1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افتصادنیوز
  4. حوادث
ناخشنودی ترامپ از لغو مجازات اعدام در ایالت کالیفرنیا

ناخشنودی ترامپ از لغو مجازات اعدام در ایالت کالیفرنیا

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز |
جرم و جنایت در کالیفرنیا بیش از سایر ایالت‌های آمریکا است. به‌رغم آن، فرماندار ایالت کالیفرنیا مجازات اعدام را اقدامی غلط و در عین حال مخالف ارزش‌های یک جامعه متمدن می‌داند. ترامپ از این بابت ابراز ناخرسندی کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از دویچه وله؛ گوین نیوسام، فرماندار ایالت کالیفرنیا اعلام کرده است که مجازات حکم اعدام در این ایالت لغو می‌شود. به این ترتیب تعداد ایالت‌هایی که با اجرای مجازات اعدام مخالفت کرده‌اند، به بیست ایالت افزایش یافته است.

خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی خبر از امضای فرمان لغو مجازات اعدام در ایالت کالیفرنیا در روز چهارشنبه ۲۲ اسفند (۱۳ مارس) داده است.

لغو مجازات اعدام در کالیفرنیا با توجه به آمار جرم و جنایت در این ایالت اهمیت زیادی دارد. کسانی که به اتهام جنایت در زندان‌های این ایالت به‌سر می‌برند بیش از هر ایالت دیگر آمریکا است.

بر اساس آمار منتشر شده یک چهارم متهمان به قتل در آمریکا در زندان‌های این ایالت به‌سر می‌برند.

مخالفت با مجازات اعدام

فرماندار ایالت کالیفرنیا در مخالفت با مجازات اعدام گفته است به باور او «کشتن عامدانه یک نفر، اقدامی خطا است.»

نیوسام تاکید کرده است که اجرای مجازات اعدام با ارزش‌هایی که ایالت کالیفرنیا برای خود قائل است، ناسازگار بوده و چنین مجازاتی با مختصات یک جامعه متمدن مغایرت دارد.

فرماندار ایالت کالیفرنیا تاکید کرده است که او سال‌هاست که با مجازات اعدام مخالف است و در ایالتی که فرماندهی آن با اوست، مجازات اعدام اجرا نخواهد شد.

مجازات اعدام در کالیفرنیا

حتی پیش از اعلام مخالفت نیوسام با اجرای مجازات اعدام، احکام مربوط به این مجازات سال‌هاست که در این ایالت اجرا نمی‌شود.

آخرین باری که مجازات اعدام در ایالت کالیفرنیا اجرا شده است، به سال ۲۰۰۶ بازمی‌گردد. از زمان اجرای مجدد مجازات اعدام در این ایالت در سال ۱۹۷۶ تا سال ۲۰۰۶، مجموعا ۱۳ زندانی اعدام شده‌اند.

نیوسام که در شمار اعضای حزب دموکرات آمریکا است، کار خود را به‌عنوان فرماندار ایالت کالیفرنیا از ژانویه سال جاری آغاز کرده است.

فرماندار جدید ایالت کالیفرنیا اعلام کرده است که سلول اعدام در زندان کوینتین شهر سانفرانسیسکو تعطیل خواهد شد.

ترامپ و لغو مجازات اعدام در کالیفرنیا

لغو مجازات اعدام در ایالت کالیفرنیا ناخشنودی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را در پی داشته است. ترامپ با انتشار یک پست توییتری، لغو مجازات اعدام در آن ایالت را پشتیبانی از «قاتلان بی‌رحم» دانسته است.

ترامپ گفته است این تصمیم برخلاف میل و خواست مردم کالیفرنیا صورت گرفته است. رئیس جمهوری آمریکا در عین حال تاکید کرده است که «دوستان و خویشاوندان قربانیان همیشه فراموش‌شده از این تصمیم خرسند نیستند.»

رئیس جمهوری آمریکا گفته است که این ناخشنودی تنها محدود به آن‌ها نمی‌شود و او نیز از این بابت ناخرسند است.

باید یادآور شد که تعداد موارد اجرای مجازات اعدام در آمریکا ظرف دو دهه گذشته به گونه‌ای مستمر کاهش یافته است.

به عنوان نمونه در سال ۱۹۹۹ بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان عفو بین‌الملل مجموعا ۹۸ نفر در آمریکا اعدام شده بودند. این در حالی است که تعداد افرادی که در سال گذشته میلادی اعدام شده‌اند، ۲۵ نفر بوده است. در سال جاری نیز، تا کنون سه نفر در آمریکا اعدام شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با جامعه، زندان، فرانسه، فرماندار و قتل از تلگرام

🔻مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ زندانی شد

🔹بعد از وکیل ترامپ مدیر سابق ستاد انتخاباتی او نیز با حکم دادگاهی در آمریکا برای حدود ۴ سال راهی زندان شد.

🔹خبرگزاری فرانسه گزارش داد «پل مانافورت» مدیر سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به جرم فرار مالیاتی و کلاهبرداری بانکی به ۴۷ ماه زندان محکوم شد/ اعتمادآنلاین


🔻میلاد گودرزی در برنامه تهران۲۰ خطاب به فرماندار شمیرانات:

▫️اخبار دوماه گذشته مربوط به آقای فرماندار را پیگیری کردم، اخباری از پیوستن ایشان به پویش پیشگیری از سرطان سینه گرفته تا رونمایی از نهج‌البلاغه به زبان فرانسه پیدا کردم اما دریغ از یک اعلام موضع و گزارش عملکرد درباره فساد در لواسان!

▫️یک مقام طراز اول در دفاع از مالکان زمین یک‌میلیون مترمربعی #کلاک، رئیس سازمان امور اراضی را از جلسه بیرون کرده/ شهردار وقت لواسان گفت یک مقام طراز اول من را احضار کرد گفت حق نداری به رأی دادگاه علیه شهرداری اعتراض کنی!

#اسکان_نیوز


قاتل ۳ نفر در استان ایلام دستگیر شد

فرماندار ملکشاهی ایلام:

قاتل بعد از آنکه از دختر مورد نظرش خواستگاری می‌کند و با پاسخ منفی مواجه می‌شود به قصد انتقام اقدام به ورود به منزل نامزد سابق خود داشته و با تیراندازی به ساکنان منزل سه نفر را به ضرب گلوله به قتل می‌رساند. /تسنیم


🔴 مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ زندانی شد

بعد از وکیل ترامپ مدیر سابق ستاد انتخاباتی او نیز با حکم دادگاهی در آمریکا برای حدود ۴ سال راهی زندان شد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد «پل مانافورت» مدیر سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به جرم فرار مالیاتی و کلاهبرداری بانکی به ۴۷ ماه زندان محکوم شد


نخستین مصاحبه هویدا با یک خبرنگار خارجی در زندان قصر

امیرعباس هویدا رکورددار ایام نخست وزیری در ایران تنها نخست وزیر رژیم پهلوی بود که توسط این رژیم درسال۵۷ زندانی شد و با پیروزی انقلاب اسلامی در بند انقلابیون قرار گرفت و در اسفند ۵۷ در خلال جلسات محاکمه در زندان قصر با شلیک فردی نا معلوم و بدون صدور حگم دادگاه انقلاب به قتل رسید.

هویدا در این گفتگو به خبرنگار فرانسوی می‌گوید ساواک خارج از اراده نخست وزیر و تحت فرمان شاه به قلع و قمع مخالفان سیاسی رژیم پرداخته است. تماشای این ویدئو را توصیه می‌کنیم.

#تاریخی

@mostaghelnewspaper


⭕️ مجازات اعدام در ایالت کالیفرنیا تعلیق شد

گوین نیوسام، فرماندار ایالت کالیفرنیای آمریکا اعلام کرد اجرای حکم اعدام در این ایالت از روز چهارشنبه ۲۲ اسفندماه متوقف می‌شود. او افزود معتقد نیست که دولت حق کشتن دارد. بر همین اساس استفاده از اتاق اعدام در زندان سن کوانتین این ایالت نیز متوقف می‌شود. در این زندان که در نزدیکی سان‌فرانسیسکو قرار دارد در حال حاضر ۷۳۷ زندانی محکوم به اعدام بسر می‌برند.

از سال ۲۰۰۶ میلادی تا کنون در این ایالت واقع در ساحلی غربی آمریکا به علت دگیری‌های حقوقی بر سر روش اعدام محکومان هیچ زندانی اعدام نشده است. دونالد ترامپ در واکنش به این اقدام فرماندار کالیفرنیا در توییتر نوشت: «فرماندار کالیفرنیا با اقدام به توقف اعدام ۷۳۷ قاتل سنگدل‌ به نظر رای‌دهندگان بی‌توجهی می‌کند. دوستان و خانواده‌های قربانیان، که در این میان فراموش شده‌اند، رضایت نداردند. من هم ندارم!»

https: //bit. ly/۲TGES۶R

📌خبرهای مهم روز را در لینک زیر دنبال کنید:

https: //bit. ly/۲TMAFxu


در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
سخنگوی سازمان آتش نشانی: ساعت ۱۳ و ۲۱ دقیقه ظهر امروز حادثه آتش سوزی در خیابان اشرفی اصفهانی نرسیده به جلال آل احمد اطلاع رسانی شد که متاسفانه در این حادثه یک نفر جان خود را از دست دادجلال ملکی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با اطلاع به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی بلافاصله سه ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند. وی گفت: محل حادثه یک مجتمع مسکونی چهارطبقه بود که در حیاط جنوبی آن یک مغازه حدود ۲۵ متری وجود داشت که کاربری آن تعمیرات خودرو و تعویض روغن است. ملکی افزود: همچنین در بخشی از حیاط لوازم یدکی نیز نگهداری می‌شد که با رسیدن ماموران سازمان آتش نشانی محل کاملا شعله ور و تخریب شده بود و در محل حادثه یک دستگاه سمند و یک دستگاه پراید وجود داشت. وی گفت: با ایمن سازی محل سریعا آتش نشانان کار را آغاز کردند و بعد از دقایقی آتش خاموش شد. ملکی گفت: کار آواربرداری همچنان ادامه دارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل
اما با افزایش یافتن روز افزون حملات و قتل‌هایی که به دلیل سفید برتر انگاری در آمریکا رقم می‌خورد مقامات این کشور می‌گویند این روند بایستی تغییر کند. همچنان سفید برتر انگاری باید تروریسم نامگذاری شده و همانند داعش و القاعده با آن مقابله شود. دادستان منطقه منهتن قاتل سفید برتر انگار را به اتهام تروریسم داخلی محکوم کرد. دادستان منهتن نیز افزود، تنها آمریکایی‌ها هستند که با پذیرفتن تروریسم به جای سفید برتر انگاری مشکل دارند. در نتیجه قتل آن سیاه پوست ۶۶ ساله با تقسیم بندی اف بی آی درباره «تروریسم داخلی» هماهنگی دارد.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
عصرایران؛ سوده صدری - همزمان با بررسی طرح تشدید مجازات اسیدپاشی در مجلس، جمعی از قربانیان اسیدپاشی در مجلس حاضر شدند. خانم نماینده شما در حالی از اعدام عاملان اسید پاشی صحبت کردید که مرضیه ابراهیمی معتقد است خواسته قربانیان اسید پاشی اعدام نیست بلکه آنها حبس ابد و توقف این عمل خشونت آمیز را با توسل به تصویب قانون می‌خواهند. او اسطوره زنان اسید پاش است او یک طرف صورت خود را از دست داد اما به زنان ایستادگی آموخت. او به ملاقات قربانیان اسید پاشی از جمله معصومه در تبریز زنی که مورد اسیدپاشی خواستگارش قرار گرفت، رفت و به او گفت از جا برخیزد و به تلاش ادامه دهد؛ به تلاشی که شاید هزاران زن دیگر را از اسید پاشی نجات دهد. زنی که فقط با یک چشم دنیا را انقدر زیبا میبیند حیف است به او بگویید قصر در رفته‌ای!
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
وی در ادامه افزود: ۲۵۰ هزار هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی استان در قالب طرح مرتع‌داری به مردم واگذار شده که این امر باعث ایجاد حس تعلق شده است. این کار باعث کاهش چشم‌گیر حریق در مراتع استان را شده است. وحید با اشاره به محاسن واگذاری مراتع به مردم گفت: در قبل از واگذاری مراتع استان به بهره‌برداران عرفی در سال ۱۳۹۵ میزان حریق استان در مراتع ۱۸۷ هکتار بوده است که در بعد از واگذاری این مراتع به مردم در سال ۱۳۹۶ میزان حریق به ۶ هکتار رسیده است که میزان حریق در سال ۱۳۹۷ به ۴/۳ هکتار رسیده است. وحید با تاکید بر همکاری عالی مردم با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی تصریح کرد: در حال حاضر هزار و ۸۶۰ نفر داوطلب که آموزش‌های لازم را فراگرفته‌اند، در قالب ۲۱۰ گروه پنج نفره حاضر هستند تا در مواقع نیاز به کمک منابع طبیعی استان بیایند. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌شمالی گفت: میزان نرم حفاظتی منابع طبیعی در استان ۳۳ هکتار با نرم استاندار فاصله دارد.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی هیئت مؤسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی کمک‌های خیرخواهانه اقلام به مناطق شناسایی‌شده در شهر سیل‌زده پل‌دختر ارسال خواهد شد و به دست سیل‌زدگان منطقه توسط قرارگاه جهادی دانشگاه خواهد رسید. بر اساس این گزارش کمک‌های دیگری نیز حاوی مواد و اقلام بهداشتی و غذایی قبلا نیز به مناطق سیل‌زده ارسال شده است که امروز ۶۰ بسته دیگر بهداشتی و غذایی به مناطق روستایی و سیل‌زده پل‌دختر ارسال شد. خانواده دانشگاه آزاد اسلامی از بدو وقوع سیل در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان با تشکیل قرارگاه جهادی و پویش‌های کمک‌رسانی، اقلام و موارد مورد نیاز منطقه را در قالب کمک‌های مردمی ساماندهی و به مناطق ارسال کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر