ایران خواستار پایان تنش‌ها میان هند و پاکستان شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
ایران خواستار پایان تنش‌ها میان هند و پاکستان شد

ایران خواستار پایان تنش‌ها میان هند و پاکستان شد

معاون سیاسی وزیر امور خارجه از گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای پاکستانی خود خبر داد و گفت: جمهوری اسلامی ایران خواستار حل مسالمت‌آمیز تنش‌ها بین هند و پاکستان است.

اعتمادآنلاین| «سیدعباس عراقچی» امروز در توئیتر خود نوشت: «امروز با «تهمینه جنجوعه» معاون وزیر خارجه پاکستان تلفنی صحبت کردم. ایران و پاکستان همسایگان و دوستان نزدیک هستند. برای تقویت همکاری در همه زمینه‌ها از جمله مبارزه با تروریسم توافق کردیم. ایران خواستار حل مسالمت‌آمیز تنش‌ها بین هند و پاکستان است».

به دنبال حمله تروریستی به جمعی از نیروهای نظامی هند در منطقه کشمیر که ۴۴ کشته به همراه داشت، روابط هند و پاکستان متشنج شده است.

منبع: ایرنا

در سایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با عباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه و تنش بین هند و پاکستان از تلگرام

⭕️ رضایت ایران از رایزنی کمیسیون مشترک برجام پس از «اینس‌تکس»

کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه ۱۵ اسفند (۶ مارس) درباره تعهدات برجام و سازوکار حمایت از مبادلات تجاری ایران و اروپا تحت عنوان «اینس‌تکس» رایزنی کرد.

عباس عراقچی بعد از نشست پنج ساعته گفت: «طرف‌های اروپایی درباره اینس‌تکس توضیحات مفصلی ارائه کردند؛ اینکه چگونه کار خواهد کرد و با نهاد متناظر ایرانی چگونه ارتباط برقرار می‌کند.»

📌 متن کامل خبر را بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EYSg&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


🔶 پاکستان برای کاهش تنش حاضر به تحویل خلبان هندی شد

تشدید تنش بین هند و پاکستان بار دیگر به نگرانی از وقوع یک جنگ جدید دامن زده است. وزیر امور خارجه پاکستان اعلام کرده که این کشور برای کاستن از تنش حاضر است خلبان دستگیر شده هندی را به مقامات آن کشور تحویل دهد.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EFsx?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


🔶 عراقچی: برای عبور از تحریم باید به FATF بپیوندیم

عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران بر لزوم پیوستن به گروه اقدام ویژه مالی علیه پولشویی و تأمین مالی تروریسم (FATF) برای عبور از تحریم‌ها علیه ایران تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، عراقچی در نشست فراکسیون مستقلین مجلس گفت: «با توجه به فشارهای سختی که آمریکایی‌ها برای افزایش تحریم‌ها به ایران به شرکت‌های اقتصادی می‌‌آورند برای عبور از این تحریم‌ها و فشارهای موجود FATF تصویب شود.»»

https: //bit. ly/۲XlQlXx

📌 اخبار روز دویچه وله را در اینجا دنبال کنید:

https: //p. dw. com/p/۳Dz۹۷


🔴تکذیب بازگشت عراقچی به تهران زودتر از موعد مقرر

🔹معاون سیاسی وزیر امور خارجه پس از پایان دیدارهای خود در بغداد عازم تهران شد.

🔹سید عباس عراقچی که از روز یک شنبه به عراق سفر کرده است، عصر روز سه شنبه پس از پایان دیدارهای خود با مقامات عالی رتبه این کشور همسایه به تهران بازگشت.


🔴 بازگشت عراقچی به تهران، زودتر از موعد مقرر

🔹 سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه که به عراق رفته بود در پی استعفای محمد جواد ظریف به تهران بازگشت.

🔹 عراقچی روز دوشنبه به عراق رفته و با مقامات عراقی دیدار کرده بود.

🔹 قرار بود معاون وزیر امور خارجه امروز سه شنبه به بصره برود و دیدارهایی با مقام‌های آن استان داشته باشد که زودتر از موعد به تهران بازگشت.


🔴 عراقچی در فراکسیون مستقلین: برای عبور از تحریم به FATF بپیوندیم

سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس:

🔸تاکید معاون سیاسی وزیر امور خارجه این است که با توجه به فشارهای سختی که آمریکایی‌ها برای افزایش تحریم‌ها به ایران به شرکت‌های اقتصادی می‌آورند، برای عبور از این تحریم‌ها و فشارهای موجود FATF تصویب شود/ ایسنا


در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
پایگاه خبری «اولترا عراق» مدعی شد که گروهی موسوم به «عملیات شهید اسیر علی منصور» در تماس با این پایگاه خبری مسئولیت حمله راکتی اخیر به سفارت آمریکا در بغداد را به عهده گرفته است. این فرد حمله راکتی به اطراف سفارت آمریکا را «پیغام ما به رئیس جمهور آمریکا» اعلام کرده که «هیچ گروهی نباید آن را مصادره کند در غیر این صورت مفتضح خواهد شد». پایگاه «اولتراعراق» در پایان تأکید کرد ادعاهای این فرد را نمی‌تواند تأیید یا رد کند. شامگاه رز یکشنبه چند فروند راکت کاتیوشا به منطقه سبز در مرکز بغداد، پایتخت عراق، شلیک شد. بنا به اعلام وزارت خارجه آمریکا این حادثه هیچ تلفاتی در پی نداشته است.
ایرناایرنا20 ساعت قبل
سخنان چند روز پیش رئیس جمهوری در جمع فعالان و چهره‌های سیاسی مزید بر علت شد تا برخی روحانی را به گریز از مسوولیت و فرافکنی متهم سازند. باید در حد توان و در حوزه اختیارات رئیس جمهور از دولت مطالبه داشت. این سخنان رئیس جمهوری بازتاب و واکنش‌های گسترده‌ای داشت. وی همچنین بیان داشت: در دوران جنگ تحمیلی نیز در مقطعی که با مشکل مواجه شدیم، شورای عالی پشتیبانی جنگ ایجاد شد و همه اختیارات در دست این شورا بود و حتی مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه نیز در تصمیم‌گیری آن شورا دخالتی نداشتند و امروز هم در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم. روحانی هر چند با انتقادهایی در مورد استفاده نکردن از اختیارات روبرو شده اما مساله این است که نیازهایی جدی به اختیارات بیشتر در حوزه‌های گوناگون هم وجود داشته است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
او می‌گوید: «بن علوی» نماینده دیپلماسی عمان است. این روزنامه‌نگار معتقد است که اکنون نیز «بن علوی» با ابتکار عمل تازه‌ای برای ایران می‌خواهد از شدت بحران بکاهد و ایران و امریکا را پای میز مذاکره بازگرداند. او می‌گوید تهران کماکان متعهد به برجام است ". او می‌گوید: «امریکا قصد دارد اقتصاد ایران را به وضعیت» غرق شدن" بکشاند. واشنگتن به جنگ اقتصادی علیه ایران ادامه خواهد داد و سپس خواهد گفت که به شرط حسن نیت ایران با آن کشور پای میز مذاکره خواهد نشست.
الفالف17 ساعت قبل
در این میان و در رقابت میان لاریجانی و عارف، رای فراکسیون اصولگرایان اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. احمد توکلی با رد از دستور کار خارج شدن این دو لایحه مهم از دستور کار مجمع، به خبرآنلاین گفت: نه این لوایح از دستور کار مجمع خارج نشده است بلکه زمینه بررسی آن وجود ندارد. توکلی گفت: لوایح پالرمو و CFT از دستور کار خارج نشده است اما فعلا تعجیلی برای بررسی آنها نداریم. مجید انصاری هم درباره اخباری که از خارج شدن لوایح پالرمو و CFT از دستور کار مجمع حکایت دارند به اعتمادآنلاین گفت: نه این موضوع درست نیست. به نظر می‌رسد اظهارنظر محمد صدر در این زمینه شتاب‌زده بوده است و این لوایح از دستور کار مجمع خارج نشده است.

نظرها

اخبار بیشتر