رضایت خانواده مقتول از اجرای حکم قصاص پس از ۱۴ سال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. حوادث

رضایت خانواده مقتول از اجرای حکم قصاص پس از ۱۴ سال

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- رئیس کل دادگستری استان گستان از انصراف خانواده مقتول پس از ۱۴ سال، از اجرای حکم قصاص خبر داد و گفت: خانواده مقتول بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای قصاص منصرف شدند.
رضایت خانواده مقتول از اجرای حکم قصاص پس از ۱۴ سال - 0

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان از انصراف خانواده مقتول پس از ۱۴ سال، از اجرای حکم قصاص خبر داد و گفت: قاتل در درگیری سبب مرگ یک نفر شده بود که با درخواست خانواده‌ی مقتول حکم قصاص او صادر شد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان تصریح کرد: پس از صدور رای و نهایی شدن آن در دیوان عالی، حکم در نوبت اجرا بود که با پادرمیانی اجرای احکام دادسرای گرگان و ریش سفیدان، خانواده مقتول بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای قصاص منصرف شدند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با قضایی، قصاص، دادسرا و گلستان از تلگرام

دستگیری زوج جوانی که در پاساژ گلستان اراک درخواست ازدواج کردند!

🔹چند روز پیش یک پسر اراکی در پاساژ گلستان این شهر از یک دختر خواستگاری کرده که ویدیواش در فضای مجازی پخش شد

🔹امروز فارس‌ خبر داده: با توجه به جریحه‌دار شدن عفت عمومی در این رفتار برگرفته از فرهنگ منحط غرب، بلافاصله برابر قانون بررسی موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت و این زوج جوان دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

🔹 این دختر و پسر جوان که با یکدیگر که به شکل قانونی عقد کرده‌اند تا صدور حکم نهایی با قرار وثیقه، آزاد می‌باشند /فارس


🔶 اعتراض عفو بین‌الملل به ادامه اجرای مجازات‌های بی‌رحمانه

سازمان عفو بین‌الملل در بررسی وضعیت حقوق بشر ایران در سال ۲۰۱۸ از ادامه اجرای ''مجازات‌های بی‌رحمانه، غیرانسانی'' که از نظر قوانین بین‌المللی مصداق شکنجه محسوب می‌شوند انتقاد کرده است.

این گزارش با اشاره به اینکه این مجازات‌ها در برخی موارد در ملا عام صورت می‌گیرند، تصریح می‌کند: «تعداد کثیری به جرم دزدی، و یا حتی به خاطر اعمالی همچون شرکت در اعتراضات مسالمت‌آمیز، داشتن روابط خارج از ازدواج و شرکت در مهمانی‌های مختلط که هیچ کدام برمبنای قوانین بین‌المللی جرم نیستند، به مجازات شلاق محکوم شده‌اند.»

عفو بین‌المللی از دیوان عالی ایران انتقاد کرده که همچنان به تایید احکام قطع عضو ادامه می‌دهد: «به عنوان نمونه در دی ۱۳۹۶ در شهر مشهد، مسئولان حکم به قطع دست مردی دادند که گفته می‌شد اقدام به دزدی احشام و اشیا قیمتی کرده است.»

گزارش تصریح می‌کند که مقامات قضایی در سال ۲۰۱۸ نیز به صدور حکم قصاص چشم و استفاده از مجازات کور کردن ادامه دادند.

https: //bit. ly/۲HeS۴bw


🔴 دستگیری زوج جوانی که در پاساژ گلستان اراک درخواست ازدواج کردند!

🔹چند روز پیش یک پسر اراکی در پاساژ گلستان این شهر از یک دختر خواستگاری کرده که ویدیواش در فضای مجازی پخش شد

🔹امروز فارس‌ خبر داده: با توجه به جریحه‌دار شدن عفت عمومی در این رفتار برگرفته از فرهنگ منحط غرب، بلافاصله برابر قانون بررسی موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت و این زوج جوان دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

🔹 این دختر و پسر جوان که با یکدیگر که به شکل قانونی عقد کرده‌اند تا صدور حکم نهایی با قرار وثیقه، آزاد می‌باشند /فارس


🔻ارسال نامه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در خصوص ساخت‌وسازهای اطراف کاخ گلستان

🔹به گزارش #اسکان_نیوز، کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای به رییس سازمان میراث فرهنگی نسبت به صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف کاخ گلستان واکنش نشان داد.

🔹محمدرضا امیرحسنخانی، نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در نامه‌ای به علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرده: «به پیوست تصویر شکواییه معاونت حقوقی مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور متضمن به گزارش ساخت‌وساز غیرقانونی در مجاورت بلافصل کاخ گلستان که توام با تبعات ملی و منطقه‌ای خواهد بود، ارسال می‌شود.

🔹پیش از این هم سازمان بازرسی و دیوان محاسبات نسبت به صدور مجوز ساخت‌وساز اعتراض کرده است.

جزییات بیشتر:


🔻 ورود دادستان ایلام به ازدواج دختر ۱۱ ساله با مرد ۵۰ ساله

🔹پیرو انتشار خبری مبنی بر ازدواج یک دختر یازده ساله با مردی حدودا پنجاه ساله در ایلام، دادستانی مرکز این استان به موضوع ورود کرد.

🔹خسروی زاد دادستان مرکز استان ایلام گفت: پس از وصول گزارش به دادسرا، مدیرکل بهزیستی با دستور دادستانی مکلف به حل این موضوع در اسرع وقت شد.

🔹پرونده قضایی با ورود مدعی العموم، تشکیل شده است. این اقدام بر اساس ماده ٥٠ قانون حمایت خانواده جرم تلقی شده و مرتکبین این اقدام غیرقانونی تحت تعقیب قرار خواهند گرفت. / میزان


🔻محمود میرلوحی از دادسرا به شورا بازگشت

🔹 محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران و شورای مرکزی حزب اتحاد ملت که امروز صبح به دلیل مصاحبه‌هایش با رسانه‌های رسمی به دادگاه احضار شده بود، دقایقی پیش وارد صحن شورا شد.

🔹صبح امروز محمود میرلوحی به دلیل شکایت باقر قالیباف شهردار سابق تهران راهی دادسرا شد.

🔹وی پس از پاره‌ای از توضیحات در دادسرا به شورای شهر بازگشت. هنوز از جزئیات این احضار خبری وجود ندارد اما با توجه به بازداشت و آزادی شب گذشته عضو شورای شهر کرج، و همچنین احضار خداکرمی، این پرسش برای نمایندگان شورا و مردم ایجاد شده که ماجرا چیست؟ /امتداد


در ادامه بخوانید

اعدام قاتلان بی رحم صادق برمکی بزودی! / ۳ قاتل در نقطه پایان! + فیلم‌های باورنکردنی

رکنارکنا21 ساعت قبل
البته از من پرسید صادق آخرین بار چه چیزهایی ‌همراهش بوده، من هم به کلید خانه مادربزرگش اشاره کردم. ‌متهمان از این جنایت فیلم هم گرفته بودند، این فیلم چطور به‌دست پلیس رسید؟ همین فیلم باعث شد که قاتلان پسرم لو بروند. اما نیما از روی کنجکاوی ‌آن را باز می‌کند و یک تکه از فیلم کشته شدن پسرم را می‌بیند. گویا دانیال فیلم کامل را از فلش پاک کرده بود. ‌فکر می‌کنید با اعدام این ٣ نفر حال‌تان بهتر می‌شود؟ می‌دانم که با کشتن این ٣ نفر صادق من دیگر برنمی‌گردد.

فیلم | خودکشی اجباری دانش‌آموزان برای فرار از سوختن در آتش

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل

ابهامی بزرگ درباره بحرانی که پایتخت نشینان را نگران کرده است + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران23 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، فرونشست زمین‌های استان تهران مدتی است که برای پایتخت نشینان نگرانی هایی به وجود آورده است که مسئولان آن را به طور جدی پیگیری کرده‌اند. بیشتر بخوانید: هشدار رهبر انقلاب درباره بازسازی مناطق سیل‌زده با واردات بی‌رویهانتهای پیام/نگرانی تهرانی‌ها از نشست زمین + فیلم
ساعت ۲۴ساعت ۲۴13 ساعت قبل
ساعت۲۴ - درگیری خونین دو زندانی مواد مخدر در زندان قزلحصار با مرگ یکی از آنها پایان یافت. درگیری خونین دو زندانی مواد مخدر در زندان قزلحصار با مرگ یکی از آنها پایان یافت. ظهر پنجشنبه ۲ خرداد، نزاع خونینی در یکی از سلول‌های زندان قزلحصار به مأموران اعلام شد. یکی از طرفین درگیری که مردی ۳۰ ساله بود بشدت مجروح شده و تلاش کادر درمانی بی‌نتیجه ماند و او تسلیم مرگ شد. در ادامه تحقیقات مشخص شد مقتول چند سال قبل به اتهام حمل مواد مخدر بازداشت و به حبس ابد محکوم شده بود، اما مدتی بعد رأی او شکسته و به ۱۵ سال حبس تبدیل شد. تازه‌ترین تحقیقات نشان می‌دهد عامل قتل نیز چند سال قبل به اتهام حمل مواد دستگیر شده و دوران محکومیت ۲۵ ساله خود را می‌گذراند.

نظرها

اخبار بیشتر