برنده نبرد بیگ فایو؛ قهرمان ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
برنده نبرد بیگ فایو؛ قهرمان ایران

برنده نبرد بیگ فایو؛ قهرمان ایران

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
لیگ ایران جذابتر از چیزی است که ما از تلویزیون می بینیم. در صدر جدول 5 تیم پرطرفدار و پرستاره با 4 استادیوم خوب در 4 کلان شهر ، با 3 مربی اروپایی و 2 مربی ایرانی بر سر قهرمانی می جنگند.

به گزارش ورزش سه، همه آنچه فوتبال می‌تواند به ما بدهد تا جذاب و دوست داشتنی باشد در این فصل وجود دارد اما چند ساعت مانده به بازی بزرگ هفته بین تیم‌های تراکتورسازی و پدیده خبری منتشر شده مبنی بر عدم پخش بازی از شبکه سه. در سالی که یکی از جذابترین فصل‌های فوتبالی لیگ برتر ایران در حال برگزاری است همچنان پوشش تصویری بازیها حسرت بزرگ و نقطه ضعف فوتبال ایران است. گرافیک، پوشش تصویری و تبلیغات محیطی لیگ ایران به جای اینکه بر جذابیت فوتبال بیافزاید عاملی است که مخاطب را دلسرد می‌کند.

هدف این یادداشت تمرکز بر رقابت جذاب ۵ تیم بالای جدول لیگ ایران است و بررسی نبردهای رودرروی مدعیان قهرمانی. فاصله ۳ امتیازی پدیده رتبه چهارمی تا پرسپولیس صدرنشین، رقابت قهرمانی را نفس گیر کرده است. این رقابت نزدیک با توجه به میانگین امتیازی تیمها ارزش بیشتری پیدا کرده است؛ میانگین امتیازی این ۵ تیم حدود ۲ امتیاز از هر بازی است و نشان میدهد شاهد لیگ با کیفیتی هستیم.

برنده نبرد بیگ فایو؛ قهرمان ایران - 2

در ۹ هفته باقیمانده از لیگ هرکدام از این تیم‌ها حداقل دو بازی مستقیم با رقبای‌شان دارند و دور از ذهن نیست قهرمان این فصل تیمی باشد که بیشترین امتیاز را از همین دیدارهای رودررو به دست بیاورد. هیچ کدام از این ۵ غول ایرانی در بازیهای رودررو تا اینجای فصل نتوانستند به رکورد میانگین بیش از یک گل زده در هر بازی برسند و هیچ کدام هم بیش از یک گل در هر بازی نخورده‌اند.

پرسپولیس؛ پروفسور نمی‌بازد.

ورزشگاه اختصاصی: آزادی (۸۰۰۰۰ نفری)

برنده نبرد بیگ فایو؛ قهرمان ایران - 6

پرسپولیس برانکو حتی در روزهایی که با محرومیت و کمبود بازیکن درگیر رقابت همزمان در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا بود به هیچ کدام از رقبای مستقیم‌اش در ایران نباخت. او حالا با تقویت تیم‌اش در نیم‌فصل اماده‌تر از قبل به استقبال این جنگ‌ها میرود. برانکو در دیدارهای رودررو با ۴ قدرت دیگر لیگ با دو برد برابر پدیده و ۳ مساوی با استقلال تراکتور و سپاهان ۹ امتیاز برای تیم‌اش جمع کرده و تنها یک بار مقابل سپاهان دروازه‌اش باز شده. پرسپولیس تنها تیمی است که در نبردغولها نباخته و با یک بازی کمتر نسبت به تراکتور با ۹ امتیاز تیم برتر در رقابت رودرروی ۵ تیم بالای جدول است. پرسپولیس در ادامه فصل باید میزبان استقلال و سپاهان باشد و یک بار هم مهمان تبریزی‌ها خواهد بود.

تراکتورسازی؛ بازگشت غرور به دره گرگ‌ها

ورزشگاه اختصاصی: یادگار امام تبریز (۶۷۰۰۰ نفری)

برنده نبرد بیگ فایو؛ قهرمان ایران - 10

تراکتور با توشاک با دریافت ۳ گل به استقلال باخت و با تقوی در ۳ بازی برابر سپاهان و پدیده و پرسپولیس با ۳ مساوی نیم فصل را به پایان برد. تراکتور لیکنز اما دوباره عاشقان فوتبال در تبریز را مشتاق بازی‌های بزرگ کرده است. سرخپوشان تبریزی در ۴ بازی بزرگ‌شان در نیم فصل اول مهمان بودند و در دور برگشت در یادگار میزبان بازی‌های تراکتور با رقبای مستقیم‌اش خواهد بود. تراکتور با لیکنز از ۳ بازی در خانه ۳ برد و ۹ امتیاز کسب کرده دست‌اورد بزرگی که ۶ امتیاز آن برابر رقبای مستقیم یعنی سپاهان و استقلال به دست‌آمده و حالا همه رقبا سایه ترسناک تراکتور را پشت سرشان احساس میکنند.

سپاهان؛ گلزن‌ترین- گل‌خورترین

ورزشگاه اختصاصی: نقش جهان (۷۵۰۰۰ نفری)

برنده نبرد بیگ فایو؛ قهرمان ایران - 14

سپاهان در ۵ بازی با غولها ۵ گل زده و ۵ گل خورده. قلعه نویی در نقش جهان و ازادی به ترتیب پدیده و استقلال را شکست داده است و به عنوان میزبان برابر پرسپولیس و تراکتور تن به مساوی داده است. زردهای اصفهان تنها باخت لیگ‌شان را برابر تراکتور در تبریز تجربه کردند و از مجموع ۵ بازی ۸ امتیاز جمع کرده‌اند تا در نبرد غولها سوم جدول باشند. ژنرال اگر میخواهد پس از سالها قهرمان لیگ شود دست‌کم باید در بازیهای ۶ امتیازی به رقبای مستقیم‌اش در کورس قهرمانی امتیاز ندهد.

استقلال؛ رویابافی خارج از خانه

ورزشگاه اختصاصی: آزادی (۸۰۰۰۰ نفری)

برنده نبرد بیگ فایو؛ قهرمان ایران - 18

استقلال هرچقدر در نیم‌فصل اول امتیاز از دست داد در نیم‌فصل دوم خوب می‌برد. ابی‌ها از ۶ بازی نیم‌فصل دوم ۵ بازی را برده‌اند و تنها برابر تراکتور در تبریز تن به شکست داده‌اند؛ یک بازی ۶ امتیازی که باعث شده در جدول هم‌امتیاز با تراکتور در رتبه سوم بایستند. استقلال در دور رفت لیگ در هر ۴ بازی بزرگ میزبان بود، ۳ امتیاز از تراکتور گرفت و با شکست برابر سپاهان و مساوی‌های بدون گل با پرسپولیس و پدیده تنها ۵ امتیاز از ۵ بازی بزرگ جمع کرده است. حالا شفر و تیم آماده‌اش اگر می‌خواهند قهرمان لیگ شوند باید در ۳ بازی ۶ امتیازی خارج از خانه بیشترین امتیاز را کسب کنند.

پدیده؛ ناکام و گل‌نزن در بازی‌های بزرگ

ورزشگاه اختصاصی: امام رضا (۲۷۷۰۰ نفری)

برنده نبرد بیگ فایو؛ قهرمان ایران - 22

پدیده گل‌محمدی این فصل یکی از بهترین فوتبال‌های لیگ را بازی میکند و هنوز در بین ۵ تیم بالای جدول جای خود را حفظ کرده است. پدیده اما هرچقدر برابر تیمهای دیگر لیگ سخت‌جان و برنده است به تیم‌های بزرگ امتیاز می‌دهد. تیم محبوب مشهدی‌ها در تمام ۲۱ بازی لیگ ۴ بار باخته است ۲ بار به پرسپولیس و ۱ بار برابر سپاهان. به این امار اضافه کنید که پدیده در ۵ بازی با تیم‌‎های بزرگ هنوز گلی به ثمر نرسانده و ۲۲ گل زده‌اش در ۱۵ بازی با تیم‌های دیگر لیگ ثبت شده‌اند. یحیی برای لمس جام و تکمیل شگفتی با پدیده باید در نیم فصل دوم از پس ۳ بازی بزرگ برابر استقلال و سپاهان در مشهد و تراکتور در تبریز بربیاید.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با فولادمبارکه سپاهان، پدیده شهر خودرو، پرسپولیس تهران، استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز از تلگرام

📷 بنر جالب هواداران نساجی

🔺 نساجی قائمشهر فردا ساعت ۱۶ در ورزشگاه وطنی قائمشهر میزبان پرسپولیس تهران است


🔵استقلال تهران- نساجی مازندران

⏰ ساعت ۱۹

🏟 ورزشگاه آزادی تهران

🔹محمدرضا اکبریان-سعید قاسمی-عسکر محمدی-محمد حسین ترابیان-حسین زیاری-مهدی سیفی

🔹ناظر: مسعود عنایت


میزگرد داغ و جنجالی برنامه وقت اضافه رادیو ایران درباره بحث مالکیت مشترک تراکتورسازی تبریز و ماشین سازی تبریز و مالکیت مشترک برخی تیمهای دولتی و زیرمجموعه‌های وزارتخانه‌ها و کارخانه‌های دولتی خلاف مقررات فیفا و شائبه هایی به وجود آمده با حضور هوشنگ نصیرزاده مدیرعامل ماشین سازی، دکتر غلامرضا رفیعی کارشناس حقوقی فوتبال و چیا فوادی سردبیر سایت فوتبالی


صحبتهای عجیب گزارشگر بازی ماشین سازی و تراکتورسازی تبریز درباره احتمال تبانی در دربی تبریز: برای تیمی که استقلال و سپاهان را به راحتی شکست داده، تبانی نمی‌تواند هیچ معنایی داشته باشد و ماشین سازان هم بازی جوانمردانه‌ای انجام دادند!!!


📣زمان نشست خبری شفر مشخص شد

📆پنجشنبه ۱۶ اسفند ۹۷

⏰ساعت ۱۴ وینفرد شفر سرمربی استقلال تهران

🕰ساعت ۱۴:۳۰ علیرضا مرزبان سرمربی نفت مسجدسلیمان


اسناد پرسپولیس علیه شکایت استقلال تکمیل شد

🔹باشگاه پرسپولیس تمام اسناد مربوط به قهرمانی این تیم در سوپرجام باشگاهی فوتبال کشور را به دلیل عدم حضور استقلال تهران آماده کرده است.

🔹باشگاه استقلال تهران نسبت به حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مبنی بر قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام فوتبال باشگاهی کشور به دلیل عدم حضور استقلال در این دیدار شکایت کرد.

🔹از این رو شکواییه‌ای از سوی باشگاه استقلال در اختیار دادگاه بین‌المللی ورزش (CAS) قرار گرفت تا این دادگاه تصمیم به برگزاری جلسه‌ای در جمعه هفته جاری با حضور مدیران استقلال، پرسپولیس و سازمان لیگ ایران بگیرد. باشگاه استقلال تهران از باشگاه پرسپولیس، فدراسیون فوتبال ایران و سازمان لیگ فوتبال شکایت کرده است. /مهر


در ادامه بخوانید

جام نیوزجام نیوز23 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، پرداخت نشدن مطالبات و مبلغ قرارداد بشار رسن از سوی باشگاه پرسپولیس این ستارۀ عراقی را به فکر جدایی از جمع شاگردان برانکو انداخته است و در این میان سپاهان اصفهان نیز فرصت را غنیمت شمرده و قصد دارد هافبک خلاق سرخ‌پوشان را جذب کند. بشار رسن یکی از بازیکنان مورد علاقۀ امیر قلعه‌نویی می‌باشد و این سرمربی هم از مسئولان سپاهان درخواست کرده تا در صورت امکان بشار رسن را به ترکیب این تیم برای فصل آینده اضافه کنند. جدایی این بازیکن از جمع شاگردان برانکو برای سرخ‌ها گران تمام می‌شود زیرا که جایگزینی رسن کار راحتی نیست و خلاء او در پرسپولیس احساس خواهد شد.
جام نیوزجام نیوز22 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، شجاع خلیل‌ زاده مدافع متعصب باشگاه پرسپولیس که حاشیه‌های فراوانی را در کری‌خوانی با رقبای تیمش در فصل جاری تجربه کرده است، پاسخ باشگاه سپاهان را مبنی بر برگزاری دیدار فینال جام حذفی در نقش جهان با واگذاری ۱۰ درصدی جایگاه‌های استادیوم را به شکلی بسیار تند داد! خلیل‌زاده در پاسخ به سپاهانی‌ها اظهار داشت: این همه هوادار پرسپولیسی پس ترسی برای دیدار با سپاهان نداریم. ما با سپاهان یک رقابت کاملا فوتبالی داریم. هدف فوتبال این است که همه لذت ببرند. فقط و فقط برای برد به اصفهان می‌رویم!
روزنوروزنو20 ساعت قبل
مهدی ترابی یکی از خریدهای پرسپولیس در نیم فصل دوم بود. کاپیتان سابق سایپا با وجود پیشنهادهای خارجی که داشت به خاطر عشق و علاقه به پیراهن پرسپولیس راهی سرخ پوشان پایتخت شد. طبیعی بود که ترابی برای راه افتادن در پرسپولیس به زمان نیاز داشت. بدون شک این دیدار بهترین بازی این بازیکن با پیراهن پرسپولیس بود. او یک سوپر گل در نیمه نخست به ثمر رساند و این از همان گل‌های بود که او شگرد خاصی در زدن آنها دارد.
روزنوروزنو5 ساعت قبل
استقلال عصر دیروز راهی امارات شد تا آخرین بازی خودش در این فصل فوتبالی را برگزار کند. این بازی تشریفاتی بوده و تمام ذهن مدیران و مربیان باشگاه معطوف به یارگیری برای فصل آینده است. در این میان قبل از حضور کاروان استقلال در فرودگاه امام (ره) و پرواز به دبی اتفاقات خاصی پیرامون پرونده یارگیری تیم در لیگ نوزدهم رخ داد. این‌طور که خبر رسیده جدایی گادوین منشا از استقلال قطعی شده و این بازیکن پس از پایان مسابقه با العین دیگر عضوی از آبی‌پوشان پایتخت نخواهد بود. طبق آخرین شنیده‌ها، جدایی منشا صبح دیروز تا حدود ۹۹ درصد قطعی شد و فرهاد مجیدی بنا بر دلایل فنی و… ترجیح می‌دهد دیگر با او در فصل آینده کار نکند.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
رئیس فدراسیون نجات غریق در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: برای کاهش غریق و جلوگیری از بروز حوادث در سواحل شمالی از امروز این نیرو‌ها براساس برنامه ریزی‌ها صورت گرفته در مناطق امن شنا مستقر می‌شوند که تا کنون هزار ناجی کار خود را آغاز کرده‌اند. ایلخان نوری افزود: در استان مازندران با ۳۳۰ کیلومتر خط ساحلی ۱۷۰۰ ناجی مستقر می‌شود و بقیه ناجیان نیز در استان‌های گیلان و گلستان مستقر خواهند شد. رئیس فدراسیون نجات غریق با اشاره به ساماندهی ناجیان غریق افزود: ناجیان غریق امسال با لباس متحد الشکل، آموزش‌های پیشرفته و بصورت مستمر در مناطق شنا حضور دارند. وی گفت: ۹۵ درصد غرق شده‌ها در نوار ساحلی شمال کشور در خارج از طرح شنا و ساعات شنا دچار حادثه شدند و عمده این اتفاقات در ساعات بین یک بامداد تا ۵ صبح اتفاق افتاده که ناجیان غریق طبیعتا حضور نداشتند. وی به موضوع دستمزد ناجیان غریق هم اشاره کرد و خواستار توجه بیشتر به حقوق و دستمزد آن‌ها شد.

نظرها

اخبار بیشتر