1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
هلند دانشجویان ایرانی را تحت نظارت قرار می‌دهد

هلند دانشجویان ایرانی را تحت نظارت قرار می‌دهد

خبرگزاری اقتصاد آنلاین |
دولت هلند اعلام کرد با هدف جلوگیری از دستیابی ایران به «فناوری‌های حساس»، دانشجویان و محققین ایرانی فعال در هلند را تحت نظارت شدیدتری قرار می‌دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دولت هلند روز پنج‌شنبه در اقدامی تبعیض‌آمیز از افزایش محدودیت و نظارت اعمال‌شده بر دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در این کشور به بهانه مقابله با برنامه موشکی ایران خبر داد.

در بیانیه هیأت دولت هلند که با عنوان «افزایش نظارت بر دانشجویان و محققین کشورهای با ریسک بالا» منتشر شده، ابتدا به تأکید هلند بر لزوم دسترسی همه به اطلاعات و دانش اشاره شده، اما سپس عنوان شده است که «بعضی اوقات سیستم گشوده ما با اهمیت امنیت ملی و بین‌المللی در تضاد است. در برخی از موارد به دلیل ریسک انتقال ناخواسته اطلاعات، دسترسی برخی افراد به دانش خوشایند نیست. مسئله انتقال فناوری، در اتحادیه اروپا نیز به صورت فزاینده‌ای در معرض توجه قرار گرفته است.»

این بیانیه سپس به همین بهانه اعلام کرده است که دولت هلند با همکاری دیگر نهادهای این کشور از این پس نظارت خود بر دانشجویان کشورهای «با ریسک بالا» را تشدید می‌کند تا از انتقال فناوری‌های حساس به این کشورها جلوگیری کند.

دولت هلند با اشاره به اینکه تا پیش از این دانشجویان اهل کره شمالی را به دلیل تحریم‌های سازمان ملل متحد تحت نظارت داشته و از پذیرش آن‌ها در برخی رشته‌های حساس جلوگیری می‌کرده، در بیانیه خود می‌افزاید: «علاوه بر این، دولت می‌خواهد دانشجویان و محققین دیگر کشورهای با ریسک بالا را نیز با دقت بیشتری رصد کند. به دلیل موارد اخیر و این واقعیت که دولت به شکلی فزاینده از برنامه در حال گسترش موشک‌های بالستیک ایران نگران است، به تشدید نظارت بر دانشجویان و محققینی که ممکن است با برنامه موشک‌های بالستیک ایران ارتباطی داشته باشند، اولویت می‌دهد.» لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با هلند، تحریم ایران و دانشجویان خارج از کشور از تلگرام

هلند سفیر خود در تهران را به لاهه فرا‌خواند

استف بلوک، وزیر امور خارجه هلند روز دوشنبه ۱۳ اسفند (۴ مارس ۲۰۱۹) در توئیتی نوشت: «من تصمیم گرفتم که سفیر هلند در تهران را برای مشورت فرابخوانم.»

به گفته وزیر امور خارجه هلند، این تصمیم در پی اخراج دو کارمند سفارت هلند در تهران اتخاذ شد.

وزیر امور خارجه هلند هم‌چنین در بیانیه‌ای نوشت، وزارت امور خارجه ایران روز ۲۰ فوریه دو نفر از دیپلمات‌های شاغل در سفارت این کشور در تهران را عنصر نامطلوب اعلام کرده و از آنها خواسته است تهران را ترک کنند.

به نوشته استف بلوک، این پاسخی از سوی تهران به اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند در ژوئن ۲۰۱۸ بود.

در پی اخراج دو کارمند سفارت هلند در تهران، وزیر امور خارجه هلند سفیر ایران در لاهه را به وزارت خارجه هلند احضار کرده و اخراج دیپلمات‌های هلندی «غیرقابل قبول» دانسته است.

گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EPxO?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


تابلوی سفیر هلند و استقبال حاکم بندر عباس از او

این تابلو توسط یک نقاش هلندی در دوران صفویه کشیده شده و روایتگر بخشی از تاریخ روابط ایران و هلند است.

تابلو در موزه سلطنتی هلند قرار دارد

منبع: کانال ایرانیان هلند


🔶 ایران سفیر خود را از هلند فرا خواند

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران گفت که این کشور سفیرش را از هلند برای مشورت فراخوانده است.

روز دوشنبه ۱۳ اسفند (چهارم مارس) وزیرخارجه هلند اقدام ایران در اخراج دو دیپلماتش را غیرقابل قبول دانست و سفیر کشورش در تهران را برای مشورت فرا خواند.

به نوشته رسانه‌های خبری هشت ماه پس از اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند، ایران دو دیپلمات هلندی را عنصر نامطلوب خواند و از آن‌ها خواست تهران را ترک کنند.

سرویس اطلاعاتی هلند در تیرماه اعلام کرد که دو تن از کارکنان سفارت ایران در هلند از این کشور اخراج شده‌اند. این نهاد امنیتی تاکید کرد که هیچ اطلاعات بیشتری در این مورد منتشر نخواهد کرد. اخراج این دو دیپلمات در خردادماه صورت گرفت.

به باور سرویس اطلاعاتی هلند ایران در قتل احمد نیسی، ار رهبران سابق یک گروه جدایی‌طلب اهوازی و همچنین علی معتمد که از او به عنوان محمدرضا صمدی کلاهی نام برده می‌شود، دست داشته است.

محمد جواد ظریف اما می‌گوید اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند غیرقانونی بوده و مقام‌های هلندی نیز اعلام کردند درباره کارهایی که علیه دیپلمات‌های ایرانی کرده‌اند، شواهد و سندی وجود ندارد و این کار صرفا سیاسی بوده است.

📌 جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EPxO?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


⭕️ هلند سفیرش در تهران را برای مشورت فرا خواند

هشت ماه پس از اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند، ایران دو دیپلمات هلندی را عنصر نامطلوب خواند و از آن‌ها خواست تهران را ترک کنند.

روز دوشنبه ۱۳ اسفند (چهارم مارس) وزیرخارجه هلند اقدام ایران را غیرقابل قبول خواند و سفیر کشورش در تهران را برای مشورت فرا خواند.

سرویس اطلاعاتی هلند در تیرماه اعلام کرد که دو تن از کارکنان سفارت ایران در هلند از این کشور اخراج شده‌اند. این نهاد امنیتی تاکید کرد که هیچ اطلاعات بیشتری در این مورد منتشر نخواهد کرد.

اخراج این دو دیپلمات در خردادماه صورت گرفت. به باور سرویس اطلاعاتی هلند ایران در قتل احمد نیسی، ار رهبران سابق یک گروه جدایی‌طلب اهوازی و همچنین علی معتمد که از او به عنوان محمدرضا صمدی کلاهی نام برده می‌شود، دست داشته است.

کلاهی عامل بمب‌گذاری دفتر حزب جمهوری اسلامی معرفی شده است. در آن انفجار ده‌ها نماینده مجلس و مسئول دولتی ایران از جمله محمد حسینی بهشتی، رئیس دیوان عالی ایران، کشته شدند.

https: //bit. ly/۲XLaHd۰

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳EOb۲


🔴 ایران هم سفیرش را از هلند فراخواند

▪️جواد ظریف امروز و درباره خبر رفتن سفیر هلند از ایران، گفته: ما هم سفیرمان را برای مشورت از هلند فراخوانده‌ایم

▫️او به خبرنگاران گفته: «اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند غیرقانونی بوده و مقام‌های هلندی نیز اعلام کردند درباره کارهایی که علیه دیپلمات‌های ایرانی کرده‌اند، شواهد و سندی وجود ندارد و این کار صرفا سیاسی بوده.» / ایسنا

👈 امروز دولت هلند، سفیرش را در واکنش به اخراج دو دیپلمات هلندی از ایران، به هلند فراخواند.

👈 اخراج دو دیپلمات هلندی از ایران، جوابی بوده به اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند، با ادعای دست‌داشتن ایران در کشته‌شدن دو شهروند ایرانی‌تبار هلند، که ایران آن را بارها رد کرده.


📣 چرا هلند سفیرش را از ایران فراخوانده و چرا ایران دو دیپلمات هلند را بیرون انداخته؟

▪️استف بلوک، وزیرامورخارجی هلند، گفته این‌کشور به‌دنبال اخراج دو دیپلمات هلندی از ایران، سفیرش را که تابستنا امسال کارش را شروع‌کرده‌بود، از تهران برای مشورت فراخوانده

▫️خبرگزاری فارس نوشته ایران روز اول اسفند دو دیپلمات هلندی را به‌تلافی اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند، از ایران بیرون کرده.

▫️به‌گزارش فارس، هلند، نخست، سفیر ایران در هلند را به وزارت‌امورخارجی این کشور فراخوانده و بیرون‌انداختن دیپلمات‌های هلندی از ایران دارای آثار منفی خوانده.

👈هلند بهار امسال دو دیپلمات ایرانی را از این کشور بیرون کرد و اعلام‌کرد این کارش با کشتن علی معتمدی، شهروند ۵۶ساله هلند یا همان محمدرضا صمدی کلاهی، متهم اصلی بمب‌گذاری در دفتر حزب‌جمهوری‌اسلامی در سال ۲۰۱۵ و دیگر شهروند هلندی، احمد ملانیسی، ۵۲ساله و از چهره‌های ارشد «حرکت النضال العربی لتحریر الاحواز» در سال ۲۰۱۷ ربط دارد که به ایران نسبت داده‌شده‌.

👈 مقام‌های کشورمان بارهای این اتهام‌ها را رد کرده‌اند.


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم از شهادت دو مامور نیروی انتظامی توسط شوهر عصبانی

افتصادنیوزافتصادنیوز17 ساعت قبل

فیلم هوایی از فاجعه سیل در آق قلا

خبرآنلاینخبرآنلاین5 ساعت قبل

گلستان در سیل، استاندار در خارج کشور!

آخرین خبرآخرین خبر16 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدآخرین خبر/ عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد که استاندار گلستان از یک ماه قبل برای رسیدگی به مسایل خانوادگی در خارج از کشور حضور دارد و به همین دلیل در هنگام بروز سیل در این استان نتوانسته شخصا در محل حضور داشته باشد. صحبت‌های او را بشنوید.

ویدیو/ استاندار گمشده گلستان کجاست؟

انتخابانتخاب14 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
مهاجم نیجریه‌ای آبی پوشان عکس هایی را از خودروی خود در صفحه اجتماعی اش انتشار داده است. منشا برای حضور در تمرینات استقلالی‌ها به زودی راهی تهران می‌شود و گفته می‌شود او به همراه خانواده خود به ایران می‌آید و خانواده او مهمان دربی ۸۹ نیز خواهند بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهناز افشار، بازیگر سینما، عکسی از خود سوار بر دوچرخه را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. او در توضیح این عکس نوشت: «عید تهران با هوای عالی» چندی پیش، مهناز افشار برای بازی در فیلم «نوشین» به کارگردانی تاکه فومی تسوتسویی و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی به ژاپن سفر کرده بود.

اخبار بیشتر