1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اجتماعی

نوروز مهربانی و همدلی/صاحب امتیاز «عصر ایران»: هرکدام از ما با یک کار خوب حال جامعه را بهتر کنیم

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
نوروز مهربانی و همدلی/صاحب امتیاز «عصر ایران»: هرکدام از ما با یک کار خوب حال جامعه را بهتر کنیم - 0

پایگاه خبری «شفقنا» طی فراخوانی آحاد مردم، مسئولین، سیاستمداران و رسانه‌ها را دعوت کرده تا در کمپینی به نام «نوروز مهربانی و همدلی» شرکت کنند. در شرایطی که بسیاری از مردم با مشکلات اقتصادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، هدف از این کمپین، حمایت معنوی و مادی از اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه است. در همین راستا این کمپین، پیشنهادهایی چون بهره‌گیری از شبکه‌های مجازی برای راه‌اندازی و توسعه جنبش‌های خیرخواهانه و پرهیز از تجملات و هزینه‌های اضافی و تشویق مدیران به احقاق حقوق کارگران و حداقل حمایت‌های معنوی از ایشان و همچنین دعوت نهادهای مدنی به برپا سازی گسترده چادرها و دیوارهای مهربانی را مطرح ساخته است. حال می‌خواهیم نظرات اهالی رسانه را برای پیشبرد بهتر این کمپین و راهکار آنان را برای ایجاد فضای مناسب در حمایت از اقشار ضعیف جامعه دنبال کنیم.

جعفر محمدی، صاحب امتیاز «عصر ایران» در این باره به شفقنا رسانه می‌گوید: به عقیده من این کمپین ذیل یک پارادایم ذهنی بزرگ‌تر، یعنی پروژه تلاش جمعی برای حال خوب قرار می‌گیرد. متأسفانه حال جامعه ما خوب نیست و این گزاره‌ای است که اساسا نیاز به اثبات ندارد. چون همه ما با مظاهر این حال بد مواجه هستیم. خودمان هم عضوی از این جامعه هستیم یا حال خودمان بد است یا از این حال بد جامعه متأثر می‌شویم.

او ادامه می‌دهد: یکی از دلایل بد بودن حال جامعه در کنار موارد دیگر این است که همه منتظریم تا یک نفر مثلا پدر و مادر، یک خیر، یک نهاد و… حال ما را خوب کند. این در حالی است که تبدیل حال موجود به حال خوب باید از خودمان شروع شود. یعنی هرکدام از ما به اندازه‌ای قابلیت داریم که بتوانیم ذره‌ای در ایجاد حال خوب در جامعه مؤثر باشیم. سلبریتی‌ها، رسانه‌ها، سوپرمارکتی‌ها، دانش‌آموزها، معلم‌ها و… هرکدام به گونه‌ای می‌توانند با اقدامی حال جامعه را بهتر کنند.

محمدی توضیح می‌دهد: باید اول از همه هرکدام از ما بپذیریم که من می‌توانم و وظیفه دارم تا بخشی از پروژه حال خوب جامعه باشم. ولو اینکه تبدیل حال جامعه به حال خوب پروژه‌ای کلان باشد و اقدام من قطره‌ای از دریا. بنابراین اگر هرکدام از ما اول بپذیرد حال جامعه بد است. دوم؛ بپذیرد که می‌تواند و موظف است تا سهامدار حال خوب جامعه باشد. بعد از اینکه این واقعیت‌ها را پذیرفت باید ببیند چه کاری می‌تواند انجام دهد. هیچ‌کدام از ما آن‌قدر ناتوان نیستیم که هیچ کاری از دستمان برنیاید.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

او ادامه می‌دهد: برخورد مناسب یک راننده با یک عابر در خیابان اگرچه هزینه‌ای برای طرف ندارد ولی همین اقدام می‌تواند بخشی از پروژه حال خوب جامعه باشد. شما از این اقدام پیش پا افتاده بگیرید تا خیری که مدرسه می‌سازد یا برای مستمندی جهیزیه تهیه می‌کند، یا سیاستمداری کارش را خوب انجام دهد، رسانه‌ای برخورد مؤثرتری داشته باشد و فقط دنبال خبر منفی نباشد و…. حال خوب می‌تواند از یک لبخند شروع شود تا مسائل مالی کلان ادامه داشته باشد. اگر ما این تعهد را همگانی کنیم و از ۸۰ میلیون ایرانی حداقل ۶۰ میلیون نفر سعی کنند هر روز یک حال خوب ایجاد کنند، انرژی بزرگی در جامعه اتفاق می‌افتد. کمپین «نوروز مهربانی و همدلی» شفقنا هم ذیل همین پارادایم است و از این منظر بسیار انسانی و ستودنی است. من به نوبه خودم به عنوان یک شهروند از شفقنا ممنونم که دغدغه حال خوب جامعه را دارد.

