1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی

لحظه انفجار بمب در نماز جمعه سال ۶۳

مهرخبرگزاری مهر |
۲۴ اسفندماه، سالروز انفجار بمب دست ساز در نماز جمعه تهران است. این انفجار در سال ۱۳۶۳ به دست منافقین باهدف جلوگیری از حضور مردم در نمازجمعه انجام شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با حضرت آیت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، انفجار بمب و خطبه‌های نماز جمعه از تلگرام

دمای مناطقی که در شعاع انفجار بمب‌های اتمی واقعه‌ی هیروشیما منفجر شدند تا مرز ۳۰۰۰۰۰ درجه سانتی گراد می‌رسید. یعنی ۳۰۰ برابر بیشتر از دمای لازم برای سوختن کامل بدن انسان!


🔻امام جمعه همدان خداحافظی کرد

🔹آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان گفت: مسئولیتم در کسوت نمایندگی ولی فقیه به اتمام رسیده و ‍بسیار خوشحالم این امانت سنگین از دوشم برداشته شده و از رهبر معظم انقلاب سپاسگزارم/ ایرنا

#سیاسی


#ثبت_در_تاریخ

اردیبهشت ۱۳۶۵، هاشمی ⁧ رفسنجانی ⁩ در خطبه‌های نماز جمعه:

‏ «خانم‌هایی متاسفانه پس از هفت سال از انقلاب هنوز به این راضی‌اند که مقداری از مویشان بیرون باشد. … مثل اینکه اینها یک مقدار احتیاج به ⁧ خشونت ⁩ دارند. (تکبیر نمازگزاران)

بخوانید👆🏻

منبع: میدان


‍‍ ‍‍ #خبر_از_زنان

در اولین روز هفته اخبار را دستچین کردیم تا ببینید امروز از زنان چه خبر.

🔺اولین خبر اینکه معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده ۱۴۲ هزار و ۵۰۲ بازمانده از تحصیل در سال ۹۷-۹۶ داشتیم.

🔺شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه رییس‌جمهوری ایران در امور حقوق شهروندی در نشست چالش‌های حقوق زنان در فقه در شهر قم با انتقاد از محدودیت‌هایی که برای زنان در ایران وضع شده است، گفت: هنوز برخی موضوعات ساده مانند پذیرش صلاحیت زنان در تفسیر رجل سیاسی مذکور در اصل ۱۱۵ قانون، حضور زنان در ورزشگاه‌ها و سفر به خارج با مشکل روبه‌رو است. متاسفانه شرایطی ایجاد شده است که حتی یک هیات کوهنوردی در یک شهر ایران به خود اجازه می‌دهد، خودسرانه حضور زنان را منوط به اجازه همسرش کند و برخی در پوشش دین، کلاس‌های آموزشی برای ترویج چند همسری را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

🔺حسن بنیانیان، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران موضوع حجاب را بررسی کرد و گفت: ۵۰ درصد بدحجابی زنان جامعه، تقصیر مردان است اما زنان مجوز ندارند که به دلیل این بی توجهی، سهم خودشان را ادا نکنند. وقتی دختر یا زن جوان ما به فروشگاه می‌آید نباید فروشنده دختر بدحجاب را بیشتر تحویل بگیرد، بلکه باید همه نسبت به حجاب و عفاف احترام بگذارند. /سیمرغ

🔺سیداحمد علم‌الهدی هم البته در خطبه‌های نماز جمعه مشهد درباره حجاب نظراتی داشتند که آنها را بخوانید:

- دشمن به دنبال استحاله است. دشمن می‌خواهد جامعه دینی ما به جامعه غیردینی تبدیل شود چون اگر افراد استحاله شود، دیگر به این نظام کاری ندارند و با نظام فاصله می‌گیرند و اینگونه، سرکوب و نابودی نظام برای دشمن راحت‌تر است. اگر جامعه دینی ما استحاله شود، آقایی و سلطه دشمن هم بر سیاست و اقتصاد را می‌پذیرد. آنها سعی می‌کند حجاب را از بین ببرد. اگر بی‌حجابی در جامعه رواج یافت، نسل جوان ما یک نسل غریزی و عیاش می‌شود.

- اخیرا در فضای مجازی و حتی همایش‌ها تحت عنوان مدارا با جوانان، نمادهایی از بی‌حجابی را نشان می‌دهند. عکس‌هایی از امام موسی صدر را نشان می‌دهند که در مجامع زنان بی‌حجاب در آن زمان حضور داشته است. ایشان یک شخصیت برجسته مبارز بوده آنهم در زمانی که فالانژها در لبنان حاکم بودند. ایشان به اعتبار رئیس مجلس اعلای شیعیان باید در همه مجامع حضور می‌یافت و طبیعی است عده‌ای زن بی‌حجاب هم بودند. الان به اسم مدارا این عکس‌ها را نشان می‌دهند و می‌گویند با بی‌حجاب‌ها مدارا کنیم.

- توطئه‌هایی در ترکیه ‌شروع کرده و به ایران هم رسیده است و زنان با حجاب را عیاش نشان دهند. دیسکویی در ترکیه ایجاد شده است که زنان با حجاب برقصند. /خبرآنلاین

🔺در یک درگیری میان زنان زندانی و به هنگام یک آتش‌سوزی در یک زندان عراق، شش تن از زنان جان خود را از دست دادند. به گفته‌ی پلیس، در حاشیه زدوخورد میان زنان محبوس یک زندان بغداد، حریقی ایجاد شد که در پی آن علاوه بر کشته شدن شش زندانی، شش زن دیگر و یک زندان‌بان نیز زخمی شدند. مسئولان قضایی در مورد علت این زدوخورد و جریان درگیری تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند. این زندان در محله‌ی اعظمیه در شمال شهر بغداد واقع است. /رکنا

🔺 «سازمان حقوق بشر قسط» خبرهای مربوط به شکنجه زندانیان زن در عربستان سعودی را تایید کرد. سازمان قسط تاکید کرد که همانطور که سازمان‌های بین المللی مدافع حقوق بشر اعلام کرده بودند، بازجوهای سعودی از یکی از این زنان در حالی که برهنه بود، عکس گرفتند و در زمان بازجویی این عکس را روی میز بازجویی گذاشته بودند. فلک کردن و شوک الکتریکی از جمله شیوه‌های شکنجه این فعالان زن در زندان‌های سعودی است. قسط همچنین از کاهش شدید وزن و آشکار شدن اثر شکنجه شدید بر روی بدن سه نفر از این فعالان خبر داد. همچنین به حضور سعود القحطانی مشاور سابق دربار سلطنتی سعودی در اتاق‌های شکنجه اشاره کرده است و گفته سعود القحطانی به یکی از زنان بازداشت شده گفته است، هر کاری بخواهم با تو می‌کنم و بدنت را هم در اسید ذوب خواهم کرد. /مهر

🔺مجمع جهانی اقتصاد هم درباره رفع شکاف جنسیتی پیش بینى کرده است و گفته برای کل شاخص‌ها ۱۰۸ سال تا رفع نابرابری‌ها زمان لازم است؛ و در حوزه اقتصاد ۲۰۲ سال، در سیاست ۱۰۷ سال، در آموزش ۱۴ سال و در سلامت نیز حدود ۱۴ سال به فرصت نیاز است تا نابرابری‌های جنسیتی در جهان رفع شوند. / پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت ریاست جمهوری

📷👇🏻و در پایان عکس هاى یادگاری زنان دموکرات عضو مجلس نمایندگان آمریکا در دوره جدید را در محوطه کنگره آمریکا در واشنگتن دی‌سی ببینید: /ajplus

اخبار را از طریق کانال زنان امروز دنبال کنید.


🔶 موحدی کرمانی: باید مثل چینی‌ها روی اینترنت بومی متمرکز شویم

حجت‌‌الاسلام محمدعلی موحدی کرمانی بخشی از خطبه‌های نماز جمعه دهم اسفند ماه تهران را به انتقاد و گلایه از وضعیت فضای مجازی اختصاص داد و از مسئولان خواست برای جلوگیری از خدشه وارد شدن به «دین و اهداف انقلاب» در این فضا جدیت بیشتری به خرج دهند.

امام جمعه موقت تهران فضای مجازی را «بسیار چیز خطرناکی» خواند و تصریح کرد که پیام‌رسان‌هایی نظیر تلگرام عامل آسیب‌هایی مانند «دسترسی بیگانگان به اطلاعات مردم و کشور، انتشار و توزیع انواع محتوای مستهجن، اهانت به مقدسات و ارزش‌‌های اسلامی و نشر اکاذیب» هستند.

موحدی کرمانی از مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست با الگو قرار دادن چینی‌ها تمرکز خود را بر راه‌اندازی و گسترش اینترنت بومی قرار دهند.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EKC۸?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


🔵 علم‌الهدی: راضی کردن آمریکا اوج محافظه‌کاری است

احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: «آقای مسئول روابط بین‌الملل کشور با کمال صراحت بگوید FATF نه مشکل اقتصادی را حل می‌کند و نه فشار دشمن را کم می‌کند و نه مسئله تحریم را حل می‌کند؛ بلکه باید فقط به دست آمریکا بهانه ندهیم؛ این اوج محافظه‌کاری در انقلاب است که بخواهیم آمریکا را از خود راضی کنیم. «

او در بخش دیگری از سخنانش خطاب به حسن روحانی گفت:» روزی گفتید تا برجام نشود، هیج چیز درست نمی‌شود و حتی گفتید مشکل آب با برجام حل می‌شود حالا امروز می‌گوئید مشکل گوشت با FATF حل می‌شود و می‌گوئید پولش را ندارید گوشت را آزاد کنید؟ مگر آن حل شد؟»

https: //bit. ly/۲Xx۷aP۷


در ادامه بخوانید

فیلم | نمایش هوایی جت جنگنده اف-۱۵ ایگل

همشهریهمشهری22 ساعت قبل
این جت جنگده به سفارش نیروی هوایی آمریکا ساخته شد و نخستین پروازش را در سال ۱۹۷۲ انجام داد و در سال ۱۹۷۶ وارد خدمت شد. این هواپیما به یکی از موفق‌ترین جنگنده‌های مدرن بدل شد در نبردهای هوایی بیش از ۱۰۰ پیروزی داشته و بدون شکست مانده است. اف-۱۵ در نیروی هوای چند کشور دیگر از جمله ژاپن و عربستان سعودی هم خدمت می‌کند. مک‌دانلدداگلاس بعدها شکل ارتقاء یافته اف-۱۵ به نام اف-۱۵‌ای استرایک ایگل (Strike eagle) را تولید کرد که یک جت جنگنده دوسرنشین دو منظوره رای همه شرایط آب‌وهوایی برای جنگ‌های هوایی و ماموریت بازداری عمیق است. در این فیلم مانورهای هوایی جت‌های اف-۱۵ ایگل گارد ملی هوایی لوئیزیانای آمریکا را در نمایشگاه هوایی اوشکوش در ایالت ویسکانسین آمریکا می‌بینید.

داستان سورنا، سردار مقتول / نخستین جنگ میان ایران و روم (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
سورنا، سردار ایرانی در این جنگ بود. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری - «مارکوس لیسینیوس کراسوس» سردار بزرگ روم، از رود فرات در سوریه امروز که گذشت، پا به قلمروی تازه‌ای گذاشت. او از خیانت ارمنستان آگاه شده و همزمان پیشروی سپاه روم را می‌دید. پس سپاه ایران را به دو بخش تقسیم کرد تا بخشی به ارمنستان رفته و بخش دیگر مقابل روم بایستد. سپاه روم در تعقیب آن‌ها، وارد دشتی می‌شود که ۹ هزار کماندار اشکانی از هر سو آن‌ها را تیرباران می‌کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز7 ساعت قبل
عادل الجبیر گفته عربستان برای جلوگیری از جنگ، تمامی تلاش خود را به کار خواهد گرفتعربستان سعودی ضمن تاکید بر اینکه خواهان جنگ در منطقه نیست، ضمن انتقاد شدید از ایران، از سران کشورهای عرب برای بررسی اوضاع خلیج فارس دعوت کرده است. هفته گذشته، در دو نفتکش متعلق به عربستان سعودی و دو نفتکش دیگر متعلق به امارات و نروژ در آب‌های بندر فجیره در امارات عربی متحده انفجارهایی روی داد و خساراتی به بار آورد. در پی انفجار در این چهار نفتکش، وزارت امور خارجه ایران خواستار تحقیقات مستقل در این زمینه شده بود. هفته گذشته همچنین عربستان سعودی گزارش کرد که چند پهپاد حامل مواد منفجره به خطوط لوله نفتی این کشور حمله کرده و خساراتی بر جای گذاشته‌اند. عربستان خواهان جنگ نیستآژانس خبری سعودی در گزارش دیگری در روز یکشنبه، اظهارات عادل الجبیر، وزیر مشاور سعودی در امور خارجه را در مورد حوادث اخیر در خلیج فارس منتشر کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز23 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشروزنامه تایمز چاپ لندن امروز شنبه در گزارشی اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به منظور کاهش تنش کنونی میان تهران و واشنگتن، گفتگو‌هایی را با ژنرال جک کین، از مشاوران مورد اعتماد خود در خارج از کاخ سفید، به انجام رسانده است. در گزارش روزنامه تایمز آمده است ترامپ از این مشاور مورد اعتماد خود خواسته تا چگونگی کاهش تنش با ایران را به وی نشان دهد. طبق گزارش تایمز، ترامپ اغلب زمانی دست به دامن ژنرال کین می‌شود که با مواضع متناقض مشاوران رسمی خود روبروست. این در حالی است که ژنرال جک کین و دیوید پترائوس در پشت تصمیم دولت جرج بوش برای اعزام ۳۰ هزار سرباز به عراق در سال ۲۰۰۷ بوده‌اند. پیشتر برخی رسانه‌ها گزارش داده بودند ترامپ از راهبرد موسوم به «شاهین» در دولت خود و در درجه نخست از مایک پمپئو و جان بولتون ناخرسند است و اعلام کرده اقدامات آن‌ها می‌تواند آمریکا را به نزاع جدیدی در زمان کنونی بکشاند.

مصوبات مجلس شورای اسلامی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
با موافقت نمایندگان مجلس واردات خودرو‌های سواری تمام برقی و تمام هیبریدی تا زمان تولید آن‌ها در داخل از پرداخت حقوق ورودی معاف شدندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با موافقت نمایندگان مجلس واردات خودرو‌های سواری تمام برقی و تمام هیبریدی تا زمان تولید آن‌ها در داخل از پرداخت حقوق ورودی معاف شدند
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رضا رحمانی در حاشیه جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس و در جمع خبرنگاران با تاکید بر اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کالا‌های اساسی و پر مصرف، گفت: بحث ما بر سر نحوه توزیع است تا کالا‌ها در فاصله تامین تا توزیع روانه بازار آزاد نشوند. وی به تصمیم مشترک دولت و مجلس مبنی بر ادامه روند تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالا‌های اساسی اشاره کرد و افزود: باید بپذیریم که اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به بسیاری از کالا‌ها لغو شده که نمونه آن اقدام قانونی وزارت جهاد کشاورزی در حذف یارانه گندم واحد‌های صنعتی بود که افزایش قیمت ماکارونی را به همراه داشت. رحمانی گفت: البته تلاش وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی بر جلوگیری از هرگونه اجحاف در این راستاست. رحمانی همچنین درباره گفتگو‌ها در نشست امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس پیرامون سیاست خارجی و رونق تولید نیز افزود: همفکری خوبی برای بررسی وضعیت موجود همراه با طرح برخی انتقادات و پیشنهاد‌ها بود. وی در پایان گفت: بنا شد از ظرفیت دیپلماسی اقتصادی در حوزه سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های خارجی استفاده شود و همکاری‌هایی نیز در پیوستن به برخی توافقنامه‌های خارجی، چون پیمان تعرفه‌های ترجیحی و اوراسیا انجام گیرد.

نظرها

اخبار بیشتر