اکو ظرفیت تبدیل به پل ارتباطی بین آسیا و اروپا را دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اقتصادی
اکو ظرفیت تبدیل به پل ارتباطی بین آسیا و اروپا را دارد

اکو ظرفیت تبدیل به پل ارتباطی بین آسیا و اروپا را دارد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
اسلام آباد - ایرنا - رئیس جمهوری پاکستان در دیدار دبیر کل ایرانی سازمان همکاری اقتصادی (ECO) گفت: اکو از ظرفیت و توانایی های لازم برای تبدیل شدن به پل ارتباطی میان آسیا و اروپا برخوردار است.

به گزارش روز جمعه ایرنا و به نقل از رسانه‌های دولتی پاکستان، 'عارف علوی' در دیدار 'هادی سلیمانپور' دبیرکل ایرانی سازمان اکو در اسلام آباد افزود: پاکستان برای تسهیل در فعالیت‌های حمل و نقل کالا به همسایگان و استفاده از فرصت‌های تجاری با اعضای کو در حال ارتقای زیرساخت‌های جاده‌ای و ریلی خود است.

وی تاکید کرد: پاکستان با نوسازی ارتباطات جاده‌ای و شبکه ریلی خواهان گسترش تجارت در منطقه به ویژه با اعضای اکو است.

عارف علوی اظهار داشت: برای توسعه و رفاه در منطقه نیاز به شناسایی اولویت‌های مهم سازمان اکو، افزایش زیرساخت‌های حمل و نقل و ارتباطات، تسهیل در امر تجارت و ترویج سرمایه گذاری می‌باشد.

وی تاکید کرد: چشم انداز ۲۰۲۵ اکو نقشه راه در مسیر اجرا اهداف این سازمان محسوب می‌شود و پاکستان با هدف دستیابی به اهداف مندرج در چارچوب چشم انداز اکو اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

رئیس جمهوری پاکستان گفت: معتقدیم که اجرای قوی قراردادهای تجاری اکو گام رو به جلو در مسیر رفع موانع تجاری و ایجاد یک منطقه آزاد برای تجارت است که این موضوع یکی از بندهای مهم چشم انداز ۲۰۲۵ اکو می‌باشد.

دبیرکل ایرانی سازمان اکو نیز در این دیدار گفت: پاکستان همواره عضو فعال اکو به شمار می‌رود و این کشور از ظرفیت‌های خوبی برای توسعه اکوتوریسم برخوردار است که می‌توان این جذابیت را در سطح بین المللی و برای گردشگران خارجی معرفی کرد.

هادی سلیمانپور که در مقام دبیرکلی سازمان اکو برای انجام سفر چهار روزه رسمی در پایتخت پاکستان بسر می‌برد، روزهای اخیر نیز دیدارهای مهمی با مقامات ارشد پاکستانی از جمله 'عمران خان' نخست وزیر، شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه، شیخ رشید احمد وزیر راه آهن، خسرو بختیار وزیر برنامه ریزی، عبدالرزاق داود مشاور نخست وزیر پاکستان در امور تجارت و خانم 'تهمینه جنجوعا' قائم مقام وزارت امور خارجه این کشور انجام داد.

آساق*۲۷۴**۱۱۴۴

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اقتصاد، رئیس جمھور پاکستان، دبیرکل ایرانی اکو و نشست دوجانبه از تلگرام

🔷مقایسه وضعیت امروز و ده سال قبل اقتصاد ایران از منظر برخی شاخص‌های اقتصاد کلان

🔶چالش تصویر ده سال قبل اقتصادی

منبع: کانال شهد اقتصاد


چند کانال تخصصی اقتصادی که توصیه میکنیم عضو شوید.

🅾اکونومیست فارسی

🅾انجمن اقتصاددانان ایران

⭕️➣@ieairan

🅾کانال تخصصی اقتصاد

⭕️➣@Economy۷

🅾انگلیسی برای تجارت

⭕️➣@English_for_business

🅾فایل‌های اقتصادی

⭕️➣@EconomicFile

🅾اقتصاد و مالی رفتاری

⭕️➣@BehavioralEconomicsAndFinance

🅾اقتصاد بازار

⭕️➣@eghtesadbazar

🅾آکادمی اقتصاد

⭕️➣@eghtesadiat


چند کانال تخصصی اقتصادی که توصیه میکنیم عضو شوید.

🅾اکونومیست فارسی

🅾انجمن اقتصاددانان ایران

⭕️➣@ieairan

🅾کانال تخصصی اقتصاد

⭕️➣@Economy۷

🅾انگلیسی برای تجارت

⭕️➣@English_for_business

🅾فایل‌های اقتصادی

⭕️➣@EconomicFile

🅾اقتصاد و مالی رفتاری

⭕️➣@BehavioralEconomicsAndFinance

🅾اقتصاد بازار

⭕️➣@eghtesadbazar

🅾آکادمی اقتصاد

⭕️➣@eghtesadiat


پیش بینی ۲۰ اقتصاد بزرگ دنیا در سال ۲۰۵۰⬆️

ترکیه و عربستان به ترتیب در رتبه‌های ۱۲ و ۱۹ جهان قرار خواهند گرفت. ایرانیان برای عقب نماندن از قافله، باید کاری جدی در اقتصاد خود بکنند.

