آیت‌الله رئیسی نائب رئیس اول مجلس خبرگان شد/ اسامی هیئت رئیسه جدید مجلس خبرگان/ دولت غیر عقلایی بودن پیوستن ایران به لوایح FATF را در مجامع بین‌المللی به کرسی بنشاند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

آیت‌الله رئیسی نائب رئیس اول مجلس خبرگان شد/ اسامی هیئت رئیسه جدید مجلس خبرگان/ دولت غیر عقلایی بودن پیوستن ایران به لوایح FATF را در مجامع بین‌المللی به کرسی بنشاند

خبرگزاری میزان- حوزه تشکل‌ها و شخصیت‌های سیاسی در طول هفته جاری اخبار متنوعی داشت که جزئیات آن‌ها پیش‌تر منتشر شده است. مهم‌ترین اخبار این حوزه را مرور می‌کنیم.
آیت‌الله رئیسی نائب رئیس اول مجلس خبرگان شد/ اسامی هیئت رئیسه جدید مجلس خبرگان/ دولت غیر عقلایی بودن پیوستن ایران به لوایح FATF را در مجامع بین‌المللی به کرسی بنشاند - 0

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حوزه تشکل‌ها و شخصیت‌های سیاسی در طول هفته جاری اخبار متنوعی داشت که جزئیات آن‌ها پیش‌تر منتشر شده است. مهم‌ترین اخبار این حوزه را مرور می‌کنیم.

ایرادات هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت درباره بودجه ۹۸ به مجلس ارسال شد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام ایراداتی به مصوبه لایحه بودجه داشتند و ایرادات را به مجلس ارسال کردیم، البته تذکراتی هم بود که مانند همیشه اعلام شد و در حال حاضر نیز کمیسیون تلفیق مجلس در حال بررسی ایرادات است.

وجود قضات شریف در میان مسئولین عالی قضایی توفیقی در انجام مسئولیت‌هاست

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی با تبریک انتصاب آیت‌الله دکتر رئیسی اظهار داشت: وجود قضات شریف و همکاران صدیق در میان مسئولین عالی قضایی توفیق دیگر است که در انجام این مسئولیت مهم شما را یاری خواهد کرد.

آیت‌الله جنتی ضمن تبریک انتصاب آیت‌الله دکتر رئیسی: بهره‌گیری از تجارب ارزشمند جناب‌عالی و استفاده از سوابق طولانی قضایی می‌تواند منجر به تحول قضایی مبتنی بر عدالت شود

دبیر شورا نگهبان ضمن تبریک انتصاب آیت‌الله دکتر رئیسی گفت: بهره‌گیری از تجارب ارزشمند جناب‌عالی در مدیریت‌های پیشین و استفاده از سوابق طولانی قضایی و نیز بکارگیری جوانان صالح و انقلابی و فاضل در دستگاه قضائی، می‌تواند شما را در ایجاد یک تحول قضایی مبتنی بر عدالت یاری نماید.

میرسلیم: وابسته کردن «اینس‌تکس» به لوایح چهارگانه، تحت فشار آمریکا بوده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تا کنون علامتی که از اجرایی شدن روش «ابزار پشتیبانی مبادلات تجاری» حکایت کند، مشاهده نشده است. گفت: به نظر بنده وابسته کردن «اینس‌تکس» به لوایح چهارگانه، تحت فشار آمریکا بوده است.

 اهدا حکم مقام معظم رهبری به آیت‌الله رئیسی

رئیس دفتر مقام معظم رهبری، حکم انتصاب آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی را به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه از سوی حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی اهدا کرد.

ششمین اجلاسیه مجلس خبرگان در دوره پنجم، به ریاست آیت‌الله جنتی آغاز شد

ششمین اجلاسیه مجلس خبرگان در دوره پنجم، صبح امروز به ریاست آیت‌الله جنتی و با حضور اعضاء، در محل ساختمان پیشین مجلس شورای اسلامی آغاز شد و تا فردا ادامه خواهد داشت.

انتصاب آیت‌الله رئیسی داد دشمن را درآورد و این نشان‌دهنده انتصاب بسیار صحیح و شایسته است/ سردار سلیمانی کار‌هایی انجام داده است که خیلی‌ها از آن خبر ندارند/ نباید از مشکلات اقتصادی غفلت کنیم

رئیس مجلس خبرگان گفت: سردار سلیمانی مجسمه اخلاص تمام است؛ کار‌هایی انجام داده که خیلی‌ها از آن خبر ندارند؛ در خیلی جا‌ها به داد اسلام و انقلاب و ولایت فقیه رسیده است؛ این مرد شریف در زمان مشکلات در عراق و سوریه بدون اینکه بخواهد خود را مطرح کند حاضر می‌شد و توطئه‌ها را خنثی می‌کرد.

آیت‌الله رئیسی نائب رئیس اول مجلس خبرگان شد

آیت‌الله رئیسی در جریان رای‌گیری ششمین اجلاسیه مجلس خبرگان، به عنوان نائب رئیس اول این مجلس انتخاب شد.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

طرح ساماندهی انتخابات مجلس خبرگان عصر امروز بررسی می‌شود

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری گفت: در جلسه عصر امروز اجلاسیه خبرگان طرح‌هایی که از کمیسیون آئین نامه رسیده است به نام «طرح ساماندهی نطق‌های قبل از دستور» و نیز «طرح ساماندهی انتخابات مجلس خبرگان» خواهیم پرداخت.

اشکوری: جمهوری اسلامی با تمام قدرت در برابر زورگویی آمریکا ایستاده است

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان، گفت: این مایه مباهات است که جمهوری اسلامی با تمام قدرت در برابر زورگویی آمریکا ایستاده و پوزه او را به خاک مالیده است.

مسئولان به‌جای حل مشکلات فضای مجازی، «سیاسی‌کاری» می‌کنند/ چطور از افزایش ۳۰۰ درصدی کلاهبرداری‌های رایانه‌ای اطلاع دارید و در مدیریت فضای مجازی، اهمال یا کارشکنی می‌کنید؟

خبرگزاری میزان- عضو مجلس خبرگان گفت: با کمال تأسف و درد، برخی از مسئولان ذی‌ربط، به جای حل مشکلات فضای مجازی، سیاسی‌کاری می‌کنند و به هدف تأثیرگذاری در انتخابات آتی، خود را مخالف فیلترینگ و رقیب را طرفدار آن معرفی می‌کنند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برای همکاری با رئیس جدید قوه قضائیه اعلام آمادگی کرد

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن تبریک به آیت‌الله رئیسی، گفت: آمادگی کامل نهاد کهن شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را برای همکاری حداکثری در راستای تحقق منشور آرمانی و مسئولیت خطیر محوله اعلام می‌کنیم.

مجمع عمومی خانه احزاب ۲۳ اسفند ۹۷ برگزار می‌شود

مدیرکل دفتر امور سیاسی گفت: جلسه مجمع عمومی خانه احزاب ایران ساعت ۸ صبح روز پنج شنبه و در محل تالار کشور برگزار خواهد شد.

هزینه‌های جاری سال‌های اخیر به شدت رشد کرده است

عضو هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: هزینه‌های جاری سال‌های اخیر به شدت رشد کرده و طبعا منابع لازم برای سرمایه گذاری عمرانی با افزایش تولید و اشتغال روبرو نشده است.

ترکیب جدید هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری + اسامی

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: روز گذشته یک نفر در ترکیب هیئت رئیسه مجلس خبرگان جابجا شد، «آقای رئیسی» با کسب اکثریت آراء به سمت نائب رئیس اول مجلس خبرگان و آقای محسن قمی به عنوان کارپرداز اداری و مالی انتخاب شدند.

