هلند دانشجویان ایرانی را تحت نظارت قرار می‌دهد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. سیاسی

هلند دانشجویان ایرانی را تحت نظارت قرار می‌دهد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
هلند دانشجویان ایرانی را تحت نظارت قرار می‌دهد - 0

به گزارش فارس؛ دولت هلند در ادامه اقدامات ضدایرانی خود، اعلام کرد از این پس دانشجویان و محققین ایرانی فعال در هلند را تحت نظارت قرار می‌دهد.

هدف از این کار ممانعت از انتقال اطلاعات مربوط به فناوری موشکی به ایران، اعلام شده است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با هلند و نظارت بر دانشجویان ایرانی از تلگرام

🔴 ایران هم سفیرش را از هلند فراخواند

▪️جواد ظریف امروز و درباره خبر رفتن سفیر هلند از ایران، گفته: ما هم سفیرمان را برای مشورت از هلند فراخوانده‌ایم

▫️او به خبرنگاران گفته: «اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند غیرقانونی بوده و مقام‌های هلندی نیز اعلام کردند درباره کارهایی که علیه دیپلمات‌های ایرانی کرده‌اند، شواهد و سندی وجود ندارد و این کار صرفا سیاسی بوده.» / ایسنا

👈 امروز دولت هلند، سفیرش را در واکنش به اخراج دو دیپلمات هلندی از ایران، به هلند فراخواند.

👈 اخراج دو دیپلمات هلندی از ایران، جوابی بوده به اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند، با ادعای دست‌داشتن ایران در کشته‌شدن دو شهروند ایرانی‌تبار هلند، که ایران آن را بارها رد کرده.


📣 چرا هلند سفیرش را از ایران فراخوانده و چرا ایران دو دیپلمات هلند را بیرون انداخته؟

▪️استف بلوک، وزیرامورخارجی هلند، گفته این‌کشور به‌دنبال اخراج دو دیپلمات هلندی از ایران، سفیرش را که تابستنا امسال کارش را شروع‌کرده‌بود، از تهران برای مشورت فراخوانده

▫️خبرگزاری فارس نوشته ایران روز اول اسفند دو دیپلمات هلندی را به‌تلافی اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند، از ایران بیرون کرده.

▫️به‌گزارش فارس، هلند، نخست، سفیر ایران در هلند را به وزارت‌امورخارجی این کشور فراخوانده و بیرون‌انداختن دیپلمات‌های هلندی از ایران دارای آثار منفی خوانده.

👈هلند بهار امسال دو دیپلمات ایرانی را از این کشور بیرون کرد و اعلام‌کرد این کارش با کشتن علی معتمدی، شهروند ۵۶ساله هلند یا همان محمدرضا صمدی کلاهی، متهم اصلی بمب‌گذاری در دفتر حزب‌جمهوری‌اسلامی در سال ۲۰۱۵ و دیگر شهروند هلندی، احمد ملانیسی، ۵۲ساله و از چهره‌های ارشد «حرکت النضال العربی لتحریر الاحواز» در سال ۲۰۱۷ ربط دارد که به ایران نسبت داده‌شده‌.

👈 مقام‌های کشورمان بارهای این اتهام‌ها را رد کرده‌اند.


🔶 ایران سفیر خود را از هلند فرا خواند

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران گفت که این کشور سفیرش را از هلند برای مشورت فراخوانده است.

روز دوشنبه ۱۳ اسفند (چهارم مارس) وزیرخارجه هلند اقدام ایران در اخراج دو دیپلماتش را غیرقابل قبول دانست و سفیر کشورش در تهران را برای مشورت فرا خواند.

به نوشته رسانه‌های خبری هشت ماه پس از اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند، ایران دو دیپلمات هلندی را عنصر نامطلوب خواند و از آن‌ها خواست تهران را ترک کنند.

سرویس اطلاعاتی هلند در تیرماه اعلام کرد که دو تن از کارکنان سفارت ایران در هلند از این کشور اخراج شده‌اند. این نهاد امنیتی تاکید کرد که هیچ اطلاعات بیشتری در این مورد منتشر نخواهد کرد. اخراج این دو دیپلمات در خردادماه صورت گرفت.

به باور سرویس اطلاعاتی هلند ایران در قتل احمد نیسی، ار رهبران سابق یک گروه جدایی‌طلب اهوازی و همچنین علی معتمد که از او به عنوان محمدرضا صمدی کلاهی نام برده می‌شود، دست داشته است.

محمد جواد ظریف اما می‌گوید اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند غیرقانونی بوده و مقام‌های هلندی نیز اعلام کردند درباره کارهایی که علیه دیپلمات‌های ایرانی کرده‌اند، شواهد و سندی وجود ندارد و این کار صرفا سیاسی بوده است.

📌 جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EPxO?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


هلند سفیر خود در تهران را به لاهه فرا‌خواند

استف بلوک، وزیر امور خارجه هلند روز دوشنبه ۱۳ اسفند (۴ مارس ۲۰۱۹) در توئیتی نوشت: «من تصمیم گرفتم که سفیر هلند در تهران را برای مشورت فرابخوانم.»

به گفته وزیر امور خارجه هلند، این تصمیم در پی اخراج دو کارمند سفارت هلند در تهران اتخاذ شد.

وزیر امور خارجه هلند هم‌چنین در بیانیه‌ای نوشت، وزارت امور خارجه ایران روز ۲۰ فوریه دو نفر از دیپلمات‌های شاغل در سفارت این کشور در تهران را عنصر نامطلوب اعلام کرده و از آنها خواسته است تهران را ترک کنند.

به نوشته استف بلوک، این پاسخی از سوی تهران به اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند در ژوئن ۲۰۱۸ بود.

در پی اخراج دو کارمند سفارت هلند در تهران، وزیر امور خارجه هلند سفیر ایران در لاهه را به وزارت خارجه هلند احضار کرده و اخراج دیپلمات‌های هلندی «غیرقابل قبول» دانسته است.

گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EPxO?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


⭕️ هلند سفیرش در تهران را برای مشورت فرا خواند

هشت ماه پس از اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند، ایران دو دیپلمات هلندی را عنصر نامطلوب خواند و از آن‌ها خواست تهران را ترک کنند.

روز دوشنبه ۱۳ اسفند (چهارم مارس) وزیرخارجه هلند اقدام ایران را غیرقابل قبول خواند و سفیر کشورش در تهران را برای مشورت فرا خواند.

سرویس اطلاعاتی هلند در تیرماه اعلام کرد که دو تن از کارکنان سفارت ایران در هلند از این کشور اخراج شده‌اند. این نهاد امنیتی تاکید کرد که هیچ اطلاعات بیشتری در این مورد منتشر نخواهد کرد.

اخراج این دو دیپلمات در خردادماه صورت گرفت. به باور سرویس اطلاعاتی هلند ایران در قتل احمد نیسی، ار رهبران سابق یک گروه جدایی‌طلب اهوازی و همچنین علی معتمد که از او به عنوان محمدرضا صمدی کلاهی نام برده می‌شود، دست داشته است.

کلاهی عامل بمب‌گذاری دفتر حزب جمهوری اسلامی معرفی شده است. در آن انفجار ده‌ها نماینده مجلس و مسئول دولتی ایران از جمله محمد حسینی بهشتی، رئیس دیوان عالی ایران، کشته شدند.

https: //bit. ly/۲XLaHd۰

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳EOb۲


تابلوی سفیر هلند و استقبال حاکم بندر عباس از او

این تابلو توسط یک نقاش هلندی در دوران صفویه کشیده شده و روایتگر بخشی از تاریخ روابط ایران و هلند است.

تابلو در موزه سلطنتی هلند قرار دارد

منبع: کانال ایرانیان هلند


در ادامه بخوانید

الفالف9 ساعت قبل
۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه جهان الف، ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۰۸:۵۸ ۳۹۸۰۳۰۲۰۲۷ «پاتریک شاناهان»، وزیر دفاع موقت آمریکا در جمع خبرنگاران گفت کشورش توانسته حمله ادعایی ایران به نیروهای آمریکا را متوقف کند. وی در ادامه تصریح کرد: حضور نیروهای آمریکا در منطقه برای جنگ با ایران نیست. او همچنین گفت «تهدیدهای ایران» همچنان شدید هستند و نباید آنها را نادیده گرفت. «سی‌ان‌ان» به نقل از منابع آگاه نوشته ترامپ معتقد است مداخله نظامی گسترده در ایران برای او از لحاظ سیاسی ویرانگر خواهد بود. واشنگتن‌پست هم به نقل از چندین مقام آمریکایی نوشته ترامپ رویکرد دیپلماتیک برای حل و فصل تنش‌ها را ترجیح می‌دهد و خواستار گفت‌وگوی مستقیم با سران ایران است.

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد در صورتیکه ترکیه قرارداد خرید سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسیه را نهایی کند با پیامدهای «مشهود» و زیان باری مواجه خواهد شد. اورتاگوس در این بیانیه تاکید کرد: «ما گفته‌ایم که سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ و دستیابی به آن عواقب جدی برای ترکیه و روابط نظامی‌اش با آمریکا و ناتو دارد. آمریکا حتی برای وادار کردن ترکیه به انصراف از خرید اس- ۴۰۰ تهدید کرده در صورتیکه این کشور به خرید اس-۴۰۰ روسیه ادامه دهد، تحویل جت‌های جنگنده اف-۳۵ خود به آنکارا را متوقف خواهد کرد. آمریکا ادعا می‌کند سیستم اس ۴۰۰ روسیه برای سیستم‌های ناتو خطرناک است، زیرا ترکیه عضو ناتوست، اما ترکیه این ادعا را رد می‌کند. اخیرا معاون دونالد ترامپ ترکیه را تهدید کرد آنکارا باید بین عضویت در پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و سامانه روسی اس ۴۰۰ یکی را انتخاب کند.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، محسن کوهکن نماینده مجلس و موافق طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صمت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: زمانی وزارت صمت امروز متشکل از ۴ وزاتخانه بود. وزارت صنایع سنگین، وزارت صنایع، وزارت معادن و وزارت بازرگانی که در اولین اقدام با ادغام وزارت صنایع سنگین و وزارت صنایع به وزارت صنایع تبدیل شد، در گام بعدی وزارت معادن در وزارت صنایع ادغام و به وزارت صنایع و معادن تبدیل شد، در گام سوم وزارت بازرگانی حذف و وزارت صمت تشکیل شد. کوهکن نماینده موافق تفکیک وزارت بازرگانی از صمت گفت: باید به نظر کارشناسانه دولت نیز توجه کرد و وقتی دولت اصرار بر تفکیک دارد اگر مجلس در اجرا همکاری نکند دولت بعدا اعتراض خواهد کرد بنابراین باید بخش اعمال حاکمیتی را احصا کنیم و بعد اعمال مسئولیت را بخواهیم. محمدرضا منصوری نماینده مجلس مخالف طرح تفکیک گفت: اکنون ۱۷ وزارتخانه داریم و معتقدم باید وزارت اقتصاد نیز که وابستگی به وزارت صمت و بازرگانی دارد در دل این وزارتخانه ادغام شود نه اینکه وزارتخانه‌ها دوباره تفکیک شود. مظفر علیخانی کارشناس در ارتباط تلفنی گفت: ما به عنوان بخش خصوصی با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به دو وزارتخانه مخالف هستیم.
ایمناایمنا21 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای که امروز چهارشنبه منتشر شد، اعلام کرد: عملیات غرورانگیز بیت‌المقدس به لحاظ وسعت منطقه نبرد، حجم تلفات و خسارات وارده به دشمن و به کارگیری تاکتیک‌های خلاق و بومی و تدابیر عملیاتی بی‌نظیر همچون عبور از رودخانه کارون و در نهایت آزادسازی خرمشهر از جمله موفقیت‌ها و پیروزی‌های شگفت‌انگیزی بود که پس از آن، سرنوشت ادامه جنگ را به نفع ایران تغییر داد. بر اساس این بیانیه؛ مقاومت و ایستادگی رزمندگان اسلام و اعتماد به نفس و باور به امداد الهی و اتکا به نیروی ایمان و اراده ملی از جمله مولفه‌های پیروزی در عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر بود که حیرت جهانیان و یاس و ناامیدی ابرقدرت‌ها و حامیان صدام حسین را به دنبال داشت. ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: مقاومت و ایستادگی ملت سرافراز ایران اسلامی با تاسی و الگوگیری از مقاومت هشت ساله برابر دشمن تا بن دندان مسلح رمز پایداری و صلابت ملتی است که توانسته است دستاوردهای دفاعی و علمی بی‌نظیری را به ‌رغم تحریم‌ها و محرومیت‌های بی‌شمار که همواره از سوی قدرت‌های استکباری با محوریت آمریکا رقم خورده است به منصه ظهور رسانیده و ایران را به نقطه‌ای ممتاز و خیره کننده در تراز جهانی برساند. ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: تحولات چهار دهه انقلاب اسلامی و خصومت‌ها و بحران آفرینی‌ها علیه کشور ما تاثیری نداشته است و به همین دلیل همواره در سیاست‌ها و راهبردهایی که طراحی کرده است شکست خورده و به دنبال جبران حقارت‌ها و شکست‌های مفتضحانه خود، سعی در ایجاد ناامنی در منطقه، ایران هراسی و چپاول منابع و ثروت عظیم کشورهای مرتجع داشته است. این بیانیه در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام و به ویژه شهدای آزادسازی خرمشهر و ایثارگران و آزادگان سرافراز جنگ تحمیلی، به ملت غیور ایران اسلامی اطمینان می‌دهد که فرزندان آنان در نیروهای مسلح همواره تحت فرماندهی مدبرانه فرمانده معظم کل قوا با هوشیاری و بصیرت روزافزون تمامی تحرکات و شیطنت‌های نظام سلطه و نیروهای فرامنطقه‌ای را رصد کرده و زیر نظر دارد و ضمن حفظ اقتدار و آمادگی کامل در برابر هرگونه زیاده خواهی و مطامع دشمنان به ویژه آمریکای ورشکسته در جهان پاسخ کوبنده و شکست‌های ویرانگری به آنان تحمیل خواهند کرد.

نظرها

اخبار بیشتر