1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
مخالفان انتقال آب خزر عناصر نفوذی در فضای مجازی هستند

مخالفان انتقال آب خزر عناصر نفوذی در فضای مجازی هستند

خبرگزاری مهر |
دامغان _ نماینده مردم دامغان در مجلس با اشاره به طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی و استان سمنان، گفت: مخالفان انتقال آب خزر عناصر نفوذی در فضای مجازی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل حسن بیگی شامگاه پنج‌شنبه در نشستی با هدف تشریح چگونگی تصویب طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی و استان سمنان در جمع قشرهای مختلف مردم دامغان به میزبانی حسینیه اعظم حضرت ابوالفضل (ع) ضمن بیان اینکه با تصویب طرح انتقال آب دریای خزر استان‌هایی که با کمبود آب دچار مشکل بودند از تشنگی سیراب می‌شوند، بیان کرد: ۸۱٫۶ درصد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی و استان سمنان رأی مثبت دادند و در بودجه اعتبار برای این منظور اختصاص پیدا کرده است.

وی مخالفان طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان و فلات مرکزی را عده‌ای عناصر نفوذی در فضای مجازی خواند و بیان کرد: چرا آن زمان که انتقال گاز ۴۸ اینچ از استان سمنان به مازندران مطرح بود و برای انتقال آن هزاران درخت قطع و به محیط زیست لطمه و آسیب وارد شد مردم و کانال‌های فضای مجازی استان مازندران مخالفت نکردند اما اکنون با بحث انتقال آب دریای خزر ساز مخالفت می‌زنند و می‌گویند به محیط زیست آسیب وارد می‌شود.

عضو خانه ملت با بیان اینکه دریای خزر دو میلیون و ۸۰۰ لیتر فقط از رود ولگا ورودی آب دارد، ابراز کرد: استان سمنان به لحاظ منابع آبی دچار کمبود است و با انتقال آب از دریای خزر این مشکل برطرف خواهد شد.

خبری: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

حسن بیگی بیان کرد: با توجه به اینکه از سال‌های قبل در بحث انتقال آب دریای خزر سنگ اندازی شد ولی به لطف خدا و پیگیری‌های انجام شده و دفاع از این طرح در کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۷ کل کشور این موضوع نهایی و برای آن بودجه اختصاص پیدا کرد.

وی با بیان اینکه انتقال آب دریای خزر مطالبه چندین ساله مردم استان سمنان بوده است، اظهار داشت: برای ادامه حیات دامغان نیازمند انتقال آب دریای خزر بوده‌ایم و این مطالبه در سفر اخیر ریاست جمهوری به استان سمنان و تلاشش و جدیت نمایندگان مردم استان سمنان در مجلس شورای اسلامی بر آن صحه گذاشته شد.

نماینده دامغان در مجلس بیان کرد: میزان آب دریای خزر ۷۸ هزار میلیارد متر مکعب است و سالانه سه هزار میلیارد متر مکعب از رودخانه‌های مانند ولگا و دیگر رودخانه‌ها آب شیرین کن به آب دریای خزر وارد می‌شود لذا مجوز محیط زیستی انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی و استان سمنان از سوی سازمان حفاظت محیط زیست کشور صادر شده است.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با ابوالفضل حسن بیگی، دریای خزر، خانه ملت، کمیسیون تلفیق و مجلس شورای اسلامی از تلگرام

🔴 حقوق کارکنان دولت از ۵۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان افزایش می‌یابد

🔹علی اصغر یوسف نژاد عضو هیأت رئیسه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارجاع تبصره ۱۲ لایحه بودجه به کمیسیون تلفیق در مورد افزایش حقوق‌ها در سال آینده گفت که طبق مصوبه کمیسیون تلفیق دولت مکلف است درصد افزایش حقوق کارکنان دولت را به گونه‌ای تعیین کند که پس از کسر مالیات حداقل آن ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر آن یک میلیون تومان باشد. / ایسنا


📸 روز چهارشنبه هشتم اسفند پیشنهاد نمایندگان مازندران در مجلس مبنی بر ممنوعیت انتقال آب از دریای خزر به مرکز ایران با اعتراض دیگر نمایندگان روبرو شد و فضای مجلس را متشنج کرد.


🔶 دریای خزر به دریای سیاه متصل می‌شود

🔹ترکمنستان، آذربایجان، گرجستان و رومانی در نظر دارند کانالی بین دریای خزر و دریای سیاه ایجاد کند. / فارس


🔻بازگشت «کوپن» پس از ۱۰ سال/ کمیسیون تلفیق با «کوپنی شدن» کالاهای اساسی موافقت کرد

🔹کمیسیون تلفیق مجلس ظهر امروز برای بررسی بندی از لایحه بودجه مربوط به اختصاص ۱۴ میلیارد دلار به واردات کالاهای اساسی تشکیل جلسه داد.

🔹پس از بحث و بررسی در مصوبه‌ای به تصویب رسید که دولت از کالابرگ الکترونیکی برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم با نرخ ارز ترجیحی و یا پرداخت نقدی استفاده نماید.

🔹کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، پیشنهادی مبنی بر کوپنی شدن کالاهای اساسی را به تصویب رساند. /مهر


مطهری: ممنوع التصویری خاتمی مبنای قانونی ندارد

🔹نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تذکر نماینده تهران به نطق زاهدی وارد است و رئیس جمهور دولت اصلاحات ممنوع‌الملاقات نیست. / خانه ملت


🔺دریای خزر به دریای سیاه متصل می‌شود

🔹ترکمنستان، آذربایجان، گرجستان و رومانی در نظر دارند کانالی بین دریای خزر و دریای سیاه ایجاد کند/ فارس


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | سیلی که خانه قهرمان المپیک را زیر آب برد

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل

فیلم؛ یک اتفاق در فرودگاه

همشهریهمشهری1 روز قبل

ویدیو/ استاندار گمشده گلستان کجاست؟

انتخابانتخاب14 ساعت قبل

فیلم | طنز تلخ مهران مدیری درباره تصادفات جاده‌ای

خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل

تا حالا تهران رو از این زاویه‌ نگاه کرده بودید؟

همشهریهمشهری14 ساعت قبل

اخبار بیشتر