نگرانی جدی وزارت بهداشت از توزیع داروی بیماران خاص
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. سلامت
نگرانی جدی وزارت بهداشت از توزیع داروی بیماران خاص

نگرانی جدی وزارت بهداشت از توزیع داروی بیماران خاص

برناخبرگزاری برنا |
جان بابایی بیان کرد:

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا؛ ‌قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأکید بر تأمین بودجه بیماران خاص، نادر و صعب‌العلاج اظهار کرد: پس از تدوین لایحه بودجه ۹۸، کاهش بودجه بیماران خاص و صعب العلاج موجب نگرانی این بیماران شد، اما خوشبختانه امسال دو ردیف بودجه برای این بیماران تعیین شد و چنانچه این بودجه‌ها احصا شود وزارت بهداشت نیز از محل فرانشیز‌های طرح تحول سلامت نیز به این بودجه کمک می‌کند.

وی در رابطه با تأمین داروی بیماران نادر و بیماران خاص نیز اظهار کرد: در حال حاضر وزارت بهداشت علی‌رغم تمام مشکلاتی که در شرایط ارزی و تحریم‌های ظالمانه‌ وجود دارد، داروی بیماران خاص و نادر را تأمین می‌کند.

جان‌بابایی یادآور شد: مشکلات اصلی ما در این حوزه مسائل اجتمااعی آن‌ها است، بسیاری از این بیماران درمان قطعی ندارند و نیازمند توانبخشی و بازتوانی و خدمات در منزل هستند که در این راستا باید خیریه‌ها و NGO‌های این بیماران به کمک وزارت بهداشت و نظام سلامت بیایند.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به سودجویی‌ها در حوزه دارو‌های بیماران خاص و بیماران نادر در کشور اظهار کرد: با توجه به یارانه‌ای که دولت به دارو و ملزومات مصرفی بیماران خاص می‌دهد توزیع آن‌ها گاه دچار مشکل شده و از کنترل دولت خارج می‌شود و برخی از افراد سودجو به جای بیماران دارو را تهیه کرده با قیمت گران‌تری در بازار آن را می‌فروشند یا به خارج از کشور قاچاق می‌کنند.

خبری: اخبار جالب در حوزه سلامت و پزشکی

وی تأکید کرد: باید کاری کرد که اصلا بیماران خاص و صعب‌العلاج برای تهیه این دارو‌ها به مراکز توزیع دارو و داروخانه‌ها مراجعه نکنند و در درب منزل دارو را در اختیار آن‌ها نهاد، مانند کاری که در بعضی از کشور‌های خارجی صورت می‌گیرد، NGO و انجمن‌های این بیماران این کار را بر عهده می‌گیرند.

جان بابایی افزود: امیدواریم در ایران نیز شرایطی فراهم شود که داروی مورد نیاز این بیماران توسط انجمن‌ها و در منازل به دست آن‌ها رسیده و دست افراد سودجو از این دارو‌ها کوتاه شود.

وی در پایان به ایکنا گفت: وزارت بهداشت در توزیع داروی بیماران خاص نگرانی جدی داشته و علی‌رغم توزیع بی‌سابقه‌ای در برخی دارو‌ها مانند داروی بی‌هوشی وجود دارد، اما بازهم کمبود‌هایی در این حوزه گزارش می‌شود. دلیل این کمبود‌ها هم چیزی جز سودجویی و قاچاق معکوس این دارو‌ها نیست.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با درمان، سلامت، مشکلات، وزارت بهداشت و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از تلگرام

✅ شرایط پرداخت ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی در بانک سامان

🔵 بانک سامان براساس بخشنامه‌های بانک مرکزی خدمات ارز مسافرتی را در کنار پرداخت ارز دانشجویی و درمانی به عموم هموطنان ارایه می‌کند.

🔵 در راستای سیاست‌ جدید یکسان‌سازی نرخ ارز که توسط بانک مرکزی ابلاغ شد، بانک سامان به‌عنوان بانک عامل فروش ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویان غیربورسیه تعیین شد.

🔵 براساس این گزارش، ارز مسافرتی برای یک‌بار سفر در سال به میزان ۱۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها به مسافران در مرزهای خروجی هوایی پرداخت می‌شود. ارز مسافرتی مسافران هوایی کشورهای هم‌مرز و کشورهای مشترک‌المنافع به غیر از عراق، ۵۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزهاست.

🔵 حداکثر مبلغ قابل تأمین ارز دانشجویی قابل پرداخت یا حواله سالانه ۱۵هزار دلار یا معادل آن به سایر ارزها بابت شهریه دانشگاه و ماهانه حداکثر یک‌هزار دلار یا معادل آن به سایر ارزها برای اقامت دانشجو و ۵۰۰ دلار برای هر عضو خانواده وی است.

🔵 پرداخت ارز دانشجویی پس از تأیید وزارتخانه مربوطه (وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) به نرخ اعلامی بانک مرکزی انجام خواهد شد.

🔵 فروش ارز درمانی نیز طبق مقررات جاری بانک مرکزی حداکثر معادل ۱۰هزار دلار با تاییدیه و تشخیص کتبی پزشک متخصص معالج داخلی و تأیید شورای عالی پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می‌گیرد و برای مبالغ بیش‌از معادل ۱۰ هزار دلار با اخذ مجوز از بانک مرکزی ج. ا. ا. و رعایت سایر ضوابط و مقررات انجام می‌شود.

🔵 افراد واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به شعب بانک سامان در سراسر کشور و ارائه مدارک و مستندات لازم اقدام کنند.

🔵 گفتنی است، متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تامین ارز و نیز سایر خدمات و محصولات بانک سامان، با مرکز سامان ارتباط به شماره ۶۴۲۲-۰۲۱ تماس بگیرند.

✅ https: //www. sb۲۴. com/Fa/news/samanbank-arz۹۷-۲

#یکسان_سازى_نرخ_ارز

🆔 @cbi_pr


🔶 تجمع بازنشستگان وزارت بهداشت مقابل مجلس

جمعی از بازنشستگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی روز یکشنبه پنجم اسفند (۲۴ فوریه) مقابل مجلس ایران تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، بازنشستگان به وضعیت بیمه تکمیلی و همترازی حقوق خود اعتراض داشتند. به گفته یکی از معترضان در حال حاضر بیمه تکمیلی به بازنشستگان تعلق نمی‌گیرد.

او با اشاره به اینکه از دیگر درخواست‌های این تجمع‌کنندگان هم‌ترازی حقوق‌شان با شاغلان این وزارتخانه است، افزود: «هم اکنون وضعیت حقوقی ما بسیار نابسامان است.»

https: //bit. ly/۲GW۴DZ۸

📌 اخبار روز دویچه وله را در اینجا دنبال کنید:

https: //p. dw. com/p/۳Dz۹۷


🔻چکش‌کاری اینستکس در تهران

🔹نشست کارشناسی ایران و اتحادیه اروپایی/ سه کشور اروپایی از صبح امروز در تهران آغاز شده و ادامه دارد. در هیات ایرانی غیر از بخش‌های مختلف وزارت امور خارجه، نمایندگان تعداد زیادی از دستگاههای دولتی مرتبط حضور دارند؛ از جمله بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نفت، وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو، سازمان بنادر و دریانوردی، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و ایران ایر.

🔹همچنین نشست‌های فرعی تخصصی میان برخی دستگاه‌ها (به ویژه در حوزه بانکی) با نمایندگانی از هیات‌های طرف مقابل برگزار شده یا در حال برگزاری است.

🔹در این جلسات، انتظارات طرف ایرانی مشخصا از اینستکس در حوزه‌های تخصصی به تفصیل برای طرف مقابل تشریح شده و طرفین بر روی راه کارهای ممکن برای رفع مشکلات ناشی از تحریم‌های آمریکا در این حوزه به بحث‌های فنی و کارشناسی می‌پردازند.

🔹گفتنی است این دور از نشست‌ها بر موضوع مشخص نحوه عملیاتی کردن اس پی وی اروپایی موسوم به اینستکس و چگونگی همکاری آن با نهاد متناظر ایرانی که در شرف تاسیس می‌باشد متمرکز است و طبعا بررسی میزان پیشرفت کار و گام‌های بعدی در حوزه سایر تعهداتی که گروه چهار بعلاوه یک برای جبران اثرات تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه کشورمان داده‌اند و آخرین بار هفته گذشته در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین بدان پرداخته شد، به نحو مقتضی مورد پیگیری قرار داشته و خواهد داشت/ اعتمادآنلاین

#دیپلماسی


🔴 ایرانی‌ها ۲ برابر بیشتر از استاندارد جهانی نمک مصرف می‌کنند

🔹 مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: میزان مصرف نمک در میان ایرانی‌ها ۲ برابر بیشتر از استاندارد جهانی است و این درحالی است که مصرف زیاد نمک افراد را به‌ویژه در بالای ۵۰ سال، مستعد ابتلا به فشار خون بالا می‌کند.


🔹وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اسامی دانشگاه‌های خارجی مورد تائید این وزارتخانه برای سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۱۹ در رشته‌های مرتبط با علوم پزشکی را اعلام کرد

🔹این فهرست سالانه مورد بازبینی و بازنگری قرار می‌گیرد و در سال تحصیلی مذکور صرفا دانشگاه‌های موجود در این فهرست برای ادامه تحصیل دانشجویان ایرانی در خارج از کشور مورد تائید هستند


آغاز طرح سلامت نوروزی از ۲۵ اسفندماه

معاون درمان وزارت بهداشت:

🔹طرح سلامت نوروزی از ۲۵ اسفند ماه امسال آغاز می‌شود و تا ۱۷ فروردین ۹۸ ادامه خواهد داشت و در این بازه زمانی، مراکز هدایت عملیات بحران (EOC) دانشگاه‌ها و وزارت بهداشت به صورت شبانه‌روزی فعال خواهند بود. /ایسنا


در ادامه بخوانید

چرا بدن ما دچار خارش می‌شود؟

تابناکتابناک23 ساعت قبل
خارش واکنش بشر است به بسیاری از محرک‌های بیرونی که به وسیله زیرمجموعه‌ای از اعصاب که مرتبط با درد هستند از طریق نخاع به مغز رسیده و منجر به حس خارش می‌شود. اما آیا دلیلی برای آن هست؟ و دقیقا چه چیزی باعث پیدایش این ویژگی آزاردهنده در پوست شده است؟
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
بازه زمانی عمومی که در بیشتر کودکان دیده می‌شود به شرح زیر است:۶ ماهگی: سانترال انسیزور پایین۸ ماهگی: سانترال انسیزور بالا۱۰ ماهگی: لترال انسیزور بالا و پایین۱۴ ماهگی: دندان مولر اول۱۸ ماهگی: دندان نیش۲۴ ماهگی: دندان مولر دومعلائم دندان درآوردن نوزاد: معمولا فرایند دندان درآوردن برای همه کودکان یکسان نیست و در هر کدام از آن‌ها این فرآیند می‌تواند متفاوت باشد. لثه‌های او ممکن است پف کند: قبل از اینکه اولین دندان کودک نمایان شود؛ ممکن است لثه‌هایش قرمز، متورم و کبود گردد. کشیدن گوش: اگرچه این موضوع ممکن است نشانه عفونت گوش باشد اما می‌توان آن را نشانه دندان درآوردن نیز محسوب کرد. کاهش و تسکین درد هنگام دندان درآوردن نوزاد: در این شرایط که کودک شما با درد دست و پنجه نرم می‌کند باید روش‌هایی را برای کاهش و تسکین درد به کار بگیرید. بعد از اینکه اولین دندان کودک شما رشد کرد، سعی کنید آن را روزانه با یک پارچه نرم تمیز کنید.
ایمناایمنا23 ساعت قبل
درصد اشتباهات این افراد در مقایسه با گروهی که ۷ ساعت خوابیده بودند، ۵ درصد بیشتر بود. شناسایی بیش از ۳۹ هزار بیمار مبتلا به ایدز در کشوررئیس اداره پیشگیری از ایدز و کنترل بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت آخرین آمار مبتلایان به ایدز در کشور را ۳۹ هزار و ۵۴۹ نفر اعلام کرد. زنان؛ ۱۸ درصد مبتلایان به ایدزرییس اداره پیشگیری از ایدز و کنترل بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت، افزود: ۸۲ درصد مبتلایان ایدز را مردان و ۱۸ درصد را زنان تشکیل می‌دهند. در واقع تنها یک سوم مبتلایان طبق تخمین از وضعیت ابتلای خود آگاه شده‌اند و دو - سوم دیگر از ابتلای خود آگاه نبوده و متاسفانه تحت مراقبت و درمان قرار ندارند. لیمو با خاصیت اسیدی و ضدباکتریایی که دارد، می‌تواند به‌عنوان سفیدکننده دندان هم مورد استفاده قرار بگیردلایه‌برداریبا استفاده از لیمو می‌توانید یک لایه‌بردار (اسکراب) طبیعی بسازید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، حسن طاهری، در آستانه هفته سلامت گوارش، با اشاره به اینکه مصرف میوه و سبزیجات در پیشگیری از ابتلاء به سرطان‌های گوارش بسیار مؤثر است، گفت: چاقی، عدم تحرک، استرس و مصرف مواد غذایی ناسالم از عوامل دخیل در بروز سرطان است. این فوق تخصص بیماری‌های گوارش کبد، اظهار داشت: سرطان زمانی که به وقوع می‌پیوندد همچون زلزله‌ای به شمار می‌رود که همه بنیان‌های خانواده را در هم در می‌نوردد و بار فکری و اقتصادی زیادی را برای خانواده به همراه دارد. وی با اشاره به اینکه سرطان به طور کلی علاج خاصی ندارد، گفت: البته اگر سرطان در مرحله ابتدایی شناسایی شود درمان آن مشکل و پیچیده نخواهد بود و می‌توان راحت‌تر با این بیماری مقابله کرد. این فوق تخصص بیماری‌های گوارش و کبد در ارتباط با بهترین راه‌های پیشگیری از سرطان، ادامه داد: چاقی یکی از عواملی است که شانس ابتلاء به انواع سرطان‌ها را بیشتر می‌کند و بنابر این جوامع ماشینی امروز بیشتر از سایر جوامع درگیر سرطان شده‌اند. طاهری گفت: عدم تحرک، استرس، سبک غذایی ناسالم نیز از دیگر عوامل ابتلاء به سرطان به شمار می‌رود؛ بنابراین با فعالیت فیزیکی و استفاده از مواد غذایی سالم می‌توان ریسک ابتلاء به این بیماری را کاهش داد. وی در ارتباط با مصرف مواد غذایی، گفت: نمک، قند و چربی در مواد غذایی در صورتی که زیاد استفاده شود، شانس سرطان و ابتلاء به بیماری‌های قلبی عروقی را مضاعف می‌کند، این در حالی است که مصرف مواد غذایی حاوی فیبر همچون سبزیجات و میوه‌ها در پیشگیری از سرطان مؤثر است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، پروتئین‌ها انواع بسیار مختلفی دارند که هرکدام در بخش خاصی از بدن به مصرف می‌رسند. مصرف پروتئین برای بدن بسیار مفید است، اما همانطور که مصرف پروتئین مفید است مصرف بیش از حد آن هم سبب ابتلاء به برخی بیماری‌ها می‌شود. پروتئین یکی از مواد مغذی کلیدی و مفید برای بدن انسان است. بدن از پروتئین برای ترمیم و ساخت بافت‌ها (به عنوان مثال، عضلات، مو و ناخن‌ها)، برای ساخت و حفاظت از پوست، غضروف، استخوان‌ها، عضلات، و خون، و برای تولید مواد شیمیایی بدن (به عنوان مثال، هورمون‌ها و آنزیم‌ها) استفاده می‌کند. مصرف بیش از حد زیاد پروتئین با بروز مشکلات زیر مرتبط است: - کلسترول بالا- افزایش خطر ابتلاء به سرطان- بیماری کلیوی و تشکیل سنگ‌های کلیوی- اضافه وزن- یبوست یا اسهال

نظرها

اخبار بیشتر