سطح باغات در اراضی شیب دار استان اردبیل توسعه می‌یابد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اقتصادی
سطح باغات در اراضی شیب دار استان اردبیل توسعه می‌یابد

سطح باغات در اراضی شیب دار استان اردبیل توسعه می‌یابد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
اردبیل - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از توسعه سطح باغات در اراضی شیب دار این استان در سال آینده خبر داد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، خلیل نیکشاد در جلسه کارگروه کشاورزی، آب و منابع طبیعی با محوریت توسعه باغات در اراضی شیب دار گفت: بزودی به میزان ۷۰ هکتار به سطح باغات استان در اراضی شیب دار افزوده خواهد شد.

وی گفت: از سال گذشته تاکنون نیز بیش از ۳۲۰ هکتار از اراضی شیب دار استان به باغات میوه اختصاص داده شده است.

وی اظهار داشت: سیاست‌های حمایتی و هدایتی جهاد کشاورزی استان بر استمرار توزیع نهال‌های یارانه دار و نگاه ویژه به گسترش باغات در شهرستان‌های نیر و سرعین با نهال‌های اصلاح شده با برند مرغوب متمرکز است.

او افزود: شهرستان نیر در راستای گسترش باغات در اراضی شیب دار موفق عمل کرده و این شهرستان ۱۴۶ هکتار باغ در اراضی شیب دار را داراست.

نیکشاد بیان کرد: رویکرد ما در شهرستان‌های نیر و سرعین گسترش گونه‌های گل محمدی، بادام و سنجد و زرشک می‌باشد که از لحاظ آب و هوایی و میزان بارندگی و دیگر شاخص‌های اقلیمی پرورش آنها مقرون به صرفه بوده و به سبد اقتصاد خانوارهای روستایی کمک می‌کند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل همچنین گفت: توسعه کشت گیاهان دارویی، افزایش واحدهای گلخانه‌ای و ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی مربوط به آنها در برنامه‌های کاری این سازمان قرار دارد.

استان اردبیل دارای ۲۲۵ هزار هکتار اراضی آبی، ۵۱۵ هزار هکتار اراضی دیم و ۴۱ هزار هکتار اراضی باغی است که سالانه بیش از ۴٫۵ میلیون تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی را تولید می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اقتصاد، جهاد کشاوزی، باغ و اردبیل از تلگرام

▪️لیگ بسکتبال با ویلچر بانوان کشور - گروه A / مشهد

🏀 فیاض‌بخش مشهد ۵۶ - ۱۴ هیئت اردبیل / فیاض‌بخش مشهد ۵۵ - ۱۵ هیئت بم / هیئت بم ۳۷ - ۲۳ هیئت اردبیل

تیم‌های نامی‌نو اصفهان، هیئت شیراز، هیئت زنجان و هیئت اراک از گروه B اول تا سوم اسفند در اصفهان با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. ۲ تیم اول هر گروه راهی مرحله نهایی می‌شوند


🔶پاسخ سخنگوی شورا به ابهامات پیش آمده برای اجرای مصوبه برج باغ:

اگر شورا در اسفند ٩٦ مصوبه ⁧ برج باغ ⁩ را لغو نمیکرد، امسال حداقل ٦٠٠برج باغ بر زمین سبز می‌شد.


🔻 چراغ سبز شورا به باغ کشی

🔹به گزارش #اسکان_نیوز، به زودی مجوز ساخت و ساز در ۶۰ باغ بر اساس مصوبه برج باغ صادر می‌شود.

🔹این تصمیم گیری در پی استفساریه محمدعلی افشانی، شهردار سابق تهران در خصوص تعیین تکلیف پرونده باغات است که صاحبان۶۰ باغ با ارائه نقشه و پرداخت عوارض درخواست پروانه کرده‌اند.

جزییات بیشتر:


لغو پروازها به مقصد ایلام و اردبیل به‌دلیل شرایط بدجوی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور:

🔹پرواز‌ها به مقصد ایلام و اردبیل به خاطر وضعیت بد جوی و ناپایداری هوا لغو شد. /تسنیم


بارش سنگین برف در جاده‌های ۹ استان/ تردد با زنجیر چرخ الزامی است

پلیس راهور ناجا:

🔹 در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل (اکثر محورها)، استان گیلان (محور آستارا-اردبیل)، استان کردستان (محور بانه-سقز)، استان زنجان (محورهای زنجان _طارم و زنجان _تهم)، استان قزوین (محورهای قزوین _همدان و قزوین _زنجان)، استان کرمانشاه (محور گیلانغرب) و محور کرج _چالوس (ارتفاعات) با بارش برف گزارش شده است. /صداوسیما

Asriran. com


🔻مستند #باغ_کشی در تهران

🔹شورای شهر چگونه در #روز_درختکاری به ۶۲ باغ اجازه ساخت برج داد؟

🔹آیا مصوبه برج باغ واقعا لغو شده است؟

🔺چگونه با مصوبه برج باغ ۴۰۰۰ هکتار باغات تهران نابود شد؟

#اسکان_نیوز


در ادامه بخوانید

گزارشی تامل برانگیز از یک ویژه خواری

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
جغرافیای منطقه از یک رودخانه به نام جاجرود و دو کوه در دو طرف آن شکل گرفته است. مردم در تماس هایشان از ویژه خواری‌هایی خبر می‌دادند که در نوع خود قابل توجه بود. اهالی ما را به یکی از کوچه‌های روستا بردند که بر اثر ریزش کوه بسته شده بود کوچه‌ای که مدرسه روستا هم در آن واقع است. آن‌ها علت بسته شدن کوچه را تخریب کوه بالای روستا به دست فرد بانفوذی می‌دانستند که برادرزاده یکی از وزاری دولت است. مردم می‌گفتند: این فرد از سازمان منابع طبیعی استان تهران مجوزی دریافت کرده که از کوه بالادست ویلای خود برداشت کند تا ریزش سنگ مزاحمش نشود. یکی از اهالی می‌گفت: اگر مردم محلی بخواهند یک بیل در کوه بزنند فورا اخطار دریافت می‌کنند و از طرف اداره منابع طبیعی با آن‌ها برخورد می‌شود، ولی حالا این ویژه خوار با بیل میکانیکی به جان طبیعت بکر منطقه و روستا افتاده است. یکی دیگر از اهالی گفت: کل منطقه رودبارقصران در یک دره واقع شده و ریزش سنگ کل مردم روستا‌های منطقه را اذیت می‌کند حالا چرا باید به یک فرد با رابطه و آشنابازی مجوز داده شود تا به این بهانه کوه خواری کند. به نظر می‌رسد سازمان منابع طبیعی استان تهران که مجوز ابتدایی را برای این ویژه خواری صادر و هر سازمان دیگری که در این فساد همراهی کرده، باید پاسخگو باشد.
مهرمهر11 ساعت قبل
خبرگزاری مهر-گروه بین الملل: دولت دونالد ترامپ قصد دارد با همکاری بحرین یک کنفرانس اقتصادی برگزار کند که هدف آن جذب سرمایه‌گذاری در مناطق فلسطینی‌نشین است. رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند اسرائیل دعوت نامه رسمی برای مشارکت در کنفرانس اقتصادی بحرین را دریافت کرده است. در ادامه این بیانیه آمده است که کنفرانس اقتصادی بحرین مقدمه‌ای برای صلح است و صلح حقیقی با اشغالگری اسرائیل بر سرزمین‌های فلسطینیان و جولان و مزارع شبعا نشدنی است. جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، فرماندهی کل تاکید کرد کنفرانس اقتصادی بحرین یکی از حلقه‌های توطئه علیه مساله فلسطین است. واشنگتن و متحدانش که تاکنون از راههای دیگر نتوانستند فلسطین و آرمان آنرا نابود کنند این بار از راه صلح اقتصادی وارد شده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران و رئیس کنفدراسیون صادرات ایران در نشست هیئت نمایندگان اتاق تهران از هجمه رسانه‌ای در هفته‌های اخیر علیه صادرکنندگان با موضوع عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات به داخل کشور، انتقاد کرد. محمد لاهوتی گفت: آمار غیر واقعی که چندی پیش از سوی یکی از مسئولان وزارت اقتصاد مبنی بر بازگشت محدود ارز صادراتی به داخل کشور، موجی از انتقادات جامعه را به سوی فعالان اقتصادی و صادرکنندگان کشور به همراه آورد. این درحالی است که در شرایط تحریمی این روز‌های کشور که درآمد‌های نفتی دولت به شدت کاهش یافته است، باید صادرکنندگان را به عنوان سربازان خط مقدم اقتصاد کشور، مورد قدردانی قرار داده و به شکلی شایسته از این قشر دفاع کرد. لاهوتی گفت: بر اساس این بخشنامه، کانال‌هایی برای فرآیند بازگشت ارز صادراتی به چرخه اقتصادی کشور تعیین شده است که قطعا به حجم گرفتاری‌ها و محدودیت‌های پیش روی کسب و کار صادرکنندگان اضافه خواهد کرد. این عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران با اشاره به جلسات کمیته ارزی اتاق ایران درخصوص مسائل ارزی کشور، افزود: راهکار‌هایی از سوی بخش خصوصی برای سامان‌دهی به شرایط کنونی تعیین و آماده ارائه به دولت است.
افتصادنیوزافتصادنیوز6 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رویترز، در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: قرائنی مشاهده شده که حاکی از استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی از جمله در حمله ادعایی ۱۹ می‌با گاز کلر است. گروه‌های تروریستی و رسانه‌های نزدیک به آن‌ها ۱۹ می‌مدعی شدند که در شهرک کبانی در حومه لاذقیه ارتش سوریه از سلاح شیمایی استفاده کرده که به صورت قاطع از سوی دولت سوریه و ارتش این کشور این ادعا رد شد. وزارت خارجه آمریکا در ادامه تهدید کرد که اگر دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کند، واشنگتن و همپیمانانش به سرعت و به شکل مناسب پاسخ خواهند داد. وزارت خارجه سوریه نیز پیش‌تر اخبار منتشر شده از سوی رسانه‌های نزدیک به تروریست‌ها را فاقد صحت خوانده بود و قویا رد کرده بود. یک مقام در وزارت خارجه سوریه گفت: دمشق به صورت کامل با سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی همکاری کرده و سوریه عاری از سلاح شیمیایی است.

گرانفروشی، هم تقلب در عرضه برنج +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل

آیا این پرونده مهم در مجمع تشخیص مصلحت گم شده است؟

3+
نامه‌نیورنامه‌نیور22 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر