افرادی که اتفاقی پادشاه شدند!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. سرگرمی

افرادی که اتفاقی پادشاه شدند!

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
از نظر تئوریک کلودیوس هیچ شانسی برای امپراتور شدن نداشت. او بسیار خجالتی و کم هوش بود و تأخیر در رشد داشت و آب از دهانش جاری می‌شد و از لکنت زبان رنج می‌برد. او عموی کالیگولا امپراتور منفور روم بود. کالیگولا مبتلا به سادیسم بود. او کلودیوس را مورد استهزاء قرار میداد و به او ستم می‌کرد.

وبسایت تابناک باتو: ساده‌ترین روش برای پادشاه شدن چیست؟ شمشیر فرو رفته در سنگ را بیرون بکشید؟ بازی تاج و تخت انجام دهید و یا تاج هالووین روی سرتان بگذارید؟ در این گزارش درباره افرادی خواهید خواند که در ساده‌ترین شکل ممکن پادشاه شده‌اند.

۱. پگی از اوتام، تنها پادشاه مؤنث جهان

افرادی که اتفاقی پادشاه شدند! - 2

صرف نظر از این که مساوات شغلی بین دو جنس زن و مرد چقدر پیشرفت کرده است، هنوز در جهانی زندگی می‌کنیم که برخی مشاغل را مناسب مردان می‌دانند، حتی اگر چنین برداشتی بی پایه و اساس باشد، اما همچنان وجود دارد. برای مثال همواره لفظ ملکه Queen برای زنان و پادشاه king برای مردان به کار می‌رود. هیچ کسی دقیقا نمی‌داند چرا زنان نمی‌توانند پادشاه king باشند و همیشه کلمه Queen برای آن‌ها به کار گرفته می‌شود؟

اما پادشاه پگی همه معادلات را به هم ریخته است. او تنها پادشاه مؤنث جهان است. اسم واقعی پادشاه پگی، شهروند آمریکایی، مشاور اداری در واشنگتن پایتخت آمریکا Peggielene Bartens است. او در یک آپارتمان کوچک زندگی و با کار کردن، امور روزانه‌اش را سپری می‌کرد. نوشتن نامه‌ها و پیام‌ها، رزرو ملاقات، جواب دادن به تلفن‌ها از جمله کار‌هایی بود که او انجام می‌داد. او در کنار همه این‌ها پادشاه اوتام (قبیله‌ای ماهیگیر) در غنا است. پگی تاج و لباس پادشاهی دارد. مردم قبیله اوتام جلوی او زانو می‌زنند و روی شانه هایشان بر تخت‌های روان حمل می‌کنند.

پگی چگونه پادشاه شد؟!

در سال ۲۰۰۸ میلادی یکی از نزدیکان او در اوتام نیمه شب با پگی تماس گرفت و به او به خاطر کسب عنوان پادشاهی تبریک گفت. پگی ابتدا آنچه را می‌شنید باور نکرد و فکر می‌کرد این موضوع یک شوخی بی مزه از طرف دوستانش است. اما همه چیز واقعی بود، پادشاه اوتام از دنیا رفته بود. مادر پگی در اوتام زندگی می‌کرد و پگی گاهی برای دیدنش به اوتام می‌رفت. قبیله پس از مرگ پادشاه، پگی را به یاد آوردند که چقدر شخصیت جالبی دارد و تصمیم می‌گیرند تا پگی را به عنوان پادشاه اوتام انتخاب کنند. البته این ماجرا آنقدر‌ها هم اتفاقی نبود. پگی با پادشاه سابق ارتباط فامیلی داشته است. با وجود اینکه ۲۵ سال در آمریکا زندگی می‌کرد، هیچ وقت فکر نمی‌کرد که اوتامی‌ها او را به یاد بیاورند، چه برسد به این که او را بر منصب پادشاهی بنشانند. امروز پگی زندگی اش را در غرب ادامه می‌دهد و به طور موازی به عنوان پادشاهی نیمه وقت برای اوتام کار می‌کند. البته او این فرصت را مغتنم شمرده و سیستم آموزشی نوین را در اوتام ایجاد کرده، برای مردم قبیله لوله کشی آب سالم قابل نوشیدن فراهم کرده است. پگی نخستین اورژانس اوتام را نیز راه اندازی کرده است.

۲. ژان باپتیست برنادوت، مخالف پادشاهی که خود پادشاه شد!

