گوشی‌های آیفون توقیفی با ارز دولتی به بازار عرضه شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افتصادنیوز
  4. اقتصادی
گوشی‌های آیفون توقیفی با ارز دولتی به بازار عرضه شدند

گوشی‌های آیفون توقیفی با ارز دولتی به بازار عرضه شدند

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز |
​اقتصاد نیوز:بسیاری از فعالان بازار موبایل از عرضه گوشی های آیفون توقیفی با ارز دولتی خبر می‌دهند. برخی از عرضه‌کنندگان عنوان کردند قیمت گوشی های توقیف شده نسبت به قیمت بازار تا ۲ میلیون تومان کمتر است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، بر اساس خبرهای منتشر شده برخی از گوشی‌های موبایل وارداتی که در گمرک توقیف شده‌اند، با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی در بازار موجود هستند. این گوشی‌های موبایل با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده بودند، اما در آن زمان وزیر ارتباطات لیستی از واردکنندگانی که ارز دریافت کرده بودند را افشا کرد که به همین دلیل این گوشی‌ها پس از بازداشت واردکنندگان توقیف شدند. بررسی پرونده واردکنندگان موبایل متخلف تا چند ماه طول کشید و حتی برخی از مسئولان از عرضه این گوشی‌ها به بازار خبر می‌دادند که هیچ‌یک از وعده‌هایشان عملی نشد، اما حالا خبرهایی از عرضه گوشی‌های آیفون با ارز دولتی به بازار شنیده می‌شود.

خبرهایی از بازار موبایل کشور به گوشی می‌رسد که گوشی‌های آیفون توقیفی در مدل‌های آیفون ۸، آیفون ۷ پلاس و آیفون ایکس با قیمت حدود ۱ تا ۲ میلیون تومان کمتر به بازار عرضه شدند، اما اگر عرضه این گوشی‌ها با ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده است، می‌بایست حدود ۵ میلیون تومان کمتر از قیمت بازار عرضه شوند. در همین رابطه مهدی محبی، رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی عنوان کرد: به دلیل دو نرخی شدن قیمت ارز در جلسه‌هایی که برگزار کردیم مقرر شد که گوشی‌های موبایل توقیف شده که با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد شده‌اند با نرخ معادل ارز نیمایی به بازار عرضه شوند و مابه‌التفاوت قیمت آن‌ها نیز به حساب سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان واریز شود.دلیل تاخیر در عرضه گوشی‌های توقیفی

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی در ادامه افزود برای پرداخت مابه‌التفاوت قیمت واردات گوشی‌های موبایل شماره حسابی از طرف سازمان حمایت به شرکت‌ها اعلام نشد و به همین دلیل در عرضه گوشی‌های توقیفی تاخیر به وجود آمد، اما هم‌اکنون آن شماره حساب اعلام شده است و مشکلی وجود ندارد. وی افزود قیمت ارز نیمایی به صورت متوسط در هفته قبل میان ۹۲۳۰ تا ۹۲۶۰ تومان به ازای هر دلار بود. محبی افزود از میزان گوشی‌های عرضه شده اطلاعی ندارم، اما در مردادماه سال جاری عنوان شد ۶۰۰ هزار گوشی توقیفی ترخیص شده و به بازار عرضه خواهند شد.

گوشی‌های آیفون توقیفی با ارز دولتی به بازار عرضه شدند - 6

قیمت گوشی‌های آیفون توقیفی

یکی از عرضه‌کنندگان گوشی آیفون توقیفی عنوان کرد قیمت گوشی آیفون ۸ مدل ۶۴ گیگ حدود ۷ میلیون و ۷۹۷ هزار تومان، آیفون ۸ پلاس مدل ۶۴ گیگابایت حدود ۹ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و قیمت آیفون ایکس مدل ۶۴ گیگابایت حدود ۱۱ میلیون و ۳۹۱ هزار تومان است. البته گوشی آیفون ایکس در حال حاضر موجود نیست. این عرضه‌کننده عنوان کرد قیمت گوشی‌های آیفون توقیفی نسبت به قیمت بازار حدود ۱ تا ۲ میلیون تومان کمتر است. وی افزود گوشی‌های آیفون فقط با کارت ملی، کارت عابر بانک و با حضور شخص خریدار تحویل داده می‌شود. هرچند مواردی نظیر اجاره کارت ملی توسط دلالان نیز مشاهده می‌شود. بسیاری از مشتریان ماه‌ها منتظر کاهش قیمت گوشی‌های آیفون بودند، اما وعده مسئولان تاکنون عملی نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با گوشی آیفون و ارز دولتی از تلگرام

➖روزنامه‌ها ارز دولتی برای کاغذ نگیرند، می‌میرند/ روایت سردبیر سازندگی از بدترین سال مطبوعات

▫️اهالی مطبوعات معتقدند که با تامین نشدن ارز دولتی برای کاغذ مطبوعاتی، روزنامه‌ها آسیب جدی خواهند دید و بازنگری قوانین در این زمینه ضروری است.


رئیس کل بانک مرکزی دستور داد:

انتشار عمومی لیست دریافت کنندگان ارز وارداتی

دکترهمتی رئیس کل بانک مرکزی در راستای شفاف سازی دریافت کنندگان ارز دولتی ونیمایی دستور داد

روز شنبه هفته آینده لیست تمام دریافت کنندگان ارز دولتی از ابتدای سال ونیز لیست اشخاص حقیقی وحقوقی که تاکنون از سامانه نیما ارز دریافت کرده‌اند به همراه میزان و نرخ ارز دریافتی آنها برای اطلاع عموم مردم منتشر شود.

طبق دستور رییس کل بانک مرکزی از این پس نیز به طور روزانه لیست دریافت کنندگان ارز سامانه نیما و نیز دریافت کنندگان ارز کالاهای اساسی و ضروری اطلاع رسانی خواهد شد.


چه کالاهایی مشمول تخصیص ارز دولتی هستند؟

🔹براساس اعلام وزارت صنعت؛ کره بسته بندی به صورت بسته‌های بیش از ۵۰۰ گرم، لپه، انواع نخود رسمی، لوبیا قرمز کوچک، لوبیا چیتی، عدس، چای کوبیده دربسته بندی غیر خرده فروشی و سایر انواع چایدربسته بندی بیش از ۳ کیلو گرم، همچنان جز گروه کالایی اول قرار گرفته و مشمول تخصیص ارز دولتی با نرخ ۴۲۰۰ تومانی قرارگرفته است.

اقتصادنیوز👇


🔻پزشکیان: عده‌ای با ارزهای دولتی ثروتمند می‌شوند

🔹نایب رئیس مجلس با اشاره به عدم توزیع مناسب کالاهای اساسی که با ارز دولتی وارد و یا تولید می‌شود، اظهار داشت: تا زمانی که رانت وجود داشته و برخی ارز را به قیمت ۴ هزار و ۲۰۰ تومان دریافت کرده و در بازار تا ۱۰ هزار تومان کالا را می‌فروشند مشکلات ادامه می‌یابد.

🔹وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکل نوع سیاستی بوده که دولت، مجلس و بزرگان برای اختصاص ارز دولتی به کالاهای اساسی در پیش گرفته‌اند و حاضر نیستند این روند را از لحاظ علمی پیگیری کنند، ادامه داد: متاسفانه از یکسو بستری برای رانت آماده شده و از سوی دیگر به دنبال این هستیم که مشخص شود چه کسی رانت گرفته تا با آن برخورد کرده و این فرد را محاکمه کنیم

🔹پزشکیان با تاکید بر اینکه باید قدرت خرید اقشار کم‌درآمد جامعه افزایش یابد، ادامه داد: نیازی نیست دولت به شخصی که درآمد کافی و مناسبی داشته یارانه پرداخت کند تا عده‌ای با ارزهای دولتی ثروتمند شود، بلکه دولت باید ارز دولتی را در قالب یارانه به افراد نیازمند اختصاص دهد که با این روش دیگر افراد ثروتمند نمی‌توانند از امضای طلایی و یا معاملات با ارز دولتی برای خود کیسه‌ای بدوزند. /فارس

جزییات بیشتر:


۳۵۰ هزار گوشی آیفون در شبکه خاموش شد

وزیر ارتباطات:

🔹 پس از تحریم استفاده از اپلیکیشن‌های ایرانی در گوشی‌های آیفون، ظرف مدت ۵ روز روزانه ۷۰ هزار گوشی آیفون در داخل شبکه ارتباطی کشور، غیرفعال شد.


♨️خاموشی حداقل ۳۵۰ هزار گوشی آیفون پس از تحریم‌های اپل

آذری‌جهرمی (وزیر ارتباطات):

🔹تا پیش از اعمال محدودیت‌های جدید اپل برای اپلیکیشن‌های ایرانی، بطور متوسط روزانه ۷ هزار آیفون جدید در شبکه ایران ثبت می‌شد که پس از اعمال محدودیت، نه تنها این تعداد به شبکه اضافه نشدند، بلکه به طور متوسط در پنج روز متوالی، روزانه هفتاد هزار گوشی در شبکه خاموش شدند

====


در ادامه بخوانید

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش مشرق، امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با کاهش نسبت به آخرین قیمت‌های روزکاری قبل در قیمت ۴ میلیون و ۶۱۷ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان معامله می‌شود. در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۶۷۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۹۹ هزار تومان فروخته می‌شود. صرافی‌های بانک‌ها هم‌اکنون قیمت دلار را برای فروش به مردم، با کاهش ۵۰ تومانی نسبت به روز قبل، ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۵ هزار و ۶۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۵ هزار و ۵۵۰ تومان است. قیمت خرید و فروش یورو نسبت به روز کاری قبل ۵۰ تومان کاهش یافته است.
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
از طرفی شرکت‌های فناورانه داخل و خارج از آلمان نیز در صدد وارد کردن اسکوترهای برقی خود به شهرهای آلمان هستند. چندی قبل نمایندگان پارلمان آلمان به طرح استفاده از اسکوترهای الکتریکی ایستاده در هر دو بخش خیابانی و مسیرهای ویژه دوچرخه رای دادند، تا کمپانی‌های فناورانه و خودروسازهای این کشور مانند «فولکس‌واگن»، «برد لاینز» و «لایم» با یکدیگر سر ساخت این اسکوترهای الکتریکی به رقابت بپردازند. استفان بیلگر معاون ارشد وزیر حمل و نقل در این خصوص گفت: این طرح از ماه آینده در شهرهای آلمان اجرایی خواهد شد. در حالیکه شرکت‌‌هایی مانند «برد» و «لایم» با صدها میلیون سرمایه‌گذاری‌های، در صدد فتح بازار اسکوترهای هیجان‌انگیز ایستاده هستند، شرکت فناورانه سوئدی Voi نیز اعلام کرده اقدامات خود را از ماه ژوئیه در خصوص پروژه اسکوترهای الکتریکی و ورود آنها به آلمان رقم خواهد زد. از طرفی شرکت‌های فناورانه داخل و خارج از آلمان نیز در صدد وارد کردن اسکوترهای برقی خود به شهرهای آلمان هستند.
فارسفارس5 ساعت قبل
درحالی قیمت سی ان جی از امشب افزایش می‌یابد که به دلیل پایین بودن قیمت بنزین در کشور نباید انتظار داشت تا شاهد رشد مصرف سی ان جی در کشور باشیم. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس صبح امروز شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه‌ای نرخ جدید هر کیلوگرم گاز سی ان جی را اعلام کرد. اردشیر دادرس رئیس انجمن صنفی جایگاه داران سی ان جی معتقد است قیمت سی ان جی باید بین ۲۵ تا ۳۰ درصد قیمت بنزین باشد تا تقاضا برای این سوخت وجود داشته باشد و در صورتیکه قیمت بنزین سالها است ثابت باقی مانده نباید انتظار داشت تا مردم به سمت مصرف سی ان جی حرکت کنند. همچنین برخی از کارشناسان این صنعت مانند محمد رضا ساکت معتقد است تا زمانی که قیمت بنزین برای مردم صرفه داشته باشد به سمت مصرف بنزین حرکت می‌کنند و به دنبال سوخت جایگزین نخواهند رفت. وی افزایش قیمت سی‌ان‌جی را همانند صندوقی برای پس‌انداز پول صاحبان خودروهای سی‌ان‌جی‌سوز توصیف کرد و معتقد است افزایش قیمت سی‌ان‌جی به معنای کسب درآمد جدید برای دولت نیست.
ایبناایبنا6 ساعت قبل
استفاده از خدمات کارت به کارت، دریافت موجودی، دریافت صورتحساب و خرید شارژ در اپلیکیشن «بله» شانس برنده شدن در این جشنواره را بیشتر می‌کرد. همچنین دعوت دیگران به «بله» نیز برای شرکت کنندگان در جشنواره امتیاز آور بود. قرعه‌کشی این جشنواره دهه اول خرداد ماه برگزار و نتیجه آن از طریق کانال‌های رسمی بله و بازوی جشنواره اطلاع رسانی خواهد شد. یک دستگاه آیفون XS Max، یک دستگاه کنسول بازی PS۴ و دو نیم سکه بهار آزادی، جوایز این جشنواره است. هر کاربر می‌تواند از طریق بازوی https: //ble. im/club_bot امتیازهایش در این جشنواره را مشاهده کند.
الفالف10 ساعت قبل
تازه در برخی مناطق تهران، افزایش اجاره بها بیش از این میزان بوده است. افزایش شدید اجاره بها در تهران، جا و مکان نیز نمی‌شناسد و تمام مناطق چه جنوب و چه شمال شهر، مشمول این افزایش شده‌اند. این افزایش قیمت مسکن بهانه‌ای به دست مالکان داده تا امسال هم به‌صورت نجومی، اجاره بها را بالا ببرند. تابستان سال گذشته که اجاره بها در تهران حدود ۴۰ درصد افزایش یافت، قیمت مسکن هنوز تا میزان فعلی بالا نرفته بود. سال گذشته در اثر افزایش اجاره بها، عده‌ای از مستأجران در تهران ترجیح دادند تا به مناطق حاشیه شهر یا شهرهایی نظیر کرج کوچ کنند. این کوچ اجباری، قیمت اجاره بها در آن مناطق یا شهرها را نیز به علت افزایش یکباره تقاضا برای اجاره، افزایش داد.
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
عنوانی که مدیون یوسف هاشمی و «علی کاظمی» یکی دیگر از کاشفان فروتن بذر برنج معروف دیگری به همین نام است. بیش از ۶۰ درصد شالیزارهای گیلان زیر کشت برنج هاشمی است و ۳۰ درصد هم شلتوک مرغوب کشف‌شده به دست علی کاظمی را می‌کارند. وقتی داستان را گفتم، کربلایی گفت: مگه این برنج مرغوب کار خودت نیست، خب پس اسمشو بذار «برنج هاشمی»؛ و این گونه بود که برنج هاشمی متولد شد». نظارت جهاد کشاورزی هم آن‌قدر نبود تا بداند کشاورزان در هر روستا چه شلتوکی می‌کارند و چه چیزی برداشت می‌کنند». علی‌رغم آنکه این خانواده سال‌ها به روش سنتی مشغول کشت برنج بوده‌اند اما مخالفتی با نوسازی و استفاده از تجهیزات ندارند.

نظرها

اخبار بیشتر