شستا سالانه ۴ هزار میلیارد تومان درآمد دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. اجتماعی

شستا سالانه ۴ هزار میلیارد تومان درآمد دارد

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
مدیر روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) گفت: شستا با حدود 42میلیون عضو در عرصه های مختلف اقتصادی کشور فعال است و سالانه حدود چهار هزار میلیارد تومان درآمد دارد.

آفتاب‌‌نیوز : «حسین محمدی» روز چهارشنبه در نشست دومین مجمع شورای روابط عمومی‌های شهر تهران افزود: این مجموعه تنها شامل شرکت‌های بزرگ نیست و شرکت‌های کوچک و کم بازده را نیز در بر دارد و در روند اشتغال و اقتصاد کشور نقش بزرگی ایفا می‌کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، وی گفت: شستا همچنین در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و … فعالیت می‌کند و در زمینه مشکلات اقتصادی کشور و صنعت مجموعه‌ای توانمند است.

محمدی به ایفای نقش مجموعه شستا در مسایل جامعه و بیمه اجتماعی اشاره و بیان کرد: این شرکت با ۴۰۰ شرکت فعال و برخی کارخانه‌ها در تلاش است بر خلاف تصورهای موجود در مورد این سازمان اتفاق‌های بهتری را رقم زند.

وی افزود: امیدواریم در مدتی که در شستا خدمت می‌کنیم در حوزه ارتباطات بتوانیم خدمات درست و منطقی به مردم و جامعه بدهیم؛ مردمی که خود نیز بخشی از جامعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی هستند.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران | اخبار اقتصادی دلار و بورس

«ایمان قربانی» مدیر روابط عمومی فرمانداری تهران نیز در این نشست که در تالار اجتماعات شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی واقع در خیابان گاندی برگزار شد اظهارداشت: این مجمع را برای آشنایی روابط عمومی‌های شهرستان با شستا در این محل برگزار کردیم.

«تقوی نژاد» معاون مرکز ارتباطات شهرداری تهران نیز گفت: ۱۲۷ مدیر روابط عمومی در حوزه‌های مدیریت، معاونت و … در شهرداری تهران فعالیت دارند و در مجموع یکهزار و ۲۰۰ پرسنل در روابط عمومی‌های زیر مجموعه شهرداری مشغول فعالیت هستند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با شستا و تامین اجتماعی از تلگرام

🔹پذیره‌ نویسی اوراق اجاره شرکت شستا از فردا کلید می‌خورد

🔹از فردا دوشنبه بیستم اسفند ماه پذیره‌ نویسی اوراق اجاره شرکت سرمایه ‌گذاری تامین اجتماعی، در نماد معاملاتی …

با بورس ۲۴، اخبار این رویداد را دنبال کنید

👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

bourse۲۴. ir/news/۱۷۷۹۰۲


🔻افزایش ۴۰۰هزار تومانی «حقوق‌» ها مشمول مستمری‌بگیران تامین اجتماعی می‌شود؟

🔹سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: آن ۴۰۰هزار تومان افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال آینده مربوط به بازنشستگان کشوری است و میزان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی فقط با مصوبه شورای عالی کار معین می‌شود.

🔹میزان افزایش برای حداقل بگیرها یک رقم و برای سایر سطوح یک رقم است. بعد از اعلام حداقل حقوق و دستمزد در شورای عالی کار، ما برای سایر سطوح درآمدی به هیئت وزیران پیشنهاد می‌دهیم/ ایسنا

#اجتماعی


مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش می‌یابد اما پس از تعیین دستمزد

🔹سرپرست سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد که افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارکنان و بازنشستگان تنها مربوط به بازنشستگان دولت است و ارتباطی با مستمری‌بگیران تامین اجتماعی ندارد. / ایلنا


♨️مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش می‌یابد اما پس از تعیین دستمزد

🔹سرپرست سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد که افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارکنان و بازنشستگان تنها مربوط به بازنشستگان دولت است و ارتباطی با مستمری‌بگیران تامین اجتماعی ندارد.

====


😐😐چه می‌کند این #شستا ⁉️

💵 ۴۲ میلیون ایرانی در سال ۹۶ حدود ۹۴ هزار و ۴۵۸ میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی حق #بیمه واریز کرده‌اند. اما جالبه #شستا (شرکت‌های سرمایه گذاری سازمان #تامین_اجتماعی) که با حق #بیمه ۴۲ میلیون ایرانی تاسیس شده، با ۱۱۵ هزار میلیارد تومان دارایی (مجموع دارایی ۲۷۴ شرکت) سال ۹۶ فقط ۲ هزار و ۳۵۲ میلیارد تومان سود به سازمان تامین‌اجتماعی پرداخت کرده ….

▪️به‌عبارتی‌دیگر ۹۶ درصد هزینه اداره تامین اجتماعی با حق #بیمه مردم و فقط ۲٫۳ درصد از طریق #شستا تامین می‌شود.

💰اگر مردم ۱۱۵ هزار میلیارد تومان دارایی #شستا را در بانک‌ها سپرده‌گذاری می‌کردند، با سود ۱۸٪ سالانه نزدیک به ۲۱هزار میلیارد تومان (۹ برابر سود فعلی شستا) درآمدزایی برای سازمان تامین اجتماعی داشت …. 💰

✳️ نتیجه اخلاقی: ۲۷۴ شرکت شستا عملا حیاط‌خلوت #عشقولانه سیاسیون است و بس …


▪️همه خوبی‌های واگذاری شرکت‌های شستا

▫️علی‌اصغر سعیدی، جامعه‌شناس اقتصادی درگفت‌وگو با سایت خبری اتاق تهران:

🔺دولت که مکلف به پرداخت سهم به سازمان تامین اجتماعی است، در دوره‌هایی نتوانست پول سهم خود را بپردازد. بعضی روایت‌ها، اسناد و آمار گویای این است که دولت در زمان جنگ علاوه بر استقراض از بانک مرکزی از وجوه صندوق‌های تامین اجتماعی هم برای مصارف خود استفاده کرد علاوه بر اینکه نمی‌توانست سهم خود را بپردازد.

🔺دولت در سال‌های پس از جنگ برای تسویه‌حساب دست به اجرای ابتکاری زد که منشا شکل‌گیری شستای امروزی است. ابتکار دولت این بود که بخشی از صنایع متعلق به خود را برای تسویه بدهی‌هایش به سازمان تامین اجتماعی واگذار کند. زمانی که این ابتکار به مرحله اجرا درآمد، ساختار اقتصاد کشور به ناگهان تغییر کرد و صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی به مالکان بزرگی تبدیل شدند که هرجایی نفوذ می‌کردند. برای مثال نزدیک به ۳۰ درصد از بازار سرمایه متعلق به شرکت‌های زیر مجموعه تامین اجتماعی است.

🔺واگذاری دارایی‌های شستا منافع زیادی برای اقتصاد کشور و سازمان تامین اجتماعی در پی خواهد داشت. با واگذاری این اموال تمرکز سازمان بر خدماتی که باید ارائه کند بیشتر می‌شود و سازمان بیشتر بر مدیریت وجوه پرداختی از سوی کارگران و کارفرمایان تمرکز می‌کند و خدمات بهتری به آنها می‌دهد.

👈متن کامل این گفت‌وگو را در لینک زیر در سایت اتاق تهران بخوانید:


در ادامه بخوانید

فیلم | حمله کارشناس شبکه سه به ترانه علیدوستی و دیگر عوامل شهرزاد

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل

تشدید بحران بیکاری در ایتالیا

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
بر اساس گزارش مرکز امار ایتالیا، رشد اقتصادی این کشور در سال جاری میلادی از یک و سه دهم درصد پیش بینی شده به ۳ دهم درصد کاهش خواهد یافت. وینچنتسو بوچا، رئیس کنقدراسیون صنایع ایتالیا در جمع صاحبان صنایع و شرکت‌های بزرگ ایتالیایی گفت: «ما نیاز به تدابیر فوری دولت برای رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری داریم. رشد اقتصادی تقریبا به صفر رسیده است و این مسئله وضع بدهی‌های عمومی دولت را وخیم‌تر خواهد کرد» در همین حال ایتالیا با بدهی دولتی بیش از دو هزار و سیصد و چهل میلیارد یورو، بعد از یونان بدهکارترین کشور عضو منطقه یورو به شمار می‌رود. که این امر پیامدهای منفی قابل توجهی بر روی اقتصاد ایتالیا داشته است.

فیلم | انهدام باند خانوادگی توزیع شیشه توسط پلیس پایتخت

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل

در تلویزیون ملی: دختر حلال یه چیز دیگه‌اس!

برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
زوجی که در نوجوانی ازدواج‌ کرده‌اند در فضای مجازی خبرساز شدند، حالا با حضور در یک برنامه تلویزیونی از نحوه آشنایی و ازدواج خود گفتند که بسیار قابل توجه بود!
دنیای خودرودنیای خودرو19 ساعت قبل
وی افزود: طبق بر آوردهای صورت گرفته حدود ۶۸برنامه از این برنامه‌ها برای سال جاری قابلیت اجرایی شدن خواهد داشت و زمینه به حداقل رسیدن وابستگی به خارج را فراهم می‌کند. معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه گفت: با توجه به در اختیار داشتن‌منابع مادی، انسانی و فکری این تنها گزینه ما برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران خواهد بود. مقیمی ضمن تشکر از تلاش‌های انجام شده در صنعت قطعه سازی کشور به جهت ارتقاء کیفیت و داخلی سازی در خصوص اتخاذ راهکارهای در کوتاه مدت، بلند مدت و میان مدت برای صنعت قطعه سازی به جهت برون رفت مشکلات بیان داشت: باید شرایط لازم را برای تامین قطعات خودروسازها فراهم کنیم و حفظ یک میلیون شاغل در صنعت قطعه سازی در زنجیره قطعه سازان، خودروسازها و خدمات پس از فروش نهادینه شده است و در کل این پتانسیل در زیرساخت‌های این صنعت و مدیران آن وجود دارد. وی خاطر نشان کرد: پتانسیل هایی که هم اکنون در صنعت قطعه سازی مشاهده می‌کنیم؛ زاییده تحریم‌های گذشته بوده و قطعا این تحریم‌ها نیز دستاوردهایی در تعمیق بخشی ساخت داخل قطعات مورد نیاز کشور به همراه دارد که خود می‌تواند کشور را در مسیر دستیابی به اهداف صنعتی بیش از پیش کمک نماید. معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت افزود: بدون تردید این مجموعه اقدامات و توجه به این حوزه نه تنها منجربه کاهش نیروی انسانی نخواهد شد بلکه برای تامین نیازهای ساخت داخل، نیروی انسانی بیشتری در مدار تولید قرار خواهد گرفت و اشتغالزایی بیش از گذشته تقویت خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما55 دقیقه قبل
منوچهر رحمانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، افزود: در مسجد جامع ابوذر مراسم افطاری و گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد تهران به همت امام جماعت و هیئت امنای مسجد برگزار شد. وی گفت: در این مراسم با کمک خیران تهرانی بیش از ۵۰۰ میلیون ریال کمک نقدی جمع آوری و زمینه آزادی ۵ زندانی فراهم شد. رحمانی ادامه داد: ​درحال حاضر ۱۲۲۹ زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های استان تهران محبوسند که ۷۳۵ نفر از آن‌ها واجد شرایط آزادی هستند. وی گفت: اگر در همه مساجد تهران این مراسم برگزار شود، هر ۳ مسجد می‌تواند یک زندانی را آزاد کند و در این شرایط همه زندانیان جرائم غیرعمد استان تهران به آغوش خانواده خود برمی گردند.

نظرها

اخبار بیشتر