1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. سیاسی

فاجعه تروریستی در نیوزیلند؛ تروریست‌ها ۴۰ نمازگزار را در مسجد کشتند/ تروریست استرالیایی از عملیات خود بطور زنده فیلم گرفت

الفخبرگزاری الف |

صبح روز جمعه از نیوزیلند خبر رسید که در این کشور در حمله تروریسیتی به مراسم نمازجمعه در دو مسجد، ده‌ها نفر کشته شدند.

به گزارش الف به نقل از خبرگزاری‌ها، در حمله اول به مسجد نور در شهر کرایست‌چرچ در شرق نیوزیلند، شاهدان عینی گزارش داده‌اند که مرد مسلح سیاه پوشی را دیده‌اند که وارد مسجد شده و پس از آن صدای شلیک‌های مکرر از داخل مسجد بلند شده است. تروریست مهاجم قبل از رسیدن پلیس، فرار کرده است. حدود ۲۰۰ نفر در داخل در مراسم نماز جمعه شرکت داشته‌اند.

گزارش‌های تکمیلی نشان میدهد تروریست عامل حادثه «برنتون تارانت»، ۲۸ ساله با ملیت استرالیایی نام دارد که با استفاده از دوربین روی کلاه خود تصاویر عملیات خود را بطور زنده در فیسبوک منتشر کرده است. مقام‌های مسئول در نیوزیلند خواستار حذف این ویدئو از رسانه‌های اجتماعی شده‌اند. ویدئوی انتشار یافته توسط وی در ادامه قابل مشاهده است:

بنا به گزارش‌های رسیده، تیم ملی کریکت بنگلادش در نزدیکی مسجد نور کمپ تمرینی داشته و اعضای این تیم قبل از حادثه درحال ورود به مسجد بوده‌اند که به محض وقوع از محل حادثه گریخته‌اند.

فاجعه تروریستی در نیوزیلند؛ تروریست‌ها ۴۰ نمازگزار را در مسجد کشتند/ تروریست استرالیایی از عملیات خود بطور زنده فیلم گرفت - 6

برتون تارانت، تروریست حمله کننده به مراسم نماز جمعه به مسجد نور

دومین عملیات تروریستی نیز در سمت دیگر شهر کرایست‌چرچ و در محله لینوود رخ داده است. پلیس نیوزیلند اعلام کرد: احتمالا ۴ نفر در این حمله نقش داشته‌اند. مایک بوش، فرمانده پلیس نیوزیلند، در اطلاعاتی تازه گفت: پلیس پس از تیراندازی، با پیدا کردن خودرو مظنونان، تعدادی وسایل انفجاری دست ساز را هم در خودروی آنها پیدا کرده است. پلیس از تمام مساجد شهر درخواست کرد درهای خود را ببندند و از شهروندان خواست در منازل خود بمانند. پلیس اعلام کرد: مظنون این حادثه در بازداشت به سر می‌برد اما ممکن است افراد دیگری وجود داشته باشند که همچنان آزادند. پلیس هم چنین به مردم هشدار داده است از مساجد در سراسر نیوزیلند دور شوند. مایک بوش کمیسر پلیس نیوزیلند در سخنانی گفت: «ما در حال انتقال منابع و نیروها به همه مناطق هستیم و نیروهای امور اضطراری را هم روانه محل هاکرده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم مردم بتوانند در امنیت خود را به خانه هایشان برسانند.»

در خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

جاسیندا آردرن رهبر حزب کارگر و نخست وزیر نیوزیلند، این تیراندازی را یکی از تاریک‌ترین روزهای این کشور توصیف کرده و گفت که این رویدادها در شهر کرایستچرچ نمایانگر یک اقدام به خشونت غیرقابل منتظره و غیرعادی است. وی ادامه داد: من از همگان می‌خواهم به توصیه‌های پلیس گوش دهند. من نمی‌توانم جزئیات اضافی در این باره بدهم و منتظر تکمیل تحقیقات هستیم. اسنادی داریم که نشان می‌دهد طرح‌هایی برای حملات دیگر وجود داشته اما نمی‌توانیم اطلاعات دقیق‌تر بدهیم. وی افزود: وضعیت تهدید امنیتی در کشور افزایش یافته است. ما باید همواره محتاط و مسئولیت‌پذیر باشیم. ما همواره آماده مقابله با چنین اقداماتی هستیم. ما به مردم تضمین می‌دهیم که توانایی و آمادگی لازم را برای مقابله با این حملات داریم. ما با استرالیا همکاری داریم و از این کشور به خاطر همکاری قدردانی می‌کنیم. وی گفت که سه تن تاکنون بازداشت شده‌اند.

اسکات موریسون، رهبر حزب لیبرال استرالیا و نخست‌وزیر این کشور نیز طی نشست خبری اعلام کرد که یکی از عاملان حمله به مساجد در منطقه کرایست چرچ نیوزلند، شهروند استرالیا است. موریسون پس از انتشار پیامی در لحظات ابتدایی وقوع این حملات تروریستی، نشست خبری برگزار و حملات مذکور را محکوم کرد. نخست‌وزیر استرالیا با بیان اینکه یکی از ۴ عامل حملات تروریستی، شهروند استرالیا است، افزود: "ما امروز در اینجا حملاتی که توسط یک تروریست افراط گرا انجام شده را به شدت محکوم می‌کنیم. استرالیا و نیوزیلند نه تنها متحد و شریک بوده، بلکه مانند یک خانواده هستند. وی ادامه داد: به همراه خویشاوندان نیوزلندی خود عزادار هستیم و از این حادثه شوکه شدیم. این حادثه ما را وحشت زده و متاثر کرد. برای مسلمانان نیوزلندی و استرالیایی دعا می‌کنم.

فاجعه تروریستی در نیوزیلند؛ تروریست‌ها ۴۰ نمازگزار را در مسجد کشتند/ تروریست استرالیایی از عملیات خود بطور زنده فیلم گرفت - 12فاجعه تروریستی در نیوزیلند؛ تروریست‌ها ۴۰ نمازگزار را در مسجد کشتند/ تروریست استرالیایی از عملیات خود بطور زنده فیلم گرفت - 13فاجعه تروریستی در نیوزیلند؛ تروریست‌ها ۴۰ نمازگزار را در مسجد کشتند/ تروریست استرالیایی از عملیات خود بطور زنده فیلم گرفت - 14فاجعه تروریستی در نیوزیلند؛ تروریست‌ها ۴۰ نمازگزار را در مسجد کشتند/ تروریست استرالیایی از عملیات خود بطور زنده فیلم گرفت - 15

خشاب‌های اسلحه فرد مهاجم که بر روی آنها نام‌های برخی فرماندهان جنگ‌های صلیبی علیه مسلمانان نوشته شده است

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با نیوزیلند از تلگرام

💠 گزارش جدید سهولت انجام کسب و کار بانک جهانی

(Doing Business ۲۰۱۹)

🔹بر اساس آخرین گزارش سهولت انجام کسب و کار بانک جهانی (DB ۲۰۱۹) که توسط بخش کسب و کار بانک جهانی منتشر شد، ایران با کسب نمره ۵۶٫۹۸ در رده ۱۲۸ قرار گرفته است. این گزارش نشان می‌دهد علیرغم افزایش امتیاز، جایگاه بین‌المللی کشور نسبت به سال گذشته ۴ رتبه #تنزل یافته است و از رتبه ۱۲۴ در بین ۱۹۰ کشور به رتبه ۱۲۸ نزول پیدا کرده است.

🔹 در رتبه‌بندی ۲۰۱۹، بهترین جایگاه ایران چه از لحاظ نمره و چه رتبه مربوط به شاخص «دریافت مجوزهای ساخت» است. در این شاخص ایران توانست با کسب نمره ۶۹٫۱۱ در رتبه ۸۶ قرار گیرد (البته نمره و رتبه این شاخص نسبت به گزارش سال قبلی کاهشی چشمگیر یافته است).

🔸 بدترین عملکرد ایران نیز مربوط به شاخص «حمایت از سرمایه‌گذاران خرد» است که با امتیاز ۳۳٫۳۳ در جایگاه ۱۷۳ ایستاده است.

🔹تغییر امتیاز ایران در هریک از شاخص‌های ده گانه سهولت کسب و کار به قرار زیر است:

⬇️ شاخص شروع کسب و کار

🔸 کاهش امتیاز از ۸۵٫۱۶ به ۶۷٫۷۹

⬇️ شاخص دریافت مجوزهای ساخت و ساز

🔸 کاهش امتیاز از ۷۸٫۰۷ به ۶۹٫۱۱

⬆️ شاخص دسترسی به برق

🔹 افزایش جزئی امتیاز از ۶۸٫۴۳ به ۶۸٫۸۶

⏸ شاخص دسترسی به اعتبارات

بدون تغییر‌ در امتیاز ۵۰

⬇️ شاخص ثبت مالکیت

🔸 کاهش امتیاز از ۶۴٫۱۶ به ۶۳٫۹۸

⬆️ شاخص پرداخت مالیات

🔹 ارتقای جزئی امتیاز از ۵۶٫۵۷ به ۵۶٫۷۸

⬆️ شاخص تجارت فرامرزی

🔹 افزایش قابل توجه در امتیاز از ۴۶٫۱۱ به ۶۶٫۲۰

⏸ شاخص حمایت از سرمایه گذاران خرد

بدون تغییر در امتیاز ۳۳٫۳۳

⬇️ شاخص الزام آور بودن اجرای قراردادها

🔸 کاهش امتیاز از ۵۹٫۰۷ به ۵۸٫۲۱

⬆️ شاخص ورشکستگی و پرداخت دیون

🔹 افزایش امتیاز از ۲۳٫۹۳ به ۳۵٫۵۷

🔹 در رتبه‌بندی «سهولت کسب‌وکار ۲۰۱۹»، نیوزیلند توانست به‌عنوان آسان‌ترین کشور برای انجام کسب‌وکار در رده نخست بایستد. پس از نیوزیلند، کشورهای سنگاپور، دانمارک، هنگ‌کنگ، کره‌جنوبی، گرجستان، نروژ، آمریکا، انگلیس، مقدونیه و امارات به ترتیب در رده‌های دوم تا یازدهم این رتبه‌بندی قرار دارند.

منبع: ناظر اقتصاد


🇬🇧 انگلستان بهترین کشور برای کسب و کار در سال ۲۰۱۹ از نظر مجله فوربز

💠فوربز در تازه‌ترین رتبه بندی در روزهای پایانی سال ۲۰۱۸، از بین ۱۶۱ کشور بهترین کشورها را برای کسب کار در سال ۲۰۱۹ مشخص نموده است.

🔹این کشورها از نظر ۱۵ عامل مختلف شامل حقوق مالکیت، نوآوری، مالیات‌ها، تکنولوژی، فساد، آزادی (فردی، تجاری و پولی)، موانع و حمایت‌های سرمایه گذاری، نیروی کار، زیرساخت، اندازه بازار، کیفیت زندگی و ریسک رتبه بندی شده‌اند.

🔹مطابق این رتبه بندی۱۰ کشور برتر برای کسب و کار به ترتیب عبارتند از: انگلستان، سوئد، هنگ کنگ، هلند، نیوزیلند، کانادا، دانمارک، سنگاپور، استرالیا و سوییس

🇮🇷ایران در این رتبه بندی در جایگاه ۱۰۷ ام قرار دارد


📝📝📝شاخص پایین د‌موکراسی در ایران

✍🏻آرش لهونی

✅ «واحد اطلاعاتی اکونومیست» گزارش تازه خود از وضعیت دموکراسی در جهان (در سال ٢٠١٨) را منتشر کرد که در آن به ترتیب سه کشور نروژ، ایسلند و سوئد دارای بهترین «دموکراسی‌های کامل» شناخته شده و جمهوری اسلامی ایران با رتبهٔ ۱۵۰ در پایین جدول قرار گرفته است.

رتبه‌بندی‌های شاخص دموکراسی در این گزارش بر پنج مقوله بنا شده‌ است: روند انتخاباتی و تکثرگرایی، آزادی‌های مدنی، عملکرد میزان مشارکت سیاسی در دولت، و فرهنگ سیاسی.

با در نظر گرفتن این معیارها، کشورهای جهان سپس در چهار نوع حکومت طبقه‌بندی شده‌اند: دموکراسی کامل، دموکراسی ناقص، رژیم‌ ترکیبی، و رژیم‌ تمامیت‌خواه.

✅در خاورمیانه، در سال ۲۰۱۸ به ترتیب تنها سوریه، عربستان سعودی، یمن، سودان و لیبی شرایط دموکراتیک بدتری نسبت به ایران داشته‌اند. در مقابل رژیم اسرائیل و سپس تونس و مراکش در صدر جدول دموکراسی در خاورمیانه قرار دارند.

«در سرتاسر جهان، سرخوردگی عمیق از عملکرد دولت‌ها آشکارا دیده می‌شود که این امر، بی‌اعتمادی به نهادهای سیاسی و در نهایت به خود دموکراسی را به بار آورده‌ است.»

✅در همین حال کاهش آزادی‌های مدنی که در سال‌های گذشته دیده می‌شد همچنان ادامه یافته‌ است. اما به‌رغم دلسردی‌ موجود از دموکراسی، در سطح جهانی، مشارکت سیاسی، که یکی از پنج جزء کلیدی از معیارهای اندازه‌گیری سلامت دموکراسی است، در سال ۲۰۱۸ افزایش نشان می‌دهد.

🔗شاخص‌ها نشانگر آن است که «مردم به هیچ وجه نسبت به سیاست بی‌تفاوت یا با آن بیگانه نیستند و مردم کشورهای مختلف به رأی دادن اقبال نشان داده و دست به حرکات متعدد اعتراضی زده‌اند.»

✅رتبه‌ کشورها در شاخص دموکراسی ۲۰۱۸:

دموکراسی کامل: نروژ ۱، ایسلند ۲، سوئد ۳، نیوزیلند ۴، دانمارک ۵، کانادا ۶، ایرلند ۶، فنلاند ۸، استرالیا ۹، سوئیس ۱۰، هلند ۱۱، لوکزامبورگ ۱۲، آلمان ۱۳، انگلستان ۱۴، اروگوئه ۱۵، اتریش ۱۶، موریس ۱۷، مالت ۱۸، اسپانیا ۱۹، کاستاریکا ۲۰.

✅دموکراسی‌ ناقص: ایالات متحده ۲۵، جمهوری چک ۳۴، بلغارستان ۴۶، کرواسی ۶۰، صربستان ۶۳، رومانی ۶۶.

✅رژیم ترکیبی (بینابینی بین دموکراسی و استبداد): مقدونیه ۷۸، مولداوی ۷۹، مونته‌نگرو ۸۱، اوکراین ۸۴، گرجستان ۸۹، قرقیزستان ۹۸، بوسنی و هرزگوین ۱۰۱، ارمنستان ۱۰۳، پاکستان ۱۱۲.

✅رژیم‌ تمامیت‌خواه و دیکتاتوری: بلاروس ۱۳۷، افغانستان ۱۴۳، قزاقستان ۱۴۴، روسیه ۱۴۴، جمهوری آذربایجان ۱۴۹، ایران ۱۵۰، ازبکستان ۱۵۶، تاجیکستان ۱۵۹، ترکمنستان ۱۶۰ میباشد.

@isaharkhiz


🔴 آیا خشونت و مطالعه با هم رابطه دارند

موسسه مطالعاتی اقتصاد و صلح، تازه‌ترین گزارش خود را با عنوان «شاخص جهانی صلح» را منتشر کرد.

🔻در این بررسی مهربان‌ترین کشورها

عبارتند از:

۱- ایسلند ۲- دانمارک ۳- اتریش ۴- نیوزیلند ۵- سوئیس ۶- فنلاند ۷- کانادا ۸- ژاپن ۹- استرالیا ۱۰- جمهوری چک

🔻قهر آمیز‌ترین کشورها عبارتند از:

۱۶۲- سوریه ۱۶۱- عراق ۱۶۰- افعانستان ۱۵۹- سودان شمالی ۱۵۸- آفریقای مرکزی ۱۵۷- سومالی ۱۵۶- سودان ۱۵۵- کنگو ۱۵۴- پاکستان ۱۵۳- کره شمالی ۱۵۲- روسیه ۱۵۱- نیجریه

جالب اینکه ایران با بیش از ۶ میلیون نزاع

خیابانی در سال!! و بیش از ۱۵ میلیون پرونده قضایی از زد و خورد و قتل و طلاق و تجاوز و … تازه در سال گذشته رتبه‌ای بهتر از ۱۳۸ در جدول نیافته است:

در این گزارش، اروپا آرام‌ترین قاره جهان و آسیا دعوایی‌ترین قاره‌ی کره‌ی زمین است.

جالبتر اینکه ۳۰ کشور آرام جهان، در صدر کشورهای پر مطالعه هستند و بدون استثنا سرانه‌ی مطالعه کشورهای خشونت آمیز بسیار پایین است!! این بدان معناست که کسانی که کمتر کتاب میخوانند، افراد بی سوادترند! بیشتر دعوا میکنند و آرامش کمتر دارند! که کشور ما از آخر رتبه بیست و چهارم را دارد. مردم ما وقتی در تکاپوی رفتن به ترکیه و آنتالیا هستند در سواحل همین کشورها محال است اروپایی‌ها را بدون کتاب ببینند. اما ما مسافرت میکنیم تاپاساژگردی کنیم. فرق ندارد کجا! چه ترکیه چه سفر حج، چه قطب شمال یا سفر بی بازگشت به مریخ، کتاب از وسایل چمدان ما نیست. این درحالیست که فقط و فقط با روزی ۳۰ دقیقه مطالعه، جایگاه ما از صد و سی و چهارمین کشور نزاع دوست دنیا، به جمع ۱۰کشور صلح طلب دنیا میپیوندد! نکته‌ی مهم این است که مطالعه حالت ویروسی دارد و اگر یکی از افراد خانواده کتابخوان باشد، سایر اعضای خانواده به این ویروس مبتلا میشوند! پس در مرحله اول باعث رشد و پیشرفت خودمان و نسل آینده شویم و در مرحله بعد باور کنیم که اگر خودمان تغییر کنیم باعث توسعه کشورمان خواهیم شد. خودمان به داد خودمان و آینده کشورمان برسیم.


در ادامه بخوانید

فیلم | نمایش هوایی جت جنگنده اف-۱۵ ایگل

همشهریهمشهری21 ساعت قبل
این جت جنگده به سفارش نیروی هوایی آمریکا ساخته شد و نخستین پروازش را در سال ۱۹۷۲ انجام داد و در سال ۱۹۷۶ وارد خدمت شد. این هواپیما به یکی از موفق‌ترین جنگنده‌های مدرن بدل شد در نبردهای هوایی بیش از ۱۰۰ پیروزی داشته و بدون شکست مانده است. اف-۱۵ در نیروی هوای چند کشور دیگر از جمله ژاپن و عربستان سعودی هم خدمت می‌کند. مک‌دانلدداگلاس بعدها شکل ارتقاء یافته اف-۱۵ به نام اف-۱۵‌ای استرایک ایگل (Strike eagle) را تولید کرد که یک جت جنگنده دوسرنشین دو منظوره رای همه شرایط آب‌وهوایی برای جنگ‌های هوایی و ماموریت بازداری عمیق است. در این فیلم مانورهای هوایی جت‌های اف-۱۵ ایگل گارد ملی هوایی لوئیزیانای آمریکا را در نمایشگاه هوایی اوشکوش در ایالت ویسکانسین آمریکا می‌بینید.

داستان سورنا، سردار مقتول / نخستین جنگ میان ایران و روم (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
سورنا، سردار ایرانی در این جنگ بود. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری - «مارکوس لیسینیوس کراسوس» سردار بزرگ روم، از رود فرات در سوریه امروز که گذشت، پا به قلمروی تازه‌ای گذاشت. او از خیانت ارمنستان آگاه شده و همزمان پیشروی سپاه روم را می‌دید. پس سپاه ایران را به دو بخش تقسیم کرد تا بخشی به ارمنستان رفته و بخش دیگر مقابل روم بایستد. سپاه روم در تعقیب آن‌ها، وارد دشتی می‌شود که ۹ هزار کماندار اشکانی از هر سو آن‌ها را تیرباران می‌کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز7 ساعت قبل
عادل الجبیر گفته عربستان برای جلوگیری از جنگ، تمامی تلاش خود را به کار خواهد گرفتعربستان سعودی ضمن تاکید بر اینکه خواهان جنگ در منطقه نیست، ضمن انتقاد شدید از ایران، از سران کشورهای عرب برای بررسی اوضاع خلیج فارس دعوت کرده است. هفته گذشته، در دو نفتکش متعلق به عربستان سعودی و دو نفتکش دیگر متعلق به امارات و نروژ در آب‌های بندر فجیره در امارات عربی متحده انفجارهایی روی داد و خساراتی به بار آورد. در پی انفجار در این چهار نفتکش، وزارت امور خارجه ایران خواستار تحقیقات مستقل در این زمینه شده بود. هفته گذشته همچنین عربستان سعودی گزارش کرد که چند پهپاد حامل مواد منفجره به خطوط لوله نفتی این کشور حمله کرده و خساراتی بر جای گذاشته‌اند. عربستان خواهان جنگ نیستآژانس خبری سعودی در گزارش دیگری در روز یکشنبه، اظهارات عادل الجبیر، وزیر مشاور سعودی در امور خارجه را در مورد حوادث اخیر در خلیج فارس منتشر کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشروزنامه تایمز چاپ لندن امروز شنبه در گزارشی اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به منظور کاهش تنش کنونی میان تهران و واشنگتن، گفتگو‌هایی را با ژنرال جک کین، از مشاوران مورد اعتماد خود در خارج از کاخ سفید، به انجام رسانده است. در گزارش روزنامه تایمز آمده است ترامپ از این مشاور مورد اعتماد خود خواسته تا چگونگی کاهش تنش با ایران را به وی نشان دهد. طبق گزارش تایمز، ترامپ اغلب زمانی دست به دامن ژنرال کین می‌شود که با مواضع متناقض مشاوران رسمی خود روبروست. این در حالی است که ژنرال جک کین و دیوید پترائوس در پشت تصمیم دولت جرج بوش برای اعزام ۳۰ هزار سرباز به عراق در سال ۲۰۰۷ بوده‌اند. پیشتر برخی رسانه‌ها گزارش داده بودند ترامپ از راهبرد موسوم به «شاهین» در دولت خود و در درجه نخست از مایک پمپئو و جان بولتون ناخرسند است و اعلام کرده اقدامات آن‌ها می‌تواند آمریکا را به نزاع جدیدی در زمان کنونی بکشاند.

مصوبات مجلس شورای اسلامی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
با موافقت نمایندگان مجلس واردات خودرو‌های سواری تمام برقی و تمام هیبریدی تا زمان تولید آن‌ها در داخل از پرداخت حقوق ورودی معاف شدندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با موافقت نمایندگان مجلس واردات خودرو‌های سواری تمام برقی و تمام هیبریدی تا زمان تولید آن‌ها در داخل از پرداخت حقوق ورودی معاف شدند
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رضا رحمانی در حاشیه جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس و در جمع خبرنگاران با تاکید بر اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کالا‌های اساسی و پر مصرف، گفت: بحث ما بر سر نحوه توزیع است تا کالا‌ها در فاصله تامین تا توزیع روانه بازار آزاد نشوند. وی به تصمیم مشترک دولت و مجلس مبنی بر ادامه روند تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالا‌های اساسی اشاره کرد و افزود: باید بپذیریم که اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به بسیاری از کالا‌ها لغو شده که نمونه آن اقدام قانونی وزارت جهاد کشاورزی در حذف یارانه گندم واحد‌های صنعتی بود که افزایش قیمت ماکارونی را به همراه داشت. رحمانی گفت: البته تلاش وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی بر جلوگیری از هرگونه اجحاف در این راستاست. رحمانی همچنین درباره گفتگو‌ها در نشست امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس پیرامون سیاست خارجی و رونق تولید نیز افزود: همفکری خوبی برای بررسی وضعیت موجود همراه با طرح برخی انتقادات و پیشنهاد‌ها بود. وی در پایان گفت: بنا شد از ظرفیت دیپلماسی اقتصادی در حوزه سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های خارجی استفاده شود و همکاری‌هایی نیز در پیوستن به برخی توافقنامه‌های خارجی، چون پیمان تعرفه‌های ترجیحی و اوراسیا انجام گیرد.

نظرها

اخبار بیشتر