لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
قرعه‌کشی مراحل یک‌چهارم نهایی و نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا از لحظاتی دیگر آغاز می شود و 8 تیم حاضر در این مرحله، حریفان شان در ادامه مسیر را خواهند شناخت.

به گزارش «ورزش سه»، هشت تیم باقی‌مانده در کوران رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا، امروز در وهله اول رقبای مستقیم خود در مرحله یک‌چهارم نهایی را خواهند شناخت. اما علاوه بر این، تیمهای حاضر در مرحله یک‌چهارم نهایی به دلیل برگزاری قرعه‌کشی مرحله نیمه‌نهایی رقابتها می‌توانند تخمین بزنند که در صورت پیروزی در مرحله بعدی، حریف احتمالی‌شان در مراحل نیمه‌نهایی و فینال چه تیم‌هایی خواهد بود و علاوه بر این، در مراسم قرعه کشی مشخص خواهد شد که در فینال کدام تیم عنوان میزبان و کدام تیم عنوان مهمان را خواهد داشت: با گزارش زنده این مراسم با ورزش سه همراه باشید:

14:36: جورجیو مارکتی، دبیرکل یوفا روی سن رفته و با خوشامدگویی به نمایندگان تیم‌های راه یافته به این مرحله، در حال توضیح نحوه راهیابی تیم‌ها و رکوردهای به جا مانده در مرحله قبل است تا پس از آن به سراغ قرعه کشی بروند.

14:30: مراسم با توضیحات مجری در مورد نحوه قرعه کشی، پخش کلیپی از لحظات جذاب مرحله یک هشتم نهایی و معرفی تیم‌های راه یافته به مرحله یک چهارم آغاز شد.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 3

هشت تیم حاضر در مرحله یک‌چهارم نهایی که امروز در قرعه‌کشی شرکت خواهند داشت عبارتند از آژاکس، بارسلونا، یوونتوس، لیورپول، منچستریونایتد، منچسترسیتی، پورتو و تاتنهام.

نکته جالب درباره قرعه‌کشی امشب این است که در این قرعه‌کشی نه از سیدبندی خبری بوده و نه چیزی به عنوان سهمیه کشوری وجود خواهد داشت. یعنی هر کدام از هشت تیم ممکن است در مرحله یک‌چهارم با هر کدام از تیم‌های دیگر روبرو شود و محدودیتی هم برای روبرو شدن تیم‌های یک کشور با هم وجود نخواهد داشت. این به خصوص برای تیمهای انگلیسی اهمیت دارد چرا که از جمع هشت تیم، چهار تیم انگلیسی هستند و این امکان برخورد آنها با یکدیگر را افزایش خواهد داد. حتی این احتمال وجود دارد که دو تیم همشهری، منچستریونایتد و منچسترسیتی، در این مرحله با هم روبرو شوند.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 6

تاریخ مسابقاتی که امروز برای آنها قرعه‌کشی خواهد شد از قرار زیر است:

دور رفت مرحله یک‌چهارم نهایی: ۱۰ و ۱۱ آوریل

دور برگشت مرحله یک‌چهارم نهایی: ۱۸ و ۱۹ آوریل

دور رفت مرحله نیمه‌نهایی: ۱ و ۲ مه

دور برگشت مرحله نیمه‌نهایی: ۸ و ۹ مه

فینال: ۲ ژوئن در ورزشگاه واندا متروپولیتانو شهر مادرید اسپانیا

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 13

اما قرعه‌کشی امشب نکات جالبی دارد که در ادامه به بعضی از آنها اشاره می‌کنیم. تعداد تیمهای انگلیسی حاضر در مرحله یک‌چهارم نهایی امسال (۴تیم) به اندازه مجموع تعداد تیم‌های انگلیسی در یک‌چهارم نهایی چهار دوره گذشته لیگ قهرمانان است.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 15

از فصل ۲۰۰۹-۲۰۱۰ امسال برای اولین بار اسپانیا در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان تنها یک نماینده خواهد داشت و بارسلونا یک‌تنه بار نمایندگی از لالیگا را به دوش خواهد کشید.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 17

و برای اولین بار از فصل ۲۰۰۵-۲۰۰۶ هیچ نماینده‌ای از آلمان در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان حاضر نخواهد بود. واقعیتی که مدیران فوتبال آلمان و دوست‌داران فوتبال این کشور را نگران کرده است.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 19

از سوی دیگر آژاکس بعد از آیندهوون در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۷ اولین تیم هلندی است که به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرده است. میانگین سنی آژاکس در این دوره از رقابتها ۲۴ سال و ۲۰۲ روز بوده که از همه تیم‌های باقی‌مانده در رقابتها کمتر است.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 21

پورتوی پرتغالی در حالی موفق شده به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یابد که هیچ گلزن برجسته‌ای نداشته و ۱۰ بازیکن مختلف این تیم گلهایش در چمپیونزلیگ را به ثمر رسانده‌اند. این واقعیت نشان‌دهنده خصوصیت اصلی پورتو در این فصل است، تیمی متحد و منظم که به مدد ۱۱ ستاره توانسته خود را به جمع هشت تیم برتر قاره سبز برساند.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 23

اما منچسترسیتی که در اولین فصل حضور پپ گواردیولا روی نیمکت این تیم نتوانسته بود صعود به این مرحله از لیگ قهرمانان را تجربه کند در فصل دوم حضور او یعنی فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۸ به مرحله یک چهارم راه یافت ولی در مقابل لیورپول شکست خورد و از دور رقابتها حذف شد. منچسترسیتی حالا بار دیگر با هدایت پپ به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان صعود کرده و این بار مصمم است بهتر از دوره گذشته عمل کرده و به مراحل بالاتر راه یابد. گواردیولا و تیمش به فینال و قهرمانی چشم دوخته‌اند و هر نتیجه دیگری می‌تواند برای آنها ناکامی به حساب بیاید.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 25

بارسلونا هم برای دوازدهمین فصل پیاپی حضور در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان را تجربه می‌کند. آخرین سالی که کاتالانها در این مرحله از رقابتها حاضر نبود، فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۷ بوده است.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 27

اما تاتنهام با راه‌یابی به این مرحله دست به کاری بزرگ زده که برای این باشگاه موفقیتی تاریخی به حساب می‌آید. چرا که تاتنهام با این صعود برای سومین بار در تاریخ باشگاه خود را در مرحله یک‌چهارم نهایی بزرگترین رقابت باشگاهی اروپا می‌بیند. چه از زمانی که جام باشگاههای اروپا برگزار می‌شد و چه از زمان برگزاری لیگ قهرمانان، تاتنهام تنها سه بار به یک‌چهارم نهایی رقابتهای اروپایی راه یافته است که آخرین آنها فصل ۲۰۱۰-۲۰۱۱ بوده است.

لحظه‌شماری برای قرعه‌کشی سرنوشت‌ساز چمپیونزلیگ - 29

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با آژاکس، لیورپول، منچستر سیتی، یوونتوس و بارسلونا از تلگرام

#اختصاصی_فوتبالی

پوشش لحظه به لحظه لیگ قهرمانان اروپا در #فوتبالی

بازگشت بانوی پیر یا پرواز سرخپوست‌های مادرید

پخش زنده دیدار یوونتوس - اتلتیکو مادرید در اپلیکیشن فوتبالی به همراه پوشش لحظه به لحظه این بازی حساس و دیگر بازیهای مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا در سایت، اپلیکیشن و سوشیال مدیای فوتبالی

سه شنبه شب ۲۱ اسفند ماه ساعت ۲۳:۳۰ از اپلیکیشن فوتبالی

با فوتبالی شما را به تماشای لیگ قهرمانان اروپا د دعوت می‌کنیم. فوتبالی زنده و مستقیم با شما!


در ادامه بخوانید

وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به همین دلیل اگر اکنون از او درباره تک تک بازیکنان مادریدی سئوال شود، ‌ نظرش را به طور جامع بیان خواهد کرد. البته کاپیتان تیم ملی بلژیک و بازیکن فصل‌های گذشته چلسی انگلیس، در کنفرانس قبل از بازی تیم کشورش با قبرس، مجبور شد درباره یکی از هم‌تیمی‌ها در رئال نظرش را بیان کند. کاپیتان بلژیک در مورد بنزما عنوان کرد: در چند ماه اخیر که در رئال فعالیت می‌کنم، با بازی هم‌تیمی‌ها به خوبی آشنا شده‌ام. به نظرم بهترین مهاجم کنونی دنیای فوتبال، کریم بنزماست. او گفت: برای رقبا، این یک آرزو است که کریم بنزما در ترکیب نباشد.
رکنارکنا5 ساعت قبل
در جریان بازی خطای ماتیاس وسینو، هافبک اروگوئه، باعث عصبانیت شدید لیونل مسی شد و این فوق ستاره آرژانتینی به شدت نسبت به این موضوع اعتراض کرد. بعد از اعتراض مسی، ادینسون کاوانی نیز وارد درگیری شد؛ موضوعی که باعث شد یک بحث نسبتا شدید بین کاوانی و مسی به وجود بیاید. ادینسون کاوانی پس از پایان بازی دیشب در واکنش به درگیری با مسی گفت: " بله این فوتبال است. بازی امشب یک دیدار کلاسیک با برخورد‌های بسیار بود و این اتفاقات در چنین بازی هایی طبیعی است. " این دومین بار طی چهار روز اخیر است که لیونل مسی باعث ایجاد یک جنگ روانی درون زمین شده است.
فارسفارس7 ساعت قبل
سرمربی بحرین بعد از تساوی مقابل عراق گفت: عراق در این بازی نزدیک بود، دروازه ما را باز کند اما این اتفاق نیفتد. سرمربی بحرین: عراق نزدیک بود به ما گل بزند/ همه تیم‌های گروه ما قوی هستندبه گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی بحرین شب گذشته در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اردن به مصاف عراق رفت و این دیدار در نهایت با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید. سوسا، سرمربی تیم ملی بحرین بعد از این تساوی گفت: عراق در این بازی نزدیک بود، دروازه ما را باز کند اما این اتفاق نیفتاد. از زمانیکه هدایت تیم ملی بحرین را به دست گرفتم، تیم پیشرفت کرده است. وی افزود: تفاوتی میان تیم ملی بحرین و عراق وجود ندارد و در تمام تیم‌های گروه ما قوی هستند و نمی‌خواهند شکست بخورند.
طرفداریطرفداری1 ساعت قبل
طرفداری- مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان دیداری با مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان داشت. به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سلطانی فر در این دیدار گفت: چهل و چهار سال در انتظار حضور فوتبال ایران در المپیک هستیم و از شما و سرمربی تیم امید انتظار دارم با تمام قدرت و استفاده از ظرفیت‌های فدراسیون، کمیته ملی المپیک و وزارتخانه برای صعود قطعی به المپیک توکیو تلاش کنید. وزیر ورزش و جوانان به تاج تاکید کرد: فوتبال ایران از هر نظر برای راهیابی به المپیک ژاپن شایسته است و باید شاهد حضور استعدادهای بزرگ فوتبال ایران در بازی‌های المپیک باشیم. سلطانی فر خاطرنشان کرد:

قرارداد آقای سرمربی!

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ قرار بود پس از بازی با عراق یک نشست خبری برگزار شود و به سوالات و ابهامات در زمینه قرارداد مارک ویلموتس پاسخ داده شود، اما اکنون خبری از برگزاری این نشست نیست. پول سرمربی تیم ملی فوتبال از حساب بیت المال پرداخت می‌شود، بنابراین بهتر است مسئولان فدراسیون فوتبال ایران هر چه زودتر این نشست خبری را برگزار کنند تا مشخص شود مفاد قراردادی مارک ویلموتس به چه صورتی است.
نودنود7 ساعت قبل
تیم ولز بیستمین تیم صعود کننده به یورو ۲۰۲۰ لقب گرفت. به گزارش وب‌سایت نود، آخرین دور مرحله گروهی، شب گذشته با برگزاری ۹ دیدار به پایان رسید و بیست تیم راه یافته به یورو ۲۰۲۰ مشخص شدند و حالا تنها ۴ تیم دیگر می‌توانند جواز حضور در یورو ۲۰۲۰ را کسب کنند. در گروه E ولز موفق شد با نتیجه ۲-۰ در برابر مجارستان پیروز شود، تا صعود خود را به یورو ۲۰۲۰ مسجل کند. در گروه C نیز آلمان با نتیجه ۶-۱ ایرلند جنوبی و هلند با نتیجه ۵-۰ استونی را شکست داد. در گروه I بلژیک با حساب پرگل ۶-۱ از سد قبرس گذشت و روسیه نیز با ۵ گل سن مارینو را شکست داد. تیم‌های راه یافته به یورو ۲۰۲۰گروه A: انگلیس (صدرنشین) و چک (تیم دوم) گروه B: اوکراین (صدرنشین) و پرتغال (تیم دوم) گروه C: آلمان (صدرنشین) و هلند (تیم دوم) گروه D: سوییس (صدرنشین) و دانمارک (تیم دوم) گروه E: کرواسی (صدرنشین) و ولز (تیم دوم) گروه F: اسپانیا (صدرنشین) و سوئد (تیم دوم) گروه G: لهستان (صدرنشین) و اتریش (تیم دوم) گروه H: فرانسه (صدرنشین) و ترکیه (تیم دوم) گروه I: بلژیک (صدرنشین) و روسیه (تیم دوم) گروه J: ایتالیا (صدرنشین) و فنلاند (تیم دوم) لازم به ذکر است که ۴ تیم دیگر باید برای کسب سهمیه در پلی آف با یک دیگر رقابت کنند تا تکلیف ۲۴ تیم در یورو ۲۰۲۰ مشخص شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری3 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

نشست تخصصی انواع روش‌های تامین مالی شرکتی در بورس تهران

بازار سرمایه ایرانچند ثانیه قبل

فروش ۶ ماهه «غگلستا» به ۱۱ هزار تن رسید

بازار سرمایه ایرانچند ثانیه قبل

شناسایی زیان ۳۴ریالی «دزهراوی» در گزارش ۶ماهه

بازار سرمایه ایرانچند ثانیه قبل

اجرای هفتمین دوره طرح «زائران حرم رضوی»

صدا و سیما2 دقیقه قبل

بجنورد| اغتشاشگران بدانند «فرزندان ولایت» از آرمان‌های انقلاب کوتاه نمی‌آیند

تسنیم2 دقیقه قبل