1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. اجتماعی

بی‌حسی در ناحیه فک را جدی بگیرید

خبرگزاری نامه‌نیور |
رئیس هفدهمین کنگره بین‌المللی جراحان دهان، فک و صورت با اشاره به اینکه کیست و تومور در ناحیه فک اصولا بدون درد است گفت: بررسی دندان‌های عقل و ارزیابی دندان‌های عقل توسط پزشک در زمان 14 تا 17 سالگی جهت پیشگیری و درمان به موقع بیماری‌هایی همچون کیست و تومور ضرورت دارد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : بهزاد رهسپار نشست خبری هفدهمین کنگره بین‌المللی جراحان دهان، فک و صورت ایران اظهار داشت: ایمپلنت درمان موقت نیست و باید برای اینکه کیفیت آن سنجیده شود سال‌های مورد استفاده قرار گیرد بنابر این زمانی که ایمپلنت بتواند در طول عمر همراه بیمار باشد قطعا کیفیت خوبی خواهد داشت و در کوتاه‌مدت نمی‌توان این مسئله را بررسی کرد.وی با اشاره به اینکه سازمان‌های بیمه‌گر در حوزه‌های جراحی فک، دهان و صورت تنها بیماران مبتلا به سرطان و افرادی که دچار تصادفات شده و با اورژانس به بیمارستان انتقال یابند تحت پوشش قرار می‌دهد ولی سایر موارد جراحی از جمله جراحی فکی و ایمپلنت تحت پوشش بیمه نیست که لازم است سازمان‌های بیمه‌گر اقدامات لازم را در این راستا انجام دهند.رئیس هفدهمین کنگره بین‌المللی جراحان دهان، فک و صورت در ارتباط با درمان دندان عقل اظهار داشت: در سن ۱۴ تا ۱۷ سالگی بهتر است وضعیت دندان‌های عقل فرد توسط پزشک جراح فک و صورت مورد ارزیابی قرار گیرد تا اگر کیستی در این ناحیه وجود دارد اقدام لازم جهت درمان آن انجام شود.رهسپار گفت: در صورتی که کیست‌ها به موقع تشخیص داده شوند درمان با موفقیت خوبی همراه خواهد بود و از تبدیل یک مشکل ساده به پیچیده جلوگیری می‌کنیم.مطلب پیشنهادی لاغر شدن واقعی و تضمینی بدون تلاشلاغر شدن واقعی و تضمینی بدون تلاشوی با اشاره به اینکه کیست‌های فک اصولا بدون درد هستند، ‌گفت: مردم باید هرگونه تورم و مشکل در فک را جدی بگیرند چرا که این مسئله می‌تواند نشانه‌‌ای از تومورهای فکی باشند و تومور و کیست در فک نشانه‌ای ندارند و این موجب عدم مراجعه فرد به پزشک می‌شود.رئیس هفدهمین کنگره بین‌المللی جراحان دهان، فک و صورت گفت: تبدیل کیست‌های فکی به سرطان کم است ولی در صورتی که اقدام به موقع جهت درمان صورت نگیرد تخریب ناحیه استخوان فک ایجاد می‌شود بنابر این انجام رادیوگرافی جهت بررسی رشد دندان‌های عقل ضرورت دارد.رهسپار در ارتباط با درد فک به دلیل فشارهای عصبی گفت: فشارهایی که گاهی افراد هنگام شب به ناحیه فک به دلیل فشار عصبی وارد می‌کنند می‌توانند تا حدود ۴۰۰ نیوتن باشد و این مسئله سبب شکستن دندان‌های پرکرده یا پریدگی روکش و آسیب به دندان‌های دیگر می‌شود حتی آرتروز مفصل گیجگاهی فکی ایجاد خواهد شد بنابر این باید افراد در صورت وجود این مشکل به پزشک مراجعه کرده و علاوه استفاده از محافظ دندانی اقدامات به موقع را برای درمان انجام دهند.وی با بیان اینکه بسیاری از بیماران ممکن است برای ارتودنسی مراجعه کنند ولی اتفاقی پزشک متوجه کیست‌هایی در ناحیه فک می‌شود گفت: ‌در صورتی که این کیست‌ها به موقع درمان شوند ضایعات آن کمتر خواهد بود ولی اگر بزرگ شوند مجبور می‌شویم همه بافت را خارج کنیم و پیوند استخوان از ناحیه لگن به فک صورت گیرد که نوع جراحی پیچیده است.رئیس هفدهمین کنگره بین‌المللی جراحان دهان، فک و صورت در ادامه تأکید کرد: بیماران زمانی که جهت انجام ایمپلنت به دندانپزشک یا جراح دهان، فک و صورت مراجعه می‌کنند باید حتما جعبه و کاتالوگ آن را دریافت کرده چرا که بسیاری از موارد شاهد قاچاق وسایل و مواد بی‌کیفیت هستیم.رهسپار در پایان نسبت به فعالیت مراکز زیبایی غیرمجاز هشدار داد و گفت: ‌در این مراکز علاوه بر کارهای زیبایی اقدامات دندانپزشکی گاهی صورت می‌گیرد که مردم باید نسبت به این مسئله آگاه باشند و دستگاه‌های نظارتی مقابله با آنها را انجام دهند.منبع: فارسلینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با بی‌حسی، بی‌حسی و بی‌حسی از تلگرام

