الهام علی‌اف: ارمنستان تلاش می‌کند مسیر مذاکرات قره‌باغ را منحرف کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
الهام علی‌اف: ارمنستان تلاش می‌کند مسیر مذاکرات قره‌باغ را منحرف کند

الهام علی‌اف: ارمنستان تلاش می‌کند مسیر مذاکرات قره‌باغ را منحرف کند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس جمهور آذربایجان گفت: در نتیجه اشغال قره‌باغ توسط ارمنستان بیش از یک‌میلیون نفر آواره شده و مجبور به ترک خانه‌های خود شدند و در حال حاضر مردم این منطقه با فشارها و اذیت‌های زیادی توسط اشغالگران مواجه هستند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان در سخنرانی مراسم افتتاحیه هفتمین انجمن جهانی باکو با موضوع «آینده روابط بین‌الملل: قدرت و علایق» گفت: جمهوری آذربایجان روابط خود با شرکای سنتی‌اش را بیش از پیش تقویت کرده است؛ در عین حال با به دست آوردن دوستان جدید، پل‌های جدیدی برای خود ایجاد کرده است.

رئیس‌جمهور آذربایجان خاطرنشان کرد: بر اساس احترام متقابل می‌توان فضای مناسبی برای همکاری‌های مؤثری در زمینه‌های حمل و نقل، امنیت انرژی، تجارت و سرمایه‌گذاری ایجاد کرد.

الهام علی‌اف در مورد مناقشه آذربایجان با ارمنستان در مورد قره‌باغ کوهستانی اظهار داشت: در نتیجه اشغال قره‌باغ توسط ارمنستان بیش از یک‌میلیون نفر آواره شده و مجبور به ترک خانه‌های خود شدند و در حال حاضر مردم آذربایجان با فشارها و اذیت‌های زیادی توسط اشغالگران مواجه هستند به طوری که نه‌تنها پاک‌سازی قومیتی در قره‌باغ صورت می‌گیرد بلکه تخریب آثار تاریخی‌مان ادامه دارد.

وی ادامه داد: اشغال قره‌باغ توسط ارمنستان نقض آشکار قطعنامه‌های سازمان ملل و حقوق بین‌الملل است و حفظ وضع موجود غیرقابل‌قبول است. به همین خاطر برای پایان دادن به بحران قره‌باغ لازم است که ارمنستان هر چه زودتر نیروهای نظامی خود را از این مناطق خارج کند.

رئیس‌جمهور آذربایجان عنوان کرد: دولت ارمنستان تلاش‌های زیادی آغاز کرده است تا مسیر مذاکرات قره‌باغ را منحرف کند. این مسئله غیرقابل‌قبول است، به طوری که سازمان‌های بین‌المللی و سران گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا با این درخواست نخست‌وزیر ارمنستان مخالفت کرده‌اند. این قالب مذاکرات سال‌های طولانی ادامه داشته است و به جای آنکه تلاش شود که به نتیجه برسد به بن‌بست رسیده است و نباید نتیجه هر مذاکره تعیین زمان مذاکره بعدی باشد.

الهام علی‌اف در پایان خاطرنشان کرد: دولت جمهوری آذربایجان همکاری‌های مؤثری با سازمان‌های بین‌المللی دارد و با ابتکار خود بیش از ۱۰ سال «روند باکو» را در راستای ایجاد گفت‌وگوهای مؤثر فی‌مابین فرهنگ‌ها و تمدن‌های جهان مطرح شده است، به طوری که این روند مورد حمایت سازمان ملل قرار گرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
پایگاه خبری «اولترا عراق» مدعی شد که گروهی موسوم به «عملیات شهید اسیر علی منصور» در تماس با این پایگاه خبری مسئولیت حمله راکتی اخیر به سفارت آمریکا در بغداد را به عهده گرفته است. این فرد حمله راکتی به اطراف سفارت آمریکا را «پیغام ما به رئیس جمهور آمریکا» اعلام کرده که «هیچ گروهی نباید آن را مصادره کند در غیر این صورت مفتضح خواهد شد». پایگاه «اولتراعراق» در پایان تأکید کرد ادعاهای این فرد را نمی‌تواند تأیید یا رد کند. شامگاه رز یکشنبه چند فروند راکت کاتیوشا به منطقه سبز در مرکز بغداد، پایتخت عراق، شلیک شد. بنا به اعلام وزارت خارجه آمریکا این حادثه هیچ تلفاتی در پی نداشته است.

گزارش کامل دیدار رهبری با شاعران

الفالف23 ساعت قبل
گزارش کامل دیدار رهبری با شاعرانگروه ویدئو الف، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۳۸ ۳۹۸۰۲۳۱۱۰۶۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارروز گذشته رهبر انقلاب با به مناسبت میلاد امام حسن مجتی (ع) طبق سال‌های گذشته با شاعران دیدار کردند.

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
ایرناایرنا20 ساعت قبل
سخنان چند روز پیش رئیس جمهوری در جمع فعالان و چهره‌های سیاسی مزید بر علت شد تا برخی روحانی را به گریز از مسوولیت و فرافکنی متهم سازند. باید در حد توان و در حوزه اختیارات رئیس جمهور از دولت مطالبه داشت. این سخنان رئیس جمهوری بازتاب و واکنش‌های گسترده‌ای داشت. وی همچنین بیان داشت: در دوران جنگ تحمیلی نیز در مقطعی که با مشکل مواجه شدیم، شورای عالی پشتیبانی جنگ ایجاد شد و همه اختیارات در دست این شورا بود و حتی مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه نیز در تصمیم‌گیری آن شورا دخالتی نداشتند و امروز هم در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم. روحانی هر چند با انتقادهایی در مورد استفاده نکردن از اختیارات روبرو شده اما مساله این است که نیازهایی جدی به اختیارات بیشتر در حوزه‌های گوناگون هم وجود داشته است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
او می‌گوید: «بن علوی» نماینده دیپلماسی عمان است. این روزنامه‌نگار معتقد است که اکنون نیز «بن علوی» با ابتکار عمل تازه‌ای برای ایران می‌خواهد از شدت بحران بکاهد و ایران و امریکا را پای میز مذاکره بازگرداند. او می‌گوید تهران کماکان متعهد به برجام است ". او می‌گوید: «امریکا قصد دارد اقتصاد ایران را به وضعیت» غرق شدن" بکشاند. واشنگتن به جنگ اقتصادی علیه ایران ادامه خواهد داد و سپس خواهد گفت که به شرط حسن نیت ایران با آن کشور پای میز مذاکره خواهد نشست.
الفالف16 ساعت قبل
در این میان و در رقابت میان لاریجانی و عارف، رای فراکسیون اصولگرایان اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. احمد توکلی با رد از دستور کار خارج شدن این دو لایحه مهم از دستور کار مجمع، به خبرآنلاین گفت: نه این لوایح از دستور کار مجمع خارج نشده است بلکه زمینه بررسی آن وجود ندارد. توکلی گفت: لوایح پالرمو و CFT از دستور کار خارج نشده است اما فعلا تعجیلی برای بررسی آنها نداریم. مجید انصاری هم درباره اخباری که از خارج شدن لوایح پالرمو و CFT از دستور کار مجمع حکایت دارند به اعتمادآنلاین گفت: نه این موضوع درست نیست. به نظر می‌رسد اظهارنظر محمد صدر در این زمینه شتاب‌زده بوده است و این لوایح از دستور کار مجمع خارج نشده است.

نظرها

اخبار بیشتر