1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سلامت
مدیران بی‌تفاوت به سلامت اداری عزل می‌شوند

مدیران بی‌تفاوت به سلامت اداری عزل می‌شوند

خبرگزاری مهر |
خرم‌آباد- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به عزل مدیران بی‌تفاوت نسبت به سلامت اداری گفت: نباید با بی‌انگیزگی و شرایط روزمرگی و با کار عادی پشت میزهای مسئولیت ملی و منطقه‌ای بنشینیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شریعتمداری صبح جمعه در شورای هماهنگی مدیران لرستان با اشاره به اینکه مدیران دستگاه‌های حوزه وزارت تعاون مجموعا می‌توانند خیلی روی مدیریت استان تأثیر گذار باشند، اظهار داشت: دیروز در شورای اداری به صراحت گفتم که استاندار باید سیطره کاملی بر اداره امور داشته باشند، هیچ اداره دیگری با ۱۲ عضو در شورای اداری در کشور نیست جز وزارت کار، ارزش این را دارد که اگر مدیریت منطقه‌ای از نزدیک شوند می‌توانند اهداف زیادی را ایجاد کنند.

مشارکت نیروهای لرستانی در سراسر کشور جلب شود

وی با بیان اینکه برای جلب کاری کسانی که از لرستان بیرون رفته‌اند باید برنامه ریزی ویژه شود، تصریح کرد: در سفری به کرمانشاه متوجه شدم که ۱۴ مدیرکل کرمانشاه اهل لرستان بودند، خیلی از نیروهای ارزشمند به بیرون از استان رفته‌اند، خیلی از نیروها هم خارج کشور هستند؛ باید اینها را جمع کنیم بیاوریم و در کار مشارکت دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در مورد مسکن معلولین برنامه ریزی جدی کرده‌ایم و موضوع مورد تاکید جدی رهبری است، افزود: در این رابطه یک تفاهم نامه‌ای با بسیج سازندگی امضا کرده‌ایم و در استان هم به این موضوع باید رسیدگی شود.

خوش رویی با مراجعان در ادارات باید تسری یابد

شریعتمداری با اشاره به اینکه ۳۶۰ میلیون مراجعه در روز به مجموعه‌های وزارت کار در کشور می‌شود، اظهار داشت: حتی اگر این ۳۶۰ میلیون مراجعه در روز اجابت نشود اما با رضایت فرد بیرون برود، رضایت عمومی را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه خوش رویی با مردم باید تسری یابد، با مراجعان با لبخند مواجه شویم، این لبخند روح خود ما را هم جلا می‌دهد، تصریح کرد: راهنمایی و مشورت دادن به مراجعان و برخورد مناسب با آنها مهم است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در عین حال باید از مراجعات غیرضروری جلوگیری شود که الکترونیکی کردن خدمات در این راستا باید در دستور کار باشد، افزود: توسعه آیتی و پایه‌های سخت افزاری آی سی تی در دستور کار باید قرار بگیرد، نیاز به ساخت اپلیکیشن های جدید هم نیست که هزینه در بر دارد، از اپلیکیشن های موجود استفاده شود؛ هرچه از تعداد مراجعات کاسته شود به سلامت اداری و مردم کمک کرده‌ایم. این یک توصیه عام است.

مدیر بی تفاوت به سلامت اداری خائن است

شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم سلامت اداری اشاره کرد و گفت: به هیچ وجه نباید گذشت کنیم و از عدم سلامت اداری بگذاریم، مدیر بی تفاوت به این موضوع خائن است، باید مدیران نسبت به سلامت اداری محیط کار خود حساس باشند.

وی با بیان اینکه هیچ کسی حق ندارد چهره نظام و چهره نظام اداری کشور را به خاطر نیاز خود مخدوش کند، می‌تواند برود بیرون از سیستم و کار دیگری بکند، تصریح کرد: در دولت کسی که فاسد است نمی‌تواند کار کند، فساد اندازه ندارد، هر جور آن غلط است؛ ما برای این موضوع ارزیابی گذاشته‌ایم و گزارشات ارزیابی از مدیران در این زمینه منتشر می‌کنیم؛ در نهایت با اعلام اینکه این مدیر بی کفایت بوده او را عزل می‌کنیم، با اعلام اینکه این مدیر نسبت به سلامت اداری بی تفاوت بوده عزلش می‌کنیم و اعلام می‌کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه سخنان خود بر لزوم شفافیت تاکید کرد و گفت: هر وامی که پرداخت می‌شود در هر شعبه‌ای باید با شفافیت اعلام شود؛ رسما باید اسم همه کسانی که با نرخ ترجیحی وام گرفته‌اند اعلام شود و مردم بدانند. حتی روی تابلو اعلانات الکترونیکی بیاید. بحث شفافیت قلب بحث مبارزه با فساد است.

شریعتمداری در بخش دیگری در سخنان خود با تاکید بر وقت نشناسی برای خدمت رسانی از سوی مدیران اظهار داشت: ما هم می‌دانیم تعطیلات آخر هفته چیست، اما فرض کنید در خط مقدم جبهه می‌جنگیدیم آیا می‌فهمیدیم پنجشنبه جمعه کی هست؟ الان شرایط ما مثل همان است؛ خداوکیلی کسی که نمی‌توانند استعفا کنند بروند.

مدیران برای خدمت رسانی نباید وقت بشناسند

وی با بیان اینکه الان وقت آن نیست مدیر اداری بر اساس ساعت اداری ۷ صبح بیاید ۴ بعدازظهر برود، تصریح کرد: سخت گیری ما به کارمندان کمتر است اما مدیران باید همراه باشند، امروز کشور به مدیریت اداری معمولی نیاز ندارد و مثل دوران جنگ است؛ مدیران برای خدمت رسانی نباید وقت بشناسند؛ اگر نمی‌توانیم برویم کنار.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: من در وزارت خانه خود دو صبح و شش صبح هم مسائل را پیگیری می‌کنم، نباید با بی انگیزگی و شرایط روزمرگی و با کار عادی پشت میزهای مسئولیت ملی و منطقه‌ای بنشینیم.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با محمد شریعتمداری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و خرم آباد از تلگرام

🔶 کبیری در سفر به استانهای غربی کشور: پیگیر حل مشکلات تعاونی‌های مناطق زلزله زده هستیم /حفظ اشتغال موجود و توسعه اشتعال روستایی ضروریست

🔸معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از تعاونی‌های استان کرمانشاه که به دلیل زلزله سال گذشته متحمل خسارت‌های سنگین شده‌اند، اظهارامیدواری کرد با پرداخت تسهیلات به کمک بانک توسعه تعاون، به تعاونی هایی که به دلیل زلزله خسارت‌های میلیاردی به آنها تحمیل شده، مشکلات تعاونی‌های این مناطق هرچه سریعتر مرتفع شود.


🔶 وزیر رفاه، راهبرد شفافیت و مخالفانش

✍🏻 روزبه کردونی، پژوهشگر حوزه سیاست اجتماعی:

🔹با حضور محمد شریعتمداری در مسند وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی راهبرد شفافیت به‌عنوان چارچوب سیاستگذاری و اقدام و عمل در این وزارتخانه اعلام شد و مبنای حرکت قرارگرفت. در همین مدت کوتاه رویکردها و اقدامات مهمی در چارچوب راهبرد شفافیت انجام شد که انتشاراسامی بیش از ۱۴۰۰ نفر ازاعضای هیأت مدیره‌ شرکت‌های تابعه یکی از این اقدامات مهم بود

⚡️برای خواندن متن کامل روی دکمه Instant view کلیک کنید

http: //yon. ir/۷YGoi


🌧تصویری عینی از شدت بارش‌های چند روز اخیر در جنوب غرب ایران

▫️ امروز، جاده خرم آباد به اندیمشک

▫️سرریز سیلاب از بالای تونل به داخل جاده. / کانال ناصرکرمی

#اسکان_نیوز


🔻۴۹هزار کودک در ایران فاقد شناسنامه هستند

احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

🔹 ۴۹هزار کودک در کشور فاقد شناسنامه هستند و ما برای کاهش مشکلات این کودکان به دنبال انتقال تابعیت از مادر به کودک هستیم

🔹 درباره ازدواج زنان ایران با مردان غیر ایرانی پرسشنامه هایی در استان‌های مختلف ارائه کردیم تا از ابعاد مختلف به این موضوع بپرداریم.

🔹 در این میان مشخص شد خیلی از ازدواج‌ها پایدار بوده و لزوما زنان ایرانی از روی فقر و ناچاری با مردان غیرایرانی ازدواج نکرده بودند. در این تحقیق مشخص شد همسران عده‌ای از آنها تحصیلکرده بوده، زندگی خوبی دارند و در این بین عده‌ای نیز از سر فقر و اجبار تن به ازدواج با مرد غیرایرانی داده‌اند. / ایرنا


🔻 پاساژهای خرم آباد غرق در آب حاصل از فعالیت سامانه بارشی اخیر

🔹بر اثر بارش باران آب رودخانه خرم آباد بالا آمد و وارد منازل مسکونی و اماکن تجاری در برخی نقاط شهر شد. سیل در خرم آباد باعث خسارت‌های زیادی به مردم شده است.


📸 تصویری متفاوت از جشنواره بازی‌های بومی زنان با عنوان (دا)، روستای قلعه سنگی شهرستان خرم آباد


نظرها

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
اما آیا سوخت و ساز بدن به واقع مقصر اصلی محسوب می‌شود؟ به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از «پیور واو»، این درست است که سوخت و ساز بدن با وزن پیوند خورده است، اما بر خلاف باور عموم، آهنگ کند آن به ندرت دلیل افزایش وزن محسوب می‌شود. سوخت و ساز بدن فرآیندیست که در آن، غذا و نوشیدنی‌های مصرفی شما توسط بدن به انرژی تبدیل می‌شود. در ادامه با چند باور اشتباه درباره سوخت و ساز بدن بیشتر آشنا می‌شویم. مساله مهم‌تر این که برخی مواد غذایی و مواد مغذی می‌توانند نقش مهمی در سوخت و ساز بدن انسان داشته باشند. باور اشتباه: تا زمانی که یک رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی منظم را دنبال کنید، سوخت و ساز بدن شما خوب خواهد بودبله، زمانی که مساله سوخت و ساز بدن مطرح می‌شود، رژیم غذایی و ورزش دو عامل مهم هستند، اما عاملی دیگری به نام «خواب» می‌تواند علیه شما وارد عمل شده و بر شرایط سوخت و ساز تاثیرگذار باشد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
این روزها متخصصان حوزه فناوری در سیلیکون ولی به یک حرکت عجیب رو آورده‌اند و این حرکت چیزی نیست به جز مصرف افراطی داروی متفورمین. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، داروی متفورمین یکی از ارزان قیمت‌ترین و در دسترس‌ترین داروهای ضد دیابت است. نکته عجیب این است که متخصصان فعال در سیلیکون ولی علاقه خاصی به این دارو نشان می‌دهند و مایلند دائم از این دارو استفاده کنند. متفورمین یک قرص کوچک است که برای میلیون‌ها نفر مبتلا به دیابت تجویز می‌شود تا قند خون بالا را کنترل کنند. البته افرادی مثل پلر دیابت ندارند، اما تصور می‌کنند با مصرف متفورمین می‌توانند بیماری خود را پیشگیری کنند. بر اساس مطالعات اخیر از هر ۱۲ مدیر و سرمایه گذار در صنعت فناوری حداقل ۶ نفر آنان در حال مصرف متفورمین هستند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
لیمو ترش یکی از مرکبات پرخاصیت است که در مورد آن تاکنون مطالب زیادی بیان شده است، در این مطلب چند بیماری بیان می‌شود که درمان آنها با آب لیمو ترش سریعتر و راحت‌تر انجام می‌شود. گلودردحتی اگر سرماخوردگی از بین رفته باشد، آب لیمو می‌تواند به سرعت بخشیدن بهبودی کامل کمک کند و گلودرد را تسکین دهد. درد مفاصلنوشیدن آب لیمو یک راه عالی برای کاهش درد مفاصل است و به کاهش علائم آرتریت و آرتروز کمک می‌کند. اگر از این اختلال رنج یم برید، آب لیمو یک راه عالی برای درمان درد بدون عوارض جانبی است. فشار خون بالااگر مبتلا به فشار خون بالا هستید، آب لیمو بنوشید.

آیا ثروت باعث بدتر شدن اخلاق افراد می‌شود؟

تابناکتابناک1 روز قبل
مطالعات نشان داده است که از نظر آماری افرادی که ثروت بیشتری دارند همدردی کم‌تری با سایرین احساس می‌کنند. این مطالعات همچنین نشان داده است که افرادی که صاحب خودرو گران‌تری هستند بیشتر مسیر سایرین را هنگام رانندگی قطع می‌کنند و همچنین در مکالمه‌ها ارتباط چشمی کمتری برقرار می‌کنند. اما نکته جالب‌تر این تحقیقات این است که افرادی که همدردی و هوش هیجانی بیشتری از خود نشان دهند احتمال پیشرفت بیشتری در گروه‌های اجتماعی دارند ولی همین افراد بعد از رسیدن به قدرت خودخواه‌تر شده و بیشتر روی خود تمرکز می‌کنند. در این ویدیو با یافته‌های علمی در این مورد بیشتر آشنا شوید.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
بنابراین خوراکی‌ها و غذای بیشتری در این فصل مصرف می‌شود. افزایش مصرف مواد غذایی، افزایش مواد زائد و غیرضروری را به دنبال دارد. به اعتقاد درمانگران طب سنتی، مصرف این غذاها موجب پاکسازی خون و تقویت اعصاب و قوای بدن می‌شود. علاوه بر این، عوامل دیگری نیز وجود دارند که موجب بروز بیماری‌ها در آستانه فصل بهار می‌شوند. تعطیلات فصل بهار، فرصتی برای خانواده‌ها به وجود می‌آورد که به واسطه آن می‌توانند به شهرها و سرزمین‌های مختلف مسافرت کنند.
الفالف22 ساعت قبل
فیس بوک همچنان بر این عزم است که چه بخواهیم چه نخواهیم، زندگی ما را آلوده کند. و اگر معتقدید که شما از تاکتیک‌های چندش آور وخزنده این غول فناوری در امان هستید، دوباره بیندیشید. اگر نگران سمت و سویی هستید که ممکن است این تحقیقات پیدا کنند، شما در این نگرانی تنها نیستید. و یک خبر جالب توجه دیگر: فیس بوک واقعا مشغول کار روی این ایده است که به طور مستقیم اطلاعات کاربران را از ذهن آنها استخراج کند. و اگر معتقدید که شما از تاکتیک‌های چندش آور وخزنده این غول فناوری در امان هستید، دوباره بیندیشید.

اخبار بیشتر