صاحب امتیاز «عصر ایران» برای فراهم کردن بهاری خوب جهت بهتر کردن حال جامعه پیشنهاد می‌کند: سیاستمدارانمان در این ایام سکوت کنند چون بخش مهمی از حال بد جامعه به خاطر زیاده گویی‌های برخی از سیاستمداران ما است. وقتی وارد حرف زدن و دعواهای سیاسی می‌شوند حال مردم بد می‌شود و این حال بد در اقتصاد، خانواده، معیشت و … تسری پیدا می‌کند. اگر سیاستمداران ما یاد بگیرند زیاد حرف نزنند و علمی عمل کنند و مدیریت علمی داشته باشند حال جامعه بهتر می‌شود. رسانه‌ها هم در کنار پرداختن به جنجال‌ها باید به دو مقوله خبرهای خوب و بالا بردن سطح دانایی مردم از طریق آموزش اقدام کنند. معلمی که به‌صورت مجانی دانش‌آموز مستمندش را آماده آزمون کند، کسبه‌ای که بتوانند یک مقدار از سودشان را کم کنند هم به این کمپین پیوسته‌اند. هرکدام از ما با یک کار خوب حال جامعه را بهتر کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با نوروز و جعفر محمدی از تلگرام

🔻 افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس برای ایام نوروز

🔹مدیرعامل سازمان راهداری: قیمت بلیت اتوبوس برای ایام نوروز در راستای ایجاد ترددهای یکسر خالی حداقل ۲۰ درصد افزایش می‌یابد که از ۲۵ اسفندماه این نرخ‌ها اعمال می‌شود.


قیمت بلیط قطار برای نوروز افزایش پیدا نمی‌کند

معاون مسافری راه‌آهن با بیان اینکه برای انجام سفرهای نوروزی هیچ گونه افزایش قیمتی در بلیط قطار نخواهیم داشت، تاکید کرد: رتبه‌بندی قطارها از ایام نوروز عملیاتی می‌شود. /ایلنا

Asriran. com


🗞 منتخب مقالات روز

(برای دیدن هر مقاله لینک مربوطه را لمس نمایید.)

✅ چه باید کرد؟

✍🏻 علی مزروعی

✅ اقدامی ظریف در دفاع از استقلال نهادی

✍🏻 سجاد فتاحی

✅ زنجیره‌ی شاید مبارک استعفاء

✍🏻 میثم مشایخ

✅ استعفای ظریف باید از موضع قدرت و افشاگری باشد.

✍🏻 محمد کیانوش راد

✅ این سند تاریخی حقانیت ظریف است؛ آن را به همه نشان دهید!

✍🏻 میلاد شیراوند

✅ برخی از رقیبان آرزوی سقوط دولت را دارند.

✍🏻 محمدرضا عارف

✅ حمایت تنها ۱۳۵ نماینده مجلس از محمد جواد ظریف

✅ استعفای ظریف؛ صدای طبل شادی برخی داخلی‌ها و خارجی‌ها

✍🏻 مصطفی داننده

✅ ظریف چرا می‌رود و هزینه رفتن او چیست؟

✍🏻 محمد نوری

✅ منتظر استعفاهای بعدی باشیم!؟

✍🏻 یوسف حسنی تبار

✅ مادر ما شرمنده‌ایم.

✍🏻 محمد فاضلی

✅ قصه ونزوئلا می‌گوید دوران شعارگرایی به سر رسیده است.

✍🏻 جعفر محمدی

✅ چرا گرفتاریم؟

✅ اعلام حمایت حزب توسعه ملی از ایستادگی آذری جهرمی برای آزادی‌های عمومی در شبکه ‌های ارتباطی فضای مجازی

✍🏻 مرجع


🔴 افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس برای ایام نوروز

🔸 مدیرعامل سازمان راهداری: قیمت بلیت اتوبوس برای ایام نوروز در راستای ایجاد ترددهای یکسر خالی حداقل ۲۰ درصد افزایش می‌یابد که از ۲۵ اسفندماه این نرخ‌ها اعمال می‌شود


🌇دنیای جدید، دنیای علم است و بدون دانایی نمی‌توان از عمر ثمر گرفت.

📄 «سواد زندگی»، مدرسه آموزش‌های دانش بنیاد و کاربردی «عصر ایران» است که در هفته فقط ٤ یا ٥ درس خیلی کوتاه که در زندگی واقعی می‌توان به کار بست را ارائه می‌کند.

👈 عصر ایران، پیشنهاد دوستانه دارد با خواندن درس‌های کوتاه «سواد زندگی» روزی ٥ دقیقه برای غنی سازی علمی تان وقت بگذارید.

🤝 قول ما به شما این است که در زندگی تان - از خانواده تا کار و کسب - موفق‌تر خواهید بود.

✍️سواد زندگی را جعفر محمدی مدیریت می‌کند.

✅ سایت سواد زندگی:

http: //www. savadezendegi. com

✅ کانال سواد زندگی:


مراکز اقامتی در نوروز افزایش قیمت ندارند

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از نظارت بر قیمت مراکز اقامتی خبر داد و گفت: نوروز امسال هیچ افزایش قیمتی نخواهیم داشت. /ایرنا


در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
سخنگوی سازمان آتش نشانی: ساعت ۱۳ و ۲۱ دقیقه ظهر امروز حادثه آتش سوزی در خیابان اشرفی اصفهانی نرسیده به جلال آل احمد اطلاع رسانی شد که متاسفانه در این حادثه یک نفر جان خود را از دست دادجلال ملکی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با اطلاع به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی بلافاصله سه ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند. وی گفت: محل حادثه یک مجتمع مسکونی چهارطبقه بود که در حیاط جنوبی آن یک مغازه حدود ۲۵ متری وجود داشت که کاربری آن تعمیرات خودرو و تعویض روغن است. ملکی افزود: همچنین در بخشی از حیاط لوازم یدکی نیز نگهداری می‌شد که با رسیدن ماموران سازمان آتش نشانی محل کاملا شعله ور و تخریب شده بود و در محل حادثه یک دستگاه سمند و یک دستگاه پراید وجود داشت. وی گفت: با ایمن سازی محل سریعا آتش نشانان کار را آغاز کردند و بعد از دقایقی آتش خاموش شد. ملکی گفت: کار آواربرداری همچنان ادامه دارد.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
آنها دیده‌اند وقی پدر پولدارشان وارد جایی می‌شود، همه به او احترام می‌گذارند و تا کمر برایش خم می‌شوند. آنها می‌بینند بسیاری از آنهایی که به سراغ علم رفتند، هشت‌شان گرو نه‌شان است و آنهایی که به دنبال ثروت رفتند نان‌شان در روغن است. او وقتی پشت پورشه می‌شنید، تصور می‌کند همه شهر نوکر او هستند و باید در برابرش خم و راست شوند. آنها می‌بینند بسیاری از آنهایی که به سراغ علم رفتند، هشت‌شان گرو نه‌شان است و آنهایی که به دنبال ثروت رفتند نان‌شان در روغن است. از جوان‌هایی که شغل‌شان تفریح کردن با پول پدر است.
ایرناایرنا14 ساعت قبل
به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز دوشنبه در کارگروه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه قریب ۳۰ درصداز مردم دچار پرفشاری خون هستند، افزود: این در حالیست که حدود ۵۰ درصد از این افراد از بیماری خود بی اطلاع هستند. وی اظهارداشت: لازم است که مردم اطلاعات کافی در زمینه بیماری پرفشاری خون در اختیار داشته باشند و رسانه‌ها باید اطلاعات لازم در این زمینه را به جامعه ارائه کنند. وی عنوان کرد: برنامه‌ها باید به نحوی دنبال شود که این طرح به شکل مطلوبی تداوم یابد. بصیری بر موضوع پایش سلامت کارکنان دستگاه‌ها نیز تاکید کرد و گفت: این موضوع در شورای اداری استان نیز مورد تاکید قرار خواهد گرفت. ۷۴۴۰/ ۵۰۵۴انتهای پیام /*
فراروفرارو17 ساعت قبل
همچنین ثبت ولادت در مهلت قانونی حدود ۹۸٫۷ و میزان عمومی (ناخالص) ولادت در کشور نیز به ازای هر هزار نفر جمعیت ۱۷٫۱ بود. همچنین میانگین سن پدران در زمان تولد فرزند ۳۳٫۷ سال و برای مادر ۲۹ سال و میانگین سن مادر زمان ولادت اولین فرزند نیز ۲۷٫۷ سال ثبت شده است. در سال ۹۷ شاهد تغییر نام خانوادگی ۱۷۵ هزار و ۹۵۷ نفر بودیم. یعنی رسید تکمیل ثبت‌نام به منزله بهره مندی از خدمات در دستگاه‌های اجرایی کشور تا زمان صدور کارت ملی هوشمند است. امیدواری برای اتمام پروژه تولید داخلی بدنه کارت ملی هوشمند تا پایان امسالوی همچنین به تولید کارت ملی داخلی اشاره کرد و یادآور شد: بر اساس قانون، چاپخانه دولتی مرجع تولید بدنه کارت ملی هوشمند است.

تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

3+
الفالف17 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر