1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
جلیلی: ۸۰ درصد شرایط اقتصادی کشور مربوط به مشکلات داخلی است

جلیلی: ۸۰ درصد شرایط اقتصادی کشور مربوط به مشکلات داخلی است

خبرگزاری خبر فوری |
یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: امروز اکثر صاحب نظران و فعالان اقتصادی کشور می‌گویند ۸۰ درصد شرایط اقتصادی امروز مربوط به مشکلات داخلی است.

سعید جلیلی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: ما از عزیزان دولت خواسته‌ایم بیان کنند مشکلات اقتصادی کشور چه میزان به دستگاه‌های اجرایی و مدیریت داخلی و چه میزان به تحریم‌ها و چه میزان به فلان کنوانسیون ربط دارد؟ امروز اکثر صاحب نظران و فعالان اقتصادی کشور می‌گویند ۸۰ درصد شرایط اقتصادی امروز مربوط به مشکلات داخلی و مسئله مدیریتی است. گمرک، بیمه و مالیات باید حل شود.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در آستانه گام دوم انقلاب اسلامی هستیم. امروز همه دنیا اذعان دارند که ۴۰ سال پر افتخار را پشت سر گذاشته‌ایم.

وی ادامه داد: دشمنان هفت هزار میلیارد دلار هزینه می‌کنند، اما بعد از آن نتیجه این می‌شد که رئیس رژیم آمریکا برای سفر به عراق، شبانه باید برود و برگردد و کسی هم از آنها استقبال نکند.

جلیلی گفت: امروز آنها می‌دانند با چه اقتداری روابط بین دو ملت ایران و عراق شکل می‌گیرد. آنها می‌بینند نتیجه اقتدا به رسول اکرم (ص) چه شده است؛ ملت ایران حرکتی ایجاد کرده که امروز می‌خواهد در چهل سالگی گام دومش را بردارد.

وی افزود: عده‌ای می‌پرسند برای آینده چه باید کرد؟ اینکه رهبر معظم انقلاب در یک بیانیه تفصیلی گام دوم انقلاب را نشان می‌دهند برای این است که باید من و شما نسبت خود را با این گام مشخص کنیم. سوال مهم این است که وظیفه ما نسبت به این حرکت چیست و چه نقشی باید ایفا کنیم؟

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقتضای حرکت انقلابی این است که به قله‌ها نگاه می‌کند. رهبری در این بیانیه صحبت از رسیدن به قله می‌کنند. ما حرکت‌های مهمی را شروع کرده‌ایم اما نباید به حداقل‌ها راضی باشیم.

وی ادامه داد: انقلاب ما پیروز شد چون مردم خود را در آن شریک دانستند و همه در آن نقش ایفا کردند. در جنگ تحمیلی با نقش‌آفرینی مردم پیروزی‌های بزرگ را شکل دادیم. یکی از تفاوت‌های مهم اندیشه اسلام این است که اگر کار ویژه‌هایی را برای مسئولان نظام تعریف می‌کند، بدان معنا نیست که مردم نباید دیگر نقشی ایفا کنند. ما اگر در دفاع مقدس آن پیروزی‌ها را به دست آوردیم به این خاطر بود که آحاد مردم با مسئولین همراه بودند.

جلیل تصریح کرد: مردم باید قدم به قدم راه را بدانند که چه نقشی می‌توانند در این میان داشته باشند. باید در چهارچوب اخلاق و تقوا حرکت کرد. مردم باید در همه قوا و نهادها احساس مسئولیت کنند. دستگاه قضای ما چه وقت اصلاح خواهد شد؟ این فرمایش قرآن است که اگر قسط بخواهد اجرا شود به جز مسئولین، مردم هم باید همه تلاششان را به کار بگیرند. دولتمردان ما چه در بخش قضا و تقنین و اجرا باید استقبال کنند که توده‌های مردم با آن‌ها مشارکت کنند.

