1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
پارلمان انگلیس به تعویق برگزیت رای داد

پارلمان انگلیس به تعویق برگزیت رای داد

خبرگزاری ایرنا |
لندن - ایرنا - پارلمان انگلیس پس از مخالفت با طرح موردنظر دولت «ترزا می» درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا، شامگاه پنجشنبه به لایحه تعویق برگزیت رأی موافق داد.

به گزارش ایرنا، قانون‌گذاران انگلیسی در سومین شب پیاپی به‌پای صندوق رأی رفته و با اختلاف ۲۱۰ رای با تمدید مهلت قانونی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موافقت کردند. به‌این‌ترتیب اگر اتحادیه اروپا هم با درخواست انگلیس موافقت کند، این کشور در تاریخ ۲۹ مارس از عضویت اتحادیه اروپا خارج نخواهد شد.

مدت‌زمان این تمدید بایستی از طرق مذاکره میان دولت انگلیس و اتحادیه اروپا مشخص شود. انتظار می‌رود که نخست‌وزیر انگلیس این مساله را در نشست هفته آینده سران اتحادیه اروپا در بروکسل مطرح کند.

اتحادیه اروپا پیش‌تر گفته بود که تنها با ارائه دلیل موجه با تعویق برگزیت موافقت خواهد کرد. برآیند رأی‌گیری‌های سه شب گذشته نشان می‌دهد که نمایندگان مجلس با طرح موردنظر دولت درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا مخالف و درعین‌حال از برگزیت بی توافق هم حمایت نمی‌کنند.

آن‌ها همچنین امشب با شرکت در چندین لایحه پیشنهادی، به طرح کلیدی تعویق برگزیت برای برگزاری مجدد همه‌پرسی و واگذاری اختیار برگزیت به پارلمان رأی مخالف دادند.

سخنگوی رئیس شورای اروپا روز گذشته اعلام کرد که این اتحادیه تمام اقدامات لازم برای توافق با انگلیس را صورت داده است.

وی با اشاره به ضمانت‌هایی که بروکسل در سه مقطع مختلف طی سه ماه گذشته برای کسب رضایت پارلمان انگلیس ارائه داده است، رسیدن به راه‌حل جدید را دشوار خواند و افزود: اگر راه‌حلی برای خروج از بن‌بست کنونی وجود دارد بایستی در لندن جست‌وجو کرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

این سخنگو همچنین با اشاره به نزدیک شدن به مهلت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تصریح کرد که نتیجه رأی‌گیری دیشب شانس برگزیت بی توافق را افزایش داده است. در همین پیوند، میشل بارنیه مذاکره‌کننده ارشد برگزیت از سوی اتحادیه اروپا هم اظهار کرد که آماده‌سازی برای برگزیت بی توافق بیش از گذشته حائز اهمیت به نظر می‌رسد.

در آستانه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا پارلمان این کشور روزهای پرحرارتی را پشت سر می‌گذارد.

قانون‌گذاران انگلیسی در دو مقطع مختلف با اختلاف رأی بالا، به طرح موردنظر دولت درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا رأی مخالف دادند. برخی گزارش‌ها حاکی است که نخست‌وزیر قصد دارد تا هفته آینده برای سومین بار طرح دولت درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا را به رأی بگذارد. اگر بازهم در این رأی‌گیری بخورد، آینده برگزیت به‌طورجدی در هاله‌ای از ابهام قرار خواهد گرفت.

شبد**اروپام ** ه. ن **۱۳۷۹

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با سیاسی، انگلیس، برگزیت و پارلمان از تلگرام

پارلمان انگلیس، یک روز بعد از مخالفت با توافق دولت این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت)، به خروج بدون توافق از این اتحادیه هم رأی منفی داد.

Asriran. com


⭕️ رای منفی پارلمان بریتانیا به طرح تغییرات در توافق برگزیت

پارلمان انگلیس شامگاه پنجشنبه ۲۵ بهمن (۱۴ فوریه) در یک رای‌گیری با ۳۰۳ رای مخالف در مقابل ۲۵۸ رای موافق طرح قانونی دولت ترزا می‌را رد کرد.

طرح‌های قانونی که به رای مجلس گذاشته شدند در مورد اجازه مذاکره مجدد در مورد توافق برگزیت و همچنین رد خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت) در صورت عدم کسب توافق بین طرفین بودند.

گرچه این رای‌گیری دولت بریتانیا را ملزم به تغییر رویکرد خود نمی‌کند، اما نتیجه رای‌گیری باعث خواهد شد تا اعتماد سران اتحادیه اروپا به نخست وزیر بریتانیا در جلب حمایت پارلمان در جهت تغییر توافق برگزیت، کاهش یابد.

ترزا می‌خود در رای‌گیری در پارلمان حضور نداشت. دفتر نخست وزیر بریتانیا نیز اعلام کرد رای مخالف پارلمان علیه برنامه دولت درباره برگزیت عملا باعث می‌شود تا احتمال برگزیت بدون توافق افزایش یابد.

https: //bit. ly/۲SBC۷Ts

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳DLrU


توافق برگزیت «ترزا می» بار دیگر در پارلمان شکست خورد

💢طرح برگزیت ترزا می‌نخست وزیر انگلستان بار دیگر در پارلمان این کشور رد شد تا بحران سیاسی در این کشور بیشتر شود. شامگاه سه شنبه آخرین نسخه ار توافق ترزا می‌با اتحادیه اروپا حول مساله برگزیت با ۳۹۱ رای مخالف و ۲۳۰ رای موافق شکست خورد تا نتیجه دو سال تلاش‌های دولت این کشور به هدر رود.

💢قانون گذار ارشد پارلمان آقای جفری کاکس اعلام کرد که پارلمان احتمالا تاریخ توافق برگزیت را عقب خواهد انداخت و این امر را غیر قابل اجتناب خواند.

💢پس از این خبر ارزش پوند در برابر دلار ۰/۵۸ درصد افت کرد و به سطح ۱/۳۰۷۲ رسید. ریزش پوند پیش از اعلام نتایج رای گیری آغاز شد و دلیل آن اظهار نظر آقای کاکس در مورد عدم مغایرت توافق کنونی با طرح رد شده در تاریخ ۲۹ ژانویه در مورد برقراری مرزهای سخت بین دو ایرلند بود.

💢نظر آقای کاکس برای ترزا می‌به منظور جلب حمایت موافقان برگزیت حیاتی بود. پس از نشست امشب قانون گذاران انگلیس فردا در مورد اینکه آیا بریتانیا باید بدون توافق در تاریخ ۲۹ مارس از اتحادیه اروپا خارج شود یا خیر، رای گیری خواهند کرد.

💢اگر پارلمان توافق سخت را رد کند آنگاه باید تصمیم بگیرند که آیا حاضر هستند تا از اتحادیه اروپا مجوز تمدید فرصت بگیرند. اگر چنین نتیجه‌ای تصویب شود دولت باید برای جلب رضایت اتحادیه اروپا تلاش کند.

اقتصادنیوز👇


🔻برگزیت اصلاح شده «ترزا می» هم رد شد

🔹پارلمان انگلیس توافق برگزیت اصلاح شده نخست وزیر انگلیس را نیز رد کرد.

🔹مخالفت دوباره نمایندگان پارلمان انگلیس با طرح دولت این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) به سوالاتی درباره احتمال کناره‌گیری نخست‌وزیر انگلیس منجر شده است/ فارس

#بین‌الملل


🔵 رئیس پارلمان اروپا: هر تغییری در توافق‌‌ برگزیت ناممکن است

در آستانه رای‌گیری در پارلمان بریتانیا درباره اجرای توافق برگزیت هنوز هیچ سازشی میان این کشور و اتحادیه اروپا به دست نیامده است. آنتونیو تایانی، رئیس پارلمان اتحادیه اروپا، هر تغییر جدیدی در توافق‌نامه برگزیت را رد کرد.

آخرین پیشنهادهای میشل بارنیه، مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برگزیت، درباره حل مشکلات اجرایی این توافق‌نامه در بریتانیا با مخالفت روبرو شد.


🔷 مخالفت ده‌ها نماینده حزب کارگر با برگزاری دومین همه‌پرسی برای برگزیت

🔻 حزب کارگر بریتانیا اعلام کرده است که اگر برنامه برگزیت این حزب در پارلمان اکثریت آرا را به دست نیاورد از همه‌پرسی دوم برای برگزیت حمایت می‌کند. اما بیش از یک چهارم از نمایندگان این حزب در پارلمان با آن مخالفت کردند.

🔻 مخالفان رفراندوم دوم از حزب کارگر بیشتر در مقابل جرمی کوربین، رهبر این حزب ایستاده‌اند که به تازگی پس از تردید بسیار برای یک همه‌پرسی جدید برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موضع‌گیری کرده‌ است.

🔻 جان مک‌دونل کارشناس مالی حزب کارگر بریتانیا می‌گوید که این حزب تحت فشار ترزا می‌مجبور شده است با همه‌پرسی دوم موافقت کند. مک دونل تاکید می‌کند که حزب کارگر قصد دارد برنامه «برگزیت جایگزین خود» را در پارلمان به کرسی بنشاند.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EO۸X&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم هوایی از فاجعه سیل در آق قلا

خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل

گلستان در سیل، استاندار در خارج کشور!

آخرین خبرآخرین خبر18 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدآخرین خبر/ عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد که استاندار گلستان از یک ماه قبل برای رسیدگی به مسایل خانوادگی در خارج از کشور حضور دارد و به همین دلیل در هنگام بروز سیل در این استان نتوانسته شخصا در محل حضور داشته باشد. صحبت‌های او را بشنوید.

ویدیو/ استاندار گمشده گلستان کجاست؟

انتخابانتخاب16 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهناز افشار، بازیگر سینما، عکسی از خود سوار بر دوچرخه را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت. او در توضیح این عکس نوشت: «عید تهران با هوای عالی» چندی پیش، مهناز افشار برای بازی در فیلم «نوشین» به کارگردانی تاکه فومی تسوتسویی و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی به ژاپن سفر کرده بود.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
در اغاز، وزیر دفاع روسیه، یک روز بعد، وزیر دفاع عراق و رئیس ستاد مشترک نیروهای ملسح ایران، وارد سوریه شدند، و احتمالا در ادامه، هیئت هایی از دیگر دولتهای عربی برای بررسی امکان دعوت از سوریه برای بازگشت به نشست مجمع عربی که قرار است در تونس برگزار شود، به سوریه می‌روند. در اغاز، وزیر دفاع روسیه، یک روز بعد، وزیر دفاع عراق و رئیس ستاد مشترک نیروهای ملسح ایران، وارد سوریه شدند، و احتمالا در ادامه، هیئت هایی از دیگر دولتهای عربی برای بررسی امکان دعوت از سوریه برای بازگشت به نشست مجمع عربی که قرار است در تونس برگزار شود، به سوریه می‌روند. دو قدرت بزرگ که تجهیزات نظامی در اختیار دارند، مانع تکمیل سیطره اسد بر سوریه می‌شوند. طرفی که باید از عقب نشینی احتمالی روسیه از سوریه نگران باشد، اسرائیل است؛ چرا که روسیه را ضمانت مهمی برای جلوگیری از تمرکز ایران بر مرزهای سوریه با اسرائیل بویژه در تپه‌های جولان می‌داند. از سوی دیگر، اسرائیلیها امیدوارند از خروج نیروهای روسیه از سوریه، بعنوان عاملی برای فشار بر ایران استفاده شود، تا این کشور نیز در مورد خارج کردن نیروهای خود از سوریه اقدام کند.
الفالف21 ساعت قبل
جلال آل احمدرهبر انقلاب همچنین در خصوص ضرورت مقابله با غرب‌زدگی اظهار کردند: «غرب‌زدگی خطر بزرگی است. فهمیدم که ایشان جلال آل احمد است. خداوند او را رحمت کند.» رهبر انقلاب تعابیر کم‌نظیری درباره جلال آل احمد داشته‌اند و او را «جلال آل قلم» توصیف کرده‌اند. دو کتاب «غربزدگی و دست‌های آلوده» جزو قدیمی‌ترین کتاب‌هایی است که از او دیده و داشته‌ام. به گمان من، واردات و تجربیات روز به روز آل‌احمد، کتاب را کامل می‌کرده است.

اخبار بیشتر