1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سلامت
ایثارگران اصفهان با مشکل خرید دارو و اشتغال روبرو هستند

ایثارگران اصفهان با مشکل خرید دارو و اشتغال روبرو هستند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
اصفهان- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران اصفهان گفت: ایثارگران این استان با مشکلاتی در حوزه درمانی از جمله خرید دارو و اشتغال روبرو هستند.

به گزارش ایرنا، داریوش وکیلی، روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تیران و کرون در فرمانداری این شهرستان افزود: جامعه ایثارگران استان با مشکلاتی در حوزه خرید دارو برای بیماری‌های خود مواجه هستند.

وی بیان کرد: نبود پوشش بیمه تکمیلی باعث ناتوانی ایثارگران در خرید دارو شده و با توجه به این افراد باید به دلیل بیماری‌های ناشی از دوران جنگ، دارو مصرف کنند این موضوع، زندگی آن‌ها را سخت کرده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران اصفهان ادامه داد: برای رفع این معضل نشست هایی با مسئولان استانی و کشور برگزار شد تا این که جامعه ایثارگران قادر به خرید داروهای خود باشند.

وی با اشاره به این که اشتغال ایثارگران و فرزندان آن‌ها باید پیگیری شود، خاطرنشان کرد: تسهیلات بانکی بنیاد شهید پاسخگوی فرصت‌های شغلی پیشنهادی این جمعیت نیست و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیازمند همکاری سایر نهادها می‌باشد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سلامت

وکیلی با اشاره به اهمیت ترویح فرهنگ ایثار و شهادت یادآورشد: ترویج این فرهنگ در جامعه با همکاری دستگاه‌های متولی انجام می‌شود اما ایثاراجتماعی در شرایط فعلی باید بیش از بیش مورد توجه قرار گیرد.

در این آیین از خدمات مهرداد حسن پور تجلیل و علی اکبر فاطمی به عنوان رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران تیران و کرون معرفی شد.

استان اصفهان ۶ درصداز جمعیت و ۱۰ درصد از جامعه ایثارگری کشور را در خود جای داده است.

این شهرستان با با بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت دارای ۳۰۰ شهید و ۲۱۸ جانباز بالای ۲۸ درصد است و پنجم اسفندماه نیز به عنوان روز ایثار وشهادت این شهرستان نامگذاری شده است.

/۶۰۲۶/۷۱۳۱

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با فرهنگی، ایثارگران، مشکل و دارو از تلگرام

💥 بنظرم مشکلات اقتصادی کشور حل نخواهد شد

مگر مشکلات سیاسی کشور حل شود

ومشکلات سیاسی کشور حل نخواهد شد

مگر مشکلات فرهنگی ما حل شود

و مشکلات فرهنگی ما حل نخواهد شد مگر اینکه بپذیرم که ما مشکل فرهنگی بزرگی داریم

و تا زمانیکه فکر میکنیم که اصلی‌ترین مسئله کشور اقتصاد است و باید برای حل آن تلاش کرد هر لحظه بر حجم و ابعاد مشکلات اقتصادی ما افزوده خواهد شد

برای مثال افزایش بی رویه قیمت گوشت اگر چه به ظاهر مشکل اقتصادی است ولی در حقیقت نشانه فقدان تدبیر مناسب در نظام سیاسی است

وایستادن و تحمل صف گوشت در این عصر به جای پاسخگو کردن مسئولان و اصلاح نظام سیاسی نشانه‌ای آشکار از مشکل فرهنگی است

مرتضی یوسفی طهارم


یک پیش‌بینی جالب/صنعت دارو جزو برترین صنایع بورسی در سال ۹۸

⬅️حسین جواهری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری اعتلا البرز:

🔹حذف احتمالی دلار ۴۲۰۰ تومانی، آثار مثبتی بر سودآوری بعضی صنایع از جمله صنعت دارویی خواهد داشت.

🔹به‌ نظر می‌رسد صنعت دارویی و صنعت پالایشی، برترین صنایع بورسی در سال ۹۸ خواهند بود.

🔹نسبت به وضعیت صنعت دارو در سال آینده خوش‌بین هستم. واردات مواد اولیه این صنعت، مشمول تحریم نیست؛ هرچند مشکل نقل و انتقال ارز وجود دارد اما این صنعت بابت تامین مواد اولیه و روند تولید با تهدیدی مواجه نیست.

🔹مطالبات در قالب اوراق بدهی در حال وصول بوده که این موضوع هم اتفاق مثبتی برای صنعت دارو تلقی می‌شود.


۹۷ درصد داروی کشور در داخل تولید می‌شود

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت:

🔹صنعت دارو با ۹۷ درصد تولید در کشور صنعتی افتخارآفرین است. با وجود همه فشارهای بین المللی با کمترین مشکل در حوزه تامین دارو مواجه بوده‌ایم و این مهم جز با تلاش همه صنعتگران حوزه دارو میسر نمی‌شود. /ایسنا

Asriran. com


۹۷ درصد داروی کشور در داخل تولید می‌شود

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت:

🔹صنعت دارو با ۹۷ درصد تولید در کشور صنعتی افتخارآفرین است. با وجود همه فشارهای بین المللی با کمترین مشکل در حوزه تامین دارو مواجه بوده‌ایم و این مهم جز با تلاش همه صنعتگران حوزه دارو میسر نمی‌شود.


💢#مهم صندوق قرض‌الحسنه #مهر_ایثارگران مجوز ندارد

روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: که تشکیلات موسوم به صندوق قرض‌الحسنه مهر ایثارگران (موسسه حمایت ایثارگران) فاقد هرگونه مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بوده و فعالیت آن #غیرقانونی است.


🔰 صدور کارت جدید شناسایی ایثارگران

🔻 با توجه به اتمام اعتبار کارت شناسایی ایثارگران تا پایان سال ۱۳۹۶، ایثارگران معزز می‌توانند با مراجعه به بخش سامانه خدمات الکترونیک در سایت ایثار برای دریافت کارت جدید ثبت‌نام نمایند.

🔻ایثارگرانی که تاکنون در سامانه ثبت‌نام نکرده‌اند باید یک بار به یکی از ادارات ارتباطات و مراجعات (هاتف) بنیاد شهید و امور ایثارگران در سراسر کشور مراجعه و ضمن تأیید یا اصلاح اطلاعات پرونده‌ای و آدرس پستی، نسبت به دریافت نام کاربری و رمز عبور اقدام نمایند. پس از طی این مراحل، ایثارگران می‌توانند با مراجعه به سامانه خدمات الکترونیک ایثار، فرآیند درخواست کارت ایثارگری را تکمیل کنند.

🌐@bpo۱۰


در ادامه بخوانید

افتصادنیوزافتصادنیوز17 ساعت قبل
وی با اشاره به روند فزاینده مرگ ناشی از فشار خون بالا در ایران اضافه کرد: در ایران ۹۷ هزار نفر در سال ۲۰۱۷ بر اثر بیمارهای مرتبط با فشار خون بالا جان خود را از دست داده‌اند. دکتر دهقانی، شیوع فشار خون بالا در جمعیت بالای ۳۰سال استان خراسان جنوبی براساس گزارش سامانه سیب در سال ۱۳۹۷ را حدود ۲۰٫۷ درصد و کمتر از شیوع کشوری با رقم ۲۱٫۶ درصد اعلام کرد. وی در ادامه ضمن اشاره به درصد شاخص‌های مرتبط با بیماری فشارخون، با بیان اینکه مصرف نمک در استان خراسان جنوبی زنگ خطر ما برای فشار خون بالا است، گفت: متاسفانه بالاترین میزان مصرف نمک در کشور مربوط به استان خراسان جنوبی است. رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: میانگین مصرف نمک در کشور ۹٫۵۴ گرم در روز است که این میزان در خراسان جنوبی ۱۰٫۷۹ گرم می‌باشد. دکتر دهقانی با اشاره به اهداف کاربردی کمپین ملی کنترل فشار خون گفت: کاهش وقوع مرگ و حوادث قلبی - عروقی زودرس ناشی از فشار خون بالا و کاهش هزینه‌های ناشی از فشار خون بالا در بخش سلامت از این اهداف است.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، افزودن عادات خوب به زندگی روزمره، باعث موفقیت بیشتر و زندگی شادتری می‌شود. در این گزارش شما را با عادت‌های خوبی که به قیمت بیمار شدن افراد تمام می‌شود، آشنا می‌کنیم. بنابراین چنانچه تمرینات ورزشی باعث خستگی، کج‌خلقی و یا اختلال در خوابیدن، غذا خوردن و تمرکز کردن افراد شود، باید مدت زمان انجام آن‌ها را کاهش دهند. بنابراین توصیه می‌شود افراد پیش از مصرف آنتی بیوتیک‌ها با پزشک مشورت کنند. بررسی‌های محققان نشان می‌دهد مصرف زیاد پودرهای شستشو به پوست دست آسیب می‌رساند و محل مناسبی برای رشد و نمو میکروب‌ها ایجاد می‌کند.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حسن سعادت نیا، در ارتباط با برگزاری هفته سلامت گوارش، گفت: هر ساله انجمن جهانی گوارش شعاری را در مورد سلامت گوارش ارائه می‌دهد و همه کشورها تلاش می‌کنند برنامه‌های آموزشی برای پزشکان و عموم در این زمینه داشته باشند. وی افزود: بر همین اساس امسال کمیته کشوری هفته سلامت گوارش شعار تشخیص زودهنگام و درمان سرطان گوارش را مدنظر قرار داده است و برنامه ریزی هایی در این زمینه صورت گرفته و مورد توجه قرار دارد. رئیس انجمن بیماری‌های گوارش و کبد استان خراسان ادامه داد: آمار ابتلاء به سرطان گوارش در نقاط مختلف کشور متفاوت است به صورتی که برخی از سرطان‌های دستگاه گوارش همچون سرطان مری و معده در شمال و شمال شرق ایران شایع‌تر بوده و برخی سرطان‌های گوارش در مراکز پیشرفته شهری قربانیان بیشتری می‌گیرد که این مسئله به عادات غذایی و اجتماعی افراد نیز بر می‌گردد. سعادت نیا با تاکید بر اینکه هر چه زودتر بیماری سرطان شناسایی شود درمان موفقیت آمیز‌تر خواهد بود، گفت: درمان موفقیت‌آمیز، زندگی فرد را افزایش می‌دهد بنابراین انجام غربالگری در این زمینه بسیار حائز اهمیت است. رئیس انجمن بیماری‌های گوارش و کبد استان خراسان، خاطرنشان کرد: وجود پولیپ‌ها در دستگاه گوارش می‌تواند پیش نشانه‌ای از ابتلاء به سرطان باشد که گاهی این مشکل بدون علامت است و امروزه با شناسایی به موقع نوع پولیپ می‌توان جهت درمان زودهنگام و پیشگیری از سرطان اقدام کرد.
سلامت نیوزسلامت نیوز23 ساعت قبل
بنابر این، اگر می‌خواهیم رشد جمعیت کشور مثبت باشد، تعداد فرزندان یک خانواده باید به عدد ۳ افزایش یابد. صادقی در خصوص ارتباط زوجین نابارور و رشد منفی جمعیت، گفت: مشکل جمعیت را نمی‌توان با درمان ناباروری حل کرد. رئیس مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، ادامه داد: هزینه‌های درمان ناباروری در سن ۳۰ سالگی به مراتب کمتر از هزینه‌ها بعد از ۴۰ سالگی است. البته نکته مهم در این بین، نقش بیمه‌ها در حمایت از هزینه‌های درمان ناباروری است که هنوز معتقدند درمان ناباروری، یک درمان لوکس است. زیرا، درمان ناباروری، مستلزم تکرار کارهای درمانی است و همین مسئله موجب افزایش هزینه‌های زوجین نابارور می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
معینی زندی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با توجه به صحبت‌های وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مورد امضا‌های طلایی باید سازمان غذا و دارو مسؤولان این امضاها را شناسایی و معرفی کنند. وی گفت: رئیس سازمان غذا و دارو به ما قول داده بود تا نتیجه کمیسیون‌های قانونی که تعیین کننده قیمت و مجوزها هستند بلافاصله بعد از برگزاری کمیسیون اعلام شود اما تا به حال این اتفاق نیفتاده است. معینی زندی افزود: اعضای این کمیسیون‌ها اغلب افرادی هستند که توسط وزیر بهداشت تعیین می‌شوند و یا از مدیران دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند پس چه اشکالی دارد که نتایج این کمیسیون‌ها بلافاصله بعد از برگزاری اعلام شود. وی گفت: قوانین موجود در سازمان غذا و دارو مرتب تغییر می‌کند و شفاف نیست و همچنین در قیمت گذاری نیز یک سیاست بلندمدت وجود ندارد و همواره سیاست‌ها را تغییر می‌دهند.
همشهریهمشهری7 ساعت قبل
وی افزود: بر همین اساس امسال کمیته کشوری هفته سلامت گوارش شعار تشخیص زودهنگام و درمان سرطان گوارش را مدنظر قرار داده است و برنامه ریزی‌هایی در این زمینه صورت گرفته و مورد توجه قرار دارد. رئیس انجمن بیماری‌های گوارش و کبد استان خراسان ادامه داد: آمار ابتلاء به سرطان گوارش در نقاط مختلف کشور متفاوت است به صورتی که برخی از سرطان‌های دستگاه گوارش همچون سرطان مری و معده در شمال و شمال شرق ایران شایع‌تر بوده و برخی سرطان‌های گوارش در مراکز پیشرفته شهری قربانیان بیشتری می‌گیرد که این مسئله به عادات غذایی و اجتماعی افراد نیز بر می‌گردد. سعادت نیا با تاکید بر اینکه هر چه زودتر بیماری سرطان شناسایی شود درمان موفقیت آمیزتر خواهد بود، گفت: درمان موفقیت‌آمیز، زندگی فرد را افزایش می‌دهد بنابراین انجام غربالگری در این زمینه بسیار حائز اهمیت است. رئیس انجمن بیماری‌های گوارش و کبد استان خراسان، خاطرنشان کرد: وجود پولیپ‌ها در دستگاه گوارش می‌تواند پیش نشانه‌ای از ابتلاء به سرطان باشد که گاهی این مشکل بدون علامت است و امروزه با شناسایی به موقع نوع پولیپ می‌توان جهت درمان زودهنگام و پیشگیری از سرطان اقدام کرد. سعادت‌نیا تاکید کرد: افرادی که در خویشاوندان درجه یک خود فرد مبتلا به سرطان‌های دستگاه گوارش تحتانی دارند باید به این بیماری حساسیت بیشتری داشته باشد و نسبت به غربالگری نیز به موقع اقدام کنند.

نظرها

اخبار بیشتر