📝📝📝 «آخرین دختر»

✍🏻روایت اسارت نادیا مراد (برنده جایزه صلح نوبل) در دست داعش

✅همه‌ی اعضای داعش با من ظالمانه رفتار کردند، و تجاوزهایشان همیشه مثل هم بود. ولی مردانی که به من تجاوز کردند، تفاوت‌های کوچکی با هم داشتند که در خاطرم مانده است. حاجی سلمان بدترین‌شان بود، تا حدودی به خاطر اینکه او اولین کسی بود که به من تجاوز کرد و تا حدودی هم به خاطر اینکه او طوری برخورد میکرد انگار از من متنفر است. اگر سعی می‌کردم موقع تجاوز چشم هایم را ببندم، کتکم میزد. برایش کافی نبود که فقط به من تجاوز کند بلکه تا جایی که می‌توانست تحقیرم می‌کرد، شست‌های پایش را عسل می‌مالید و مجبورم میکرد لیس شان بزنم یا مجبورم میکرد لباس‌های مختلف برایش بپوشم.

✅بعضی مواقع، فقط تجاوز است و نه هیچ چیز دیگری. روز عادی همین است. نمیدانی نفر بعدی کیست که در را باز و به تو تجاوز می‌کند، فقط این اتفاق می‌افتد و فردا ممکن است بدتر هم باشد. بعد دیگر دست از فکر کردن به فرار یا دیدن دوباره‌ی خانواده‌ات برمی‌داری. زندگی گذشته‌ات تبدیل به یک خاطره‌ی دور می‌شود، مثل یک رویا. بدنت به تو تعلق ندارد، و انرژی نداری تا حرف بزنی یا مبارزه کنی یا به دنیای بیرون فکر کنی. فقط تجاوز است و کرختی و بی‌حسی ناشی از پذیرش این موضوع که الان زندگی‌ات این است.

✅خانواده‌ها در عراق و سوریه زندگی عادی‌شان را داشتند در حالی که با شکنجه و تجاوز می‌شدیم. آن‌ها ما را می‌دیدند که با اسیرکننده‌مان در خیابان‌ها راه می‌رفتیم و دور هم جمع می‌شدند تا اعدام افراد را تماشا کنند. نمی‌دانم که هر کدام از آن افراد چه احساسی داشتند. بعد از آزادسازی محل که در اواخر سال ۲۰۱۶ شروع شد، خانواده‌ها از سختی و مشقت زندگی تحت سلطه‌ى داعش گفتند، از این که چقدر تروریست‌ها ظالم بودند، و … ولی وقتی من در موصل بودم، زندگی مردمی که آنجا بودند، عادی و حتی خوب به نظر می‌رسید!

