1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. سیاسی
ادعای محکومیت سنگین نماینده مجلس دهم بعد از خودکشی زهرا نوید پور

ادعای محکومیت سنگین نماینده مجلس دهم بعد از خودکشی زهرا نوید پور

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
پس از پیگیری های دادستان ملکان و تماس با س خ و احضار وی به دادگاه مشخص شد دفتر بیمه ای که دختر آزار دیده از این مکان نام برده متعلق به این نماینده مجلس است.
ادعای محکومیت سنگین نماینده مجلس دهم بعد از خودکشی زهرا نوید پور - 0

رکنا مدعی شد یک نماینده مجلس که با افشاگری زنی مطلقه در برابر اتهامات سنگین اخلاقی قرار گرفته بود از سوی دادگاه کیفری استان تهران به مجازات شدیدی محکوم شد. س. خ نماینده مجلس دهم از آذربایجان شرقی در این حکم به ۲ سال انفصال از خدمت، ۲ سال تبعید و تحمل ۹۹ ضربه شلاق بخاطر رابطه نامشروع با یک زن مطلقه محکوم شده است.

به گزارش رکنا، اواسط دی ماه امسال بود که جسد زن مطلقه‌ای ۲۹ ساله در منزلش پیدا شد. اعلمی نماینده ادوار مجلس مدتی پس از خبر خودکشی اظهار کرد: این خانم همان فردی است که پیش از این مدعی بوده که س. خ که نماینده مجلس است او را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

اعلمی در کانال تلگرامی اش نوشت: در فایل صوتی که قبلا در فضای مجازی منتشر شده بود، مکالمه‌ای با زبان ترکی انجام می‌شود که در آن حاشیه‌هایی همچون رفتن این خانم به «دفتری در میدان ولیعصر» مطرح می‌شود. صدایی که گفته شده منتسب به س. خ است، به خانم می‌گوید چرا به دفتر میدان ولیعصر رفته و او را تهدید کرده است.

به گزارش رکنا، مهدی علیمرادی دادستان شهرستان ملکان نیز خبر درگذشت زن مطلقه را تایید کرد و گفت: برای بررسی بیشتر، جسد به پزشکی قانونی اعزام شده است.

پس از پیگیری‌های دادستان ملکان و تماس با س خ و احضار وی به دادگاه مشخص شد دفتر بیمه‌ای که دختر آزار دیده از این مکان نام برده متعلق به این نماینده مجلس است.

صبح امروز این نماینده مجلس در شعبه ۵ دادگاه کیفری پای میز محاکمه ایستاد و این درحالی بود که در پرونده ادعاهای زن مطلقه به صورت کتبی موجود است که قبل از خودکشی اش با قرص برنج پرده از سرنوشتش در دفتر س. خ در خیابان ولیعصر تهران برداشته و در نوشته هایی عنوان داشته بعد از شکایت توسط متشاکی که همان س. خ است تحت فشار بوده تا شکایتش را پس بگیرد و مرتب تهدید به مرگ می‌شده است.

س. خ امروز صبح درحالی همه اتهاماتش را منکر شد که در مدارک دادگاه مشخص است ایشان ۲ سال با زن مطلقه در ارتباط بوده است.

پس از دفاعیات این نماینده مجلس در برابر هیئت قضایی شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان تهران، قضات وارد شور شدند و س. خ را گناهکار شناخته و وی را بخاطر رابطه نامشروع با زن مطلقه به ۹۹ ضربه شلاق، ۲سال تبعید و ۲ سال انفصال از خدمت محکومکردند که این حکم هنوز قطعی نیست و در صورت اعتراض طرفین پرونده در دادگاه تجدید نظربررسی و درباره قطعیت آن تصمیم گیری خواهد شد.

این حکم بعد از صدور در اختیار خبرنگاران خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های حاضر در دادگاه کیفری یک استان تهران قرار داده شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با نماینده مجلس، خودکشی و دادگاه از تلگرام

🔶 نامه ۳۵ نماینده برای برگزاری علنی دادگاه حسین فریدون

۳۵ نماینده مجلس ایران در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار برگزاری علنی دادگاه حسین فریدون، برادر رئیس‌جمهور ایران به اتهام «فساد مالی» شدند.

به گزارش فارس، نویسندگان نامه با بیان این که دادگاه غیرعلنی «افکار عمومی را قانع نخواهد کرد» تأکید کرده‌اند: «اکنون که پرونده ایشان و سایر متهمان مربوط به این پرونده در محاکم ویژه مفاسد اقتصادی طرح نشده و این خود شائبه‌ای نسبت به نفوذ مقامات دولتی در دستگاه قضایی ایجاد کرده، تقاضا دارد … دستور فرمایید ادامه رسیدگی به پرونده ایشان به صورت علنی و با حضور خبرنگاران انجام شود.»

https: //bit. ly/۲U۰d۴pU

📌 اخبار روز دویچه وله را در اینجا دنبال کنید:

https: //p. dw. com/p/۳Dz۹۷


🔻بیکاری‌خطر‌‌ خودکشی را تا ۶ برابرافزایش می‌دهد

هشدارهای رئیس سابق جمعیت علمی پیشگیری از خودکشی ایران:

🔹آمارها نشان می‌دهد بیکاری خطر خودکشی را ۳تا۶ برابر افزایش می‌دهد و در بین آنهایی که خودکشی می‌کنند افراد بیکار تا ۶برابر نسبت به افراد دیگری که اقدام به‌خودکشی کرده‌اند خودکشی موفق داشته‌اند؛ یعنی جدی‌تر اقدام می‌کنند و دیگر شانس برگشت ندارند. این آمار و ارقام باید گفته شود.

🔹به گفته سیدکاظم ملکوتی «استان‌های ایلام، لرستان، آذربایجان غربی و کردستان استان‌هایی هستند که بیشترین آمار خودکشی در کشور را به‌خود اختصاص داده‌اند و سن خودکشی در کل کشور به ۱۵تا ۲۵سال رسیده است». /همشهری


🗣 وکیلی نماینده مجلس:

◀️ حقوق هر نماینده مجلس ماهی ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است که به سختی زندگی را می‌گذرانیم. /فارس


تکذیب خودکشی دانشجوی دانشگاه شهید چمران اهواز

مدیر خدمات دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز درباره خبر خودکشی یک دانشجو اظهار داشت: این خبر را تکذیب می‌کنم و هیچ مورد اقدام خودکشی از دانشجویان این دانشگاه به ما گزارش نشده است. /ایلنا


🔺خبرگزاری رکنا از محکومیت سلمان خدادادی، نماینده مجلس شورای اسلامی به۲ سال انفصال از خدمت و تبعید و ۹۹ ضربه شلاق برای «ارتباط نامشروع» با زهرا نویدپور از سوی شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران خبر داد.

خانم نویدپور که آقای خدادادی را به «تجاوز» متهم کرده بود، چندی پیش ناگهانی و مشکوک درگذشت.

این حکم هنوز قطعی نیست و در صورت اعتراض طرفین پرونده در دادگاه تجدید نظر بررسی و درباره قطعیت آن تصمیم‌گیری خواهد شد.


در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.

داستان سورنا، سردار مقتول / نخستین جنگ میان ایران و روم (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
سورنا، سردار ایرانی در این جنگ بود. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری - «مارکوس لیسینیوس کراسوس» سردار بزرگ روم، از رود فرات در سوریه امروز که گذشت، پا به قلمروی تازه‌ای گذاشت. او از خیانت ارمنستان آگاه شده و همزمان پیشروی سپاه روم را می‌دید. پس سپاه ایران را به دو بخش تقسیم کرد تا بخشی به ارمنستان رفته و بخش دیگر مقابل روم بایستد. سپاه روم در تعقیب آن‌ها، وارد دشتی می‌شود که ۹ هزار کماندار اشکانی از هر سو آن‌ها را تیرباران می‌کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور15 ساعت قبل
جواد طباطبایی علیه خاتمیسید محمد خاتمی چندوز پیش در دیدار با اعضای شورای شهر مناسب‌ترین شیوه اداره کشور را فدرالیسم دانست. مهم‌ترین واکنش مربوط به سید جواد طباطبایی، استاد سرشناس علوم سیاسی و ایران‌پژوه برجسته به این سخنان واکنش نشان داد. من اضافه می‌کنم: آقای خاتمی بعید نیست، حتمی است! ضرورت تحقق برجام داخلیمحمدصادق جوادی‌حصار باور دارد که محدودیت‌های موجود بر دولت روحانی به مراتب بیش از دولت اصلاحات است. جوادی حصار در گفت‌وگو با روزنامه آرمان درباره محدوده اختیارات حسن روحانی گفت: «من معتقدم بخش زیادی از این اتفاقاتی که رخ می‌دهد در دولت رقم نمی‌خورد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل
به گزارش مشرق، خدیجه چنگیز، نامزد جمال خاشقجی، تصویری از دیدار خود با نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا منتشر کرد. یک فعال فضای مجازی در توئیتر نوشت:
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
عادل الجبیر گفته عربستان برای جلوگیری از جنگ، تمامی تلاش خود را به کار خواهد گرفتعربستان سعودی ضمن تاکید بر اینکه خواهان جنگ در منطقه نیست، ضمن انتقاد شدید از ایران، از سران کشورهای عرب برای بررسی اوضاع خلیج فارس دعوت کرده است. هفته گذشته، در دو نفتکش متعلق به عربستان سعودی و دو نفتکش دیگر متعلق به امارات و نروژ در آب‌های بندر فجیره در امارات عربی متحده انفجارهایی روی داد و خساراتی به بار آورد. در پی انفجار در این چهار نفتکش، وزارت امور خارجه ایران خواستار تحقیقات مستقل در این زمینه شده بود. هفته گذشته همچنین عربستان سعودی گزارش کرد که چند پهپاد حامل مواد منفجره به خطوط لوله نفتی این کشور حمله کرده و خساراتی بر جای گذاشته‌اند. عربستان خواهان جنگ نیستآژانس خبری سعودی در گزارش دیگری در روز یکشنبه، اظهارات عادل الجبیر، وزیر مشاور سعودی در امور خارجه را در مورد حوادث اخیر در خلیج فارس منتشر کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین سید سعیدرضا عاملی در مراسم افتتاح ۴ پروژه مهم ارتباطی که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد، با بیان اینکه شبکه ملی اطلاعات به عنوان شبکه ملی دولت الکترونیکی باید همه ظرفیت‌ها را مدیریت کند، گفت: میان سیستم اجرایی و دانش، فاصله افتاده و هر دستگاه اجرایی که به دانشگاه متصل‌تر باشد موفق‌تر بوده است. دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: کارکرد شبکه ملی اطلاعات هم تامین استقلال جمهوری اسلامی، حفاظت از داده‌های ملی جمهوری اسلامی و تسهیل امور زندگی مردم است و هم اکنون ۸۰ درصد زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات با تلاش وزارت ارتباطات و با بودجه ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی محقق شده است و قطعا باید بخش خصوصی در این باره مشارکت حداکثری داشته باشد. وی افزود: شبکه ملی ارتباطات شامل سه لایه زیرساخت، خدمات و محتواست و اگر زیرساخت فراهم شود، اما خدمات و محتوا تامین نشود در حلقه مفقوده افتاده‌ایم. حجت الاسلام والمسلمین عاملی گفت: شبکه ملی اطلاعات به عنوان شبکه ملی دولت الکترونیکی باید همه ظرفیت‌ها را مدیریت کند. وی افزود: اگر قرار باشد قدرت سایبری ایران در تراز قدرت‌های جهانی باشد باید چرخه شبکه ملی اطلاعات را کامل کنیم و حتی برای اینترنت سه هم برنامه داشته باشیم.

نظرها

(2)

حقش بیشتر از اینا بود مردک متجاوز!

2 ماه قبل

مجازات کسی که تجاوز به عنف کرده و با تهدید و بی آبرو کردن این خانم مظلوم موجب مرگش شده،آیا دو سال تبعید هستش؟؟یعنی نباید زندانی بشه؟؟اگر یه شهروند عادی اینکار رو میکرد به جرم زورگیری و تهدید به قتل و...یه مفسد فی الارض بهش میبستن و یا اعدام میشد یا حداقل بالای ده سال زندانی میشد

متاسفم واسه بی عدالتی در این پرونده و شائبه نفوذ این نماینده

لابد تو تبعید هم یه ویلا میسازه و تجارت میکنه تو اون منطقه

تازه اگه تو مرحله اعتراض تبرئه نشه

اگه یه لحظه خودمون رو جای اون خانم مظلوم بذاریم که حتی از طرف خانواده هم حمایت نشد بقول حضرت علی اگر بخاطر این فاجعه،مسلمانی از فرط ناراحتی بمیره حق داره

حضرت کندن خلخال از پای زن اسیر یهودی رو بر نتافت

سو استفاده این نماینده از فرهنگ حاکم بر جامعه نسبت به زن بیوه

و شرایط منطقه زندگی اون خانم کاملا بارز بود،حتی خانواده حمایت لازم رو نکردن و این خانم درد دل کرد از رفتارهای مسولین مرتبط و جانبداری از نماینده

این اتفاق اگه تو امریکا یا کلا غرب پیش میومد حداقل چند استعفا و کلی بازتاب داشت

رسانه های ما هم با آب و تاب از انحطاط در غرب مینوشتن

ترامپ دقیقا کجایی که رو دستت بلند شدن،حداقل قاتل زنان نیستی

2 ماه قبل

اخبار بیشتر