1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد!

گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد!

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
دیدار دو تیم نفت مسجد سلیمان و سایپا از هفته بیست و دوم با برتری یک بر صفر سایپا به اتمام رسید اما داور این دیدار با اخراج 3 بازیکن و یک مربی تبدیل به جنجالی ترین چهره بازی شد.

به گزارش «ورزش سه»، شاید مصاف دو تیم نفت مسجد سلیمان و سایپا در نگاه اول حتی برای علاقه مندان پیگیر به فوتبال هم جذابیت خاصی نداشته باشد. اما شرایط این دو تیم به گونه‌ای بود که در واقع یک امتیاز دردی از هیچ کدام از تیم‌ها دوا نمی‌کرد و به همین دلیل پیش بینی یک بازی درگیرانه را می‌توانستیم ازقبل این بازی داشته باشیم.

انتظارمی رفت که کمیته و دپارتمان داوری این دیدار را دست کم نگیرند و شاید به همین منظور دپارتمان داوری در این بازی در یک اقدام جالب توجه از داور رفت این دیدار یعنی رضا عادل استفاده کرد. داوری که سه روز گذشته در یک اقدام جنجالی و بی سابقه در دقیقه دهم مدافع شاهین شهرداری بوشهر را از زمین بازی به اشتباه اخراج کرده بود.

تنش‌ها در این بازی از همان دقایق ابتدایی بازی آغاز شد تا آنجا که این داور بابلسری تصمیم گرفت اولین کارت زرد بازی را در دقیقه ۲۴ بازی به معین عباسیان نشان دهد. همین کارت برای شروع اعتراضات نیمکت سایپا کافی به نظر می‌رسید و از این لحظه بود که اعتراضات علی دایی آغاز شد. در ادامه بازی با هر سوت داور نیمکت هر دو تیم نسبت به تصمیمات داوری واکنش نشان می‌دادند تا اینکه رضا عادل خطای محمد پاپی بازیکن نفت را با یک کارت زرد دیگر جریمه کرد و با این کارت نه تنها باعث نشد تنش‌ها کاهش پیدا کند بلکه حالا علیرضا مرزبان هم به جمع نیمکت نشینان معترض اضافه شد. به هر حال نیمه اول با تمام حواشی آن به پایان رسید و دو تیم به رختکن رفتند.

اما در نیمه دوم به جز هفت یا هشت دقیقه اول بازی، دیگر فوتبالی را از دو تیم شاهد نبودیم چرا که بر خشونت بازی لحظه به لحظه اضافه می‌شد. در دقیقه ۵۳ مجتبی بیژن پشت محوطه مهاجم سایپا را سرنگون کرد و داور بازی در حالی که هیچ کسی تصورش را هم نمی‌کرد وی را با کارت قرمز از زمین بازی اخراج کرد تا بر آتش اعتراضات دمیده شود. در این لحظه علیرضا مرزبان کت خود را از تن کند تا لحظاتی نگاه‌ها را متوجه خود کند. اما اتفاق اصلی حدود ۱۵ دقیقه بعد افتاد زمانی که رضا عادل بار دیگر بدون توجه به اتفاقاتی که در نیمکت‌ها در حال به وقع پیوستن است، ساموئل سارفو مدافع غنایی را همانند دیدار رفت دوباره با کارت قرمز مواجه کرد تا شاید برای اولین بار در تاریخ لیگ در یک فصل بازیکنی توسط یک داور دو بار اخراج شده باشد. عادل در این لحظه که توسط دوربین‌ها هم پوشش داده نشده بود ابتدا به بازیکن نفت کارت داد و بعد سارفو را با توجه به حرفهای کمک داور در گوشی با کارت قرمز مستقیم جریمه کرد.

در خبری بخوانید: آخرین اخبار ورزشی روز را آنلاین بخوانید

بعد از این اخراج بود که دیگر طاقت علی دایی طاق شد و کسی جلودار او و یار وفادارش بهزاد غلامپور نبود. آنها در حالی که از تصمیم داور بسیار عصبانی به نظر می‌رسیدند بدون در نظر گرفتن قوانین به سمت داور رفته و دیدار اعتراضات خودشان را با دادو فریاد نشان دادند. اما برعکس همه داورها که از دایی و فریادهایش خوف می‌کنند عادل سمت دایی آمد و به او بابت اخراج صحبت کرد و گفت کمک اش صحنه را دیده. او سپس به دایی گفت به نیمکت سایپا برگردد و اعتراض را ادامه ندهد که دایی در حین بازگشت به سمت نیمکت احتمالا چیزی گفت که عادل شنید و او با اشاره دست دایی را به سمت سکوها فرستاد. این درحالی بود که بهزاد غلامپور هم قسد اعتراض شدیدتر به داور را داشت که ناظر بازی مانع از هجوم او شد. دایی در فصل گذشته در جدال با مشکی پوشان توسط رضا کرمانشاهی از بازی اخراج شده بود و حالا بعد از یک سال و سه ماه و ۱۸ روز باز هم از کنار زمین اخراج شد اما این بار توسط رضا عادل.

