جلیلی: ۸۰ درصد شرایط اقتصادی کشور مربوط به مشکلات داخلی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
جلیلی: ۸۰ درصد شرایط اقتصادی کشور مربوط به مشکلات داخلی است

جلیلی: ۸۰ درصد شرایط اقتصادی کشور مربوط به مشکلات داخلی است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: امروز اکثر صاحب نظران و فعالان اقتصادی کشور می‌گویند ۸۰ درصد شرایط اقتصادی امروز مربوط به مشکلات داخلی است.

سعید جلیلی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: ما از عزیزان دولت خواسته‌ایم بیان کنند مشکلات اقتصادی کشور چه میزان به دستگاه‌های اجرایی و مدیریت داخلی و چه میزان به تحریم‌ها و چه میزان به فلان کنوانسیون ربط دارد؟ امروز اکثر صاحب نظران و فعالان اقتصادی کشور می‌گویند ۸۰ درصد شرایط اقتصادی امروز مربوط به مشکلات داخلی و مسئله مدیریتی است. گمرک، بیمه و مالیات باید حل شود.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در آستانه گام دوم انقلاب اسلامی هستیم. امروز همه دنیا اذعان دارند که ۴۰ سال پر افتخار را پشت سر گذاشته‌ایم.

وی ادامه داد: دشمنان هفت هزار میلیارد دلار هزینه می‌کنند، اما بعد از آن نتیجه این می‌شد که رئیس رژیم آمریکا برای سفر به عراق، شبانه باید برود و برگردد و کسی هم از آنها استقبال نکند.

جلیلی گفت: امروز آنها می‌دانند با چه اقتداری روابط بین دو ملت ایران و عراق شکل می‌گیرد. آنها می‌بینند نتیجه اقتدا به رسول اکرم (ص) چه شده است؛ ملت ایران حرکتی ایجاد کرده که امروز می‌خواهد در چهل سالگی گام دومش را بردارد.

وی افزود: عده‌ای می‌پرسند برای آینده چه باید کرد؟ اینکه رهبر معظم انقلاب در یک بیانیه تفصیلی گام دوم انقلاب را نشان می‌دهند برای این است که باید من و شما نسبت خود را با این گام مشخص کنیم. سوال مهم این است که وظیفه ما نسبت به این حرکت چیست و چه نقشی باید ایفا کنیم؟

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقتضای حرکت انقلابی این است که به قله‌ها نگاه می‌کند. رهبری در این بیانیه صحبت از رسیدن به قله می‌کنند. ما حرکت‌های مهمی را شروع کرده‌ایم اما نباید به حداقل‌ها راضی باشیم.

وی ادامه داد: انقلاب ما پیروز شد چون مردم خود را در آن شریک دانستند و همه در آن نقش ایفا کردند. در جنگ تحمیلی با نقش‌آفرینی مردم پیروزی‌های بزرگ را شکل دادیم. یکی از تفاوت‌های مهم اندیشه اسلام این است که اگر کار ویژه‌هایی را برای مسئولان نظام تعریف می‌کند، بدان معنا نیست که مردم نباید دیگر نقشی ایفا کنند. ما اگر در دفاع مقدس آن پیروزی‌ها را به دست آوردیم به این خاطر بود که آحاد مردم با مسئولین همراه بودند.

جلیل تصریح کرد: مردم باید قدم به قدم راه را بدانند که چه نقشی می‌توانند در این میان داشته باشند. باید در چهارچوب اخلاق و تقوا حرکت کرد. مردم باید در همه قوا و نهادها احساس مسئولیت کنند. دستگاه قضای ما چه وقت اصلاح خواهد شد؟ این فرمایش قرآن است که اگر قسط بخواهد اجرا شود به جز مسئولین، مردم هم باید همه تلاششان را به کار بگیرند. دولتمردان ما چه در بخش قضا و تقنین و اجرا باید استقبال کنند که توده‌های مردم با آن‌ها مشارکت کنند.

وی گفت: استفاده از مردم و نهادهای عمومی برای طی پرشتاب مسیر انقلاب در گام دوم اهمیت دارد. نماز جمعه باید میعادگاهی برای همه کسانی باشد که دغدغه انقلاب دارند. مردم در نماز جمعه باید حرف‌ها و تبیین‌های درست را بشنوند. اینکه نماز جمعه مورد حمله بدخواهان قرار می‌گیرد بر همین اساس است؛ چون آنها می‌دانند نماز جمعه است که نشاط اجتماعی را ایجاد می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سعید جلیلی از تلگرام

🔍 نگاهی به توییت‌های منتخب روز

✅asieh bakeri:

روح و روان بچه ابزار تبلیغاتی شما نیست!

کاری که با روح و روان ما کردید با این بچه‌ها نکنید!

✅Jila Baniyaghoob:

تعدادی از زندانیان زندان قرچک به اتهام انتقال خبرهای درگیری‌های اخیر به بیرون، به حراست زندان احضارشدند و مورد بازجویی و تهدید قرار گرفتند. این زندانیان از حق تلفن و ملاقات با خانواده محروم شده‌اند. به زندانیان اعلام شده که تمامی تلفن هایتان پس از این شنود می‌شود.

#زندان_قرچک

✅Ali Gholizadeh🇮🇷:

نامه #نهضت_آزادی_ایران در دفاع از منافع ملی و انتقاد از آمریکا برای خروج از برجام، مصداقی از کنش مسئولانه #اپوزسیون_ملی و مستقل است و قابل مقایسه با حمایت فعالان ملی-مذهبی از توافق تبادل سوخت هسته‌ای در سال۸۹، مواضعی بر اساس منافع و مصالح عام ملت ایران.

مرجع

✅Mohammad Hemmati🇮🇷:

روز #مهندس را به تمامی مهندسان زحمت کش #شورای_نگهبان و به ویژه مهندس آینده دار کشور، مهندس #احمدجنتی تبریک عرض می‌کنیم.

از طرف هیئت جان نثاران تائید صلاحیت شده.

✅درست‌نویسی:

#با_بزرگان_ادب

علی‌اکبر #دهخدا (زاده ۱۲۵۷ تهران – درگذشته ۷ اسفند ۱۳۳۴ تهران)، ادیب، لغت‌شناس، سیاست‌مدار، شاعر، مؤلف و بنیان‌گذار لغت‌نامه است.

✅حسن اسدی زیدآبادی:

والله که #همه_پرسی چیز عجیب و غریبی نیست. قانونش را هم ۳۰ سال پیش مجلس تصویب کرده. یک روش قانونگذاری طبق قانون اساسی. حالا که دو طرف می‌گن اگر نظرشان در مورد #fatf محقق نشه #مردم بیچاره و گرسنه می‌شن خب چه ایراد داره خود مردم تصمیم بگیرند؟؟

✅محمود صادقی:

به نماینده‌ای که با اخطار اصل ۱۱۰ مانع شفافیت حساب‌های قوه قضاییه شد، گفتم با اخطار اصل ۱۱۰ درواقع زیرآب اصل ۵ را می‌زنی; نیشخندی زد که نشان می‌داد که خود نیز از عواقب خودشیرینی اش آگاه است!

یکی بر سر شاخ بن می‌برید.

✅Karim Arghandehpour:

استفاده از نقاشی یک کودک به عنوان عکس یک روزنامه، ‌ ابتکاری شجاعانه و رادیکال است. در عین حال باید پرسید واقعا چه عکسی از این نقاشی تاثیرگذارتر و قوی‌تر است؟

✅farzane:

خانه تیمورتاش به صورت دائمی بازگشایی شد.

این بنا که در محدوده دانشگاه جنگ قرار گرفته در سه سال اخیر فقط در ایام نوروز بازدید عمومی داشت و در باقی روزهای سال تعطیل بود.

بازدید: روزهای دوشنبه ساعت۱۴ تا ۱۸ و جمعه ساعت ۹ تا

✅Mohsen Milani:

ممنون. جواب به سؤال خوب شما: اروپایی‌ها بعد از جنگ جهانی اول در خاورمیانه نظامی تشکیل دادند که در حال فروپاشی است. در این شرایط خطرناک، اصلاحات بهترین و کم خطرترین گزینه برای #ایران می‌باشد.

✅عماد بهاور🇮🇷:

تو فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» آدم‌ها فراتر از اعتقادات و باورهاشون و فراتر از زمان دیده شدن … آدم‌هایی از پوست و گوشت و استخوان همراه با تمام رنج‌هاشون …

این فیلم رو حتما ببینید …

#آشغالهای_دوست_داشتنی

✅Hamidreza Sedaghat:

آقای #مهدی_خلجی با بکارگیری دو مغالطه «فاجعه‌ سازی» و «قیاس نامتجانس» بر مبنای داستان آفرینش، دوران پیشا-انقلاب را بهشت ایرانیان فرض نموده‌اند که گناه انقلاب مسبب هبوط #ایران گشته است و برای کفاره آن به دنبال «مسیح باز مصلوب» می‌گردند — ترجمه: #تحریم مردم ایران مشروع می‌باشد.

✅Vahidazimi:

ارسال مصوبه شورای عالی امنیت ملی در دوران دبیری سعید جلیلی به وزارتخانه‌های اقتصاد، اطلاعات، امورخارجه و بانک مرکزی به منظور تعامل گسترده اعضای #FATF جهت خروج از لیست سیاه

پ. ن: تناقض و نفاق دلواپسان را ببینید که تنها چیزی که برایشان اهمیت ندارد منافع ملی است.

مرجع

✅محمدصالح مفتاح:

جاویدنیا: دادستان و ۲۰۰۰ نفر از مردم اهواز از وزیر ارتباطات و مدیر تلگرام و اینستاگرام شکایت کردند و احتمال می‌رود حکم انفصال از خدمت برای وزیر ارتباطات صادر شود!

دلیل شکایت: عدم ایجاد بستر امن و لازم برای فضای مجازی در کشور

پی‌نوشت: این خبر واقعی است!

✅احسان سلطانی:

فراموش نکنیم که روز مهندس را به مهندسان انتخابات ۸۸ و کارفرمایشان هم تبریک بگوییم.

روز مهندس مبارک …

✅Reza Nasri:

آمریکا به بهانه رساندن آذوقه برای مصرف یک روز چند هزار نفر - در یک کشور ۳۰ میلیونی - آماده مداخله نظامی در #ونزوئلا می‌شود. معیار حقوقی «توسل به زور» در روابط بین‌الملل - به کمک امثال #گوایدو - روز به روز سست‌تر می‌شود. امروز مداخله نظامی یک دست‌نشانده می‌خواهد و یک فضاسازی!

✅Sadeq Hosseini:

در شرایط #تحریم و محدودیت منابع درآمدی؛ و نظر رهبری برای اصلاحات بودجه‌ای؛ اختصاص تا سقف ۱۵۰میلیون یورو به سازمان زیان‌ده؛ ناکارآمد و جناحی؛ صداوسیما؛ پیامش چیست؟ ۱۵۰میلیون یورو علاوه بر بودجه به تلویزیون بدهند تا کپی کاری هایشان از شبکه‌های آمریکایی وبا زرق و برق بهتری اجرا شود؟


سعید جلیلی در نمازجمعه این هفته تهران، سخنران قبل از خطبه هاست /رجانیوز


در ادامه بخوانید

فیلم | بازهم برخورد شرم‌آور مجری بی‌تجربه روی آنتن زنده

خبرآنلاینخبرآنلاین41 دقیقه قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
پایگاه خبری «اولترا عراق» مدعی شد که گروهی موسوم به «عملیات شهید اسیر علی منصور» در تماس با این پایگاه خبری مسئولیت حمله راکتی اخیر به سفارت آمریکا در بغداد را به عهده گرفته است. این فرد حمله راکتی به اطراف سفارت آمریکا را «پیغام ما به رئیس جمهور آمریکا» اعلام کرده که «هیچ گروهی نباید آن را مصادره کند در غیر این صورت مفتضح خواهد شد». پایگاه «اولتراعراق» در پایان تأکید کرد ادعاهای این فرد را نمی‌تواند تأیید یا رد کند. شامگاه رز یکشنبه چند فروند راکت کاتیوشا به منطقه سبز در مرکز بغداد، پایتخت عراق، شلیک شد. بنا به اعلام وزارت خارجه آمریکا این حادثه هیچ تلفاتی در پی نداشته است.

فیلم/ حاشیه‌های دیدار شاعران با رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل

گزارش کامل دیدار رهبری با شاعران

الفالف23 ساعت قبل
گزارش کامل دیدار رهبری با شاعرانگروه ویدئو الف، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۳۸ ۳۹۸۰۲۳۱۱۰۶۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارروز گذشته رهبر انقلاب با به مناسبت میلاد امام حسن مجتی (ع) طبق سال‌های گذشته با شاعران دیدار کردند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
او می‌گوید: «بن علوی» نماینده دیپلماسی عمان است. این روزنامه‌نگار معتقد است که اکنون نیز «بن علوی» با ابتکار عمل تازه‌ای برای ایران می‌خواهد از شدت بحران بکاهد و ایران و امریکا را پای میز مذاکره بازگرداند. او می‌گوید تهران کماکان متعهد به برجام است ". او می‌گوید: «امریکا قصد دارد اقتصاد ایران را به وضعیت» غرق شدن" بکشاند. واشنگتن به جنگ اقتصادی علیه ایران ادامه خواهد داد و سپس خواهد گفت که به شرط حسن نیت ایران با آن کشور پای میز مذاکره خواهد نشست.
الفالف16 ساعت قبل
در این میان و در رقابت میان لاریجانی و عارف، رای فراکسیون اصولگرایان اهمیت بسیاری پیدا می‌کند. احمد توکلی با رد از دستور کار خارج شدن این دو لایحه مهم از دستور کار مجمع، به خبرآنلاین گفت: نه این لوایح از دستور کار مجمع خارج نشده است بلکه زمینه بررسی آن وجود ندارد. توکلی گفت: لوایح پالرمو و CFT از دستور کار خارج نشده است اما فعلا تعجیلی برای بررسی آنها نداریم. مجید انصاری هم درباره اخباری که از خارج شدن لوایح پالرمو و CFT از دستور کار مجمع حکایت دارند به اعتمادآنلاین گفت: نه این موضوع درست نیست. به نظر می‌رسد اظهارنظر محمد صدر در این زمینه شتاب‌زده بوده است و این لوایح از دستور کار مجمع خارج نشده است.

نظرها

اخبار بیشتر