وی گفت: استفاده از مردم و نهادهای عمومی برای طی پرشتاب مسیر انقلاب در گام دوم اهمیت دارد. نماز جمعه باید میعادگاهی برای همه کسانی باشد که دغدغه انقلاب دارند. مردم در نماز جمعه باید حرف‌ها و تبیین‌های درست را بشنوند. اینکه نماز جمعه مورد حمله بدخواهان قرار می‌گیرد بر همین اساس است؛ چون آنها می‌دانند نماز جمعه است که نشاط اجتماعی را ایجاد می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با سعید جلیلی از تلگرام

سعید جلیلی در نمازجمعه این هفته تهران، سخنران قبل از خطبه هاست /رجانیوز


🔍 نگاهی به توییت‌های منتخب روز

✅asieh bakeri:

روح و روان بچه ابزار تبلیغاتی شما نیست!

کاری که با روح و روان ما کردید با این بچه‌ها نکنید!

✅Jila Baniyaghoob:

تعدادی از زندانیان زندان قرچک به اتهام انتقال خبرهای درگیری‌های اخیر به بیرون، به حراست زندان احضارشدند و مورد بازجویی و تهدید قرار گرفتند. این زندانیان از حق تلفن و ملاقات با خانواده محروم شده‌اند. به زندانیان اعلام شده که تمامی تلفن هایتان پس از این شنود می‌شود.

#زندان_قرچک

✅Ali Gholizadeh🇮🇷:

نامه #نهضت_آزادی_ایران در دفاع از منافع ملی و انتقاد از آمریکا برای خروج از برجام، مصداقی از کنش مسئولانه #اپوزسیون_ملی و مستقل است و قابل مقایسه با حمایت فعالان ملی-مذهبی از توافق تبادل سوخت هسته‌ای در سال۸۹، مواضعی بر اساس منافع و مصالح عام ملت ایران.

مرجع

✅Mohammad Hemmati🇮🇷:

روز #مهندس را به تمامی مهندسان زحمت کش #شورای_نگهبان و به ویژه مهندس آینده دار کشور، مهندس #احمدجنتی تبریک عرض می‌کنیم.

از طرف هیئت جان نثاران تائید صلاحیت شده.

✅درست‌نویسی:

#با_بزرگان_ادب

علی‌اکبر #دهخدا (زاده ۱۲۵۷ تهران – درگذشته ۷ اسفند ۱۳۳۴ تهران)، ادیب، لغت‌شناس، سیاست‌مدار، شاعر، مؤلف و بنیان‌گذار لغت‌نامه است.

✅حسن اسدی زیدآبادی:

والله که #همه_پرسی چیز عجیب و غریبی نیست. قانونش را هم ۳۰ سال پیش مجلس تصویب کرده. یک روش قانونگذاری طبق قانون اساسی. حالا که دو طرف می‌گن اگر نظرشان در مورد #fatf محقق نشه #مردم بیچاره و گرسنه می‌شن خب چه ایراد داره خود مردم تصمیم بگیرند؟؟

✅محمود صادقی:

به نماینده‌ای که با اخطار اصل ۱۱۰ مانع شفافیت حساب‌های قوه قضاییه شد، گفتم با اخطار اصل ۱۱۰ درواقع زیرآب اصل ۵ را می‌زنی; نیشخندی زد که نشان می‌داد که خود نیز از عواقب خودشیرینی اش آگاه است!

یکی بر سر شاخ بن می‌برید.

✅Karim Arghandehpour:

استفاده از نقاشی یک کودک به عنوان عکس یک روزنامه، ‌ ابتکاری شجاعانه و رادیکال است. در عین حال باید پرسید واقعا چه عکسی از این نقاشی تاثیرگذارتر و قوی‌تر است؟

✅farzane:

خانه تیمورتاش به صورت دائمی بازگشایی شد.

این بنا که در محدوده دانشگاه جنگ قرار گرفته در سه سال اخیر فقط در ایام نوروز بازدید عمومی داشت و در باقی روزهای سال تعطیل بود.

بازدید: روزهای دوشنبه ساعت۱۴ تا ۱۸ و جمعه ساعت ۹ تا

✅Mohsen Milani:

ممنون. جواب به سؤال خوب شما: اروپایی‌ها بعد از جنگ جهانی اول در خاورمیانه نظامی تشکیل دادند که در حال فروپاشی است. در این شرایط خطرناک، اصلاحات بهترین و کم خطرترین گزینه برای #ایران می‌باشد.

✅عماد بهاور🇮🇷:

تو فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» آدم‌ها فراتر از اعتقادات و باورهاشون و فراتر از زمان دیده شدن … آدم‌هایی از پوست و گوشت و استخوان همراه با تمام رنج‌هاشون …

این فیلم رو حتما ببینید …

#آشغالهای_دوست_داشتنی

✅Hamidreza Sedaghat:

آقای #مهدی_خلجی با بکارگیری دو مغالطه «فاجعه‌ سازی» و «قیاس نامتجانس» بر مبنای داستان آفرینش، دوران پیشا-انقلاب را بهشت ایرانیان فرض نموده‌اند که گناه انقلاب مسبب هبوط #ایران گشته است و برای کفاره آن به دنبال «مسیح باز مصلوب» می‌گردند — ترجمه: #تحریم مردم ایران مشروع می‌باشد.

✅Vahidazimi:

ارسال مصوبه شورای عالی امنیت ملی در دوران دبیری سعید جلیلی به وزارتخانه‌های اقتصاد، اطلاعات، امورخارجه و بانک مرکزی به منظور تعامل گسترده اعضای #FATF جهت خروج از لیست سیاه

پ. ن: تناقض و نفاق دلواپسان را ببینید که تنها چیزی که برایشان اهمیت ندارد منافع ملی است.

مرجع

✅محمدصالح مفتاح:

جاویدنیا: دادستان و ۲۰۰۰ نفر از مردم اهواز از وزیر ارتباطات و مدیر تلگرام و اینستاگرام شکایت کردند و احتمال می‌رود حکم انفصال از خدمت برای وزیر ارتباطات صادر شود!

دلیل شکایت: عدم ایجاد بستر امن و لازم برای فضای مجازی در کشور

پی‌نوشت: این خبر واقعی است!

✅احسان سلطانی:

فراموش نکنیم که روز مهندس را به مهندسان انتخابات ۸۸ و کارفرمایشان هم تبریک بگوییم.

روز مهندس مبارک …

✅Reza Nasri:

آمریکا به بهانه رساندن آذوقه برای مصرف یک روز چند هزار نفر - در یک کشور ۳۰ میلیونی - آماده مداخله نظامی در #ونزوئلا می‌شود. معیار حقوقی «توسل به زور» در روابط بین‌الملل - به کمک امثال #گوایدو - روز به روز سست‌تر می‌شود. امروز مداخله نظامی یک دست‌نشانده می‌خواهد و یک فضاسازی!

✅Sadeq Hosseini:

در شرایط #تحریم و محدودیت منابع درآمدی؛ و نظر رهبری برای اصلاحات بودجه‌ای؛ اختصاص تا سقف ۱۵۰میلیون یورو به سازمان زیان‌ده؛ ناکارآمد و جناحی؛ صداوسیما؛ پیامش چیست؟ ۱۵۰میلیون یورو علاوه بر بودجه به تلویزیون بدهند تا کپی کاری هایشان از شبکه‌های آمریکایی وبا زرق و برق بهتری اجرا شود؟


نظرها

در ادامه بخوانید

افکارنیوزافکارنیوز20 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدر بیانیه سفارت الجزایر که روز دوشنبه در اختیار ما قرار گرفت، آمده است با توجه به فداکاری‌ها و جانفشانی‌های بزرگ انقلاب الجزایر و سلوک آمیخته با صداقت و شجاعت و صبر شهدا و رزمندگان آن، که دشمنان بیش از دوستان بر آن صحه می‌گذارند و با توجه به هدف متعالی این انقلاب در دفاع از ملت‌ها برای تعیین سرنوشتشان، بی شک انقلاب الجزایر، یکی از بزرگترین انقلاب‌های قرن بیستم بوده است. این بیانیه می‌افزاید: دولت مستقل الجزایر به خاطر ایستادگی، مبارزه طلبی و حمایت بی قید و شرط خود از موج جنبش‌های آزادیخواهانه جهان در دهه‌های ششم و هفتم قرن بیستم، با شایسستگی و اقتدار تمام به «قبله انقلابیون و آزادگان» ملقب شد. در این بیانیه آمده است: «در حالی که الجزایر خواب را از چشم کشورهای استعمارگر ربوده و آنها را در همه جبهه‌ها در هم کوبیده تا یک نظام سیاسی و اقتصادی جهانی و عادل بنا کند که مردم همه کشورهای در حال توسعه از آن بهره جویند» در یک سخنرانی، الجزایر تحت سیطره دشمن عنوان شده است. بر پایه بیانیه سفارت الجزایر، «دیپلماسی الجزایر همواره همراه با دوراندیشی، تعقل و تلاش بی وقفه و آرام در زمینه حمایت از صلح و ثبات بین المللی بوده و تلاش کرده تا از طریق اصول نهادینه شده در سیاست خارجی خود، بدون هر گونه دخالت بیگانه، توافقی ایجاد کند که به موجب آن، حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها حفظ و انسجام سیاسی و اجتماعی تحکیم یابد.» این بیانیه با اشاره به اینکه «تاریخ گواه این حقیقت است که کشور الجزایر در مدت ۱۳۲ سال حضور استعمار سیاه، بیش از ۱۰ میلیون شهید فدا کرده است»، می‌افزاید: «انقلاب اسلامی ایران و انقلاب الجزایر دارای ارزش‌ها و اصول مشترکی هستند و بر ماست که از آن دفاع کنیم و با هدف ایجاد وحدت و دوری از تفرقه، بر آنها تاکید کنیم و دیگران را به التزام نسبت به این اصول فرا خوانیم.» این بیانیه حاکی است: «کشور الجزایر در بسیاری از مسائل مهم، دارای رویکردی مشترک با ایران است و در محافل بین المللی و منطقه‌ای به ویژه در مسائلی همچون حق استفاده از انرژی هسته‌ای در اهداف صلح آمیز، حمایت از برجام، حقوق بشر و دفاع از دستاوردهای سازمان اوپک، با ایران همسو هماهنگ است.» در این بیانیه با تاکید بر اینکه روابط دیرینه ایران و الجزایر، باید مایه افتخار و مباهات طرفین باشد، از آنچه را عیب جویی بی محابا از انقلاب الجزایر بوده ناشی از عدم توجه به روابط مطلوب دو کشور در همه زمینه‌ها، دانسته است. این بیانیه در این باره می‌افزاید: «ارزیابی انقلاب الجزایر و نظر دادن درباره آن، صرفا حق مردم الجزایر است، زیرا تنها ایشان می‌توانند عمق فداکاری اجداد خود و حجم مصیبت هایی که زشتی آن را به چشمان خود دیده‌اند، دریابند.» در همایش «طلایه داران فجر فاطمی» که یازدم بهمن ماه در اصفهان برگزار شد، در خبری که به نقل از سردار نقدی منتشر شده بود، آمده است: انقلاب فرانسه بعد از ۱۰ سال استحاله شد، انقلاب روسیه بعد از مدتی بر ضد خود آن شد، انقلاب‌های چین، مصر، تونس به سرعت منحرف شد، انقلاب الجزایر با یک میلیون کشته، انقلاب افغانستان با یک میلیون تلفات انسانی نتوانست به هدف خود برسد و مردم ویتنام با سه تا پنج میلیون کشته هنوز تحت استعمار مستکبران هستند.
الفالف15 ساعت قبل
به نظر بنده کسانی که آقای روحانی را می‌شناسند، می‌دانند که اگر آقای روحانی رئیس‌جمهور نبود و به عنوان یکی از شخصیت‌های سیاسی بود و شرایط کشور سخت می‌شد ایشان کسی است که با تمام وجود می‌آمد مسئولیت می‌پذیرفت بر اینکه مشکلات مردم حل شود. واعظی: هیچ استعفایی در سال‌های ریاست جمهوری روحانی مطرح نبوده است/ توضیحات درباره دلیل عدم حضور ظریف در دیدار اسدرئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: هیچ استعفایی در این سال‌های ریاست جمهوری آقای روحانی مطرح نبوده است. قیمت جوراب در آستانه روز پدرایسنا نوشت: آخرین روز امسال (۲۹ اسفند) مصادف شده با روز پدر. با فاصله گرفتن از خیابان‌های مرکز شهر به سمت خیابان‌های شمالی تهران، قیمت جوراب بین ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومان تغییر می‌کند. آفتاب یزد در ادامه نوشت: به هر حال آنچه در شبکه‌های اجتماعی درباره این رویداد آمده با آنچه مسئولان شهرداری برازجان می‌گویند متفاوت است.
نامه‌نیورنامه‌نیور21 ساعت قبل
نامه نیوز بررسی کردپیشنهاد صفار هرندی مبنی برچیده شدن جایگاه ریاست جمهوری و پارلمانی شدن نظام سیاسی شاهدی است بر این مدعا که طیفی در درون مجمع تشخیص مصلحت میل دارند روحانی آخرین رئیس جمهور ایران باشد. گروه سیاست نامه نیوز – شاهدی دیگر از غیب رسید تا معلوم شود گزاره «نامه نیوز» مبنی بر آخرین رئیس جمهور بودن روحانی هر روز جدی‌تر می‌شود. ا» شبکه ۴ تلویزیون پیشنهاد کرد که در ساختار اداره کشور نخست وزیر جایگزین رئیس جمهور شود. هرچه پیش می‌رود شواهد بیشتری از جدی بودن گزاره پارلمانی شدن نظام مشاهده می‌شود و این طور که معلوم است روحانی آخرین رئیس جمهور نظام جمهوری اسلامی خواهد بود. نام روحانی به عنوان آخرین رئیس جمهور کشور در تاریخ ایران ثبت می‌شود و آن طور که آقایان طرفدار پارلمانی شدن نظام می‌گویند خدشه‌ای هم به جمهوریت نظام وارد نمی‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پس از درخشش سردار آزمون در جام ملت‌های آسیا، او تصمیم گرفت به سن‌پترزبورگ مهاجرت کند و فوتبالش را در باشگاه زنیت ادامه دهد. اما درخشش او در زنیت باعث شد تا باشگاه قدرتمند روسی تحت تاثیر بازی‌های آزمون قرار بگیرد. آزمون که در کنار پدرش نشسته آماده سفر دوباره به ایران است. به نظر می‌رسد سردار و پدرش تنها مسافران این هواپیما هستند. شاید این جت شخصی را سردار آزمون اجاره کرده تا سفر کوتاه و راحتی را برای پدرش فراهم کرده باشد.

تصاویر: بازی کودکان حلبچه با تجهیزات نظامی صدام

24+
انتخابانتخاب1 روز قبل
همشهریهمشهری17 ساعت قبل
شبکه نهم تلویزیون دولتی استرالیا روز شنبه ۱۶ مارس در شهر گرافتون در ایالت نیو ساوت ولز این کشور با مادربزرگ و دایی مهاجم حمله تروریستی نیوزیلند مصاحبه کرد. به گزارش یورونیوز برنتون هریسون تارنت، مظنون استرالیایی الاصل حمله به مساجد شهر کرایست چرچ نیوزیلند، روز گذشته در دادگاه این شهر تفهیم اتهام شد. ماری فیتز جرالد مادربزرگ این مهاجم ۲۸ ساله در این مصاحبه تلویزیونی گفت: «ما همه شوکه هستیم و نمی‌دانیم چه باید بکنیم. از زمانی که به خارج کشور سفر کرد با پسری که ما می‌شناختیم خیلی متفاوت شد.» مادربزرگ و دایی این مهاجم می‌گویند که وضعیت سختی را می‌گذرانند و آنچه برنتون ترنت انجام داده آنها را نیز خرد کرده است. تری فیتز جرالد، دایی برنتون ترنت در این مصاحبه گفت: «اولش می‌گفتم ممکن نیست.

اخبار بیشتر