تحریم خرید نفت ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. اقتصادی

تحریم خرید نفت ایران

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
تحریم خرید نفت ایران اقتاصادنیوز: درحالی آخرین روزهای سال ۹۷ در حال سپری شدن است که نفت برنت به‌عنوان مهم‌ترین نفت‌ شاخص در بازارهای جهانی حدود ۶۵ دلار بر بشکه به فروش می‌رسد، اما این نفت شاخص در ابتدای سال در سطح ۷۰ دلار قرار داشت. بنابراین باید گفت که روند قیمت نفت در سال ۹۷ کاهشی بوده و بیش از ۷ درصد کاهش سالانه را تجربه کرده است. اما روند کاهشی قیمت با نوسانات شدیدی همراه بود، نفت در اوایل مهر ماه سطوح قیمتی بیش از ۸۶ دلار بر بشکه را که بیشترین سطح ظرف ۴سال اخیر بود، تجربه کرد، در حالی که کمتر از سه ماه بعد آن یعنی در اواخر آذر حدود ۵۰دلار معامله شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

درحالی آخرین روزهای سال ۹۷ در حال سپری شدن است که نفت برنت به‌عنوان مهم‌ترین نفت‌ شاخص در بازارهای جهانی حدود ۶۵ دلار بر بشکه به فروش می‌رسد، اما این نفت شاخص در ابتدای سال در سطح ۷۰ دلار قرار داشت. بنابراین باید گفت که روند قیمت نفت در سال ۹۷ کاهشی بوده و بیش از ۷ درصد کاهش سالانه را تجربه کرده است. اما روند کاهشی قیمت با نوسانات شدیدی همراه بود، نفت در اوایل مهر ماه سطوح قیمتی بیش از ۸۶ دلار بر بشکه را که بیشترین سطح ظرف ۴سال اخیر بود، تجربه کرد، در حالی که کمتر از سه ماه بعد آن یعنی در اواخر آذر حدود ۵۰دلار معامله شد.

اهرم ایران در نوسان نفت ۹۷

ایران یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد این نوسانات شدید قیمتی بود، ترامپ اردیبهشت ماه خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد و ظرف ۶ ماه مصادف با ۱۴ آبان تحریم‌ها علیه صنعت نفت ایران آغاز شد. احتمال کاهش صادرات نفت ایران با شروع تحریم‌ها مهم‌ترین عامل صعود قیمت نفت در نیمه اول سال بود، اما اعطای معافیت‌های غافلگیرکننده آمریکا به ۸خریدار نفت ایرانهمزمان با شروع تحریم‌ها خود یکی از دلایل قرار گرفتن قیمت نفت در مسیر کاهشی محسوب می‌شود. به غیر از تحریم‎های ایران، دو نشست اوپک که اولی به افزایش و دومی به کاهش تولید نفت این سازمان منجر شد، رکوردشکنی تولید نفت آمریکا، شروع جنگ تجاری و شروع مذاکرات صلح بین چین و آمریکا و تحریم نفت ونزوئلا از عوامل اثرگذار در بازار نفت طی یک سال گذشته بوده است.

تحریم خرید نفت ایران

زمانی که ترامپ خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد، میزان صادرات نفت‌خام و میعانات گازی ایران بیش از ۵/ ۲ میلیون بشکه در روز بود. چین، هند، ژاپن، کره‌جنوبی و ترکیه ۵مشتری بزرگ نفت ایران بودند که در مجموع روزانه بیش از ۲ میلیون بشکه از ایران نفت‌ خریداری می‌کردند. کشورهای اروپایی نیز در مجموع خریدار بیش از ۵۰۰ هزار بشکه در روز از نفت ایران بودند و ۵ کشور فرانسه، یونان، ایتالیا، اسپانیا و اتریش بزرگ‌ترین مشتریان نفت ایران در قاره سبز محسوب می‌شدند. از آنجا که ظرف ۶ ماه تحریم خرید نفت از ایران آغاز می‌شد و ترامپ اعلام کرده‌ بود که هدف صفر کردن صادرات نفت ایران را دنبال می‌کند، برخی مشتریان کشور پیش از شروع تحریم‌ها از خرید نفت صرف‌نظر کردند. بنابراین به فاصله یک ماه بعد از خروج آمریکا از برجام روند کاهشی صادرات نفت ایران شروع شد. اغلب کشورهای اروپایی و همچنین کره‌جنوبی و ژاپن (با وجود اینکه مذاکراتی را با دولت ترامپ برای کسب معافیت از تحریم‌ها انجام می‌دادند) پیش از شروع تحریم‌ها خرید نفت از ایران را متوقف کردند، دیگر کشورهای آسیایی نیز خرید نفت از ایران را کاهش دادند. برآورد‌های بین‌المللی که از تردد نفتکش‌ها به دست می‌آید نشان می‌دهد، میزان صادرات نفت ایران یک ماه پیش از شروع تحریم‌ها بیش از یک میلیون بشکه در روز کاهش یافت و به ۴/ ۱ میلیون بشکه در روز رسید. کاهش شدید صادرات نفت ایران با وجود اینکه برخی کشورها تلاش داشتند جای خالی ایران را در بازار نفت پر کنند، موجب صعود قیمت‌ها به بیش ۸۶ دلار بر بشکه شد. اما افت صادرات نفت ایران در ماه نوامبر (آبان-آذر) یعنی همزمان با شروع تحریم‌های صادرات نفت کشور شدت بیشتری یافت. چراکه در این ماه تنها چین و هند به خرید نفت از ایران ادامه دادند و یونان نیز به شکل محدود (۳۲ هزار بشکه در روز) از ایران نفت خریداری کرد. این در حالی بود که با وجود تهدیدهای قبلی ترامپ برخی مشتریان ایران همزمان با شروع تحریم‌ها از تحریم‌ خرید نفت معاف شدند. چین، هند، ژاپن، کره‌جنوبی، ترکیه، تایوان، ایتالیا و یونان کشورهای معاف‌شده هستند. با این حال از این ۸کشور تنها چین، هند، ژاپن، کره‌جنوبی و ترکیه خریدار نفت ایران در دوران تحریم باقی ماندند. معاف شدن این کشورها یکی از عوامل کاهش قیمت نفت در سه ماه سوم سال و رسیدن آن به حدود ۵۰ دلار بر بشکه در اواخر آذر بود. آمارها نشان می‌دهد که از نوامبر میزان صادرات نفت روند افزایشی داشته و ماه گذشته به حدود ۴/ ۱ میلیون بشکه در روز رسیده است. با این حال همان‌طور که منابع خارجی خود اعتراف می‌کنند، آمار صادرات نفت ایران از قطعیت کمی برخوردار است، چراکه ایران پیش از شروع تحریم‌ها اقداماتی را آغاز کرده که هرگونه برآورد دقیق از میزان صادرات نفت را غیرممکن می‌کند. تغییر نام و تغییر پرچم نفتکش‌های حامل نفت ایران و همچنین خاموش کردن رادارها در آب‌های آزاد و حتی انتقال محموله از نفتکشی به نفتکش دیگر، راهکارهای ایران برای پنهان کردن میزان و مقاصد صادرات نفت از آمریکا و شرکت‌های رهگیر نفتکش‌ها است.

اثر دوگانه ونزوئلا بر نفت

ونزوئلا به‌عنوان یکی از موسسان اوپک و همچنین به دلیل داشتن بزرگ‌ترین ذخایر نفت‌خام دنیا همواره نقش مهمی در بازار نفت داشته است، با این حال این کشور در سال‌های اخیر به‌خصوص بعد از بحران قیمتی سال ۲۰۱۴ با مشکلات بسیاری مواجه شده که افت تولید و صادرات نفت را به دنبال داشته است. تولید نفت این کشور در سال ۲۰۱۴ حدود ۴/ ۲ میلیون بشکه در روز بود که با کاهش مداومی در ماه‌های اخیر به ۲/ ۱ میلیون بشکه در روز رسید و از این مقدار حدود ۵۰۰ هزار بشکه به آمریکا صادر می‌شد. در ماه‌های اخیر دولت ترامپ خرید نفت از ونزوئلا و همچنین فروش رقیق‌کننده به این کشور توسط پالایشگران آمریکایی را ممنوع کرده است که این موضوع می‌تواند کاهش تولید نفت ونزوئلا را تسریع کند. در فوریه (بهمن-اسفند) میزان تولید نفت ونزوئلا به حدود ۱/ ۱ میلیون بشکه در روز رسید. با این حال تحریم نفت ونزوئلا تاثیر چندانی بر بازار نفت نداشت، چراکه اولا کاهش تولید نفت ونزوئلا موضوع جدیدی نیست و در ثانی حتی برخی بر این باورند درصورتی که فشار تحریم‌ها به تغییر حکومت در این کشور منجر شود، تغییر روند اشتباه گذشته می‌تواند خیلی سریع تولید نفت ونزوئلا را در مسیر افزایشی قرار دهد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

اوپک و دو نشست سرنوشت‌ساز

نوسانات شدید در تولید نفت اوپک یکی دیگر از عوامل عدم تعادل در بازار نفت طی یک سال گذشته بود. در شروع سال اوپک مشغول اجرای توافقی بود که در اواخر سال ۲۰۱۶ با برخی کشورهای غیرعضو به آن دست یافته بود. اما پیش از خروج آمریکا از برجام، سعودی‌ها به واشنگتن قول مساعدت برای افزایش عرضه و جلوگیری از رشد قیمت‎‌ها در صورت بازگشت تحریم‌ها علیه ایران را داده‌ بودند. از این رو عربستان در اولین نشست اوپک در سال ۹۷ که تیرماه برگزار شد، دیگر اعضای اوپک را متقاعد کرد که تولیدات خود را افزایش دهند و عملا توافق نفتی منحل شد. از این رو تولید اوپک در سه ماه دوم سال روند افزایشی گرفت و در ماه اجرایی شدن تحریم‌ها (آبان) با وجود افت تولید بیش از یک میلیون بشکه‌ای تولید نفت ایران، به دلیل افزایش عرضه دیگر اعضای این سازمان به خصوص عربستان، عراق و امارات به بیش از ۳/ ۳۲ میلیون بشکه در روز رسید، تولید نفت عربستان در آن زمان به حدود ۲/ ۱۱ میلیون بشکه در روز رسید که بیشترین سطح در تاریخ این کشور محسوب می‌شود. تعلیق توافق نفتی و رشد تولید نفت اوپک یکی از مهم‌ترین دلایل کاهش قیمت نفت در سه ماه سوم سال است.

اما با کاهش شدید قیمت‌ها و رسیدن آن به سطح ۵۰ دلار بر بشکه، عربستان بار دیگر اوپک و برخی کشورهای خارج از این سازمان را در نشست آذرماه متقاعد کرد که تولید نفت خود را در مجموع ۲/ ۱ میلیون بشکه در روز از ابتدای سال ۲۰۱۹ به مدت ۶ماه کاهش دهند. ایران، ونزوئلا، لیبی و نیجریه که با افت ناخواسته تولید مواجهند از این توافق معاف شده‌اند. آمار نشان می‌دهد اوپک در اولین ماه اجرای این توافق (دی-بهمن) بیش از ۸۰ درصد و در دومین ماه آن بیش از ۱۰۰ درصد به توافق پایبند بوده و سطح تولید این سازمان به حدود ۵/ ۳۰ میلیون بشکه در روز رسیده است. بخش مهمی از این کاهش تولید از سوی عربستان اجرا شده و این کشور وعده افزایش بیشتر تولید را نیز داده‌ است. با این حال با پایان یافتن مهلت معافیت از تحریم‌های ایران در اردیبهشت ممکن است عربستان برای همراهی با آمریکا برای افزایش فشارها بر ایران مجددا تولید خود را افزایش دهد. نشست بعدی اوپک اواخر فروردین برگزار خواهد شد.