دولت غیر عقلایی بودن پیوستن ایران به لوایح FATF را در مجامع بین‌المللی به کرسی بنشاند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت باید دست به‌کار شود و حقانیت خواسته‌های ما را در مجامع بین‌المللی و دبیرخانهٔ FATF و نزد کشورهای دوست و همسایه به کرسی بنشاند و آن غیر عقلایی بودن پیوستن ما به چنان لوایحی است، آن‌هم وقتی ما در شرایط قهری، تحریم ظالمانه و غیر قانونی آمریکا و دسیسه‌های فاش و پنهان آن قرار گرفته‌ایم.

آیت‌الله نوری‌همدانی: متأسفانه هیچ فکری برای بانکداری بدون ربا نشده است

آیت‌الله نوری‌همدانی: متأسفانه هیچ فکری برای بانکداری بدون ربا نشده است در حالی که مسئولان مربوطه باید در این زمینه اهتمام داشته باشند، بانک‌های جامعه اسلامی نباید دنباله رو غرب باشند، کمیسیون اقتصادی مجلس باید بانکداری اسلامی بدون ربا را تصویب و دولت آن اجرایی کند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با مجلس خبرگان رهبری، اجلاسیه ششم، آیت الله رئیسی، مجمع تشخیص مصلحت و سردار سلیمانی از تلگرام

⭕️ مخالفت عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان با لوایح FATF

احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری جمهوری اسلامی، ظهر روز یکشنبه ۱۲ اسفند (سوم مارس) گفت: «اجازه نمی‌دهیم پای دشمنان با لوایح استکباری به داخل باز شود.»

خاتمی در اجتماعی در دفاع از بیانیه اخیر رهبر جمهوری اسلامی به این موضوع اشاره کرده است. بیانیه «گام دوم انقلاب اسلامی» که به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ منتشر شد.

دو لایحه از مجموع چهار لایحه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) با موضوع مبارزه با پولشویی و حمایت مالی از تروریسم برای تصمیم‌گیری به مجمع تشخیص مصلحت ارسال شده است. این مجمع تا کنون تصمیم‌گیری در این باره را به تأخیر انداخته است.

https: //bit. ly/۲NPc۱u۷

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳ENRv


🔴 «رئیسی» جانشین «شاهرودی» شد

🔹سید ابراهیم رئیسی با ۴۲ رای به عنوان نایب رئیس نخست مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.

🔹آیت‌الله آملی‌لاریجانی با ۲۹ رای و آیت‌الله فاضل با ۵ رای دیگر کاندیداهای نایب رییسی نخست مجلس خبرگان رهبری بودند/ ایسنا


🔻 «رئیسی» جانشین «شاهرودی» شد

🔹در جلسه امروز مجلس خبرگان رهبری ابراهیم رئیسی با ۴۲ رای به عنوان نایب‌رئیس نخست مجلس خبرگان رهبری برگزیده شد.

🔹 آیت الله آملی لاریجانی با ۲۹ رای و آیت الله فاضل با ۵ رای دیگر کاندیداهای نایب رییسی نخست مجلس خبرگان رهبری بودند.


ظریف:

🔹 مجمع تشخیص مصلحت برای حل مشکلات اقتصادی لوایح مربوط به FATF را تایید کند/ ایسنا


🔵 ''تهدید پیامکی'' اعضای مجمع تشخیص مصلحت

محمدرضا عارف، نماینده مجلس ایران در حساب توییتری خود از ارسال پیام‌های ''غیراخلاقی'' برای اعضای مجمع تشخیص مصلحت ایران درباره لایحه مبارزه با پولشویی خبر داد.

او در این باره نوشت: «صحیح نیست در یک جامعه اسلامی پیامک‌های غیراخلاقی که با هیچ معیاری سازگار نیست به نمایندگان مجلس و مجمع ارسال شود.»

عارف اضافه کرد: «نمایندگان مجمع تشخیص مصلحت تحت تأثیر این جوسازی‌ها قرار نمی‌گیرند و آنچه وظیفه شرعی و ملی آنهاست را در خصوص لایحه پالرمو انجام می‌دهند.»

او در توییت دیگری نوشت که به نظر او بهتر است در این شرایط ایران به معاهده پالمو بپیوندد.

https: //bit. ly/۲It۴Mpt

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //bit. ly/۲BzB۷ow


در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل

سیرکاران، برنده بزرگ جنگ تجاری در آمریکا

5+
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ارتش، شصت و یکمین ناوگروه اطلاعاتی رزمی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران متشکل از ناوشکن «سبلان» و ناو پشتیبانی «بندرعباس» بعد از طی پنج هزار و یکصد مایل دریایی و گذشت ۶۷ روز دریانوردی و بازدید از بنادر سلطان قابوس و صلاله عمان و شرکت در تمرین مشترک امداد و نجات دریایی ایران و عمان صبح امروز در منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش در بندرعباس پهلو گرفت. فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش خاطر نشان کرد: یکی از مؤلفه‌های افزایش توان رزمی، ایجاد عمق راهبردی است که این دریانوردی‌ها باعث افزایش عمق راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد شد. وی ادامه داد: مأموریت دریانوردی توسط کارکنان پرتلاش نیروی دریایی راهبردی ارتش، یکی از عوامل امنیت پایدار کشورمان در منطقه است. در پایان این مراسم از فرمانده ناوگروه شصت و یکم، فرمانده ناوشکن سبلان و فرمانده ناو پشتیبانی بندرعباس و جمعی از کارکنان تجلیل شد. شصت و دومین ناوگروه اطلاعاتی رزمی نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن بایندر، ناو پشتیبانی لاوان و ناو پشتیبانی بوشهر برای انجام مأموریت دریانوردی، گشت‌های امنیتی و مقابله با دزدان دریایی طی روزهای آینده عازم دریا می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، محسن کوهکن نماینده مجلس و موافق طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صمت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: زمانی وزارت صمت امروز متشکل از ۴ وزاتخانه بود. وزارت صنایع سنگین، وزارت صنایع، وزارت معادن و وزارت بازرگانی که در اولین اقدام با ادغام وزارت صنایع سنگین و وزارت صنایع به وزارت صنایع تبدیل شد، در گام بعدی وزارت معادن در وزارت صنایع ادغام و به وزارت صنایع و معادن تبدیل شد، در گام سوم وزارت بازرگانی حذف و وزارت صمت تشکیل شد. کوهکن نماینده موافق تفکیک وزارت بازرگانی از صمت گفت: باید به نظر کارشناسانه دولت نیز توجه کرد و وقتی دولت اصرار بر تفکیک دارد اگر مجلس در اجرا همکاری نکند دولت بعدا اعتراض خواهد کرد بنابراین باید بخش اعمال حاکمیتی را احصا کنیم و بعد اعمال مسئولیت را بخواهیم. محمدرضا منصوری نماینده مجلس مخالف طرح تفکیک گفت: اکنون ۱۷ وزارتخانه داریم و معتقدم باید وزارت اقتصاد نیز که وابستگی به وزارت صمت و بازرگانی دارد در دل این وزارتخانه ادغام شود نه اینکه وزارتخانه‌ها دوباره تفکیک شود. مظفر علیخانی کارشناس در ارتباط تلفنی گفت: ما به عنوان بخش خصوصی با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به دو وزارتخانه مخالف هستیم.
الفالف16 ساعت قبل
عکس‌های آزار دهنده یک دادگاهگروه سیاسی الف، ۱ خرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۳۸ ۳۹۸۰۳۰۱۱۳۷۰ نظر، ۲ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارمحسن مهدیان فعال رسانه طی توییتی درباره دادگاه محمدهادی رضوی نوشت:

نظرها

اخبار بیشتر