1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. ورزشی
کالبد شکافی اتفاقاتی که سرنوشت قهرمانی لیگ فوتسال را عوض کرد

کالبد شکافی اتفاقاتی که سرنوشت قهرمانی لیگ فوتسال را عوض کرد

خبرگزاری مهر |
تیم فوتسال گیتی پسند که شانس اصلی قهرمانی لیگ برتر فوتسال محسوب می‌شد به خاطر اختلافات شدید درونی، دخالت‌های عجیب و غریب و عدم مدیریت این مشکلات، جام را از دست داد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتسال گیتی پسند اصفهان که امسال عزمش را برای قهرمانی در لیگ برتر فوتسال جزم کرده بود، با همین رویکرد رضا لک را به عنوان سرمربی انتخاب کرد و اولین تیمی بود که تکلیفش را در جذب بازیکن و شروع تمرینات مشخص کرد. این تیم در مرحله گروهی لیگ قدرتش را به رخ سایر مدعیان کشید و با کسب ۶۷ امتیاز، با اختلاف نسبت به تیم مس، در رده اول جدول ایستاد.

بزرگترین بدشانسی گیتی پسند شاید نحوه برگزاری لیگ بود. امسال برای اولین بار لیگ به صورت پلی آف برگزار شد و بنابراین اول یا دوم شدن در جدول، به صورت مستقیم در تعیین قهرمان نقشی نداشت و فقط زمینه صعود به فینال را ساده یا سخت‌تر می‌کرد.

حواشی گیتی پسند که تا پایان مرحله گروهی آمار رویایی از خودش ثبت کرده بود، با آغاز مرحله پلی آف به تدریج خودش را نشان داد که ریشه عمده این مشکلات را می‌توان در بحث مدیریتی جستجو کرد. تا جایی که عدم ورود مدیران باشگاه باعث شعله ور شدن دعواها و اختلافات درون تیمی شد و در نهایت جام را از این تیم دور کرد.

محو شدن افشین کاظمی

افشین کاظمی یکی از بازیکنان کلیدی گیتی پسند در سال‌های گذشته بوده است. هرچند وی فصل گذشته را به خاطر محرومیت از دست داد اما امسال با انگیزه بیشتری کار را شروع کرد. با این حال طولی نکشید که اختلافات بین کاظمی و کادر فنی اوج گرفت و در نهایت این بازیکن به کسر ۲۰ درصد از قراردادش محکوم شد. کاظمی بعد از این جریمه دیگر در تمرینات گیتی حضور نیافت و مدیران باشگاه هم اقدام جدی برای بازگرداندن این بازیکن تحت قرارداد خود انجام ندادند.

بازی نکردن‌های پی در پی کشاورز

محمد کشاورز از جمله بازیکنان باتجربه گیتی پسند بود که انتظار می‌رفت تا پایان لیگ، عصای دست کادر فنی تیم باشد اما با نزدیک شدن به انتهای فصل، مشکلات بین وی و کادر فنی بیشتر و بیشتر شد تا جایی که وی در بازی‌های آخر حتی جایی در لیست گیتی نداشت. کشاورز که احتمالا روی ادامه فعالیت در فوتسال اصفهان برنامه ریزی کرده است، حتی در این شهر در دانشگاه ثبت نام کرد تا در کنار تحصیل، فوتسال را هم پیش ببرد ولی شاید تصور نمی‌کرد روابط او و کادر فنی تا حدی شکراب شود که نتواند این فصل را هم در زمین مسابقه به پایان برساند.

نقش پررنگ پسر آقای مدیرعامل!

هم در مورد مشکل کاظمی و هم در مورد کشاورز با سرمربی تیم، رد پای یک فرد مشترک به چشم می‌خورد. پوریا جنتی پسر مدیرعامل گروه گیتی پسند از جمله کسانی است که ارتباط خوبی با بازیکنان باتجربه تیم از جمله کشاورز و کاظمی داشته است و این ارتباط، بدون شک در مشکلات امسال تیم بی تأثیر نبوده است. دخالت‌های غیر مستقیم پسر مدیرعامل در تصمیمات فنی یکی از مواردی است که می‌توان به آن اشاره کرد. در طول فصل و وقتی مشکلات لک و کشاورز بالا گرفت، جنتی در صفحه شخصی خود مطلبی را منتشر کرد با این مضمون که جلوی هرکسی که مقابل کشاورز بایستد را می‌گیرد تا به نوعی برای سرمربی تیم خط و نشان بکشد! حتی افشین کاظمی هم در مصاحبه‌ای از روابط خوبش با پوریا جنتی پرده برداشت و گفت: «پوریا جنتی پسر آقای جنتی از وقتی کوچک بود با من رفاقت داشت و تا بزرگ شدنش با هم رفیق بودیم. وظیفه سرمربی نیست که در مورد رفاقت من با پسر مدیرعامل باشگاه ورود کند.»

در سایت خبری بخوانید: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

کالبد شکافی اتفاقاتی که سرنوشت قهرمانی لیگ فوتسال را عوض کرد - 11

پشت پرده خط خوردن کشاورز قبل از بازی رفت با مس

ماجرای دخالت پسر مدیرعامل در تصمیمات و مسائل فنی وقتی جالب‌تر می‌شود که حتی در مشخص کردن لیست این تیم تعیین کننده بوده است. قبل از سفر گیتی پسند به تبریز در بازی رفت فینال پلی آف، پوریا جنتی هم تصمیم می‌گیرد با دوستان خود راهی تبریز شود تا به نوعی کادر فنی را برای بازی دادن کشاورز تحت فشار بگذارد. مربیان گیتی هم بلافاصله بعد از اطلاع از این موضوع، کشاورز را از لیست بازی خارج می‌کنند تا این بازیکن باتجربه جایی در میان نفرات اعزامی به تبریز نداشته باشد! نکته عجیب اینجاست که مدیران گیتی پسند یا نسبت به این اتفاقات بی اطلاع بوده و یا در صورت آگاهی، اقدامی برای پایان دادن به این دخالت‌ها نکرده اند.

قهر مهدی جاوید و نقش منفعلانه باشگاه!

مهدی جاوید امسال با گیتی پسند به عنوان آقای گلی دست یافت. صرفنظر از اختلافاتی که بین جاوید و بعضی از اعضای تیم وجود داشت، این بازیکن در یکی از مقاطع حساس لیگ، به خاطر بعضی از مشکلات از گیتی پسند قهر کرد و به تهران برگشت. این اتفاق رسانه‌ای نشد. با هماهنگی سرمربی و مسئولان باشگاه، قرار شد برای حل این مشکل نماینده باشگاه به تهران سفر کند و جلسه‌ای با جاوید داشته باشد اما این جلسه بدون حضور مؤثر نماینده باشگاه به پایان رسید. البته جاوید با پادرمیانی کادر فنی به تمرینات بازگشت ولی عدم مدیریت این اتفاق می‌توانست پیامدهای بدتری برای گیتی پسند در پی داشته باشد.

گعده دو بازیکن تیم با پیشکسوت فوتسال ایران!

به اتفاقات بالا باید هم نشینی دو بازیکن گیتی پسند با یکی از پیشکسوتان فوتسال را هم اضافه کرد. این دو بازیکن در مقاطع زمانی مختلف در طول فصل با استفاده از فرصت حضور در تهران، در یکی از منازل این پیشکسوت جلساتی داشته و ارتباطشان را با وی حفظ کردند. در این جلسات حتی گاهی از مسائل تاکتیکی تیم و برنامه‌های فنی برای مسابقات پیش رو صحبت می شده و اسرار باشگاه از این طریق به بیرون درز پیدا می کرده است.

مدیریت، حلقه مفقوده گیتی پسند

با کنار هم قرار دادن این اتفاقات و بعضی از مشکلات رسانه‌ای نشده گیتی پسند می‌توان اینطور نتیجه گرفت این تیم بیش از آنکه از قدرت سایر تیم‌ها و در داخل زمین قهرمانی لیگ را به تیم مس بدهد، درگیر اختلافات درونی بوده که مدیران باشگاه نتوانستند آنرا به خوبی مدیریت کنند. برای تیمی که تمام ساز و کار قهرمانی را زودتر از سایر تیم‌ها پیش بینی می‌کند، لازم است توانایی مدیریت بحران و روابط درون تیمی هم به تناسب امکانات، تقویت شود.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با تیم فوتسال گیتی پسند، لیگ برتر فوتسال، فوتسال، محمد کشاورز و رضا لک از تلگرام

مس فاتح لیگ برتر فوتسال شد

🔹 تیم فوتسال مس سونگون با برتری ۵ بر ۳ در دو دیدار رفت و برگشت مقابل گیتی‌پسند برای دومین سال پیاپی قهرمان لیگ برتر فوتسال شد.


▪️روز پایانی لیگ برتر فوتسال بانوان - دیدار فینال در اصفهان

⚽️نامی نو قهرمان لیگ برتر فوتسال بانوان شد / پایان خوش با برتری ۴ گله بر مس رفسنجان

👇🏻👇🏻👇🏻


⚽️دیدار رفت فینال لیگ برتر فوتسال بانوان / مس رفسنجان ۱ نامی نو اصفهان ۱

▫️قهرمان لیگ برتر فوتسال در اصفهان مشخص می‌شود/ نگاهی به بازی رفسنجان👇🏻


نظرها

در ادامه بخوانید

ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
در حالی که تیم ملی ایران در فیفا دی نمی‌تواند به میدان برود، کارلوس کی روش به همراه تیم جدید خود در دیداری تدارکاتی به میدان خواهد رفت. به گزارش «ورزش سه»، قطعا یکی از معضلات اصلی کارلوس کی روش در دوران نشستن روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران عدم برگزاری بازی‌های تدارکاتی بود. مرد پرتغالی پس از از دست رفتن هر فیفا دی با عصبانیت روبروی دوربین و میکروفون‌های گزارشگران و تصویربرداران قرار می‌گرفت و از سهل انگاری مسئولان ورزش و البته فوتبال ایران در آماده سازی تیم ملی گلایه می‌کرد. سرمربی سابق تیم ملی ایران نیز این روزها با در دست گفتن سکان رهبری تیم ملی کلمبیا هفته گذشته در اولین بازی خود روی نیمکت تیم جدید حضور یافت و طی دیداری تدارکاتی توانستند با یک گل از پس از ژاپنی‌ها در بیایند. کی روش تیمش در ادامه برنامه‌ها آماده سازی خود برای حضور موفق در کوپا آمریکا، عصر فردا نیز در دیداری تدارکاتی با تیم ملی کره جنوبی روبرو خواهند شد
افکارنیوزافکارنیوز17 ساعت قبل
شناسه خبر: ۸۵۴۸۲۶ ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۰:۲۸ ۰ Aخانه | ورزشی ایلنا منبع: دو تیم استقلال و پرسپولیس در روز ۱۰ فروردین برای هشتاد و نهمین بار به مصاف هم خواهندرفت.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، یکی از جالب‌ترین دیدارهایی که در فیفا دی امروز و در راستای آماده‌سازی تیم‌های مختلف برگزار می‌شود توسط عربستانی‌ها برگزار خواهد شد. دیداری که یک طرف آن عربستانی‌ها حضور دارند و در طرف دیگر آن نیز حریفی گمنام به نام گینه استوایی به میدان خواهد رفت. عربستانی‌ها پس از عملکرد ناموفق خود در جام ملت‌های آسیا به رده هفتادم دنیا و هفتم آسیا رسیدند. این در حالیست که حریف عجیب این تیم در دیدار امشب در رده یکصد و چهل و هشتم دنیا و رده چهل و سوم آفریقا قرار دارد. انتخاب حریفی به نام گینه استوایی برای عربستانی‌ها همه هواداران فوتبال کشورمان را به یاد حریفی به نام سیرالئون می‌اندازد که تیم ملی کشورمان حدودا یک سال پیش روبروی آن قرار گرفتند.

جشن صعود دیرهنگام امیدها در هتل

32+
ورزش۳ورزش۳1 ساعت قبل

استعدادیابی بازیکن سابق استقلال در زمین‌های خاکی اهواز

مهرمهر12 ساعت قبل
در اهواز برای فراموشی مشکلات در یک زندگی ساده، همچنان به فوتبال در زمین‌های خاکی پناه می‌برند. در اهواز هوا مهم نیست چه گرد و غبار باشد یا سیلاب، نمی‌توان فوتبال و جذابیت آن را نادیده گرفت.
ورزش۳ورزش۳19 ساعت قبل
کریستیانو رونالدو، ستاره ۳۴ ساله تیم ملی پرتغال و یوونتوس، در مورد مصدومیت در دیدار مقابل صربستان صحبت کرد. اما رونالدو پس از پایان بازی برابر صربستان مدعی شد شرایط فیزیکی خود را به خوبی می‌داند و نهایتا تا دو هفته دیگر می‌تواند در میادین حاضر شود تا خیال هواداران یوونتوس در مورد شماره ۷ تیم خود راحت شود. کریستیانو رونالدو گفت: "من هرگز در مورد این مصدومت احساس نگرانی نمی‌کنم زیرا شرایط فیزیکی و بدن خودم را به خوبی می‌شناسم. شرایطم خوب است و اطمینان دارم بیش از دو هفته از میادین دور نخواهم بود. " بدین ترتیب، ستاره پرتغالی دیدارهای یوونتوس در سری آ مقابل امپولی، کالیاری و میلان را از دست خواهد داد اما اگر همه چیز بر طبق پیش بینی رونالدو پیش برود، وی در دیدار رفت لیگ قهرمانان در مرحله یک چهارم نهایی مقابل آژاکس قادر به بازی کردن خواهد بود.

اخبار بیشتر