مدیران بی‌تفاوت به سلامت اداری عزل می‌شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سلامت
مدیران بی‌تفاوت به سلامت اداری عزل می‌شوند

مدیران بی‌تفاوت به سلامت اداری عزل می‌شوند

مهرخبرگزاری مهر |
خرم‌آباد- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به عزل مدیران بی‌تفاوت نسبت به سلامت اداری گفت: نباید با بی‌انگیزگی و شرایط روزمرگی و با کار عادی پشت میزهای مسئولیت ملی و منطقه‌ای بنشینیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شریعتمداری صبح جمعه در شورای هماهنگی مدیران لرستان با اشاره به اینکه مدیران دستگاه‌های حوزه وزارت تعاون مجموعا می‌توانند خیلی روی مدیریت استان تأثیر گذار باشند، اظهار داشت: دیروز در شورای اداری به صراحت گفتم که استاندار باید سیطره کاملی بر اداره امور داشته باشند، هیچ اداره دیگری با ۱۲ عضو در شورای اداری در کشور نیست جز وزارت کار، ارزش این را دارد که اگر مدیریت منطقه‌ای از نزدیک شوند می‌توانند اهداف زیادی را ایجاد کنند.

مشارکت نیروهای لرستانی در سراسر کشور جلب شود

وی با بیان اینکه برای جلب کاری کسانی که از لرستان بیرون رفته‌اند باید برنامه ریزی ویژه شود، تصریح کرد: در سفری به کرمانشاه متوجه شدم که ۱۴ مدیرکل کرمانشاه اهل لرستان بودند، خیلی از نیروهای ارزشمند به بیرون از استان رفته‌اند، خیلی از نیروها هم خارج کشور هستند؛ باید اینها را جمع کنیم بیاوریم و در کار مشارکت دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در مورد مسکن معلولین برنامه ریزی جدی کرده‌ایم و موضوع مورد تاکید جدی رهبری است، افزود: در این رابطه یک تفاهم نامه‌ای با بسیج سازندگی امضا کرده‌ایم و در استان هم به این موضوع باید رسیدگی شود.

خوش رویی با مراجعان در ادارات باید تسری یابد

شریعتمداری با اشاره به اینکه ۳۶۰ میلیون مراجعه در روز به مجموعه‌های وزارت کار در کشور می‌شود، اظهار داشت: حتی اگر این ۳۶۰ میلیون مراجعه در روز اجابت نشود اما با رضایت فرد بیرون برود، رضایت عمومی را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه خوش رویی با مردم باید تسری یابد، با مراجعان با لبخند مواجه شویم، این لبخند روح خود ما را هم جلا می‌دهد، تصریح کرد: راهنمایی و مشورت دادن به مراجعان و برخورد مناسب با آنها مهم است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در عین حال باید از مراجعات غیرضروری جلوگیری شود که الکترونیکی کردن خدمات در این راستا باید در دستور کار باشد، افزود: توسعه آیتی و پایه‌های سخت افزاری آی سی تی در دستور کار باید قرار بگیرد، نیاز به ساخت اپلیکیشن های جدید هم نیست که هزینه در بر دارد، از اپلیکیشن های موجود استفاده شود؛ هرچه از تعداد مراجعات کاسته شود به سلامت اداری و مردم کمک کرده‌ایم. این یک توصیه عام است.

مدیر بی تفاوت به سلامت اداری خائن است

شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم سلامت اداری اشاره کرد و گفت: به هیچ وجه نباید گذشت کنیم و از عدم سلامت اداری بگذاریم، مدیر بی تفاوت به این موضوع خائن است، باید مدیران نسبت به سلامت اداری محیط کار خود حساس باشند.

وی با بیان اینکه هیچ کسی حق ندارد چهره نظام و چهره نظام اداری کشور را به خاطر نیاز خود مخدوش کند، می‌تواند برود بیرون از سیستم و کار دیگری بکند، تصریح کرد: در دولت کسی که فاسد است نمی‌تواند کار کند، فساد اندازه ندارد، هر جور آن غلط است؛ ما برای این موضوع ارزیابی گذاشته‌ایم و گزارشات ارزیابی از مدیران در این زمینه منتشر می‌کنیم؛ در نهایت با اعلام اینکه این مدیر بی کفایت بوده او را عزل می‌کنیم، با اعلام اینکه این مدیر نسبت به سلامت اداری بی تفاوت بوده عزلش می‌کنیم و اعلام می‌کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه سخنان خود بر لزوم شفافیت تاکید کرد و گفت: هر وامی که پرداخت می‌شود در هر شعبه‌ای باید با شفافیت اعلام شود؛ رسما باید اسم همه کسانی که با نرخ ترجیحی وام گرفته‌اند اعلام شود و مردم بدانند. حتی روی تابلو اعلانات الکترونیکی بیاید. بحث شفافیت قلب بحث مبارزه با فساد است.

شریعتمداری در بخش دیگری در سخنان خود با تاکید بر وقت نشناسی برای خدمت رسانی از سوی مدیران اظهار داشت: ما هم می‌دانیم تعطیلات آخر هفته چیست، اما فرض کنید در خط مقدم جبهه می‌جنگیدیم آیا می‌فهمیدیم پنجشنبه جمعه کی هست؟ الان شرایط ما مثل همان است؛ خداوکیلی کسی که نمی‌توانند استعفا کنند بروند.

مدیران برای خدمت رسانی نباید وقت بشناسند

وی با بیان اینکه الان وقت آن نیست مدیر اداری بر اساس ساعت اداری ۷ صبح بیاید ۴ بعدازظهر برود، تصریح کرد: سخت گیری ما به کارمندان کمتر است اما مدیران باید همراه باشند، امروز کشور به مدیریت اداری معمولی نیاز ندارد و مثل دوران جنگ است؛ مدیران برای خدمت رسانی نباید وقت بشناسند؛ اگر نمی‌توانیم برویم کنار.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: من در وزارت خانه خود دو صبح و شش صبح هم مسائل را پیگیری می‌کنم، نباید با بی انگیزگی و شرایط روزمرگی و با کار عادی پشت میزهای مسئولیت ملی و منطقه‌ای بنشینیم.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با محمد شریعتمداری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و خرم آباد از تلگرام

🌧تصویری عینی از شدت بارش‌های چند روز اخیر در جنوب غرب ایران

▫️ امروز، جاده خرم آباد به اندیمشک

▫️سرریز سیلاب از بالای تونل به داخل جاده. / کانال ناصرکرمی

#اسکان_نیوز


🔻 پاساژهای خرم آباد غرق در آب حاصل از فعالیت سامانه بارشی اخیر

🔹بر اثر بارش باران آب رودخانه خرم آباد بالا آمد و وارد منازل مسکونی و اماکن تجاری در برخی نقاط شهر شد. سیل در خرم آباد باعث خسارت‌های زیادی به مردم شده است.


🔻۴۹هزار کودک در ایران فاقد شناسنامه هستند

احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

🔹 ۴۹هزار کودک در کشور فاقد شناسنامه هستند و ما برای کاهش مشکلات این کودکان به دنبال انتقال تابعیت از مادر به کودک هستیم

🔹 درباره ازدواج زنان ایران با مردان غیر ایرانی پرسشنامه هایی در استان‌های مختلف ارائه کردیم تا از ابعاد مختلف به این موضوع بپرداریم.

🔹 در این میان مشخص شد خیلی از ازدواج‌ها پایدار بوده و لزوما زنان ایرانی از روی فقر و ناچاری با مردان غیرایرانی ازدواج نکرده بودند. در این تحقیق مشخص شد همسران عده‌ای از آنها تحصیلکرده بوده، زندگی خوبی دارند و در این بین عده‌ای نیز از سر فقر و اجبار تن به ازدواج با مرد غیرایرانی داده‌اند. / ایرنا


🔶 وزیر رفاه، راهبرد شفافیت و مخالفانش

✍🏻 روزبه کردونی، پژوهشگر حوزه سیاست اجتماعی:

🔹با حضور محمد شریعتمداری در مسند وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی راهبرد شفافیت به‌عنوان چارچوب سیاستگذاری و اقدام و عمل در این وزارتخانه اعلام شد و مبنای حرکت قرارگرفت. در همین مدت کوتاه رویکردها و اقدامات مهمی در چارچوب راهبرد شفافیت انجام شد که انتشاراسامی بیش از ۱۴۰۰ نفر ازاعضای هیأت مدیره‌ شرکت‌های تابعه یکی از این اقدامات مهم بود

⚡️برای خواندن متن کامل روی دکمه Instant view کلیک کنید

http: //yon. ir/۷YGoi


🔶 کبیری در سفر به استانهای غربی کشور: پیگیر حل مشکلات تعاونی‌های مناطق زلزله زده هستیم /حفظ اشتغال موجود و توسعه اشتعال روستایی ضروریست

🔸معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از تعاونی‌های استان کرمانشاه که به دلیل زلزله سال گذشته متحمل خسارت‌های سنگین شده‌اند، اظهارامیدواری کرد با پرداخت تسهیلات به کمک بانک توسعه تعاون، به تعاونی هایی که به دلیل زلزله خسارت‌های میلیاردی به آنها تحمیل شده، مشکلات تعاونی‌های این مناطق هرچه سریعتر مرتفع شود.


📸 تصویری متفاوت از جشنواره بازی‌های بومی زنان با عنوان (دا)، روستای قلعه سنگی شهرستان خرم آباد


در ادامه بخوانید

رکنارکنا23 ساعت قبل
به گزارش «استپ تو هلث»، جرم دندان زمانی شکل می‌گیرد که مواد غذایی بین دندان‌ها و لثه‌های شما انباشته می‌شوند. برای از بین بردن جرم دندان‌ها می‌توانید برخی روش‌های طبیعی را مد نظر قرار دهید. از این طریق، شما می‌توانید احتمال مواجهه با باکتری‌های مضر و تشکیل جرم دندان را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. دندانپزشک می‌تواند به پاکسازی کامل دندان‌ها و درمان پوسیدگی‌های دندان کمک کند. این روش به از بین بردن جرم دندان، پیشگیری از رشد باکتری‌ها، و حفظ سلامت دهان کمک می‌کند.
رکنارکنا23 ساعت قبل
این تحقیقات مکانیزم جدیدی را شناسایی کرده است که سلامت عمومی بدن و قلب را تحت تاثیر قرار می‌دهد. میکرو آر ان ای‌ها مولکول‌های کوچکی هستند که مانع توصیف ژن‌ها در برخی از پروتئین‌های موجود در سلول می‌شوند. در واقع این مولکول‌ها عملکردی مانند ترمز دارند و کمبود آن‌ها تاثیر زیادی بر سلامت سلول‌ها دارد. با وجود توصیه انجمن آمریکایی قلب به داشتن ۷ تا ۹ ساعت خواب شبانه، حدود ۴۰ درصد از شهروندان آمریکایی دچار کم‌خوابی هستند و میانگین ساعات خواب شبانه آمریکایی‌ها در طول یک قرن گذشته ۶٫۸ ساعت بوده است. اکنون محققان در حال بررسی تاثیر افزایش ساعات خواب شبانه بر افزایش میزان میکرو آر ان ای‌ها در جریان خون هستند.
وانانیوزوانانیوز23 ساعت قبل
مرگ و میر ناشی از فشارخون بالا، صد در صد قابل پیشگیری استمرگ و میر ناشی از فشارخون بالا، صد در صد قابل پیشگیری استمشاور عالی وزیر بهداشت در امور اجتماعی شدن سلامت گفت: هدف ما از برگزاری پویش ملی کنترل فشارخون بالا این است که در سال آینده اعلام کنیم، تعداد قابل توجهی از افرادی که در اثر فشارخون فوت کرده یا بیمار و ناتوان شده‌اند، کاهش پیدا کرده و این موضوع را به عنوان یکی از دستاوردهای موفق حوزه سلامت معرفی کنیم. اکبری با بیان اینکه مرگ و میر ناشی از فشارخون بالا، صد در صد قابل پیشگیری است، خاطرنشان کرد: اینکه گفته می‌شود نیمی از افرادی که مبتلا به فشارخون هستند، از مشکل خود اطلاعی نداشته یا فشارخون خود را درمان و کنترل نمی‌کنند، خوب نیست. مشاور عالی وزیر بهداشت در امور اجتماعی شدن سلامت با اشاره به راه اندازی بسیج ملی کنترل فشارخون در سراسر کشور، تصریح کرد: شرط اول برای کاهش مرگ و میرهای ناشی از فشارخون بالا، این است که مردم فشارخون خود را کنترل کرده و افراد دارای فشارخون بالا شناسایی شوند. کمپین ملی کنترل فشارخون نیز به منظور آگاهی رسانی به مردم طراحی و اجرا شده است. بنابر اعلام وبدا، اکبری با بیان اینکه فاز عملیاتی بسیج ملی کنترل فشارخون از روز عید فطر آغاز می‌شود، یادآور شد: در فاز عملیاتی، پایگاه‌های سیار کنترل فشارخون در اماکن عمومی و محل‌های تجمع مردم مستقر شده و مردم به راحتی می‌توانند فشارخون خود را چک کنند.
رکنارکنا23 ساعت قبل
رژیم غذایی کیسه صفرا چیست؟ یک رژیم غذایی برای کیسه صفرا شامل یک نوع خاص میست و به سادگی مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های رژیم غذایی وجود دارد که باعث سالم وکارامد شدن کیسه صفرا خواهد شد. این دستورالعمل‌ها به طور معمول توسط افرادی که کیسه صفرای آنها به دلیل سنگ صفرا یا دیگر عوارض این چنینی در آمده است، استفاده میشود. چگونگی تاثیر رژیم غذایی بر سلامت کیسه صفرا؟ از آنجایی که کیسه صفرا نقش کلیدی و مهمی در هضم مواد غذایی ایفا میکند، رژیم غذایی میتواند مستقیما روی سلامت آن تاثیر گذار باشد. تشکیل سنگ‌های صفراوی نتیجه تجمع کلسترول یا بیلی روبین زیاد در کیسه صفرا می‌باشد، اکثر سنگ‌های صفراوی از کلسترول سخت تشکیل میشود. غذاهایی که باید بخوریم: رژیم غذایی مخصوص کیسه صفرا به کاهش استرس و فشار بر روی کیسه صفرا کمک میکنند. غذا برای کیسه صفراچربی‌های سالم: به نظر می‌رسد که چربی‌های غیراشباع مانند چربی‌های امگا ۳، به کاهش خطر ابتلا به مشکلات کیسه صفرا کمک می‌کند و همچنین سلامت کیسه صفرا را افزایش می‌دهد. کلسیم: افزایش سطح کلسیم در رژیم غذایی نیز می‌تواند از کیسه صفرا حمایت کند.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
پویش ملی کنترل فشارخون نیز به منظور آگاهی رسانی به مردم طراحی و اجرا شده است. حریرچی خاطرنشان کرد: در برخی مناطق تا ۶۰ درصد از مردم از بیماری فشار خون خود اطلاع ندارند و اگر بتوانیم مردم را از وجود بیماری فشار خون شان آگاه کنیم، حداقل ۳۰ درصد از مرگ‌های ناشی از فشار خون، کاهش پیدا می‌کند. به گفته معاون کل وزارت بهداشت، ۱۲۰۰ مرکز برای اندازه گیری و بررسی فشار خون تجهیز خواهد شد و نتایج در پرونده الکترونیک سلامت مردم ثبت می‌شود و در صورت بالابودن فشار خون به پزشکان ارجاع می‌شوند. این در حالی است که مردم ایران تقریبا دو برابر مقدار توصیه شده از سوی سازمان جهانی بهداشت، نمک مصرف می‌کنند. این در حالی است که مردم ایران تقریبا دو برابر مقدار توصیه شده از سوی سازمان جهانی بهداشت، نمک مصرف می‌کنند.
مهرمهر11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محققان در تحقیقی به بررسی بهترین سبزیجاتی پرداختند که ارتباط قوی ای با کاهش ریسک ابتلا به بیماری‌های مزمن دارند. بر همین اساس ۴۷ نوع از سبزیجات براساس دارابودن ۱۷ ماده مغذی معروف رده بندی شدند. مواد مغذی شامل ویتامین‌های A، C، D، E، K، و بسیاری از ویتامین‌های گروه B، همراه با مواد معدنی کلسیم، پتاسیم، آهن و زینک و بعلاوه فیبر و حتی پروتئین بود. طبق این رده بندی، ۵ سبزی اول به شرح زیر هستند: شاهیکلم چینی (کاهو ژاپنی) برگ چغندراسفناجکولارد سبز (نوعی کلم) در ادامه این لیست کلم کالی، شابانک (در نواحی کرمان می‌روید)، کاهو برگ، بروکلی و کلم بروکسل قرار دارند.

نظرها

اخبار بیشتر