1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد!

گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد!

خبرگزاری ورزش۳ |
دیدار دو تیم نفت مسجد سلیمان و سایپا از هفته بیست و دوم با برتری یک بر صفر سایپا به اتمام رسید اما داور این دیدار با اخراج 3 بازیکن و یک مربی تبدیل به جنجالی ترین چهره بازی شد.

به گزارش «ورزش سه»، شاید مصاف دو تیم نفت مسجد سلیمان و سایپا در نگاه اول حتی برای علاقه مندان پیگیر به فوتبال هم جذابیت خاصی نداشته باشد. اما شرایط این دو تیم به گونه‌ای بود که در واقع یک امتیاز دردی از هیچ کدام از تیم‌ها دوا نمی‌کرد و به همین دلیل پیش بینی یک بازی درگیرانه را می‌توانستیم ازقبل این بازی داشته باشیم.

انتظارمی رفت که کمیته و دپارتمان داوری این دیدار را دست کم نگیرند و شاید به همین منظور دپارتمان داوری در این بازی در یک اقدام جالب توجه از داور رفت این دیدار یعنی رضا عادل استفاده کرد. داوری که سه روز گذشته در یک اقدام جنجالی و بی سابقه در دقیقه دهم مدافع شاهین شهرداری بوشهر را از زمین بازی به اشتباه اخراج کرده بود.

تنش‌ها در این بازی از همان دقایق ابتدایی بازی آغاز شد تا آنجا که این داور بابلسری تصمیم گرفت اولین کارت زرد بازی را در دقیقه ۲۴ بازی به معین عباسیان نشان دهد. همین کارت برای شروع اعتراضات نیمکت سایپا کافی به نظر می‌رسید و از این لحظه بود که اعتراضات علی دایی آغاز شد. در ادامه بازی با هر سوت داور نیمکت هر دو تیم نسبت به تصمیمات داوری واکنش نشان می‌دادند تا اینکه رضا عادل خطای محمد پاپی بازیکن نفت را با یک کارت زرد دیگر جریمه کرد و با این کارت نه تنها باعث نشد تنش‌ها کاهش پیدا کند بلکه حالا علیرضا مرزبان هم به جمع نیمکت نشینان معترض اضافه شد. به هر حال نیمه اول با تمام حواشی آن به پایان رسید و دو تیم به رختکن رفتند.

اما در نیمه دوم به جز هفت یا هشت دقیقه اول بازی، دیگر فوتبالی را از دو تیم شاهد نبودیم چرا که بر خشونت بازی لحظه به لحظه اضافه می‌شد. در دقیقه ۵۳ مجتبی بیژن پشت محوطه مهاجم سایپا را سرنگون کرد و داور بازی در حالی که هیچ کسی تصورش را هم نمی‌کرد وی را با کارت قرمز از زمین بازی اخراج کرد تا بر آتش اعتراضات دمیده شود. در این لحظه علیرضا مرزبان کت خود را از تن کند تا لحظاتی نگاه‌ها را متوجه خود کند. اما اتفاق اصلی حدود ۱۵ دقیقه بعد افتاد زمانی که رضا عادل بار دیگر بدون توجه به اتفاقاتی که در نیمکت‌ها در حال به وقع پیوستن است، ساموئل سارفو مدافع غنایی را همانند دیدار رفت دوباره با کارت قرمز مواجه کرد تا شاید برای اولین بار در تاریخ لیگ در یک فصل بازیکنی توسط یک داور دو بار اخراج شده باشد. عادل در این لحظه که توسط دوربین‌ها هم پوشش داده نشده بود ابتدا به بازیکن نفت کارت داد و بعد سارفو را با توجه به حرفهای کمک داور در گوشی با کارت قرمز مستقیم جریمه کرد.

در خبری بخوانید: آخرین اخبار ورزشی روز را آنلاین بخوانید

بعد از این اخراج بود که دیگر طاقت علی دایی طاق شد و کسی جلودار او و یار وفادارش بهزاد غلامپور نبود. آنها در حالی که از تصمیم داور بسیار عصبانی به نظر می‌رسیدند بدون در نظر گرفتن قوانین به سمت داور رفته و دیدار اعتراضات خودشان را با دادو فریاد نشان دادند. اما برعکس همه داورها که از دایی و فریادهایش خوف می‌کنند عادل سمت دایی آمد و به او بابت اخراج صحبت کرد و گفت کمک اش صحنه را دیده. او سپس به دایی گفت به نیمکت سایپا برگردد و اعتراض را ادامه ندهد که دایی در حین بازگشت به سمت نیمکت احتمالا چیزی گفت که عادل شنید و او با اشاره دست دایی را به سمت سکوها فرستاد. این درحالی بود که بهزاد غلامپور هم قسد اعتراض شدیدتر به داور را داشت که ناظر بازی مانع از هجوم او شد. دایی در فصل گذشته در جدال با مشکی پوشان توسط رضا کرمانشاهی از بازی اخراج شده بود و حالا بعد از یک سال و سه ماه و ۱۸ روز باز هم از کنار زمین اخراج شد اما این بار توسط رضا عادل.

وی پس از اخراج در حالی که همچنان به داور این دیدار معترض بود راهی سکو‌ها شد تا از همان جا هم هدایت تیمش را دنبال و دستورات لازم را به زمین منتقل کند. جالب اینکه دقایقی بعد امید خالدی هم کارت زرد دوم را گرفت تا سایپا نه نفره اما حرکت علی دشتی از سمت چپ در نهایت دایی را به اوج خوشحالی رساند. سرمربی سایپا که کنار کاظم برجلو بازی را تماشا می‌کرد در دقیقه ۸۷ تماشاگر حرکت علی دشتی بود که با عبور از چند بازیکن نفت که در این لحظات سراپا برای زدن گل جلو کشیده بودند، امیر حسین حسین زاده را در مصافی تک به تک راهی دروازه نفت مسجد سلیمان کرد تا او تک گل بازی و دومین گل متوالی خودش را با ضربه‌ای دقیق به توپ به قعر دروازه مهرداد طهماسبی برساند.

این قاب آخر بازی بود. شادی سرمربی سایپا روی سکوها از گلزنی یک بازیکن جوان. درحالیکه بهزاد غلامپور نبود که کادر ثابت شادی گل دایی را تکمیل کند.

عکس‌ها: مهدی زارع

گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 10گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 11گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 12گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 13گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 14گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 15گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 16گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 17گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 18گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 19گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 20

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با علی دایی و سایپا از تلگرام

علی دایی سرمربی سایپا:

🔹برای انتخاب سرمربی تیم ملی منتظر وزیر نباشید.

🔹نمی توانم با شعرهای حافظ و سعدی برای قطبی آرزوی موفقیت کنم.

🔹اگر با کسی مشکلی داشته باشم حتی به او سلام نمی‌کنم. /فارس


🔴 فرار علی دایی از دست محمود احمدی‌نژاد

🔸علی دایی بعد از ١٠‌سال همچنان نتوانسته کار محمود احمدی‌نژاد را فراموش کند. سرمربی کنونی سایپا نوروز ١٣٨٨ بعد از شکست تیم ملی مقابل عربستان در تهران، با دستور رئیس‌جمهوری وقت ایران از سمتش کنار رفت و حالا که به نوروز ٩٨ نزدیک می‌شویم، حتی حاضر نیست در یک پرواز ۱٫۵ ساعته کنار او بنشیند و با او صحبت کند.

🔸این اتفاق در پرواز پنجشنبه‌شب عسلویه به تهران رخ داد که دایی صندلی بیزینس‌کلاس خود را به برادرش داد و ترجیح داد به جای احمدی‌نژاد در کنار مهدی تارتار رقیب روز پنجشنبه و دوست قدیمی‌اش بنشیند. / شهروند


علی دایی میهمان ویژه تمرین تیم‌های ملی کشتی؛

سرمربی تیم سایپا صبح امروز با حضور در خانه کشتی از نزدیک نظاره‌گر تمرینات ملی پوشان کشتی بود

@varzesh۳


⭕️ علی دایی حاضر نشد در هواپیما کنار احمدی‌نژاد بنشیند

به گزارش روزنامه شهروند شماره روز شنبه ۱۱ اسفند (۲ مارس) علی دایی در پرواز پنجشنبه‌شب عسلویه به تهران صندلی بیزینس ‌کلاس خود را به برادرش داد و ترجیح داد به جای احمدی‌نژاد در کنار مهدی تارتار رقیب روز پنجشنبه و دوست قدیمی‌اش بنشیند.

تیم فوتبال سایپا با هدایت علی دایی در چارچوب رقابت‌های هفته بیستم پنجشنبه ۹ اسفند در شهرستان جم مقابل پارس‌جنوبی قرار گرفت و به تساوی بدون گل رسید.

بعد از این مسابقه اعضای دو تیم راهی فرودگاه عسلویه شدند تا با پرواز ساعت ٢٠:٣٥ به تهران برگردند و تمرینات‌شان را در پایتخت برای هفته آینده دنبال کنند.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت‌های نهم و دهم هم که روز پنجشنبه به شهرستان لامرد در استان فارس سفر کرده بود با همین هواپیما به تهران برگشت.

علی دایی بعد از شکست در مقابل عربستان در سال ۱۳۸۸ از مقام مربیگری تیم ملی کنار گذاشته شد. او بعدا با حضور روی خط تلفن برنامه نود صراحتا اعلام کرد که رئیس‌جمهوری دستور داده برکنارش کنند.

https: //bit. ly/۲PdcwKQ

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳ELnW


#اختصاصی_فوتبالی

صحبت‌های علی دایی سرمربی تیم سایپا در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی کشتی


نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مایکل چرچ یکی از خبرنگاران فوتبال «رویترز» و سایت «ESPN» در قاره آسیا است که با کنفدراسیون فوتبال آسیا هم همکاری می‌کند. چرچ که در طول جام ملت‌های آسیا از قدرت دفاعی تیم ملی ایران و برنامه‌های کی روش دفاع می‌کرد، بعد از برد کلمبیا مقابل ژاپن در یک دیدار دوستانه، از انتقام سرمربی پیشین تیم ملی یاد کرد. چرچ نوشت: «پنالتی فالکائو، کارلوس کی روش را با کلمبیا به پیروزی یک بر صفر مقابل ژاپن رساند و تا حدی انتقامش را از ژاپن که تیم ملی را از جام ملت‌های آسیا حذف کرده بود، گرفت.» به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا در مرحله نیمه نهایی مقابل ژاپن شکست خورد و از دور این مسابقات کنار رفت. کی روش بعد از جام ملت‌ها به همکاری اش با ایران خاتمه داد و به عنوان سرمربی تیم کلمبیا انتخاب شد.

سردار آزمون برای کمک رسانی به روستای سیل زده آق قلای گلستان رفت + فیلم لحظه امداد رسانی او

رکنارکنا19 ساعت قبل
تابناکتابناک6 ساعت قبل
محمدحسین میثاقی مجری جوان شبکه سه و ورزش سیما که گفته می‌شد بعداز اجرای برنامه فوتبال ۱۲۰ حالا مد نظر مدیران شبکه سه قرار گرفته و قرار است جای عادل فردوسی پور از او استفاده شود، به خارج از کشور رفته است. به گزارش تابناک ورزشی، این گزارشگر و مجری که توسط فردوسی پور به سیمای سراسری معرفی شد، رسما شاگرد نخست سبک و شیوه عادل در اجرای برنامه‌های ورزشی محسوب می‌شود و گزینه‌ای بهتر از او برای نشاندن جای فردوسی پور پیدا نکرده‌اند. البته گفته می‌شود سفر او طولانی نیست و او در روزهای جنجالی مدیر شبکه سه علیه فردوسی پور نمی‌تواند تا مدتها خودش را کنار بکشد. میثاقی که ظاهرا بعد از یک دوره فشار کاری، در تعطیلات عید به خارج از کشور سفر کرده، خیلی زود باید خود را آماده اجرا و پخش مسابقات فوتبال در برنامه فوتبال برتر کند. نکته جالب اینکه عباسی در پست اینستاگرامی خود از احتمال بازگشت عادل به ۹۰ صحبت کرده که اگر رخ ندهد کار برای میثاقی سخت می‌شود.
ورزش۳ورزش۳13 ساعت قبل
ادن هازارد، ستاره بلژیکی چلسی، فاصله چندانی تا انتقال به رئال مادرید ندارد. به گزارش «ورزش سه»، با بازگشت زین الدین زیدان به نیمکت رئال مادرید، دوباره شایعات حضور ادن هازارد در برنابئو تقویت شده است و علیرغم محرومیت چلسی از دو پنجره نقل و انتقالاتی متوالی، به نظر می‌رسد کار هازارد برای انتقال به رئال مادرید نهایی شده است. میرر مدعی شد سرمربی فرانسوی رئال مادرید اخیرا با هازارد تماسی برقرار کرده و وی را مجاب به انتقال به این تیم کرده است. هازارد امروز در مصاحبه‌ای از زیدان به عنوان ستاره‌ای نام برده که به خاطر او فوتبالیست شده و شواهد حاکی از رابطه فوق العاده بین طرفین است. به جز ادن هازارد، اخباری در مورد احتمال انتقال کیلیان امباپه و نیمار، دو ستاره گرانقیمت پاری سن ژرمن هم به برنابئو مطرح شده، اما به نظر می‌رسد شانس هازارد فعلا از دیگر گزینه‌ها بیشتر است.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، دشان در دوران حضور خود روی نیمکت فرانسه عملکرد فوق العاده‌ای داشته و قهرمانی در جام جهانی و نایب قهرمانی یورو را تجربه کرده است اما او معتقد است زیدان نیز در رئال مادرید دوران بسیار خوبی داشته، روزی سرمربی تیم ملی فرانسه نیز خواهد شد. دشان گفت: "از نظر من روزی زیدان به عنوان سرمربی تیم ملی فرانسه انتخاب خواهد شد. البته من نمی‌دانم این اتفاقا چه زمانی رخ خواهد داد اما از نظر من منظقی ست که روزی زیزو سرمربیگری تیم ملی را بر عهده گیرد؛ همانند اتفاقی که برای من رخ داد، اما من از زمان آن آگاه نیستم و می‌دانم دیر یا زود زیزو به تیم ملی فرانسه می‌آید. شرایط ساموئل اومتیتی و رافائل واران؟ اومتیتی نیاز به بازی کردن مداوم دارد. من از توانایی‌های هر دوی این بازیکنان خبر دارم اما شما نمی‌توانید هشت ماه متوالی در بهترین فرم خود باشید.
تابناکتابناک14 ساعت قبل
سردار آزمون مهاجم باشگاه زنیت روسیه و تیم ملی فوتبال ایران که اهل گنبد کاووس است، با حضور در مناطق سیل زده استان گلستان در جمع مردم آق قلا حاضر شد و به کمک رسانی پرداخت.

اخبار بیشتر