1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
۱۰ واکنش حیرت انگیز دروازه بان‌های فوتبال ایران

۱۰ واکنش حیرت انگیز دروازه بان‌های فوتبال ایران

خبرگزاری ورزش۳ |
همیشه و در کنار لحظه های جذاب گل های به ثمررسیده زیباترین لحظات فوتبال ، توپ هایی هستند که با واکنش های فوق العاده دروازه بان ها تبدیل به گل نشده اند.

به گزارش «ورزش سه» فوتبال ایران از گذشته تا امروز همانقدر که مهاجمان و گلزن‌های بزرگ داشته دروازه بان‌های درجه یکی را هم پرورش داده است. از پیش از ناصرحجازی تا بعد از عابدزاده، دروازه بان هایی در فوتبال ایران متولد شده‌اند که توانسته‌اند در حد و اندازه‌های ستاره‌های گلزن برای خودشان هوادار به دست بیاورند. نکته‌ای که باید در اینجا به آن اشاره کرد اینکه بخش مهمی از تاریخ فوتبال ایران به دلیل شرایط زمانی و مسایلی چون نبود فیلم بازی‌ها یا تاریخ مدون و قابل دسترسی که به آن استناد کرد ناپیدا است و به همین دلیل آنچه در جمع آوری چیزی چون «برترین واکنش‌های دروازه بان‌های فوتبال ایران» به دست می‌آید حاصل خاطرات و یا تصاویر در دسترس و به جای مانده است. پس می‌توان گفت که چنین رویکردی بیش از آنکه جنبه علمی داشته باشد جنبه ژورنالیستی و سرگرمی دارد.

ناصرحجازی: ایران-اسکاتلند

۱۰ واکنش حیرت انگیز دروازه بان‌های فوتبال ایران - 3

ناصرحجازی در بازی برابر هلند در اولین بازی تیم ملی هم عملکرد بدی نداشت اما سه بار دروازه‌اش باز شد با این حال او برابر اسکاتلند یکی از ستاره‌های ایران بود. در نیمه اول و در حالی که اسکاتلند در برابر قدرت ایران کمی عصبی و ناامید شده بود صاحب یک ضربه ایستگاهی پشت هجده قدم شد. دیوار دفاعی ایران در حال شکل گیری بود و حجازی دیوار را می‌چیند که جان رابرتسون شماره ۱۹ تیم اسکاتلند و هافبک چپ تیم ناتینگهام فارست قبل از بسته شدن دیوار و با زرنگی ضربه‌ای دقیق و زمین و محکم را به گوشه سمت مخالف دروازه می‌زند اما حجازی با عکس العملی فوق العاده و با سرعتی عالی توپ را به دست چپ از گوشه دروازه به کرنر می‌فرستد.

احمدرضا عابدزاده: ایران-آمریکا

۱۰ واکنش حیرت انگیز دروازه بان‌های فوتبال ایران - 6

در نیمه دوم بازی ایران و آمریکا در حالی که حریف برای جبران گل خورده فشار زیادی را روی دروازه ایران آورده بود توپ در گوشه شش قدم به فرانکی هایدوک دفاع راست پیش تاخته امریکا رسید، احمدرضا عابدزاده اما از زمان ارسال پاس به هایدوک با بازیخوانی اش خروج کرده و آن واکنش فوق العاده را نشان داد. کاپیتان ایران با پرشی شبیه گربه دستها و پاهاش را مقابل ضربه حریف ابتدا باز و سپس با دستهایش توپ را دفع کرد. حرکتی که دروازه بانی در کلاس عابدزاده می‌توانست انجام بدهد.

بهزاد غلامپور: دربی ۴۰

۱۰ واکنش حیرت انگیز دروازه بان‌های فوتبال ایران - 9

پرسپولیس در نیمه اول و در عین ناباوری هوادارانش سه گل خورد اما فشار این تیم در نیمه دوم تازه آغاز شد اما یک نفر بزرگترین مانع مهاجمان بزرگ پرسپولیس بود که با یک لباس سبز و شلواری عجیب درون دروازه استقلال ایستاده بود. اوج کار بهزاد غلامپور در صحنه‌ای بود که وقتی دایی توپ را در تک به تک از بالای دستش زد با سرعتی عجیب برگشت و توپ را از روی خط دروازه با یک حرکت آکروباتیک دور کرد تااستقلال این دربی مهم را ببرد.

رحمان احمدی: ایران-کره جنوبی

۱۰ واکنش حیرت انگیز دروازه بان‌های فوتبال ایران - 12

دقیقه ۷۵ بازی ایران وکره جنوبی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ است و ایران می‌تواند با تک گل قوچان نژاد صعود کند اما کره در بوسان و مقابل هوادارانش می‌خواهد بازی را مساوی کند. داور در این دقیقه یک خطا در گوشه محوطه جریمه ایران اعلام می‌کند و پارک جی سونگ این توپ را خطرناک می‌فرستد. سانتر او در تیر دو به پای مدافع ایران می‌خورد و جلوی پای مهاجم کره می‌افتد، شوت محکم مهاجم کره از روی خط شش قدم را احمدی برمی گرداند اما در برگشت بازهم توپ به بازیکن کره می‌رسد و این بار از نزدیکتر و محکمتر می‌زند اما رحمان احمدی با یک واکنش عالی توپ را دفع می‌کند.

مهدی رحمتی: استقلال- سایپا

در وبسایت خبری بخوانید: آخرین اخبار ورزشی ایرانی و خارجی

۱۰ واکنش حیرت انگیز دروازه بان‌های فوتبال ایران - 16

استقلال در هفته بیست و هشتم لیگ پانزدهم برابر سایپا با نتیجه دو بر یک پیش افتاده و سایپا تلاش دارد تا بازی را مساوی کند. در دقیقه ۹۰+۲ بازی یک شوت قوس دار از پشت محوطه جریمه استقلال زده می‌شود و رحمتی که کمی جلو آمد با شیرجه فوق العاده به عقب غیرممکن را ممکن کرده توپ را به کرنر می‌زند و خودش با تیر دروازه برخورد می‌کند. استقلال این بازی را با همین واکنش برد.

علیرضا بیرانوند: پرسپولیس-السد

۱۰ واکنش حیرت انگیز دروازه بان‌های فوتبال ایران - 19

پرسپولیس فقط یک قدم تا فینال لیگ قهرمانان آسیا فاصله داشت چرا که بازی برگشت دو تیم با نتیجه یک بر یک در جریان بود. اما در دقیقه ۸۵ بازی یک سانتر خطرناک روی شش قدم پرسپولیس و به ژاوی هرناندز می‌رسد که در بین مدافعان پرسپولیس و مقابل دروازه جا گرفته است. توپ که روی سر ژاوی فرود آمد تقریبا همه فکر می‌کردند که پرسپولیس گل دوم را از حریف می‌خورد به غیر از بیرانوند که یک نفره جلوی این توپ ایستاد. او ضربه سر محکم ژاوی را با یک واکنش عالی به کرنر و پرسپولیس را با این عملیات نجات به فینال رساند.

هادی طباطبایی: ایران- دانمارک

۱۰ واکنش حیرت انگیز دروازه بان‌های فوتبال ایران - 22

یکی از عجیب‌ترین بازی‌های تیم ملی ایران بازی با دانمارک است. در این بازی تیم ایران در برابر حریف اروپایی اش تنها توانست دفاع صرف بکند و نقش اول این بازی هادی طباطبایی بود که از بازی که می‌توانست با اختلاف زیاد و نتیجه‌ای عجیب به نفع دانمارک رقم بخورد را صفر بر صفر از کار در آورد. طباطبایی در این بازی واکنش‌های خوب زیادی داشت اما در نیمه دوم شوت پرقدرت بازیکن شماره ۷ دانمارک را به زیبایی از گوشه دروازه بیرون آورد تا مربی حریف هم برای او دست بزند وتشویقش کند.

سیدحسین حسینی: استقلال- العین

۱۰ واکنش حیرت انگیز دروازه بان‌های فوتبال ایران - 25

بازی استقلال برابر العین در گروه مرگ لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ یک تصویر ویژه و به یادماندنی داشت که سیدحسین حسینی دروازه بان استقلال رقم زد. در دقیقه ۷۵ بازی استقلال که دو بر یک از حریف عقب بود یک پنالتی داد و مارکوس برگ مهاجم گرانقیمت و سوئدی پشت این ضربه قرار گرفت. سیدحسین حسینی دروازه استقلال اما ضربه اول برگ را گرفت و توپ بعد از برخورد به تیردروازه دوباره مقابل پای این گلزن خطرناک افتاد اما حسینی دبل سیو کرده و شوت محکم برگ را در برگشت هم گرفت.

احمدرضا عابدزاده: ایران – استرالیا

۱۰ واکنش حیرت انگیز دروازه بان‌های فوتبال ایران - 28

در نیمه اول بازی ایران و استرالیا در حالی که حریف فشار زیادی را روی دروازه ایران می‌آورد قهرمان بازی احمدرضا عابدزاده است. او توپ‌ها را یکی یکی نجات می‌دهد تا صحنه طلایی رقم می‌خورد. ویدمار از راست نفوذ می‌کند و توپ محکمی را روی دروازه می‌فرستد اما عابدزاده توپ را در دوضرب اما با یک دست می‌گیرد. صحنه که بعد از گذشت بیست سال هنوز از آن حرف می‌زنند و آن را کلید صعود ایران می‌دانند.

ناصرحجازی: دربی 24

۱۰ واکنش حیرت انگیز دروازه بان‌های فوتبال ایران - 31

یکی از جذاب‌ترین واکنش‌های ناصرحجازی را می‌توان در دربی ۲۴ و بازی استقلال و پرسپولیس در سال شصت دانست. در این بازی و در نیمه اول عباس کارگر در گوشه سمت چپ توپ را مراغه چیان می‌گیرد و توپ را به حمید درخشان می‌دهد. حمیددرخشان از بازیکن مقابلش عبور کرده و یک سانتر خوب را به تیر دوم می‌فرستد. مایلی کهن که خودش را به سمت راست رسانده توپ را روی شش قدم به غلامرضا فتح آبادی مهاجم پرسپولیس می‌دهد اما ضربه او را حجازی ابتدا با پا می‌گیرد و سپس توپی را که از بالای سر او در حال ورود به دروازه است با یک حرکت والیبالی به کرنر می‌فرستد.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با سید مهدی رحمتی، رحمان احمدی، احمدرضا عابدزاده، هادی طباطبایی و بهزاد غلامپور از تلگرام

🎥 خلاصه بازی استقلال - نفت مسجد سلیمان (لینک ویدئو)

🎥 خلاصه بازی نساجی - پرسپولیس (لینک ویدئو)

🎥 خلاصه بازی سپاهان - پارس جنوبی جم (لینک ویدئو)

🎥 خلاصه بازی نفت آبادان - سپیدرود (لینک ویدئو)

@varzesh۳


🔵لیست بازیکنان #استقلال برای دیدار مقابل نفت‌مسجدسلیمان

🔹سید مهدی رحمتی، سید حسین حسینی، پژمان منتظری، خسرو حیدری، محمد دانشگر، آرمین سهرابیان، روزبه چشمی، داریوش شجاعیان، فرشاد محمدی مهر، ایسما، منشا، علی کریمی، رضا آذری، فرشید اسماعیلی، میلاد زکی‌پور، طارق همام، مرتضی تبریزی، فرشید باقری، رضا کریمی، میثم تیموری، امید نورافکن و پاتوسی


در پایان مسابقه هواداران سید حسین حسینی را مورد حمایت خود قرار دادند در صورتی که سید مهدی رحمتی کاپیتان تیم استقلال به سمت آنها آمده بود


#اختصاصی_فوتبالی از ورزشگاه آزادی

صحبت‌های سید مهدی رحمتی در پایان دیدار دو تیم استقلال و العین


نظرها

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک1 روز قبل
عادل فردوسی‌پور، مجری و گزارشگر برنامه‌های ورزشی که این روز‌ها به دلیل ماجرا‌های پیش آمده برای برنامه نود به سوژه اصلی خبرها تبدیل شده است، برای کمک به مردم آسیب دیده از سیل استان گلستان در این مناطق حاضر شده است.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
در حالی که تیم ملی ایران در فیفا دی نمی‌تواند به میدان برود، کارلوس کی روش به همراه تیم جدید خود در دیداری تدارکاتی به میدان خواهد رفت. به گزارش «ورزش سه»، قطعا یکی از معضلات اصلی کارلوس کی روش در دوران نشستن روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران عدم برگزاری بازی‌های تدارکاتی بود. مرد پرتغالی پس از از دست رفتن هر فیفا دی با عصبانیت روبروی دوربین و میکروفون‌های گزارشگران و تصویربرداران قرار می‌گرفت و از سهل انگاری مسئولان ورزش و البته فوتبال ایران در آماده سازی تیم ملی گلایه می‌کرد. سرمربی سابق تیم ملی ایران نیز این روزها با در دست گفتن سکان رهبری تیم ملی کلمبیا هفته گذشته در اولین بازی خود روی نیمکت تیم جدید حضور یافت و طی دیداری تدارکاتی توانستند با یک گل از پس از ژاپنی‌ها در بیایند. کی روش تیمش در ادامه برنامه‌ها آماده سازی خود برای حضور موفق در کوپا آمریکا، عصر فردا نیز در دیداری تدارکاتی با تیم ملی کره جنوبی روبرو خواهند شد
افکارنیوزافکارنیوز15 ساعت قبل
شناسه خبر: ۸۵۴۸۲۶ ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۰:۲۸ ۰ Aخانه | ورزشی ایلنا منبع: دو تیم استقلال و پرسپولیس در روز ۱۰ فروردین برای هشتاد و نهمین بار به مصاف هم خواهندرفت.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، یکی از جالب‌ترین دیدارهایی که در فیفا دی امروز و در راستای آماده‌سازی تیم‌های مختلف برگزار می‌شود توسط عربستانی‌ها برگزار خواهد شد. دیداری که یک طرف آن عربستانی‌ها حضور دارند و در طرف دیگر آن نیز حریفی گمنام به نام گینه استوایی به میدان خواهد رفت. عربستانی‌ها پس از عملکرد ناموفق خود در جام ملت‌های آسیا به رده هفتادم دنیا و هفتم آسیا رسیدند. این در حالیست که حریف عجیب این تیم در دیدار امشب در رده یکصد و چهل و هشتم دنیا و رده چهل و سوم آفریقا قرار دارد. انتخاب حریفی به نام گینه استوایی برای عربستانی‌ها همه هواداران فوتبال کشورمان را به یاد حریفی به نام سیرالئون می‌اندازد که تیم ملی کشورمان حدودا یک سال پیش روبروی آن قرار گرفتند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
ژوزه مورینیو، سرمربی پرافتخار پرتغالی، مدعی شد به دنبال چالش‌های جدید است. مورینیو گفت: "من فکر نمی‌کنم هنوز بتوان در مورد دوران مربیگری زیدان صحبت کرد. اما زیزو در همین دوران کوتاه نیز موفق به انجام کاری شد که پیش از این هیچکس نتوانسته بود چنین دستاوردی خلق کند؛ فتح سه لیگ قهرمانان متوالی. مورینیو در مورد مقصد احتمالی خود در آینده گفت: "نمی توانم پنهان کنم دلتنگ تمرینات روزانه هستم. هدفی در سر من وجود دارد؛ قهرمانی در لیگ پنجم و فتح یک لیگ قهرمانان دیگر با باشگاه ثالث. "

استعدادیابی بازیکن سابق استقلال در زمین‌های خاکی اهواز

مهرمهر10 ساعت قبل
در اهواز برای فراموشی مشکلات در یک زندگی ساده، همچنان به فوتبال در زمین‌های خاکی پناه می‌برند. در اهواز هوا مهم نیست چه گرد و غبار باشد یا سیلاب، نمی‌توان فوتبال و جذابیت آن را نادیده گرفت.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

اوج بارش‌های پایتخت در ششمین شب بهار ۹۸

میزان‌آنلاین58 دقیقه قبل

ویدیو/ بارش باران در تهران

انتخاب4 ساعت قبل

سیل در دزفول +فیلم

اقتصاد آنلاین6 ساعت قبل

مهم‌ترین خبرها


تهران در وضعیت هشدار

همشهری4 ساعت قبل

رانش زمین در جاده کن‌سولقان

عصر ایران2 ساعت قبل