ایران در ۲۰۵۰ هم همانند الان در بین بیست اقتصاد برتر نخواهد بود/. اقتصاد و کسب و کار


🔻وزیر ارتباطات: اقتصاد ستاره مربع‌ها از اقتصاد استارت‌آپی کشور سبقت گرفته است. این یک کاریکاتور است


💠 قفل‌های اقتصاد ایران

صفحه اول روزنامه دنیای اقتصاد؛

جهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷


در ادامه بخوانید

گزارشی تامل برانگیز از یک ویژه خواری

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
جغرافیای منطقه از یک رودخانه به نام جاجرود و دو کوه در دو طرف آن شکل گرفته است. مردم در تماس هایشان از ویژه خواری‌هایی خبر می‌دادند که در نوع خود قابل توجه بود. اهالی ما را به یکی از کوچه‌های روستا بردند که بر اثر ریزش کوه بسته شده بود کوچه‌ای که مدرسه روستا هم در آن واقع است. آن‌ها علت بسته شدن کوچه را تخریب کوه بالای روستا به دست فرد بانفوذی می‌دانستند که برادرزاده یکی از وزاری دولت است. مردم می‌گفتند: این فرد از سازمان منابع طبیعی استان تهران مجوزی دریافت کرده که از کوه بالادست ویلای خود برداشت کند تا ریزش سنگ مزاحمش نشود. یکی از اهالی می‌گفت: اگر مردم محلی بخواهند یک بیل در کوه بزنند فورا اخطار دریافت می‌کنند و از طرف اداره منابع طبیعی با آن‌ها برخورد می‌شود، ولی حالا این ویژه خوار با بیل میکانیکی به جان طبیعت بکر منطقه و روستا افتاده است. یکی دیگر از اهالی گفت: کل منطقه رودبارقصران در یک دره واقع شده و ریزش سنگ کل مردم روستا‌های منطقه را اذیت می‌کند حالا چرا باید به یک فرد با رابطه و آشنابازی مجوز داده شود تا به این بهانه کوه خواری کند. به نظر می‌رسد سازمان منابع طبیعی استان تهران که مجوز ابتدایی را برای این ویژه خواری صادر و هر سازمان دیگری که در این فساد همراهی کرده، باید پاسخگو باشد.

گرانفروشی، هم تقلب در عرضه برنج +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
مهرمهر11 ساعت قبل
خبرگزاری مهر-گروه بین الملل: دولت دونالد ترامپ قصد دارد با همکاری بحرین یک کنفرانس اقتصادی برگزار کند که هدف آن جذب سرمایه‌گذاری در مناطق فلسطینی‌نشین است. رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند اسرائیل دعوت نامه رسمی برای مشارکت در کنفرانس اقتصادی بحرین را دریافت کرده است. در ادامه این بیانیه آمده است که کنفرانس اقتصادی بحرین مقدمه‌ای برای صلح است و صلح حقیقی با اشغالگری اسرائیل بر سرزمین‌های فلسطینیان و جولان و مزارع شبعا نشدنی است. جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، فرماندهی کل تاکید کرد کنفرانس اقتصادی بحرین یکی از حلقه‌های توطئه علیه مساله فلسطین است. واشنگتن و متحدانش که تاکنون از راههای دیگر نتوانستند فلسطین و آرمان آنرا نابود کنند این بار از راه صلح اقتصادی وارد شده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران و رئیس کنفدراسیون صادرات ایران در نشست هیئت نمایندگان اتاق تهران از هجمه رسانه‌ای در هفته‌های اخیر علیه صادرکنندگان با موضوع عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات به داخل کشور، انتقاد کرد. محمد لاهوتی گفت: آمار غیر واقعی که چندی پیش از سوی یکی از مسئولان وزارت اقتصاد مبنی بر بازگشت محدود ارز صادراتی به داخل کشور، موجی از انتقادات جامعه را به سوی فعالان اقتصادی و صادرکنندگان کشور به همراه آورد. این درحالی است که در شرایط تحریمی این روز‌های کشور که درآمد‌های نفتی دولت به شدت کاهش یافته است، باید صادرکنندگان را به عنوان سربازان خط مقدم اقتصاد کشور، مورد قدردانی قرار داده و به شکلی شایسته از این قشر دفاع کرد. لاهوتی گفت: بر اساس این بخشنامه، کانال‌هایی برای فرآیند بازگشت ارز صادراتی به چرخه اقتصادی کشور تعیین شده است که قطعا به حجم گرفتاری‌ها و محدودیت‌های پیش روی کسب و کار صادرکنندگان اضافه خواهد کرد. این عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران با اشاره به جلسات کمیته ارزی اتاق ایران درخصوص مسائل ارزی کشور، افزود: راهکار‌هایی از سوی بخش خصوصی برای سامان‌دهی به شرایط کنونی تعیین و آماده ارائه به دولت است.

آیا این پرونده مهم در مجمع تشخیص مصلحت گم شده است؟

3+
نامه‌نیورنامه‌نیور22 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر