مشاور و نماینده تام الاختیار وزیربهداشت در بخش خصوصی منصوب شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سلامت
مشاور و نماینده تام الاختیار وزیربهداشت در بخش خصوصی منصوب شد

مشاور و نماینده تام الاختیار وزیربهداشت در بخش خصوصی منصوب شد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
وزیر بهداشت در حکمی دکتر "سید محمود طباطبایی" را به عنوان مشاور و نماینده تام الاختیار وزیر در بخش خصوصی منصوب کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، متن کامل این حکم به شرح زیر است:

«استاد ارجمند جناب آقای دکتر سید محمود طباطبایی؛ مفتخر خواهم بود با توجه به سوابق ارزنده علمی، اجرایی و خاطره خوشی که جامعه شریف پزشکی از ایام خدمت گذاری جنابعالی در عرصه‌های مختلف داشته است به عنوان مشاور و نماینده تام الاختیار وزیر در بخش خصوصی از همراهیتان بهره مند شوم. بی تردید بدون مشارکت فعال، خالصانه و برنامه ریزی شده بخش خصوصی در کنار دولت، نظام سلامت به سرانجام مطلوب نخواهد رسید. نگاه انحصار گرایانه دولت‌ها از یک سو و عدم رعایت شأن و اقتصاد بخش خصوصی از سوی دیگر به همراه بعضی از قانون گریزی‌ها و عدم رعایت حقوق شهروندی بیماران از سوی معدود همکارانمان به شدت حضور فعال و شرافتمندانه بخش خصوصی را در عرصه سلامت محدود کرده است.

خبری: اخبار جالب در حوزه سلامت و پزشکی

امیدوارم نقش پربرکت حضرتعالی به عنوان یکی از پیشکسوتان خوشنام پزشکی کشور که در دو جبهه کار دولتی و فعالیتهای خصوصی به سلامت، صداقت و وجاهت حرفه‌ای همواره مورد وثوق و مشهور بوده‌اید، بتواند گامی موثر در پیوند دولت و بخش خصوصی و جلب مشارکت این سرمایه عظیم ملی باشد و با تغییر نگاه و رویکرد، دولت را حامی بیشتر بخش خصوصی و بخش خصوصی را خدمتگذاری مهربان‌تر برای مردم بیابیم. توفیق آن برادر ارجمند را از خداوند بزرگ مسئلت دارم».

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با وزارت بهداشت از تلگرام

🔶 تجمع بازنشستگان وزارت بهداشت مقابل مجلس

جمعی از بازنشستگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی روز یکشنبه پنجم اسفند (۲۴ فوریه) مقابل مجلس ایران تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، بازنشستگان به وضعیت بیمه تکمیلی و همترازی حقوق خود اعتراض داشتند. به گفته یکی از معترضان در حال حاضر بیمه تکمیلی به بازنشستگان تعلق نمی‌گیرد.

او با اشاره به اینکه از دیگر درخواست‌های این تجمع‌کنندگان هم‌ترازی حقوق‌شان با شاغلان این وزارتخانه است، افزود: «هم اکنون وضعیت حقوقی ما بسیار نابسامان است.»

https: //bit. ly/۲GW۴DZ۸

📌 اخبار روز دویچه وله را در اینجا دنبال کنید:

https: //p. dw. com/p/۳Dz۹۷


🔻سخنان جنجالی قاضی‌پور درباره وزارت بهداشت:

▫️از قاضی‌زاده وزیر بهداشت بدم می‌آید

▫️نمکی کل مشکلات این وزارتخانه را در این چند هفته حل کرد!

#اسکان_نیوز


با حکم وزیر بهداشت، حمیدرضا صفی‌خانی به‌عنوان رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و مدیر ملی پروژه پرونده الکترونیک سلامت منصوب شد


🔻 واکنش شهرداری به کتک‌زدن کارتن‌خواب‌ها در گرمخانه‌ها/ وزارت بهداشت هزینه داروی بی‌خانمان‌ها را با تعرفه‌ آزاد حساب می‌کند

🔹مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه اکنون ۳ هزار کارتن‌خواب در گرمخانه‌های شهرداری نگهداری می‌شوند، گفت: وزارت بهداشت به هیچ وجه در درمان کارتن‌خواب‌ها و معتادان همکاری نمی‌کند و حتی در هزینه داروها هیچ تخفیفی نمی‌دهد.


🔶 ۱۷ قلم کالای غیرمجاز که در ماهواره تبلیغ می‌شود

🔹وزارت بهداشت در خصوص مصرف این کالاها هشدار داد


پانسمان بیماران EB به‌زودی توزیع می‌شود

⬅️مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت اعلام کرد:

🔹به‌دلیل مشکلات پیش آمده فی‌مابین شرکت تولیدکننده پانسمان و نمایندگی آن در داخل کشور، مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت با همکاری و مساعدت سازمان غذا و دارو اقدام به تامین پانسمان جایگزین کرد و سهمیه بیماران از طریق خانه EB به درب منزل بیماران ارسال شد.

🔹به‌دلیل اثربخشی بیشتر نوع قبلی پانسمان و تمایل بیشتر بیماران، سازمان غذا و دارو درصدد تامین مجدد پانسمان قبلی بر آمد و هم‌اکنون این پانسمان‌ها خریداری شده و در آینده نزدیک جهت توزیع به خانه EB تحویل می‌شود.


در ادامه بخوانید

ایرناایرنا1 روز قبل
وی یادآورشد: بررسی استاندارد بودن سموم مورد استفاده در محصولات کشاورزی و میزان مجاز مصرف آن باید با اولویت در دستور کار مسئولان بخش کشاورزی قرار گیرد. وی ادامه داد: سفیران سلامت در ادارات نیز باید نسبت به کنترل فشار خون و سلامت مجموعه اقدام کنند. کوهپایه زاده تصریح کرد: مساله فشار خون فقط یک پویش ملی نیست و اعلام خطر است و باید در این زمینه حساسیت جامعه را افزایش داد. محمد آقاجانی تاکید کرد: نیاز است که فرد در هر صورت داشتن فشار خون بالا وارد چرخه درمان می‌شود اما اگر فشار خون نرمال بود در حد شرکت در این پویش کافی است. وی تصریح کرد: این آب سیاه در استان تهران اغلب برای محصولاتی استفاده می‌شود که عوارض بسیار کمی برای مصارف انسانی دارد.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
وی یادآورشد: بررسی استاندارد بودن سموم مورد استفاده در محصولات کشاورزی و میزان مجاز مصرف آن باید با اولویت در دستور کار مسئولان بخش کشاورزی قرار گیرد. جلیل کوهپایه زاده افزود: وزارت بهداشت تصمیم دارد پویش‌های دیگری برای کنترل سلامت مردم برگزار کند. وی ادامه داد: سفیران سلامت در ادارات نیز باید نسبت به کنترل فشار خون و سلامت مجموعه اقدام کنند. علیرضا دلاوری تاکید کرد: اغلب بیماری‌های خاموش بدون علامت هستند و یکی از علائم زمینه ساز ابتلا به این بیماری‌ها فشار خون بالاست. محمد آقاجانی تاکید کرد: نیاز است که فرد در هر صورت داشتن فشار خون بالا وارد چرخه درمان می‌شود اما اگر فشار خون نرمال بود در حد شرکت در این پویش کافی است.
ایرناایرنا23 ساعت قبل
رحیم صمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فرآیند خرید و استقرار دستگاه سی تی اسکن ماکو، زمان بر بوده که شامل گرفتن مجوزهای لازم از سازمان‌های مختلف از جمله سازمان انرژی اتمی است. وی افزود: از ابتدای سال گذشته پیرو پیگیری‌های انجام شده توسط مسوولان شبکه بهداشت و درمان ماکو، مراحل کلیدی و بسیار مهم خرید دستگاه شامل، تامین اعتبار، قرارداد با هیات امنا، صرفه جویی ارزی و ثبت سفارش خرید سی تی اسکن انجام شده است. وی اضافه کرد: طبق مفاد قرارداد منعقده بین دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و هیات امنای صرفه جویی ارزی، تامین و خرید دستگاه مورد نظر ۶ ماه پس از زمان واریزی مبلغ دستگاه انجام می‌شود. صمدی ضمن تقدیر از سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: مساعدت ۱٫۵ میلیارد تومانی از مبلغ کل سی تی اسکن در اواخر اسفند ماه سال گذشته، ثبت سفارش دستگاه نیز طی اردیبهشت ماه امسال برای دستگاه پیشرفته سی تی اسکن ۱۶ اسلایس جهت استقرار در بیمارستان فجر ماکو انجام شده است. وی اضافه کرد: با اخذ مجوز و موافقت‌های ذکر شده از وزارت بهداشت و درمان امیدوارم بتوانیم گامی مهمی در راستای حل مشکلات مردم منطقه در حوزه بهداشت و درمان برداریم.
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، جواد نظری ظهر امروز در نشست خبری بسیج ملی کنترل فشارخون بالا با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه کنترل بیماری‌ها اظهار داشت: طرح سفیران سلامت در استان مرکزی به مدت سه سال با هدف آموزش و ترویج خودمراقبتی در حال اجرا است و کشورهای پیشرفته از اجرای این طرح نتایج مطلوبی را به دست آورده‌اند. وی افزود: فعالان طرح سفیران سلامت به سه گروه سفیران سلامت خانواده، دانش‌آموزی و دانشجویی تقسیم شده‌اند که آموزش‌های لازم را متناسب با سطح آموزش‌پذیری هر رده به جامعه هدف ارائه می‌دهند که اگر این آموزش‌ها در سطح عالی ارائه داده شوند شاهد بازخورد مطلوبی از برگزاری این طرح هستیم. نظری ادامه داد: میزان استاندارد مصرف نمک برای هر فرد معادل ۳ تا ۵ گرم روزانه برآرود شده اما هر فرد ایرانی روزانه ۱۲ تا ۱۵ گرم نمک مصرف می‌کند که علاوه بر آن میزان نمک پنهان مصرفی وعده‌های غذایی نیز وجود دارد. وی افزود: کنترل میزان فشارخون مادران باردار به ویژه مادران دچار به فشارخون حاد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا بطور ویژه این مسئله را در دستورکار قرار داده است. اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا در استان مرکزیمعاون بهداشت دانشگاه علوم‌ پزشکی اراک ادامه داد: طرح بسیج ملی کنترل فشارخون بالا از تاریخ ۱۷ خردادماه امسال وارد فاز اجرائی می‌شود و جامعه هدف اجرای این طرح تمامی افراد بالای ۳۰ سال، بیماران کلیوی و به ویژه مادران باردار است که امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم نقش موثری در فرهنگسازی، کنترل و درمان فشارخون داشته باشیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴20 ساعت قبل
ساعت ۲۴- در این مطلب قصد داریم برخی از دروغ‌های مخربی که هر روز به خود می‌گویید، ولی متوجه آن نیستید را آشکار کنیم. به همین دلیل قصد داریم برخی از دروغ‌های مخربی که هر روز به خود می‌گویید، ولی متوجه آن نیستید را آشکار کنیم. به همین دلیل قصد داریم برخی از دروغ‌های مخربی که هر روز به خود می‌گویید، ولی متوجه آن نیستید را آشکار کنیم. این جمله هم یکی از دروغ‌های مخربی است که هر روز با خود تکرار می‌کنید و موجب می‌شود به اتفاقاتی که در اطرافتان می‌افتد، بی توجه باشید. این دروغ هم در دسته دروغ‌های مضر و ویرانگر قرار می‌گیرددر واقع شما با گفتن این جمله مشکلات خود را گردن افراد دیگر می‌اندازید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴22 ساعت قبل
متخصص زنان و زایمان مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی اردبیل از موفقیت درمان دو زوج نابارور مراجعه کننده به این مرکز با روش رحم جایگزین خبر داد. دکتر الهام فیروزی با اعلام این خبر گفت: در سال ۱۳۹۷ در مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاد دانشگاهی اردبیل دو بار از روش رحم جایگزین برای فرزند دار شدن زوجین نابارور استفاده شد که موفقیت آمیز بود. وی با بیان اینکه رحم جایگزین یکی از روش‌های علمی کمک باروری و استفاده از آن، یک راه حل برای داشتن فرزند است، خاطرنشان کرد: در یکی از موارد خانم ۳۳ ساله که به دلیل مشکل رحمی ۸ سال از داشتن فرزند محروم بود برای درمان از روش رحم جایگزین استفاده کرد و در حال حاضر مادر دوم در حال طی مراحل بارداری است. وی با اشاره به نحوه درمان نازایی افراد با این روش اظهار کرد: در رحم جایگزین زوج نابارور پس از شناسایی فرد حائز شرایط برای رحم اجاره‌ای قراردادی بین آن‌ها منعقد می‌شود سپس مرحله آزمایش‌های پزشکی صورت گرفته و در صورت نبود مشکل، مراحل درمان آغاز می‌شود. این متخصص زنان و زایمان افزود: در مراجعه به مراکز درمان ناباروری، ابتدا زن نابارور متقاضی فرزند تحت درمان دارویی قرار می‌گیرد و بعد از استخراج تخمک و اسپرم و لقاح مصنوعی در آزمایشگاه، جنین سالم به رحم جایگزین منتقل می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر