1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ

خبرگزاری ورزش۳ |
قرعه‌کشی مراحل یک‌چهارم نهایی و نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا از لحظاتی دیگر آغاز می شود و 8 تیم حاضر در این مرحله، حریفان شان در ادامه مسیر را خواهند شناخت.

به گزارش «ورزش سه»، هشت تیم باقی‌مانده در کوران رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا، امروز در وهله اول رقبای مستقیم خود در مرحله یک‌چهارم نهایی را خواهند شناخت. اما علاوه بر این، تیمهای حاضر در مرحله یک‌چهارم نهایی به دلیل برگزاری قرعه‌کشی مرحله نیمه‌نهایی رقابتها می‌توانند تخمین بزنند که در صورت پیروزی در مرحله بعدی، حریف احتمالی‌شان در مراحل نیمه‌نهایی و فینال چه تیم‌هایی خواهد بود و علاوه بر این، در مراسم قرعه کشی مشخص خواهد شد که در فینال کدام تیم عنوان میزبان و کدام تیم عنوان مهمان را خواهد داشت: با گزارش زنده این مراسم با ورزش سه همراه باشید:

14:36: جورجیو مارکتی، دبیرکل یوفا روی سن رفته و با خوشامدگویی به نمایندگان تیم‌های راه یافته به این مرحله، در حال توضیح نحوه راهیابی تیم‌ها و رکوردهای به جا مانده در مرحله قبل است تا پس از آن به سراغ قرعه کشی بروند.

14:30: مراسم با توضیحات مجری در مورد نحوه قرعه کشی، پخش کلیپی از لحظات جذاب مرحله یک هشتم نهایی و معرفی تیم‌های راه یافته به مرحله یک چهارم آغاز شد.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 3

هشت تیم حاضر در مرحله یک‌چهارم نهایی که امروز در قرعه‌کشی شرکت خواهند داشت عبارتند از آژاکس، بارسلونا، یوونتوس، لیورپول، منچستریونایتد، منچسترسیتی، پورتو و تاتنهام.

نکته جالب درباره قرعه‌کشی امشب این است که در این قرعه‌کشی نه از سیدبندی خبری بوده و نه چیزی به عنوان سهمیه کشوری وجود خواهد داشت. یعنی هر کدام از هشت تیم ممکن است در مرحله یک‌چهارم با هر کدام از تیم‌های دیگر روبرو شود و محدودیتی هم برای روبرو شدن تیم‌های یک کشور با هم وجود نخواهد داشت. این به خصوص برای تیمهای انگلیسی اهمیت دارد چرا که از جمع هشت تیم، چهار تیم انگلیسی هستند و این امکان برخورد آنها با یکدیگر را افزایش خواهد داد. حتی این احتمال وجود دارد که دو تیم همشهری، منچستریونایتد و منچسترسیتی، در این مرحله با هم روبرو شوند.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 6

تاریخ مسابقاتی که امروز برای آنها قرعه‌کشی خواهد شد از قرار زیر است:

دور رفت مرحله یک‌چهارم نهایی: ۱۰ و ۱۱ آوریل

دور برگشت مرحله یک‌چهارم نهایی: ۱۸ و ۱۹ آوریل

دور رفت مرحله نیمه‌نهایی: ۱ و ۲ مه

دور برگشت مرحله نیمه‌نهایی: ۸ و ۹ مه

فینال: ۲ ژوئن در ورزشگاه واندا متروپولیتانو شهر مادرید اسپانیا

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 13

اما قرعه‌کشی امشب نکات جالبی دارد که در ادامه به بعضی از آنها اشاره می‌کنیم. تعداد تیمهای انگلیسی حاضر در مرحله یک‌چهارم نهایی امسال (۴تیم) به اندازه مجموع تعداد تیم‌های انگلیسی در یک‌چهارم نهایی چهار دوره گذشته لیگ قهرمانان است.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 15

از فصل ۲۰۰۹-۲۰۱۰ امسال برای اولین بار اسپانیا در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان تنها یک نماینده خواهد داشت و بارسلونا یک‌تنه بار نمایندگی از لالیگا را به دوش خواهد کشید.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 17

و برای اولین بار از فصل ۲۰۰۵-۲۰۰۶ هیچ نماینده‌ای از آلمان در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان حاضر نخواهد بود. واقعیتی که مدیران فوتبال آلمان و دوست‌داران فوتبال این کشور را نگران کرده است.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 19

از سوی دیگر آژاکس بعد از آیندهوون در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۷ اولین تیم هلندی است که به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرده است. میانگین سنی آژاکس در این دوره از رقابتها ۲۴ سال و ۲۰۲ روز بوده که از همه تیم‌های باقی‌مانده در رقابتها کمتر است.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 21

پورتوی پرتغالی در حالی موفق شده به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یابد که هیچ گلزن برجسته‌ای نداشته و ۱۰ بازیکن مختلف این تیم گلهایش در چمپیونزلیگ را به ثمر رسانده‌اند. این واقعیت نشان‌دهنده خصوصیت اصلی پورتو در این فصل است، تیمی متحد و منظم که به مدد ۱۱ ستاره توانسته خود را به جمع هشت تیم برتر قاره سبز برساند.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 23

اما منچسترسیتی که در اولین فصل حضور پپ گواردیولا روی نیمکت این تیم نتوانسته بود صعود به این مرحله از لیگ قهرمانان را تجربه کند در فصل دوم حضور او یعنی فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ به مرحله یک چهارم راه یافت ولی در مقابل لیورپول شکست خورد و از دور رقابتها حذف شد. منچسترسیتی حالا بار دیگر با هدایت پپ به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان صعود کرده و این بار مصمم است بهتر از دوره گذشته عمل کرده و به مراحل بالاتر راه یابد. گواردیولا و تیمش به فینال و قهرمانی چشم دوخته‌اند و هر نتیجه دیگری می‌تواند برای آنها ناکامی به حساب بیاید.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 25

بارسلونا هم برای دوازدهمین فصل پیاپی حضور در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان را تجربه می‌کند. آخرین سالی که کاتالانها در این مرحله از رقابتها حاضر نبود، فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۷ بوده است.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 27

اما تاتنهام با راه‌یابی به این مرحله دست به کاری بزرگ زده که برای این باشگاه موفقیتی تاریخی به حساب می‌آید. چرا که تاتنهام با این صعود برای سومین بار در تاریخ باشگاه خود را در مرحله یک‌چهارم نهایی بزرگترین رقابت باشگاهی اروپا می‌بیند. چه از زمانی که جام باشگاههای اروپا برگزار می‌شد و چه از زمان برگزاری لیگ قهرمانان، تاتنهام تنها سه بار به یک‌چهارم نهایی رقابتهای اروپایی راه یافته است که آخرین آنها فصل ۲۰۱۰-۲۰۱۱ بوده است.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 29

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با آژاکس، لیورپول، منچستر سیتی، یوونتوس و بارسلونا از تلگرام

#اختصاصی_فوتبالی

پوشش لحظه به لحظه لیگ قهرمانان اروپا در #فوتبالی

بازگشت بانوی پیر یا پرواز سرخپوست‌های مادرید

پخش زنده دیدار یوونتوس - اتلتیکو مادرید در اپلیکیشن فوتبالی به همراه پوشش لحظه به لحظه این بازی حساس و دیگر بازیهای مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا در سایت، اپلیکیشن و سوشیال مدیای فوتبالی

سه شنبه شب ۲۱ اسفند ماه ساعت ۲۳:۳۰ از اپلیکیشن فوتبالی

با فوتبالی شما را به تماشای لیگ قهرمانان اروپا د دعوت می‌کنیم. فوتبالی زنده و مستقیم با شما!


نظرها

در ادامه بخوانید

گزارش گل بهنام بانی توسط عباس قانع و همسرش

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
الفالف10 ساعت قبل
گروه ورزشی الف، ۱ فروردین ۱۳۹۸، ۰۳:۱۲ ۳۹۷۱۲۲۹۱۶۷به گزارش خبرآنلاین، این روزها بحث انتخاب جانشین برای کارلوس کی روش، داغ‌ترین بحث فوتبال ایران است و در این میان هروه رنار سرمربی فرانسوی تیم ملی مراکش از بخت خوبی برای حضور روی نیمکت ایران برخوردار است. مرد فرانسوی خوب می‌داند طرفداران مراکش همین طور اهالی فوتبال از او انتظار دارند تا در مصر جام قهرمانی CAF ۲۰۱۹ را بالای سر ببرد در غیر این صورت رنار دیگر شانسی برای تمدید قرارداد و ماندن تا جام جهانی ۲۰۲۲ با مراکش ندارد. هر مربی دیگری هم جای رنار بود با دریافت پیشنهاد وسوسه کننده هدایت ایران برحسب شرایطی که در مراکش دارد، پای میز مذاکره می‌نشست از همین رو جام ملت‌های پیش رو برای او و آینده‌اش نقشی کلیدی دارد و اگر نتواند آنجا با مراکش موفق شود بعید نیست که پیشنهاد ایران را بپذیرد.
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشکیوان وحدانی بازیکن سابق باشگاه‌های پیکان، نساجی و صبا باطری در اثر سقوط سنگ روی خودروی شخصی‌اش در محور فیروز کوه (محدوده خطیرکوه) جان به جان آفرین تسلیم کرد. کیوان وحدانی فوتبالیست کشورمان سابقه حضور در تیم‌های صبای قم، پارس جنوبی جم، پیکان تهران، نساجی قائمشهر، آلومینیوم را داشته است. مهدی رحمتی و میثم تیموری بازیکنان تیم فوتبال استقلال با انتشار پیامی حادثه رخ داده برای این فوتبالیست را تسلیت گفتند.
ورزش۳ورزش۳17 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، با بازگشت زین الدین زیدان به رئال مادرید، شایعات در مورد ترکیب این تیم در فصل آینده شدت گرفته است و ال چیرینگیتو مدعی شد سرمربی فرانسوی علاقه‌ای به حفظ کاسیمرو نداشته و خواهان فروش او در تابستان است. در حقیقت زیدان به فکر تقویت خط میانی خود برای فصل بعد بوده و گزینه مدنظر او انگولو کانته، هافبک فرانسوی چلسی است که در تابستان سال ۲۰۱۶ از لسترسیتی راهی چلسی شده بود. کانته چند ماه قبل قرارداد خود را با باشگاه چلسی تا سال ۲۰۲۳ تمدید کرد و با توجه به محرومیت آبی‌های لندن از خرید بازیکن در دو پنجره نقل و انتقالات متوالی، رئال مادرید کار دشواری برای خرید او در تابستان امسال خواهد داشت. کاسمیرو در دوران اول حضور زیدان در رئال مادرید، یکی از عوامل اصلی موفقیت او بود و این هابک برزیلی در هر سه فصلی که کهکشانی‌ها موفق به فتح لیگ قهرمانان شدند، در ترکیب این تیم حضور پررنگی داشت اما به نظر می‌رسد زیزو دیگر تمایلی به ادامه همکاری با او ندارد.

اخبار بیشتر