وی پس از اخراج در حالی که همچنان به داور این دیدار معترض بود راهی سکو‌ها شد تا از همان جا هم هدایت تیمش را دنبال و دستورات لازم را به زمین منتقل کند. جالب اینکه دقایقی بعد امید خالدی هم کارت زرد دوم را گرفت تا سایپا نه نفره اما حرکت علی دشتی از سمت چپ در نهایت دایی را به اوج خوشحالی رساند. سرمربی سایپا که کنار کاظم برجلو بازی را تماشا می‌کرد در دقیقه ۸۷ تماشاگر حرکت علی دشتی بود که با عبور از چند بازیکن نفت که در این لحظات سراپا برای زدن گل جلو کشیده بودند، امیر حسین حسین زاده را در مصافی تک به تک راهی دروازه نفت مسجد سلیمان کرد تا او تک گل بازی و دومین گل متوالی خودش را با ضربه‌ای دقیق به توپ به قعر دروازه مهرداد طهماسبی برساند.

این قاب آخر بازی بود. شادی سرمربی سایپا روی سکوها از گلزنی یک بازیکن جوان. درحالیکه بهزاد غلامپور نبود که کادر ثابت شادی گل دایی را تکمیل کند.

عکس‌ها: مهدی زارع

گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 10گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 11گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 12گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 13گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 14گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 15گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 16گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 17گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 18گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 19گزارش ویژه: عادل از علی دایی خوف نکرد! - 20

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با علی دایی و سایپا از تلگرام

⭕️ علی دایی حاضر نشد در هواپیما کنار احمدی‌نژاد بنشیند

به گزارش روزنامه شهروند شماره روز شنبه ۱۱ اسفند (۲ مارس) علی دایی در پرواز پنجشنبه‌شب عسلویه به تهران صندلی بیزینس ‌کلاس خود را به برادرش داد و ترجیح داد به جای احمدی‌نژاد در کنار مهدی تارتار رقیب روز پنجشنبه و دوست قدیمی‌اش بنشیند.

تیم فوتبال سایپا با هدایت علی دایی در چارچوب رقابت‌های هفته بیستم پنجشنبه ۹ اسفند در شهرستان جم مقابل پارس‌جنوبی قرار گرفت و به تساوی بدون گل رسید.

بعد از این مسابقه اعضای دو تیم راهی فرودگاه عسلویه شدند تا با پرواز ساعت ٢٠:٣٥ به تهران برگردند و تمرینات‌شان را در پایتخت برای هفته آینده دنبال کنند.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت‌های نهم و دهم هم که روز پنجشنبه به شهرستان لامرد در استان فارس سفر کرده بود با همین هواپیما به تهران برگشت.

علی دایی بعد از شکست در مقابل عربستان در سال ۱۳۸۸ از مقام مربیگری تیم ملی کنار گذاشته شد. او بعدا با حضور روی خط تلفن برنامه نود صراحتا اعلام کرد که رئیس‌جمهوری دستور داده برکنارش کنند.

https: //bit. ly/۲PdcwKQ

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳ELnW


علی دایی میهمان ویژه تمرین تیم‌های ملی کشتی؛

سرمربی تیم سایپا صبح امروز با حضور در خانه کشتی از نزدیک نظاره‌گر تمرینات ملی پوشان کشتی بود

@varzesh۳


#اختصاصی_فوتبالی

صحبت‌های علی دایی سرمربی تیم سایپا در حاشیه بازدید از اردوی تیم ملی کشتی


🔴 فرار علی دایی از دست محمود احمدی‌نژاد

🔸علی دایی بعد از ١٠‌سال همچنان نتوانسته کار محمود احمدی‌نژاد را فراموش کند. سرمربی کنونی سایپا نوروز ١٣٨٨ بعد از شکست تیم ملی مقابل عربستان در تهران، با دستور رئیس‌جمهوری وقت ایران از سمتش کنار رفت و حالا که به نوروز ٩٨ نزدیک می‌شویم، حتی حاضر نیست در یک پرواز ۱٫۵ ساعته کنار او بنشیند و با او صحبت کند.

🔸این اتفاق در پرواز پنجشنبه‌شب عسلویه به تهران رخ داد که دایی صندلی بیزینس‌کلاس خود را به برادرش داد و ترجیح داد به جای احمدی‌نژاد در کنار مهدی تارتار رقیب روز پنجشنبه و دوست قدیمی‌اش بنشیند. / شهروند


علی دایی سرمربی سایپا:

🔹برای انتخاب سرمربی تیم ملی منتظر وزیر نباشید.

