1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی

لحظه انفجار بمب در نماز جمعه سال ۶۳

خبرگزاری مهر |
۲۴ اسفندماه، سالروز انفجار بمب دست ساز در نماز جمعه تهران است. این انفجار در سال ۱۳۶۳ به دست منافقین باهدف جلوگیری از حضور مردم در نمازجمعه انجام شد.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با حضرت آیت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، انفجار بمب و خطبه‌های نماز جمعه از تلگرام

دمای مناطقی که در شعاع انفجار بمب‌های اتمی واقعه‌ی هیروشیما منفجر شدند تا مرز ۳۰۰۰۰۰ درجه سانتی گراد می‌رسید. یعنی ۳۰۰ برابر بیشتر از دمای لازم برای سوختن کامل بدن انسان!


🔵 علم‌الهدی: راضی کردن آمریکا اوج محافظه‌کاری است

احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: «آقای مسئول روابط بین‌الملل کشور با کمال صراحت بگوید FATF نه مشکل اقتصادی را حل می‌کند و نه فشار دشمن را کم می‌کند و نه مسئله تحریم را حل می‌کند؛ بلکه باید فقط به دست آمریکا بهانه ندهیم؛ این اوج محافظه‌کاری در انقلاب است که بخواهیم آمریکا را از خود راضی کنیم. «

او در بخش دیگری از سخنانش خطاب به حسن روحانی گفت:» روزی گفتید تا برجام نشود، هیج چیز درست نمی‌شود و حتی گفتید مشکل آب با برجام حل می‌شود حالا امروز می‌گوئید مشکل گوشت با FATF حل می‌شود و می‌گوئید پولش را ندارید گوشت را آزاد کنید؟ مگر آن حل شد؟»

https: //bit. ly/۲Xx۷aP۷


🔻امام جمعه همدان خداحافظی کرد

🔹آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان گفت: مسئولیتم در کسوت نمایندگی ولی فقیه به اتمام رسیده و ‍بسیار خوشحالم این امانت سنگین از دوشم برداشته شده و از رهبر معظم انقلاب سپاسگزارم/ ایرنا

#سیاسی


#ثبت_در_تاریخ

اردیبهشت ۱۳۶۵، هاشمی ⁧ رفسنجانی ⁩ در خطبه‌های نماز جمعه:

‏ «خانم‌هایی متاسفانه پس از هفت سال از انقلاب هنوز به این راضی‌اند که مقداری از مویشان بیرون باشد. … مثل اینکه اینها یک مقدار احتیاج به ⁧ خشونت ⁩ دارند. (تکبیر نمازگزاران)

بخوانید👆🏻

منبع: میدان


🔶 موحدی کرمانی: باید مثل چینی‌ها روی اینترنت بومی متمرکز شویم

حجت‌‌الاسلام محمدعلی موحدی کرمانی بخشی از خطبه‌های نماز جمعه دهم اسفند ماه تهران را به انتقاد و گلایه از وضعیت فضای مجازی اختصاص داد و از مسئولان خواست برای جلوگیری از خدشه وارد شدن به «دین و اهداف انقلاب» در این فضا جدیت بیشتری به خرج دهند.

امام جمعه موقت تهران فضای مجازی را «بسیار چیز خطرناکی» خواند و تصریح کرد که پیام‌رسان‌هایی نظیر تلگرام عامل آسیب‌هایی مانند «دسترسی بیگانگان به اطلاعات مردم و کشور، انتشار و توزیع انواع محتوای مستهجن، اهانت به مقدسات و ارزش‌‌های اسلامی و نشر اکاذیب» هستند.

موحدی کرمانی از مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست با الگو قرار دادن چینی‌ها تمرکز خود را بر راه‌اندازی و گسترش اینترنت بومی قرار دهند.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EKC۸?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


‍‍ ‍‍ #خبر_از_زنان

در اولین روز هفته اخبار را دستچین کردیم تا ببینید امروز از زنان چه خبر.

🔺اولین خبر اینکه معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده ۱۴۲ هزار و ۵۰۲ بازمانده از تحصیل در سال ۹۷-۹۶ داشتیم.

🔺شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه رییس‌جمهوری ایران در امور حقوق شهروندی در نشست چالش‌های حقوق زنان در فقه در شهر قم با انتقاد از محدودیت‌هایی که برای زنان در ایران وضع شده است، گفت: هنوز برخی موضوعات ساده مانند پذیرش صلاحیت زنان در تفسیر رجل سیاسی مذکور در اصل ۱۱۵ قانون، حضور زنان در ورزشگاه‌ها و سفر به خارج با مشکل روبه‌رو است. متاسفانه شرایطی ایجاد شده است که حتی یک هیات کوهنوردی در یک شهر ایران به خود اجازه می‌دهد، خودسرانه حضور زنان را منوط به اجازه همسرش کند و برخی در پوشش دین، کلاس‌های آموزشی برای ترویج چند همسری را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

🔺حسن بنیانیان، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران موضوع حجاب را بررسی کرد و گفت: ۵۰ درصد بدحجابی زنان جامعه، تقصیر مردان است اما زنان مجوز ندارند که به دلیل این بی توجهی، سهم خودشان را ادا نکنند. وقتی دختر یا زن جوان ما به فروشگاه می‌آید نباید فروشنده دختر بدحجاب را بیشتر تحویل بگیرد، بلکه باید همه نسبت به حجاب و عفاف احترام بگذارند. /سیمرغ

🔺سیداحمد علم‌الهدی هم البته در خطبه‌های نماز جمعه مشهد درباره حجاب نظراتی داشتند که آنها را بخوانید:

- دشمن به دنبال استحاله است. دشمن می‌خواهد جامعه دینی ما به جامعه غیردینی تبدیل شود چون اگر افراد استحاله شود، دیگر به این نظام کاری ندارند و با نظام فاصله می‌گیرند و اینگونه، سرکوب و نابودی نظام برای دشمن راحت‌تر است. اگر جامعه دینی ما استحاله شود، آقایی و سلطه دشمن هم بر سیاست و اقتصاد را می‌پذیرد. آنها سعی می‌کند حجاب را از بین ببرد. اگر بی‌حجابی در جامعه رواج یافت، نسل جوان ما یک نسل غریزی و عیاش می‌شود.

- اخیرا در فضای مجازی و حتی همایش‌ها تحت عنوان مدارا با جوانان، نمادهایی از بی‌حجابی را نشان می‌دهند. عکس‌هایی از امام موسی صدر را نشان می‌دهند که در مجامع زنان بی‌حجاب در آن زمان حضور داشته است. ایشان یک شخصیت برجسته مبارز بوده آنهم در زمانی که فالانژها در لبنان حاکم بودند. ایشان به اعتبار رئیس مجلس اعلای شیعیان باید در همه مجامع حضور می‌یافت و طبیعی است عده‌ای زن بی‌حجاب هم بودند. الان به اسم مدارا این عکس‌ها را نشان می‌دهند و می‌گویند با بی‌حجاب‌ها مدارا کنیم.

- توطئه‌هایی در ترکیه ‌شروع کرده و به ایران هم رسیده است و زنان با حجاب را عیاش نشان دهند. دیسکویی در ترکیه ایجاد شده است که زنان با حجاب برقصند. /خبرآنلاین

🔺در یک درگیری میان زنان زندانی و به هنگام یک آتش‌سوزی در یک زندان عراق، شش تن از زنان جان خود را از دست دادند. به گفته‌ی پلیس، در حاشیه زدوخورد میان زنان محبوس یک زندان بغداد، حریقی ایجاد شد که در پی آن علاوه بر کشته شدن شش زندانی، شش زن دیگر و یک زندان‌بان نیز زخمی شدند. مسئولان قضایی در مورد علت این زدوخورد و جریان درگیری تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند. این زندان در محله‌ی اعظمیه در شمال شهر بغداد واقع است. /رکنا

🔺 «سازمان حقوق بشر قسط» خبرهای مربوط به شکنجه زندانیان زن در عربستان سعودی را تایید کرد. سازمان قسط تاکید کرد که همانطور که سازمان‌های بین المللی مدافع حقوق بشر اعلام کرده بودند، بازجوهای سعودی از یکی از این زنان در حالی که برهنه بود، عکس گرفتند و در زمان بازجویی این عکس را روی میز بازجویی گذاشته بودند. فلک کردن و شوک الکتریکی از جمله شیوه‌های شکنجه این فعالان زن در زندان‌های سعودی است. قسط همچنین از کاهش شدید وزن و آشکار شدن اثر شکنجه شدید بر روی بدن سه نفر از این فعالان خبر داد. همچنین به حضور سعود القحطانی مشاور سابق دربار سلطنتی سعودی در اتاق‌های شکنجه اشاره کرده است و گفته سعود القحطانی به یکی از زنان بازداشت شده گفته است، هر کاری بخواهم با تو می‌کنم و بدنت را هم در اسید ذوب خواهم کرد. /مهر

🔺مجمع جهانی اقتصاد هم درباره رفع شکاف جنسیتی پیش بینى کرده است و گفته برای کل شاخص‌ها ۱۰۸ سال تا رفع نابرابری‌ها زمان لازم است؛ و در حوزه اقتصاد ۲۰۲ سال، در سیاست ۱۰۷ سال، در آموزش ۱۴ سال و در سلامت نیز حدود ۱۴ سال به فرصت نیاز است تا نابرابری‌های جنسیتی در جهان رفع شوند. / پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت ریاست جمهوری

📷👇🏻و در پایان عکس هاى یادگاری زنان دموکرات عضو مجلس نمایندگان آمریکا در دوره جدید را در محوطه کنگره آمریکا در واشنگتن دی‌سی ببینید: /ajplus

اخبار را از طریق کانال زنان امروز دنبال کنید.


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | پیام‌ نوروزی عادل فردوسی‌پور، محمود دولت‌آبادی و چند چهره‌ دیگر

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
امروز در سالگرد حمله آمریکا به عراق، مجددا پرونده سرنوشت خانواده صدام حسین که چند دهه در بالاترین درجات قدرت این کشور حضور داشتند، گشوده شد. اما این فقط صدام حسین و سرنوشت او نیست که قابل تامل است. سرنوشت خاندان صدام۱- صدام حسین: ۳۰ دسامبر ۲۰۰۶ بعد از ۵ ماه از صدور حکم اعدامش توسط دادگاه جنایی عراق به دار آویخته شد. ۳- زنان صدام: صدام حسین ۳ زن داشت که مشهورترین آنها ساجده خیرالله دختر دایی‌اش بود. به گفته حریر که پدرش حسین کامل توسط صدام حسین به فجیع‌ترین شکل ممکن کشته شده، صدام حسین ۱۵ نوه دارد که برخی از آنها در اردن زندگی می‌کنند، مادرش رغد و خاله‌اش رنا هم در همین کشور هستند اما مادر بزرگش و خاله کوچکش ساکن قطرند.

فیلم | عجیب‌ترین دزدی در بالاشهر تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
ایرناایرنا11 ساعت قبل
به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی به مناسبت نوروز که در تارنمای رسمی کاخ سفید منتشر شد، بار دیگر ادعاهای علیه ایران مطرح کرد. خبر تکمیل می‌شود. شبد**۹۴۱۶**۱۰۱۰انتهای پیام /*
مهرمهر22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز چهارشنبه در نشست مطبوعاتی با «شیخ صباح الخالد الصباح» وزیر امور خارجه کویت در اشاره به اختلافات میان چند کشور عربی با قطر گفت: این اختلافات «به سود منطقه (خاورمیانه) و جهان نیست. وزیر خارجه آمریکا در ادامه در تلاش برای خروج این کشور از انزوا با طرح ادعای مضحک مدعی شد: نیاز داریم کشورهای خلیج فارس درباره چالش‌هایی که هر کدام از این کشورها با آن روبه‌رو هستند با هم همکاری کنند. وی در ادامه گفت: تلاش می‌کنیم به این کشورها کمک کنیم تا مجموعه‌ای از زمینه‌های مشترک را پیدا کنند. همه ما با تهدیدهای مشابهی مواجه هستیم، تهدیدهای القاعده، داعش و جمهوری اسلامی ایران. همه ما به شدت تلاش خواهیم کرد تا مسیری را برای حل اختلاف بین این کشورها پیدا کنیم.
الفالف16 ساعت قبل
«لوان جاگاریان» سفیر دولت فدراسیون روسیه در ایران در گفت و گویی در پاسخ به این سوال که «اخیرا شاهد بودیم که رئیس جمهوری سوریه آقای بشار اسد سفری را که از پیش اعلام نشده بود به تهران داشتند. بعد‌ها طی روز‌های آتی و حتی اخیرا شاهد بودیم که برخی از نشریات کشور‌های عربی گزارش داده‌اند که ظاهرا روسیه از این سفر ناراحت شده بود. آیا چنین چیزی صحت دارد؟» گفت: ما شنیدیم که مثلا یک روزنامه انگلیسی [مستقر در انگلیس] به نام العرب نوشته که گویا آقای لاوروف از سفر غیرمنتظره آقای بشار اسد به تهران ناراحت شده است. وی ادامه داد: به نوبه اول، سفر رئیس جمهوری قانونی جمهوری عربی سوریه به تهران به این دو کشور مربوط است، به ایران و سوریه. آنچه که در برخی رسانه‌های غربی و عربی آمده است، اصلا بی‌اساس است؛ و هدف و منظورشان تلاش برای ایجاد شکاف بین ایران و روسیه و سوریه است، اما اصلا موفق نخواهند بود.

اخبار بیشتر