1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. سیاسی

گزینه اصولگرایان برای کرسی ریاست مجلس از مشهد می‌آید؟ / میرتاج الدینی: همه شخصیت‌های اصولگرا در تهران نیستند

خبرگزاری نامه‌نیور |
عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: وقتی انتخابات برگزار و ترکیب نمایندگان مشخص شد، آن وقت اصولگرایان درباره ریاست تصمیم می گیرند. به عبارت بهتر از قبل انتخابات برای ریاست مجلس تصمیم گیری نخواهد شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: استراتژی اصولگرایان برای انتخابات مجلس یازدهم مهم است. آنها در انتخابات دور گذشته همه داشته‌های خود را در لیست تهران جمع کردند اما وقتی سی بر هیچ باختند دیگر شخصیتی در طراز رجل سیاسی نداشتند که به صحنه بیاورند تا رقابت بر سر کرسی ریاست پارلمان بین لاریجانی و عارف دوقطبی نشود. اما آیا اصولگرایان از این تجربه برای نوع ورود به انتخابات مجلس آینده استفاده می‌کنند؟

حجت الاسلام میرتاج الدینی در گفتگو با نامه نیوز درباره استراتژی اصولگرایان برای ورود به انتخابات مجلس آینده گفت: اصولگرایان در همه استان‌ها چهره مطرح و موثر دارند، بستگی دارد اگر اکثریت در مجلس بعد به دست بگیرند، این چهره‌ها می‌توانند مجلس را به خوبی اداره کنند اما این روش و شیوه انتخابات که بعضی از چهره‌های در سطح ریاست را به شهرستان‌ها ببرند تا از آنجا کاندیدا شوند و به صحنه انتخابات بیایند، چنین بحثی در محافل نیروهای انقلاب و اصولگرا نداریم.

وی افزود: از اول این روند بود که چهره هایی که در تهران مطرح هستند در لیست تهران می‌آیند و آنهایی که در شهرستان‌ها حضور داشتند و از اول در شهرستان‌ها مطرح شدند از همان شهرستان‌ها می‌آیند.

عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی درباره صحت خبر آمدن کاندیدای اصولگرایان برای کرسی ریاست مجلس از مشهد، کسانی همچون قالیباف و جلیلی گفت: خیر، اینها چهره هایی هستند که اگر بنا باشد نامزد انتخابات مجلس شوند، از تهران خواهند آمد.

وی افزود: البته این طور هم نیست که حتما گزینه اصولگرایان برای ریاست مجلس از تهران نامزد شود. چهره هایی که در سطح ملی مطرح هستند و در تهران حضور دارند از تهران کاندیدای انتخابات مجلس می‌شوند این طور نخواهد بود که به شهرستان‌ها بروند و از آنجا به انتخابات ورود کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا تأکید کرد: وقتی انتخابات برگزار و ترکیب نمایندگان مشخص شد، آن وقت اصولگرایان درباره ریاست تصمیم می‌گیرند. به عبارت بهتر از قبل انتخابات برای ریاست مجلس تصمیم گیری نخواهد شد.

میرتاج الدینی در پاسخ به این سئوال که ژنرال‌های اصولگرا همه از تهران نمی‌آیند و از حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور کاندیدا انتخابات مجلس می‌شوند؟ گفت: همه آنها در تهران نیستند، در شهرستان‌های مختلف پراکنده هستند و از شهرستان خودشان حضور پیدا می‌کنند.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با اصولگرا، اصلاح طلب و مجلس از تلگرام

🔴سعید ناجی از فعالین اصلاح طلب به عنوان معاون سیاسی استانداری البرز منصوب شد

🔸 وی سابقا معاون سیاسی استانداری سمنان و سرپرست استانداری بوده است


🔻 محمود صادقی، نماینده اصلاح طلب مجلس:

🔹مدیری داریم که دستی در واردات دارد و به عنوان مسئول ثبت سفارش منصوب می‌شود، جالب اینجاست که آن شخص یا نزدیکانش هم وارد کننده هستند و خودش نیز مسئول تعرفه‌گذاری است!

🔹یکی از دلایل انتقاد به سیاست‌های دولت در مسیر مبارزه با فساد همین موضوع است.


وکیلی نماینده اصلاح طلب مجلس:

🔹حقوق هر نماینده مجلس ماهی ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است که به سختی زندگی را می‌گذرانیم. /فارس


#دهقان نماینده مجلس:

🔻آملی لاریجانی اصل ۱۴۲ و اصل ۴۹ و قانون رسیدگی به اموال مسئولان -که سر و تهش را هم زدند- اجرا نکرده و ۳ ساله آیین نامه‌اش را برای اجرا ابلاغ نکرده و از من گله می‌کرد که چرا مدام علیه من مصاحبه می‌کنی!

#خسروآبادی:

🔹 شاید بپرسید چرا با حقوق‌های نجومی برخورد نشد؟ جواب این است: چون از بنیاد مستضعفان تا بخش‌های دولتی، نیمه دولتی و خصولتی و حتی خود قوه قضاییه دارند از این حقوق‌ها می‌گیرند.

#یاشار_سلطانی (افشاگر املاک نجومی):

🔹 من اینجا باید اعلام کنم که اصولگرا، اصلاح طلب دیگه تمومه ماجرا! جریان‌های سیاسی ما همگی کاسب سیاسی هستند. فرمان ۸ ماده‌ای رهبری صراحتا تکلیف کار و مسیر را مشخص کرده.

🔹همین امروز صبح من دادگاه بودم و ۱۱ تا شکایت جدید از من شده، داماد شمخانی از من شکایت کرده که چرا تو در توییتت نوشتی چماق دار؟ من چماق نداشتم و باید چماق من را نشان دهی! سطح وقاحت را ببینید.

مراسم رونمایی از مستند «مردم نامحرم اند» ساخته تورج کلانتری


🔴 مسیح مهاجری: برخی از اعضای حلقه اصلی روحانی، عضو انجمن حجتیه هستند؛ این را من و برخی از بزرگان، از همان اول به روحانی گفتیم، ولی به راحتی از کنارش عبور کرد

🔻یکی از گلایه‌های اصلی هاشمی در مورد حلقه صفر روحانی بود

🔻ضعفی که روحانی نشان می‌دهد، قابل قبول نیست، یا بماند یا مقاومت کند

🔻در ۹۸ و ۱۴۰۰، خدا به دادمان برسد

🔻اصلاح طلب و اصولگرا، سر و ته یک کرباسند

🔻مردم از لج آن طرف، به لیست امید رای دادند

🔻مردم از شورای نگهبان عصبانی شدند و به روحانی رای دادند

🔻جریان سنتی در حوزه جان گرفته، در حد رسیدن به مرجعیت نقشه دارد

🔻هدف جریان مرموز در حوزه انتخابات ۱۴۰۰ است؛ به حوزه هم حمله می‌کنند تا حاکمیت حوزه را در دست بگیرند


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | پیام‌ نوروزی عادل فردوسی‌پور، محمود دولت‌آبادی و چند چهره‌ دیگر

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل

فیلم | عجیب‌ترین دزدی در بالاشهر تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
امروز در سالگرد حمله آمریکا به عراق، مجددا پرونده سرنوشت خانواده صدام حسین که چند دهه در بالاترین درجات قدرت این کشور حضور داشتند، گشوده شد. اما این فقط صدام حسین و سرنوشت او نیست که قابل تامل است. سرنوشت خاندان صدام۱- صدام حسین: ۳۰ دسامبر ۲۰۰۶ بعد از ۵ ماه از صدور حکم اعدامش توسط دادگاه جنایی عراق به دار آویخته شد. ۳- زنان صدام: صدام حسین ۳ زن داشت که مشهورترین آنها ساجده خیرالله دختر دایی‌اش بود. به گفته حریر که پدرش حسین کامل توسط صدام حسین به فجیع‌ترین شکل ممکن کشته شده، صدام حسین ۱۵ نوه دارد که برخی از آنها در اردن زندگی می‌کنند، مادرش رغد و خاله‌اش رنا هم در همین کشور هستند اما مادر بزرگش و خاله کوچکش ساکن قطرند.
الفالف23 ساعت قبل
صفحه اینستاگرام منتسب به رهبر معظم انقلاب به مناسبت روز پدر تصویر و خاطره‎ای از پدر ایشان را به اشتراک گذاشت. گروه عکس الف، ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، ۱۴:۰۶ ۳۹۷۱۲۲۹۱۵۲در روز ولادت حضرت علی علیه السلام و به مناسبت روز پدر صفحه اینستاگرام منتسب به رهبر معظم انقلاب تصویری از ایشان را در کنار پدرشان منتشر و خاطره‌ای از ایشان را نقل کرد. در این پست رهبر انقلاب می‌فرمایند: «پدرم طاقت دوری ما را نداشتمن کمتر پدری را دیدم که ‌این‌قدر نسبت به فرزندانش محبت داشته باشد …‌‌من چهارده پانزده سالم بود. ‌‌ پدرم که از نماز بر می‌گشت، ماها را توی خواب می‌بوسید … ‌‌طاقت نمی‌آورد. در ادامه تصویر منتشر شده از رهبر انقلاب را در کنار پدرشان می‌بینید.
ایرناایرنا11 ساعت قبل
به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی به مناسبت نوروز که در تارنمای رسمی کاخ سفید منتشر شد، بار دیگر ادعاهای علیه ایران مطرح کرد. خبر تکمیل می‌شود. شبد**۹۴۱۶**۱۰۱۰انتهای پیام /*
الفالف16 ساعت قبل
«لوان جاگاریان» سفیر دولت فدراسیون روسیه در ایران در گفت و گویی در پاسخ به این سوال که «اخیرا شاهد بودیم که رئیس جمهوری سوریه آقای بشار اسد سفری را که از پیش اعلام نشده بود به تهران داشتند. بعد‌ها طی روز‌های آتی و حتی اخیرا شاهد بودیم که برخی از نشریات کشور‌های عربی گزارش داده‌اند که ظاهرا روسیه از این سفر ناراحت شده بود. آیا چنین چیزی صحت دارد؟» گفت: ما شنیدیم که مثلا یک روزنامه انگلیسی [مستقر در انگلیس] به نام العرب نوشته که گویا آقای لاوروف از سفر غیرمنتظره آقای بشار اسد به تهران ناراحت شده است. وی ادامه داد: به نوبه اول، سفر رئیس جمهوری قانونی جمهوری عربی سوریه به تهران به این دو کشور مربوط است، به ایران و سوریه. آنچه که در برخی رسانه‌های غربی و عربی آمده است، اصلا بی‌اساس است؛ و هدف و منظورشان تلاش برای ایجاد شکاف بین ایران و روسیه و سوریه است، اما اصلا موفق نخواهند بود.

اخبار بیشتر