✅با کسی که می‌خواست به من تجاوز کند، نمی‌جنگیدم. فقط چشم‌هایم را می‌بستم و آرزو می‌کردم که تمام شود. مردم مدام به من می‌گویند: «اوه، تو خیلی شجاعی» و من جلوی زبانم را می‌گیرم هرچند دلم می‌خواهد حرف‌شان را تصحیح کنم و بگویم در حالی که بقیه‌ی دخترها به متجاوزان‌شان مشت می‌زدند و مهارشان می‌کردند، من فقط گریه می‌کردم. دلم می‌خواهد بگویم: «من مثل آنها شجاع نیستم» ولی نگرانم که مردم درباره‌ام فکرهایی بکنند. گاهی اوقات این طور احساس میکنم که همه چیزی که مردم علاقه مندند در مورد این نسل کشی بدانند، تجاوز جنسی به دختران ایزدی است، آنها داستانی از یک مبارزه می‌خواهند. ولی من می‌خواهم در مورد همه چیز، کشتار برادرانم، مفقود شدن مادرم، و شستشوی ذهنی پسرها حرف بزنم؛ نه فقط تجاوز.

✅ به سخنرانی عادت کرده‌ام و دیگر تعداد زیاد حضار وحشت زده‌ام نمی‌کند. داستانم، که صادقانه و غیراحساسی گفتم، بهترین سلاحی است که علیه تروریسم دارم و قصد دارم آن قدر از آن استفاده کنم تا آن تروریست‌ها به دادگاه آورده شوند. هنوز کارهای زیادی باید انجام شود. رهبران مذهبی و بخصوص رهبران مذهبی مسلمان باید بایستند و از افراد مظلوم حمایت کنند.

سخنرانی کوتاهی کردم. بعد از اینکه روایت داستانم تمام شد به صحبت ادامه دادم. به آنها گفتم مرا برای سخنرانی کردن بار نیاورده‌اند. گفتم که هرایزدی می‌خواهد داعش برای نسل‌کشی تحت محاکمه قرار بگیرد، و این به قدرت آنها بستگی دارد که کمک کنند از مردم آسیب‌پذیر در سراسر دنیا محافظت شود. گفتم که می‌خواهم به چشم‌های مردانی که به من تجاوز کردند نگاه کنم و ببینم که آنها به محکمه‌ی عدالت آورده شده‌اند. از همه مهم‌تر، گفتم که می‌خواهم آخرین دختر دنیا باشم که داستانی مثل خودم دارد.

#معرفی_کتاب

@sahandiranmehr

‍ (https: //attach. fahares. com/XHKBZg۲eUULyOh۰TV۲q+۴g==)


🔶 دیوان عالی‌اروپا: حلال بودن گوشت به معنای سالم بودن آن نیست

دیوان عالی اروپا می‌گوید گوشت حیواناتی که بدون داروی بی‌حسی ذبح ‌‌شده‌اند، نمی‌تواند برچسب «ارگانیک» داشته باشد. شکایت یک انجمن «حمایت از حیوانات» از استیک گوشت حلال چرخ‌‌کرده با برچسب ارگانیک به دادگاه کشیده شده بود.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳E۷gG?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


نظرها

در ادامه بخوانید

عکس/ سیلی زدن نماینده زن مجلس افغانستان به صورت افسر پلیس

10+
انتخابانتخاب1 ساعت قبل

فیلم گریه‌های سرباز پلیس در آواز خوانی خیابانی/ سردار کمالی واکنش نشان داد!

رکنارکنا6 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سردار موسی کمالی در واکنش به انتشار کلیپی از آواز خواندن غمگین دو سرباز که منجر به گریه کردن آنان می‌شود در استوری اینستاگرام خود نوشت: سربازان مدافعان حریم نظم و امنیت کشور هستند و با تحمل سختی‌ها و شدائد زیاد امنیت و آرامش را برای ملت به ارمغان می‌آورند. وی سپس خطاب به یکی از سربازان حاضر در این ویدیو ادامه داد: هرچند به سربازان در خورشأن و منزلت سرباز ایران اسلامی توجه نمی‌شود، اما تو محکم و استوار باش، سرت را بالا بگیر و از خود ضعف نشان نده و دشمن شادکن نباش. کمالی در ابتدای این متن خود نیز فرازی از نهج البلاغه را آورده که در آن سربازان به عنوان دژ مردم، زینت زمامداران و مایه عزت دین و امنیت توصیف شده‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

ویدیو/ انصاریان: فروغی کج سلیقه ست / ضیا: آقا!! / انصاریان: رنگ ضیا پرید/ ضیا: صداوسیما قطعا قدر سرمایه هاشو می‌دونه!

انتخابانتخاب9 ساعت قبل
همشهریهمشهری1 روز قبل
شبکه نهم تلویزیون دولتی استرالیا روز شنبه ۱۶ مارس در شهر گرافتون در ایالت نیو ساوت ولز این کشور با مادربزرگ و دایی مهاجم حمله تروریستی نیوزیلند مصاحبه کرد. به گزارش یورونیوز برنتون هریسون تارنت، مظنون استرالیایی الاصل حمله به مساجد شهر کرایست چرچ نیوزیلند، روز گذشته در دادگاه این شهر تفهیم اتهام شد. ماری فیتز جرالد مادربزرگ این مهاجم ۲۸ ساله در این مصاحبه تلویزیونی گفت: «ما همه شوکه هستیم و نمی‌دانیم چه باید بکنیم. از زمانی که به خارج کشور سفر کرد با پسری که ما می‌شناختیم خیلی متفاوت شد.» مادربزرگ و دایی این مهاجم می‌گویند که وضعیت سختی را می‌گذرانند و آنچه برنتون ترنت انجام داده آنها را نیز خرد کرده است. تری فیتز جرالد، دایی برنتون ترنت در این مصاحبه گفت: «اولش می‌گفتم ممکن نیست.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
نامه نیوز بررسی کردپیشنهاد صفار هرندی مبنی برچیده شدن جایگاه ریاست جمهوری و پارلمانی شدن نظام سیاسی شاهدی است بر این مدعا که طیفی در درون مجمع تشخیص مصلحت میل دارند روحانی آخرین رئیس جمهور ایران باشد. گروه سیاست نامه نیوز – شاهدی دیگر از غیب رسید تا معلوم شود گزاره «نامه نیوز» مبنی بر آخرین رئیس جمهور بودن روحانی هر روز جدی‌تر می‌شود. ا» شبکه ۴ تلویزیون پیشنهاد کرد که در ساختار اداره کشور نخست وزیر جایگزین رئیس جمهور شود. هرچه پیش می‌رود شواهد بیشتری از جدی بودن گزاره پارلمانی شدن نظام مشاهده می‌شود و این طور که معلوم است روحانی آخرین رئیس جمهور نظام جمهوری اسلامی خواهد بود. نام روحانی به عنوان آخرین رئیس جمهور کشور در تاریخ ایران ثبت می‌شود و آن طور که آقایان طرفدار پارلمانی شدن نظام می‌گویند خدشه‌ای هم به جمهوریت نظام وارد نمی‌شود.
تابناکتابناک8 ساعت قبل
همان گونه که حدس زده می‌شد، افزایش حقوق کارگران برای سال آتی نیز از فرمول دو قیمتی تبعیت کرد تا سهم کارگران حداقلی بگیر از افزایش حقوق بیشتر باشد و دستمزد دیگر کارگران به شیوه دیگری محاسبه گردد. همان گونه که حدس زده می‌شد، افزایش حقوق کارگران برای سال آتی نیز از فرمول دو قیمتی تبعیت کرد تا سهم کارگران حداقلی بگیر از افزایش حقوق بیشتر باشد و دستمزد دیگر کارگران به شیوه دیگری محاسبه گردد. البته این افزایش حقوق شامل همه کارگران نمی‌شود و به حداقلی بگیران محدود شده، تا افزایش حقوق دیگرا کارگران از فرمول دیگری تبعیت کند. فرمولی که بر اساس تصمیم اعضای شورای عالی کار، افزایش ۱۳ درصدی به علاوه مبلغ ۲۶۱ هزار و ۱۱۸ تومان خواهد بود. بدین ترتیب حقوق و مزایای کارگران در سال آینده به این شرح خواهد بود: حقوق و مزایای حداقل بگیران حقوق و مزایای سایر سطوح مزدی

اخبار بیشتر