1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. تکنولوژی

آشنایی با فرمول ویژه «داتیس خودرو» برای ریشخند مال باختگان و مسئولان!

خبرگزاری تابناک |
تبلیغاتی گوبلزی که هنوز ادامه دارند تا جایی که طی روز‌های اخیر و با انتشار خبر بازداشت مدیرعامل داتیس خودرو، شاهد برگزاری نشستی در این شرکت هستیم که «صمیمانه» توصیف شده و در آن، پدر مدیرعامل شرکت که عضو هیات مدیره است، از سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه خودرو گلایه کرده و گفته: «مشکلات پیش رو مختص شرکت داتیس خودرو نیست و بخش عظیمی از این چالش‌ها مربوط به تصمیم گیری‌های نادرست در حوزه صنعت خودرو کشور بوده است»!

احتمالا درباره دروغ‌های مشهور گوبلز که ارتش نازی بر آن استوار بود زیاده شنیده‌اید، اما آیا دوران اتکا به دروغگویی برای وارونه نشان دادن حقایق گذشته و دیگر نمی‌توان از این شیوه کهنه بهره برد؟

به گزارش «تابناک»، به فاصله چند روز از انتشار خبر دستگیری مدیرعامل‌های فعلی و قبلی شرکت داتیس خودرو ایرانیان و در شرایطی که اظهار نظر مسئولان مختلف از جمله دادستان تهران و سازمان حمایت از مصرف کنندگان، وقوع این اتفاق، محتمل و حتی ناگزیر به نظر می‌رسید، دیگر مدیران این شرکت تلاش وسیعی برای عادی جلوه دادن شرایط دارند.

تلاشی از جنس انتشار آگهی‌های تبلیغاتی، انتشار اخبار رپرتاژی و از آن فراتر، برگزاری نشست‌های صمیمانه با حضور مدعوین ویژه و مقابل دوربین‌هایی که قرار است این اوضاع آرام از دریچه آن‌ها به دید عموم برسد. جلساتی که برای رسیدن به آن‌ها می‌بایست از صف نیرو‌های حراست ویژه گذشت!

این خلاصه وضعیتی است که در این شرکت در جریان است. شرکتی که به گواه سازمان حمایت از مصرف کنندگان، مجوز واردات خودرو به کشور نداشته و به گفته دبیر انجمن واردکنندگان، فراتر از مجوز نداشتن، بی آنکه خودرویی در انبارهایش وجود داشته باشد، اقدام به فروش خودرو نموده است. فروشی که نتیجه آن، شکل گیری پرونده سنگینی است که ظاهرا قرار است بر شمار مال باختگان و شاکیان آن افزوده شود.

همه این‌ها در حالی است که از مدت‌ها پیش پرونده این شرکت در کنار انبوه شرکت‌های فعال در این عرصه که اقدام به پیش فروش خودرو کرده و سبب ساز شکل گیری ۱۵ هزار پرونده قضایی شده‌اند، در دستگاه قضایی مفتوح است و آن گونه که جعفری دولت آبادی، داستان تهران خبر داده، ۵ متهم دارد. متهمانی که حالا می‌دانیم دو تن از ایشان در بازداشت به سر می‌برند.

رویدادی که البته توسط مدیران این شرکت تکذیب می‌شود؛ تکذیبی که البته شفاهی است و در هیچ اطلاعیه و اعلان رسمی ای، حتی در سایت این شرکت ذکر نشده، اما به همه آن‌هایی که به این شرکت مراجعه می‌کنند گفته می‌شود تا این گونه وانمود کنند که اوضاع در داتیس خودرو بسیار آفتابی است؛ آنقدر آفتابی که این شرکت ستاد امدادرسانی نوروزی برای خودرو‌هایی که فروخته تدارک دیده تا هیچ هموطنی در جاده نماند!

آشنایی با فرمول ویژه «داتیس خودرو» برای ریشخند مال باختگان و مسئولان! - 7آشنایی با فرمول ویژه «داتیس خودرو» برای ریشخند مال باختگان و مسئولان! - 8آشنایی با فرمول ویژه «داتیس خودرو» برای ریشخند مال باختگان و مسئولان! - 9آشنایی با فرمول ویژه «داتیس خودرو» برای ریشخند مال باختگان و مسئولان! - 10آشنایی با فرمول ویژه «داتیس خودرو» برای ریشخند مال باختگان و مسئولان! - 11

جالب نیست؟ تلاش برای در راه نماندن خریداران خودرو از شرکتی که صدهاتن از آن شکایت کرده‌اند و تاکید دارند که نگهبانان استخدام شده توسط شرکت حتی مانع حضور ایشان در ساختمان‌های این مجموعه برای پیگیری مطالبات شان می‌شوند. مجموعه‌ای که کارکنان شیک و اتوکشیده، چهره‌ای است که تا چندی پیش مقابل روی مشتریانش قرار می‌داد و بادیگارد‌های خشن در ورودی ساختمان مرکزی، چهره امروزی آن برای مشتریان است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار و تازه های علم و تکنولوژی

تغییری که نتیجه شکایت جمعی از مال باختگان از این شرکت به مراجع قضایی و برگزاری چندین تجمع اعتراضی مقابل این شرکت است. شکایت‌هایی که اگرچه به بسته شدن یکی از نمایندگی‌های داتیس خودرو هم منجر شده، اما نتوانسته به تلاش مداوم مدیران این شرکت برای جذب مشتریان جدید خاتمه دهد تا جایی که صدای دادستان تهران را هم در آورده است!

جعفری دولت آبادی چندی پیش در نشستی که به منظور تشریح اقدامات قضایی در خصوص ۱۵ هزار پرونده پیش فروش خودرو برگزار شده بود، به پرونده این شرکت نیز اشاره کرد و گفت: «جالب این که شرکت اخیرالذکر به تازگی در یکی از روزنامه تبلیغات کرده است.» موضوعی که شاهد مثال ادعای دادستان تهران برای نظارت ناکافی امثال وزارت صنعت، معدن و تجارت در این عرصه است.

تبلیغاتی گوبلزی که هنوز ادامه دارند تا جایی که طی روز‌های اخیر و با انتشار خبر بازداشت مدیرعامل داتیس خودرو، شاهد برگزاری نشستی در این شرکت هستیم که «صمیمانه» توصیف شده و در آن، پدر مدیرعامل شرکت که عضو هیات مدیره است، از سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه خودرو گلایه کرده و گفته: «مشکلات پیش رو مختص شرکت داتیس خودرو نیست و بخش عظیمی از این چالش‌ها مربوط به تصمیم گیری‌های نادرست در حوزه صنعت خودرو کشور بوده است»!

اظهار نظری که در ادامه آن تاکید شده داتیس خودرو به دنبال جلب رضایت مشتریان خود است وگرنه برای ایشان ساده بود «مانند بسیاری از شرکت‌ها هم اکنون جواب مشتریان خود را نمی‌دادیم و چه بسا شرکت را نیز تعطیل کرده بودیم.» جملاتی که با کوشش تیم رسانه‌ای این شرکت، در معدود رسانه‌هایی در قالب رپرتاژ بازتاب یافته تا این گونه القا شود که داتیس خودرو مشکل خاص و حادی ندارد.

رفتاری که اگر آن را ریشخند مال باختگان این شرکت و مسئولان ناظر تلقی کنیم، اشتباه نکرده‌ایم؛ ریشخند افرادی که مدت‌های طولانی ست از دریافت خودرو از این شرکت مایوس شده و دست به دامان دستگاه قضا شده‌اند تا اصل پولشان را دریافت کنند، اما می‌بینند که مدیران این شرکت با تکیه به اموال ایشان نشست‌های خبری در ساختمان استیجاری برگزار می‌کنند و می‌کوشند با هزینه از جیب ایشان، آن را در برخی رسانه‌ها به صورت تبلیغ بازنشر نمایند!

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با داتیس خودرو، نشست خبری، پرونده، مالباخته و جعفری دولت آبادی از تلگرام

✅ درباره پرونده بازرگانی پتروشیمی / اختلاس بود، نبود؟

دادستان تهران: این پرونده بخش مفتوحی دارد، که در حال انجام تحقیقات هستیم

کار مجرمانه بود؛ برخلاف اعلام روزنامه‌‌ها اختلاسی در کار نیست

جعفری دولت آبادی گفت: حجم مالی این پرونده بزرگ بوده است، اما اطاله دادرسی عمدی در این پرونده وجود نداشته است و …


🔻دادستان تهران: رسانه‌ها در مبارزه با فساد با ما همکاری کنند

🔹جعفری دولت آبادی در حاشیه سومین جلسه کمیته مبارزه با گرانفروشی با تاکید بر ضرورت ارائه اسناد و مدارک برای مبارزه با فساد، گفت: مجددا اعلام می‌کنم که ما اساسا داوطلب هستیم که رسانه‌ها در مبارزه با فساد با ما همکاری کنند؛ یعنی منافذ فساد را بگویند و مفسدین بزرگ را معرفی کنند. /ایسنا

جزییات بیشتر:


🔷 دادستان تهران «اختلاس» در پتروشیمی را تکذیب کرد

عباس جعفری دولت آبادی می‌گوید که شرکت «پتروشیمی بازرگانی ایران» شرکتی خصوصی است و نمی‌تواند اختلاس کند. به گفته دادستان تهران، شش میلیارد دلار مجموع معاملات مالی پرونده است که در نقل و انتقال آن تخلف صورت گرفته است. او در توضیح گفت که انتقال ارز حاصل از فروش محصولات پتروشیمی به داخل کشور با تأخیر همراه بوده و در این زمان اختلاف قیمت به وجود آمده است؛ علاوه بر این، اصل ارز وارد نشده، بلکه حساب در داخل با ریال تسویه شده است.

جعفری دولت‌آبادی در مورد «یکی از متهمان که از کشور خارج شده است»، گفت که اگر این فرد به ایران بیاید یا از طریق پلیس بین‌الملل تحت تعقیب قرار گیرد، «جز متهمان اصلی» پرونده است. در در روزهای اخیر از مرجان شیخ‌الاسلامی آل آقا به عنوان متهم این پرونده که به خارج رفته، یادشده است.

https: //bit. ly/۲SJLBr۹

📌 خبرهای روز را در اینجا بخوانید:

https: //bit. ly/۲HtdwJZ


🔵 دادستان کل ایران: کانادا مأمن اختلاس‌گران شده است

محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور روز چهارشنبه ۲۲ اسفند در یک نشست خبری در پاسخ به احتمال استرداد مرجان شیخ‌الاسلامی، یکی از متهمان پرونده پتروشیمی به کشور، همکاری میان ایران و پلیس اینترپل خارج از کشور را دارای مشکل دانسته و گفت: «کانادا مأمن اختلاس‌گران شده و ما از دستگاه قضایی و پلیس کانادا می‌خواهیم که نگذارند چهره کشورشان آنقدر زشت نشان داده شود که به مرکزی برای تجمع اختلاس گران بدل شده است.»

او بدون اشاره به جزئیات بیشتر اشاره کرد که دستور قضایی در رابطه با این پرونده صادر شده است.

https: //bit. ly/۲DLSsME

📌 خبرهای روز را در اینجا بخوانید:

https: //bit. ly/۲TwLc۰u


🔻پرونده بانک سرمایه نمادی از یک فساد بزرگ اقتصادی است

🔹دادستان تهران درپاسخ به موضوع پرونده بانک سرمایه تصریح کرد: کیفرخواست بخشی از پرونده بانک سرمایه صادر شده و بخشی هم مفتوح و در حال انجام است.

🔹جعفری دولت آبادی درباره آقای یقینی یکی از متهمین این پرونده گفت: وی فرار نکرده بلکه جراحی داشته و در بیمارستان است.

🔹دادستان تهران گفته آقای یقینی وثیقه دارد و کیفرخواست او صادر شده؛ اما در دادگاه حاضر نشده است که بعد از بهبودی محاکمه او انجام می‌شود.

🔹او ادامه داد: بانک سرمایه نمادی از فساد بزرگ اقتصادی است و دادستانی با تمام وجود و امکانات آن را پیگیری می‌کند و تمام کسانی که چه در گذشته بودند یا در خارج از کشور هستند، تحت تعقیب قرار گرفته‌اند. /مهر

جزئیات بیشتر:


دادستان تهران: خاوری بازداشت می‌شود/بانک سرمایه نمادی از فساد اقتصادی است

عباس جعفری دولت آبادی:

🔹در ۸ ماه گذشته ۲۸۲ نفر بازداشتی، ۸۶۰ نفر ممنوع الخروجی، ۱۲۱ متهم تحت تعقیب داشتیم و احکام ۱۰۰ نفر نیز در حال اجرا است.

🔹در پرونده‌های پتروشیمی ۱۳ نفر، گمرک ۸ نفر، کاغذ ۱۷ نفر و گوشت ۴ نفر بازداشتی داشتیم.

🔹اعضای باند ۷ نفره قاچاق سازمان یافته عینک نیز شناسایی شد که ۱۲۰ هزار عینک قاچاق وارد کرده بودند.

🔹از پلیس بین الملل درخواست کردیم که محمود خاوری را به کشور مسترد کند، اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیدیم؛ البته به پیشرفت‌هایی رسیده‌ایم و او بازداشت خواهد شد.

🔹بانک سرمایه نمادی از فساد اقتصادی در کشور است و دادستانی به طور جد پیگیر این پرونده است.

🔹تمام افرادی که در پرونده بانک سرمایه دخیل بودند تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند و برخی دستگیر و زندان هستند.

اقتصادنیوز👇


نظرها

در ادامه بخوانید

افتصادنیوزافتصادنیوز23 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصر ایران، نوزدهمین روز از طرح فروش فوری محصولات ایران خودرو از ساعت ۱۰ صبح امروز دوشنبه ۲۷ اسفند ماه با خودروهای پژو ۴۰۵، ۲۰۶ تیپ ۲ و ۲۰۶ تیپ ۵ و سمند آغاز می‌شود. خودروهای عرضه شده در این طرح با مدل ۹۸ تحویل خریداران می‌شود. عرضه محصولات جدول ذیل بر اساس قیمت حاشیه بازار تنظیم شده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز22 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصر ایران، خودروهای ساینا، تیبا، کوییک، وانت زامیاد، سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۵۱ در این طرح به فروش می‌رسد. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید خودرو می‌توانید به وبسایت فروش سایپا مراجعه کنید.
نامه‌نیورنامه‌نیور20 ساعت قبل
به گزارش نامه نیوز، طبق آمار‌های رسمی در بازه زمانی نوروز ۹۷ مصرف روزانه سوخت به بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر رسیده بود. او گفته: مصرف بنزین در سال ۹۷ در مجموع رشد ۹٫۵ درصدی داشته است که این میزان با برآورد‌های ابتدایی سال با انحراف معیار یک درصد محقق شد. او می‌گوید: در ایام نوروز مصرف بنزین در تهران به شدت کم می‌شود و مصرف پایین می‌آید اما در کل کشور، معمولا مصرف بنزین بین ۸ تا ۱۲ درصد رشد می‌کند. حاج محمدرضا در مورد بازگشت مجدد کارت سوخت در سال ۹۸ نیز می‌گوید: خودرو‌های تا ۲۰۰۰ سی سی می‌توانند از کارت سوخت استفاده کنند، اما خودرو‌های ۶ سیلندر سهمیه‌ای ندارند و از کارت جایگاه‌ها استفاده می‌کنند. او می‌گوید: در سال جدید احتمال آنکه بر روی بهای سوخت تجدید نظر شود وجود دارد، اما آنچه تاکنون اعلام کرده‌اند برای سال ۹۸ همچنان بهای بنزین معمولی لیتری ۱۰۰۰ تومان و بنزین سوپر لیتری ۱۲۰۰ تومان است.
دیجیاتودیجیاتو16 ساعت قبل
دستور حذف اپلیکشین‌ها از مارکت‌های اندرویدی داخلی هر از گاهی به برخی از آنها ابلاغ می‌شود و اینطور که «علی نوربخش» مدیر عملیات «کافه بازار» به دیجیاتو می‌گوید این تصمیمات باعث برهم خوردن بازار رقابت شده، بر تمامی بیزینس‌ها و مارکت‌های اندرویدی کشور تاثیر می‌گذارد و همچنین ترافیک کاربرانی ایرانی را به گوگل پلی منتقل می‌کند. نوربخش در توضیح تبعات این دستورات به دیجیاتو توضیح داد که مهمترین نکته، اعمال نشدن کلی و سراسری این دستورات است؛ اقدامی که از نظر او موجب انتقال ترافیک کاربران به سایر مارکت‌ها و در نهایت گوگل پلی می‌شود: «کاربران اپلیکیشن‌ها را از مارکت‌های دیگری دریافت می‌کنند و این به معنای حل مسئله نیست و تنها ما هستیم که از این تصمیمات آسیب می‌بینیم.» به گفته او این ابلاغیه‌ها منحصر به اپلیکیشن‌های خارجی نیستند و کافه بازار در مقاطع مختلف، ابلاغیه هایی برای حذف اپلیکیشن‌ها دریافت کرده که تاکنون برخی‌شان در گروه پیام‌رسان‌ها و برخی دیگر در دسته لوکیشن بیس‌ها بوده‌اند. مدیر عملیات کافه بازار در پاسخ به این سوال دیجیاتو که چه عواملی برای حذف اپلیکیشن‌ها مطرح می‌شود گفت: «دستور حذف اپ‌ها در هر دوره بنا به شرایط خاص یا نتایج تحقیقاتی که روی آنها صورت گرفته صادر می‌شود و برخی از اپلیکیشن‌های ایرانی که حذف شده‌اند می‌توانند با پیگیری و اصلاح اپلیکیشن‌های خود، دوباره محصول‌شان را در مارکت‌های اندرویدی قرار دهند. منتها به طور کلی باید گفت که آئین‌ نامه‌ای در این خصوص وجود دارد که در ابلاغیه‌ها، به بند‌های آن استناد می‌شود و دستور حذف اپ‌ها بر اساس بندهای همان آئین‌نامه صادر می‌شود.» نوربخش در پاسخ به سوال دیگر دیجیاتو مبنی بر اینکه کاربران هم‌اکنون به همین اپ‌ها در گوگل پلی دسترسی دارند و استدلال یا هدف تصمیم‌گیران برای ارسال چنین دستوراتی چیست، توضیح داد که تصمیم‌گیران قطعا از این موارد اطلاع دارند اما آنها تنها روی مارکت‌های داخلی می‌توانند نظارت داشته باشند و قوانین را در آنها اجرا کنند و بر گوگل‌ پلی به عنوان بزرگترین مارکت اندرویدی دنیا نظارتی وجود ندارد و راهی برای اعمال قوانین داخلی کشورمان در گوگل پلی پیدا نکرده‌اند. «وحید رحیمیان» مدیر عامل مارکت اندرویدی «مایکت» به دیجیاتو گفت که نظارت بر محتوای دیجیتال به نحو نامتقارن و ناعادلانه صورت می‌گیرد و این تصمیمات باعث ضربه خوردن به پلتفرم‌های بومی و افزایش ترافیک گوگل‌پلی خواهد شد.
دیجیاتودیجیاتو14 ساعت قبل
خودروهایی که بیش از چهار سال در ایران تولید می‌ شدند اکنون به خاطر تحریم ‌ها و عدم تدبیر خودروسازان تعطیل شده‌اند. اینبار نوبت به ترمزهاى پژو ۲۰۶ تیپ ۵ رسید. با توجه به اطلاعات دریافتی از شرکت ایران خودرو، آپشن ترمز دیسکی از چرخ‌های عقب پژو ۲۰۶ تیپ ۵ حذف شده است. شرکت ایران خودرو قرار است پژو ۲۰۶ تیپ ۵ را از سال آینده با کد کلاس ۲۶۸۱۸ و با آپشن‌های کمتر روانه بازار کند. حذف ترمزهای دیسکی از مدتی قبل در محصولات ایران خودرو آغاز شده و هم اکنون به خودروی ۲۰۶ تیپ ۵ رسیده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
محققان آمریکایی به تازگی اعلام کرده‌اند که سیاره عطارد از نظر گردش مداری به دور خورشید نزدیک‌ترین سیاره به زمین است. اگرچه زهره سیاره‌ای است که از نظر مداری، نزدیک‌ترین فاصله به زمین را دارد، ولی هنگام گردش مداری به دور خورشید، سیاره عطارد به مدت بیشتری در نزدیک‌ترین فاصله به زمین باقی می‌ماند. زمانی‌که مردم فاصله میان دو سیاره را محاسبه می‌کنند، معمولا فاصله دو سیاره از خورشید را از هم کم می‌کنند. زمانی‌که محققان با این تکنیک فاصله بین سیارات را اندازه‌گیری کردند، به این نتیجه رسیدند که در اغلب مواقع نه‌تنها سیاره عطارد نزدیک‌ترین سیاره به زمین است، بلکه عطارد نزدیک‌ترین سیاره به زحل و نپتون و باقی سیارات به حساب می‌آید. در واقع در طول زمستان افرادی که یک خانه آن طرف‌تر زندگی می‌کنند نزدیک‌ترین همسایه به شما خواهند بود.

اخبار بیشتر