از خبر فاصله بگیریم و به دنبال تولید محتوا و تحلیل برویم، اظهار داشت: انتشار خبر در حد متعارف است که در خود جذابیت را ندارد مگر اخبار اعجاب انگیز که منظور جذب را داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه در انعکاس تنویر عمومی نه اینکه اهمیت خبر بیافتد بلکه باید به سمت و سوی تحلیلی برویم، افزود: خبر باید سودمند و اثربخش باشد و برای مردم در مناسبت‌های متفاوت جریان‌های متفاوتی را در پی داشته باشد.

شالویی با بیان اینکه راه اندازی چنین موسسه آموزش رسانه‌ای در مازندران می‌تواند راهکار مناسبی برای رفع مشکل سواد رسانه‌ای شود، افزود: اکنون یک بخش مشکلات جامعه اختصاص به محصول اخبار متفاوت و متعددی بوده که وحشت مردمی را ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: انتشار اخبار باید سمت و سوی آرامش باشد و رسانه مازندران بدنبال ایجاد آرامش افکار عمومی باشد.

شالویی با اشاره به اینکه امروزه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مهم‌ترین هدف آن آرامش بخشی است، گفت: برای اصلاح روند جامعه باید به سمت آرامش رفت و یک اتفاق را نباید بزرگ جلوه داد تا فضای ناامنی در جامعه ایجاد شود.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

تقویت کلاس‌های آموزش سواد رسانه‌ای در مازندران

عبدالمهدی حق شناس، رئیس سازمان بسیج رسانه مازندران نیز در این مراسم از برگزاری کلاس‌های آموزش سواد رسانه‌ای توسط بسیج رسانه این استان خبر داد و با بیان اینکه سواد رسانه در نظام ما کم است، افزود: اکنون رسانه مازندران نیاز اساسی به آموزش و سواد رسانه‌ای دارد.

وی افزود: بسیج رسانه این استان با احساس در امر آموزش رسانه‌ای ورود جدی یافته و برگزاری کلاس‌های آموزشی را دستور کار داریم.

حق شناس با اعلام اینکه برای این آموزش اعتبار خوبی اختصاص یافته است، گفت: مهم‌ترین اهداف این کلاس‌ها ارتقا سطح سواد رسانه‌ای است تا دغدغه‌های مردم نسبت به انعکاس خبر رفع شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه مازندران خاطرنشان کرد: رسانه‌ها کارشان پیام رسانی ست و پرداختن به بررسی سواد رسانه‌ای نیاز است.

سینا قربانی مدیر موسسه آموزشی سواد رسانه‌ای مازندران نیز راه اندازی این موسسه را با دو محوریت بیان کرد و گفت: رسیدگی به تولید و محتوا خبر و به سمت آموزش رسانه‌ای باسواد دو اهداف این موسسه است.

وی افزود: با بکارگیری از اساتید مجرب در رشته ارتباطات و روزنامه نگاری سعی داریم به سمت و سوی اخبار تحلیلی و پرمحتوا برویم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | حمله تند مجری صدا و سیما به رامبد جوان و نگار جواهریان

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل

اجراى متفاوت دو برادر دوملیتى در عصر جدید

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
علیرضا و على یعقوبى دو برادر دوملیتى افغانستانى و ایرانى بود که با اجراى متفاوتی رای مثبت داوران را دریافت کردند. باشگاه خبرنگاران جوان: علیرضا و على یعقوبى دو برادر دوملیتى افغانستانى و ایرانى بود که با اجراى متفاوتی رای مثبت داوران را دریافت کردند. در این قسمت مراسم عقد این زوج را به در برنامه پخش کردند. البته همسر علی یعقوبی روی صحنه حضور پیدا کرد و علیخانی درباره شرایط زندگی آن‌ها سوال کرد و او گفت: در این دوماه از ۱۰ خواسته‌ای که من می‌خواستم فقط به دو مورد آن عمل کرده است. همین صحبت باعث شد داوران عکس العمل نشان بدهند.

کارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
کارگاه بین المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم و ۲۰ اندیشمند خارجی برگزار شدکارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوریکارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوریبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگاه بین المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم و ۲۰ اندیشمند خارجی برگزار شد.
فارسفارس1 روز قبل
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در آموزش و پرورش تغییر رویکرد مهم است نه جابه‌جایی مهره‌ها. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در کمیسیون متبوعش خبر داد. وی طی توئیتی نوشت‌: امروز در کمیسیون میزبان آقای دکتر حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش بودیم. مشکل عمده بر سر وزرای مجبور به استعفای قبل، عدم همکاری رئیس جمهور و دولت با وزرای سابق در تأمین بودجه آموزش و پرورش بود. وی ادامه داده است: آیا دولت با ایشان همکاری خواهد کرد!؟ تغییر رویکرد مهم است نه جابه‌جایی مهره‌ها.

شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیوم

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
خبر در حال بروزرسانی است …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشستی خبری به تشریح آخرین اقدامات فنی این سازمان در راستای اجرای بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در توقف برخی تعهدات برجامی پرداخت. شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیومسازمان انرژی اتمی ایران براساس تصمیات مسئولان نظام اقدام خواهد کرد

حکایت ادامه دار مدارس استیجاری پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آموزش و پرورش می‌گوید برای خرید ۷۰ مدرسه استیجاری پایتخت ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در بودجه دیده نشده است و اگر تامین اعتبار نشود مشکل مدارس استیجاری پایتخت همچنان ادامه خواهد داشت.

نظرها

اخبار بیشتر