1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. سیاسی

هلند دانشجویان ایرانی را تحت نظارت قرار می‌دهد

خبرگزاری عصر ایران |
هلند دانشجویان ایرانی را تحت نظارت قرار می‌دهد - 0

به گزارش فارس؛ دولت هلند در ادامه اقدامات ضدایرانی خود، اعلام کرد از این پس دانشجویان و محققین ایرانی فعال در هلند را تحت نظارت قرار می‌دهد.

هدف از این کار ممانعت از انتقال اطلاعات مربوط به فناوری موشکی به ایران، اعلام شده است.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با هلند و نظارت بر دانشجویان ایرانی از تلگرام

هلند سفیر خود در تهران را به لاهه فرا‌خواند

استف بلوک، وزیر امور خارجه هلند روز دوشنبه ۱۳ اسفند (۴ مارس ۲۰۱۹) در توئیتی نوشت: «من تصمیم گرفتم که سفیر هلند در تهران را برای مشورت فرابخوانم.»

به گفته وزیر امور خارجه هلند، این تصمیم در پی اخراج دو کارمند سفارت هلند در تهران اتخاذ شد.

وزیر امور خارجه هلند هم‌چنین در بیانیه‌ای نوشت، وزارت امور خارجه ایران روز ۲۰ فوریه دو نفر از دیپلمات‌های شاغل در سفارت این کشور در تهران را عنصر نامطلوب اعلام کرده و از آنها خواسته است تهران را ترک کنند.

به نوشته استف بلوک، این پاسخی از سوی تهران به اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند در ژوئن ۲۰۱۸ بود.

در پی اخراج دو کارمند سفارت هلند در تهران، وزیر امور خارجه هلند سفیر ایران در لاهه را به وزارت خارجه هلند احضار کرده و اخراج دیپلمات‌های هلندی «غیرقابل قبول» دانسته است.

گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EPxO?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


تابلوی سفیر هلند و استقبال حاکم بندر عباس از او

این تابلو توسط یک نقاش هلندی در دوران صفویه کشیده شده و روایتگر بخشی از تاریخ روابط ایران و هلند است.

تابلو در موزه سلطنتی هلند قرار دارد

منبع: کانال ایرانیان هلند


🔶 ایران سفیر خود را از هلند فرا خواند

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران گفت که این کشور سفیرش را از هلند برای مشورت فراخوانده است.

روز دوشنبه ۱۳ اسفند (چهارم مارس) وزیرخارجه هلند اقدام ایران در اخراج دو دیپلماتش را غیرقابل قبول دانست و سفیر کشورش در تهران را برای مشورت فرا خواند.

به نوشته رسانه‌های خبری هشت ماه پس از اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند، ایران دو دیپلمات هلندی را عنصر نامطلوب خواند و از آن‌ها خواست تهران را ترک کنند.

سرویس اطلاعاتی هلند در تیرماه اعلام کرد که دو تن از کارکنان سفارت ایران در هلند از این کشور اخراج شده‌اند. این نهاد امنیتی تاکید کرد که هیچ اطلاعات بیشتری در این مورد منتشر نخواهد کرد. اخراج این دو دیپلمات در خردادماه صورت گرفت.

به باور سرویس اطلاعاتی هلند ایران در قتل احمد نیسی، ار رهبران سابق یک گروه جدایی‌طلب اهوازی و همچنین علی معتمد که از او به عنوان محمدرضا صمدی کلاهی نام برده می‌شود، دست داشته است.

محمد جواد ظریف اما می‌گوید اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند غیرقانونی بوده و مقام‌های هلندی نیز اعلام کردند درباره کارهایی که علیه دیپلمات‌های ایرانی کرده‌اند، شواهد و سندی وجود ندارد و این کار صرفا سیاسی بوده است.

📌 جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EPxO?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


⭕️ هلند سفیرش در تهران را برای مشورت فرا خواند

هشت ماه پس از اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند، ایران دو دیپلمات هلندی را عنصر نامطلوب خواند و از آن‌ها خواست تهران را ترک کنند.

روز دوشنبه ۱۳ اسفند (چهارم مارس) وزیرخارجه هلند اقدام ایران را غیرقابل قبول خواند و سفیر کشورش در تهران را برای مشورت فرا خواند.

سرویس اطلاعاتی هلند در تیرماه اعلام کرد که دو تن از کارکنان سفارت ایران در هلند از این کشور اخراج شده‌اند. این نهاد امنیتی تاکید کرد که هیچ اطلاعات بیشتری در این مورد منتشر نخواهد کرد.

اخراج این دو دیپلمات در خردادماه صورت گرفت. به باور سرویس اطلاعاتی هلند ایران در قتل احمد نیسی، ار رهبران سابق یک گروه جدایی‌طلب اهوازی و همچنین علی معتمد که از او به عنوان محمدرضا صمدی کلاهی نام برده می‌شود، دست داشته است.

کلاهی عامل بمب‌گذاری دفتر حزب جمهوری اسلامی معرفی شده است. در آن انفجار ده‌ها نماینده مجلس و مسئول دولتی ایران از جمله محمد حسینی بهشتی، رئیس دیوان عالی ایران، کشته شدند.

https: //bit. ly/۲XLaHd۰

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳EOb۲


🔴 ایران هم سفیرش را از هلند فراخواند

▪️جواد ظریف امروز و درباره خبر رفتن سفیر هلند از ایران، گفته: ما هم سفیرمان را برای مشورت از هلند فراخوانده‌ایم

▫️او به خبرنگاران گفته: «اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند غیرقانونی بوده و مقام‌های هلندی نیز اعلام کردند درباره کارهایی که علیه دیپلمات‌های ایرانی کرده‌اند، شواهد و سندی وجود ندارد و این کار صرفا سیاسی بوده.» / ایسنا

👈 امروز دولت هلند، سفیرش را در واکنش به اخراج دو دیپلمات هلندی از ایران، به هلند فراخواند.

👈 اخراج دو دیپلمات هلندی از ایران، جوابی بوده به اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند، با ادعای دست‌داشتن ایران در کشته‌شدن دو شهروند ایرانی‌تبار هلند، که ایران آن را بارها رد کرده.


📣 چرا هلند سفیرش را از ایران فراخوانده و چرا ایران دو دیپلمات هلند را بیرون انداخته؟

▪️استف بلوک، وزیرامورخارجی هلند، گفته این‌کشور به‌دنبال اخراج دو دیپلمات هلندی از ایران، سفیرش را که تابستنا امسال کارش را شروع‌کرده‌بود، از تهران برای مشورت فراخوانده

▫️خبرگزاری فارس نوشته ایران روز اول اسفند دو دیپلمات هلندی را به‌تلافی اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند، از ایران بیرون کرده.

▫️به‌گزارش فارس، هلند، نخست، سفیر ایران در هلند را به وزارت‌امورخارجی این کشور فراخوانده و بیرون‌انداختن دیپلمات‌های هلندی از ایران دارای آثار منفی خوانده.

👈هلند بهار امسال دو دیپلمات ایرانی را از این کشور بیرون کرد و اعلام‌کرد این کارش با کشتن علی معتمدی، شهروند ۵۶ساله هلند یا همان محمدرضا صمدی کلاهی، متهم اصلی بمب‌گذاری در دفتر حزب‌جمهوری‌اسلامی در سال ۲۰۱۵ و دیگر شهروند هلندی، احمد ملانیسی، ۵۲ساله و از چهره‌های ارشد «حرکت النضال العربی لتحریر الاحواز» در سال ۲۰۱۷ ربط دارد که به ایران نسبت داده‌شده‌.

👈 مقام‌های کشورمان بارهای این اتهام‌ها را رد کرده‌اند.


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم هوایی از فاجعه سیل در آق قلا

خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل

گلستان در سیل، استاندار در خارج کشور!

آخرین خبرآخرین خبر16 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدآخرین خبر/ عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد که استاندار گلستان از یک ماه قبل برای رسیدگی به مسایل خانوادگی در خارج از کشور حضور دارد و به همین دلیل در هنگام بروز سیل در این استان نتوانسته شخصا در محل حضور داشته باشد. صحبت‌های او را بشنوید.

ویدیو/ استاندار گمشده گلستان کجاست؟

انتخابانتخاب14 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهناز افشار، بازیگر سینما، عکسی از خود سوار بر دوچرخه را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. او در توضیح این عکس نوشت: «عید تهران با هوای عالی» چندی پیش، مهناز افشار برای بازی در فیلم «نوشین» به کارگردانی تاکه فومی تسوتسویی و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی به ژاپن سفر کرده بود.
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
در اغاز، وزیر دفاع روسیه، یک روز بعد، وزیر دفاع عراق و رئیس ستاد مشترک نیروهای ملسح ایران، وارد سوریه شدند، و احتمالا در ادامه، هیئت هایی از دیگر دولتهای عربی برای بررسی امکان دعوت از سوریه برای بازگشت به نشست مجمع عربی که قرار است در تونس برگزار شود، به سوریه می‌روند. در اغاز، وزیر دفاع روسیه، یک روز بعد، وزیر دفاع عراق و رئیس ستاد مشترک نیروهای ملسح ایران، وارد سوریه شدند، و احتمالا در ادامه، هیئت هایی از دیگر دولتهای عربی برای بررسی امکان دعوت از سوریه برای بازگشت به نشست مجمع عربی که قرار است در تونس برگزار شود، به سوریه می‌روند. دو قدرت بزرگ که تجهیزات نظامی در اختیار دارند، مانع تکمیل سیطره اسد بر سوریه می‌شوند. طرفی که باید از عقب نشینی احتمالی روسیه از سوریه نگران باشد، اسرائیل است؛ چرا که روسیه را ضمانت مهمی برای جلوگیری از تمرکز ایران بر مرزهای سوریه با اسرائیل بویژه در تپه‌های جولان می‌داند. از سوی دیگر، اسرائیلیها امیدوارند از خروج نیروهای روسیه از سوریه، بعنوان عاملی برای فشار بر ایران استفاده شود، تا این کشور نیز در مورد خارج کردن نیروهای خود از سوریه اقدام کند.
الفالف20 ساعت قبل
جلال آل احمدرهبر انقلاب همچنین در خصوص ضرورت مقابله با غرب‌زدگی اظهار کردند: «غرب‌زدگی خطر بزرگی است. فهمیدم که ایشان جلال آل احمد است. خداوند او را رحمت کند.» رهبر انقلاب تعابیر کم‌نظیری درباره جلال آل احمد داشته‌اند و او را «جلال آل قلم» توصیف کرده‌اند. دو کتاب «غربزدگی و دست‌های آلوده» جزو قدیمی‌ترین کتاب‌هایی است که از او دیده و داشته‌ام. به گمان من، واردات و تجربیات روز به روز آل‌احمد، کتاب را کامل می‌کرده است.

اخبار بیشتر