🔹نمی توانم با شعرهای حافظ و سعدی برای قطبی آرزوی موفقیت کنم.

🔹اگر با کسی مشکلی داشته باشم حتی به او سلام نمی‌کنم. /فارس


در ادامه بخوانید

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱18 ساعت قبل
اختصاصی | برانکو ایوانکوویچ در نقل‌وانتقالات تابستانی به شدت به دنبال ستارۀ لژیونر فوتبال ایران است. سرمربی کروات سرخ‌پوشان در نظر دارد تا با جذب چند بازیکن در پست مدافع علاوه بر از بین بردن ضعف تیمش دیگر با کمبود بازیکن در این پست مواجه نشود. با توجه به بالا رفتن سن جلال حسینی و مصدومیت‌های پر تعداد این بازیکن و شجاع خلیل‌زاده حضور پورعلی گنجی در جمع سرخ‌پوشان کاملا ضروری می‌باشد. البته پرسپولیس در این راه با مشکل بزرگی مواجه است و آن‌هم باقی‌ماندن ۲سال از قرارداد ۳سالۀ پورعلی گنجی با العربی قطر است. پرسپولیس در فصل گذشته تا آستانۀ ثبت قرارداد با این بازیکن پیش رفت اما مصدومیت و سردرگمی این مدافع مانع از نهایی شدن قرارداد بین دو طرف شد.

هدف گیری برای کسب سهمیه

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
مهرمهر19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، برانکو ایوانکوویچ برای سومین فصل متوالی موفق شد پرسپولیس را به رتبه نخست فوتبال باشگاهی کشور برساند. موفقیت‌های متوالی سرمربی پرسپولیس باعث شد تا وی با وجود اینکه یکسال دیگر از قراردادش با پرسپولیس باقی مانده است پیشنهادات مختلفی را از تیم‌های باشگاهی کرواسی، چین، ازبکستان و مصر دریافت کند. برانکو ایوانکوویچ به دلیل طلب حدود ۵۰۰ هزار یورویی خود از پرسپولیس می‌تواند قراردادش را به طور یکطرفه فسخ کند و به باشگاه‌هایی که خواهان او هستند نقل مکان کنند. با این حال سرمربی پرسپولیس در آخرین جلسه خود با دستیارانش به این نتیجه رسیده است فصل آینده را به طور قطعی در پرسپولیس بماند و این تیم را برای قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا آماده کند. موضوعی که خیال هواداران پرسپولیس را برای ماندن برانکو راحت می‌کند تا این مربی روی نیمکت پرسپولیس بنشیند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، بیست و چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان که از ۲۵ اردیبهشت‌ با حضور ۹۷۵ تکواندوکار از ۱۵۰ کشور به میزبانی «منچستر» انگلیس آغاز شده بود امشب به پایان رسید. با این نشان نقره تیم ملی تکواندو همچون دوره گذشته رقابت‌های جهانی نتوانست صاحب مدال طلا شود. گوی در نیمه‌نهایی «جواد آچاب» تکواندوکار باسابقه بلژیکی را با نتیجه ۶ بر سه شکست داد و راهی مسابقه پایانی شد. تیم ملی تکواندو با هدایت فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربیان در این رویداد حضور پیدا کرد. به نفرات اول تا سوم رقابت‌های جهانی به ترتیب ۱۲۰، ۷۲ و ۴۳٫۲۰ امتیاز در رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.
وانانیوزوانانیوز11 ساعت قبل
محمد رشید مظاهری، امیر ارسلان مطهری و کریستین اوساگونا ستاره‌های این فصل تیم اصفهانی بودند که قرارداد شان به پایان رسیده، اما مسئولان ذوب درصدد تمدید قرارداد با آن‌ها هستند. مظاهری در چند سال گذشته یکی از مهره‌های تاثیرگذار ذوب آهن بوده و از این تیم به تیم ملی هم راه پیدا کرد و شنیده می‌شود مایل به تمدید قرارداد نیست تا به پرسپولیس بیاید. پس از پایان لیگ، قرارداد این بازیکن هم به پایان رسید و گفته می‌شود بازهم از استقلال پیشنهاد دارد، اما ذوبی‌ها درصدد تمدید قرارداد او هستند تا همچنان شاگرد منصوریان در نصف جهان باشد. مهاجم نیجریه‌ای جدید ذوب آهن با قراردادی ۶ ماهه در نیم فصل به این تیم پیوست، اما عملکرد فوق العاده‌ای داشت تا ستاره تیمش لقب بگیرد. گفتنی است، قرارداد علیرضا منصوریان نیز با ذوب آهن در پایان فصل به اتمام می‌رسد و قرار است قرارداد ۲ ساله این مربی به زودی امضا شود.

نظرها

اخبار بیشتر