گوشی‌های آیفون توقیفی با ارز دولتی به بازار عرضه شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی
گوشی‌های آیفون توقیفی با ارز دولتی به بازار عرضه شدند

گوشی‌های آیفون توقیفی با ارز دولتی به بازار عرضه شدند

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
​اقتصاد نیوز:بسیاری از فعالان بازار موبایل از عرضه گوشی های آیفون توقیفی با ارز دولتی خبر می‌دهند. برخی از عرضه‌کنندگان عنوان کردند قیمت گوشی های توقیف شده نسبت به قیمت بازار تا ۲ میلیون تومان کمتر است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، بر اساس خبرهای منتشر شده برخی از گوشی‌های موبایل وارداتی که در گمرک توقیف شده‌اند، با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی در بازار موجود هستند. این گوشی‌های موبایل با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور شده بودند، اما در آن زمان وزیر ارتباطات لیستی از واردکنندگانی که ارز دریافت کرده بودند را افشا کرد که به همین دلیل این گوشی‌ها پس از بازداشت واردکنندگان توقیف شدند. بررسی پرونده واردکنندگان موبایل متخلف تا چند ماه طول کشید و حتی برخی از مسئولان از عرضه این گوشی‌ها به بازار خبر می‌دادند که هیچ‌یک از وعده‌هایشان عملی نشد، اما حالا خبرهایی از عرضه گوشی‌های آیفون با ارز دولتی به بازار شنیده می‌شود.

خبرهایی از بازار موبایل کشور به گوشی می‌رسد که گوشی‌های آیفون توقیفی در مدل‌های آیفون ۸، آیفون ۷ پلاس و آیفون ایکس با قیمت حدود ۱ تا ۲ میلیون تومان کمتر به بازار عرضه شدند، اما اگر عرضه این گوشی‌ها با ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده است، می‌بایست حدود ۵ میلیون تومان کمتر از قیمت بازار عرضه شوند. در همین رابطه مهدی محبی، رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی عنوان کرد: به دلیل دو نرخی شدن قیمت ارز در جلسه‌هایی که برگزار کردیم مقرر شد که گوشی‌های موبایل توقیف شده که با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد شده‌اند با نرخ معادل ارز نیمایی به بازار عرضه شوند و مابه‌التفاوت قیمت آن‌ها نیز به حساب سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان واریز شود.دلیل تاخیر در عرضه گوشی‌های توقیفی

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی در ادامه افزود برای پرداخت مابه‌التفاوت قیمت واردات گوشی‌های موبایل شماره حسابی از طرف سازمان حمایت به شرکت‌ها اعلام نشد و به همین دلیل در عرضه گوشی‌های توقیفی تاخیر به وجود آمد، اما هم‌اکنون آن شماره حساب اعلام شده است و مشکلی وجود ندارد. وی افزود قیمت ارز نیمایی به صورت متوسط در هفته قبل میان ۹۲۳۰ تا ۹۲۶۰ تومان به ازای هر دلار بود. محبی افزود از میزان گوشی‌های عرضه شده اطلاعی ندارم، اما در مردادماه سال جاری عنوان شد ۶۰۰ هزار گوشی توقیفی ترخیص شده و به بازار عرضه خواهند شد.

گوشی‌های آیفون توقیفی با ارز دولتی به بازار عرضه شدند - 6

قیمت گوشی‌های آیفون توقیفی

یکی از عرضه‌کنندگان گوشی آیفون توقیفی عنوان کرد قیمت گوشی آیفون ۸ مدل ۶۴ گیگ حدود ۷ میلیون و ۷۹۷ هزار تومان، آیفون ۸ پلاس مدل ۶۴ گیگابایت حدود ۹ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و قیمت آیفون ایکس مدل ۶۴ گیگابایت حدود ۱۱ میلیون و ۳۹۱ هزار تومان است. البته گوشی آیفون ایکس در حال حاضر موجود نیست. این عرضه‌کننده عنوان کرد قیمت گوشی‌های آیفون توقیفی نسبت به قیمت بازار حدود ۱ تا ۲ میلیون تومان کمتر است. وی افزود گوشی‌های آیفون فقط با کارت ملی، کارت عابر بانک و با حضور شخص خریدار تحویل داده می‌شود. هرچند مواردی نظیر اجاره کارت ملی توسط دلالان نیز مشاهده می‌شود. بسیاری از مشتریان ماه‌ها منتظر کاهش قیمت گوشی‌های آیفون بودند، اما وعده مسئولان تاکنون عملی نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با گوشی آیفون و ارز دولتی از تلگرام

➖روزنامه‌ها ارز دولتی برای کاغذ نگیرند، می‌میرند/ روایت سردبیر سازندگی از بدترین سال مطبوعات

▫️اهالی مطبوعات معتقدند که با تامین نشدن ارز دولتی برای کاغذ مطبوعاتی، روزنامه‌ها آسیب جدی خواهند دید و بازنگری قوانین در این زمینه ضروری است.


رئیس کل بانک مرکزی دستور داد:

انتشار عمومی لیست دریافت کنندگان ارز وارداتی

دکترهمتی رئیس کل بانک مرکزی در راستای شفاف سازی دریافت کنندگان ارز دولتی ونیمایی دستور داد

روز شنبه هفته آینده لیست تمام دریافت کنندگان ارز دولتی از ابتدای سال ونیز لیست اشخاص حقیقی وحقوقی که تاکنون از سامانه نیما ارز دریافت کرده‌اند به همراه میزان و نرخ ارز دریافتی آنها برای اطلاع عموم مردم منتشر شود.

طبق دستور رییس کل بانک مرکزی از این پس نیز به طور روزانه لیست دریافت کنندگان ارز سامانه نیما و نیز دریافت کنندگان ارز کالاهای اساسی و ضروری اطلاع رسانی خواهد شد.


چه کالاهایی مشمول تخصیص ارز دولتی هستند؟

🔹براساس اعلام وزارت صنعت؛ کره بسته بندی به صورت بسته‌های بیش از ۵۰۰ گرم، لپه، انواع نخود رسمی، لوبیا قرمز کوچک، لوبیا چیتی، عدس، چای کوبیده دربسته بندی غیر خرده فروشی و سایر انواع چایدربسته بندی بیش از ۳ کیلو گرم، همچنان جز گروه کالایی اول قرار گرفته و مشمول تخصیص ارز دولتی با نرخ ۴۲۰۰ تومانی قرارگرفته است.

اقتصادنیوز👇


🔻پزشکیان: عده‌ای با ارزهای دولتی ثروتمند می‌شوند

🔹نایب رئیس مجلس با اشاره به عدم توزیع مناسب کالاهای اساسی که با ارز دولتی وارد و یا تولید می‌شود، اظهار داشت: تا زمانی که رانت وجود داشته و برخی ارز را به قیمت ۴ هزار و ۲۰۰ تومان دریافت کرده و در بازار تا ۱۰ هزار تومان کالا را می‌فروشند مشکلات ادامه می‌یابد.

🔹وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکل نوع سیاستی بوده که دولت، مجلس و بزرگان برای اختصاص ارز دولتی به کالاهای اساسی در پیش گرفته‌اند و حاضر نیستند این روند را از لحاظ علمی پیگیری کنند، ادامه داد: متاسفانه از یکسو بستری برای رانت آماده شده و از سوی دیگر به دنبال این هستیم که مشخص شود چه کسی رانت گرفته تا با آن برخورد کرده و این فرد را محاکمه کنیم

🔹پزشکیان با تاکید بر اینکه باید قدرت خرید اقشار کم‌درآمد جامعه افزایش یابد، ادامه داد: نیازی نیست دولت به شخصی که درآمد کافی و مناسبی داشته یارانه پرداخت کند تا عده‌ای با ارزهای دولتی ثروتمند شود، بلکه دولت باید ارز دولتی را در قالب یارانه به افراد نیازمند اختصاص دهد که با این روش دیگر افراد ثروتمند نمی‌توانند از امضای طلایی و یا معاملات با ارز دولتی برای خود کیسه‌ای بدوزند. /فارس

جزییات بیشتر:


۳۵۰ هزار گوشی آیفون در شبکه خاموش شد

وزیر ارتباطات:

🔹 پس از تحریم استفاده از اپلیکیشن‌های ایرانی در گوشی‌های آیفون، ظرف مدت ۵ روز روزانه ۷۰ هزار گوشی آیفون در داخل شبکه ارتباطی کشور، غیرفعال شد.


♨️خاموشی حداقل ۳۵۰ هزار گوشی آیفون پس از تحریم‌های اپل

آذری‌جهرمی (وزیر ارتباطات):

🔹تا پیش از اعمال محدودیت‌های جدید اپل برای اپلیکیشن‌های ایرانی، بطور متوسط روزانه ۷ هزار آیفون جدید در شبکه ایران ثبت می‌شد که پس از اعمال محدودیت، نه تنها این تعداد به شبکه اضافه نشدند، بلکه به طور متوسط در پنج روز متوالی، روزانه هفتاد هزار گوشی در شبکه خاموش شدند

====


در ادامه بخوانید

فیلم | شاهکار جدید احمدی‌نژاد؛ آموزش ساخت ماسک ضد کرونا، پای صندوق رای!

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

همخوانی قطعه مرغ سحر مقابل محل بستری محمدرضا شجریان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
الفالف1 روز قبل
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو طی بخشنامه‌ای بر لزومات رعایت مقررات فروش، توزیع و عرضه ماسک پزشکی تاکید کرد. ممنوعیت هر گونه صادرات اقلام مذکور با توجه به نامه شماره ۶۶۴٫۱۰۵۴۳۸ مورخ ۲۰ بهمن ماه ۹۸ از هر طریق و تحت هر عنوان و تعرفه گمرکی۵. اعلام موجودی دقیق اقلام مذکور توسط تولیدکننده به اداره کل تجهیزات پزشکی به صورت مکتوب و الکترونیکی۶. تولید اقلام مذکور با حداکثر ظرفیت کارخانه تولید کننده۷. اعلام دقیق ظرفیت تولید روزانه اقلام مذکور توسط تولیدکننده به اداره کل تجهیزات پزشکی به صورت مکتوب و الکترونیکی۸.

تعطیلی مدارس تهران به دلیل پیشگیری ار شیوع کرونا

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین17 ساعت قبل

مانور مقابله با ویروس کرونا در چین +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، به گفته مشاوران املاک، در سال جاری با توجه به رکود حاکم بر بازار مسکن و نیز اثرگذاری سایر فاکتورهای بیرونی همچون وضعیت بازارهای دارایی، اصطلاحا «معاملات شب عید» به میزان سال‌های گذشته رونق ندارد.

نظرها

اخبار بیشتر