1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. اجتماعی

بی‌حسی در ناحیه فک را جدی بگیرید

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
رئیس هفدهمین کنگره بین‌المللی جراحان دهان، فک و صورت با اشاره به اینکه کیست و تومور در ناحیه فک اصولا بدون درد است گفت: بررسی دندان‌های عقل و ارزیابی دندان‌های عقل توسط پزشک در زمان 14 تا 17 سالگی جهت پیشگیری و درمان به موقع بیماری‌هایی همچون کیست و تومور ضرورت دارد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : بهزاد رهسپار نشست خبری هفدهمین کنگره بین‌المللی جراحان دهان، فک و صورت ایران اظهار داشت: ایمپلنت درمان موقت نیست و باید برای اینکه کیفیت آن سنجیده شود سال‌های مورد استفاده قرار گیرد بنابر این زمانی که ایمپلنت بتواند در طول عمر همراه بیمار باشد قطعا کیفیت خوبی خواهد داشت و در کوتاه‌مدت نمی‌توان این مسئله را بررسی کرد.وی با اشاره به اینکه سازمان‌های بیمه‌گر در حوزه‌های جراحی فک، دهان و صورت تنها بیماران مبتلا به سرطان و افرادی که دچار تصادفات شده و با اورژانس به بیمارستان انتقال یابند تحت پوشش قرار می‌دهد ولی سایر موارد جراحی از جمله جراحی فکی و ایمپلنت تحت پوشش بیمه نیست که لازم است سازمان‌های بیمه‌گر اقدامات لازم را در این راستا انجام دهند.رئیس هفدهمین کنگره بین‌المللی جراحان دهان، فک و صورت در ارتباط با درمان دندان عقل اظهار داشت: در سن ۱۴ تا ۱۷ سالگی بهتر است وضعیت دندان‌های عقل فرد توسط پزشک جراح فک و صورت مورد ارزیابی قرار گیرد تا اگر کیستی در این ناحیه وجود دارد اقدام لازم جهت درمان آن انجام شود.رهسپار گفت: در صورتی که کیست‌ها به موقع تشخیص داده شوند درمان با موفقیت خوبی همراه خواهد بود و از تبدیل یک مشکل ساده به پیچیده جلوگیری می‌کنیم.مطلب پیشنهادی لاغر شدن واقعی و تضمینی بدون تلاشلاغر شدن واقعی و تضمینی بدون تلاشوی با اشاره به اینکه کیست‌های فک اصولا بدون درد هستند، ‌گفت: مردم باید هرگونه تورم و مشکل در فک را جدی بگیرند چرا که این مسئله می‌تواند نشانه‌‌ای از تومورهای فکی باشند و تومور و کیست در فک نشانه‌ای ندارند و این موجب عدم مراجعه فرد به پزشک می‌شود.رئیس هفدهمین کنگره بین‌المللی جراحان دهان، فک و صورت گفت: تبدیل کیست‌های فکی به سرطان کم است ولی در صورتی که اقدام به موقع جهت درمان صورت نگیرد تخریب ناحیه استخوان فک ایجاد می‌شود بنابر این انجام رادیوگرافی جهت بررسی رشد دندان‌های عقل ضرورت دارد.رهسپار در ارتباط با درد فک به دلیل فشارهای عصبی گفت: فشارهایی که گاهی افراد هنگام شب به ناحیه فک به دلیل فشار عصبی وارد می‌کنند می‌توانند تا حدود ۴۰۰ نیوتن باشد و این مسئله سبب شکستن دندان‌های پرکرده یا پریدگی روکش و آسیب به دندان‌های دیگر می‌شود حتی آرتروز مفصل گیجگاهی فکی ایجاد خواهد شد بنابر این باید افراد در صورت وجود این مشکل به پزشک مراجعه کرده و علاوه استفاده از محافظ دندانی اقدامات به موقع را برای درمان انجام دهند.وی با بیان اینکه بسیاری از بیماران ممکن است برای ارتودنسی مراجعه کنند ولی اتفاقی پزشک متوجه کیست‌هایی در ناحیه فک می‌شود گفت: ‌در صورتی که این کیست‌ها به موقع درمان شوند ضایعات آن کمتر خواهد بود ولی اگر بزرگ شوند مجبور می‌شویم همه بافت را خارج کنیم و پیوند استخوان از ناحیه لگن به فک صورت گیرد که نوع جراحی پیچیده است.رئیس هفدهمین کنگره بین‌المللی جراحان دهان، فک و صورت در ادامه تأکید کرد: بیماران زمانی که جهت انجام ایمپلنت به دندانپزشک یا جراح دهان، فک و صورت مراجعه می‌کنند باید حتما جعبه و کاتالوگ آن را دریافت کرده چرا که بسیاری از موارد شاهد قاچاق وسایل و مواد بی‌کیفیت هستیم.رهسپار در پایان نسبت به فعالیت مراکز زیبایی غیرمجاز هشدار داد و گفت: ‌در این مراکز علاوه بر کارهای زیبایی اقدامات دندانپزشکی گاهی صورت می‌گیرد که مردم باید نسبت به این مسئله آگاه باشند و دستگاه‌های نظارتی مقابله با آنها را انجام دهند.منبع: فارسلینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با بی‌حسی، بی‌حسی و بی‌حسی از تلگرام

🔶 دیوان عالی‌اروپا: حلال بودن گوشت به معنای سالم بودن آن نیست

دیوان عالی اروپا می‌گوید گوشت حیواناتی که بدون داروی بی‌حسی ذبح ‌‌شده‌اند، نمی‌تواند برچسب «ارگانیک» داشته باشد. شکایت یک انجمن «حمایت از حیوانات» از استیک گوشت حلال چرخ‌‌کرده با برچسب ارگانیک به دادگاه کشیده شده بود.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳E۷gG?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


📝📝📝 «آخرین دختر»

✍🏻روایت اسارت نادیا مراد (برنده جایزه صلح نوبل) در دست داعش

✅همه‌ی اعضای داعش با من ظالمانه رفتار کردند، و تجاوزهایشان همیشه مثل هم بود. ولی مردانی که به من تجاوز کردند، تفاوت‌های کوچکی با هم داشتند که در خاطرم مانده است. حاجی سلمان بدترین‌شان بود، تا حدودی به خاطر اینکه او اولین کسی بود که به من تجاوز کرد و تا حدودی هم به خاطر اینکه او طوری برخورد میکرد انگار از من متنفر است. اگر سعی می‌کردم موقع تجاوز چشم هایم را ببندم، کتکم میزد. برایش کافی نبود که فقط به من تجاوز کند بلکه تا جایی که می‌توانست تحقیرم می‌کرد، شست‌های پایش را عسل می‌مالید و مجبورم میکرد لیس شان بزنم یا مجبورم میکرد لباس‌های مختلف برایش بپوشم.

✅بعضی مواقع، فقط تجاوز است و نه هیچ چیز دیگری. روز عادی همین است. نمیدانی نفر بعدی کیست که در را باز و به تو تجاوز می‌کند، فقط این اتفاق می‌افتد و فردا ممکن است بدتر هم باشد. بعد دیگر دست از فکر کردن به فرار یا دیدن دوباره‌ی خانواده‌ات برمی‌داری. زندگی گذشته‌ات تبدیل به یک خاطره‌ی دور می‌شود، مثل یک رویا. بدنت به تو تعلق ندارد، و انرژی نداری تا حرف بزنی یا مبارزه کنی یا به دنیای بیرون فکر کنی. فقط تجاوز است و کرختی و بی‌حسی ناشی از پذیرش این موضوع که الان زندگی‌ات این است.

✅خانواده‌ها در عراق و سوریه زندگی عادی‌شان را داشتند در حالی که با شکنجه و تجاوز می‌شدیم. آن‌ها ما را می‌دیدند که با اسیرکننده‌مان در خیابان‌ها راه می‌رفتیم و دور هم جمع می‌شدند تا اعدام افراد را تماشا کنند. نمی‌دانم که هر کدام از آن افراد چه احساسی داشتند. بعد از آزادسازی محل که در اواخر سال ۲۰۱۶ شروع شد، خانواده‌ها از سختی و مشقت زندگی تحت سلطه‌ى داعش گفتند، از این که چقدر تروریست‌ها ظالم بودند، و … ولی وقتی من در موصل بودم، زندگی مردمی که آنجا بودند، عادی و حتی خوب به نظر می‌رسید!

✅با کسی که می‌خواست به من تجاوز کند، نمی‌جنگیدم. فقط چشم‌هایم را می‌بستم و آرزو می‌کردم که تمام شود. مردم مدام به من می‌گویند: «اوه، تو خیلی شجاعی» و من جلوی زبانم را می‌گیرم هرچند دلم می‌خواهد حرف‌شان را تصحیح کنم و بگویم در حالی که بقیه‌ی دخترها به متجاوزان‌شان مشت می‌زدند و مهارشان می‌کردند، من فقط گریه می‌کردم. دلم می‌خواهد بگویم: «من مثل آنها شجاع نیستم» ولی نگرانم که مردم درباره‌ام فکرهایی بکنند. گاهی اوقات این طور احساس میکنم که همه چیزی که مردم علاقه مندند در مورد این نسل کشی بدانند، تجاوز جنسی به دختران ایزدی است، آنها داستانی از یک مبارزه می‌خواهند. ولی من می‌خواهم در مورد همه چیز، کشتار برادرانم، مفقود شدن مادرم، و شستشوی ذهنی پسرها حرف بزنم؛ نه فقط تجاوز.

✅ به سخنرانی عادت کرده‌ام و دیگر تعداد زیاد حضار وحشت زده‌ام نمی‌کند. داستانم، که صادقانه و غیراحساسی گفتم، بهترین سلاحی است که علیه تروریسم دارم و قصد دارم آن قدر از آن استفاده کنم تا آن تروریست‌ها به دادگاه آورده شوند. هنوز کارهای زیادی باید انجام شود. رهبران مذهبی و بخصوص رهبران مذهبی مسلمان باید بایستند و از افراد مظلوم حمایت کنند.

سخنرانی کوتاهی کردم. بعد از اینکه روایت داستانم تمام شد به صحبت ادامه دادم. به آنها گفتم مرا برای سخنرانی کردن بار نیاورده‌اند. گفتم که هرایزدی می‌خواهد داعش برای نسل‌کشی تحت محاکمه قرار بگیرد، و این به قدرت آنها بستگی دارد که کمک کنند از مردم آسیب‌پذیر در سراسر دنیا محافظت شود. گفتم که می‌خواهم به چشم‌های مردانی که به من تجاوز کردند نگاه کنم و ببینم که آنها به محکمه‌ی عدالت آورده شده‌اند. از همه مهم‌تر، گفتم که می‌خواهم آخرین دختر دنیا باشم که داستانی مثل خودم دارد.

#معرفی_کتاب

@sahandiranmehr

‍ (https: //attach. fahares. com/XHKBZg۲eUULyOh۰TV۲q+۴g==)


در ادامه بخوانید

ویدیو/ آرزوی تلخ یک زوج عاشق در برنامه زنده: آرزو دارم دستش و بگیرم اما نمیتونم

انتخابانتخاب15 ساعت قبل

فیلم | لحظه انفجار مغز جوانی که مسموم شده بود!

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
بیمار جوانی در هند که به دلیل مسمومیت و وجود سم در معده‌اش به یکی از بیمارستان‌های این کشور مراجعه کرده بود حین درمان با دستگاه‌های پزشکی ناگهان مغزش دچار انفجار شد و با منفجر شدن ناگهانی سرش در مقابل پزشکان، پرستاران و خانواده‌اش جانش را به طرز دلخراشی از دست داد.

خلاقیت بدون هیچ امکاناتی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل

داستان سورنا، سردار مقتول / نخستین جنگ میان ایران و روم (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
سورنا، سردار ایرانی در این جنگ بود. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری - «مارکوس لیسینیوس کراسوس» سردار بزرگ روم، از رود فرات در سوریه امروز که گذشت، پا به قلمروی تازه‌ای گذاشت. او از خیانت ارمنستان آگاه شده و همزمان پیشروی سپاه روم را می‌دید. پس سپاه ایران را به دو بخش تقسیم کرد تا بخشی به ارمنستان رفته و بخش دیگر مقابل روم بایستد. سپاه روم در تعقیب آن‌ها، وارد دشتی می‌شود که ۹ هزار کماندار اشکانی از هر سو آن‌ها را تیرباران می‌کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز16 ساعت قبل
عادل الجبیر گفته عربستان برای جلوگیری از جنگ، تمامی تلاش خود را به کار خواهد گرفتعربستان سعودی ضمن تاکید بر اینکه خواهان جنگ در منطقه نیست، ضمن انتقاد شدید از ایران، از سران کشورهای عرب برای بررسی اوضاع خلیج فارس دعوت کرده است. هفته گذشته، در دو نفتکش متعلق به عربستان سعودی و دو نفتکش دیگر متعلق به امارات و نروژ در آب‌های بندر فجیره در امارات عربی متحده انفجارهایی روی داد و خساراتی به بار آورد. در پی انفجار در این چهار نفتکش، وزارت امور خارجه ایران خواستار تحقیقات مستقل در این زمینه شده بود. هفته گذشته همچنین عربستان سعودی گزارش کرد که چند پهپاد حامل مواد منفجره به خطوط لوله نفتی این کشور حمله کرده و خساراتی بر جای گذاشته‌اند. عربستان خواهان جنگ نیستآژانس خبری سعودی در گزارش دیگری در روز یکشنبه، اظهارات عادل الجبیر، وزیر مشاور سعودی در امور خارجه را در مورد حوادث اخیر در خلیج فارس منتشر کرده است.
ایرناایرنا10 ساعت قبل
به گزارش روز یکشنبه سازمان اورژانس کشور، در سال ۹۶ حدود ۳۸۰ هزار مرگ در کشور گزارش شد که ۳۱۳ هزار مورد آن به دلیل بیماری‌های غیرواگیر بود. از این ۳۱۳ هزار مورد، ۱۶۱ هزار مورد به دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی بود و حدود ۹۷ هزار مورد از مرگ و میر مردم ایران مستقیما به دلیل فشار خون بوده است. این گزارش می‌افزاید: با توجه به آمار بسیار بالای ایرانیان مبتلا به فشار خون، وزارت بهداشت با همکاری سایر سازمان‌های اجرایی کشور طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را از روز جمعه (۲۷ اردیبهشت) در کشور آغاز کرد. وی افزود: آمبولانس‌ها، اتوبوس آمبولانس‌های پشتیبان و عملیاتی در روز نماز عید فطر و نمازهای جمعه در تاریخ اجرای طرح (۲۷ اردیبهشت لغایت ۱۵ تیر) جهت پایش فشار خون نمازگزاران مستقر هستند. رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس آماده ثبت اطلاعات خدمت گیرندگان این طرح و ارجاع به مراکز بهداشتی و درمانی در صورت نیاز است.

نظرها

اخبار بیشتر