1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. سیاسی

گزینه اصولگرایان برای کرسی ریاست مجلس از مشهد می‌آید؟ / میرتاج الدینی: همه شخصیت‌های اصولگرا در تهران نیستند

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: وقتی انتخابات برگزار و ترکیب نمایندگان مشخص شد، آن وقت اصولگرایان درباره ریاست تصمیم می گیرند. به عبارت بهتر از قبل انتخابات برای ریاست مجلس تصمیم گیری نخواهد شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: استراتژی اصولگرایان برای انتخابات مجلس یازدهم مهم است. آنها در انتخابات دور گذشته همه داشته‌های خود را در لیست تهران جمع کردند اما وقتی سی بر هیچ باختند دیگر شخصیتی در طراز رجل سیاسی نداشتند که به صحنه بیاورند تا رقابت بر سر کرسی ریاست پارلمان بین لاریجانی و عارف دوقطبی نشود. اما آیا اصولگرایان از این تجربه برای نوع ورود به انتخابات مجلس آینده استفاده می‌کنند؟

حجت الاسلام میرتاج الدینی در گفتگو با نامه نیوز درباره استراتژی اصولگرایان برای ورود به انتخابات مجلس آینده گفت: اصولگرایان در همه استان‌ها چهره مطرح و موثر دارند، بستگی دارد اگر اکثریت در مجلس بعد به دست بگیرند، این چهره‌ها می‌توانند مجلس را به خوبی اداره کنند اما این روش و شیوه انتخابات که بعضی از چهره‌های در سطح ریاست را به شهرستان‌ها ببرند تا از آنجا کاندیدا شوند و به صحنه انتخابات بیایند، چنین بحثی در محافل نیروهای انقلاب و اصولگرا نداریم.

وی افزود: از اول این روند بود که چهره هایی که در تهران مطرح هستند در لیست تهران می‌آیند و آنهایی که در شهرستان‌ها حضور داشتند و از اول در شهرستان‌ها مطرح شدند از همان شهرستان‌ها می‌آیند.

عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی درباره صحت خبر آمدن کاندیدای اصولگرایان برای کرسی ریاست مجلس از مشهد، کسانی همچون قالیباف و جلیلی گفت: خیر، اینها چهره هایی هستند که اگر بنا باشد نامزد انتخابات مجلس شوند، از تهران خواهند آمد.

وی افزود: البته این طور هم نیست که حتما گزینه اصولگرایان برای ریاست مجلس از تهران نامزد شود. چهره هایی که در سطح ملی مطرح هستند و در تهران حضور دارند از تهران کاندیدای انتخابات مجلس می‌شوند این طور نخواهد بود که به شهرستان‌ها بروند و از آنجا به انتخابات ورود کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا تأکید کرد: وقتی انتخابات برگزار و ترکیب نمایندگان مشخص شد، آن وقت اصولگرایان درباره ریاست تصمیم می‌گیرند. به عبارت بهتر از قبل انتخابات برای ریاست مجلس تصمیم گیری نخواهد شد.

میرتاج الدینی در پاسخ به این سئوال که ژنرال‌های اصولگرا همه از تهران نمی‌آیند و از حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور کاندیدا انتخابات مجلس می‌شوند؟ گفت: همه آنها در تهران نیستند، در شهرستان‌های مختلف پراکنده هستند و از شهرستان خودشان حضور پیدا می‌کنند.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اصولگرا، اصلاح طلب و مجلس از تلگرام

وکیلی نماینده اصلاح طلب مجلس:

🔹حقوق هر نماینده مجلس ماهی ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است که به سختی زندگی را می‌گذرانیم. /فارس


#دهقان نماینده مجلس:

🔻آملی لاریجانی اصل ۱۴۲ و اصل ۴۹ و قانون رسیدگی به اموال مسئولان -که سر و تهش را هم زدند- اجرا نکرده و ۳ ساله آیین نامه‌اش را برای اجرا ابلاغ نکرده و از من گله می‌کرد که چرا مدام علیه من مصاحبه می‌کنی!

#خسروآبادی:

🔹 شاید بپرسید چرا با حقوق‌های نجومی برخورد نشد؟ جواب این است: چون از بنیاد مستضعفان تا بخش‌های دولتی، نیمه دولتی و خصولتی و حتی خود قوه قضاییه دارند از این حقوق‌ها می‌گیرند.

#یاشار_سلطانی (افشاگر املاک نجومی):

🔹 من اینجا باید اعلام کنم که اصولگرا، اصلاح طلب دیگه تمومه ماجرا! جریان‌های سیاسی ما همگی کاسب سیاسی هستند. فرمان ۸ ماده‌ای رهبری صراحتا تکلیف کار و مسیر را مشخص کرده.

🔹همین امروز صبح من دادگاه بودم و ۱۱ تا شکایت جدید از من شده، داماد شمخانی از من شکایت کرده که چرا تو در توییتت نوشتی چماق دار؟ من چماق نداشتم و باید چماق من را نشان دهی! سطح وقاحت را ببینید.

مراسم رونمایی از مستند «مردم نامحرم اند» ساخته تورج کلانتری


🔻 محمود صادقی، نماینده اصلاح طلب مجلس:

🔹مدیری داریم که دستی در واردات دارد و به عنوان مسئول ثبت سفارش منصوب می‌شود، جالب اینجاست که آن شخص یا نزدیکانش هم وارد کننده هستند و خودش نیز مسئول تعرفه‌گذاری است!

🔹یکی از دلایل انتقاد به سیاست‌های دولت در مسیر مبارزه با فساد همین موضوع است.


🔴 مسیح مهاجری: برخی از اعضای حلقه اصلی روحانی، عضو انجمن حجتیه هستند؛ این را من و برخی از بزرگان، از همان اول به روحانی گفتیم، ولی به راحتی از کنارش عبور کرد

🔻یکی از گلایه‌های اصلی هاشمی در مورد حلقه صفر روحانی بود

🔻ضعفی که روحانی نشان می‌دهد، قابل قبول نیست، یا بماند یا مقاومت کند

🔻در ۹۸ و ۱۴۰۰، خدا به دادمان برسد

🔻اصلاح طلب و اصولگرا، سر و ته یک کرباسند

🔻مردم از لج آن طرف، به لیست امید رای دادند

🔻مردم از شورای نگهبان عصبانی شدند و به روحانی رای دادند

🔻جریان سنتی در حوزه جان گرفته، در حد رسیدن به مرجعیت نقشه دارد

🔻هدف جریان مرموز در حوزه انتخابات ۱۴۰۰ است؛ به حوزه هم حمله می‌کنند تا حاکمیت حوزه را در دست بگیرند


🔴 صادقی نماینده اصلاح طلب مجلس:

🔸 ‏امامان جمعه می‌توانند الگوی کارهای خوب باشند


🔴سعید ناجی از فعالین اصلاح طلب به عنوان معاون سیاسی استانداری البرز منصوب شد

🔸 وی سابقا معاون سیاسی استانداری سمنان و سرپرست استانداری بوده است


در ادامه بخوانید

فیلم | نمایش هوایی جت جنگنده اف-۱۵ ایگل

همشهریهمشهری22 ساعت قبل
این جت جنگده به سفارش نیروی هوایی آمریکا ساخته شد و نخستین پروازش را در سال ۱۹۷۲ انجام داد و در سال ۱۹۷۶ وارد خدمت شد. این هواپیما به یکی از موفق‌ترین جنگنده‌های مدرن بدل شد در نبردهای هوایی بیش از ۱۰۰ پیروزی داشته و بدون شکست مانده است. اف-۱۵ در نیروی هوای چند کشور دیگر از جمله ژاپن و عربستان سعودی هم خدمت می‌کند. مک‌دانلدداگلاس بعدها شکل ارتقاء یافته اف-۱۵ به نام اف-۱۵‌ای استرایک ایگل (Strike eagle) را تولید کرد که یک جت جنگنده دوسرنشین دو منظوره رای همه شرایط آب‌وهوایی برای جنگ‌های هوایی و ماموریت بازداری عمیق است. در این فیلم مانورهای هوایی جت‌های اف-۱۵ ایگل گارد ملی هوایی لوئیزیانای آمریکا را در نمایشگاه هوایی اوشکوش در ایالت ویسکانسین آمریکا می‌بینید.

داستان سورنا، سردار مقتول / نخستین جنگ میان ایران و روم (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
سورنا، سردار ایرانی در این جنگ بود. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری - «مارکوس لیسینیوس کراسوس» سردار بزرگ روم، از رود فرات در سوریه امروز که گذشت، پا به قلمروی تازه‌ای گذاشت. او از خیانت ارمنستان آگاه شده و همزمان پیشروی سپاه روم را می‌دید. پس سپاه ایران را به دو بخش تقسیم کرد تا بخشی به ارمنستان رفته و بخش دیگر مقابل روم بایستد. سپاه روم در تعقیب آن‌ها، وارد دشتی می‌شود که ۹ هزار کماندار اشکانی از هر سو آن‌ها را تیرباران می‌کنند.

مصوبات مجلس شورای اسلامی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
با موافقت نمایندگان مجلس واردات خودرو‌های سواری تمام برقی و تمام هیبریدی تا زمان تولید آن‌ها در داخل از پرداخت حقوق ورودی معاف شدندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با موافقت نمایندگان مجلس واردات خودرو‌های سواری تمام برقی و تمام هیبریدی تا زمان تولید آن‌ها در داخل از پرداخت حقوق ورودی معاف شدند
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ساعت قبل
عادل الجبیر گفته عربستان برای جلوگیری از جنگ، تمامی تلاش خود را به کار خواهد گرفتعربستان سعودی ضمن تاکید بر اینکه خواهان جنگ در منطقه نیست، ضمن انتقاد شدید از ایران، از سران کشورهای عرب برای بررسی اوضاع خلیج فارس دعوت کرده است. هفته گذشته، در دو نفتکش متعلق به عربستان سعودی و دو نفتکش دیگر متعلق به امارات و نروژ در آب‌های بندر فجیره در امارات عربی متحده انفجارهایی روی داد و خساراتی به بار آورد. در پی انفجار در این چهار نفتکش، وزارت امور خارجه ایران خواستار تحقیقات مستقل در این زمینه شده بود. هفته گذشته همچنین عربستان سعودی گزارش کرد که چند پهپاد حامل مواد منفجره به خطوط لوله نفتی این کشور حمله کرده و خساراتی بر جای گذاشته‌اند. عربستان خواهان جنگ نیستآژانس خبری سعودی در گزارش دیگری در روز یکشنبه، اظهارات عادل الجبیر، وزیر مشاور سعودی در امور خارجه را در مورد حوادث اخیر در خلیج فارس منتشر کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رضا رحمانی در حاشیه جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس و در جمع خبرنگاران با تاکید بر اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کالا‌های اساسی و پر مصرف، گفت: بحث ما بر سر نحوه توزیع است تا کالا‌ها در فاصله تامین تا توزیع روانه بازار آزاد نشوند. وی به تصمیم مشترک دولت و مجلس مبنی بر ادامه روند تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالا‌های اساسی اشاره کرد و افزود: باید بپذیریم که اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به بسیاری از کالا‌ها لغو شده که نمونه آن اقدام قانونی وزارت جهاد کشاورزی در حذف یارانه گندم واحد‌های صنعتی بود که افزایش قیمت ماکارونی را به همراه داشت. رحمانی گفت: البته تلاش وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی بر جلوگیری از هرگونه اجحاف در این راستاست. رحمانی همچنین درباره گفتگو‌ها در نشست امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس پیرامون سیاست خارجی و رونق تولید نیز افزود: همفکری خوبی برای بررسی وضعیت موجود همراه با طرح برخی انتقادات و پیشنهاد‌ها بود. وی در پایان گفت: بنا شد از ظرفیت دیپلماسی اقتصادی در حوزه سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های خارجی استفاده شود و همکاری‌هایی نیز در پیوستن به برخی توافقنامه‌های خارجی، چون پیمان تعرفه‌های ترجیحی و اوراسیا انجام گیرد.

نظرها

اخبار بیشتر