سنای آمریکا رای به لغو اعلام وضعیت فوق العاده ترامپ داد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
سنای آمریکا رای به لغو اعلام وضعیت فوق العاده ترامپ داد

سنای آمریکا رای به لغو اعلام وضعیت فوق العاده ترامپ داد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران - ایرنا - سنای آمریکا به قطعنامه ای برای لغو وضعیت فوق العاده در مرزهای جنوبی این کشور برای ساخت دیوار در مرز مکزیک که از سوی ترامپ اعلام شده بود، رای داد.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از تارنمای خبری هیل، سنای آمریکا قطعنامه‌ای را تصویب کرد که وضعیت فوق العاده اعلام شده از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور در مرزهای مکزیک را لغو می‌کند.

این قطعنامه ماه گذشته در مجلس نمایندگان آمریکا با ۲۴۵ رای در مقابل ۱۸۲ رای تصویب شد که به معنای حمایت بخشی از جمهوریخواهان هم حزبی ترامپ با این قطعنامه بود.

این قطعنامه برای اجرایی شدن باید به امضای ترامپ برسد اما احتمال می‌رود رئیس جمهوری آمریکا با خودداری از این کار اولین وتو را مقابل کنگره کشورش استفاده کند.

کنگره برای رد وتوی ترامپ نیاز به دو سوم آرا دارد اما با حمایت نه چندان چشمگیر جمهوریخواهان هیچ یک از دو مجلس قانونگذاری آمریکا در حال حاضر امکان این اقدام را ندارند.

رئیس جمهوری آمریکا پس از آنکه نتوانست بودجه ساخت دیوار در مرز کشورش با مکزیک را از طریق کنگره به تصویب برساند، اعلام وضعیت فوق العاده کرد تا از بتواند از بودجه بخش‌های دیگر برای ساخت آن استفاده کند.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

درگیری ترامپ با دمکرات‌های کنگره برای تصویب بوده ساخت دیوار منجر به طولانی‌ترین تعطیلی دولت در تاریخ آمریکا شد که از ۲۸ دسامبر تا ۲ فوریه به مدت ۳۵ روز ادامه داشت.

با مختل شدن بخش‌های مختلف در آمریکا از جمله برخی فرودگاه‌های بین المللی، ترامپ مجبور شد از موضع خود کوتاه آمده و توافق بین سران جمهوریخواه و دمکرات کنگره را بپذیرد.

ترامپ پیش از رای گیری برای این قطعنامه در سنا اعلام کرد که از موضع خود کوتاه نخواهد آمد و با این اعلام این موضوع می‌تواند به بن بستی دیگر میان کاخ سفید و کنگره تبدیل شود.

شبد**۹۴۱۶**۱۳۷۹

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیاسی، دونالد ترامپ، سنای آمریکا و وضعیت فوق العاده از تلگرام

⭕️ افزایش احتمال مخالفت سنای آمریکا با وضعیت اضطراری ترامپ

گرچه جمهوری‌خواهان آمریکا و حامیانشان اکثریت کرسی‌های سنای ایالات متحده را در اختیار دارند، مخالفان فرمان دو هفته پیش دونالد ترامپ مبنی بر اعلام وضعیت اضطراری می‌توانند به کسب آرای کافی برای تصویب قطعنامه علیه آن خوش‌بین باشند.

منابع خبری روز دوشنبه ۱۳ اسفند (چهارم مارس) از قول رند پاول، سناتور جمهوری‌خواه ایالت کنتاکی گزارش دادند که او از قطعنامه دموکرات‌ها علیه فرمان رئیس جمهوری آمریکا پشتیبانی می‌کند.

پیش از او سه سناتور جمهوری‌خواه دیگر از این قطعنامه پشتیبانی کرده بودند.

اعلام وضعیت اضطراری در پی آن انجام شد که اکثریت دموکرات حاکم بر مجلس نمایندگان با درخواست دونالد ترامپ برای اختصاص نزدیک به شش میلیارد دلار برای ساخت دیوار در مرز مکزیک و ایالات متحده مخالفت کردند.

ترامپ ادعا می‌کند که ساخت دیوار مرزی برای مقابله با آنچه او حمله باندهای تبهکار، قاچاق مواد مخدر و ورود غیرقانونی به آمریکا می‌خواند ضروری است.

او امیدوار است پس از مخالفت دموکرات‌ها با تامین هزینه ساخت دیوار از بودجه، با اعلام وضعیت اضطراری بتواند این هزینه را از منابع دیگر تامین کند.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EPeL?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


رشد فروش کتاب‌ سیاسی در بریتانیا

بسیاری از کتاب‌های سال گذشته از جمله کتاب «‌وولف»، کتاب «‌وحشت» ‌ نوشته «باب وودوارد» ‌ و «اگر فقط آن‌ها انگلیسی صحبت نمی‌کردند» ‌ نوشته «‌جان ساپل»، به «‌دونالد ترامپ» مربوط هستند.


📢 الجزیره: مجلس سنای آمریکا، قانون پایان پشتیبانی نظامی آمریکا از ائتلاف سعودی - اماراتی در یمن را تصویب کرد/ایسنا


⭕️ ویلیام بار وزیر دادگستری آمریکا شد

مجلس سنای آمریکا با ۵۴ رای موافق و ۴۵ رای مخالف به ویلیام بار که از سوی دونالد ترامپ کاندید شده بود، بعنوان وزیر دادگستری رای مثبت داد.

ویلیام بار جانشین جف سشنز می‌شود که در ماه نوامبر گذشته از کابینه دونالد ترامپ کنار گذاشته شد. وزیر دادگستری در آمریکا دادستان کل نیز نامیده می‌شود.

ویلیام بار که ۶۸ سال سن دارد در دولت جرج هربرت واکر بوش که اخیرا درگذشت نیز به عنوان وزیر دادگستری حضور داشت.

https: //bit. ly/۲TPUlxg

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳DLrU


♨️ سنای آمریکا با تصویب طرحی، با تصمیم ترامپ برای اعلام وضعیت اضطراری برای ساخت دیوار در مرز مکزیک مخالفت کرد.

🔹انتظار می‌رود ترامپ مصوبه سنا را وتو کند.

====


سنای آمریکا رای به لغو اعلام وضعیت فوق العاده ترامپ داد

سنای آمریکا به قطعنامه‌ای برای لغو وضعیت فوق العاده در مرزهای جنوبی این کشور برای ساخت دیوار در مرز مکزیک که از سوی ترامپ اعلام شده بود، رای داد/ ایرنا


در ادامه بخوانید

ویدیو / الجزیره: آمریکا برای تامین نظر ایران باید این دو کار را انجام دهد: اخراج بولتون و بازگشت به برجام

انتخابانتخاب1 روز قبل
الجزیره در گزارشی به تنش‌ها میان ایران و آمریکا پرداخته و اگرچه جنگ را بعید دانسته اما همزمان تاکید می‌کند که آمریکا بدون اخراج بولتون از دولت ترامپ و بازگشت به برجام، نمی‌تواند ایران را به راه حل‌های دیپلماسی قانع کند.
الفالف8 ساعت قبل
۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه جهان الف، ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۰۸:۵۸ ۳۹۸۰۳۰۲۰۲۷ «پاتریک شاناهان»، وزیر دفاع موقت آمریکا در جمع خبرنگاران گفت کشورش توانسته حمله ادعایی ایران به نیروهای آمریکا را متوقف کند. وی در ادامه تصریح کرد: حضور نیروهای آمریکا در منطقه برای جنگ با ایران نیست. او همچنین گفت «تهدیدهای ایران» همچنان شدید هستند و نباید آنها را نادیده گرفت. «سی‌ان‌ان» به نقل از منابع آگاه نوشته ترامپ معتقد است مداخله نظامی گسترده در ایران برای او از لحاظ سیاسی ویرانگر خواهد بود. واشنگتن‌پست هم به نقل از چندین مقام آمریکایی نوشته ترامپ رویکرد دیپلماتیک برای حل و فصل تنش‌ها را ترجیح می‌دهد و خواستار گفت‌وگوی مستقیم با سران ایران است.

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل

ویدیو / فرید زکریا: ترامپ ملی گرایی ایرانیان را دست کم گرفته +زیرنویس فارسی

انتخابانتخاب23 ساعت قبل
فرید زکریا در تحلیلی می‌گوید ترامپ اساسا به سیاست خارجی علاقه ندارد و صرفا زمانی که گفته می‌شد ممکن است او به خاطر دیدار با رهبر کره شمالی نوبل بگیرد به آن علاقه مند شد که این علاقه نیز کوتاه مدت بود. به گفته زکریا، ترامپ هر بخش از سیاست خارجی آمریکا در دنیا را به فرد یا دولتی واگذار کرده. از جمله خاورمیانه را به عربستان و اسرائیل.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، محسن کوهکن نماینده مجلس و موافق طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صمت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: زمانی وزارت صمت امروز متشکل از ۴ وزاتخانه بود. وزارت صنایع سنگین، وزارت صنایع، وزارت معادن و وزارت بازرگانی که در اولین اقدام با ادغام وزارت صنایع سنگین و وزارت صنایع به وزارت صنایع تبدیل شد، در گام بعدی وزارت معادن در وزارت صنایع ادغام و به وزارت صنایع و معادن تبدیل شد، در گام سوم وزارت بازرگانی حذف و وزارت صمت تشکیل شد. کوهکن نماینده موافق تفکیک وزارت بازرگانی از صمت گفت: باید به نظر کارشناسانه دولت نیز توجه کرد و وقتی دولت اصرار بر تفکیک دارد اگر مجلس در اجرا همکاری نکند دولت بعدا اعتراض خواهد کرد بنابراین باید بخش اعمال حاکمیتی را احصا کنیم و بعد اعمال مسئولیت را بخواهیم. محمدرضا منصوری نماینده مجلس مخالف طرح تفکیک گفت: اکنون ۱۷ وزارتخانه داریم و معتقدم باید وزارت اقتصاد نیز که وابستگی به وزارت صمت و بازرگانی دارد در دل این وزارتخانه ادغام شود نه اینکه وزارتخانه‌ها دوباره تفکیک شود. مظفر علیخانی کارشناس در ارتباط تلفنی گفت: ما به عنوان بخش خصوصی با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به دو وزارتخانه مخالف هستیم.
ایمناایمنا21 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای که امروز چهارشنبه منتشر شد، اعلام کرد: عملیات غرورانگیز بیت‌المقدس به لحاظ وسعت منطقه نبرد، حجم تلفات و خسارات وارده به دشمن و به کارگیری تاکتیک‌های خلاق و بومی و تدابیر عملیاتی بی‌نظیر همچون عبور از رودخانه کارون و در نهایت آزادسازی خرمشهر از جمله موفقیت‌ها و پیروزی‌های شگفت‌انگیزی بود که پس از آن، سرنوشت ادامه جنگ را به نفع ایران تغییر داد. بر اساس این بیانیه؛ مقاومت و ایستادگی رزمندگان اسلام و اعتماد به نفس و باور به امداد الهی و اتکا به نیروی ایمان و اراده ملی از جمله مولفه‌های پیروزی در عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر بود که حیرت جهانیان و یاس و ناامیدی ابرقدرت‌ها و حامیان صدام حسین را به دنبال داشت. ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: مقاومت و ایستادگی ملت سرافراز ایران اسلامی با تاسی و الگوگیری از مقاومت هشت ساله برابر دشمن تا بن دندان مسلح رمز پایداری و صلابت ملتی است که توانسته است دستاوردهای دفاعی و علمی بی‌نظیری را به ‌رغم تحریم‌ها و محرومیت‌های بی‌شمار که همواره از سوی قدرت‌های استکباری با محوریت آمریکا رقم خورده است به منصه ظهور رسانیده و ایران را به نقطه‌ای ممتاز و خیره کننده در تراز جهانی برساند. ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: تحولات چهار دهه انقلاب اسلامی و خصومت‌ها و بحران آفرینی‌ها علیه کشور ما تاثیری نداشته است و به همین دلیل همواره در سیاست‌ها و راهبردهایی که طراحی کرده است شکست خورده و به دنبال جبران حقارت‌ها و شکست‌های مفتضحانه خود، سعی در ایجاد ناامنی در منطقه، ایران هراسی و چپاول منابع و ثروت عظیم کشورهای مرتجع داشته است. این بیانیه در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام و به ویژه شهدای آزادسازی خرمشهر و ایثارگران و آزادگان سرافراز جنگ تحمیلی، به ملت غیور ایران اسلامی اطمینان می‌دهد که فرزندان آنان در نیروهای مسلح همواره تحت فرماندهی مدبرانه فرمانده معظم کل قوا با هوشیاری و بصیرت روزافزون تمامی تحرکات و شیطنت‌های نظام سلطه و نیروهای فرامنطقه‌ای را رصد کرده و زیر نظر دارد و ضمن حفظ اقتدار و آمادگی کامل در برابر هرگونه زیاده خواهی و مطامع دشمنان به ویژه آمریکای ورشکسته در جهان پاسخ کوبنده و شکست‌های ویرانگری به آنان تحمیل خواهند کرد.

نظرها

اخبار بیشتر