مردم در انتخاب نمایندگان مجلس دقت داشته باشند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
مردم در انتخاب نمایندگان مجلس دقت داشته باشند

مردم در انتخاب نمایندگان مجلس دقت داشته باشند

مهرخبرگزاری مهر |
ارومیه – نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مردم در انتخاب نمایندگان خود دقت کافی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه با بیان اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی از جمله مهمترین اتفاقات سال آینده در کشور و آذربایجان غربی است افزود: در این دوره هوشیاری مردم و مسئولان برای جلوگیری از بروز فتنه‌های جدید ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه مردم در انتخاب نمایندگان مجلس دقت داشته باشند و افراد نادرست را در انتخابات طرد کنند ادامه داد: باید به کمک‌های خداوند امیدوار باشیم زیرا خداوند متعال ملت مسلمان را هیچ وقت رها نمی‌کند.

حجت‌الاسلام قریشی با بیان اینکه دیدار برخی نمایندگان مجلس با سران فتنه که نقش اساسی در ناآرامی‌های ۸۸ داشتند قابل توجیه نیست ادامه داد: اقدام برخی نمایندگان در خصوص دیدار با یکی از سران فتنه مایه تأسف و حسرت است و باید عبرت برای مردم باشد که در انتخابات آتی چنین افرادی را طرد کنند.

وی، افزود: با وجود تاکید رهبر انقلاب بر نقش سران فتنه در ناآرامی‌ها، این اقدام نمایندگان ذلت و مایه تأسف و حسرت است و باید عبرت برای مردم باشد که در انتخابات آتی چنین افرادی را طرد کنند.

امام جمعه ارومیه در ادامه با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به عراق گفت: استقبال با عزت از رئیس جمهوری اسلامی ایران در برابر استقبال سخیفانه و مخفیانه از ترامپ با آن هزینه کلان نشانگر جایگاه والای ایران اسلامی است.

حجت‌الاسلام قریشی با بیان اینکه دیدار با مسئولان عراق و حضور در حرم ائمه (ع) عزت و اقتدار کشور را نمایان ساخت اضافه کرد: با وجود تمام مشکلات شاهد عزت و عظمت کشور هستیم که در برابر ذلت کشورهای غربی است.

وی، با اشاره به اعطای نشان افتخار از سوی رهبر انقلاب به سردار قاسم سلیمانی، گفت: باید به داشتن چنین شخصیت‌هایی افتخار کنیم که برای آزادمردان دنیا تکیه‌گاه و افتخار محسوب می‌شوند.

امام جمعه ارومیه خاطرنشان کرد: بیانات رهبر انقلاب خطاب به سردار سلیمانی و آرزوی شهادت برای وی موضوعی بود که جایگاه والای این سردار را نشان می‌دهد.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود، ایام اعتکاف را جزو مهم‌ترین روزها دانست که موجب عبادت و نزدیکی به خدا و تسکین روحی انسان می‌شود و عنوان کرد: صدقه در روزهای اعتکاف را فراموش نکنیم.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سید مهدی قریشی، امام جمعه ارومیه و خطبه‌های نماز جمعه از تلگرام

🔻امام جمعه همدان خداحافظی کرد

🔹آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان گفت: مسئولیتم در کسوت نمایندگی ولی فقیه به اتمام رسیده و ‍بسیار خوشحالم این امانت سنگین از دوشم برداشته شده و از رهبر معظم انقلاب سپاسگزارم/ ایرنا

#سیاسی


#ثبت_در_تاریخ

اردیبهشت ۱۳۶۵، هاشمی ⁧ رفسنجانی ⁩ در خطبه‌های نماز جمعه:

‏ «خانم‌هایی متاسفانه پس از هفت سال از انقلاب هنوز به این راضی‌اند که مقداری از مویشان بیرون باشد. … مثل اینکه اینها یک مقدار احتیاج به ⁧ خشونت ⁩ دارند. (تکبیر نمازگزاران)

بخوانید👆🏻

منبع: میدان


‍‍ ‍‍ #خبر_از_زنان

در اولین روز هفته اخبار را دستچین کردیم تا ببینید امروز از زنان چه خبر.

🔺اولین خبر اینکه معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده ۱۴۲ هزار و ۵۰۲ بازمانده از تحصیل در سال ۹۷-۹۶ داشتیم.

🔺شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه رییس‌جمهوری ایران در امور حقوق شهروندی در نشست چالش‌های حقوق زنان در فقه در شهر قم با انتقاد از محدودیت‌هایی که برای زنان در ایران وضع شده است، گفت: هنوز برخی موضوعات ساده مانند پذیرش صلاحیت زنان در تفسیر رجل سیاسی مذکور در اصل ۱۱۵ قانون، حضور زنان در ورزشگاه‌ها و سفر به خارج با مشکل روبه‌رو است. متاسفانه شرایطی ایجاد شده است که حتی یک هیات کوهنوردی در یک شهر ایران به خود اجازه می‌دهد، خودسرانه حضور زنان را منوط به اجازه همسرش کند و برخی در پوشش دین، کلاس‌های آموزشی برای ترویج چند همسری را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

🔺حسن بنیانیان، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران موضوع حجاب را بررسی کرد و گفت: ۵۰ درصد بدحجابی زنان جامعه، تقصیر مردان است اما زنان مجوز ندارند که به دلیل این بی توجهی، سهم خودشان را ادا نکنند. وقتی دختر یا زن جوان ما به فروشگاه می‌آید نباید فروشنده دختر بدحجاب را بیشتر تحویل بگیرد، بلکه باید همه نسبت به حجاب و عفاف احترام بگذارند. /سیمرغ

🔺سیداحمد علم‌الهدی هم البته در خطبه‌های نماز جمعه مشهد درباره حجاب نظراتی داشتند که آنها را بخوانید:

- دشمن به دنبال استحاله است. دشمن می‌خواهد جامعه دینی ما به جامعه غیردینی تبدیل شود چون اگر افراد استحاله شود، دیگر به این نظام کاری ندارند و با نظام فاصله می‌گیرند و اینگونه، سرکوب و نابودی نظام برای دشمن راحت‌تر است. اگر جامعه دینی ما استحاله شود، آقایی و سلطه دشمن هم بر سیاست و اقتصاد را می‌پذیرد. آنها سعی می‌کند حجاب را از بین ببرد. اگر بی‌حجابی در جامعه رواج یافت، نسل جوان ما یک نسل غریزی و عیاش می‌شود.

- اخیرا در فضای مجازی و حتی همایش‌ها تحت عنوان مدارا با جوانان، نمادهایی از بی‌حجابی را نشان می‌دهند. عکس‌هایی از امام موسی صدر را نشان می‌دهند که در مجامع زنان بی‌حجاب در آن زمان حضور داشته است. ایشان یک شخصیت برجسته مبارز بوده آنهم در زمانی که فالانژها در لبنان حاکم بودند. ایشان به اعتبار رئیس مجلس اعلای شیعیان باید در همه مجامع حضور می‌یافت و طبیعی است عده‌ای زن بی‌حجاب هم بودند. الان به اسم مدارا این عکس‌ها را نشان می‌دهند و می‌گویند با بی‌حجاب‌ها مدارا کنیم.

- توطئه‌هایی در ترکیه ‌شروع کرده و به ایران هم رسیده است و زنان با حجاب را عیاش نشان دهند. دیسکویی در ترکیه ایجاد شده است که زنان با حجاب برقصند. /خبرآنلاین

🔺در یک درگیری میان زنان زندانی و به هنگام یک آتش‌سوزی در یک زندان عراق، شش تن از زنان جان خود را از دست دادند. به گفته‌ی پلیس، در حاشیه زدوخورد میان زنان محبوس یک زندان بغداد، حریقی ایجاد شد که در پی آن علاوه بر کشته شدن شش زندانی، شش زن دیگر و یک زندان‌بان نیز زخمی شدند. مسئولان قضایی در مورد علت این زدوخورد و جریان درگیری تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند. این زندان در محله‌ی اعظمیه در شمال شهر بغداد واقع است. /رکنا

🔺 «سازمان حقوق بشر قسط» خبرهای مربوط به شکنجه زندانیان زن در عربستان سعودی را تایید کرد. سازمان قسط تاکید کرد که همانطور که سازمان‌های بین المللی مدافع حقوق بشر اعلام کرده بودند، بازجوهای سعودی از یکی از این زنان در حالی که برهنه بود، عکس گرفتند و در زمان بازجویی این عکس را روی میز بازجویی گذاشته بودند. فلک کردن و شوک الکتریکی از جمله شیوه‌های شکنجه این فعالان زن در زندان‌های سعودی است. قسط همچنین از کاهش شدید وزن و آشکار شدن اثر شکنجه شدید بر روی بدن سه نفر از این فعالان خبر داد. همچنین به حضور سعود القحطانی مشاور سابق دربار سلطنتی سعودی در اتاق‌های شکنجه اشاره کرده است و گفته سعود القحطانی به یکی از زنان بازداشت شده گفته است، هر کاری بخواهم با تو می‌کنم و بدنت را هم در اسید ذوب خواهم کرد. /مهر

🔺مجمع جهانی اقتصاد هم درباره رفع شکاف جنسیتی پیش بینى کرده است و گفته برای کل شاخص‌ها ۱۰۸ سال تا رفع نابرابری‌ها زمان لازم است؛ و در حوزه اقتصاد ۲۰۲ سال، در سیاست ۱۰۷ سال، در آموزش ۱۴ سال و در سلامت نیز حدود ۱۴ سال به فرصت نیاز است تا نابرابری‌های جنسیتی در جهان رفع شوند. / پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت ریاست جمهوری

📷👇🏻و در پایان عکس هاى یادگاری زنان دموکرات عضو مجلس نمایندگان آمریکا در دوره جدید را در محوطه کنگره آمریکا در واشنگتن دی‌سی ببینید: /ajplus

اخبار را از طریق کانال زنان امروز دنبال کنید.


🔶 موحدی کرمانی: باید مثل چینی‌ها روی اینترنت بومی متمرکز شویم

حجت‌‌الاسلام محمدعلی موحدی کرمانی بخشی از خطبه‌های نماز جمعه دهم اسفند ماه تهران را به انتقاد و گلایه از وضعیت فضای مجازی اختصاص داد و از مسئولان خواست برای جلوگیری از خدشه وارد شدن به «دین و اهداف انقلاب» در این فضا جدیت بیشتری به خرج دهند.

امام جمعه موقت تهران فضای مجازی را «بسیار چیز خطرناکی» خواند و تصریح کرد که پیام‌رسان‌هایی نظیر تلگرام عامل آسیب‌هایی مانند «دسترسی بیگانگان به اطلاعات مردم و کشور، انتشار و توزیع انواع محتوای مستهجن، اهانت به مقدسات و ارزش‌‌های اسلامی و نشر اکاذیب» هستند.

موحدی کرمانی از مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست با الگو قرار دادن چینی‌ها تمرکز خود را بر راه‌اندازی و گسترش اینترنت بومی قرار دهند.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EKC۸?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


🔵 علم‌الهدی: راضی کردن آمریکا اوج محافظه‌کاری است

احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: «آقای مسئول روابط بین‌الملل کشور با کمال صراحت بگوید FATF نه مشکل اقتصادی را حل می‌کند و نه فشار دشمن را کم می‌کند و نه مسئله تحریم را حل می‌کند؛ بلکه باید فقط به دست آمریکا بهانه ندهیم؛ این اوج محافظه‌کاری در انقلاب است که بخواهیم آمریکا را از خود راضی کنیم. «

او در بخش دیگری از سخنانش خطاب به حسن روحانی گفت:» روزی گفتید تا برجام نشود، هیج چیز درست نمی‌شود و حتی گفتید مشکل آب با برجام حل می‌شود حالا امروز می‌گوئید مشکل گوشت با FATF حل می‌شود و می‌گوئید پولش را ندارید گوشت را آزاد کنید؟ مگر آن حل شد؟»

https: //bit. ly/۲Xx۷aP۷


در ادامه بخوانید

فیلم/ برخورد وحشیانه سربازان سعودی با زائر خانه خدا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل

فیلم/ انبوه پهپادهای انتحاری آماده حمله به فرودگاه‌های عربستان و امارات

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل

پهپادهای یمن علیه عربستان

همشهریهمشهری1 روز قبل

توییت علی علیزاده درباره هک شدن تلویزیون عربستان توسط یمنی‌ها

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، علی علیزاده تحلیلگر مسائل سیاسی در توئیتر به هک شدن تلویزیون عربستان توسط یمنی‌ها واکنش نشان داد. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلود
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، رژیم سعودی روز نهم ماه مبارک رمضان (بیست و پنجم اردیبهشت ماه) را به خوبی به خاطر دارد. اتاق‌های کنترل و هدایت پرواز هواپیما‌های بدون خلبان در جیزان در این عملیات هدف حمله قرار گرفت. این عملیات نیز سومین عملیات علیه فرودگاه ابها طی ماه کنونی میلادی است. پس از حمله موشکی هم پهپاد‌های قاصف کا-۲ به این فرودگاه حمله کردند. این سخنگو، رژیم سعودی را به مواجه شدن با روز‌هایی دردناکتر در صورت ادامه تجاوز و محاصره تهدید کرده است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، ماجرای نامه همراه «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن در دیدار روز پنجشنبه وی با رهبر معظم انقلاب اسلامی در تهران آنقدر خبر ساز شد که «کونو تارو» وزیر خارجه این کشور مجبور شد به آن واکنش نشان دهد. کونو روز شنبه با انتشار توئیتی در حساب کاربری خود در توئیتر در پاسخ به یک خبرنگار نوشت: «اشتباه است، آنچه نخست وزیر در دست داشت حاوی نکات صحبتش بود؛ نه پیام ترامپ!» «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن روز پنجشنبه گذشته در دومین روز سفر خود به تهران با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کرد. انتشار تصویری از دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب که در آن یادداشت یا دست نوشته «آبه شینزو» ابتدا روی میز جلوی وی و سپس در کنار پایش روی مبل قرار گرفته است موجب توجه و تفسیرهای مختلف رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی قرار گرفته بود. این رسانه‌ها از یادداشت همراه نخست وزیر ژاپن به عنوان پیام مکتوب ترامپ نام برده، بودند. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر