1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. سلامت
نگرانی جدی وزارت بهداشت از توزیع داروی بیماران خاص

نگرانی جدی وزارت بهداشت از توزیع داروی بیماران خاص

خبرگزاری برنا |
جان بابایی بیان کرد:

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا؛ ‌قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأکید بر تأمین بودجه بیماران خاص، نادر و صعب‌العلاج اظهار کرد: پس از تدوین لایحه بودجه ۹۸، کاهش بودجه بیماران خاص و صعب العلاج موجب نگرانی این بیماران شد، اما خوشبختانه امسال دو ردیف بودجه برای این بیماران تعیین شد و چنانچه این بودجه‌ها احصا شود وزارت بهداشت نیز از محل فرانشیز‌های طرح تحول سلامت نیز به این بودجه کمک می‌کند.

وی در رابطه با تأمین داروی بیماران نادر و بیماران خاص نیز اظهار کرد: در حال حاضر وزارت بهداشت علی‌رغم تمام مشکلاتی که در شرایط ارزی و تحریم‌های ظالمانه‌ وجود دارد، داروی بیماران خاص و نادر را تأمین می‌کند.

جان‌بابایی یادآور شد: مشکلات اصلی ما در این حوزه مسائل اجتمااعی آن‌ها است، بسیاری از این بیماران درمان قطعی ندارند و نیازمند توانبخشی و بازتوانی و خدمات در منزل هستند که در این راستا باید خیریه‌ها و NGO‌های این بیماران به کمک وزارت بهداشت و نظام سلامت بیایند.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به سودجویی‌ها در حوزه دارو‌های بیماران خاص و بیماران نادر در کشور اظهار کرد: با توجه به یارانه‌ای که دولت به دارو و ملزومات مصرفی بیماران خاص می‌دهد توزیع آن‌ها گاه دچار مشکل شده و از کنترل دولت خارج می‌شود و برخی از افراد سودجو به جای بیماران دارو را تهیه کرده با قیمت گران‌تری در بازار آن را می‌فروشند یا به خارج از کشور قاچاق می‌کنند.

خبری: اخبار جالب در حوزه سلامت و پزشکی

وی تأکید کرد: باید کاری کرد که اصلا بیماران خاص و صعب‌العلاج برای تهیه این دارو‌ها به مراکز توزیع دارو و داروخانه‌ها مراجعه نکنند و در درب منزل دارو را در اختیار آن‌ها نهاد، مانند کاری که در بعضی از کشور‌های خارجی صورت می‌گیرد، NGO و انجمن‌های این بیماران این کار را بر عهده می‌گیرند.

جان بابایی افزود: امیدواریم در ایران نیز شرایطی فراهم شود که داروی مورد نیاز این بیماران توسط انجمن‌ها و در منازل به دست آن‌ها رسیده و دست افراد سودجو از این دارو‌ها کوتاه شود.

وی در پایان به ایکنا گفت: وزارت بهداشت در توزیع داروی بیماران خاص نگرانی جدی داشته و علی‌رغم توزیع بی‌سابقه‌ای در برخی دارو‌ها مانند داروی بی‌هوشی وجود دارد، اما بازهم کمبود‌هایی در این حوزه گزارش می‌شود. دلیل این کمبود‌ها هم چیزی جز سودجویی و قاچاق معکوس این دارو‌ها نیست.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با درمان، سلامت، مشکلات، وزارت بهداشت و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از تلگرام

آغاز طرح سلامت نوروزی از ۲۵ اسفندماه

معاون درمان وزارت بهداشت:

🔹طرح سلامت نوروزی از ۲۵ اسفند ماه امسال آغاز می‌شود و تا ۱۷ فروردین ۹۸ ادامه خواهد داشت و در این بازه زمانی، مراکز هدایت عملیات بحران (EOC) دانشگاه‌ها و وزارت بهداشت به صورت شبانه‌روزی فعال خواهند بود. /ایسنا


🔹وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اسامی دانشگاه‌های خارجی مورد تائید این وزارتخانه برای سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ در رشته‌های مرتبط با علوم پزشکی را اعلام کرد

🔹این فهرست سالانه مورد بازبینی و بازنگری قرار می‌گیرد و در سال تحصیلی مذکور صرفا دانشگاه‌های موجود در این فهرست برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی در خارج از کشور مورد تائید هستند


🔴 ایرانی‌ها ۲ برابر بیشتر از استاندارد جهانی نمک مصرف می‌کنند

🔹 مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: میزان مصرف نمک در میان ایرانی‌ها ۲ برابر بیشتر از استاندارد جهانی است و این درحالی است که مصرف زیاد نمک افراد را به‌ویژه در بالای ۵۰ سال، مستعد ابتلا به فشار خون بالا می‌کند.


🔻چکش‌کاری اینستکس در تهران

🔹نشست کارشناسی ایران و اتحادیه اروپایی/ سه کشور اروپایی از صبح امروز در تهران آغاز شده و ادامه دارد. در هیات ایرانی غیر از بخش‌های مختلف وزارت امور خارجه، نمایندگان تعداد زیادی از دستگاههای دولتی مرتبط حضور دارند؛ از جمله بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نفت، وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو، سازمان بنادر و دریانوردی، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و ایران ایر.

🔹همچنین نشست‌های فرعی تخصصی میان برخی دستگاه‌ها (به ویژه در حوزه بانکی) با نمایندگانی از هیات‌های طرف مقابل برگزار شده یا در حال برگزاری است.

🔹در این جلسات، انتظارات طرف ایرانی مشخصا از اینستکس در حوزه‌های تخصصی به تفصیل برای طرف مقابل تشریح شده و طرفین بر روی راه کارهای ممکن برای رفع مشکلات ناشی از تحریم‌های آمریکا در این حوزه به بحث‌های فنی و کارشناسی می‌پردازند.

🔹گفتنی است این دور از نشست‌ها بر موضوع مشخص نحوه عملیاتی کردن اس پی وی اروپایی موسوم به اینستکس و چگونگی همکاری آن با نهاد متناظر ایرانی که در شرف تاسیس می‌باشد متمرکز است و طبعا بررسی میزان پیشرفت کار و گام‌های بعدی در حوزه سایر تعهداتی که گروه چهار بعلاوه یک برای جبران اثرات تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه کشورمان داده‌اند و آخرین بار هفته گذشته در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین بدان پرداخته شد، به نحو مقتضی مورد پیگیری قرار داشته و خواهد داشت/ اعتمادآنلاین

#دیپلماسی


🔶 تجمع بازنشستگان وزارت بهداشت مقابل مجلس

جمعی از بازنشستگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی روز یکشنبه پنجم اسفند (۲۴ فوریه) مقابل مجلس ایران تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، بازنشستگان به وضعیت بیمه تکمیلی و همترازی حقوق خود اعتراض داشتند. به گفته یکی از معترضان در حال حاضر بیمه تکمیلی به بازنشستگان تعلق نمی‌گیرد.

او با اشاره به اینکه از دیگر درخواست‌های این تجمع‌کنندگان هم‌ترازی حقوق‌شان با شاغلان این وزارتخانه است، افزود: «هم اکنون وضعیت حقوقی ما بسیار نابسامان است.»

https: //bit. ly/۲GW۴DZ۸

📌 اخبار روز دویچه وله را در اینجا دنبال کنید:

https: //p. dw. com/p/۳Dz۹۷


✅ شرایط پرداخت ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی در بانک سامان

🔵 بانک سامان براساس بخشنامه‌های بانک مرکزی خدمات ارز مسافرتی را در کنار پرداخت ارز دانشجویی و درمانی به عموم هموطنان ارایه می‌کند.

🔵 در راستای سیاست‌ جدید یکسان‌سازی نرخ ارز که توسط بانک مرکزی ابلاغ شد، بانک سامان به‌عنوان بانک عامل فروش ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویان غیربورسیه تعیین شد.

🔵 براساس این گزارش، ارز مسافرتی برای یک‌بار سفر در سال به میزان ۱۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها به مسافران در مرزهای خروجی هوایی پرداخت می‌شود. ارز مسافرتی مسافران هوایی کشورهای هم‌مرز و کشورهای مشترک‌المنافع به غیر از عراق، ۵۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزهاست.

🔵 حداکثر مبلغ قابل تأمین ارز دانشجویی قابل پرداخت یا حواله سالانه ۱۵هزار دلار یا معادل آن به سایر ارزها بابت شهریه دانشگاه و ماهانه حداکثر یک‌هزار دلار یا معادل آن به سایر ارزها برای اقامت دانشجو و ۵۰۰ دلار برای هر عضو خانواده وی است.

🔵 پرداخت ارز دانشجویی پس از تأیید وزارتخانه مربوطه (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) به نرخ اعلامی بانک مرکزی انجام خواهد شد.

🔵 فروش ارز درمانی نیز طبق مقررات جاری بانک مرکزی حداکثر معادل ۱۰هزار دلار با تاییدیه و تشخیص کتبی پزشک متخصص معالج داخلی و تأیید شورای عالی پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می‌گیرد و برای مبالغ بیش‌از معادل ۱۰ هزار دلار با اخذ مجوز از بانک مرکزی ج. ا. ا. و رعایت سایر ضوابط و مقررات انجام می‌شود.

🔵 افراد واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به شعب بانک سامان در سراسر کشور و ارائه مدارک و مستندات لازم اقدام کنند.

🔵 گفتنی است، متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تامین ارز و نیز سایر خدمات و محصولات بانک سامان، با مرکز سامان ارتباط به شماره ۶۴۲۲-۰۲۱ تماس بگیرند.

✅ https: //www. sb۲۴. com/Fa/news/samanbank-arz۹۷-۲

#یکسان_سازى_نرخ_ارز

🆔 @cbi_pr


نظرها

در ادامه بخوانید

۲ ایده جالب برای درست کردن نیمرو! +فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
رکنا: یک کارگر به طرز بسیار عجیبی بار جابه‌جا می‌کند. رکنا: سردار آزمون با حضور در روستا آق قلا به کمک هموطنان خود پرداخت. حوادث رکنا: گزارشی وحشتناک و به شدت تکان دهنده از فردی که شغلش تولید امامزاده‌های جعلی و…
انتخابانتخاب18 ساعت قبل
عبور از مرز چهل سالگی می‌تواند با مخاطراتی در حوزه سلامت همراه شود. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، مصرف برخی اقلام خوراکی می‌تواند منجر به مشکلات تغذیه‌ای برای افرادی باشد که از مرز چهل سالگی عبور کرده‌اند. افرادی که از مرز چهل سالگی عبور می‌کننداغلب با مشکل فشار خون رو به رو می‌شوند. افزون بر این‌ها توصیه می‌شود افرادی که از چهل سالگی عبور کرده‌اند، بیشتر سبزیجات و فیبر مصرف کرده و کمتر به سراغ غذاهای چرب و حاضری بروند. قند و مواد قندی نیز از دیگر مواردی است که افرادی که از مرز چهل سالگی عبور کرده‌اند باید کمتر استفاده کنند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
ترکیبی موثر برای افزایش قد را در این مطلب بخوانید. به‌عنوان مثال برگ گیاه مریم‌گلی‌ در ترکیب با گیاهانی از جمله نعناع، فلفل و زعفران، ترکیبی لاغر‌کننده است اما در ترکیب با کتیرای گون و فلوس و حتی عسل‌، به ترکیبی چاق‌کننده تبدیل می‌شود. نوشیدن دمنوش ریشه و برگ گیاه باباآدم‌، کاهنده هورمون رشد است اما «عرق گیاه باباآدم» افزاینده هورمون رشد است، بنابراین کسانی که در سنین رشد قرار دارند و مایل به افزایش قد هستند‌، بهتر است از شکل تقطیرشده آن استفاده کنند. گیاه رازیانه یک فیتواستروژن است یعنی ذاتا حاوی استروژن است؛ تخم این گیاه اثر چندانی در تنظیم قاعدگی ندارد اما عرق رازیانه یکی از مؤثرترین داروها در درمان بیماریهای زنان محسوب می‌شود. لذا توصیه می‌شود از مصرف خودسرانه داروها و گیاهان دارویی چه به‌صورت تکی یا مفرده و چه به‌صورت ترکیبی و مرکب خودداری کرد و در هر حال برای مقاصد درمانی خاص، با طبیب حاذق طب ایرانی هماهنگ باشید.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
یک متخصص پزشکی ورزشی معتقد است افرادی که قصد کاهش وزن دارند، در طول هفته حداقل ۵ روز را به انجام ورزش‌های هوازی همچون دویدن آهسته، پیاده‌روی تند، طناب زدن و دوچرخه‌سواری اختصاص دهند. به گزارش ایسنا، ورزش‌های هوازی مناسب‌ترین ورزش برای کاهش وزن به شمار می‌روند. بنابراین افرادی که قصد کاهش وزن دارند، با توجه به وضعیت فردی و شرایط فیزیکی در طول هفته باید حداقل ۵ روز را به انجام ورزش‌های هوازی اختصاص دهند. دویدن آهسته، تند راه رفتن، طناب زدن یا دوچرخه‌سواری جز ورزش‌های هوازی محسوب می‌شوند. انجام تمرینات دراز نشست کوتاه جهت تقویت عضلات شکم و کاهش دور شکم نیز موثر است.

کلینیک تغذیه عصر ایران/ بروزرسانی فروردین ۹۸

42+
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از «ان‌ بی ‌سی» ‌، دولت سوئیس به دنبال ایجاد یک کانال مجزای پرداخت مالی، با هدف تقویت تجارت و تبادلات بشر دوستانه با ایران است. بنابراین گزارش با بررسی این طرح در دولت آمریکا، فروش دارو و تجهیزات پزشکی به ایران تقویت و برای بانک‌های این کشور در برابر تحریم‌های آمریکا تضمین هایی دریافت می‌شود. «ان‌ بی ‌سی» ‌ اطلاعاتی از واکنش مقام‌های آمریکایی به این طرح ارائه نکرده است.

اخبار بیشتر