افرادی که اتفاقی پادشاه شدند! - 9

ژان باپتیست برنادوت فرمانده بزرگی در ارتش ناپلئون بود. برنادوت از همه اشکال پادشاهی نفرت داشت. برخی منابع تاریخی ادعا می‌کنند که برنادوت روی بدنش عبارت (مرگ بر پادشاهی» را خالکوبی کرده بود. مردی که آنقدر از پادشاهی بیزار بود که در یادداشت‌های به جای مانده از او می‌خوانیم: من قلبا و قالبا جمهوری خواه هستم و می‌خواهم تا آخرین رمق با همه پادشاهان مبارزه کنم.

تصورش را کنید مردی که این کلمات را می‌نویسد، پس از چندی خودش پادشاه سوئد می‌شود. در سال ۱۸۱۰ میلادی، پادشاه سوئد بیمار شد و در آستانه‌ی مرگ قرار گرفت، او وارثی نداشت. سوئدی‌ها تمایلی نداشتند که پس از مرگ پادشاه کشمکش‌هایی برای تصاحب سلطه رخ دهد، به خصوص اینکه روسیه به شدت قوی بود و به سوئد چشم طمع داشت. به همین دلیل سوئدی‌ها در یک اقدام ضربتی در جستجوی کسی برآمدند که توانایی بالای نظامی داشته باشد. پس از در نظر گرفتن ملاحظات مختلف، برنادوت را به عنوان وارث پادشاه انتخاب کردند. ناپلئون که بر موضع گیری‌های برنادوت علیه پادشاهی اشراف داشت از این پیشنهاد سخیف شوکه شد و این پیشنهاد را نه تأیید و نه به مخالفت با آن پرداخت، او پس از چندی پذیرفتن پادشاهی از سوی برنادوت را ناهوشمندانه توصیف کرد. همین که به برنادوت پیشنهاد پادشاهی دادند با چند حساب و کتاب عقلانی نشستن بر تخت پادشاهی سوئد را پذیرفت و تحت عنوان ولیعهد «کارل ژان» وارد دربار پادشاهی سوئد شد و فرماندهی ارتش سوئد را بر عهده گرفت. او با نروژی‌ها جنگید و علیه ناپلئون تحرکاتی را انجام داد. او پس از مرگ پادشاه با لقب «کارل ژان چهاردهم» بر تخت نشست. دوران او بسیار کسل کننده بود، زیرا محبوبیت چندانی در میان سوئدی‌ها نداشت.

۳. کلودیوس، ضعیف‌ترین فردی که جای کالیگولا را گرفت

افرادی که اتفاقی پادشاه شدند! - 13

از نظر تئوریک کلودیوس هیچ شانسی برای امپراتور شدن نداشت. او بسیار خجالتی و کم هوش بود و تأخیر در رشد داشت و آب از دهانش جاری می‌شد و از لکنت زبان رنج می‌برد. او عموی کالیگولا امپراتور منفور روم بود. کالیگولا مبتلا به سادیسم بود. او کلودیوس را مورد استهزاء قرار میداد و به او ستم می‌کرد.

خشم مردم روز به روز از کالیگولا بیشتر می‌شد، در چنین شرایطی داشتن قرابت و فامیلی با خانواده کالیگولا یک بدشانسی محض بود. حتی اگر خویشاوندان کالیگولا بی آزار بودند و هیچ شانسی هم برای رسیدن به تاج و تخت نداشتند باز هم از خشم مردم روم در امان نبودند. رومیان تصمیم گرفتند تا خود را از شر کالیگولا خلاص کنند. مجلس سنا و ارتش _که مسئولیت محافظت از کالیگولا را بر عهده داشتند_ دست به دست هم دادند و علیه او نقشه کشیدند. آن‌ها به قصر کالیگولا حمله بردند و او و خانواده‌اش را کشتند. سربازان در آخر ماجرا فردی را در پشت پرده‌های قصر پیدا کردند که با لکنت زبان حرف‌های نامفهومی می‌زد و از ترس مثل بید به خود می‌لرزید. سربازان با بی رحمی شمشیرهایشان را از غلاف بیرون آوردند تا کلودیوس را بکشند. اما بخت با کلودیوس یار بود. سربازان او را نکشتند.

در خبری بخوانید: اخبار و سرگرمی روز

این فرضیه وجود دارد که او پس از دستگیری از کودتای مجلس سنا و ارتش علیه کالیگولا حمایت کرده است. بعضی از نظامیان با شنیدن حرف‌های کلودیوس احساس کردند که وجود امپراتور به مصلحت روم است به شرطی که اسم او کالیگولا نباشد، سربازان که از افکار کلودیوس قانع شده بودند به جای انتقام جویی، کلودیوس را به سمت امپراتوری منصوب کردند. کلودیوس پس از رسیدن به امپراتوری همه مردانی را که در کشتن کالیگولا دست داشتند اعدام کرد، از جمله همان مردانی که به او رحم کرده و او را نکشته بودند.به نظر می‌رسد استراتژی خوبی از سوی کلودیوس بود تا به سرنوشت مشابه کالیگولا دچار نشود. او پس از رسیدن به امپراتوری، تا حدودی صلح را در امپراتوری روم برقرار کرد و زیرساخت‌ها را گسترش داد. اما خود بزرگ بینی و جنون عظمت او را نیز همچون کالیگولا در خود فرو برد. پس از مرگش امپراتور بدتری جایش را گرفت که به او نرون می‌گفتند.

۴. ابدالونیموس، باغبانی که پادشاه شد

افرادی که اتفاقی پادشاه شدند! - 19

ابدالونیموس Abdalonymus یک باغبان بود که علف‌های هرز را هرس می‌کرد و پادشاه صیدا شد. داستان از اسکندر مقدونی آغاز می‌شود، همان کسی که با هدف جهانگشایی به سراسر جهان لشکر کشید. یکی از مناطقی که او اشغال کرد صیدا بود. استراتژی نخ نما و سنتی در این گونه موارد این است که پادشاه را عزل می‌کنند و حکام مورد نظر را بر سر کار می‌نشانند. اما اقلیم صیدا قاعده‌ی بازی را به هم زد. اسکندر جایگزین قابل اعتمادی برای پادشاه پیدا نکرد. این شرایط برای پیشبرد امور أسفبار بود. اسکندر دو نجیب زاده را فرستاد تا کسی را بیابند که قرابتی با خانواده پادشاه سابق داشته باشد.آن دو باغبانی فقیر را پیدا کردند که نسبت دوری با پادشاه داشت. ابدالونیموس مثل هر روز برای هرس علف‌های هرز به سر کارش رفته بود که ناگاه دو مرد با لباس‌های فاخر جلویش ظاهر شدند و به او اشاره کردند و گفتند: چطوری رفیق؟! تو از این به بعد پادشاهی! لباس پادشاهی بر تنش پوشاندند و او را تا قصر مشایعت کردند. به او گفتند: تو اینجا باش با همه گیاهان قصر که از آن توست … حالا نوبت توست که دستور بدهی! بر اساس برخی منابع تاریخی، حکاکی روی (تابوت دان اسکندر) که در استانبول موجود است، اسکندر و ابدالونیموس را نشان می‌دهد که در حال شکار شیر تصویر شده‌اند.

۵. بانساه Bansah مکانیکی که پادشاه هم هست

افرادی که اتفاقی پادشاه شدند! - 22

راه‌های زیادی برای تبدیل شدن به پادشاه وجود دارد. اما شاید پادشاه بانساه از منطقه گبی در هوهوی غنا به جالبترین شکل ممکن پادشاه شده باشد. نام کامل او (توگبا نغوریفیا سیفاس کوسی بانساه) و پادشاه سرزمین گبی است. این منطقه در شرق غنا و در مرز‌های توگو واقع شده و حدود یک میلیون توگویی و غنایی در آن زندگی می‌کنند که ۳۰۰ هزار نفر از آنان از قوم ایوی هستند.

وقتی سر بانساه در مکانیکی کوچکش در لودویگسهافن آلمان خلوت می‌شود به امور پادشاهی می‌پردازد. پادشاه در غنا زندگی نمی‌کند. او در آلمان مکانیکی دارد و مثل شهروندان معمولی زندگی می‌کند و قصدی هم برای تغییر سبک زندگی اش ندارد. پدرش در سال ۱۹۷۰ میلادی او را به آلمان فرستاد تا درس بخواند و حرفه‌ای بیاموزد. او آلمان را دوست داشت پس در آنجا ماندگار شد و یک مکانیکی باز کرد.

در سال ۱۹۸۹ فکسی از غنا دریافت کرد که زندگی اش را زیرو رو کرد. بانساه هر چند یکی از اعضای خانواده پادشاهی بود، اما هرگز فکرش را نمی‌کرد روزی خودش پادشاه شود. اما یک باور عجیب از سوی قبیله ایوی او را به سوی پادشاه شدن سوق داد. آن‌ها بر این باور بودند افرادی که از دست چپ استفاده می‌کنند ناپاکند، پدربزرگش مرده بود و برادر بزرگش چپ دست بود و از نظر ایو‌ها چپ دست، نمی‌تواند پادشاه باشد، به همین سبب او را به عنوان جانشین پدربزرگش به عنوان پادشاه خود برگزیدند، چرا که یکی از مردان قبیله در آن میان، بانساه را به یاد آورد که با دست راست آچار را در دست گرفته و کار می‌کرد.

به این ترتیب بانساه مکانیک ساده پادشاه گبی شد. با این حال او زندگی اش در آلمان را رها نکرد، بعضی وقت‌ها پس از یک روز خسته کننده و عوض کردن روغن ترمز تاجش را روی سرش می‌گذارد و سوار هواپیما می‌شود تا منصب خسته کننده پادشاهی نیز مغفول نماند.

البته او پادشاهی را کوچک نمی‌شمارد، برای مثال مدارس بسیاری ساخته است. شراب نمی‌خورد، اما برای تأمین پروژه‌های خیرخواهانه‌اش برند ویژه و اختصاصی آبجو دارد! بانساه به عنوان پادشاه، چندین طرح امدادرسانی به مردم را پی ریزی کرده و مدتی است که در حال جمع آوری کمک‌های مالی جهت احداث زندانی برای زنان است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با پادشاه، اتفاقی، سرگرمی، جالبترین‌ها و کشور از تلگرام

سایه جنگ تجاری ترامپ بر هند

⏪ دور جدید جنگ‌های تجاری دونالد ترامپ این‌بار به مقصد دهلی‌نو رسید. رئیس‌‌جمهوری آمریکا به‌تازگی با تاکید بر اینکه «هند یک کشور با تعرفه‌های بالا است» می‌گوید که بنا دارد «مالیات متقابل» را در برابر تعرفه‌های سنگین هند بر واردات کالاهای آمریکایی به این کشور قرار دهد.

⏪ در گذشته نیز ترامپ به‌دلیل اعمال تعرفه‌های تجاری قابل‌توجه از هند انتقاد کرده بود و از تمایل هند برای دستیابی به یک توافق هسته‌ای خبر داده بود. ترامپ مدعی شد که هند در گام‌ نخست برای راضی کردن وی به‌دنبال دستیابی به این توافق است.

⏪ او در اکتبر سال گذشته، هند را «پادشاه تعرفه» خواند. هند ممکن است امتیازات مهمی در تجارت با آمریکا را از دست بدهد که می‌توان به صادرات ۵٫۶ میلیارد دلاری به آمریکا بدون پرداخت هرگونه تعرفه اشاره کرد.

دنیای اقتصاد


با یکی از بزرگترین بازار محصولات و خدمات ایرانی طی چند دهه آتی آشنا شویم.

تصویر بالا مقایسه هرم جمعیتی دو کشور ایران و #عراق است. تفاوت بنیادینی در این دو نمودار وجود دارد که علاوه بر توزیع سنی جمعیت این کشور، چشم‌انداز نیازهای اجتماعی، رفاهی و اقتصادی آنها را طی دهه دهه آتی نمایان می‌سازد.

🧶 در یک نکته می‌توان این نمودار را خلاصه کرد: عراق، تماما فرصت اقتصادی برای کسب و کارهای ایرانیست!

🔸بیش از ۵۰٪ جمعیت عراق زیر ۲۰ سال سن دارند!

فکر می‌کنید این نسل جمعیتی برای فردا چه نیازهایی را پیش رو خواهند داشت:

🔹 غذا و خوراک

🔹آموزش: مدرسه، دانشگاه و همه نیازهای آموزشی

🔹 ازدواج: مسکن، لوازم خانگی..

🔹تلفن همراه: زیرساخت ارتباطات موبایل و اینترنت …

🔹حمل ونقل: وسیله نقلیه، جاده، ریل، فرودگاه و هواپیما …

🔹مقاصد تفریحی زیارتی، سیاحتی و سرگرمی

🔹اشتغال و درآمدزایی: دفترکار، مبلمان اداری، تجهیزات، ماشین آلات

ایران با ورود به مرحله #جهش_اقتصادی، نیازمند کشف بیشتر بازارهای صادراتی محصولات و خدمات خواهد بود!


برف مانع از گل شدن توپ شد!

اتفاقی عجیب در جریان دیدار تیم‌های هانوفر و بایرلورکوزن

@varzesh۳


🔴 اتحادیه اروپا ازافزودن ریاض به فهرست سیاه پولشویی عقب‌نشینی کرد

🔹خبرگزاری رویترز روز جمعه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که پس از نامه «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی به کشورهای اروپایی، اکثر این کشورها از تصمیم خود برای افزودن ریاض به فهرست سیاه پولشویی عقب نشسته‌اند.


رونالدو پادشاه دور حذفی؛

کریستیانو تنها بازیکنی‌ست که تعداد گل هایش در دور حذفی لیگ قهرمانان بیشتر از دور گروهی است

برترین گلزنان لیگ قهرمانان اروپا به تفکیک گلهای دور گروهی و حذفی

@varzesh۳


سفر یک روزه پادشاه و ملکه هلند به ایالت «برمن» آلمان. پادشاه «الکساندر» از سال ۲۰۱۳ تصمیم گرفته از ۱۶ ایالت کشور آلمان بازدید کند و هم‌اینک در کمتر از ۶ سال گذشته او به ۱۳ ایالت آلمان سفر کرده است.


در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
پارس نیوزپارس نیوز18 ساعت قبل
پارس نیوز، به گزارشماجرای ارتباط ترلان پروانه با دو تن از فوتبالیست‌های جوان کشور مدت‌ها به نقل محافل مختلف تبدیل شده و در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی پخش شد، موضوعی که با واکنش‌های جدی این بازیگر جوان همراه نشد. این بازیگر اما در نهایت به این اخبار واکنش نشان داد و براساس گزارش کافه ستاره، در این باره بیان کرد: «هیچ گونه رابطه‌ای میان من و این دو شخص نبوده و پدر و مادرم پیگیر این حاشیه‌سازی‌ها بوده‌اند و در ارتباط با حاشیه‌سازان هم اقدام‌های موثری داشتند که اگر بخواهم بگویم چه اتفاقاتی رخ داده است چندان جالب نخواهد بود.» برخی از فامیل‌های دور با من تماس می‌گرفتند و گاه به واسطه این شایعه‌ها به من تبریک می‌گفتند، اما واقعیت این است که آنها از هیچ چیز اطلاع نداشتند و تحت تاثیر این جوسازی‌ها قرار گرفته بودند، هرچند که فامیل‌های نزدیک از تمامی این شایعه‌های بی‌اساس مطلع بودند و آن را باور نداشتند.» این ادعاهای ترلان پروانه در حالی مطرح شد که او هیچ اشاره‌ای به آن فیلم پخش شده در فضای مجازی که گفته می‌شد از او و فرشاد احمدزاده در یکی از کافه‌های تهران گرفته شده‌است نداشت.

فیلم | سوتی همسر کیمیا علیزاده روی آنتن زنده تلویزیون!!

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
ولی تیموری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: موضوعی که اخیرا در ارتباط با ابیانه در فضای مجازی منتشر شدارتباطی با بوم گردی‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی ندارد و واحدهای مجوز دار تحت پوشش این سازمان اجازه چنین رفتارهایی را نمی‌دهند که در نهایت دستگاه قضایی به این موضوع ورود کرد و موضوع در حال بررسی است. وی گفت: خانمی که تصویر آن در ابیاینه منتشر شده از طریق صفحه خود در فضای مجازی قرار گذاشته و قبلا نیز در مکان‌های دیگر این کار را انجام داده است و افراد در قالب تورهای گردشگری و در چارچوب برنامه ریزی شرکت‌های خدمات مسافرتی در آن مکان حضور نداشته‌اند. معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، ​صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: واحدهای مجوز دارد تحت پوشش سازمان، خلاف عرف، آداب و رسوم محلی و ملی کاری انجام نمی‌دهند چرا که خطوط قرمز و چارچوب کسب و کاری که انتخاب کرده‌اند را می‌دانند. وی افزود: همچنین می‌دانند اگر چنین کارهایی انجام دهند، قطعا هم ما ورود پیدا می‌کنیم و هم دستگاه‌های نظارتی سازمان ورود می‌کنند. معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، ​ صنایع دستی و گردشگری گفت: فرایند کار و مقررات و آیین نامه‌ها قبل از اعطاء مجوز به آنها توضیح داده می‌شود و می‌دانند اگر وارد مسائلی خارج از عرف و آداب و رسوم محلی و ملی شوند با توجه به نوع و میزان سطح تخلف از تذکر تا تعلیق‌های یک ماه، ​۳ ماه و لغو مجوز می‌توانند داشته باشند. وی خاطرنشان کرد: افرادی که اقدام به چنین کارهایی می‌کنند خارج از فضایی هستند که از ما مجوز بگیرند و بر اساس رویه‌های قانونی فعالیت کنند. تیموری تصریح کرد: آنها افرادی هستند که به طور عموم در قالب هایی مثل فضای مجازی این اتفاقات را به وجود می‌آورند و فضای مجازی در اختیارمان نیست، اما متولی و دستگاه برخورد کننده در کشور نظارت و ورود پیدا می‌کنند. معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، ​صنایع دستی و گردشگری افزود: من می‌توانم تاکید کنم که در قالب تورهای گردشگری چنین کارهایی انجام نمی‌دهند و قطعا نمی‌توانند انجام دهند.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
شهرداری منطقه یکتحویل خانه «نیمایوشیج» به شهرداری تهران تا ۱۰ خردادشهرداری منطقه ۲۰منطقه ۲۰ قطب گردشگری مذهبی، ورزشی و تفریحی تهران می‌شودشهرداری منطقه ۲۱ارزیابی ایمنی زمین بازی کودکان در بوستان‌های منطقه ۲۱ شهرداری تهراندر آستانه فصل تابستان و آغاز ایام تعطیلی مدارس، ایمنی زمین بازی کودکان در بوستان‌های محلی و شاخص منطقه ۲۱ با هدف تامین امنیت کودکان و رعایت شاخص‌های ایمنی ارزیابی شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱، زهرا میرزایی پور رئیس اداره ایمنی یا HSE این منطقه با بیان اینکه زمین‌های بازی در بوستان‌ها از مهمترین جاذبه‌های فضای شهری برای کودکان بوده و حصول اطمینان از ایمن بودن این اماکن اهمیت ویژه‌ای دارد، گفت: ایمنی مفهومی پیچیده است که می‌تواند حیطه‌های متنوعی را دربرگیرد و محدود به محیط‌های صنعتی نبوده بلکه محیط‌های عمومی و فضا‌های شهری را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد. وی افزود: از آنجا که بیش از نیمی از اتفاقات و آسیب دیدگی‌های کودکان در زمین‌های بازی ناشی از سقوط و زمین خوردگی است، رعایت موارد ایمنی نظیر؛ استفاده از سطوح حفاظتی و نرده‌های مناسب در سطح زیرین و اطراف زمین بازی، ایمن سازی وسایل بازی و … می‌تواند در کاهش این قبیل حوادث تاثیر بسزایی داشته باشد. میرزایی پور در ادامه تاکید کرد: اداره HSE منطقه ۲۱ با توجه به «شروع فصل تابستان و افزایش مراجعه شهروندان و خانواده‌ها به بوستان‌ها و اماکن تفریحی»؛ و با هدف حفظ آسایش و امنیت خاطر آنان به منظور پیشگیری از بروز حوادث احتمالی، نسبت به بازدید و بررسی وسایل و تجهیزات بازی در زمین‌های بازی کودکان سطح این منطقه اقدام ویژه نظارتی خود را آغاز کرده است. در این بازدید‌های سراسری، «ایمنی پایه چراغ‌های موجود در بوستان‌ها، ایمنی تاب و سرسره‌ها، سالم بودن کفپوش و وسایل بازی کودکان و همچنین وضعیت اتش نشانی در بوستان‌ها» از اولویت‌های مدنظر بازرسین بوده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴19 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - اینفوگرافیکی را مشاهده می‌کنید که در آن نشان داده می‌شود خیانت‌کارترین مردم جهان اهل کدام کشورها هستند. زن و شوهری که با هم زندگی می‌کنند، ممکن است در طول زندگی با نداری و مشکلات مختلف اقتصادی همسرشان کنار بیایند و با شعله عشق و محبتشان اجاق زندگی را گرم نگه دارند اما هیچ زن و یا مردی طاقت مشاهده خیانت همسرش به خود را ندارد و بدون شک زندگی‌ای که در آن خیانت راه یافت، مانند سابق نخواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر