1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
برنده نبرد بیگ فایو؛ قهرمان ایران

برنده نبرد بیگ فایو؛ قهرمان ایران

خبرگزاری ورزش۳ |
لیگ ایران جذابتر از چیزی است که ما از تلویزیون می بینیم. در صدر جدول 5 تیم پرطرفدار و پرستاره با 4 استادیوم خوب در 4 کلان شهر ، با 3 مربی اروپایی و 2 مربی ایرانی بر سر قهرمانی می جنگند.

به گزارش ورزش سه، همه آنچه فوتبال می‌تواند به ما بدهد تا جذاب و دوست داشتنی باشد در این فصل وجود دارد اما چند ساعت مانده به بازی بزرگ هفته بین تیم‌های تراکتورسازی و پدیده خبری منتشر شده مبنی بر عدم پخش بازی از شبکه سه. در سالی که یکی از جذابترین فصل‌های فوتبالی لیگ برتر ایران در حال برگزاری است همچنان پوشش تصویری بازیها حسرت بزرگ و نقطه ضعف فوتبال ایران است. گرافیک، پوشش تصویری و تبلیغات محیطی لیگ ایران به جای اینکه بر جذابیت فوتبال بیافزاید عاملی است که مخاطب را دلسرد می‌کند.

هدف این یادداشت تمرکز بر رقابت جذاب ۵ تیم بالای جدول لیگ ایران است و بررسی نبردهای رودرروی مدعیان قهرمانی. فاصله ۳ امتیازی پدیده رتبه چهارمی تا پرسپولیس صدرنشین، رقابت قهرمانی را نفس گیر کرده است. این رقابت نزدیک با توجه به میانگین امتیازی تیمها ارزش بیشتری پیدا کرده است؛ میانگین امتیازی این ۵ تیم حدود ۲ امتیاز از هر بازی است و نشان میدهد شاهد لیگ با کیفیتی هستیم.

برنده نبرد بیگ فایو؛ قهرمان ایران - 2

در ۹ هفته باقیمانده از لیگ هرکدام از این تیم‌ها حداقل دو بازی مستقیم با رقبای‌شان دارند و دور از ذهن نیست قهرمان این فصل تیمی باشد که بیشترین امتیاز را از همین دیدارهای رودررو به دست بیاورد. هیچ کدام از این ۵ غول ایرانی در بازیهای رودررو تا اینجای فصل نتوانستند به رکورد میانگین بیش از یک گل زده در هر بازی برسند و هیچ کدام هم بیش از یک گل در هر بازی نخورده‌اند.

پرسپولیس؛ پروفسور نمی‌بازد.

ورزشگاه اختصاصی: آزادی (۸۰۰۰۰ نفری)

برنده نبرد بیگ فایو؛ قهرمان ایران - 6

پرسپولیس برانکو حتی در روزهایی که با محرومیت و کمبود بازیکن درگیر رقابت همزمان در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا بود به هیچ کدام از رقبای مستقیم‌اش در ایران نباخت. او حالا با تقویت تیم‌اش در نیم‌فصل اماده‌تر از قبل به استقبال این جنگ‌ها میرود. برانکو در دیدارهای رودررو با ۴ قدرت دیگر لیگ با دو برد برابر پدیده و ۳ مساوی با استقلال تراکتور و سپاهان ۹ امتیاز برای تیم‌اش جمع کرده و تنها یک بار مقابل سپاهان دروازه‌اش باز شده. پرسپولیس تنها تیمی است که در نبردغولها نباخته و با یک بازی کمتر نسبت به تراکتور با ۹ امتیاز تیم برتر در رقابت رودرروی ۵ تیم بالای جدول است. پرسپولیس در ادامه فصل باید میزبان استقلال و سپاهان باشد و یک بار هم مهمان تبریزی‌ها خواهد بود.

تراکتورسازی؛ بازگشت غرور به دره گرگ‌ها

ورزشگاه اختصاصی: یادگار امام تبریز (۶۷۰۰۰ نفری)

برنده نبرد بیگ فایو؛ قهرمان ایران - 10

تراکتور با توشاک با دریافت ۳ گل به استقلال باخت و با تقوی در ۳ بازی برابر سپاهان و پدیده و پرسپولیس با ۳ مساوی نیم فصل را به پایان برد. تراکتور لیکنز اما دوباره عاشقان فوتبال در تبریز را مشتاق بازی‌های بزرگ کرده است. سرخپوشان تبریزی در ۴ بازی بزرگ‌شان در نیم فصل اول مهمان بودند و در دور برگشت در یادگار میزبان بازی‌های تراکتور با رقبای مستقیم‌اش خواهد بود. تراکتور با لیکنز از ۳ بازی در خانه ۳ برد و ۹ امتیاز کسب کرده دست‌اورد بزرگی که ۶ امتیاز آن برابر رقبای مستقیم یعنی سپاهان و استقلال به دست‌آمده و حالا همه رقبا سایه ترسناک تراکتور را پشت سرشان احساس میکنند.

سپاهان؛ گلزن‌ترین- گل‌خورترین

ورزشگاه اختصاصی: نقش جهان (۷۵۰۰۰ نفری)

برنده نبرد بیگ فایو؛ قهرمان ایران - 14

سپاهان در ۵ بازی با غولها ۵ گل زده و ۵ گل خورده. قلعه نویی در نقش جهان و ازادی به ترتیب پدیده و استقلال را شکست داده است و به عنوان میزبان برابر پرسپولیس و تراکتور تن به مساوی داده است. زردهای اصفهان تنها باخت لیگ‌شان را برابر تراکتور در تبریز تجربه کردند و از مجموع ۵ بازی ۸ امتیاز جمع کرده‌اند تا در نبرد غولها سوم جدول باشند. ژنرال اگر میخواهد پس از سالها قهرمان لیگ شود دست‌کم باید در بازیهای ۶ امتیازی به رقبای مستقیم‌اش در کورس قهرمانی امتیاز ندهد.

استقلال؛ رویابافی خارج از خانه

ورزشگاه اختصاصی: آزادی (۸۰۰۰۰ نفری)

برنده نبرد بیگ فایو؛ قهرمان ایران - 18

استقلال هرچقدر در نیم‌فصل اول امتیاز از دست داد در نیم‌فصل دوم خوب می‌برد. ابی‌ها از ۶ بازی نیم‌فصل دوم ۵ بازی را برده‌اند و تنها برابر تراکتور در تبریز تن به شکست داده‌اند؛ یک بازی ۶ امتیازی که باعث شده در جدول هم‌امتیاز با تراکتور در رتبه سوم بایستند. استقلال در دور رفت لیگ در هر ۴ بازی بزرگ میزبان بود، ۳ امتیاز از تراکتور گرفت و با شکست برابر سپاهان و مساوی‌های بدون گل با پرسپولیس و پدیده تنها ۵ امتیاز از ۵ بازی بزرگ جمع کرده است. حالا شفر و تیم آماده‌اش اگر می‌خواهند قهرمان لیگ شوند باید در ۳ بازی ۶ امتیازی خارج از خانه بیشترین امتیاز را کسب کنند.

پدیده؛ ناکام و گل‌نزن در بازی‌های بزرگ

ورزشگاه اختصاصی: امام رضا (۲۷۷۰۰ نفری)

برنده نبرد بیگ فایو؛ قهرمان ایران - 22

پدیده گل‌محمدی این فصل یکی از بهترین فوتبال‌های لیگ را بازی میکند و هنوز در بین ۵ تیم بالای جدول جای خود را حفظ کرده است. پدیده اما هرچقدر برابر تیمهای دیگر لیگ سخت‌جان و برنده است به تیم‌های بزرگ امتیاز می‌دهد. تیم محبوب مشهدی‌ها در تمام ۲۱ بازی لیگ ۴ بار باخته است ۲ بار به پرسپولیس و ۱ بار برابر سپاهان. به این امار اضافه کنید که پدیده در ۵ بازی با تیم‌‎های بزرگ هنوز گلی به ثمر نرسانده و ۲۲ گل زده‌اش در ۱۵ بازی با تیم‌های دیگر لیگ ثبت شده‌اند. یحیی برای لمس جام و تکمیل شگفتی با پدیده باید در نیم فصل دوم از پس ۳ بازی بزرگ برابر استقلال و سپاهان در مشهد و تراکتور در تبریز بربیاید.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با فولادمبارکه سپاهان، پدیده شهر خودرو، پرسپولیس تهران، استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز از تلگرام

🔵استقلال تهران- نساجی مازندران

⏰ ساعت ۱۹

🏟 ورزشگاه آزادی تهران

🔹محمدرضا اکبریان-سعید قاسمی-عسکر محمدی-محمد حسین ترابیان-حسین زیاری-مهدی سیفی

🔹ناظر: مسعود عنایت


صحبتهای عجیب گزارشگر بازی ماشین سازی و تراکتورسازی تبریز درباره احتمال تبانی در دربی تبریز: برای تیمی که استقلال و سپاهان را به راحتی شکست داده، تبانی نمی‌تواند هیچ معنایی داشته باشد و ماشین سازان هم بازی جوانمردانه‌ای انجام دادند!!!


📣زمان نشست خبری شفر مشخص شد

📆پنجشنبه ۱۶ اسفند ۹۷

⏰ساعت ۱۴ وینفرد شفر سرمربی استقلال تهران

🕰ساعت ۱۴:۳۰ علیرضا مرزبان سرمربی نفت مسجدسلیمان


میزگرد داغ و جنجالی برنامه وقت اضافه رادیو ایران درباره بحث مالکیت مشترک تراکتورسازی تبریز و ماشین سازی تبریز و مالکیت مشترک برخی تیمهای دولتی و زیرمجموعه‌های وزارتخانه‌ها و کارخانه‌های دولتی خلاف مقررات فیفا و شائبه هایی به وجود آمده با حضور هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل ماشین سازی، دکتر غلامرضا رفیعی کارشناس حقوقی فوتبال و چیا فوادی سردبیر سایت فوتبالی


اسناد پرسپولیس علیه شکایت استقلال تکمیل شد

🔹باشگاه پرسپولیس تمام اسناد مربوط به قهرمانی این تیم در سوپرجام باشگاهی فوتبال کشور را به دلیل عدم حضور استقلال تهران آماده کرده است.

🔹باشگاه استقلال تهران نسبت به حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مبنی بر قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام فوتبال باشگاهی کشور به دلیل عدم حضور استقلال در این دیدار شکایت کرد.

🔹از این رو شکواییه‌ای از سوی باشگاه استقلال در اختیار دادگاه بین‌المللی ورزش (CAS) قرار گرفت تا این دادگاه تصمیم به برگزاری جلسه‌ای در جمعه هفته جاری با حضور مدیران استقلال، پرسپولیس و سازمان لیگ ایران بگیرد. باشگاه استقلال تهران از باشگاه پرسپولیس، فدراسیون فوتبال ایران و سازمان لیگ فوتبال شکایت کرده است. /مهر


📷 بنر جالب هواداران نساجی

🔺 نساجی قائمشهر فردا ساعت ۱۶ در ورزشگاه وطنی قائمشهر میزبان پرسپولیس تهران است


نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مایکل چرچ یکی از خبرنگاران فوتبال «رویترز» و سایت «ESPN» در قاره آسیا است که با کنفدراسیون فوتبال آسیا هم همکاری می‌کند. چرچ که در طول جام ملت‌های آسیا از قدرت دفاعی تیم ملی ایران و برنامه‌های کی روش دفاع می‌کرد، بعد از برد کلمبیا مقابل ژاپن در یک دیدار دوستانه، از انتقام سرمربی پیشین تیم ملی یاد کرد. چرچ نوشت: «پنالتی فالکائو، کارلوس کی روش را با کلمبیا به پیروزی یک بر صفر مقابل ژاپن رساند و تا حدی انتقامش را از ژاپن که تیم ملی را از جام ملت‌های آسیا حذف کرده بود، گرفت.» به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا در مرحله نیمه نهایی مقابل ژاپن شکست خورد و از دور این مسابقات کنار رفت. کی روش بعد از جام ملت‌ها به همکاری اش با ایران خاتمه داد و به عنوان سرمربی تیم کلمبیا انتخاب شد.

سردار آزمون برای کمک رسانی به روستای سیل زده آق قلای گلستان رفت + فیلم لحظه امداد رسانی او

رکنارکنا19 ساعت قبل
تابناکتابناک7 ساعت قبل
محمدحسین میثاقی مجری جوان شبکه سه و ورزش سیما که گفته می‌شد بعداز اجرای برنامه فوتبال ۱۲۰ حالا مد نظر مدیران شبکه سه قرار گرفته و قرار است جای عادل فردوسی پور از او استفاده شود، به خارج از کشور رفته است. به گزارش تابناک ورزشی، این گزارشگر و مجری که توسط فردوسی پور به سیمای سراسری معرفی شد، رسما شاگرد نخست سبک و شیوه عادل در اجرای برنامه‌های ورزشی محسوب می‌شود و گزینه‌ای بهتر از او برای نشاندن جای فردوسی پور پیدا نکرده‌اند. البته گفته می‌شود سفر او طولانی نیست و او در روزهای جنجالی مدیر شبکه سه علیه فردوسی پور نمی‌تواند تا مدتها خودش را کنار بکشد. میثاقی که ظاهرا بعد از یک دوره فشار کاری، در تعطیلات عید به خارج از کشور سفر کرده، خیلی زود باید خود را آماده اجرا و پخش مسابقات فوتبال در برنامه فوتبال برتر کند. نکته جالب اینکه عباسی در پست اینستاگرامی خود از احتمال بازگشت عادل به ۹۰ صحبت کرده که اگر رخ ندهد کار برای میثاقی سخت می‌شود.
ورزش۳ورزش۳14 ساعت قبل
ادن هازارد، ستاره بلژیکی چلسی، فاصله چندانی تا انتقال به رئال مادرید ندارد. به گزارش «ورزش سه»، با بازگشت زین الدین زیدان به نیمکت رئال مادرید، دوباره شایعات حضور ادن هازارد در برنابئو تقویت شده است و علیرغم محرومیت چلسی از دو پنجره نقل و انتقالاتی متوالی، به نظر می‌رسد کار هازارد برای انتقال به رئال مادرید نهایی شده است. میرر مدعی شد سرمربی فرانسوی رئال مادرید اخیرا با هازارد تماسی برقرار کرده و وی را مجاب به انتقال به این تیم کرده است. هازارد امروز در مصاحبه‌ای از زیدان به عنوان ستاره‌ای نام برده که به خاطر او فوتبالیست شده و شواهد حاکی از رابطه فوق العاده بین طرفین است. به جز ادن هازارد، اخباری در مورد احتمال انتقال کیلیان امباپه و نیمار، دو ستاره گرانقیمت پاری سن ژرمن هم به برنابئو مطرح شده، اما به نظر می‌رسد شانس هازارد فعلا از دیگر گزینه‌ها بیشتر است.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، دشان در دوران حضور خود روی نیمکت فرانسه عملکرد فوق العاده‌ای داشته و قهرمانی در جام جهانی و نایب قهرمانی یورو را تجربه کرده است اما او معتقد است زیدان نیز در رئال مادرید دوران بسیار خوبی داشته، روزی سرمربی تیم ملی فرانسه نیز خواهد شد. دشان گفت: "از نظر من روزی زیدان به عنوان سرمربی تیم ملی فرانسه انتخاب خواهد شد. البته من نمی‌دانم این اتفاقا چه زمانی رخ خواهد داد اما از نظر من منظقی ست که روزی زیزو سرمربیگری تیم ملی را بر عهده گیرد؛ همانند اتفاقی که برای من رخ داد، اما من از زمان آن آگاه نیستم و می‌دانم دیر یا زود زیزو به تیم ملی فرانسه می‌آید. شرایط ساموئل اومتیتی و رافائل واران؟ اومتیتی نیاز به بازی کردن مداوم دارد. من از توانایی‌های هر دوی این بازیکنان خبر دارم اما شما نمی‌توانید هشت ماه متوالی در بهترین فرم خود باشید.
ورزش۳ورزش۳7 ساعت قبل
‏این چکمه‌های سفید رنگ بیشتر از همه آن کفش‌های مارک‌دار به سردار آزمون می‌آید، او بزرگترین گل زندگیش را زد. سردار آزمون شروعی فوق العاده در فوتبال ایران داشت و شاید جز معدود ستاره هایی بود که پیش از درخشش در رده باشگاهی و تیم‌های محبوب، به نوعی استارت موفقیت خود را با لباس سفید تیم ملی زد و با اعتماد کارلوس کی روش، خیلی زود به مهره ثابت تیم ملی تبدیل شد. در حقیقت سردار آزمون برآیند نسل جوان ماست. سردار در جام جهانی مطابق خواسته‌های کارلوس کی روش و تاکتیک تیم ملی ایران، نمایش قابل قبولی داشت و حداقل موقعیت آنچنانی از دست نداد. گرچه مصاحبه او در مورد از دست دادن تعطیلات و جنگیدن برای تیم ملی اشتباه بود، اما درر این معادله غلط، نقش هجمه بی پایان خودمان و توهین به خانواده سردار با حضور خودش در رستوران را فراموش نکنیم.

اخبار بیشتر