1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افتصادنیوز
  4. حوادث
ناخشنودی ترامپ از لغو مجازات اعدام در ایالت کالیفرنیا

ناخشنودی ترامپ از لغو مجازات اعدام در ایالت کالیفرنیا

خبرگزاری افتصادنیوز |
جرم و جنایت در کالیفرنیا بیش از سایر ایالت‌های آمریکا است. به‌رغم آن، فرماندار ایالت کالیفرنیا مجازات اعدام را اقدامی غلط و در عین حال مخالف ارزش‌های یک جامعه متمدن می‌داند. ترامپ از این بابت ابراز ناخرسندی کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از دویچه وله؛ گوین نیوسام، فرماندار ایالت کالیفرنیا اعلام کرده است که مجازات حکم اعدام در این ایالت لغو می‌شود. به این ترتیب تعداد ایالت‌هایی که با اجرای مجازات اعدام مخالفت کرده‌اند، به بیست ایالت افزایش یافته است.

خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی خبر از امضای فرمان لغو مجازات اعدام در ایالت کالیفرنیا در روز چهارشنبه ۲۲ اسفند (۱۳ مارس) داده است.

لغو مجازات اعدام در کالیفرنیا با توجه به آمار جرم و جنایت در این ایالت اهمیت زیادی دارد. کسانی که به اتهام جنایت در زندان‌های این ایالت به‌سر می‌برند بیش از هر ایالت دیگر آمریکا است.

بر اساس آمار منتشر شده یک چهارم متهمان به قتل در آمریکا در زندان‌های این ایالت به‌سر می‌برند.

مخالفت با مجازات اعدام

فرماندار ایالت کالیفرنیا در مخالفت با مجازات اعدام گفته است به باور او «کشتن عامدانه یک نفر، اقدامی خطا است.»

نیوسام تاکید کرده است که اجرای مجازات اعدام با ارزش‌هایی که ایالت کالیفرنیا برای خود قائل است، ناسازگار بوده و چنین مجازاتی با مختصات یک جامعه متمدن مغایرت دارد.

فرماندار ایالت کالیفرنیا تاکید کرده است که او سال‌هاست که با مجازات اعدام مخالف است و در ایالتی که فرماندهی آن با اوست، مجازات اعدام اجرا نخواهد شد.

مجازات اعدام در کالیفرنیا

حتی پیش از اعلام مخالفت نیوسام با اجرای مجازات اعدام، احکام مربوط به این مجازات سال‌هاست که در این ایالت اجرا نمی‌شود.

آخرین باری که مجازات اعدام در ایالت کالیفرنیا اجرا شده است، به سال ۲۰۰۶ بازمی‌گردد. از زمان اجرای مجدد مجازات اعدام در این ایالت در سال ۱۹۷۶ تا سال ۲۰۰۶، مجموعا ۱۳ زندانی اعدام شده‌اند.

نیوسام که در شمار اعضای حزب دموکرات آمریکا است، کار خود را به‌عنوان فرماندار ایالت کالیفرنیا از ژانویه سال جاری آغاز کرده است.

فرماندار جدید ایالت کالیفرنیا اعلام کرده است که سلول اعدام در زندان کوینتین شهر سانفرانسیسکو تعطیل خواهد شد.

ترامپ و لغو مجازات اعدام در کالیفرنیا

لغو مجازات اعدام در ایالت کالیفرنیا ناخشنودی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را در پی داشته است. ترامپ با انتشار یک پست توییتری، لغو مجازات اعدام در آن ایالت را پشتیبانی از «قاتلان بی‌رحم» دانسته است.

ترامپ گفته است این تصمیم برخلاف میل و خواست مردم کالیفرنیا صورت گرفته است. رئیس جمهوری آمریکا در عین حال تاکید کرده است که «دوستان و خویشاوندان قربانیان همیشه فراموش‌شده از این تصمیم خرسند نیستند.»

رئیس جمهوری آمریکا گفته است که این ناخشنودی تنها محدود به آن‌ها نمی‌شود و او نیز از این بابت ناخرسند است.

باید یادآور شد که تعداد موارد اجرای مجازات اعدام در آمریکا ظرف دو دهه گذشته به گونه‌ای مستمر کاهش یافته است.

به عنوان نمونه در سال ۱۹۹۹ بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان عفو بین‌الملل مجموعا ۹۸ نفر در آمریکا اعدام شده بودند. این در حالی است که تعداد افرادی که در سال گذشته میلادی اعدام شده‌اند، ۲۵ نفر بوده است. در سال جاری نیز، تا کنون سه نفر در آمریکا اعدام شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با جامعه، زندان، فرانسه، فرماندار و قتل از تلگرام

⭕️ مجازات اعدام در ایالت کالیفرنیا تعلیق شد

گوین نیوسام، فرماندار ایالت کالیفرنیای آمریکا اعلام کرد اجرای حکم اعدام در این ایالت از روز چهارشنبه ۲۲ اسفندماه متوقف می‌شود. او افزود معتقد نیست که دولت حق کشتن دارد. بر همین اساس استفاده از اتاق اعدام در زندان سن کوانتین این ایالت نیز متوقف می‌شود. در این زندان که در نزدیکی سان‌فرانسیسکو قرار دارد در حال حاضر ۷۳۷ زندانی محکوم به اعدام بسر می‌برند.

از سال ۲۰۰۶ میلادی تا کنون در این ایالت واقع در ساحلی غربی آمریکا به علت دگیری‌های حقوقی بر سر روش اعدام محکومان هیچ زندانی اعدام نشده است. دونالد ترامپ در واکنش به این اقدام فرماندار کالیفرنیا در توییتر نوشت: «فرماندار کالیفرنیا با اقدام به توقف اعدام ۷۳۷ قاتل سنگدل‌ به نظر رای‌دهندگان بی‌توجهی می‌کند. دوستان و خانواده‌های قربانیان، که در این میان فراموش شده‌اند، رضایت نداردند. من هم ندارم!»

https: //bit. ly/۲TGES۶R

📌خبرهای مهم روز را در لینک زیر دنبال کنید:

https: //bit. ly/۲TMAFxu


🔴 مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ زندانی شد

بعد از وکیل ترامپ مدیر سابق ستاد انتخاباتی او نیز با حکم دادگاهی در آمریکا برای حدود ۴ سال راهی زندان شد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد «پل مانافورت» مدیر سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به جرم فرار مالیاتی و کلاهبرداری بانکی به ۴۷ ماه زندان محکوم شد


قاتل ۳ نفر در استان ایلام دستگیر شد

فرماندار ملکشاهی ایلام:

قاتل بعد از آنکه از دختر مورد نظرش خواستگاری می‌کند و با پاسخ منفی مواجه می‌شود به قصد انتقام اقدام به ورود به منزل نامزد سابق خود داشته و با تیراندازی به ساکنان منزل سه نفر را به ضرب گلوله به قتل می‌رساند. /تسنیم


🔻میلاد گودرزی در برنامه تهران۲۰ خطاب به فرماندار شمیرانات:

▫️اخبار دوماه گذشته مربوط به آقای فرماندار را پیگیری کردم، اخباری از پیوستن ایشان به پویش پیشگیری از سرطان سینه گرفته تا رونمایی از نهج‌البلاغه به زبان فرانسه پیدا کردم اما دریغ از یک اعلام موضع و گزارش عملکرد درباره فساد در لواسان!

▫️یک مقام طراز اول در دفاع از مالکان زمین یک‌میلیون مترمربعی #کلاک، رئیس سازمان امور اراضی را از جلسه بیرون کرده/ شهردار وقت لواسان گفت یک مقام طراز اول من را احضار کرد گفت حق نداری به رأی دادگاه علیه شهرداری اعتراض کنی!

#اسکان_نیوز


نخستین مصاحبه هویدا با یک خبرنگار خارجی در زندان قصر

امیرعباس هویدا رکورددار ایام نخست وزیری در ایران تنها نخست وزیر رژیم پهلوی بود که توسط این رژیم درسال۵۷ زندانی شد و با پیروزی انقلاب اسلامی در بند انقلابیون قرار گرفت و در اسفند ۵۷ در خلال جلسات محاکمه در زندان قصر با شلیک فردی نا معلوم و بدون صدور حگم دادگاه انقلاب به قتل رسید.

هویدا در این گفتگو به خبرنگار فرانسوی می‌گوید ساواک خارج از اراده نخست وزیر و تحت فرمان شاه به قلع و قمع مخالفان سیاسی رژیم پرداخته است. تماشای این ویدئو را توصیه می‌کنیم.

#تاریخی

@mostaghelnewspaper


🔻مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ زندانی شد

🔹بعد از وکیل ترامپ مدیر سابق ستاد انتخاباتی او نیز با حکم دادگاهی در آمریکا برای حدود ۴ سال راهی زندان شد.

🔹خبرگزاری فرانسه گزارش داد «پل مانافورت» مدیر سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به جرم فرار مالیاتی و کلاهبرداری بانکی به ۴۷ ماه زندان محکوم شد/ اعتمادآنلاین


نظرها

در ادامه بخوانید

ویدیو/ آق‌قلای سیل‌زده در سومین روز سال ٩٨

انتخابانتخاب16 ساعت قبل

فیلم | سیلی که خانه قهرمان المپیک را زیر آب برد

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل

فیلم | علت غیبت استاندار گلستان در امدادرسانی سیل؛ سفر یک ماهه به خارج از کشور!

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد که استاندار گلستان از یک ماه قبل برای رسیدگی به مسایل خانوادگی در خارج از کشور حضور دارد و به همین دلیل در هنگام بروز سیل در این استان نتوانسته شخصا در محل حضور داشته باشد. صحبت‌های او را بشنوید.

دل خون «سردار آزمون»؛ مسئولین به ترکمن صحرا نامردی می‌کنند!

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدآخرین خبر/ سردار آزمون با انتشار این ویدئو نوشت: اق قلا را تنها نزاریم. مسئولین شماها واقعا دارین نامردی میکنین به ترکمن صحرا من ۲۴ ساله تو این چند ساعت از کمر درد مردم حالا مردمی که ۲۴ ساعت دارن خودشون به خودشون کمک میکنن چی میکشن خواهش میکنم نیرو بفرستین، یبارم خسته بشین و شبا خوابتون ببره، این مردم لایق این همه بی احترامی نیستن بخدا مردم عزیزم قوی باشین شما‌ها همیشه تنها بودین.

ویدیو/ استاندار گمشده گلستان کجاست؟

انتخابانتخاب16 ساعت قبل

سردار آزمون برای کمک رسانی به روستای سیل زده آق قلای گلستان رفت + فیلم لحظه امداد رسانی او

رکنارکنا20 ساعت قبل

اخبار بیشتر