۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افتصادنیوز
  4. اقتصادی

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز |
​اقتصاد نیوز:جنگ سرد که از سال ۱۹۴۷ آغاز و ۱۹۹۱ طول کشید، اوج دوران جاسوس بازی بلوک شرق و غرب بود. جاسوسانی که برای انجام ماموریت خود وسایل ویژه‌ای نیاز داشتند. در این نوشتار قصد داریم نگاهی به بیست وسیله جالب کا گ ب که همراه جاسوسان شوروی بود بیاندازیم.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، به راستی کا گ ب یکی از مخوف‌ترین سازمان‌های اطلاعاتی بود که بشر در تاریخ خود دیده است. جاسوسانش همه جا بودند و از حق نگذریم شوروی در این بازی استاد تمام عیار بود. در وصف قدرت کا گ ب همین بس که کیم فیلبی، رییس بخش ضد جاسوسی شوروی در آژانس اطلاعاتی MI۶ بریتانیا، خود جاسوس شوروی بود. حال تصور کنید با توجه به ارتباط فوق العاده نزدیک نهادهای اطلاعاتی بریتانیا با آمریکا و در راس آن CIA، کیم فیلبی چه اطلاعات نابی را برای مسکو می‌فرستاد.

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 2

جاسوسان کا گ ب می‌دانستند چه زمانی و با چه کسی در کجا باشند و در خط مقدم نبرد پنهان پشت پرده با غرب بودند. آن‌ها ضمن جاسوسی از غرب، فناوری‌های غرب را نیز می‌دزدیدند تا مادر راشا لای چرخ دنده‌های صنعت بلوک غرب خورد نشود که البته سرعت پیشرفت غرب آنقدر بالا بود که بازهم شوروی نتوانست به آن برسد. گرچه جاسوسان شوروی همیشه هم موفق نبودند و سرویس‌های ضد اطلاعاتی غرب همچون FBI و CIA در بسیاری از موارد موفق به شکار جاسوسان سرزمین برفی می‌شدند. اما در این بین جاسوسانی هم بودند که نقش خود را به خوبی ایفا کردند و لو نرفتند.

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 4

و اما جاسوان برای انجام ماموریت‌ خود نیاز به وسایلی ویژه  جاسوسی دارند که مطابق با نیازها طراحی شده باشد. در طول سال‌های جنگ سرد هزاران وسیله جاسوسی خلاقانه برای کمک به جاسوسان طراحی شد که در این بین قصد داریم بیست وسیله جالب کا گ ب که جاسوسان شوروی همراه داشتند را معرفی کنیم.

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 6

این تفنگ دو لول گلوله‌های سمی آلوده به سیانید شلیک می‌کرد که قربانی را تقریبا آنی می‌کشت. یک جاسوس شوروی به نام باگدان استاشینسکی با پنهان کردن تفنگ سیانیدی خود در لوله روزنامه، دو دو مخالف اوکراینی که در آلمان زندگی می‌کردند را ترور کرد.

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 8

این پیچ کوچک و توخالی ابزاری برای تبادل پنهانی پیام بود.

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 10

برای ورود پنهانی و باز کردن قفل‌های مکانیکی پیچیده، جاسوسان کا گ ب از این رمزگشای مکانیکی استفاده می‌کردند.

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 12

افسران نظامی و اطلاعاتی غربی همواره توصیه‌های امینتی درباره برقراری ارتباط با خانم‌ها را دریافت می‌کردند. چرا که جاسوسان زن زیادی سعی می‌کردند با اغوا کردن و دلفریبی خود را به سوژه مورد نظر نزدیک و ماموریت خود را انجام دهند. گاهی اوقات این ماموریت ترور بود و این تفنگ کالیبر ۴٫۵ میلی‌متری که به شکل رژ لب ساخته شده بود به کار می‌آمد.

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 14

گاهی اوقات نیاز بود تا تلفنی شنود شود که جاسوسان برای این کار ابزار لازم را داشتند.

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 16

این خودکار ظاهری مشابه یک خودکار عادی دارد، اما جوهری خاص داشت. جوهر این خودکار تا ۱۵ دقیقه پس از نوشتن عادی است، ‌ اما رفته رفته محو می‌شود و تا ۱ ساعت پس از استفاده نوشته‌ها به سختی قابل خواندن است. ۲۴ الی ۲۸ ساعت بعد نیز هیچ گونه اثری از آن روی کاغذ نبود و حتی با نور فرابنفش نیز نمی‌شد دید چه متنی با آن نوشته شده است. جاسوسان هنگام کار با این خودکار فشار بسیار اندکی به نوک آن وارد می‌کردند تا اثر فرورفتگی از آن نیز روی کاغذ نماند.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس | برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 19

گاهی نیاز بود از مدارکی که بدست آمده عکس برداری کرد که دستگاه فوق برای اینکار ساخته شده بود.

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 21

تفنگ دستکشی نیز یک وسیله جالب کا گ ب بود که برای ترور استفاده می‌شد. این تفنگ اولین بار توسط نیروی دریایی آمریکا ابداع و روس‌ها آن را کپی کردند. برای شلیگ گلوله، کاربر می‌بایست پیستون آن را به بدن قربانی می‌کوبید و فشار میداد.

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 23

وسایل لازم برای کپی کردن یک کلید

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 25

سکه توخالی برای پنهان کردن میکرو فیلم‌ها

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 27

این یکی از بهترین بیست وسیله جالب کا گ ب است. ولادمیر فدورویچ گونچاروف فردی مشابه مامور Q در فیلم‌های جیمز باند بود. وی کسی بود که یک وسیله شنود مخفی را درون نشان بزرگ ایالات متحده آمریکا جاسازی کرد. این تندیس در سال ۱۹۴۵ (سالی که جنگ جهانی دوم پایان یافت) از سوی شوروی به سفارت آمریکا در شوروی اهدا شد. جالب اینجاست که تا ۸ سال بعد این شنود کشف نشده باقی ماند. ناگفته نماند در آن زمان سفارت خانه‌های آمریکا و شوروی محل هماهنگی عملیات‌های جاسوسی دو طرف نیز بود.

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 29

دوربینی که درون ژاکت جاسازی شده و لنز آن جای یکی از دکمه‌ها بود.

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 31

دوربین به شکل خودکار

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 33

نمونه تفنگ دفاع شخصی AK-۴۷ که درون چمدان جاسازی شده بود. برای شلیک با آن نیز نیازی نبود تا تفنگ را از چمدان خارج کرد، ‌ بلکه با فشردن دسته، ماشه نیز چکیده می‌شد. غربی‌ها نیز همچین سلاحی داشتند، البته تفنگ درون چمدان آن‌ها تیربار دستی سبک MP۵K ساخت آلمان بود.

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 35

دکمه سر آستین‌هایی که دارای جایگاهی برای تبادل میکروفیلم‌های مخفی بودند.

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 37

قطب نمایی که به شکل دکمه است.

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 39

این دستگاه که یه فرستنده بود، برای ردیابی افراد درون پاشنه کفش جاسازی می‌شد.

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 41

این چکمه‌ها برای خلبانان و چتربازانی بود که پنهانی فرود می‌آمدند و می‌شد به سرعت ظاهری مانند چکمه شهروندان عادی به آن داد.

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 43

این دوربین که به شکل یک ساعت مچی بود، در سال ۱۹۴۹ توسط آلمان‌ شرقی برای شوروی ساخته شد.

۲۰ وسیله جالب «کا گ ب» که جاسوسان شوروی همراه داشتند - 45

این چتر که از معروف‌ترین ابزارها در لیست ابزار جاسوسان بود یک اسلحه مخفی بود.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با روسیه و وسایل جاسوسی از تلگرام

تک گل روسیه در نیمه اول

نیمه نخست دیدار جوانان ایران و روسیه در تورنمنت کوبان اسپرینگ با تک گل روسیه از روی نقطه پنالتی پایان یافت


‍ 🔴 افزایش نرخ تورم در روسیه

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

برای نخستین بار در دو سال اخیر، نرخ تورم روسیه از سطح پنج درصد گذشت.

مرکز آمار روسیه اعلام کرد نرخ تورم ماه ژانویه روسیه به یک درصد رسید که بالاتر از پیش بینی ۰٫۸ درصدی بود. بدین ترتیب نرخ تورم دوازده ماه منتهی به ژانویه ۲۰۱۹ در روسیه از ۴٫۳ درصد به پنج درصد رسید که بالاتر از نرخ تورم چهار درصدی هدف گذاری شده توسط بانک مرکزی این کشور است.

هر چند که بانک مرکزی روسیه موفق شد عملکرد قابل قبولی در کنترل قیمت‌ها با توجه به کاهش شدید ارزش روبل در برابر دلار و رشد منفی اقتصادی در بازه زمانی ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ داشته باشد اما نرخ تورم از سه ماهه پایانی سال گذشته تاکنون شتاب بیشتری گرفته است به گونه‌ای که بانک مرکزی روسیه در گزارشی اعلام کرده است انتظار دارد نرخ تورم روسیه امسال به شش درصد برسد.

افزایش یک درصدی قیمت‌ها در ژانویه ۲۰۱۹ در شرایطی رخ داد که نرخ تورم روسیه در ژانویه سال گذشته ۰٫۳ درصد و نرخ تورم برای ۱۲ ماه منتهی به آن تنها ۲٫۲ درصد بود. بیشترین تورم مربوط به بخش خدمات است که نرخ تورم آن از ۰٫۱ درصد در سال ۲۰۱۸ به ۱٫۱ درصد در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است.

یکی از مؤثرترین عوامل افزایش نرخ تورمروسیه مربوط به لایحه افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده از ۱۸ درصد به ۲۰ درصد بوده است. وزارت توسعه اقتصادی روسیه پیش بینی کرده است نرخ تورم روسیه برای سال ۲۰۱۹ در سطح پنج درصد باقی خواهد ماند اما بانک مرکزی انتظار تورم شش درصدی را

دارد.

کارشناسان معتقدند بانک مرکزی روسیه فعلا نرخ بهره را در سطح کنونی حفظ خواهد کرد. نرخ بهره روسیه در حال حاضر ۷٫۷۵ درصد است.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/articles/۲۰۱۹-۰۲-۰۶/russia-bulls-could-get-reality-check-from-hawkish-central-bank


📣 اعتراض هزاران‌نفر به راه‌افتادن اینترنت ملی در روسیه

▪️هزاران نفر در مسکو و چندشهر دیگر روسیه، علیه راه‌افتادن اینترنت ملی در روسیه راه‌پیمایی‌کردند.

▫️معترضان در مرکز مسکو، با مجوز نهادهای امنیتی روسیه، در خیابان «پراسپکت ساخاروف» گردهم آمده‌بودند و شعار می‌دادند که اینترنت ملی‌ و مستقل را انزوای اینترنتی روسیه خواندند.

▫️حزب لیبرتاریانسکی (آزادیخواهی) این گردهمایی اعتراضی را برگزار کرده‌بود.

▪️ماموران سر راه‌ رسیدن معترضان به خیابان گردهمایی، دستگاه‌های بمب‌یاب گذاشته‌بودند که معترضان تقریبا باید ۲۰ دقیقه برای گذشتن از آن‌ منتظر می‌شدند و بیش‌از ۲۰تن را به‌بهانه‌های مختلف بازداشت‌کردند که اغلب نوجوان بودند.

▫️اعتراض علیه اینترنت ملی در شهرهای وارونژ و خاباروفسک هم برگزار شد ولی امنیتی‌ها نگذاشتند چنین اعتراضی در سن‌پترز‌بورگ پا بگیرد/ ایرنا

👈 طرح راه‌انداختن اینترنت ملی‌و‌مستقل چندروز پیش در شور نخستین در دوما، پارلمان روسیه، تصویب شد و بررسی آن در دوما ادامه‌دارد.

👈 تحلیل‌گران می‌گویند روسیه با اینترنت مستقل می‌خواهد در اگر آمریکا اینترنت را قطع‌کرد، غافل‌گیر نشود.


🔻 اعتراض هزاران‌نفر به راه‌افتادن اینترنت ملی در روسیه

🔹هزاران نفر در مسکو و چندشهر دیگر روسیه، علیه راه‌افتادن اینترنت ملی در روسیه راه‌پیمایی‌کردند.

🔹معترضان در مرکز مسکو، با مجوز نهادهای امنیتی روسیه، در خیابان «پراسپکت ساخاروف» گردهم آمده‌بودند و شعار می‌دادند که اینترنت ملی‌ و مستقل را انزوای اینترنتی روسیه خواندند.

🔹حزب لیبرتاریانسکی (آزادیخواهی) این گردهمایی اعتراضی را برگزار کرده‌بود.

🔹ماموران سر راه‌ رسیدن معترضان به خیابان گردهمایی، دستگاه‌های بمب‌یاب گذاشته‌بودند که معترضان تقریبا باید ۲۰ دقیقه برای گذشتن از آن‌ منتظر می‌شدند و بیش‌از ۲۰تن را به‌بهانه‌های مختلف بازداشت‌کردند که اغلب نوجوان بودند.

🔹اعتراض علیه اینترنت ملی در شهرهای وارونژ و خاباروفسک هم برگزار شد ولی امنیتی‌ها نگذاشتند چنین اعتراضی در سن‌پترز‌بورگ پا بگیرد/ ایرنا

🔹 طرح راه‌انداختن اینترنت ملی‌و‌مستقل چندروز پیش در شور نخستین در دوما، پارلمان روسیه، تصویب شد و بررسی آن در دوما ادامه‌دارد.

🔹 تحلیل‌گران می‌گویند روسیه با اینترنت مستقل می‌خواهد در اگر آمریکا اینترنت را قطع‌کرد، غافل‌گیر نشود.

#بین_الملل


هند از روسیه «زیردریایی هسته‌ای» اجاره می‌کند

مسکو و دهلی نو توافقنامه بین دولتی در خصوص اجاره یک زیردریایی هسته‌ای جدید از سوی روسیه به هند امضا کرده‌اند. این خبر از سوی هند یا روسیه تایید رسمی نشده است. /میزان


حمله هوایی روسیه به انبار سلاح تروریست‌ها در ادلب سوریه

وزارت دفاع روسیه:

هواپیماهای نیروی هوافضای روسیه یک انبار سلاح و مهمات گروه تروریستی جبهه النصره را در ادلب نابود کرد.

در انبار تروریست‌ها، پهپادهایی برای حمله به پایگاه هوایی حمیمم روسیه در سوریه نگهداری می‌شد. /ایرنا


در ادامه بخوانید

ویدیو / الجزیره: آمریکا برای تامین نظر ایران باید این دو کار را انجام دهد: اخراج بولتون و بازگشت به برجام

انتخابانتخاب1 روز قبل
الجزیره در گزارشی به تنش‌ها میان ایران و آمریکا پرداخته و اگرچه جنگ را بعید دانسته اما همزمان تاکید می‌کند که آمریکا بدون اخراج بولتون از دولت ترامپ و بازگشت به برجام، نمی‌تواند ایران را به راه حل‌های دیپلماسی قانع کند.
فراروفرارو6 ساعت قبل
به گزارش ایران، کاهش قیمت از خودرو‌های مونتاژی شروع شد و اکنون به خودرو‌های وطنی رسیده است. رتبه اول کاهش قیمت خودرو‌های مونتاژی متعلق به پژو ۲۰۰۸ بود که ۱۳۵ میلیون تومان ارزان‌تر شد. علت کاهش قیمت خودرو را در دو اتفاق می‌توان ارزیابی کرد. یک به خاطر مصوبه ساماندهی بازار خودرو که سه روز پیش در هرم سبز تصویب شد. پیش‌بینی رئیسمؤتمنی درباره ریزش قیمت خودرو نیز گفت: تصور من این است که قیمت خودرو‌ها مسیر ریزش خود را ادامه دهد.
الفالف8 ساعت قبل
۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه جهان الف، ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۰۸:۵۸ ۳۹۸۰۳۰۲۰۲۷ «پاتریک شاناهان»، وزیر دفاع موقت آمریکا در جمع خبرنگاران گفت کشورش توانسته حمله ادعایی ایران به نیروهای آمریکا را متوقف کند. وی در ادامه تصریح کرد: حضور نیروهای آمریکا در منطقه برای جنگ با ایران نیست. او همچنین گفت «تهدیدهای ایران» همچنان شدید هستند و نباید آنها را نادیده گرفت. «سی‌ان‌ان» به نقل از منابع آگاه نوشته ترامپ معتقد است مداخله نظامی گسترده در ایران برای او از لحاظ سیاسی ویرانگر خواهد بود. واشنگتن‌پست هم به نقل از چندین مقام آمریکایی نوشته ترامپ رویکرد دیپلماتیک برای حل و فصل تنش‌ها را ترجیح می‌دهد و خواستار گفت‌وگوی مستقیم با سران ایران است.

فیلم | تخریب مجسمه ۲۰۰ ساله برای جمع کردن لایک در اینستاگرام

خبرآنلاینخبرآنلاین8 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبر گزاری صدا و سیما، محسن کوهکن نماینده مجلس و موافق طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صمت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: زمانی وزارت صمت امروز متشکل از ۴ وزاتخانه بود. وزارت صنایع سنگین، وزارت صنایع، وزارت معادن و وزارت بازرگانی که در اولین اقدام با ادغام وزارت صنایع سنگین و وزارت صنایع به وزارت صنایع تبدیل شد، در گام بعدی وزارت معادن در وزارت صنایع ادغام و به وزارت صنایع و معادن تبدیل شد، در گام سوم وزارت بازرگانی حذف و وزارت صمت تشکیل شد. کوهکن نماینده موافق تفکیک وزارت بازرگانی از صمت گفت: باید به نظر کارشناسانه دولت نیز توجه کرد و وقتی دولت اصرار بر تفکیک دارد اگر مجلس در اجرا همکاری نکند دولت بعدا اعتراض خواهد کرد بنابراین باید بخش اعمال حاکمیتی را احصا کنیم و بعد اعمال مسئولیت را بخواهیم. محمدرضا منصوری نماینده مجلس مخالف طرح تفکیک گفت: اکنون ۱۷ وزارتخانه داریم و معتقدم باید وزارت اقتصاد نیز که وابستگی به وزارت صمت و بازرگانی دارد در دل این وزارتخانه ادغام شود نه اینکه وزارتخانه‌ها دوباره تفکیک شود. مظفر علیخانی کارشناس در ارتباط تلفنی گفت: ما به عنوان بخش خصوصی با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به دو وزارتخانه مخالف هستیم.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای؛ مهران قربانی معاون حمل و نقل این سازمان و رئیس کمیته راهبری حمل و نقل جاد‌های، با بیان این که حمل و نقل جاده‌ای یکی از مشاغل بسیار سخت در دنیا به شمار می‌رود، افزود: دستیابی به مدل حمل و نقل مطلوب نیاز به مطالعه و بررسی علمی دارد و بخشی از کار‌ها در میان مدت و بلند مدت به نتیجه می‌رسد. وی بررسی شاخص قیمت حمل کالا بر اساس تن بر کیلومتر را ابزاری در جهت کشف قیمت واقعی حمل کالا اعلام کرد و افزود: اگر این شاخص به درستی تعریف و اجرا شود، حق راننده در حمل کالا ضایع نمی‌شود و دستاورد‌های مثبت آن در کل سیستم حمل و نقل تسری می‌یابد. قربانی در مصوبات این جلسه اعلام کرد: افزایش درصد اعمال نرخ تن –کیلومتر در بارنامه‌ها صادره، رصد موانع اجرای صحیح این پروژه از سوی دفتر حمل و نقل کالا، ارائه پیشنهاد از سوی تشکل‌های صنفی در خصوص نظارت بر اجرای این پروژه، از جمله مهم‌ترین موارد قابل پیگیری است. فرامرز مداح عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، با حضور در این نشست اظهار داشت: مسائل و مشکلاتی که در اجرای طرح تن بر کیلومتر وجود دارد ابتدا باید مدیریت و حل و فصل شود، سپس به روز رسانی و بازنگری در محتوا صورت گیرد. وی افزود: در مورد صنایعی که میزان کرایه نسبت به ارزش کالا درصد بالایی دارد مانند صنعت گچ و سیمان باید به طور ویژه مورد بررسی قرار گیرد. غلامحسین دغاغله مدیر کل دفتر حمل و نقل کالا در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده طی هفته گذشته بیان کرد و گفت: رفع مشکلات مربوط به سوخت ناوگان فعال در حمل و نقل برون شهری با تخصیص تنخواه به میزان ۵۰ درصد سقف سهمیه عملکردی برای ناوگان باری سنگین بین شهری، رفع مشکلات مربوط به سوخت ناوگان فعال در حمل کالا‌های اساسی با احتساب ضریب ۳/۱ به کیلومتر طی شده مسیر‌هایی که مبدأ یا مقصد آن‌ها بنادر اصلی است، از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که مصوب شده و در حال اجراست. وی همچنین از اعمال بیش از ۹۰ درصدنرخ تن بر کیلومتر در بارنامه‌های صادره خبر داد و افزود: نرخ‌های تعیین شده در این طرح در واقع نرخ کف کرایه حمل است و درج قیمت بالاتر از نرخ تن بر کیلومتر در بارنامه منعی ندارد. گفتنی است؛ ​ در بخش دیگری از این نشست، نمایندگان کانون انجمن‌های صنفی رانندگان ناوگان جاده‌ای حمل کالای سراسر کشور، دبیر کانون سراسری انجمن‌های صنفی کامیونداران کشور و نمایندگان کانون انجمن‌های صنفی موسسات و شرکت‌های حمل و نقل کالای داخلی کشور، نظر‌ها و پیشنهاد‌های خود را در زمینه مسائل مطروح شده بیان کردند. رفع مشکلات کمبود و گرانی اقلام مصرفی ناوگان به ویژه روغن. لاستیک، عدم تناسب کرایه‌ها با هزینه تمام شده حمل و نقل، ضرورت نظارت بر اجرای صحیح و دقیق بخشنامه‌های ابلاغی در استان‌ها از مهمترین دغدغه‌های تشکل‌های صنفی در این نشست بود.

نظرها

اخبار بیشتر