ریل ماشین دودی در دوره ناصرالدین شاه کشف شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. فرهنگ

ریل ماشین دودی در دوره ناصرالدین شاه کشف شد

فراروخبرگزاری فرارو |
خلیل آبادی با بیان اینکه این ریل دقیقا رو به‌روی قبرستان تاریخی امامزاده عبدالله پیدا شده است گفت: می‌توانیم در ضمن انتقال لوکوموتیو دوران قاجار به این پیاده راه، فضای گردشگری کوچکی ایجاد کنیم.
ریل ماشین دودی در دوره ناصرالدین شاه کشف شد - 0

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به کشف ریل ماشین دودی پیشنهاد کرد که لوکوموتیو قطار دودی به روی ریل‌های خود برگردد تا یک فضای گردشگری کوچکی ایجاد شود.

به گزارش ایسنا، حسن خلیل آبادی با بیان اینکه شهرداری منطقه ۲۰ در حین کف سازی پیاده رو روبروی امامزاده عبدالله توانست چند متر از ریل ماشین دودی که در زمان ناصرالدین شاه ایجاد شده بود را کشف کند گفت: در زمان ناصرالدین شاه خط قطار دودی از میدان قیام ایجاد شد.

وی با بیان اینکه شهرداری در حین عملیات پیاده راه سازی متوجه ریل قطار دودی می‌شود افزود: از آن جایی که پیاده راه مذکور دارای فضای لازم است و مدیریت شهری نیز تصمیم دارد که این ریل‌های باقی مانده از قطار دودی را حفظ کند، پیشنهاد دارم که لوکوموتیو قطار دودی که در حال حاضر در ایستگاه مترو شهرری قرار دارد به روی ریل‌های خود برگردد.

خلیل آبادی با بیان اینکه این ریل دقیقا رو به‌روی قبرستان تاریخی امامزاده عبدالله پیدا شده است گفت: می‌توانیم در ضمن انتقال لوکوموتیو دوران قاجار به این پیاده راه، فضای گردشگری کوچکی ایجاد کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با ریل، ماشین دودی و ناصرالدین شاه از تلگرام

استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و عمومی برای تعادل در بازار مسکن

🔹معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای عرضه و تعادل مسکن، از ظرفیت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و عمومی استفاده می‌کنیم، گفت: در قراردادی با کارخانه ذوب آهن اصفهان کل ریل خط مترو بهارستان تامین می‌شود و تا پایان دولت دوازدهم این پروژه به نتیجه خواهد رسید.


✅ سوت قطار روی ریل‌های ذوب آهن به صدا درآمد

ذوب آهن اصفهان در تولید ریل خود کفا شد، نخستین قرار داد مهم ذوب آهن اصفهان با راه آهن کشور شروعی برای فروش‌های آینده است، این قرارداد اولین قراردادی بوده که بر روی همه برندها معامله شده است و آغاز فروش‌های ذوب‌آهن با راه‌آهن ملی خواهد بود …

روح اله فاضل پور مدیر راهبری شرکت‌ها، امور مجامع و سهام شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان در خصوص فروش ریل نوع ۶٠E با گرید ٢۶٠ R بر اساس استاندارد ١٣۶٧۴-EN به راه آهن به خبر نگار بورس ٢۴ گفت: این فروش شروعی برای فروش انواع ریل‌های تولیدی ذوب آهن میباشد که باتمام استانداردهای مورد نظر راه آهن مطابقت و همخوانی دارد …

🔗 ادامه مطلب …


📷 در نامه فوق امیرکبیر، پسر ناصرالدین شاه را به جرم رشوه از حکومت قم عزل کرده وبه شاه مینویسد:

🔻 فرستادم اورا به تهران بیاورند تا اعلی‌حضرت بدانند اداره امور مملکت با توصیه عمه و خاله نمیشود


🔻ریل ماشین دودی قاجارها در شهرری کشف شد

🔹#اسکان_نیوز: محسن شیخ‌الاسلامی، معاون میراث فرهنگی استان تهران از نمایان شدن ریل ماشین دودی دوره قاجار در خیابان مقابل امامزاده عبدالله شهر ری به دنبال انجام عملیات عمرانی شهرداری خبر داد.

🔹در پی انجام عملیات عمرانی شهرداری ری، در پیاده‌رو خیابانی در مجاورت امامزاده عبدلله شهرری، پایه‌های ریل ماشین دودی دوره قاجار به مساحت حدود ۴۰ متر نمایان شد.

جزییات بیشتر:


ریل ماشین دودی قجری در جنوب پایتخت کشف شد

🔹پایه‌های ریل ماشین دودی دوره قاجار به دنبال انجام عملیات عمرانی شهرداری در خیابان مقابل امامزاده عبدالله شهرری کشف و نمایان شد.

🔹بر اساس مستندات تاریخی اولین خط آهن ایران، خط آهن تهران به شاه عبدالعظیم حسنی (ع) ری بوده و امتیاز آن در سال ۱۲۶۱ خورشیدی به ناصرالدین شاه تحویل شده است. / ایرنا


✅ ترکیب سهامداری ریل سیر کوثر تغییر یافت

به گزارش کدال نگر بورس ٢۴، شرکت ریل سیر کوثر اعلام داشت وفق اطلاعیه شماره ١٣٨۴/الف/٩٧ مورخ ١٢/١٢/١٣٩٧ فرابورس ایران (تصویر پیوست) در خصوص عرضه سهام غیر مدیریتی شرکت ریل سیر کوثر، شرکت هرمز پرواز پارسیان تعداد ۴٠٫١٠۴٫٧٢۶ سهم معادل ۵/٨ درصد از سهام شرکت ریل سیر کوثر (سهامی عام) را بطور عمده و شرایطی در بازار دوم فرابورس ایران با قیمت هر سهم ۶٠٠٠ ریال در تاریخ ٢٠/١٢/١٣٩٧ به فروش رساند و لذا با توجه به فروش‌های ۵/۴ درصد مورخ ١٣/١٢/١٣٩٧ و ۵/۴ درصد در تاریخ ٢١/١٢/١٣٩٧ به قیمت تابلو، تمام ۵/١٧ درصد سهام متعلق به شرکت هرمز پرواز پارسیان با میانگین حدود هر سهم ۴۵٠٠ ریال به شرکت توسعه طلوع تجارت خلیج فارس منتقل گردید.


در ادامه بخوانید

فیلم | حیرت داوران عصر جدید از حرکات پسر ژله‌ای

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل

عصر جدید، خانم جوان بازیگر و یک سوژه واقعی

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
عصر ایران - «عصر جدید» در برنامه ۳۰ اردیبهشت خود شاهد یک اجرای اثرگار درباره یک موضوع حاد اجتماعی و سیاسی بود. فاطمه رادمنش یکی از شرکت کنندگان برنامه استعدادیابی «عصر جدید» که در مرحله مقدماتی نقش یک مادر شهید رزمنده آزاده را بازی کرد و به خاطر نقش‌آفرینی قابل قبولش از این مرحله صعود کرد، شب گذشته هم اجرایی درباره فرزندانی داشت که مادرشان ایرانی است و پدرانشان تابعیتی غیر ایرانی دارند. آنها به همین دلیل از دریافت شناسنامه محروم می‌شوند و در این بی هویتی به مشکلات عدیده دچار می‌شوند. اصطلاحا به این‌ کودکان، فرزندان بی شناسنامه می‌گویند.
همشهریهمشهری11 ساعت قبل

موسیقی متن فیلم سلا‌ح‌های سن سباستین؛ انیو موریکونه

تابناکتابناک21 ساعت قبل
فیلم سینمایی «سلا‌ح‌های سن سباستین / توپ‌های سان سباستین / توپ‌های سان سباستین» به کارگردانی آنری ورنوی محصول سال ۱۹۶۸ مترو گلدوین مایر است. یاغی فراری، لئون آلاستری به کشیشی پیر به نام پدر جوزف پناه می‌برد. پدر جوزف چون از تحویل دادن لئون به مأموران خودداری می‌کند، به‌دست تکلو، راهزن دورگه، که همراه سرخ‌پوستان است، گرفتار می‌شود تا به دار آویخته شود. آنتونی کوئین، آنجانته کامر، چارلز برانسون، سام جافی و سیلویا پاینل در این فیلم مقابل دوربین آرمان تیرار بازی کردند. انیو موریکونه موسیقی متن این اثر را ساخت که قطعه اصلی آن را بر روی تصاویری از این فیلم می‌بینید و می‌شنوید.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به‌ گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی؛ در این مراسم که سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت در سالن آمفی‌تئاتر سازمان میراث‌ فرهنگی برگزار شد، از استاد محمدحسن محبعلی، امین محبعلی، زهره چاردولی، اصغر خدایی، سعید سلیمانی و ساشا ریاحی از کارشناسان خبره مرمت و محسن رمضان زاده، کارگردان این مستند قدردانی شد. طالبیان در این مراسم به روند بهبود سرمایه انسانی در سازمان میراث‌فرهنگی، در طول سالیان اشاره کرد و گفت: اگر چه میراث‌ فرهنگی، هنوز به اولویت ارجح در کشور تبدیل نشده است ولی در مطالبات اجتماعی و حتی در میان نمایندگان مجلس، تغییر نگاه به این حوزه وجود داشته است که این نقطه امیدی برای میراث‌فرهنگی کشور است. در این سال‌ها بالغ بر ۱۱۰ پایگاه مهم ایجاد شده است، در بسیاری از استان‌ها تعداد زیادی طرح‌های مرمتی در جریان است که برخی از آن‌ها توسط دانشجوهای مرمت و معماری، زیر نظر سازمان انجام می‌شود. معاون میراث‌فرهنگی اضافه کرد: نهضتی که برای کارهای فرهنگی به راه افتاده و اشتیاقی که برای مرمت وجود دارد مثال‌زدنی است. وی افزود: اکنون ۱۲۹ موزه خصوصی داریم، در حالی که تعداد زیادی از مجموعه‌داران، پیش از این رغبتی برای اعلام اموالی که نزد خود دارند نشان نمی‌دادند، اکنون با سازمان ارتباط برقرار می‌کنند و به دنبال خانه‌های تاریخی هستند که بتوانند از آن‌ها برای کاربری موزه استفاده کنند. ما به دنبال این هستیم که برخی از خانه‌های تاریخی را به این امر اختصاص دهیم.» طالبیان گفت: پروژه‌های خروج از ثبت، در سال‌های گذشته روند نزولی داشته است و آینده بسیار روشنی برای میراث‌فرهنگی کشور وجود دارد. در ادامه این مراسم، نشست تخصصی مرمت آثار و بناها، با حضور مهندس محمدحسن محبعلی، استاد مرمتگر و مهندس زهره چاردولی مرمتگر سر در مسجد جامع تهران برگزار و سپس از مستند «سرای کهن» با موضوع مرمت مسجد جامع تهران رونمایی شد. مستند «سرای کهن» به کارگردانی محسن رمضان زاده، در شبکه مستند و با همکاری سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری تهیه شده است.

نظرها

اخبار بیشتر