آمریکا بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت جهان

رشد تولید نفت آمریکا یکی از دلایل کاهش قیمت نفت در ماه‎های اخیر بوده است. این کشور در حال حاضر بیش از ۱۲ میلیون بشکه در روز نفت تولید می‌کند که نشان از رشد حدود ۲میلیون بشکه‌ای طی یک سال گذشته دارد. این در حالی است که تولیدروسیه در مرز ۱۱ میلیون بشکه و تولید عربستان حدود ۲/ ۱۰ میلیون بشکه در روز است، بنابراین آمریکا با اختلاف زیاد بزرگ‌ترین تولیدکننده جهان محسوب می‌شود. رشد عرضه این کشور نیز از دلایل کاهش قیمت نفت محسوب می‌شود.

جنگ تجاری؛ کلید بازار نفت

اختلافات تجاری بین آمریکا و چین از اوایل سال ۹۷ و با اعمال تعرفه ۲۵درصدی بر واردات فولاد به آمریکا آغاز شد و تا اوایل آذر ماه با اعمال تعرفه بر تعداد زیادی کالا از هر دو طرف به یک جنگ تمام عیار تبدیل شد. جنگ تجاری به کاهش رشد اقتصاد جهانی و کاهش تقاضا برای نفت منجر شد و از عوامل کاهش قیمت نفت در سه ماه سوم سال بود. با این حال با نمایان شدن تاثیر این اختلافات بر اقتصاد دو کشور قدری از مواضع خود عقب‌نشینی کرده و در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ در اوایل آذر آتش‌بس سه ماهه‌ای را اعلام کردند. بنابراین در سه ماه گذشته دو کشور مشغول مذاکرات فشرده‌ای بودند و با وجود اینکه در موعد تعیین شده به توافق نهایی دست نیافتند، اما به دلیل مساعد بودن مذاکرات و خوش‌بینی دو طرف به حصول توافق نهایی مدت آتش‌بس تمدید شده است. برخی برآوردها حاکی از آن است که رشد قیمت نفت تا رسیدن بهای نفت برنت به ۷۰ دلار ادامه خواهد یافت، اما از اوایل تابستان با اوج‌گیری تولید شیل در آمریکا مجددا رو به کاهش خواهد گذاشت. تحلیل‌ها نشان می‌دهد در سال پیش‌رو، تصمیم ترامپ در مواجهه با تحریم‌های ایران بعد از پایان مهلت معافیت‌ها در اردیبهشت مهم‌ترین اهرم تغییر قیمت‌ها در بازار نفت است. واکنش اوپک به تحریم‌ها و تمدید توافق نفتی، حصول توافق تجاری بین چین و آمریکا و رشد تولیدات آمریکا از دیگر عوامل اثرگذار بر بازار نفت در سال ۹۸ خواهند بود.لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با تحریم، تحریم و تحریم از تلگرام

💠هیچ‌یک از بنادر کشور ‌تحریم نیستند/ کشتی‌های دنیا امکان ورود به بنادر ما را دارند

مدیرکل توافق نامه‌ها و توسعه بازار سازمان بنادر:

🔹بنادر ما تحریم نیستند و برخی کشتی‌های اروپایی به بنادر ما می‌آیند.

🔹هیچ سندی وجود ندارد که بنادر ما تحریم شده با‌شد. /گمرک


ظریف:

‏🔸۶۶ انجمن علمی پزشکی ایران با محکوم کردن تحریم‌های ‎آمریکا در نامه‌ای به دبیر کل ‎سازمان ملل، از جامعه بین المللی خواستند در مقابل ‎تحریم دارو، تجهیزات و خدمات درمانی ایستادگی و نیز با تحریم‌های علمی و پژوهشی مقابله کنند


«تحریم» علت مخالفت با FATF است

متن توییت توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح زیر است:

🔹تا وقتی تحریم برقراراست، پذیرشFATF شرایط اقتصادی کشور را بدتر می‌کند، چراکه بر اساس پالرمو باید همه مجاری دور زدن تحریم را برای تحریم‌کنندگان افشا کنیم و آنها با اطلاعاتی که به دست می‌آورند، فشار را بر ما بیشتر خواهند کرد. / ایسنا


📝📝📝چه کسی در مقابل کاسبان تحریم می‌ایستد؟

✍🏻حمیدرضا شکوهی

✅این روزها که خبرهای مربوط به دادگاههای تخلفات مالی و اقتصادی بیشتر از قبل شده و «دور زدن تحریمها» شاه بیت خبرهای این دادگاههاست که به عنوان زمینه ساز تخلفات مالی مطرح می‌شود، یاد روزی افتادم که به تاسیسات هسته‌ای فردو رفته بودم. روزی که بی واسطه فهمیدم دور زدن تحریمها در صنعت هسته‌ای چه بسیار افرادی را به نان و نوایی رسانده و چه بسیار افرادی که با سواستفاده از این موضوع که اولویت کشور در آن مقطع، توسعه صنعت هسته‌ای بود و در شرایط تحریم، توسعه این صنعت هزینه‌های بالاتری در بر داشت، چه پولهایی به بهانه دور زدن تحریمها به جیب زدند. هستند افرادی در سازمان انرژی اتمی ایران که شاهد زنده عملیات دور زدن تحریمها با هزینه‌های سنگین از جیب بیت المال بوده‌اند.

✅آن روزها وقتی دیدم در حوزه هسته‌ای که اولویت کشور است و بیشترین نظارت هم طبیعتا در این حوزه وجود دارد، به بهانه دور زدن تحریمها چه هزینه هایی توسط کاسبان تحریم روی دست کشور گذشته می‌شود، بیشتر از قبل درک کردم که تحریم چه برکاتی برای بعضی‌ها دارد. بعد از آن وقتی خبر تخلفی را به بهانه دور زدن تحریمها خواندم و شنیدم کمتر تعجب کردم. چراکه وقتی در صنعت هسته‌ای بتوان به بهانه دور زدن تحریم، برای خود کیسه از بیت المال دوخت، در صنعت نفت و پتروشیمی که دور زدن تحریمها، کم هزینه‌تر و پر فایده‌تر است!

✅حالا عده‌ای از طیف همان کاسبان شناخته شده تحریم، بر طبل دور زدن تحریمها می‌کوبند. هزینه‌های سنگینی به خاطر دور زدن تحریم روی دوش این ملت افتاده و عده‌ای دست بردار نیستند. تحریم، به جز ضرر، هیچ پیامدی برای ملت ایران نداشته و آنچه هم به عنوان شکوفایی خودباوری ایرانی به عنوان تاثیر مثبت تحریم یاد می‌شود، اثر ناگزیر تحریم است که چاره‌ای هم جز آن نبوده. ذهن مردم از شنیدن این همه خبر تخلفات مالی که اغلب آنها هم به بهانه دور زدن تحریم بوده یا حداقل تحریم در آن جایگاهی داشته، آنقدر فرسوده است که نمی‌توان برایش حدی پیدا کرد. مردم روز به روز ناامیدتر و بی اعتمادتر می‌شوند و این ناامیدی و بی اعتمادی، فاصله بین مردم و حاکمیت را روز به روز عمیق‌تر می‌کند. حالا تکرار دور زدن تحریم توسط کاسبان تحریم، می‌تواند این بی اعتمادی و فاصله را باز هم بیشتر و بیشتر کند.

✅شاید در این دوره هر کسی در مقابل کاسبان تحریم و دلالان نفت ایستادگی کند، حتی اگر هم حاصل کارش، کاهش درآمدهای ارزی کشور باشد، در تاریخ سربلند بماند. چون حداقلش آن است که مانع تکرار تخلفات مالی سنگین زالو صفتانی – مودبانه‌ترین لفظی که در توصیف دلالان تحریم می‌توان بیان کرد - می‌شود که حاصلش تیشه زدن به آخرین ریشه‌های اعتماد مردم است.

https: //t. me/naft۲۰۱۶


♨️ رویترز: آمریکا صادرات نفت ایران را بازهم کاهش می‌دهد اما صفر نمی‌کند

پیش‌بینی خبرگزاری رویترز در گزارشی تحلیلی:

🔹 آمریکا با تمدید معافیت چند کشور از تحریم نفتی ایران به شرط کاهش واردات نفت موافقت خواهد کرد هر چند همچنان در صدد به صفر رساندن فروش نفت ایران است.

🔹با اجرایی شدن تحریم نفتی در اوایل ماه نوامبر سال گذشته، ایالات متحده به این کشورها اجازه داد تا به مدت هشت ماه به خرید مقادیر معینی نفت خام از ایران ادامه دهند بی آنکه به خاطر نقض مقررات تحریم ایالات متحده، با تحریم ثانویه این کشور مواجه شوند.

بی‌بی‌سی

====


در ادامه بخوانید

فراروفرارو6 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل

روحانی: قیمت ارز کمتر از ۸ هزار تومان است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
چرخانچرخان4 ساعت قبل
واردات خودروهای دست دوم پیشنهادی بود که بعضی از فعالان بازار برای کنترل بازار خودرو ارائه شد ولی این پیشنهاد واکنش‌های زیادی را به همراه داشت که از جمله آن می‌توان به بعضی از مخالفت‌ها اشاره کرد ولی مساله اصلی واکنش مجلسی‌هاست که در صورت مثبت بودن آن می‌توان به عملیاتی شدن آن امیدوار بود. به گزارش چرخان، با گرانی بازار خودرو علی الخصوص در زمینه خودروهای خارجی باعث شد تا طرح ساماندهی بازار خودرو با رای مثبت مجلسی‌ها به تصویب برسد که از جمله موارد موجود در آن، مساله خودروهای هیبریدی است که تا زمان تولید آنها در داخل از مالیات و تعرفه معاف شدند که به اشتباه به عنوان آزادشدن واردات خودروهای هیبریدی برداشت شد. البته معتقدم که راهکار اصلی برای کاهش قیمت خودرو این است که خودرو از یک کالای سرمایه‌ای به یک کالای مصرفی تبدیل شود. این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مربوط به آزادسازی واردات خودروهای خارجی گفت: در صورتی که واردات خودروهای خارجی به کشور آزاد شود منجر به رقابت پذیری خودروهای داخلی می‌شود که به همین دلیل موافق این اتفاق هستم ولی بایستی برنامه ریزی مدونی در این موضوع صورت بگیرد. وی در پاسخ به سوال دیگری در مورد واردات خودروهای دست دوم گفت: معتقد هستم که در حال حاضر خودرو به عنوان کالای سرمایه‌ای تلقی می‌شود و تا زمانی که این دیدگاه وجود دارد قطعا واردات خودروهای دست دوم در بازه کوتاه مدت موثر خواهد بود و منجر به کاهش قیمت در بازار می‌شود و بازهم شاهد افزایش قیمت‌ها خواهیم بود.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، محسن کوهکن نماینده مجلس و موافق طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صمت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: زمانی وزارت صمت امروز متشکل از ۴ وزاتخانه بود. وزارت صنایع سنگین، وزارت صنایع، وزارت معادن و وزارت بازرگانی که در اولین اقدام با ادغام وزارت صنایع سنگین و وزارت صنایع به وزارت صنایع تبدیل شد، در گام بعدی وزارت معادن در وزارت صنایع ادغام و به وزارت صنایع و معادن تبدیل شد، در گام سوم وزارت بازرگانی حذف و وزارت صمت تشکیل شد. کوهکن نماینده موافق تفکیک وزارت بازرگانی از صمت گفت: باید به نظر کارشناسانه دولت نیز توجه کرد و وقتی دولت اصرار بر تفکیک دارد اگر مجلس در اجرا همکاری نکند دولت بعدا اعتراض خواهد کرد بنابراین باید بخش اعمال حاکمیتی را احصا کنیم و بعد اعمال مسئولیت را بخواهیم. محمدرضا منصوری نماینده مجلس مخالف طرح تفکیک گفت: اکنون ۱۷ وزارتخانه داریم و معتقدم باید وزارت اقتصاد نیز که وابستگی به وزارت صمت و بازرگانی دارد در دل این وزارتخانه ادغام شود نه اینکه وزارتخانه‌ها دوباره تفکیک شود. مظفر علیخانی کارشناس در ارتباط تلفنی گفت: ما به عنوان بخش خصوصی با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به دو وزارتخانه مخالف هستیم.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای؛ مهران قربانی معاون حمل و نقل این سازمان و رئیس کمیته راهبری حمل و نقل جاد‌های، با بیان این که حمل و نقل جاده‌ای یکی از مشاغل بسیار سخت در دنیا به شمار می‌رود، افزود: دستیابی به مدل حمل و نقل مطلوب نیاز به مطالعه و بررسی علمی دارد و بخشی از کار‌ها در میان مدت و بلند مدت به نتیجه می‌رسد. وی بررسی شاخص قیمت حمل کالا بر اساس تن بر کیلومتر را ابزاری در جهت کشف قیمت واقعی حمل کالا اعلام کرد و افزود: اگر این شاخص به درستی تعریف و اجرا شود، حق راننده در حمل کالا ضایع نمی‌شود و دستاورد‌های مثبت آن در کل سیستم حمل و نقل تسری می‌یابد. قربانی در مصوبات این جلسه اعلام کرد: افزایش درصد اعمال نرخ تن –کیلومتر در بارنامه‌ها صادره، رصد موانع اجرای صحیح این پروژه از سوی دفتر حمل و نقل کالا، ارائه پیشنهاد از سوی تشکل‌های صنفی در خصوص نظارت بر اجرای این پروژه، از جمله مهم‌ترین موارد قابل پیگیری است. فرامرز مداح عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، با حضور در این نشست اظهار داشت: مسائل و مشکلاتی که در اجرای طرح تن بر کیلومتر وجود دارد ابتدا باید مدیریت و حل و فصل شود، سپس به روز رسانی و بازنگری در محتوا صورت گیرد. وی افزود: در مورد صنایعی که میزان کرایه نسبت به ارزش کالا درصد بالایی دارد مانند صنعت گچ و سیمان باید به طور ویژه مورد بررسی قرار گیرد. غلامحسین دغاغله مدیر کل دفتر حمل و نقل کالا در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده طی هفته گذشته بیان کرد و گفت: رفع مشکلات مربوط به سوخت ناوگان فعال در حمل و نقل برون شهری با تخصیص تنخواه به میزان ۵۰ درصد سقف سهمیه عملکردی برای ناوگان باری سنگین بین شهری، رفع مشکلات مربوط به سوخت ناوگان فعال در حمل کالا‌های اساسی با احتساب ضریب ۳/۱ به کیلومتر طی شده مسیر‌هایی که مبدأ یا مقصد آن‌ها بنادر اصلی است، از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که مصوب شده و در حال اجراست. وی همچنین از اعمال بیش از ۹۰ درصدنرخ تن بر کیلومتر در بارنامه‌های صادره خبر داد و افزود: نرخ‌های تعیین شده در این طرح در واقع نرخ کف کرایه حمل است و درج قیمت بالاتر از نرخ تن بر کیلومتر در بارنامه منعی ندارد. گفتنی است؛ ​ در بخش دیگری از این نشست، نمایندگان کانون انجمن‌های صنفی رانندگان ناوگان جاده‌ای حمل کالای سراسر کشور، دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی کامیونداران کشور و نمایندگان کانون انجمن‌های صنفی موسسات و شرکت‌های حمل و نقل کالای داخلی کشور، نظر‌ها و پیشنهاد‌های خود را در زمینه مسائل مطروح شده بیان کردند. رفع مشکلات کمبود و گرانی اقلام مصرفی ناوگان به ویژه روغن. لاستیک، عدم تناسب کرایه‌ها با هزینه تمام شده حمل و نقل، ضرورت نظارت بر اجرای صحیح و دقیق بخشنامه‌های ابلاغی در استان‌ها از مهمترین دغدغه‌های تشکل‌های صنفی در این نشست بود.

نظرها

اخبار بیشتر