1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
پیش بینی وزش باد شدید در قزوین

پیش بینی وزش باد شدید در قزوین

ایرناخبرگزاری ایرنا |
قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: بر اساس پیش بینی انجام شده ، وزش بادهای شدید و بارش برف در ارتفاعات ، پدیده غالب جوی استان در روز جمعه خواهد بود .

مهدی آخوندی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فعالیت سامانه بارشی که از روز گذشته وارد استان قزوین شده امروز نیز ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: براین اساس امروز آسمان قزوین ابری پیش بینی می‌شود و احتمال بارش باران در نقاط مختلف استان وجودد دارد که این بارش‌ها در برخی نقاط کوهستانی به شکل برف خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی گفت: از عصر امروز به تدریج از شدت این پدیده کاسته می‌شود اما وزش بادهای شدید تا پایان روز تداوام خواهد داشت

آخوندی گفت: سامانه بارشی امشب از منطقه عبور می‌کند و فردا آسمان قزوین صاف تا کمی ابری خواهد بود.

وضعیت جوی استان قزوین را ۱۰ ایستگاه سینوپتیک اصلی و تکمیلی، پنج ایستگاه اقلیم شناسی، ۳۳ ایستگاه باران سنجی مکانیکی، ۹ ایستگاه باران سنجی اتوماتیک هشدار سیل و سه ایستگاه خودکار جاده‌ای ثبت و گزارش می‌کنند.

۶۱۰۴/۶۰۱۲

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اقتصاد، هواشناسی، پیش بینی و قزوین از تلگرام

🌧 افزایش بارش رحمت الهی در مازندران

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران:

🔹 ۴۸۴ میلی متر مهر ماه ۹۷ در مازندران بارید که در مقایسه با مدت مشابه میانگین بلند مدت پارسال ۲۹ درصد افزایش داشته است


#هواشناسی

🔺 افزایش نسبی دما بمدت دو روز در مازندران

🔹 هوای مازندران امروز صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما در ارتفاعات گاهی با افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده پیش بینی می‌شود

چهارشنبه ۱۵ اسفند ٩٧؛


بارش‌های پراکنده برف و باران در برخی نقاط کشور

سازمان هواشناسی:

🔹 پیش بینی بارش پراکنده امروز در سواحل دریای خزر، شمال غرب و غرب کشور، دامنه‌های زاگرس شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز؛ در ارتفاعات برف می‌بارد


🔶⁩ ورود سامانه بارشی به کشور

🔹مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما در روز جمعه و شنبه (۱۷ و ۱۸ اسفندماه) در نیمه غربی کشور خبر داد.

🔹بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش بینی هواشناسی امروز (۱۶ اسفند ماه) برای مناطقی از شرق، جنوب شرق و شمال شرق بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود. / ایسنا


🌧 ⁩ورود سامانه بارشی به کشور

◀️ مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما در روز جمعه و شنبه (۱۷ و ۱۸ اسفندماه) در نیمه غربی کشور خبر داد.

◀️ بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش بینی هواشناسی امروز (۱۶ اسفند ماه) برای مناطقی از شرق، جنوب شرق و شمال شرق بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود.


⁩ورود سامانه بارشی به کشور

🔹مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما در روز جمعه و شنبه (۱۷ و ۱۸ اسفندماه) در نیمه غربی کشور خبر داد.

🔹بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش بینی هواشناسی امروز (۱۶ اسفند ماه) برای مناطقی از شرق، جنوب شرق و شمال شرق بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود. / ایسنا


در ادامه بخوانید

ویدیو/ آرزوی تلخ یک زوج عاشق در برنامه زنده: آرزو دارم دستش و بگیرم اما نمیتونم

انتخابانتخاب14 ساعت قبل

خلاقیت بدون هیچ امکاناتی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.

حاشیه نشینی ۱۱ میلیون ایرانی و مهاجرت معکوس

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
مصاحبه اختصاصی با قاضی مسعودی مقام و نگاه تفصیلی به زندگی شخصی این قاضی پرونده‌های مفاسد اقتصادیجامعه و شهری: رئیس سازمان اجتماعی کشور گفت: بیش از ۱۱ میلیون نفر در مناطق حاشیه‌نشین کشور زندگی می‌کنند و ۸ میلیون نفر در بافت فرسوده و تاریخی ساکن هستند که درمجموع جمعیت زیادی را شامل می‌شوند و حدود ۱۹ میلیون نفر از جمعیت ۶۰ میلیون نفری شهرنشین، در محلات حاشیه‌ای زندگی می‌کنند
ایرناایرنا9 ساعت قبل
به گزارش روز یکشنبه سازمان اورژانس کشور، در سال ۹۶ حدود ۳۸۰ هزار مرگ در کشور گزارش شد که ۳۱۳ هزار مورد آن به دلیل بیماری‌های غیرواگیر بود. از این ۳۱۳ هزار مورد، ۱۶۱ هزار مورد به دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی بود و حدود ۹۷ هزار مورد از مرگ و میر مردم ایران مستقیما به دلیل فشار خون بوده است. این گزارش می‌افزاید: با توجه به آمار بسیار بالای ایرانیان مبتلا به فشار خون، وزارت بهداشت با همکاری سایر سازمان‌های اجرایی کشور طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را از روز جمعه (۲۷ اردیبهشت) در کشور آغاز کرد. وی افزود: آمبولانس‌ها، اتوبوس آمبولانس‌های پشتیبان و عملیاتی در روز نماز عید فطر و نمازهای جمعه در تاریخ اجرای طرح (۲۷ اردیبهشت لغایت ۱۵ تیر) جهت پایش فشار خون نمازگزاران مستقر هستند. رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: اورژانس آماده ثبت اطلاعات خدمت گیرندگان این طرح و ارجاع به مراکز بهداشتی و درمانی در صورت نیاز است.

امکان گزارش تخلفات احتمالی در محله‌ها

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
شهروندان تهرانی می‌توانند با ارتقای سامانه ۱۳۷ شهرداری، با ارسال عکس و موقعیت مکانی، تخلفات احتمالی در محله خود را اعلام کنندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ شهروندان تهرانی می‌توانند با ارتقای سامانه ۱۳۷ شهرداری، با ارسال عکس و موقعیت مکانی، تخلفات احتمالی در محله خود را اعلام کنند. این کار موجب می‌شود مسئولان سریع‌تر به این تخلفات رسیدگی کنند.

نظرها

اخبار بیشتر