آشنایی با فرمول ویژه «داتیس خودرو» برای ریشخند مال باختگان و مسئولان!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. تکنولوژی

آشنایی با فرمول ویژه «داتیس خودرو» برای ریشخند مال باختگان و مسئولان!

تابناکخبرگزاری تابناک |
تبلیغاتی گوبلزی که هنوز ادامه دارند تا جایی که طی روز‌های اخیر و با انتشار خبر بازداشت مدیرعامل داتیس خودرو، شاهد برگزاری نشستی در این شرکت هستیم که «صمیمانه» توصیف شده و در آن، پدر مدیرعامل شرکت که عضو هیات مدیره است، از سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه خودرو گلایه کرده و گفته: «مشکلات پیش رو مختص شرکت داتیس خودرو نیست و بخش عظیمی از این چالش‌ها مربوط به تصمیم گیری‌های نادرست در حوزه صنعت خودرو کشور بوده است»!

احتمالا درباره دروغ‌های مشهور گوبلز که ارتش نازی بر آن استوار بود زیاده شنیده‌اید، اما آیا دوران اتکا به دروغگویی برای وارونه نشان دادن حقایق گذشته و دیگر نمی‌توان از این شیوه کهنه بهره برد؟

به گزارش «تابناک»، به فاصله چند روز از انتشار خبر دستگیری مدیرعامل‌های فعلی و قبلی شرکت داتیس خودرو ایرانیان و در شرایطی که اظهار نظر مسئولان مختلف از جمله دادستان تهران و سازمان حمایت از مصرف کنندگان، وقوع این اتفاق، محتمل و حتی ناگزیر به نظر می‌رسید، دیگر مدیران این شرکت تلاش وسیعی برای عادی جلوه دادن شرایط دارند.

تلاشی از جنس انتشار آگهی‌های تبلیغاتی، انتشار اخبار رپرتاژی و از آن فراتر، برگزاری نشست‌های صمیمانه با حضور مدعوین ویژه و مقابل دوربین‌هایی که قرار است این اوضاع آرام از دریچه آن‌ها به دید عموم برسد. جلساتی که برای رسیدن به آن‌ها می‌بایست از صف نیرو‌های حراست ویژه گذشت!

این خلاصه وضعیتی است که در این شرکت در جریان است. شرکتی که به گواه سازمان حمایت از مصرف کنندگان، مجوز واردات خودرو به کشور نداشته و به گفته دبیر انجمن واردکنندگان، فراتر از مجوز نداشتن، بی آنکه خودرویی در انبارهایش وجود داشته باشد، اقدام به فروش خودرو نموده است. فروشی که نتیجه آن، شکل گیری پرونده سنگینی است که ظاهرا قرار است بر شمار مال باختگان و شاکیان آن افزوده شود.

همه این‌ها در حالی است که از مدت‌ها پیش پرونده این شرکت در کنار انبوه شرکت‌های فعال در این عرصه که اقدام به پیش فروش خودرو کرده و سبب ساز شکل گیری ۱۵ هزار پرونده قضایی شده‌اند، در دستگاه قضایی مفتوح است و آن گونه که جعفری دولت آبادی، داستان تهران خبر داده، ۵ متهم دارد. متهمانی که حالا می‌دانیم دو تن از ایشان در بازداشت به سر می‌برند.

رویدادی که البته توسط مدیران این شرکت تکذیب می‌شود؛ تکذیبی که البته شفاهی است و در هیچ اطلاعیه و اعلان رسمی ای، حتی در سایت این شرکت ذکر نشده، اما به همه آن‌هایی که به این شرکت مراجعه می‌کنند گفته می‌شود تا این گونه وانمود کنند که اوضاع در داتیس خودرو بسیار آفتابی است؛ آنقدر آفتابی که این شرکت ستاد امدادرسانی نوروزی برای خودرو‌هایی که فروخته تدارک دیده تا هیچ هموطنی در جاده نماند!

آشنایی با فرمول ویژه «داتیس خودرو» برای ریشخند مال باختگان و مسئولان! - 7آشنایی با فرمول ویژه «داتیس خودرو» برای ریشخند مال باختگان و مسئولان! - 8آشنایی با فرمول ویژه «داتیس خودرو» برای ریشخند مال باختگان و مسئولان! - 9آشنایی با فرمول ویژه «داتیس خودرو» برای ریشخند مال باختگان و مسئولان! - 10آشنایی با فرمول ویژه «داتیس خودرو» برای ریشخند مال باختگان و مسئولان! - 11

جالب نیست؟ تلاش برای در راه نماندن خریداران خودرو از شرکتی که صدهاتن از آن شکایت کرده‌اند و تاکید دارند که نگهبانان استخدام شده توسط شرکت حتی مانع حضور ایشان در ساختمان‌های این مجموعه برای پیگیری مطالبات شان می‌شوند. مجموعه‌ای که کارکنان شیک و اتوکشیده، چهره‌ای است که تا چندی پیش مقابل روی مشتریانش قرار می‌داد و بادیگارد‌های خشن در ورودی ساختمان مرکزی، چهره امروزی آن برای مشتریان است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار و تازه های علم و تکنولوژی

تغییری که نتیجه شکایت جمعی از مال باختگان از این شرکت به مراجع قضایی و برگزاری چندین تجمع اعتراضی مقابل این شرکت است. شکایت‌هایی که اگرچه به بسته شدن یکی از نمایندگی‌های داتیس خودرو هم منجر شده، اما نتوانسته به تلاش مداوم مدیران این شرکت برای جذب مشتریان جدید خاتمه دهد تا جایی که صدای دادستان تهران را هم در آورده است!

جعفری دولت آبادی چندی پیش در نشستی که به منظور تشریح اقدامات قضایی در خصوص ۱۵ هزار پرونده پیش فروش خودرو برگزار شده بود، به پرونده این شرکت نیز اشاره کرد و گفت: «جالب این که شرکت اخیرالذکر به تازگی در یکی از روزنامه تبلیغات کرده است.» موضوعی که شاهد مثال ادعای دادستان تهران برای نظارت ناکافی امثال وزارت صنعت، معدن و تجارت در این عرصه است.

تبلیغاتی گوبلزی که هنوز ادامه دارند تا جایی که طی روز‌های اخیر و با انتشار خبر بازداشت مدیرعامل داتیس خودرو، شاهد برگزاری نشستی در این شرکت هستیم که «صمیمانه» توصیف شده و در آن، پدر مدیرعامل شرکت که عضو هیات مدیره است، از سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه خودرو گلایه کرده و گفته: «مشکلات پیش رو مختص شرکت داتیس خودرو نیست و بخش عظیمی از این چالش‌ها مربوط به تصمیم گیری‌های نادرست در حوزه صنعت خودرو کشور بوده است»!

اظهار نظری که در ادامه آن تاکید شده داتیس خودرو به دنبال جلب رضایت مشتریان خود است وگرنه برای ایشان ساده بود «مانند بسیاری از شرکت‌ها هم اکنون جواب مشتریان خود را نمی‌دادیم و چه بسا شرکت را نیز تعطیل کرده بودیم.» جملاتی که با کوشش تیم رسانه‌ای این شرکت، در معدود رسانه‌هایی در قالب رپرتاژ بازتاب یافته تا این گونه القا شود که داتیس خودرو مشکل خاص و حادی ندارد.

رفتاری که اگر آن را ریشخند مال باختگان این شرکت و مسئولان ناظر تلقی کنیم، اشتباه نکرده‌ایم؛ ریشخند افرادی که مدت‌های طولانی ست از دریافت خودرو از این شرکت مایوس شده و دست به دامان دستگاه قضا شده‌اند تا اصل پولشان را دریافت کنند، اما می‌بینند که مدیران این شرکت با تکیه به اموال ایشان نشست‌های خبری در ساختمان استیجاری برگزار می‌کنند و می‌کوشند با هزینه از جیب ایشان، آن را در برخی رسانه‌ها به صورت تبلیغ بازنشر نمایند!

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با داتیس خودرو، نشست خبری، پرونده، مالباخته و جعفری دولت آبادی از تلگرام

دادستان تهران: خاوری بازداشت می‌شود/بانک سرمایه نمادی از فساد اقتصادی است

عباس جعفری دولت آبادی:

🔹در ۸ ماه گذشته ۲۸۲ نفر بازداشتی، ۸۶۰ نفر ممنوع الخروجی، ۱۲۱ متهم تحت تعقیب داشتیم و احکام ۱۰۰ نفر نیز در حال اجرا است.

🔹در پرونده‌های پتروشیمی ۱۳ نفر، گمرک ۸ نفر، کاغذ ۱۷ نفر و گوشت ۴ نفر بازداشتی داشتیم.

🔹اعضای باند ۷ نفره قاچاق سازمان یافته عینک نیز شناسایی شد که ۱۲۰ هزار عینک قاچاق وارد کرده بودند.

🔹از پلیس بین الملل درخواست کردیم که محمود خاوری را به کشور مسترد کند، اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیدیم؛ البته به پیشرفت‌هایی رسیده‌ایم و او بازداشت خواهد شد.

🔹بانک سرمایه نمادی از فساد اقتصادی در کشور است و دادستانی به طور جد پیگیر این پرونده است.

🔹تمام افرادی که در پرونده بانک سرمایه دخیل بودند تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند و برخی دستگیر و زندان هستند.

اقتصادنیوز👇


🔻پرونده بانک سرمایه نمادی از یک فساد بزرگ اقتصادی است

🔹دادستان تهران درپاسخ به موضوع پرونده بانک سرمایه تصریح کرد: کیفرخواست بخشی از پرونده بانک سرمایه صادر شده و بخشی هم مفتوح و در حال انجام است.

🔹جعفری دولت آبادی درباره آقای یقینی یکی از متهمین این پرونده گفت: وی فرار نکرده بلکه جراحی داشته و در بیمارستان است.

🔹دادستان تهران گفته آقای یقینی وثیقه دارد و کیفرخواست او صادر شده؛ اما در دادگاه حاضر نشده است که بعد از بهبودی محاکمه او انجام می‌شود.

🔹او ادامه داد: بانک سرمایه نمادی از فساد بزرگ اقتصادی است و دادستانی با تمام وجود و امکانات آن را پیگیری می‌کند و تمام کسانی که چه در گذشته بودند یا در خارج از کشور هستند، تحت تعقیب قرار گرفته‌اند. /مهر

جزئیات بیشتر:


🔷 دادستان تهران «اختلاس» در پتروشیمی را تکذیب کرد

عباس جعفری دولت آبادی می‌گوید که شرکت «پتروشیمی بازرگانی ایران» شرکتی خصوصی است و نمی‌تواند اختلاس کند. به گفته دادستان تهران، شش میلیارد دلار مجموع معاملات مالی پرونده است که در نقل و انتقال آن تخلف صورت گرفته است. او در توضیح گفت که انتقال ارز حاصل از فروش محصولات پتروشیمی به داخل کشور با تأخیر همراه بوده و در این زمان اختلاف قیمت به وجود آمده است؛ علاوه بر این، اصل ارز وارد نشده، بلکه حساب در داخل با ریال تسویه شده است.

جعفری دولت‌آبادی در مورد «یکی از متهمان که از کشور خارج شده است»، گفت که اگر این فرد به ایران بیاید یا از طریق پلیس بین‌الملل تحت تعقیب قرار گیرد، «جز متهمان اصلی» پرونده است. در در روزهای اخیر از مرجان شیخ‌الاسلامی آل آقا به عنوان متهم این پرونده که به خارج رفته، یادشده است.

https: //bit. ly/۲SJLBr۹

📌 خبرهای روز را در اینجا بخوانید:

https: //bit. ly/۲HtdwJZ


🔻دادستان تهران: رسانه‌ها در مبارزه با فساد با ما همکاری کنند

🔹جعفری دولت آبادی در حاشیه سومین جلسه کمیته مبارزه با گرانفروشی با تاکید بر ضرورت ارائه اسناد و مدارک برای مبارزه با فساد، گفت: مجددا اعلام می‌کنم که ما اساسا داوطلب هستیم که رسانه‌ها در مبارزه با فساد با ما همکاری کنند؛ یعنی منافذ فساد را بگویند و مفسدین بزرگ را معرفی کنند. /ایسنا

جزییات بیشتر:


✅ درباره پرونده بازرگانی پتروشیمی / اختلاس بود، نبود؟

دادستان تهران: این پرونده بخش مفتوحی دارد، که در حال انجام تحقیقات هستیم

کار مجرمانه بود؛ برخلاف اعلام روزنامه‌‌ها اختلاسی در کار نیست

جعفری دولت آبادی گفت: حجم مالی این پرونده بزرگ بوده است، اما اطاله دادرسی عمدی در این پرونده وجود نداشته است و …


🔵 دادستان کل ایران: کانادا مأمن اختلاس‌گران شده است

محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور روز چهارشنبه ۲۲ اسفند در یک نشست خبری در پاسخ به احتمال استرداد مرجان شیخ‌الاسلامی، یکی از متهمان پرونده پتروشیمی به کشور، همکاری میان ایران و پلیس اینترپل خارج از کشور را دارای مشکل دانسته و گفت: «کانادا مأمن اختلاس‌گران شده و ما از دستگاه قضایی و پلیس کانادا می‌خواهیم که نگذارند چهره کشورشان آنقدر زشت نشان داده شود که به مرکزی برای تجمع اختلاس گران بدل شده است.»

او بدون اشاره به جزئیات بیشتر اشاره کرد که دستور قضایی در رابطه با این پرونده صادر شده است.

https: //bit. ly/۲DLSsME

📌 خبرهای روز را در اینجا بخوانید:

https: //bit. ly/۲TwLc۰u


در ادامه بخوانید

دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
همچنین شاخص صنعت خودرو دیروز با کاهش ۹۷۱ واحدی در تراز ۲۵هزار واحدی قرار گرفت. روز گذشته شاخص‌کل بورس نیز با‌توجه به نزولی که تجربه کرد، در تراز ۲۱۱هزار و ۷۷۱ واحدی قرار گرفت. بیش‎واکنشی و التهابات بی‎موضوعبرخی کارشناسان معتقدند باتوجه به ریسک‎های سیاسی موجود، توزیع سرمایه و ورودوخروج آن از بازار سهام یک توزیع غیرمتقارن را ایجاد کرده است. در دو هفته اخیر مشاهده شد با کوچک‎ترین تنش سیاسی، سرمایه از بازار خارج می‎شود و ورود مجدد آن نیازمند بسترسازی و زمینه‎سازی مثبت است. همچنین سهامداران نسبت‌به اتفاقات اخیر دچار یک بیش‎واکنشی شده‎اند و سهامداران به‎رغم این‎که التهاب فضای سیاسی کم شده است و خطری بازار سرمایه را از بعد سیاسی و اقتصادی تهدید نمی‎کند، دچار التهاببی‎موضوع شده‎اند.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
محدودیت هایی که گوگل بر دسترسی شرکت هواوی به سیستم عامل اندروید اعمال کرده سایه بلندی بر رونمایی از تازه‌ترین تلفن‌های هوشمند این …محدودیت هایی که گوگل بر دسترسی شرکت هواوی به سیستم عامل اندروید اعمال کرده سایه بلندی بر رونمایی از تازه‌ترین تلفن‌های هوشمند این شرکت عظیم چینی می‌افکند. بی‌بی‌سی دریافته که این تلفن‌ها همچنان امکانات کامل اندروید را ارائه می‌کنند، که شامل دسترسی به فروشگاه «اپ» گوگل هم خواهد بود. اما اگر اختلاف هواوی با دولت آمریکا حل نشود، نسل‌های بعدی تلفن‌های هواوی امکانات محدودتری خواهند داشت، به شرط آنکه هواوی به کلی از اندروید خارج نشود. فرض بر این است که گوگل نمی‌خواهد روابط با دومین فروشنده بزرگ تلفن‌های مجهز به سیستم عامل اندروید - بعد از سامسونگ - را قطع کند. این به معنی قطع کامل دسترسی هواوی به اندروید نیست، چون هسته این سیستم عامل یک پروژه «منبع باز» (موسوم به اوپن سورس) است.
فراروفرارو1 روز قبل
با آن فرد تماس گرفتیم که او درباره خودرو پورشه خود می‌گوید: «من این خودرو را حدود پنج ماه پیش به شخص دیگری به طور قسطی فروختم. آن شخص، پدر راننده بوده که ابتدا فرار کرده و حالا دستگیر شده است. تا آنجا که من خبر دارم، پدر راننده خبر نداشته که پسرش پورشه او را بیرون برده. آنگونه که ما شنیدیم وقتی که او خواب بوده، پسرش به طور مخفیانه پورشه او را بیرون می‌برد و تصادف می‌کند. یک خودروی پورشه متعلق به پدر دختر بوده و یک خودروی پورشه متعلق به پدر پسر.
دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، موتورسوار دوکاتی، آندره دویزیوسو پیروز رقابت با هم‌تیمی‌اش، دنیلو پتروچی بود و در جایگاه دوم سکوی فرانسه قرار گرفت. جک میلر و ولنتینو روسی نیز در رده‌های بعدی ایستادند. مارکز مسابقه فرانسه را از خط یک استارت خواهد زد و سه موتورسوار دوکاتی، پتروچی، میلر و دویزیوسو در تعقیب او خواهند بود. ماوریک وینالس در تمرینات خشک و خیس فرانسه، سریع‌ترین بود اما نتوانست جایگاه خوبی را در تعیین خط کسب کند و مسابقه را از رده یازدهم آغاز خواهد کرد. هنگام برگزاری این گرندپری نیز جک میلر، موتورسوار پرامک دوکاتی در پیچ اول پیست فرانسه سبقت زیبایی از مارکز را تجربه کرد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
وی با تاکید بر اینکه نباید اشتباهاتمان را تکرار بلکه باید از تولیدات داخلی حمایت کنیم، افزود: به سرعت باید به سمت قطع وابستگی به نرم افزار‌ها و پایگاه‌های داده شرکت‌های آمریکایی برویم. حسین میرزاپور کارشناس سیاستگذاری در فضای مجازی هم گفت: در اپلیکیشن‌های فضای مجازی به نسبت، وضع ما بد نیست و سهم اپلیکیشن‌های داخلی، خوب است. وی افزود: باید بتوانیم به کمک کشورهای دوست خود، جبهه جهانی جدیدی در عرصه فناوری فضای مجازی ایجاد کنیم و سیستم عاملی داشته باشیم که بتوانیم با آن کار کنیم. آنها معتقدند چرا باید بزرگترین شرکت چینی که مشکوک به اتصال به حزب کمونسیتی چین است در متن توسعه فناوری جهان باشد. یکی از این راهکارها، تحریم قطعات الکترونیکی است شرکتهای آمریکایی طرف قرارداد با هوآوی چین، بدلیل چنین تحریمی با افت قیمت سهام و زیانی حدود ۱۱ میلیارد دلار مواجه شده‌اند.

معرفی بهترین خودروهای هیبریدی در جهان

3+
ایران‌جیبایران‌جیب23 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر